•2 De Kliek haalt het voor Verhuizingen Hoskens Kleine ploegen grabbelden paaseieren Racing vlot over Royal N.O.M.B.-Kern Dendermonde Ue Voorpost - 31.3.1989 - 31 ZAALVOETBAL I het 0-2 Jty). et derde trijd ge- slot met Jer (10') ïgs Paul t Yvan :n Yvan lis sloeg ar Joris :e finale (50') en TEMSE LIGA Paastornooi Temse Liga Het vierde paastornooi dat de Temse zaalvoetbal Liga weer op touw had gezet is natuurlijk weer een enorme meevaller geworden. In Sporthal Tilroda schreven evenwel slechts 20 ploegen in voor dit tomooi, maar was dat iets minder dan voorgaande jaren dan werd de kwaliteit onder de deel nemende clubs toch een stuk de hoogte ingetrokken. De twintig deelnemende ploegen die onderverdeeld werden in vijf reeksen van vier maakten er van bij de aanvang een aardig kijkstuk van met tal van spannende mo menten. De voorronde In reeks 1 liet favoriet de Groene Wandeling direkt blijken tegen Mini Rupel dat het menens was, want de meer dan een dozijn doel punten zetten de Groene Wande ling op weg om reeksleider te worden. De Rupelboys, nog een met te onderschatten tegenstan der in deze reeks kon nog net als beste verliezer eveneens meewip- pen naar de kwart-finale maar voor het moedige Eenhoorn uit Bazel kwam alle hulp te laat. In reeks 2 hadden de Verhuizin gen Hoskens het in eerste instan tie knap lastig met de verbluffend sterk spelende Snorkels die slechts in de slotminuten begaven, in hun rechtstreeks duel. Van de achter blijvers in deze reeks kon Blauw Wit Melsele nog de beste papieren voorleggen tegen de Keyzerboys maar op op een eventuele verder ronde diende alleen slechts de Snorkels te rekenen Reeks 3 bracht Sügro resoluut naar de leiding en de Pelikanen, altijd goed in groot gezelschap, konden eveneens mét Sügro ver der doorstromen naar de kwartfi nales. S.O.S. Veile Chelsea en De Kennits werden nog wat groen bevonden en moeten wellicht wachten tot een volgende Pasen, alvorens zij bij de laatste acht kunnen geraken In reeks 4 liet toekomstig winnaar De Kliek uit Puurs al meteen zien dat zij en niemand anders bij de favorieten behoorden. Hun zes op zes werd behaald tegen Kiro, Palm Boys en F.C. Kramp II dat nog het meest tegenstand bood. In reeks 5 tenslotte was er al evenmin spanning te vinden want Cremeric Chantal lepelde met vaste hand het ene doelpunt na het andere tegen de netten van Mini Rupel, Mercator en De Zee hond, en plaatste zich dus op deze manier voor de volgende ronde. Uitdagen van dt eerste ronde: Cremeric Chantal-Mcrcator 3-1 Mini Ruipel-De Zeehond 2-1 Cremeric Chamal-De Zeehond 44) Mercator-Mini Rupel 1-1 Zaalvoetbal. De Pelikanen waren ook nu goed voor een dichte ereplaats in het Paastornooi van de Temse Liga (dw) Crcmcrie Chantal-Mini Rupel 1-0 Mercator-De Zeehond 4-3 De Kliek-Kiro 4-1 Pam Boys-FC Kramp II 3-1 Palm Boys-Kiro 1-1 Kramp II-Kiro 3-4 De Kliek-Kramp II 5-1 De Klick-Palm Boys 7-2 De Pelikancn-S.O.S. Veile Chelsea 1-5 The Kcrmits-Sügro 0-5 De Pelikanen-The Kennits 8-0 The Kennits-Veile Chelsea 5-2 De Pelikanen-Sügro 6-6 Veile Chelsea-Sügro 1-3 De Snorkels-Vcrh. Hoskens 0-3 Keyzerb.-BI. Wit Melsele 1-2 Blauw Wit-Verh Hoskens 0-2 Verh. Hoskens-Keyzerboys 4-1 Snorkels-Blauw Wit Melsele 1-0 Snorkels-Keyzerboys 4-3 De Groene Wandel.-Mini Ster 14-2 Rupclb-De Eenhoorn 7-3 Mini Ster-Rupclboys 3-3 De Eenhoom-Gr. Wandeling 0-7 Mini Ster-De Eenhoorn 4-3 Rupelb.-Gr. Wandeling 0-3 Kwart finales: Na deze prachtige voorronden trok dan een achttal ten strijde in wat men kan noemen de finale ronde, om uiteindelijk uit te ma ken wie in de finale naast elkaar zou staan. De Groene Wandeling rekende progleemloos af met Sü- 05160516groen De Kliek deed net hetzelfde met de moedige Snor kels. Spannender was het duel tussen Verhuizingen Hoskens en de Pelikanen want Hoskens moest als groot favoriet tot op de bodem gaan, van de zuiderse krachten om de Pelikanen opzij te duwen. Cremerie Chantal tenslotte won ook al overtuigend hun kwart finale tegen de Rupelboys die zioch nochtans moedig verdedigt hadden. Uitslagen van de kwart finale Groene Wandeling-Sügro De Kliek-Snorkels Verh. Hoskens-Pelikanen Cremerie Chantal-Rupelboys Finaleronde De logische halve finales waren dus als volgt. Groene Wandeling tegen Verhuizingen Hoskens en De Kliek tegen Cremerie Chantal. En het dient gezegd dat deze bei de halve finales werkelijk het bes te en het spannendste is geweest wat er tijdens dit vierde Paastor nooi is te zien geweest. Tweemaal na elkaar eindigde die halve finale op een 3-3 gelijkspel en moester, strafschoppen uitsluitsel brengen. Hierin toonde Verhuizingen Hos kens en De Kliek zich uiteindelijk de besten, tegenover Cremerie Chantal en de Groene Wandeling, die telkens met één strafschop verschil de duimen moesten leg gen. Finale De Kliek 5 Verh. Hoskens 0 Van bij de aanvang van dit finale treffen, werd duidelijk dat Ver huizingen Hoskens het zeer moei lijk zou hebben met een vlot en krachtig uithalend Puurse team. De Kliek kon dan ook de Hoskens aanvallen spelenderwijze opvan gen en zelf wanneer de mogelijk heid er in zat eesnelmle counter ten uitvoer brengen, waarbij Claes Danny en De Bruyne Erik zich langs hun beste zijde lieten zien. Het waren dan ook voor noemde spelers die aan de rust de 0-2 voorsprong voor hun ploeg volledig wettigden. Na de rust zou ook verhuizingen Hoskens nooit die opening vinden in de solide De Kliek verdediging die nodig was om de achterstand weg te werken. Het veel te afwachtende spel van Verhuizers was een gretige rpooi voo De Kliek-jagers die langs Claes, Van Herstraeten Geert en Vertongen Chris vlot de forfaitcij- fers op het bord wisten te brengen. In een woelige eindfase zou Ver huizingen Hoskens wel nog langs de gebroeders Sciaca een drietal maal paal en lat weten te treffen, maar de zege ging tenslotte toch oververdient naar De Kliek uit Puurs, die voor de derde maal op rij in de finale was terecht geko men, maar nu pas een schot in de roos kon plaatsen. Zij mochten dan ook fier als een pauw de knappe trofee in ontvangst nemen van sportschepen Mare Cordeel die in naam van de gemeente Temse De Kliek nog eens op zijn beurt bedankte voor de sportivi teit waarmee gestreden werd in dit tomooi. De volledige uitslag van het paas tornooi was als volgt: 1. De Kliek 2. Verhuizingen Hoskens 3. Cremerie Chantal 4. De Groene Wandeling 5. de Pelikanen 6. Sügro 7. Snorkels 8. Rupelboys 9. Mini Rupel 10. Mercator 11. Kiro 12. Palm Boys 13. Mini Ster 14. Blauw Wit 15. Keyzerboys 16. S.O.S. Veile Chelsea 17. Kermits 18. De Zeehond 19. Kramp II 20. De Eenhoorn Uit het Paastornooi gegrepen.. Groene Wandeling 3 Verh. Hoskens 3 Penalties: 6-7 Deze halve finale wedstrijd was zeker niet bestemd voor hartlij ders want beide ploegen bleken onafscheidelijk. In de eerste helft opende De Daele de stand voor De Groene maar Zoef Sciaca re plikeerde voor de Verhuizers. Na de rust zou De Groene nog langs Patrick Riské en Peter Van Haut- te tot scoren komen maar ook de Hoskens-brigade zou langs Igna- zio Sciacca en Mare Oste hetzelf de weten te doen, zodat straf schoppen uitsluitsel moesten brengen. Hierin toonde Hoskens zich ietsje beter met de finale plaats voor gevolg. De Kliek 3 Crem. Chantal 3 strafschoppen 2-1 Ook al een wedstrijd op het scherp van de snee, die een 1-1 gelijke ruststand zag. Verbruggen Luc en Franky Maris zorgden in de beginfase voor deze gelijke 1-1 ruststand, en na de korte pauze zou Mike Coeck de bezoeklers met twee strafschoppen op het einde van de wedstrijd terug langszij weten te brengen, toen de Kliek langs Schelfhout en Daems was weten uitlopen tot 3-1. In dereeks strafschoppen moest Cre merie Chantal dan toch uiteinde lijk nog de duimen leggen. Mini Ster 3 Rupel Boys 3 Dit Rupelmonds onderonsje ein digde onbeslist. In de eerste helft kon ook al geen van beide ploegen afstand nemen van elkaar Koen Verbruggen was uiteraard bij Mi ni Ster de gevaarlijkste man, maar de gebroeders Meersman hielpen de bezoekers terug in het goede spoor Na de rust eenzelfde spel- beeld met een op voorsprong ko mend Mini Ster langs Verbrug gen, maar de gebroeders Meers man deden uiteindelijk de balans terug in eveenwicht komen. De Snorkels 4 De Keyzerboys 3 De Snorkels hebben er weer wat van gemaakt in deze wedstrijd. Zij moesten deze partij winnen om alsnog de finale ronde te ha len, maar halfweg dit twintig mi nuten durende nummer teerden de Snorkels al op een 0-3 achter stand, toen Dunitri Taelman tweemaal en Yoeri De Pauw één maal super doelman L.emmens van de Snorkels hadden weten te verslaan. Dat zag er dus niet goed uit voor de Snorkels. De pauze bracht echter raad en in een alles of niets stijl zouden de ontketende Snorkels alsnog op én over de keizerlijke hoogleden weten te ge raken. James Mackin moest met Zaalvoetbal. Sügro werd een revelatie tijdens het Paastor nooi van de Temse Liga (dw) Hamse Liga-Zaalvoetbal Tijdens de Goede Week hebben heel wat lager geklasseerde ploe gen paaseieren mogen rapen. Royal Lebbeke haalde het met een oneven puntje van Antoine. Desmecht lukte onverwachte gro te cijfers tegen het beter geklas seerde Jumo en ook MGB schopte tegen het beter geklasseerde Vlaamse Schouwburg acht eieren in hun korf. Antoine 4 Royal Lebbeke 5 Het vlotte niet zo best bij beide ploegen die weinig kansen konden creëren en daarbij over twee stevi ge doelwachters beschikten Met een magere 2-1 aan de rust kon de ontmoeting nog alle kanten uit. Het tweede stuk was vinniger en de Royalvrienden waren uiterst gelukkig met een oneven doelpunt toch nog de volle buit te kunnen meepakken. Mlchta 4 De Clippeleir 3 Spannend duel tussen twee even waardige formaties waarin de doelpunten schier allemaal in het eerste gedeelte vielen, 3-2. Daar na ging het minder vlot alhoewel er veel lofwaardige pogingen wa ren langs beide kanten. De Maes- schalk die voor Michta de meeste i doelpunten had gescoord in de eerste helft was helemaal stilge vallen. Alleen kapitein Alpaerts kon nog eens scoren. En bij de bezoekers was het Kamiel Vcr- nimmen die nog eens de weg naar de netten vond. Desmecht 11 Jumo 6 Een onverwachte Desmecht-over- winning die dan nog forsig werd uitgebouwd. Ivan De Keyser schoot deze keer steeds raak en zijn zes doelpunten deden de ba lans duidelijk in het voordeel van de thuisploeg overhellen. In de eerste helft speelde Jumo D'Hol- da flink mee 5-3. Na de pauze schoot de lokale formatie voor goed uit hun krammen en keeper De Graef zou zich nog zes keer moeten omdraaien. Straetman en Laemers zorgden voor de bezoe kende doelpunten MGB g Vlaamse Schouwburg 3 In het eerste stuk gaven beide ploegen elkander geen vin toe. Toch slaagde de Vlaamse Schouw burg er in stand te houden, 2-2. Het was maar in de volgende helft dat deze formatie helemaal door de knieën ging. Ze lukten nog één doelpunt maar ondertussen had MGB nog steeds alles weer naar voren geschoven en vielen de doelpunten op een rijtje. Nog zes in getal. Sportwereld 4 Swi. De Mulder 5 De thuisploeg moest de duimen leggen en dat had zeker niemand verwacht van deze formatie. In de eerste helft kwam er maar één doelpunt op het bvord en dat gebeurt niet elke wedstrijd. De Mulder scoorde hier voor zijn ploeg en verder grendelden de beide doelwachters de Donder en De Wilde hun gebied volledig af, 0-1 Na de kampwisseling waren ook de doelschutters wakker ge worden en nu werd het een echt duel om de overwinning. Dat uit eindelijk in het voordeel van de bezoeker werd beslecht. Kockel- koren en Cally scoorden elk twee keer voor Sportwereld en Raem- donck (3) en Van Buynder (1) gaven de bordjesman werk voor De Mulder. Dat de ploeg van Sportwereld er maar beteuterd bijstond lag voor de hand. 2* Reeks Five Stars 2 Super Lux 2 De thuisploeg heeft na een reeks van nederlagen toch weer één puntje kunnen meepakken. Deze keer speelden ze goed samen en ze slaagden er in met een 2-1 voorsprong de rust te bereiken. Het waren twee doelpunten van de Troyer. Met man en macht hebben ze deze voorsprong kun nen opbouwen. Maar na de rust zou het nog moeilijker worden om een draw te lukken. Super Lux begon het echt goed te doen en eens op gelijke hoogte werd het langs beide kanten de strijd om de overwinning. Beide doelwachters lieten zich door niemand meer van de wijs brengen. Vossenhoek 2 De Donalds 6 De thuisploeg was echt niet in haar schik en kreeg van het lager geklasseerde Donalds een veeg uit de pan. Vossenhoek kon alleen scoren langs De Leenheer en in diezelfde periode had De Pieker en Bontinck voor een lichte 1-2 voorsprong gezorgd. Na de rust werd de thuisploeg echt ter plaat se gelaten en moesten ze toezien dat Bontinck, Boterdael en De Pieker voor de nodige treffers zorgden. Dierickx Johan zorgde voor het enigste doelpunt dat Vos senhoek kon scoren De Doncker g DeSpijcker 2 De leiders in deze reeks lieten er geen gras over groeien en stuur den De Spijcker zo rap als tellen huiswaarts. In de eerste helft wis ten ze al hoe laat het was. Toen stond er al een forfaitscore op het bord 5-0. Vijf doelpunten die pre cies door vijf verschillende spelers van De Doncker werden gelukt En dat is wellicht wel de sterkte van deze formatie. Na de verfris sing konden ze de wedstrijd wat rustiger opvatten en dat gaf gele genheid aan De Spijcker om ook een tweetal spijkers te slaan in het doel van de lokalen. Mario Za- man zorgde daarvoor. Terwijl Collcwaert Luc (2) en Nico Ras- schaert (1) voor de lokale goaltjcs zorgden. Centrum Cloet De Centrumvrienden hebben evenmin geaarzeld om de bezoe kers met ledige handen huiswaarts te zenden Niemand had halfweg verwacht dat de uitslag zulke gro te vormen zou aannemen. Cloet had flink meegespeeld en af en toe zeer gevaarüjk geweest 2-1. In het tweede gedeelte ging de bezoeker helemaal ten gronde. Guido Bae- tens zorgde voor drie doelpunten bij de Centrumjongens en dat gaf de doorslag. Politie 3 Wood Boys 10 De Dendermondse politie is er niet in geslaagd de bezoekers op een veilige afstand te houden. Zij zelf scoorden in de eerste helft één keer,maar hun doelman Van den Eynde mocht zich in die periode al vier keer omdraaien. Na de kam pverwisseling was er geen houden meer aan Wood Boys die nog zes keer zouden doelpunten. CRR 2 Sportiv 6 De bezoeker had maar één helft nodig om hun intenties kenbaar te maken. Ze hadden toen al een 0-4 vastgelegd en dat kon een terug keer van de thuisploeg verhinde ren. Naderhand ging het minder goed maar meer dan twee keer konden de lokalen toch niet sco ren Heirwegh en De Boe trapten elk één doelpunt binnen. En voor sportiv was dat Van Haver (2), van Leuvenhagen (1), Schoepen (2) en Philips (1). De Wuitens 4 De Knots 6 Het was een goede wedstrijd in de eerste helft. Twee formaties die bleven doorgaan om uiteindelijk met een 3-3 het eerste gedeelte af te sluiten. Voor de Wuitens was het beste gedeelte toen voorbij, Het ging minder vlot en met de Knots ging het stukken beter Door Geert Cosijns die er goes ting in begon te krijgen trilden de netten nog driemaal. Bleu Ranch 0 Wuitens Ladies 6 De thuisploeg heeft echt moedig gestreden om iets te oogsten. Maar ze slaagden er niet in één doelpunt te scoren. Niet dat ze het niet verdienden. Maar Van Raem- donck wist alle gevaar te keren. Halfweg een 0-4 score. Toch iets overdreven voor de Wuitensla- dics. Het waren trouwens vier doelpunten van bettina Van Broeck. In het tweede gedeelte kon Van Broeck het zwijgen wordne opgelegd maar Ver- meersch en Van Keer zouden nu de taak van goalgetter over nemen. Twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen waarin heel wat scorekan sen werden verprutst. Toen Dops Diny in de eerste helft zorgde voor een eerste doelpunt dacht iedereen dat Dendermonde de be zoeksters zou overklassen. Maar ze vielen stil 1-0. Daarna slaagde de bezoeker er evenmin in om tescoren. Ester Blommaert verde digde met brio het lokale doel. Sabrina Mayens scoorde nog eens en meteen stond de eindstand op het bord. AC Dendermonde 0 SOS Veile 21 Vaak wordt er gezegd dat in da meswedstrijden weinig gescoord wordt, maar deze keer heeft SOS Veile het tegenoverstaande bewe zen. Tegen een onvolledig Den dermonde hebben ze gezorgd voor een lawine van doelpunten. Aan de rust al 0-11 en ook in de tweede helft werd nog tienmaal gescoord. Eerste provinciale Royal Lebbeke Racing Temse Racing Temse dat zonder de kers verse vader Ronny De Leenheer naar Lebbeke vertrok heeft zon der al te veel moeilijkheden deze wedstrijd tot een goed einde we ten te brengen. Na een aarzelend begin waarin de thuisploeg langs Van Stappen en Verheyden doel man Buyens op de proef stelde was het toch Racing Temse dat eerst op voorsprong wist te komen langs uitblinker Pol Piessens die een voorzet van Patrick Riské vlot onder thuisdoelman Tonnelier kon schuiven? Royal was dan voor de rest van de eerste helft zowat het noorden kwijt en toen Geert Verhelst op voorzet van Patrick Riské er 0-2 van kon maken nog voor de pauze werd duideüjk dat de Lebbekenaars het erg moeilijk zouden krijgen. Toch kon Jan Verheyden er kort na de rust 1-2 van maken met een ver schot en kwam er alsnog span ning in de wedstrijd. Die spanning werd dan weer door een ongrijp bare Pol Piessens aan flarden ge trapt toen hij eerst voor 1-3 zorg de en nadien aan de basis lag van de uitsluiting van Eddy Tonnelier in het Royal doel. Op die manier was het voor Pol Piessens een zeg maar «koud kunstje» om op een zoveelste per- fekte voorzet van Riské de 1-4 eindcijfers vast te leggen. Nu zaterdag speelt Racing in ei gen sporthal Temsica tegen het bedreigde Wondelgem. Aftrap om 20.00 u en ook hier worden de twee punten in het thuiskamp ver wacht. M.S. Zaalvoetbal. Door dit dorstige Paasweer waren de Palm Boys in hun sas tijdens het Paastornooi van de Temse Liga (dw) zijn Iers temperament natuurüjk het vuur aan de lont steken de gedwee volgden Danny De Vos en zelfs Eddy Verhulst om de klus af te maken Vooral het laatste en beslissende doelpunt van Verhulst deed eugd bij de Snorkels omdat het ditmaal tegen de juiste netten kwam beland. Dat was weer een matchke tussen beide ploegen. Beide teams keken in de eerste helft meer naar elkaar dan naar de goal, zodat er geen doelpunten te noteren vielen. Er ger werd het in de herneming, toen eerst de Palm Boys langs Guy Haentjes op voorsprong kwa men en nadien Kiro langsziij kwam, via Dirk Vemimmen. Toen de wedstrijd dan wat rumoe riger werd, viel voor De Graef benny eerst een geel ei uit de lucht en toen deze kleur niet overeen stemde met zijn gedachtengang, had scheidsrechter Robert De Rechter evenwel nog een rood paasei in petto voor De Graef. De Pelikanen 6 Sügro 6 Pittig wedstrijdje waarin beide ploegen hun kwalifikatie afdon gen voor de kwart-finales. Aan de rust gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van De Pelikanen, toen Sügro langs Franky en Mare Verbeke wisten uit te lopen tot 1- 4. Bij De Pelikanen bracht Ronny Patyn de scoringsmachine slechts tegen de rust op gang, maar na de pauze toen alle diesels waren warm gelopen, konden Water schoot Raoul, Zaman Olivier, Verleyen Luc en nogmaals Ronny Patyn de zaak meer dan rechttrek ken Want Sügro had nog geluk toen zuiderling Ben en Mare Ver beke in de slotfase plots hun snelle benen terugvonden. Mare Stevelinck MINIVOETBAL Uitslagen AFDELING 1 Okapi-Mikeno 5- 9 Minisparta - Centrumsjotters 5- 3 t Zwijgerke - Caxtus 2- 1 De Ras - Tuitvrienden 0-10 Filosoof-Botterboys 3- 9 H. Goossens- Blauwe Duivels 2- 5 Sportivo-Kastelein 8- 4 AFDELING 2 Romeo Bobby's - Regent Boys 3- 4 Pappenheimers - Dolly Shoe 4- 8 St.-Arnout - OKA KSA 2- 8 Rond Punt - Rijkswacht 6- 4 J.Z. Qub-Wieze 1 3- 4 Mouton - Wieze II 4- 3 Lada De Leu - CAF Oudegem 4- 4 Rangschikking AFDELING 1 1. H. Goossens 24 23 1 0 241 64 46 2. Botterboys 24 19 4 1 222 98 39 3. Mikeno 24 17 5 2 195 114 36 4. BI. Duivels 24 17 5 2 159 92 36 5. Sportivo 24 14 7 3 211 102 31 6. 't Zwijgerke 24 11 8 5 129 79 27 7. Minisparta 24 9 13 2 86 153 20 8. Caxtus 24 9 13 1 135 144 19 9. Kastelein 24 8 14 2 116 155 18 10. Centrumsj. 24 8 15 1 125 184 17 11. Okapi 24 6 16 2 114 204 14 12. Tuitvrienden 24 5 19 0 95 194 10 13. Filosoof 24 3 20 1 90 240 7 14. De Ras 0 0 0 0 0 0 0 AFDELING 2 1. Dolly Shoe 25 22 2 1 202 81 45 2. Rond Punt 24 21 1 2 183 86 44 3. OKA KSA 25 17 7 1 144 125 35 4. LadaDeLeu 25 14 8 3 126 79 31 5. Ch. Wieze II 23 14 8 1 132 85 29 6. ChiroWiezei 24 14 9 1 117 99 29 7. Young Boys 24 11 12 1 128 127 23 8. Caf Oudegem 25 11 13 1 90 115 23 9. J.Z. Qub 24 9 12 3 127 156 21 10. Sint-Amout 24 9 14 1 98 137 19 11. Mouton 24 9 14 1 107 136 19 12. Rijkswacht 23 6 11 6 91 110 18 13. Pappenh. 24 7 16 1 89 133 15 14. Regent Boys 24 3 20 1 69 171 7 15. Romeo Bobby's 24 1 21 2 60 146 4 Uitgeverij DE CUYPER N.V. Oude Vest 34 9330 DENDERMONDE Tel. Q52-21 .40.60

De Voorpost | 1989 | | pagina 33