Verhulst middelpunt van A.V.L.O. van Lokeren naar Stekene? Atletiek Stekene houdt «Kippenslag» Pat Eindstand AC Hamme Uniek in Stekene en omstreken... Polkense boldersklub Sint-Jozef huldigde kampioen De Verenigde Hamse Boogschutters De derde schifting werd een «De Cauwer» festival ATLETIEK Ook in z'n tweede bestaansjaar is «Atletiek Stekene» aangewezen op de financiële steun van buitenuit Ondermeer daarom organi seerde de kersverse Stekense atletiekklub vorig jaar een «Grote Kippeslag». Met de opbrengst van die kippeslag kon de afdeling echt van start gaan, want er zijn zovele financiële plichtplegingen en beslommeringen die een oplossing moeten krijgen bij de start van een atletiekklub. Een klub moet leefbaar zijn en blijven. Ook financieel. Gedurende een werkjaar zijn er talrijke onkosten én zowat alle aktiviteiten drukken op de debetzijde van de klubbalans. Daarom ook moét Atletiek Stekene zoals elke sportklub trouwens ergens enige vorm van inkomsten hebben. Tot op heden is/zijn namelijk nog géén sponsor(s) bereid gevonden om de klub financieel leefbaar te houdenDaarom ook dat Atletiek Stekene dit jaar z'n tweede «Grote Kippeslag» organiseert. De leden zullen eerlang bij Idle Stekenaren komen aankloppen met de vraag om één of meerdere kippen te kopen. Van de sportievelingen en andere sympatisanten wordt uiteraard verwacht dat zij op deze manier zullen bijdragen om de klub financieel leefbaar te houden. De prijs per kip per stuk gegarandeerd 1 kg bedraagt 150 fr. en de betaalde kippen worden afgeleverd op vrijdag 21 en/of zaterdag 22 april 1989. Wie niemand aan de deur zag, kan steeds kippen bestellen bij Rudy Gaes, Huickstraat 4 in 9090 Stekene. d. Brol Atletiek Stekene draait op volle toeren, lazen we in de A.V.L.O.-magazine. De trainingen en deelna mes van leden aan diverse meetings gaan inderdaad gewoon verder en de klub zal o.m. meewerken aan de sportdag van 23 maar in de school «Cor Jesu». En... na ruim één jaar is de gemeentelijke sport raad van Stekene zelfs op het spoor gekomen van het bestaan van de Steken se Atletiekklub! Er zijn ondertussen ook besprekingen lopende met «Dekenij Dorp» in het vooruitzicht van de eerste stratenloop in september '89 én de eerste serieuze besprekingen met het nieuwe gemeentebestuur van Stekene in verband met de in het vooruitzicht gestelde aanleg van een atletiek-akkomodatie aan de gemeentelijke sporthal zijn reeds achter de rug. Onzinnig Het plan van de vorige koalitie, namelijk een 333- meter baan in singel werd zogoed als van de tafel geveegd. Het enige voor deel was, aldus de klub, dat dit plan vrijwel onmid dellijk zou kunnen worden uitgevoerd én klaar zou zijn tegen september van dit jaar! «Het was uiteraard even rustig nadenken», aldus AVLO-voorzitter De Grande: «Maar wanneer we in de toekomst denken is een 333-meter piste in singel gewoon onzinnig. Iets om later als verbeten atletiekliefhebber ge woonweg spijt van te krijgen». Trouwens, waarom nog een akkomodatie aanleg gen die momenteel reeds verouderd is én die, waar naar de toekomst toe, geen enkel perspektief te bieden heeft... Er werd dan ook besloten om nog wat geduld te oefenen, het plan van de 333-meterpiste te annuleren en mee te werken aan een plan en dossier voor een 400-me- ter kunststofpiste. Wel werd aangedrongen op de voorlopige, maar spoedige aanleg van een «rechte lijn» van 100 meter, een ver-springbak en een ko- gelstootring. Troef We laten hieronder Johan de Grande, voorzitter van de AVLO waarvan «Atle tiek Stekene» een onder verdeling is, verder aan het woord. «Uit het gesprek dat we met de nieuwe bewind voerders hadden bleek dat de Stekense CVP-SP-koa- litie duidelijk bereid was de zaken anders en op een modernere manier aan te pakken. Het plan van de vorige koalitie wordt net jes opgevouwen voor de archieven. Een 400-meter baan is alleszins een mini mum. En... een kunststof- baan te Stekene is zeker een ernstige kanshebber. Het zou bovendien een be langrijke troef kunnen worden in het Wase atle- tiekgebeuren en ver daar buiten. Dit vooral gezien de gunstige ligging van Stekene. Voor de klub - de AVLO, de Atletiekvereniging Lo keren dus zou dit grote verschuivingen teweeg brengen. Stekene kan dan niet anders dan het hoog tepunt worden van ons zo- mer-atletiekgebeuren en Lokeren zou dan eerder een trainingscentrum wor den met nog enkel mee tings op laag niveau. Dit is een toekomst die we moe ten durven onder ogen zien», aldus de AVLO- voorzitter. «Want», gaat hij verder «Een kunststofbaan is een must voor een grote klub die verder wil uitbouwen. Ook al ligt deze uitbouw dan in Stekene. Voor ons, AVLO-bestuur, vormt dit laatste géén probleem. In tegendeel, een dergelijke akkomodatie is zéér wel kom. De klub heeft met een uitzicht op een mooie toekomst!» d. Brol In dc K\ gekend: van de t cenle m vlot tc gi trokken nog vlag winnen, ongetwij getoond werd mc te houdc overwim wit bint Patro B Het weri De Hert niet hale Hun A i kon Om verrane B.A.C. AC Hamme heeft het eindklassement bekend gemaakt van het winter seizoen 1988-89. Hier de uitslagen: Pupillen meisjes: Van Praet Leen. Miniemen meisjes: 1 Sandra Oaassens, 2. Katrien Van Hecke, 3. Sarah Jacob. 4 Peggy De Keyser, 5. Cindy Peelman. Kadetten meisjes: 1 Vicky Van Geert, 2. Mieke De Keyser, 3. Karen Quintelier. Scholieren meisjes: 1. Daisy Nobels. Juniors dames: 1. Romy van Moerzeke, 2. Irina Pieters. Veteranen dames: 1. Mettepenningen Godelieve, 2. De Vogel Ingrid, 3. Cecile van Havermaet Pupillen jongens: 1. Van Praet Tommy, 2. Ben Quintelier 3. Wesley Smet. 4. Bart Van de Velde, 5. Jeroen Moemout, 6. Joris, Moemout. Miniemen jongens: 1. Hendrik van Ekert, 2. Stefan Verdonck, 3. Tim Coppieters, 4. Gert van Heek, 5. Frederick Lauwaert, Kadetten jongens: 1. Dirk Permentier, 2. Kurt Comelis, 3. Stefan Coppieters, 4 Andy Poppe, 5. Bart Van Kersavond, 6. Nico Ronsmans, 7. Wim de Clercq, 8. Kristel Roels Scholieren jongens: 1. Jordi Lesaffer, 2. Hans van Kerschaver, 3. Luc Permentier, 4 Kris Lanotte, 5. Patrick Van Praet. Juniors heren: 1. Noel De Waele, 2. Jan Rombaut. Senioren heren: 1. Jozef, Gaessens, 2. Peter de Bock, 3. Ludwig van Ekert, 4. Benny van Geeteruyen, 5. Herman van de Mergel, 6. Francois Lanotte, 7. Guy van Damrae, 8. Patrick de Smet, 9. Gilbert Pieters, 10. Antoine van de Velde. Veteranen heren: 1. Jean Bocklandt, 2. Pierre D'Haen, 3. Ferdinand van Praet, 4. Walschap Raymond, 5 Geerinck Andre, 6. Jacky van Brussel, 7. Hector De Keyser, 8. Alfons Durinck, 9. Paul Annens, 10. Paul de Boeck. Door Val, een uitgave van het tijdschrift atletiekleven werden de beste prestaties van 1988 op een rijtje gezet. De 50 beste prestaties van ons land werden daarin opgenomen. In deze lijst komen heel wat AC- atleten voor. Kijk maar. Seniors heren 800 m. Gino van Geyte (36) 1500 meter. Gino van Geyte (3) Bart de Keyser (29) Mijl: Gino van Geyte (2) 3000 meter: Benny Claus (19), Bart De Keyser (23), diskus: Mare Vercammen (49). Juniors 1000 m. Peter Tassent (9) 1500 meter. Peter Tassant (6) 3000 meter: Peter Tassent (14) 5000 m: Peter Tassent (10). Scholieren jongens 800 m: Jan van Geet (14) 1000 m: Jan Van Geet (25) Juniors 1000 m: Luc Peerlinck (6) juniors meisjes 1500 m: Nadia de Keyser (37). Kogel: Trudie van Peteghem (33), kadetten meisjes: 800 m. Annemieke de Keyser (19) 1000 m: Annemieke de Keyser (8). Boogschieten Ook "Om Vermaak" uU Berlare heeft een nieuw, koning: JefPeleman Boogschieten. In het schmterslakaal Voedtal te Berlare schoot Beu, De Jaegher ach tot koning BOOGSCHIETEN In Stekene en omstreken is het inderdaad uniek. Sommigen be weren zelfs dat de manier van «bollen» zoals die in de Stekense wijk «De Polken» wordt beoefend door «Boldersklub Sint-Jozef» enig is in het Waasland en ver daarbuiten. Feit is dat men in de Stekense Polken het «bolderspel» heront dekte enkele jaren geleden. Ter gelegenheid van de eerste Polken- kermis (in 1979) werden de aloude bollen terug bovengehaald en in de schoot van het wijk-feestkomi- tee groeide naar aanleiding daar van een heuse boldersklub Sindsdien wordt in de Stekense Poüaenstraat elke zondagavond trouw dit bolspel - in De Polken noemt men het «bolderspel» maar in feite gaat het hier om het eer tijds veel beoefende «krulbol- len» - beoefend. Oorspronkelijk enkel voor de leute, na enkele jaren werd er een vorm van kom petitie georganiseerd om er de spanning in te houden. Intiem «Boldersklub Sint-Jozef», zo doopten de Polkense bolders hun vereniging, heeft z'n klublokaal in een zaaltje op het erf van Wilfried van Hooste Slechts 20 bolders kunnen maksimaal lid zijn van de klub. Dit natuurlijk omwille van de beperkte ruimte en omdat ie dereen regelmatig eens moet aan bod kunnen komen. De leden zijn ofwel autochtonen, ofwel échte Polkenaars die uitwe ken ofwel aanverwanten van au tochtonen. Een nieuw lid moet trouwens door de overige leden bij stemming aanvaard worden. Na de prijsdeling werd vorige za terdag op die manier Gerard Buysse als 18de lid aanvaard. En of het nu in het huishoudelijk reglement staat of niet, maar we stelden vast dat alle leden, zonder één uitzondering van het «sterke» geslacht zijn. In de Polken is het dus nog steeds moeder-aan-de- haard, al dienen we hier onmid dellijk aan toe te voegen dat moe der-de-vrouw wél mag komen meefeesten tijdens de jaarlijkse «teerdag». Tijdens die feestdag gaat proost Tevenie, pastoor van Klein-Si- naai, voor in de eucharistieviering in z'n parochiekerkje en daarna worden de benen onder tafel ge schoven voor een smakelijke feestmaal. Terwijl de bolders en hun dames nog genieten van de koffie wordt door voorzitter en duivel-doe 't-al Noël Laureys dan de uitslag van het voorbije seizoen bekendgemaakt. Dit alles zonder veel plichtplegin gen, zonder veel franjes maar in tiem en gezellig. Net zoals het plekje waar het klubhuis van «Boldersklub Sint-Jozef» zich be vindt trouwens: ergens in een wir war van miniem verlichte straten, intiem, verscholen tussen de Pol kense bossen... Stekken en houten Vorige zaterdag werd bij «Bol- dersklub Sint-Jozef» de vierde kompetitie afgesloten. Elke zon dagavond komen de leden samen vanaf 20 u. Het eerste spel is voor de punten en telt dus mee voor de kompetitie. Daarna is er «vrij bol len». Door loting worden twee ploegen samengesteld die het te gen elkaar opnemen. Het krulbol- len wordt gespeeld op een terrein van 3 tot 4 meter breedte bij 8 10 meter lengte. Het terrein is meest al lichtjes uitgehold zodat de bol len - géén halve bollen maar ron de schijven - in «een krul» rond de stekken kunnen draaien. Langs elke kant van het terrein bevindt zich een stek en er is ook nog een middenstek. Het is de bedoeling van het spel om de bollen zo dicht mogelijk bij de stekken te laten eindigen. Daarbij moét de bol steeds kruiselings om de midden- stek heen draaien. Men kan ook de bol van de tegen speler «wegschieten» ofwel die van een medespeler «bijdrij- ven». Verdere (deskundige) uit leg zou ons evenwel té ver weg drijven. Voor een goed begrip toch nog iets over het scoren: alle bollen die dichter liggen dan die De derde schifting tellende voor het Hamse schutterskampioenschap 1989 kreeg zijn verloop in het lokaal der Wuitens. De gastheren kregen de eer toegewezen deze schifting te openen maar het was Luc Present (kast.) die als eerste den hogen tegenhet zeil kon jagen, dit was voor deze Kastelse schutter een bijzonder goede start maar hoe hij zich ook inspande een zijvogel was hem niet gegund. Dirk De Cauwer (bast.) daarentegen schoot eveneens den hogen bij zijn eerste beurt maar daar bleef het hoegenaamd niet bij daar hij gans de kop fusilleerde in amper drie beurten Bovendien schoot hij bij zijn vijf resterende scheuten nog vijf latvogels en meteen was een nieuw record gevestigd. Gedurende het ontstaan van dit kampioenschap dat nu toch al aan zijn veertiende uitgave toe is, is er geen enkele schutter in geslaagd het maximum te schieten. Ondertussen had ook Alain Van Den Broeck (kast.) die nu over een perfecte verlichting beschikte eveneens gans de kop geschoten en mochten zij beiden kampen voor het dagklassement der panacheschutters maar weer was Dirk De Cauwer bij de pinken om zijn vriend en tegenstrever te verslaan met een voltreffer in de tweede kampbeurt. Proficiat Dirk! Graag geven wij nog een eervolle vermelding voor Eric De Loose (O.V,), Eddy De Schepper (D.B.), Luc Ost (eil.) en Louis Lambrecht (eil.). Zij schoten den hogen 1 zijvogel en voor Luc Present (kast.), Robby Van Der Stockt (bast.), Eddy De Witte (wuit.) en Leo Willaert (4 gekr.) die zich echter moesten tevreden stellen met enkel den hogen In de rangschikking staat Dirk De Cauwer nu alleen aan de leiding gevolgd door Eddy De Schepper en Eddy De Witte. Bij de latschutters schieten de Gebroeders D'Hollander er duchtig op los en staan nu beiden aan de leiding met veertien punten, hetgeen betekent dat zij bijna een gemiddelde schieten van vijf punten per schifting en dat is bijzonder veel. Daniel Eeckhout (bast.) kende een mindere dag en verzeilde met zijn twee puntjes naar de vijfde plaats in het klassement. Eric Lambrecht (eil.) die nu ook weer goed presteerde blijft in het spoor van de leiders gevolgd door Frans Willaert (eil.) die zich in de kijker schoot met zes waardevolle punten en bovendien het dagklassement op zijn naam wist te schrijven ten nadele van Jean D'Hollander. Proficiat Frans! Bij de dames schoot Marleen Van Kerckhove (D.B.) nu den hogen bij haar eerste poging maar kon in haar resterende ronden het puntenaan- tal niet opdrijven. Bij de latschutsters werd het echter een zeer kalme namiddag enkel Sabine en Sandra De Witte (wuit.) en Greta Casier (D.B.) scoorden elk drie puntjes en mochten daarmee kampen voor het dagklassement waarvan Sandra gretig gebruik maakte om haar tweede dagprijs binnen te palmen. Proficiat Sandra! In de rangschikking staat Sandra nu alleen aan de leiding met drie gevaarlijke konkurrenten in haar spoor namelijk Ann D'Hollander (zo vader, zo dochter, Sabine De Witte (wuit.) en Greta casier (DB). Deze goedschietende dames liggen natuurlijk op de loer om Sandra van de leiding te verdringen maar dat zal nog zo eenvoudig niet zijn. Bij de juniors blijft Peter steels (D.B.) rustig zijn leidersplaats verdedigen en won bovendien zijn tweede dagprijs nu ten nadele van Christel D'Hollander (kast.) en zusje Cindy. De tweede plaats büjft in handen van Rudy Steels (D.B.) alhoewel hij zich toch zal moeten reppen om Kristof De Vijlder (D.B.) achter zich te houden daar deze met zijn drie waardevolle puntjes van den hogen reeds in zijn spoor staat afgedrukt. Christel D'Hollander en Bary Willaert (eil.) doen het zeker niet zo slecht maar zijn voorlopig nog niet opgewassen tegen de koplopers. Bij de vijfenvijftig plussers kende Omer steels (DB) een slechte dag en scoorde slechts één puntje, dit was natuurlijk in de kaart van zijn achtervolgers Gilbert De Schepper (DB) en Roger Van Den Eynde (bast). Deze konden zich nu op gelijke hoogte schieten maar niemand had aan André Robberecht (OV) gedacht die met zijn vier treffers direkt naar de leiding wipte. Rekening houdende met zijn reputatie als cowboy (carnaval '89) zal hij nog moeilijk van de leiding tc verdringen zijn. Pierre D'Haen (eil.) blijft rustig in het spoor en daar mogen wij nog aardige resultaten van verwachten. De held der vijfenvijftig plussers was ontegensprekelijk Robert De Graef (kast.). Deze Kastelse superveteraan schoot net als André Robberecht vier punten en won bovendien zijn eerste dagklassement. Proficiat Robert! Als wij nu het ploegenklassement even bekijken dan zien wij dat Den Bond over de Bastiaenen wippen, aanvankelijk zag het er nochtans niet zo goed uit voor de ploeg van Eddy de Schepper met Patrick Rousseau, Gilbert Dc Schepper, Willy D'Hollander en Omer steels want na hun zesde ronde telden zij slechts tien punten doch zij schoten een verbazende zevende en achtste ronde en totaliseerden uiteindelijk nog negentien punten wat meteen voldoende was om de leiding over te nemen van de Bastianen waar uitgezonderd Dirk De Cauwer gans de ploeg op een zeer laag pijl akteerde. Het vijftal van André Van Geyte (eil.) deed het bijzonder knap en schote het hoogste aantal punten bij elkaar, met hun eenentwintig punten wippen zij over De Wuitens die tussen haakjes gezegd heel wat minder punten verzamelden dan vorige schifting. De formatie van Alain van Den Broeck(kast) blijft op de vijfde plaats niettegenstaande hun mooie prestatie maar de grootste sprong werd gemaakt door Ons Vermaak, deze carnavalsgroep springt dank zij hun zestien punten van de twaalfde naar de zevende plaats in de rangschikking. Achteraan blijft alles zowat ongewijzigd en er zouden aardige dingen moeten gebeuren indien het peloton van Leopold Robbrecht zou ontsnappen aan de rode lantaarn Rangschikking der panacheschutters 1. Dirk De Cauwer, bast. 2. Eddy De Schepper, bond 3. Eddy De Witte, wuit. 4. Alain V.D. Broeck, kast. 5. Luc Present 3. Eric Lambrecht, eil. 4. Frans Willaert, eil. 5. Daniel Eeckhout, bast. 1. Sandra De Witte, wuit. 2. Ann D'Hollander, kast. Sabine De Witte, wuit. Greta Casier, bond. 5. Marleen Rousseau, bond. Juniors 1. Peter Steels, bond 2. Rudy Steels, bond 3. Kristof De Vijlder, bond 4. Christel D'Hollander Bary Willaert, eil. Rangschikking der latschutters 1. Jean D'Hollander, kast. Willy D'Hollander, bond 19 p. 17 p. 15 p. 14 p. lip. 14 p. 14 p. 1. Marleen Van Kerckhove, bond Panaschuschutters 55+ 1. Gilbert Leemans, bast. De 55 plussers 1. André Robbrecht, O.V. 2. Omer Steels, bond Roger V.D. Eynde, bast. Gilbert De Schepper, bond 5. Robert de Graef, kast. Pierre D'Haen, eil. Het ploegenklassement na de derde schifting 1 Het peloton van Eddy de Schepper, den Bond 2. het peloton van Dirk De Cauwer, bastianen 3. het peloton van André Van Geyte, eiland 4. het peloton van Sandra De Witte, Wuitens 5. het peloton van Alain Van Den Broeck, kastel 6. het peloton van Robert De Graef, kastel 7. het peloton van André Robbrecht, ons verm 8. het peloton van Jan Peelman, 4 gekr 9. het peloton van Louis Lambrecht, eiland 10. het peloton van Marleen Van Kerckhove, bond 11. het peloton van Ronny De Witte, wuitens 12. het peloton van Gilbert Leemans, bast. het peloton van Cindy Steels, bond 14. het peloton van Herman eeckhout, bast. 15. het peloton van Leopold Robbrecht, 4 gekr. De volgende schifting gaat door op zaterdag 1 april in het Ons Vermaak. 8p. 7p. 7p. 7p. 6p. 6p 57 p 56 p 52 p 48 p 42 p 33 p 30 p 29 p 28 p 26 p 23 p 21 p 21 p 19 P 12 p. lokaal van Hooste en André Feusels met 63 p., 4. Kamiel Van Hooste, August Van Poucke en Alfons Van Hoo ste 60 p., 7. Lucien De Vliegher en Roger Vcrvaet met 58 p., 9. Wilfried Van Hooste met 57 p., 10. Gabriel Polfliet met 55 p., 11. Noël Laureys en pastoor Tevenie met 53 p., 13. Aster Vercauteren met 49 p., 14. Antoine Van Hoo ste en André Brandt met 46 p., 16. Isidoor Goossens met 45 p. en 17 Cyriel Van hooste met 43 punten. d.Brol TURNEN van de tegenpartij scoren twee de nieuwe kampioen die door de «houten». De ploeg die het snelst aanwezige dames uitbundig werd 20 van dergelijke «houten» heeft gelukgewenst. Cyriel Van Hooste verzameld wint het spel. eindigde op de 17de en laatste plaats en kreeg de «rode lan- Kampioen mm- Alle spelers van de winnende De uitslag: 1. Georges Temmer- ploeg krijgen drie punten, terwijl man met 6é p., 2. Libert Van de verliezers moeten tevreden zijn met één «aanwezigheidspunt». Die aanwezigheidspunten moeten de leden van de boldersklub aan zetten om zo weinig mogelijk af wezig te zijn. want elk punt kan het verschil maken Elke zondag worden de punten van elk lid opgeteld en aan de hand daarvan wordt een klasse ment opgemaakt. Wie na een sei zoen het klassement aanvoert is meteen de kampioen. Tijdens het voorbije seizoen stond Georges Temmerman het meest in het winnende kamp. Hij totali seerde 64 punten en mag zich dus voor een jaar «Kampioen van Bol dersklub Sint-Jozef» (laten) noe men. De nieuwe kampioen werd geprezen omwille van het feit dat hij telkens z'n ploeg als het ware meetrok naar de overwinning en voor het feit dat hij slechts 2 keer afwezig bleef. Proficiat Georges! "et feesterende gezelschap ran Boldersklub Sin,-Jozef, uit de Stekense Polken, dal 0, tuntkring van Kieldrechl hield zijn jaarlijb Hooste en Andre reusels eindig- afgelopen zaterdag z'n klubkampioen vierde tijdens een gezellige feestelijke avond. den op een gedeelde tweede fdRrnl) plaats met één puntje minder dan tumfeesl in de sporthal van Kieldrecht (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 28