Telepathie en helderziendheid, onverklaarbare verschijnselen Marathonzitting van Aalsterse gemeenteraad Werken in Koolstraat: een valabel kompromis Kluizenkermis of Engelkeskermis Dl 2 - 31.3.1989 - De Voorpost Jim Murray vertelt er alles over Telepathie, helderziend heid. of met andere woor den het kommuniceren en waarnemen buiten de be kende zintuigen, is zelfs voor de moderne weten schappers en geleerden, ondanks intensief PSI on derzoek nog een braaklig gend terrein. Men is er nog steeds niet in geslaagd een aanvaardbare theorie te ontwikkelen om ver schijnselen die ons begrip van tijd en ruimte te boven gaan, te verklaren. Doch, de wetenschap en dus ook de mensheid, staat aan de vooravond van een verbij sterende ontdekking wat ESP of Extra Sensory Per- ceptor betreft. Deze perio de, waarin de grenzeloze mogelijkheden van het menselijke brein nader on derzocht zullen worden, zal verbazingwekkende feiten aan het licht bren gen. Dat de mogelijkhe den inderdaad grenzeloos zijn, kan blijken uit het feit dat een computer die bij benadering in staat zou zijn de funktie van onze 10 miljard hersencellen uit te voeren, meer dan het tota le aardoppervlak zou be slaan. Toch weegt ons bre in amper 1,5 kilogram. Welnu, hersenonderzoek, biofeedback en zelfs de bi zarre wereld van de deelt jesfysica kunnen dergelij ke verschijnselen helpen verklaren. Momenteel is Volle acht uur openbare zitting Met de gemeenteraadszitting van verleden dinsdag heeft Aalst qua duur en wellicht ook qua onhebbelijkheden alle rekords glorieus gebroken. Op dinsdag begonnen te 19.30 u. stipt wanneer zelfs het leeuwenaandeel van de minderheid er nog niet was liep de openbare zitting pas ten einde op woensdag te 03.30 u. Dus volle acht uren vergaderen. Kwam dan nog de besloten vergadering. Het werd inderdaad een heuse marathonzitting waarbij herhaaldelijk de meerderheid niet in aantal was want velen gingen een luchtje, zelfs een pintje op een zomers terras in de buurt scheppen. Overladen De agenda was duidelijk overladen met de hele pro blematiek van het nieuw organigram en met de her schikking van de belas tingen die er slechts kon komen na uren debat. Plus uiteraard de minder in het oog vallende agendapun ten plus vier interpellaties van Luc Van Lierde (Aga- lev), Willy Van Mossevel de (VU), Danny Denayer (VU) en Eddy Cockuyt (CVP). Inopportuun Het duurde ruime 20 mi nuten vooraleer met de agendapunten kon worden gestart want er werd her haaldelijk geprofiteerd van de kans tot spreken bij ordemotie. Willy Van Mossevelde be treurde dat de gemeen teraad werd gehouden na de paasdagen waardoor te weinig tijd was gebleven voor degelijke voorberei ding van de zitting door de minderheid. Bovendien waren er te weinig vooraf- gaandelijke kommissiever gaderingen en moest ge stemd worden over het af vaardigen van een lid van het stadsbestuur bij voet- balklub Eendracht Aalst zondat dat er daarover enige informatie werd ver strekt. Hij had liever ge had dat de gemeenteraad een week later zou gehou den worden. Ook CVP-fraktieleider Maurice De Kerpel pro testeerde eveneens tegen de datum van de zitting en tegen de aanduiding van een afgevaardigde bij Een dracht Aalst zonder de no dige voorkennis. «De minderheid moet hier werken in lamentabele omstandigheden» stelde hij. Tijdens de wettelijke 5 dagen die de zitting vooraf gingen was het stadhuis op vrijdagnamiddag, zater dag, zon- en maandag ge sloten en was het dan zeer moeilijk om aan de nodige informatie te geraken. Het stadhuis werkte inderdaad van die 5 dagen pas ander halve dag op volle kracht. Ook over de vooropgestel de verhoging van de belas tingen tast de minderheid volledig in het duister». Ongegrond Burgemeester De Maght noemt die kritiek onge grond. Over de belas tingen werd ruime infor matie bezorgd tijdens de samenkomst van de vere nigde kommissies en wat betreft het tijdstip drong de tijd. Het is inderdaad zo dat eventuele wijzigin gen aan de opcentiemen moeten gestemd worden vóór 31 maart. «Voor in zage van de dossiers waren diensten toegankelijk op vrijdagnamiddag en zater dag doch er werd weinig gebruik van gemaakt». Over het principe, de nor men en de voorwaarden te stellen bij het afvaardigen van een Ud van het stads bestuur naar de Raad van Beheer van Eendracht Aalst werd de stemming gevraagd. Maar meerderheidslid Willy Vernimmen (SP), oude rat in het vak, was van oordeel dat het hier allerminst om een dringen de zaak gaat en dat er tijd rest tot volgend voetbal seizoen om eventueel een afgevaardigde te sturen. Hij stelde dan ook voor het punt te verdagen. Een geboden kans die bur gemeester De Maght be nutte om verdere netelige diskussies uit de weg te gaan. Het punt werd dan ook verdaagd waarmee ie dereen kon instemmen. Volgens de burgemeester is echter gebleken dat ver schillende raadsleden lie ver geen kontrole op Een dracht Aalst zouden wen sen. Een besluit dat fel gekontesteerd werd. LH het onbegonnen werk om die verschijnselen en krachten te verklaren in gangbare termen omdat onze taal, onze gedachten en gedragingen gericht zijn op hetgeen wij kennen in funktie van onze zintui gen en van de bestaande wetenschappelijke termi nologie. Zo staan we dan met onze gehele intellek- tuele levensopvattingen dikwijls voor raadsels en mysteries. Jim Murray, een fenomeen Een fenomeen op het vlak van de telepathie en hel derziendheid is Jim Mur ray. Hij is te omschrijven als een gekultiveerd man met hoogst merkwaardige karakteristieken. Een zeer sensitief persoon, in staat om zich de persoonlijk heid van zijn eigen ik te verliezen. Door deze opmerkelijke eigenschap, heeft hij in de loop van de tientallen ja ren dat hij aktief is, talloze mensen kunnen redden, aanmoedigen en helpen in de ware zin van het woord. Jim Murray heeft dan ook een uitzonderlijk hoog ni veau van wat «emotionele resonantie» wordt ge noemd, ontwikkeld. Jim Murray op het podium De spanning in de zaal is zwaar geladen. De mensen die Jim Murray kennen weten wat zal komen. De anderen fluisterden ge heimzinnig over de onbe kende gevoelens, nieuws gierigheid en of angst die de woorden telepathie en helderziendheid bij hen oproept. En dan is het ogenblik aangebroken waarop de maestro het to- Aalst. De BRT radio verzorgde met Pasen de rechtstreekse uitzending van de eucharistieviering vanuit de Sint-Martinuskerk. Deken De Smedt ging voor in deze plechtigheid (a) neel betreedt. Men ziet een toonbeeld van één puntigheid relaxed en toch gekoncentreerd. Zijn hele verschijning straalt zijn kwalitatief hoogstaande psychische vermogen uit. Zelfzeker en met diepe stem richt hij zich tot het publiek dat intensief bij zijn optreden wordt be trokken. Volstrekt onbe kende vrijwilligers kunnen een tekening maken van iets dat hen op dat ogen blik te binnen schiet. Jim Murray kijkt niet toe, maar ontleedt de door el kaar gegooide kaartjes met trefzekerheid en bin nen de kortste keren hoort elke tekenaar zijn specifie ke eigenschap en zijn han delingen, zijn gevoelens, zijn tekortkomingen, zijn ziekteaanwijzingen, enz. vermelden. Verwondering en konsternatie alom. Vooral bij sceptici die zich afvragen waar hij al die informatie vandaan haalt. Jim Murray dringt erop aan hem tegen te spreken in geval hij fout zit, maar hij zit geen enkele maal fout. Zonder doekjes er om heen te doen gaat hij maar door, dit soms tot grote hilariteit in de zaal. Tijdens en na de pauze Tijdens de pauze kunnen foto's worden afgegeven en Jim Murray zal hier over informatie verschaf fen. In een lange rij schui ven de mensen aan, maar op een avond kan hij na tuurlijk niet alle foto's be handelen. De wijze waar op hij over deze foto's spreekt is heel apart. Niet alleen praat, maar zelfs de hele fluide die de foto uit straalt, trekt hij in zich. Aalst. De bakschietersclub zijn de leden present (a) Dit resulteert in een per- fekte nabootsing van de gedragingen, handelingen en gevoelswereld van die gene die op de foto staat afgebeeld. Met een vlotte stijl en op humoristische wijze, het ene moment la chend, vrolijk bewegend, het andere brommend en nukkig, glijdt hij van het ene bewustzijnsniveau naar het andere, met een nauwelijks te vatten snel heid voltrekt zich dit pro ces. Vol energie scheert hij over het podium, de mimiek steeds onnavolg baar aangepast en uiting gevend aan de persoon in kewstie die zich op de foto bevindt. En zo gaat het de hele avond door. Vrijdag 28 april is Jim Murray te zien in de zaal «De Koorn- bloem» bij Gaston Van- derelst op de grote Markt te Aalst. Jim Murray moet niets meer bewijzen, want zowil in binnen- als in bui tenland heeft hij zijn spo ren al verdiend. Hoog en toe» bestaat vijftien jaar. Elke zondagmorgen Aanstaande maandag 3 april vangt de derde fase van de omleggingswerken van de Hoeze- en de Siesegembeek aan. Het Aalsters stadsbestuur toonde zich hierbij voor de woon- en winkelwijk Koolstraat en aanpalende stra ten langs zijn beste z(jde. Aalst. De paasmis, rechtstreeks door de radio uitgezonden, werd in de Sint- Martinuskerk druk bijgewoond (a) De handelaars en nering- doeners uit de wijk zullen de aanleg van het Hof- staads waterzuiveringssta tion en de omlegging van de Nieuwerkerkse beken niet licht vergeten. De eer ste fase met metingen en proefboringen aan de Zes hoek duurde van april 87 tot juli. In augustus startte de tweede fase die 4 maan den in beslag nam die de handelszaken zeer nega tief beïnvloedde. En toen het kruispunt School-, Kool- Meuleschette- en Dirk Martensstraat dicht ging kregen de Koolstraat- bewoners een voorsmaak je van ineenstortende ver koop vermits de Kool straat de aorta is van de Gentsesteenweg en de Sint-Annawijk naar het station en het stadscen trum. Tijdens de informatiever gadering in het stadhuis op 16 maart 11. stelde dekenij- sekretaris Antoine Van der Heyden een reeks vra gen aan het stadsbestuur en meer speciaal aan stadsingenieurs Theys en Van Ginderdeuren en aan politiekommissarissen Van Vaerenbergh en Van der Veken. Antoine Van der Heyden memoreerde de duur van de werken aan de Dender- mondsesteenweg (méér dan een jaar). Een jaar later demonstreerde een firma dat dergelijke wer ken heel wat sneller kun nen verlopen. Hij vroeg dan ook dat het stadsbe stuur alles in het werk zou stellen om de geplande termijn van 70 werkdagen te respekteren. Zowel burgemeester De Maght als schepen van Openbare Werken Edgard Hooghuys toonden begrip voor het financieel* verlies van 40 handelaars tijdens de komende drie maan den. De derde fase wordt dan ook in twee afzonder lijke delen uitgevoerd. Tijdens deel 1 wordt de Koolstraat gedurende 70 werkdagen aangepakt van aan de Meuleschettestraat of aan het Kongin Astrid- park. Deel 2 duurt 100 werkda gen (van 1 augustus 1989 tot voorjaar '90) voor ,de werken aan het Astridpark zelf. Algemeen wordt aangeno men dat de grondwerken in de Koolstraat zonder ernstige problemen zou den kunnen gebeuren doch aan het Astridpark zou dat minder het geval zijn. Er heerst inderdaad vrees voor beschadiging van omliggende gebouwen bij het inheien van 9 m. lange buizen van anderhal ve diameter. Het boren van sleuven zou minder risiko's meebrengen, wordt gedacht. Antoine Van der Heyden betreurde dat de buurtbe woners pas drie weken voor de start van de om- woelwerken werden ver wittigd daar waar burge meester Uyttersprot des tijds had beloofd dat ze 2 3 maanden op voorhand op de hoogte ervan zou den worden gebracht. Uit een verslag van een verga dering van de Midden- standsraad van 26 oktober 1986 bleek bovendien dat de toenmalige schepen Openbare Werken ver klaarde de aanvangsda- trum van de derde fase in samenspraak met het be stuur van Dekenij Kool straat te zullen bespreken. Hoe dan ook, mede door de vrij onverwachte betoe laging van de werken wordt gestart op 2 april en wil men de ongemakken van de betrokkenen tot het minimale beperken. Fasering van de werken Het eerste deel van de om leggingswerken van beide beken wordt nog eens in twee schuifkens opge splitst. Tot 15 mei wordt het gedeelte tussen Meule schette- en Vakschool straat aangepakt en blijft het andere deel van de Koolstraat alsmede de zij straten bereikbaar voor verkeer en toelevering. Van 16 mei tot aan het bouwverlof half juli wordt gewerkt van aan de Vak schoolstraat naar het Astridpark toe. Dan zal in de zijstraten enkel plaatse lijk verkeer mogelijk zijn. Voetgangersverkeer zou altijd en in behoorlijke omstandigheden mogelijk blijven. Op vraag van handelaars bevestigde schepen Hoog huys dat de voorraad bui zen zal aangevoerd wor den naargelang de behoef ten. Dus geen opgestapel de materialen noch onoor deelkundig geparkeerde kranen die de handelsza ken zouden afremmen. Ten allen tijde zal de straat zoveel als mogelijk bereikbaar blijven. De «Koolstraat» verga derde Het Dekenijbestuur zetten vier dagen na de samen komst ten stadhuize voor de vergaderde bewoners van de Dekenij de beschikbare gegevens op een rijtje en konden in aanwezigheid van schepen van middenstand Gilbert Bourlon en diens diensten en van schepen Dirk De Middeleer, bewoner van de kwestieuse straat vra gen worden gesteld in ver band met de geplande werken. Als slot hield het bestuur van de Dekenij de aanwe zigen voor vertrouwen te stellen in de door het stadsbestuur uitgestippel de strategie voor vlotte en snelle uitvoering der werken. «In de Koolstraat kan het echter niet vlug genoeg va kantie worden» besloot ex-prins Antoine. LH Op de grens van Erembodegem en Hekelgem staat de Kluiskapel, een bekend bedevaartsoord. De Kluizekermis die zich afspeelt in de omgeving van de kapel is in de hele streek een begrip geworden. Dit jaar staat de kermis en de begankenis naar de eeuwenoude kapel in het teken van de gerestaureer de engelenkrans, die ongetwijfeld de blikvanger wordt boven het reeds eerder herstelde altaar en tabernakel. Die engelenkrans stelt in feite zes guitige engeltjes voor die de kroon van Maria torsen. Het geheel was dringend aan restauratie toe. De tand des tijds had immers lelijk huisgehouden. Maar dat werk is nu achter de rug en de engeltjes blinken weer als voorheen, en dat zal velen gelukkig stemmen. Over die engeltjes bestaat overigens een bidprentje met deze tekst: De engeltjes van de kluis Zes engeltjes hadden al jaren verdriet. Zij vielen van-een en niemand zag iet. Zij hielden in 't heiligdom eeuwen de waak al deden hun oogjes zo'n pijn van de vaak. Zij torsten een kroon, die belegd was met goud, maar diep zat de memel in elk stukje hout. Doch vaak als de nood wel eens 't hoogste is dan schittert het licht in de duisternis. Zes engeltjes togen bedrukt op reis, maar keerden weeram als van 't paradijs. Zij blinken van 't goud nu, van jeugdigheid en hebben zich weer aan Maria gewijd. Zij zingen voor Haar hun schoonste refrein, zo heerlijk dat elk in de Kluis wil zijn! «Maria, o, Lieve Vrouwe van de Kluis bij Jou is 't zo zalig, bij Jou zijn we thuis». De Vrienden van de Kluis, die jaar en dag al begaan zijn met het wel en wee van de Kluiskapel en daar ook alles voor veil hebben, presenteren ook in 1989 weer een feestprogramma dat er mag zijn. Vanzelf sprekend zullen in het programma de engeltjes centraal staan. Dat komt tot uiting op het bidprent je waarvan we daarnet de tekst gaven. Dat prentje zal worden uitgedeeld tijdens de tentoonstelling, de wandelingen enz. Feestprogramma De feestelijkheden beginnen op zaterdag 1 april om 18.30 uur met de opening van de kermis en de tentoonstelling «de engelkes van Affligem». Deze tentoonstelling wordt opgesteld door de Heemkun dige Kring Belledaal uit Affligem. Om 19.00 uur heeft de avondmis plaats, opgeluisterd door een koor van engelkes en door het Sint-Amanduskoor van Erembodegem. Om 19.45 uur volgt er een serenade door de Kon. Fanfare De Katoüeke Gilde uit Hekelgem en om 20.00 uur begint er een volksfeest op zijn «engels» in een feesttent. Op het menu onder meer rijstpap, pannekoeken, boter hammen met kop, pensen, enz. En natuurlijk veel gezelligheid. Zondag 2 april wordt om 10.00 uur de hoogmis opgedragen ter ere van Onze Lieve Vrouw ter Kluizen. Om 14.00 uur vertrekt er een wandel tocht naar de kluis die werd omgedoopt tot «Ingel- kestocht». Het is een wandeling van 9 kilometer en de deelnemers doen er goed aan laarzen aan te trekken. Onder leiding van Jan Schoonjans trekt men door de Faluintjes op zoek naar brokstukken van een «gevallen engel». Alle deelnemers aan deze tocht mogen gratis meewandelen wanneer ze een wilgenfluitje of een klakkebus of een klavertjevier bij hebben. Men vertrekt aan de abdijtoren in Affligem om 14.00 uur stipt. Om 17.00 uur is er een avondmis aan de kapel die muzikaal wordt opgeluisterd door een koor van Engelkes en door het Sint-Michielskoor van Hekel gem. Er is ook een offergang en er worden santjes en de kluizeklippelkes uitgedeeld. Om 17.45 uur staat het verbranden van de winter op het program ma onder het fluitjes- en klakkebussenkoncert. Er zijn ook volksspelen voorzien, onder meer «wie is deze engel?» Nadien is er nog een gezellig samen zijn in de feesttent. Aktiviteiten in het jubeljaar Andere aktiviteiten in dit jubeljaar zijn: op zondag 30 april een spetterende daguitstap lente in het land van Tijl met een bezoek aan Brugge en Damme; op donderdag 4 mei met de Belletrekkers naar Zuid- Beieren, een vierdaagse autocarreis waarvoor men nog inlichtingen kan inwinnen bij de Belletrekkers, Kruisstraat 23 te 1790 Affligem (053-66.72.00). Zondag 2 juli wordt de zomerse jubeltocht georga- nizeerd onder het thema «de Hekelgemse toeris tensteen achterna». En op zondag 6 augustus gaat men op reis naar Frans-Vlaanderen. JM Heyman sion: Antoni Om 2' dinsda Werf van nioni. In «Pi laat opniei onder gens filmsc een Mark Wolle Lockt het al zitten kans te vei een uit hi geert Robe nu ei j een n begin er d: mee °Pge van trokl verh; lutioi wegi vrou speu van De f gen om tervi In d o.a. Mar Toe| Vr(j proc Wat jong doo: er blij! die I sing Dit spel tooi hed en twe op geh C.C 1 de v.z. voc dar imr te die ne ten pre fun ren ten wil diu ma De gei «d; vai gei e.t wc Dc D< N£ Br Sti Et vo on ve mi V. J dc Dinsda

De Voorpost | 1989 | | pagina 2