Soundmix- en playbackgala: finale in Hamme Amusant/absurd teaterstuk Tom Lanoye- Herman Brusselmans Uit Denderbelle afkomstige dr Hendrik Van den Bussche Harpduo «Parathega» in kasteel Steenhuize te Herzele. Rotary Dendermonde brengt film over Himalaya expeditie Uitslagen van provinciale koorzangtornooien 16 - 14.4.1989 - De Voorpost In zaal De YVuiten te Hamme vindt op 29 april om 20 u van het NCRV-programma de finale plaats van een groots opgezet soundmix- playbackkampioenschap. De sporthal wordt voor de gelegenheid omgebouwd tot een heuse koncerthalle. De inbreng van mensen uit onze streek is by een en ander niet gering. Volgens organisator Danny Lagae. een Hammenaar die in Elversele ging wonen, en het Sint-Niklase reklame-advies- bureau Europroductions wordt het evenement. dat het om het duurste en grootste evenement in dit genre gaat dat tot nu toe in «Frank en Vrij-show». De deelname van showmen sen die naar nieuw talent speuren heet gegarandeerd te zijn. Voorzitter van de jury is de «onverbiddelijke» Jacques hun motivatie. Uit de bijna D'Ancona, voorzitter ook van Hni^nH ,nCf-hr,ivino»n J-r. de KRO-SoundmiXShoW. duizend inschrijvingen wer den in eerste instantie 140 kandidaten weerhouden. De schiftingen waren voorzien te sen denderend Hamme voor 9 en 16 april. Gesteld wordt Er is een prijzenpot voorzien van liefst 150.000 frank Voor elke kategorie is er een lau reaat die een «award» krijgt De artiesten treden bij de fi- P'™ 20. WX) nale op op een podium van frank °e elke 76 m2, aangevuld met een wel reeks knJ8! '5n™ ''a"k- tien meter lang looppodium nummer dne 10-000. num- België "werd op het getouw naar het podium van "de jury v.ier .tot zes krijgen elk gezet. «n .„rliJ. 5-000 frank, nummers zeven deelnemers hebben er tendekor» opgetrokken, recht op, als echte artiesten De lichtinstallatie, bestaat uit toe. Er wordt ook een «arties- tot en met elf in de einduitslag winnen elk 2.000 frank en de ontvangen te worden, op een o.m. vier uit Engeland en res'krijgt tochnog een troost- uitstekend podium te staan Duitsland afkomstige, kom- P.J ^an. rank. oor ook. Ze worden ondersteund putergestuurde spots van elk ae^lne[ner IS OOK een door een licht- en klankinstal- 1.500 wan. Samen goed voor kuk aa"f«-k«> vooraren, latie met allure en ze krijgen wel 80.000 watt licht- en Nalasha, wil|iam-Christel ook een eigen kleedkamer showerfekten. De geluidsin- met make-uptafel. Dit gala stallatie is al even adembene- "et ga V1.t du® P'aats ,n wordt opgezet ten behoeve mend, met alle mogelijke mi- zaal te "amme °P van de deelnemende arties- kro's, versterkers, bas- en „_®P_ tof' ten, aldus Lagae, en elk midboxen, tweeters, etc. winstbejag zou de organisato ren vreemd zijn. Er zullen 32 finalisten deelne men, 16 in elke kategorie. Frank en Jacques Als stimulans voor de ama- ChrisTéF Verbêe- teursoundmixers en-playbac- cke (pas dertien jaar) uit Vóór ze mochten deelnemen kers geldt een gezamenlijk Hamme, Andy Gail en Tasha. aan de schiftingen werden de optreden met gastvedetten als Tussendoor kómen de sound- William Rich (uit Melsele), mixers en playbackers uiter- Andy Gail, Tascha en nog een aard aan ^d. De rangorde speciale verrassing. De pre- van optreden wordt bepaald cpntaf,,* in handen van door lottrekking gangsprijs bedraagt 150 frank. Soundmix- en playbackgala in Hamme. U ziet organisator Danny Lagae uit Elversele Gastoptredens zijn voorzien in gezelschap van (links) Christel Verbeecke uit Hamme en Natasha Peeters uit SUJET wï?r Rich Grembergen (dtv) DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis.dcjndermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 30 maart: richting noord-zuid: 1. Huguette van Cau- wenbergh en Jos Nijs; 2. Karei Colpaert en Toon Van Tilborg; 3. Ghislaine de Boeck en Werner Cornelis. Richting oost-west: 1. echtpaar De Saeger; 2. Jan en Cike Van den Broeck en 3. Mare Vereecken en Paul Van Damme. Uitslag van de winnende paren op donderdag 6 april. 1. Herman De Cuyper en Mare Vereecken, 2. Godelieve Van Nuffel en Paul Van Damme, 3. Magda Secretin en Paul Veldeman, 4. Magda Weymans en Michel Mathys en 5. Lucienne de Visscher en Hans Huybrechts. Bridgeavond elke donderdag om 20 uur in lokaal «De Drie Klokken», Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. kandidaten beoordeeld aan de hand van een persoonlijke vragenlijst, waarbij de jury vooral aandacht had voor hun muzikale- of dansopleiding én «lm Dienste der Volksgemeinschaft», een bijdrage over het nationaal socialisme en de vorming van geneesheren Frank Masmeyer, presentator W.V. «De Canadese Muur» Raamteater Bij het Dietrich Reimer Verlag in Berlijn verschijnt een woont momenteel in macht was werd de ge- poging tot funktionalize-; dezer dagen «lm Dienste der Volksgemeinschaft» met als Hamburg. neesherenopleiding meer ring van de studies voor ondertitel «Studienreform im Nationalsozialismus am Zijn boek is een bijdrage dan eens omgevormd en geneesheer voor de onder- Beispeil der arztlichen Ausbilding». Het is een vierde tot het tema «artsen in het zelfs «grondig hervormd», drukkingsdoeleinden van deel in de bijdrage van de geschiedenis van de weten- Derde Rijk» en onder- n h h f h het nazireg'me suksesrijk schap en werd geschreven door Henrik Van den Bus- zoekt de strategieën, doel- auteur beschrijft de ge- was sche. Het werk richt zich tot historici, studenten in de stellingen en gevolgen van v S60 van deze hervor- geneeskunde, geneesheren, universiteitsprofessoren en de nationaal-socialistische mi"Sen en analyzeert de Het boek «lm Dienste der onderzoekers die aktief zijn op het terrein van de invloed op de vorming van a(-htergronden ervan. Het Volksgemeinschaft» is ver- opvoeding. geneesheren. Het boek maakt v"der duide" knjgbaar bij Dietrich Rei- bevat ook heel wat doku- 5'k ho= de a'"d"'en met mer Verlag. Unter den Ei- Hendrik Van den Bussche en geneeskundige onder- mentaIie daaromtrent deze «hl!rv°™mgen» om- chen 57 te 1000 Berlin 45. is een arts die in 1945 in zoeksprojekten aan de sprongen. Hoe vaak heeft Het telt 285 pagina's en 24 Denderbelle werd geboren universiteiten van Mü- Het toont aan hoe aan de blinde gehoorzaamheid en en vele jaren in Dender- 01420142nchen, Ulm en Frai universiteiten en in de ge- opportunistische aanpas- In het Antwerpse Raamteater van Walter Tillemans vert immers een hoogst monde woonachtig was. kfurt. Hij werd in 1976 zondheidssektor de moge- sing het leven aan de fa- De Canadese amusante toneelavond op. Hij studeerde geneeskun- professor aan de universi- lijkheden voor een rassen- kulteiten beïnvloed of is er Er zijn vijf akteurs: Jean- de aan de Katolieke Uni- teit van Hamburg waar hij hygiënische en expationisti- sprake geweest van een Pierre Lambert (Eric Ker- versiteit van Leuven en de vakken hogeschool di- sche politiek tot stand kreatieve oppositie. Ten- was van 1969 tot 1976 we- daktiek voor toekomstige kwamen. In de twaalf ja- slotte gaat Hendrik Van tenschappelijke medewer- geneesheren doceert, ren dat de Naziheerschap- den Bussche dieper in op ker in medisch-didaktische Hendrik Van den Bussche pij in Duitsland aan de de vraag welke omvang de loopt momenteel de wereldkreatie van Muur», een teaterstuk van het enfant-terrible-duo Tom Er zijn vijf akteurs: Jean- Lanoye en Herman Brusselmans, beiden uit onze regio. Tillemans regisseert zelf en een van de hoofdrollen wordt remans) die ooit een kon- gespeeld door de uit Dendermonde afkomstige Roger trakt met Anderlecht wei Van Kerpel. foto's. Verder zijn er 9 tabellen in opgenomen, 13 fac simile's van archivalia, een register van de veror deningen en wetgeving terzake. Het boek zal on geveer 48 DM kosten. gerde om met Sonja (Ka- telijn Verbeke) te trou- nieuws met «opzienbaren- wen, een zakenvrouw op de rand van het failliet; dan is er de ex-vriend en Richard (Marc Peeters); de autori taire maar rijke schoonva- Tom Lanoye Lanoye omschrijft zichzelf de>' verklaringen als «dichter., performer, P°diumoplredens. scenarist, romancier, char- Samen schreven ze «De aftroggelaar mezanger en charlatan». Canadese Muur», dat ze Het zal dus allemaal wel ze, e ondertitel <<een ^ar" - waar zijn. Naast zijn drie teloos familiedrama over der Lode (Roger Van Ker- teaterperformances «Jam- Voetbal, Drank Vlaan- pel) en tenslotte buur- boree», «Een slagerszoon deren>> meegaven. Waar- vrouw Elly (Aileen Coore- met een brilletje» en «In over het gaat? De titel zegt man), de domme maar zo de piste» schreef deze in n'ets> de ondertitel des te komische ex-haarkapster. Sint-Niklaas geboren meer. We laten even regis- Achter de brutale, onge- 1958) auteur reeds een W""" hele resem gedichten, kri tieken, een roman («Alles moet weg» van vorig jaar) en nu dus ook een teater stuk. Dit samen met Herman Brusselmans - Geboren te Hamme-aan- dialogen zijn raak en echt, tetnpo en een perfekte tl- de-Durme 1957) is deze '1un stu^ fantastisch uitge- ming (wat we zelden zagen germanist (zoals Lanoye werkt> vo1 originele scè- bij een Vlaams gezel- trouwens) sedert twee jaar nes' zijsprongen, invallen schap) raast het stuk met fulltime schrijver. Met de en variat«es, met een feil- veel spanning naar de on regelmaat van een klok 'oos 8evoel v00r timing in verwachte eindafrekening, komen ziin boeken van de de afwisseling van buries- Beslist een aanrader dus! ke satire en drama... Wie Nog te zien in 't Raamtea- ons kwalijk neemt dat wij ter op 't Zuid, de Vrière- teater zo goed willen spe- straat tot en met 13 mei op len als voetbal, moet weg- wo., do., vr. en za. om 20 blijven en ook wie bang is uur (res. Tel. 03/ seur Walter Tillemans zelf zouten humor, de Monty aan het woord. «Vanaf Pythonachtige absurditeit, het gezwets, grijnst de leegte en de ontreddering. Het tableau vivant wordt hun eerste stuk 'de Cana dese Muur' tonen Brussel mans en Lanoye zich meesters in het vak voor een ruïne, de personages toneel te schrijven. Hun wrakken. In een flitsend Op zaterdag 22 april organiseert de kulturele vereniging dit instrument meer en vol, fris soms mystisch en Toegangsprijs in voorver-l Gamma uit Herzele in kasteel Steenhuize een dubbel- meer gaan gebruiken om- meditatief. Ieder werk koop: 200 fr. voor leden! koncert met het harpduo Parathega. Om zo veel moge- dat de harp bijzonder ge- wordt door hen op een en 250 fr. voor niet-leden:' lyk mensen dan dit bijzonder optreden te kunnen laten schikt is voor het kreëren didaktisch verantwoorde op de avond zelf 300 fr. genieten is er een koncert om 15 uur en een om 20.30 van sfeer. manier besproken, zonder Tickets kunnen besteld- uur. Het duo Parathega kan nu daarom storend te zijn in worden bij het Gemeen- al bogen op een klein, het hele gebeuren. tekrediet. Kerkstraat 7, De harp is een der oudste minste bij het grote pu- maar kultureel hoogstaand De omgeving van het pas 9550 Herzele. tel. (053) muziekinstrumenten ter bliek. Als melodisch in- publiek en zal in de toe- gerestaureerde kasteel van 62.39. 20. wereld en rechtstreeks de strument wordt de harp komst zonder enige twijfel Steenhuize is een enig ka- voorloper van onder ande- eigenlijk weinig gebruikt in Vlaanderen, maar ook der om dergelijk koncert L re het spinet en het klave- in het orkest. Het is pas internationaal, van zich te plaatsen en laat de orga- cimbel. In onze streken is rond de laatste eeuwwisse- doen spreken. Zij brengen nisatoren toe om de mu- het eigenlijk een weinig ling dat impressionistische eigen werk met een Zuida- ziekliefhebber extra te bekend instrument, ten- komponisten als Debussy merikaanse inslag: sfeer- verwennen. In Dendermondse Abdijschool op 21 april om 20 uur komen zijn boeken van de pers, komt hij zelf in het Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40 60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40 60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekenii 442. Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 voor Brusselmans Lanoye.» en 233.91.48/49). Voor wie kan wachten: er zijn uit- Wie houdt van een vleugje wedstrijden gepland ironisch sarkasme in een Sint-Niklaas (10 en 11 ja- plezierig stuk teater, mag nuari 1990) en Aalst (26 niet wegblijven uit het januari 1990). Raamteater op 't Zuid. L. «De Canadese Muur» le- De Canadese Lut Vivijs en Jan Van- kistan en op 3 juli werd De hele tocht is een zware hees, Robert Sarens en hees, twee namen die klin- begonnen met de echte be- beproeving voor de toch Lut Vivijs. ken als een klok in onze klimming. Tien dagen goed getrainde lichamen Het is ook het verhaal van wereld van alpinisten. Bei- klimmen waren er nodig van Ingrid Baeyens, Lut Raf Snoeck die eenzaam den hebben ze een wereld- om het basiskamp te kun- Vivijs en Jan Vanhees die en verlate achterbleef in wijde faam weten te ver- nen optrekken op 5.150 blij maar moe de top heb- het basiskamp. Hij was de werven. Onder meer met meter hoogte. En dan be- ben gehaald. Lut Vivijs en kok en droeg misschien een geslaagde Andes ex- gint de lange, haast einde- Jan Vanhees hebben on- nog wel de grootste ver- peditie in 1984. Vorig jaar loze tocht naar de top. dertussen al 3 8.000-ers op antwoordelijkheid binnen ondernamen ze met enke- Niet altijd met evenveel hun naam staan en vormen het team. Ook over hem le vrienden alpinisten een sukses, want het slechte daarmee het beste klim- gaat deze film. In de film expeditie naar de Hyma- weer dwingt de klimmers mersechtpaar ter wereld, gaat de aandacht ook naar laya, niet om er de ver- soms terug te keren naar Lut Vivijs staat als tweede de Kalashen, de volksstam schrikkelijke Everest te het lager gelegen basis- vrouw gerangschikt. uit de bergstreek die bij bedwingen, maar om er de kamp. Op 8 augustus Beiden komen ze naar dergelijke beklimmingen Gasherbrum II, de mooie wordt de Gasherbrum II Dendermonde om hun niet kan gemist worden, berg te gaan beklimmen, overwonnen en staan drie film over deze boeiende Hun inbreng is van on- Een top van meer dan Belgen boven op de top, tocht voor te stellen. Een schatbare waarde. 8.000 meter, een stukje 8.035 meter hoog. Een verhaal om duizelig van te De film over de beklim- van het dak van de wereld overwinning van jewelste, worden met schitterende ming, over het leven in het zeg maar. De berg werd De expeditie heeft met beelden ook de eeuwige basiskamp, de voorbereid- voor het eerst in 1956 be- heel wat pech af te reke- sneeuw kan mooi zijn selen van de tocht en voor- dwongen. nen gehad: zware sneeuw- gemaakt door Jan Van- al over de problemen en De Belgische expeditie val, felle wind, regen, vertrok op 7 juni naar Pa- ziekte, dreigende lawines. de manier waarop die tel kens weer werden over- j wonnen, is een uniek kijk stuk, boeiend niet alleen van inhoud maar ook kwa beeldmateriaal. Een stuk ongerepte natuur in al haar pracht en schoon heid. U kan deze film zien en Lut Vivijs en Jan Van hees aan het woord horen en aan het werk zien op vrijdag 21 april om 20 uur in de feestzaal van de Den dermondse Abdijschool (Dijkstraat). De toegang bedraagt 250 fr. en in ruil krijgt men een enige avond aangeboden door Rotary Dender monde. Liefst 22 koren namen deel aan de vierde provin ciale koorzangtornooien die in de loop van februari en maart door het Provin ciebestuur van Oost- Vlaanderen werden geor- ganizeerd. De koren werden door de jury, voorgezeten door be stendig afgevaardigde Etienne De Cuyper in vol gende reeksen onderge bracht: In ere-divisie: De Averulle uit Sint-Niklaas voor een periode van 4 jaar. In tweede divisie vinden we het Gemengd A Capel- lekoor van Termuren Erembodegem terug met een promotie voor 2 jaar en in derde divisie het Hardingkoor uit Herder- sem voor een periode van 4 jaar, evenals het ge mengd koor Jubilate uit Lokeren voor een periode van 4 jaar.

De Voorpost | 1989 | | pagina 16