n Nog zeven op de wip reekstitels bij Walivo Rode Roos en De Zwaanvr. spelen op 1 mei finale M.T.S.A. beker liefhebbersvoetbal Commercanten winnen Paastornooi van Scoutshuis V 30 - 31.3.1989 - De Voorpost Op de drempel van april is de de hand gewerkt door de jongste kalender van Walivo's voetbal- nederlagen van F C. De Pekton kampioenschappen, al duidelijk uit Stekene en het Sint-Niklase afgezwakt. Slechts nog een vijftal V.K. Leopoldstad. Een tweetal speeldagen zijn de ploegen er van debutanten trouwens in die reeks het einde verwijderd en in één van en voor de beide ploegen, werd de acht reeksen, is de nieuwe het dan ook al een schitterend kampioen reeds gekend. In de seizoen. Thans nog met de beste zaterdagse tweede afdeling B kan kansen voor de plaats van vice- F.C. Milano uit Sint-Gillis-Waas. kampioen en daarvoor moeten zo- theoretisch zelfs niet meer worden nodig, nog een paar punten wor- bedreigd. Voor de andere reeksen den gesprokkeld. Ook al omdat wordt het echter nog even afwach- een viertal andere ploegen nog ten. Een bewijs trouwens dat de niet helemaal zijn uitgeschakeld kampioenschappen bij Walivo en voor de degradatie, hebben wéér naar een attraktief hoogte- zich drie kandidaten gemeld, punt zijn toegegroeid en de span- Daarvan heeft L.V.K. Ankerhof ning. zal daar nog wel een aantal duidelijk de slechtste kaarten, weken aanhouden. Belangrijk Voor het debuut in die reeks dus wordt de strijd alleszins voor de gewogen en te licht bevonden en promotie Vooral ook omdat de daar. vecht F.C. Fortuna-Nantes geruchten over een aantal nieuwe uit Sint-Niklaas al een drietal sci- aansluitingen steeds hardnekkiger zoenentegen de degradatie. Als worden en door Walivo, kunnen stadsgenoten komen de mannen we reeksen van misschien tot de van F.C. Herten Aas hiervoor'ook ideale 14 ploegen worden opge- nog in aanmerking en elk gewon- trokken Daarvoor wordt een nen punt. kan voor die ploeeen eindplaats als vice-kampioen ook het verdere verblijf bestendigen, zo bijzonder interessant en een kort overzicht, leert ons dat de Zaterdagse derde afdeling strijd onderaan een klassering er ook nog niet gestreden is... plaatsen in de klassering, staan V.K. Siera 4 uit Hamme en het Sinaaise F.C. Wijnveld 3 afge drukt. Een verandering is daar bijna uitgesloten en indien Walivo eventueel tot een zondagse derde afdeling zou besluiten, worden dat cc;„, ook de voornaamste kandidaten Liefhebbersvoetbal. De Commersanten wonnen het tomooi van Scoutshuis in Sint- voor die nieuwe reeks Niklaas (Iv) Zondagse tweede afdeling B Door nieuweling F.C. Cado uit Stekene. wordt de reeks der suk- sessen onverminderd doorgetrok ken Als de laatste reekswinner en bekerkampioen bij het reeds ont bonden Gemeentetornooi van Stekene. heeft F.C. Cado nu ook bij Walivo al schitterend gepres teerd. In hun afdeling skoorden de geel-zwarten ook de meeste doelpunten en werden er de min ste geïnkasseerd. Voldoende ook om F.C. Cado naar een stevig leider te zien uitgroeien en tijdens de huidige kompetitie, werd er door de Stekenaars slechts één puntje prijsgegeven Toevallig aan F C Koekoek uit Sint-Pau- Deelnemende ploegen: FC Commercanten, V.K. Veile, FAVO en FCScoutshuis. Scheidsrechter: Mare Beniers Wedstrijdbal geschonken door Kredietbank Astrid De wedstrijden Scoutshuis-FAVO 2-3 FAVO begon schitterend en na de eerste helft stond het 0-2 langs Luc Piessens (30'), en Eric De Vlieger (39'-penalty). Na een kwartier in de tweede helft scoorde Jos Thijs het derde doelpunt voor FAVO en iedereen dacht dat de wedstrijd ge speeld was maar Scoutshuis zorgde voor een spannend slot met treffers van Manu Gautot (75') en Peter Aerts (85'). Velle-Commercanten 1-4 Al kwam Veile eerst op voorsprong langs Yvan De Tender (10') toch behaalde Commercanten een vrij hoge score langs Paul Joris die viermaal raak trof: 25', 50', 56' en 75'. Scoutshuls-Veile 1-3 Deze wedstrijd werd vooral in het tweede deel beslist. Yvan Van Steen schoot Veile op voorsprong in de 60"c min. en Yvan De Tender dtikte aan tot 0-2 in de 65" min. Scoutshuis sloeg terug langs Ludo De Beleyr: 1-2 in de 82" min., maar Joris Clarisse legde de bezoekende zege vast in de 85" min. Finale: Commercanten-FAVO 3-0 De Commercanten waren duidelijk de sterksten in deze finale met treffers van Herman De Boes (20'), Jacques Jors (50') en Franky Cornet (68'). Falrplaybeker: V.K. Veile wels welke ook de hevigste kon- In verband met de titel is het daar kurrent voor de titel werd en ook voor R S. Bosdorp uit Stekene, nu, kan F.C. Cado zich nog geen eigenlijk ook al bekeken. De pun- slippertje veroorloven. Vooral Zaterdagse eerste afdeling ,cn der zekerheid worden straks omdat de beide ploegen straks Voor de titel hebben een dnetal nog tegen een aantal mindere nog tegenover elkaar staan en UefliebbersvoelbalVK Veile nam deel aan het tomooi van het Scoutshuis (tv) ploegen zich duidelijk afgeschei- ploegen behaald en aldus, wordt dan. wordt in deze reeks over de J den. Het aangenaam verrassende het debuut bij Walivo met een nummers één en twee beslist. Een P W. Hemelaër uit Temse en het opmerkelijk sukses bekroond. In aantrekkelijk einde van het kam- Hamse duo, F.C. Comer en V.K. dezelfde omstandigheden ook een pioenschap alleszins en dat wordt Den Bos of de vorige reekskam- duidelijke bijval voor A.V.C. De het ook onderaan de rangschik- pioen. Belangrijk worden daarbij Vlasbloem uit Grembergen bij king. Daar delen S.K. Belsele en nog de onderlinge konfrontalie Dendermonde. F.C. Sportarena F.C. Sportklub Post uit Sint-Ni- tussen deze drie ploegen. Mis- Ull Waasmunster en het Sint-Ni- klaas, gezameüjk de laatste plaats schien ook een toevallige kalen- kjase F.C. Café Composé. Drie en ploegen zoals F.C. 1000 Appels dergril maar voor deze reeks, al- kandidaten trouwens voor de titel u't Sinaai, F.C. Drie Linden uit leszins een sensationeel einde van Van vice-kampioen en thans, ook Belsele en het Buggenhoutse F.C. het seizoen. Momenteel heeft nog met éénzelfde puntenaantal. Briel, hebben er ook niet veel P W. Hemelaer er nog steeds de Daar wordt het ongetwijfeld nog punten méér... leiding met één puntje voorsprong bijzonder spannend en indien bij op F.C. Comer. dat onlangs nog Walivo straks ook nog een zater- £ondagse ,weede afdellng L vrij verrassend bij Walivo's beker- dagse vierde afdeling wordt opge- Op een vijftal matchen van het voetbal werd uitgeschakeld. Be- start_ hebben een viertal Sint-Ni- einde, is S.K. Anker nu bijge- grijpelijk wordt daar nu ook alles kjase ploegen nog late problemen haald door het Sint-Niklase F.C. op de reekstitel afgesteld en bij jn verband met het behoud Thans Samara. Beiden thans ook met elk V.K. Den Bos, heeft men even- gescheiden door een tweetal pun- vier verliespunten en met een eens het vertrouwen Nog een len hebben F.C. Welkom Sport, konkurrentie. welke duidelijk aantal spannende weken dus en F.C. De Strijders, F.C. Familia en werd afgewezen. Voor de reeksti- achteraan in de klassering, is die F.C. Novelty, ook nog een aantal tel wordt het dan ook een duel opwinding al duidelijk afgezwakt, sleutelmatchen tegoed en de tussen de twee voornoemden met Ook al omdat de degradatie van sterksten der minder goden, zul- volgende zondag, de topmatch in F.C. Oud Geel uit Sint-Niklaas jen m derde tenslotte overleven... Stekene. Wie daar wint neemt een reeds lang ean feit werd en de late ernstige optie op de titel en bij een stuiptrekkingen van het eveneens Zondagse eerste ardetmg drauwn. wordt het nog wachten Sint-Niklase J.B. Troch. mis- Bij F.C. De Cock in Sint-Niklaas 0p een eventueel slippertje der schien niet meer tot het behoud js F.C. Bobby's Klub uit Lokeren, rivalen. Suspense altijd verzekerd kunnen bijdragen. onlangs nog tegen een vrij onver- trouwens en dat wordt het minder wachtse nederlaag aangelopen, onderaan de rangschikking. In de Zaterdagse tweede afdeling A.. Voor de huidige reeksleider kan reeks werd F.C. Oostberg uit Sint- In deze reeks is de situatie prak- dat verlies fataal worden en het Niklaas al voortijdig uitgesloten tisch nog zoals bij het keerpunt Hamse F.C. Bondgalm. heeft en dat werd meteen ook de laatst van het kampioenschap. Eniszins daardoor nu een uiterst voordeli- geklasseerde ploeg. In deze omge- afgezonderd aan de leiding: F.C. ge positie ingenomen De Wuiters ving wordt de Wase hoofdstad Hof van Grembergen uit Dender- hebben trouwens het lot in eigen ook nog duidelijk vertegenwoor- monde en ook de algemene favo- handen en misschien wordt straks digd door F.C Ons Huis en F.C. riet. Op een drietal punten volgen Voor de vierde opeenvolgende Wembley, dat verleden week zelfs nog altijd F.C. Temsica van aan maal. de reekstitel behaald. In dat nog het Paastornooi van F.C. No de Scheldeboorden en met straks geval en zonder verdere ongeluk- velty won. Voor die ploeg een nog een sleutelmatch tegen.ken. staan de kansen voor F.C. uitschieter in een eerder beschei- F.C. Hof van Grembergen. Ver- Bobby's Klub als vice-kampioen den klubgeschiedenis en mis- derop in de klassering: F.C. Wel- nog bijzonder gunstig alhoewel de schien wordt dat nu ook nog de kom en F.C. Pauls Videoklub, Hamse mogelijkheden van V.K. aanloop naar een spannend ver een tweetal Hamse ploegen en Siera en V.K. Den Bos, ook niet volg bij Walivo's suksesrijke voet- beiden uit voor de titel. Vijf en zes zomaar kunnen genegeerd wor- balkampioenschappen., punten achterstand is eigenlijk den. De degradatie van F.C. Me- niet meer te overbruggen en al- tallo's uit Sint-Niklaas, is in die Roger Van Laere reeks allang een feit geworden. Tot nu toe werden er slechts een dnetal punten behaald en de ge wezen kampioenen uit de tweede w, - 11 1 1 T-< TT 1 ,«ki. hebben hel bebuul in de VOetDalklUD F.C. HOItCM topklasse ook niet tot het behoud Liefhebbersvoetbal. Dit trio leidde de finale tussen Wem bley en Herten Aas in het tomooi van FC Novelty (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Scoutshuis organiseerde een geslaagd tornooi tijdens het paasweekend (Iv) leen voor de plaats van vice-kam pioen, kan F.C. Temsica nog ern stig worden bedreigd. Op een be zoek aan F.C. Welkom na heeft F.C. Pauls Videoklub op papier zelfs nog het gemakkelijkste pro- Liefhebbersvoetbal. FC Favo tijdens het Paastornooi van FC Scoutshuis (Iv) Tweede paasdag werden de halve stond achter de omheining een finales betwist van de M.T.S.A. massa toeschouwers, ook merkte beker, onder een prachtige blau- men een massa Eendracht suppor- we hemel, en een zachte tempera- ters op om deze schitterende wed- tuur en een ruime belangstelling, strijd bij te wonen. Toen ik goed moest in de voormiddag Sport- keek als waarnemer zag ik de kring - Rode Roos worden be- ganse Rode Roos ploeg met voor- twist, op het veld Den Bergenkou- zitter incluis tussen de toeschou- ter. De thuisploeg liet een paar wers staan om hun toekomstige basispionnen langs de lijn zoals tegenstander aan het werk te zien. Coppens R. en Petré R.. zulke Bij het eerste fluitsignaal zag Ex- spelers laten een zekere leemte celsior zich reeds op achterstand achter Wat de kracht van het geplaatst 0-1 toen Ringoot D een team betreft. Maar ja, een kleine nog ongeorganizeerde thuisverde- woordenwisseling tussen het diging in gebreke vond, de wed- Sportkring bestuur en deze spelers strijd was amper 30 seconden ver. was de aanleiding dat deze naast Het werd een propagandawed- de ploeg kwamen te staan, het strijd waarbij de toeschouwers bezoekende Rode Roos trad aan zich goed konden vermaken. Ref. in haar sterkste opstelling. Want, Van der Cruyssen floot schitte- daar kent men geen enkel pro- rend, zodat hij het zeker niet blecm wat de verstandhouding be- moeilijk had om deze voor beide treft. De thuisploeg kon ruim 15 ploegen belangrijke wedstrijd tot nma te verwerxen en oe oven- Kunnen omouigen. 101 uc uc- c m. goed stand houden, toen een goed einde te brengen. De drie, strijden onderling ook dreigden in die reeks behoren ook FC Honda is al lang geen de Schaa Haeck betwist op pioenschap van Oost-Vlaan- tegen Kortnjk voor het kam- Dc Meyer D. een kanon- thuisploeg kon maar weinig ge- voor de punten. Daaruit nog F.C. Sanicentral uit Sint-Ni- onbekende meer in het kor- zaterdag 1 april op het terrein deren in Oudenaarde. Ook op pioenschap van Belgie op ei- kogc| af waartegen de thuisdoel- vaar scheppen gen terrein te 15.00 u. nog voor de punten. Daaruit nog F.C. Sanicentral uit Sint-Ni- onbekende u.w. - n - - wordt dan tenslotte de definitieve klaas en het Belseelse F.C. Cen- po^jeve verbond. Door een van w Bouw- °P 22 aPnl 1 aPnl (geen grap) speelt beslissing verwacht en de meest trumvrienden. Een of misschien meuwe aanpak Van het Hon- trekt de P,oeS naar het kam" pronostiekers, gokken duidelijk alle twee zullen F.C. Metaüo's Hah_.tlIlir men erin „e. /""N a op F.C. Hof Van Grembergen naar de tweede reeks vergezellen dabestuur is men erin ge met het betere doelgemiddelde. en in die strijd, zijn de Sint-Nikla- slaagd talrijke g pe Voor de degradatie is het in deze se ploegen F.C.R. Sparta en V.K, samen te brengen, reeks feitelijk al bekeken. Het Troch Textiel ook nog niet hele- FC Honda, in 1983 nog een Hamse F.C Tripoli en F.C. Dino maal veilig... meeloper, heeft zich vanaf dat Boys uit Sint-Niklaas. spelen het moment gericht op beter en volgende seizoen in de derde afde- naagse w. ea eing sportiever voetbal. Resulta- ling. Ondanks het feit dat de In deae reeks ajn de postnes van ,Jn b|eïen nict uit: kampiocn laatstgenoemde ploeg onlangs nog bij de hervatting na de winterstop, A9i., - 07 00 en won tezen F.C. Club 69, eèn an- dezelfde gebleven. Rceksleider nu ëfwest Aalst 8/.' 88 en dere Hamse kanshebber voor een ook nog F.C. Van de Voorde uit 89, provinciaal kampioen in lagere reeks... Waasmunster en praktisch op ge- 88 en de Schaal Haeck m 88. üjke hoogte. F.C. Atlantic uit Ste- Bovendien mag Honda prat Zaterdagse tweede afdeling B jeene. Destijds werden deze ploe- gaan op een uitstekende ver- Zoals reeds gezegd heeft F.C. Mi- gen ook nog bedreigd door F.C. standhouding tussen de spe- lano uit Sint-Gillis-Waas. alle Real Witte Pen uit Waasmunster jers onderling, maar ook tus- konkurrentie voor de titel nogal en het Hamse S.K. Moerheide. sen spe|ers bestuursleden en voortijdig afgewezen. Het verblijf Beiden zijn thans voor de titel al Toch vindt men en ™°t FC. Vm het jammer dal er nier meer Lieflubbtrsvoetbal. FC Honda speelt in hel Aalster,, Korporatuv, Verbond (da) bij de volgende kampioenschap- dc Voorde en F.C. Atlantic mensen naar het Wijngaard- pen wordt terug de plaats ingeno- Hoogstwaarschijnlijk wordt de veld afzakken om de thuis- men welke men destijds door een sleutelmatch tussen die twee nog matchen te komen bekijken, samenloop van omstandigheden beslissend en dan wordt het af- Het is interessant om te weten verspeelde. Het vroegtijdig sukses wachten tot halfweg april Hele- dat pc Honda de finaie van van F.C. Milano werd ook nog in maal afgezonderd op de laatste Liejhebbersvoetbal. FC 't Fort uit Vrasene organiseerde een Paastornooi (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Wembley werd eindwinnaar van het tornooi, georganiseerd door FC Novelty (dw) waartegen de thuisdoel- vaar scheppen. Voor de goed man geen verhaal had. 0-1. Met- georganizeerde De Zwaan verde- een was dc veer gebroken, toch diging en als de thuisploeg toch kon de thuisploeg nog even een een barstje vond was hun doelman vuist maken. Indien schcidsrech- Dc Groote R. paraat om zijn ter Roelandt Ph. een terechte netten ongeschonden te houden, strafschop had gefloten, hij ging Twee min. voor rust gebeurde het echter op zijn grensrechter niet in toch een onnodige haakfout in de en legde de bal buiten de straf- grote rechthoek werd terecht af- schopzone. Met een onrecht- gestraft met een strafschop, deze streekse vrijschop als gevolg, de werd feilloos omgezet door Me- bal werd afgeweerd en in plaats ganck C. 1-1, meteen kwam de van 1-1 werd het onmiddellijk 0-2 thuisploeg terug in de wedstrijd, toen Brackc W aan de overzijde wat ook verdiend was op dat raak trof. Scheidsrechter Roe- ogenblik. In de tweede helft gin- landt liet een zwakke en tomeloze gen de bezoekers nog iets sneller indruk na en negeerde meermaals op het gaspedaal drukken en dat zijn grensreenters nu was de resulteerde op de 55 min. op een spankracht helemaal weg voor de tweede bezoekende doelpunt, thuisploeg, zodat de bezoekers op Ringoot D. in een vrijstaande po- een ruime maar verdiende 0-7 ze- sitic waar waren de Excelsior ver- ge afstevenden. Met nog doelpun- dedigers?. Deze kon met een ge- ten van Bombeeck G. (2x). Ab- plaatst schot de thuisdoclman te bccl P. en De Sterck F grazen nemen 1-2, wat nadien de In dc namiddag op het terrein van thuisploeg ook probeerde het was den Osbroeck, reeds om 14 u. al boter aan dc galg, men moest zaten de terrasjes reeds goed vol- zeker nog opletten voor dc ge zet en kon het personeel van de vaarlijke aanvallen van de snelle Kantine op het Osbroeckstadion bezoekers. Absolute uitblinker bij dc bestellingen opnemen. Om de thuisploeg was verdediger en 14u05 kwamen de bezoekers het kapitein De Cock G. die er voor terrein verkennen met een ruime zorgde dat Klein B. en anderen de schare supporters achter zich. Wij voorsprong niet konden aandik- denken dat Uitbergen leeg was ken. De spanning bleef tot bij het gelopen en zich allen in Aalst eindsignaal met een verdiende bevonden, ook de thuisploeg arri- winnaar en finalist De Zwaanvr. veerde met tal van aanhangers de uit Uitbergen, voltallige ploeg was aanwezig met Rode Roos is alvast verwittigd dat uitzondering van de doelman Pots men deze homogene ploeg niet al R. die zijn visitekaartje had ach- te veel ruimte mag geven. Dat tergelaten met de mededeling dat belooft voor de finale. Dus alle hij een weekendverblijf aan zee supporters op post op Den Os- belangrijker vond dan de belan- broeck op 1 mei 1989 om 16 uur. gen van zijn ploeg te verdedigen. Men kan reeds om 14 u. een Meteen een zware handikap voor wedstrijd bijwonen tussen de fina- dc thuisploeg. Toen om 14.55 u. listen avn algemeen kampioen van scheidsrechter V. der Cruyssen de 4 afdelingen. Dit wordt ge- M. en zijn assitenten Bossaer R. noemd wisselbeker E. Monsieur, en Boterberg R. samen met beide elftallen het speelveld betraden.

De Voorpost | 1989 | | pagina 32