Infobo uithangbord van sektor in de lift Aalst verhoogt belastingsdruk Nieuwe raadsleden staan op de wachtlijst Dl ll Uitvn Davidsfonds kwis in Schoonaarde Vervolg van biz. 1 weinig meer gebouwd. Bo- dan wel enigszins anders dan die van de Waal of de Nederlander. «Een huisje met een tuintje blijft de vendien reikten dc hypote- begeerde droom van de caire rentevoeten zelfs tot modale Vlaming». 15%. Inbreng van de overheid De overheid greep echter Toch b|ijft bouwe„ een tn en verlaagde het BTW- dure aanJ heid ook tanef van 17 naar 6%. -e Kentering kwam er dan ook in 1985, jaar waarin in ons land liefst 30.000 nieu we woningen werden ge bouwd. Vorig jaar werden er dat 36.000. Aalst doet het goed Ook de regio Aalst doet het goed. In de bouwsek- tor zelfs beter dan het na- wordt de badkamer geen fitnessroom en de keuken geen eetlaborato- rium. De overheid wil hierin een rol spelen door de financiële last voor de kandidaat-bouwer enigs zins te verlagen. De Staat enerzijds met het verlaagd BTW-tarief en met de fiskale aftrekbaar- tionaal gemiddelde. DU heid van ventekeringspre- zowel voor de rendabili- mes en aflossingen van le- mngen. Het Gewest met huisves tingspremies, verzekering gere jaren is er dus weer onvrijwillig in- s™ komenverhes en de stad- teit, de cash-flow, de lik- widiteit als voor de solva biliteit. Na een aantal ma- hoop want een florerende bouw voert in zijn kielzog heel wat aanverwante be drijven mede. «Als het in de bouw goed gaat...». dorpsvernieuwings premie. De Provincie met diverse premies en mogelijkheid tot het bekomen van aan vullende leningen. De Gemeenten via ver strekken van informatie, het beoordelen van de bouwaanvraag en als tus senpersoon bij aanvragen van premies bij hogere overheden. Met baksteen in maag geboren De Belg, en dan vooral de Vlaming, is duidelijk met een baksteen in de maag geboren. Van de 35.000 woningen die in 1989 zullen worden opgetrokken zijn er 24.000 (2/3) in Vlaanderen. En van de 43.000 woningtransakties (koop en verkoop van woningen) bouw. Recente verhogin- zijn er evenveel in Wallo- gen van de rente op hypo- nië als in Vlaanderen gesi- theeklemngen werden tueerd. De woonmentali- door de kandidaat-bou- teit van de Vlaming ligt wers duideüjk verwacht. De brood ven gewo doodnorr bitterbal frieten ui En de kv Het is g CN Be vencenti Aalst. Intercom presenteerde zich uitgebreid op Infobo (a) Gemeenteraad Erpe-Mere Aalst. Een burgemeester heeft het toch steeds heel druk, ook al wordt hier even uitgerust (a) Bedolven onder de aanvragen Het gaat goed met de Momenteel worden de fi nanciële instellingen be dolven onder een stroom van aanvragen voor bouw leningen. Uit een telefoni sche rondvraag bij ban ken, spaarbanken en kre dietinstellingen zou blij ken dat er een stijging is, gaande van 10 tot 500 (vijfhonderd) procent. Vervolg van blz. 1 Bouwers in spe hebben in derdaad in allerijl de knoop doorgehakt. Ge dacht wordt alleszins dat ste de belangen van de na deze incidentiële spek- gemeente na te streven en takulaire stijging de stij- bijgevolg moet de ge- ging in de bouw, uiteraard meente zelf doen wat kan in mindere mate, zal ver- gedaan worden. Als het der lopen. Infobo kan art. 13 ongewijzigd blijft daarbij een valabele bij- «geven wij politionele be drage leveren. voegdheden aan een LH parastatale instelling», be weerde hij en daarom wil Vervolg van blz. 1 schaft: minder 1 miljoen frank. rechtvaardig. «Diskrimina- tie of nieuwe wind?». «Do worry, not happy» Willy Van Mossevelde (VU) stelt de woorden van milj.) schaft als de financiële Niet plaatsen van di- toestand van de stad dan verse speeltuigen, noch- toch zo benard is. tans zo noodzakelijk. De Jos Van Landuyt (VD) kinderen zullen het weten stelt na enig gebekvecht te appreciëren. met andere juristen een Luxepaarden en -pony's: de burgemeester «Don't Denderhal geen kleed- aanpassing van een tekst belasting afgeschaft. worry be happy» te moe- kamers voor het voetbal- voor nopens de onder- 350.000 fr minder ten ^draaajen. Deze be- veld en geen sanitair ge- scheiden tussen «de eige- Honden: belasting afge schaft. Minder: 2,5 mil joen frank. vorige formule bleek niet is duidelijk te merken en is aan de gestelde eisen te van een grasmat nog nau- voldoen en daarom ver- welijks sprake. Ook het kiest het huidige college verkeer baart er zorgen een tweede formule (B), maar dit is toch een aange- die zou betere waarborgen legenheid voor de politie, bieden voor de goede wer- Om aan deze noodtoe- king van dit bestuursor- stand te verhelpen heeft gaan. Hierbij voorziet de gemeenteraad beslist men achttien leden met om op de braakliggende een evenwichtige ver- gronden in de wijk Groen- tegenwoordiging van alle dal twee nieuwe terreinen ideologische en filosofi- aan te leggen, waarvan sche gezindheden. De één geschikt zal zijn voor helft wordt voorbehouden minivoetbal. Daarnaast aan de politieke strekkin- worden ook ongeveer der gen uit de gemeenteraad tig parkeerplaatsen voor volgens het stelsel zien, wat niet enorm is, D'Hondt. Aan de CVP maar toch een begin om de worden aldus vier leden verkeersproblemen te hel- toegewezen, aan de PW pen oplossen. Voor de één, aan de SP twee, aan werken heeft het College de VU en de LVB ook elk ongever een half miljoen één. Daarnaast worden voorzien, negen leden aangeduid «door de raad binnen het Open')are werken stuurskoalitie doet onge- bouw voor het sportcen- naar, bezitter, erfpachter, Voorbarig Voor Luc Van Lierde (Agalev) is verhoging naar 9% alleszins voorbarig. Met 7% zal Aalst als bo- veer het zelfde als de vori ge. Na de verkiezingen de belastingen verhogen en vóór de volgende verkie zingen ze weer verlagen. Een oude truuk. Van Mossevelde neemt het niet dat de ven het gemiddelde van de y kosten met 20 mil. andere Vlaamse centrum- jo<,» yer, d A,s dle ittrend rich dooréet zal bij- Moet Aalst alttjd na meer moeten wor. steden draagt. trum de Osbroek. Wel 700.000 fr. beveili- gingswerken aan het sta dion van E.A. Kan dit de bijdrage zijn voor de post in de Raad van Bestuur? Geen fietsenberging op achterkoer stadhuis. Kom liever met de wagen als ge wilt droog rijden opstalhouder en vruchtge bruiker» Het standpunt van de KP Buiten de raad maakte de KP-Aalst haar mening kenbaar als volgt. Jos De Geyter stelt dat het nu geen «operatie bistouri» wordt zoals 6 jaar terug doch dan nu «het mes van na 1111.1 uibvi iiiDviv.il v*v-ii bij de koplopers in nega- de[] elkt Alleen lonen dakbedekking van het mu ticvp 7in hphnrpn Aon- a..j u1 tieve zin behoren?» Aga- ui.b-.aald lev pleit voor behoud van yan Mossevelde meen, uit de bestaande specifieke de voorhande„ de belastingen van 13 miljoen dokumenten te m0»n be. om daarmede een aantal s,uiten da, d£ «vatise. afgeboerde doch hoogno- ringsaspilaties va£ de bur_ dige projekten te finan- meer aan aeren- de orde waren bij de per- Onverantwoord soneelsbesparingen Voor Eddy De Backer is Ee" aanta' ^sparingen de rvp nntenncheld en worden tot he' Pietluttige de CVP ontgoocheld en beschaamd over deze voorstellen. Deze beteke nen een terugval in plaats van vooruitgang, wordt een stad met de hoogste belastingspercen tages. De portemonnaie van de burger wordt een stuk lichter gemaakt. Men gebruikt gewoon de mak kelijkste weg. De ontvol king van onze stad zal er zich mee doorzetten. Belasting op leegstand rmuiXCgrdeih,enr -h wel mc, pulls van niet, Men neem8,, gewoon ^SSSSti. verder toe op een apotheker schaaltje afgewogen. 3 miljoen minder voor sneeuw- en ijzelbestrijding (wishfull thinking), van 500.000 naar 100.000 fr. voor onderhoud van voet paden (Aalst heeft immers maar één voetpad en 8 miljoen minder voor be sparingen op verlichting verwarming op de stadsdiensten. «Als die bedragen over schreden worden redt men Niet uitvoeren van de de beenhouwer» gehan teerd wordt. Met de twee belangrijkste belas tingsverhoging en wordt 145 supplementair miljoen uit de zak van de burger gehaald. Bankfilialen en geldautomaten, grootwa renhuiskassa's en trans port van industrieel afval worden ongemoeid gelaten. De stad zou voor alle dien sten die de Staat oplegt moeten volledig vergoed worden. een loopje met de logica want door heel de totali teit is noch een rode noch een blauwe draad te be kennen. Loon- en weddetrekkenden meest getroffen Voor Chris Borms zijn de loon- en weddetrekkenden de dupe van deze her schikking. 90% van de ak- tieven zijn loontrekken- den. Die worden ergst ge troffen door het opdrijven van de personenbelasting van 7 naar 9%. En met de afschaffing van de belas tingen op luxepaarden, drankslijterijen, vertonin gen en ontbreken van par keerplaatsen zijn loon- ongerust omdat met geen woord gerept werd over het OCMW. Wat gaat men realiseren? Wat men gaat doen weet men niet. Wel wat men alleszins niet gaat doen. Geen verkoop van stadseigendommen Wegens ontbreken van konkrete planning wordt het ontvangstkrediet ge schrapt. Nochtans ging men juist door deze verko pen bepaalde projekten fi nancieren. Dan maar te rug lenen wat uiteraard de stadskas zal belasten. Geen weg- en riole ringswerken aan de Ham- mestraat. seum Oud Hospitaal, enz... Wat men wel gaat doen is aankopen van meubi lair. Kan het dat men door de personeelsafslanking de vrijgekomen ruimten toch moet opvullen? Goed is wel dat men er voorlopig nog niet aan denkt om het kerkhof cen trum Aalst uit te breiden. Dit is zeker een opluchting voor de betrokken bewo ners. Sociaal verhuurkantoor Het geld dat zou komen van de belasting op leeg stand en verkrotte wongin gen kan volgens Danny Denayer best besteed wor den aan de werking van een sociaal verhuurkan toor zo het in de schoot van het OCMW niet zou kunnen. Geen bl(jk van inventiviteit Volgens CVP-fraktieleider De Kerpel heeft het kolle ge geen blijk gegeven van enige inventiviteit bij de ter tafel liggende voorstel len. De afschaffing van en kele belastingen is daaren boven allerminst relevant. Vera Van der Borght (CVP) vraagt waarom be lastingen worden afge- hij het toezicht van de am btenaren laten schrappen, alhoewel schepen Eeck- hout hem er op wijst dat het gaat om een opgeleid korps van mensen die be voegd zijn, dringt De Wolf toch aan om de eigen be voegdheden niet af te staan en Ovam slechts te vorderen als het werkelijk nodig lijkt. Volgens burge- meester De Lange is het culturele veld op een zoda- Op voorstel van schepen een specifieke opdracht n,ge ^jze dat de verschil- Van Wilder heeft men be laste afvalstoffen) voor iende ideologische en filo- slist om een radio-installa- Ovam die een dergelijke sofische strekkingen en de tie aan te kopen voor zijn problematiek aankan. Dit gebruikers billijk ver- dienst. Voor ongeveer kan De Wolf niet overtui- tegenwoordigd zijn». 360.000 fr. zal men zich gen en wil dat de gemeen- Raadslid kon met het twee vaste en drie draag- te zelf verantwoordelijk- voorstel in principe ak- bare zenders-ontvangers heden neemt in geval van koord gaan, maar vooi aanschaffen. Ook heeft problemen maar hij is er hem moeten de vertegen- men beslist om een vracht- kategoriek tegen «dat alle woordigers van gebruiken wagen met kipbak en hy- deuren openstaan en dat «het schoon weer maken», draulische badinstallatie iedereen mag verbalise- Het bedoelde «culturele aan te kopen. Hiervoor ren». Hij is beslist tegen veid>» js volgens schepen heeft men 3,5 miljoen De Waele juist de gebrui- voorzien, kers en hij belooft een op- In Vlekkem zal men het roep te doen, op alle mo- Opstalwegsken gedeelte- alle inmenging van buiten uit en vraagt om dit bewuste artikel te willen Eindstemmingen De verhoging van 7 naar 9% en van 2000 naat 2250 krlJS<=n voortaan 15,5 pun- opcentiemen wordt door 5» P?r. lld woonachtig in de SP-PW-VD-meerder- heid goedgekeurd tegen de zin van CVP, VU en AGALEV. De VU gaat akkoord met de belasting op de kaai- en stapelrech ten en verder op alle ande re belastingen uitgezon derd op de plaatsrechten op markten. Agalev gaat niet akkoord met de belastingswijziging op grafkelders, slijterijen, vertoningen en vermake lijkheden, parkeerplaat sen en luxe-paarden en - pony's. De CVP onthoudt „en ook'«n t»JS zich bij gebrek aan enig sing nem(.n ,ot he, Jamen. schrappen, een voorstel gelijke manieren, opdat de lijk verplaatsen omwille j_. j gebruikers zich kandidaat dat deze voetweg een per- zouden stellen. Het zal al- ceel in twee verdeelde, lemaal stapsgewijs gebeu- Het is de bedoeling niet ren want de gemeenteraad om deze wegel te laten kiest de formule en stelt de verdwijnen maar om hem verdeelsleutel vast voor de met de perceelsgrenzen te mandaten. Dit is pas een laten samenvallen. Tijdens globaal voorstel om hierop het openbaar onderzoek verder te werken. Ook al was er wel een bezwaar- stelt fraktieleider D. Vin- schrift ingediend dat wel devoghel dat men geen ge- ontvankelijk verklaard meenteraadslid hoeft te werd, maar niet gegrond zijn om door een fraktie om reden dat de verzoeker aangeduid te worden en geen motivatie opgaf, dat men sterk gebonden is dat door iedereen vaard wordt. Subsidiereglement Door de aansluiting van twee nieuwe clubs die een nieuwe vorm van sport beoefenen dient men het reglement aan te passen. Het betreft hier de Schuif- bakclub Voskes en de Boogschuttersmaatschap pij De Rode Lantaarn. Zij Erpe-Mere. In januari kwamen nog en kele nieuwe verenigingen de sportraad vervoegen: WTC Octopus Lady's, Pe- tanqueclub Mere, Wieler club Dievenputvrienden, Biljartclub 't Hoeksken, WTC Beekkantvrienden, FC Mascotten, Minivoet balclub Voskes, FC De Reynaerds, Biljartclub De Voskes, Wielerclub 53 x 13. Bibliotheek In de recente raadszitting aan het cultuurpakt, toch Buurtweg nr. 19 koherent beleid. stellen van het beheersor gaan van de plaatselijke openbare bibliotheek. De kan raadslid De Wolf het Deze buurtweg in de deel- geheel niet aanvaarden gemeente Bambrugge zou zoals het voorgesteld nieuwe riolering krijgen, wordt en dit motiveert hij met de daaraan gekoppel- als volgt: «De zogenaamde de verbeteringswerken. billigheid ligt bij u op een Men had deze opdracht heel ander vlak dan bij gekoppeld als meerwerk ons, het moeten de gebrui- aan de Wilgendreef, in het kers zijn en geen ander» kader van het investerings- Het voorstel blijft evenwel fonds. Nadien is gebleken nagenoeg in zijn oorspron- dat voor de buurtweg nr. kelijke vorm behouden 19 geen beroep kon ge- daan worden op dit fonds Nieuwe terreinen en dus moeten twee afzon- Het intensief gebruik van derlijke dossiers opge- het voetbalveld van FC maakt worden. Toch wer- Mere langs de Sint-Bavo- den de werken «wegens de weg heeft een erbarmelij- hoogdringendheid» reeds ke staat van dit terrein tot gegund als bijwerk van de gevolg. Vooral op het ein- Wilgendreef. de van het voetbalseizoen Op deze gang van zaken Voor de zevende keer trekkenden meestal weinig f 4. verlee2en Hoe. gediend. Voor Borms is de fase - vene88en."95. herschikking dan ook on- Op zaterdag 1 april organi seert de Davidsfonds afde ling van Schoonaarde voor de zevende keer zijn jaar lijkse kwisavond. Die heeft plaats in de paro ze- en Siesegembeek (22 chiale zaal en begint om Iedereen geld van 250 fr. gevraagd, licht of zijn voorzien van uic uuuci i» uan 16 jaar De vragen zijn zoals steeds een geluidsfragment. werpen kan aan deze kwis deelne- zeer gevarieerd en hebben Er is voor een 6^00° fr. aan y fo, en met 27 aprn 20.00 uur stipt die ouder is dan 16 jaar men. Deelnemende ploe- betrekking op een veerti- prijzen voorzien, gen moeten bestaan uit 5 gtal verschillende onder- vooral boeken en platen personen en per ploeg werpen. Sommige vragen wordt een inschrijvings- worden met een dia toege- In Galerie Mercatore te Ant- (Leopoldstraat 9) met een tentoonstelling plaats met schilderijen, beeldhouwwerk en werken op papier van Al- phonse Freimuth. had raadslid De Wolf heel wat kritiek. Hij ging niet akkoord met de zoge naamde hoogdringendheid en in zijn optiek was het de bedoeling van de ge meente om 1 miljoen uit te geven om slechts één per soon te bevoordelen, daar bij betreurend dat in ande re deelgemeenten zeer grote behoefte is aan riole ring en wegenwerken. volgens burgemeester De Lange kan hier geen spra ke zijn van slechts één per soon te bevoordeligen, vermits zeker een honderdtal mensen van deze weg regelmatig ge bruik maken. Trouwens, de beslissing om deze wer ken te laten uitvoeren is in een vorige gemeenteraads zitting door 23 leden goed- 1 gekeurd, maar De Wolf was afwezig en volgens hem hebben «de meesten. het goedgekeurd te goeder trouw». Daarop doet bur gemeester De Lange hem een voorstel om de dos siers die in Brussel voor gemeenschapstoelage lig gen te wachten, een goed woord te doen, aangezien zijn kennissenkring. J. De Wolf replikeert hem dat hij van niemand lessen te 1 ontvangen heeft en er kent: «Ik heb de indruk dat u mijn macht over schat». Voor de dienst leefmilieu zal de gemeente drie spuit- machines aankopen. Dit is noodzakelijk omdat er verschillende ploegen op hetzelfde ogenblik aan het werk zijn. Vermits de wer ken over een bepaald kor te termijn gespreid zijn, moet de uitvoering betrek kelijk snel gebeuren. Men gaat akkoord met een ra ming van 125.000 fr. Voor dezelfde dienst heeft men de aankoop beslist van een dienstwagen (450.000 fr.) opdat men niet altijd be roep kan doen op de wa gen van openbare werken, die niet altijd op het ge vraagde ogenblik ter be schikking is. De dienst leefmilieu wordt gestadig uitgebreid zodat men ook meer beroep moet doen op een dienstwagen. Politie In de toekomst zal het po litiepersoneel meer toela gen krijgen voor speciale prestaties op zondag en tij dens de nachturen. Waar men vroeger de toelage beperkte tot 2/3 van het bedrag van het uurloon, zal dit nu gelijk zijn aan het volledig uurloon. Voor de nachtprestaties wordt de toelage opgetrokken van tien naar twintig frank per uur. In dezelfde zitting werd ook een princiepsbeslis sing genomen om de poli tiediensten te automatise ren via het regionaal cen trum voor informatica CE- VI. Men kan op een be toelaging rekenen van on geveer 470.000 fr. voor de installatie en aanpassing van de apparatuur. jV Vai Kult van inter deze verd Van tien de 1 finai gewi men joer De De kosi bek ont' joei sta* mil Vai lite kar De 30

De Voorpost | 1989 | | pagina 4