V.C. Temse Dames landskampioen Kampioenen aan het woord.. Dominique De Ro Nu de beker Ann Govaerts Niet altijd gemakkelijk Kathleen 'lebus Iedereen t even sterk Bieke De Caluwé Regelmatig seizoen. Nadia Van den Branden Hoogtepunt in loopbaan Els Rogiers: Ervaring doorslaggevend Jo Kayaerts: Niet zo veel tegenstand verwacht. Hugo Huybrechts: Eerste titel ue voorpost - 14.4.1 stay -1 t De leutige Daisy De Loert P'.f- 1 NAÜI.T Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 mm Petra Van Glabeke (dw) «Niet slecht hé, voor een moeder van twee kinderen begon een overgelukkige De Ro haar verhaaltje kort na de champagnedoop. Nu wil ik de dubbel tegen die onsportie ve Hatovocploeg. In de eerste wedstrijd ginderachter verloren wij zwaar. Akkoord. Maar men bekeek ons als «Vlaamse meiskjes» en als prutsploegskc. Wel. we zullep laten zien wat dat prutsploegske waard is, aldus Domini que. En men weet dat als een moeder nu eenmaal iets in haar hoofd heeft gehaald... Ann Govaerts is als invalster in dit Temseteam geen opvallende rol beschoren. «Ja het is een ondankbare rol, zeg maar. Invallen doe je meestal wanneer er iets schort en als de ploeg minder vlot draait. Men moet dan op hetzelfde peil invallen en de rust in de ploeg terugbrengen, dat is niet altijd gemakkelijk. Dikwijls ben ik daarin geslaagd maar vandaag in deze wedstrijd bleek het niet nodig te zijn omdat «wij» vlot draaien. Heimelijk hoop ik dat in de bekerfinale een plaatsje voor mij is weggelegd...» Ook ongelooflijke vreugde bij Kathy Flebus. Zij is haar tweede seizoen bij Temse. komende van Kortrijk. «Prach tig, grandioos, ongelooflijk», waren de eerste woorden van Kathleen na de Champagnedoop en de bloemenhulde. Zij had het niet over de disco-bar na de wedstrijd maar wel degelijk over deze play-off finale. «De sterkte zit hem bij ons in de kollektiviteit. Iedereen is ongeveer even sterk en vult elkaar knap aan Een speelster die een zwakke wedstrijd speelt wordt direkt aangevuld door de anderen en daar lag onze sterkte dit seizoen. Voorts ben ik blij dat het achter de rug licht want jongens, zeg nu zelf die stress, vermoeidheid en emoties die met zo'n play-offs gaan zijn niet van de poes... Bieke, wat een naam. vond dat zij een heel regelmatig seizoen gespeeld had. Dat gepaard gaande met dc kollek tiviteit van dc ganse groep maakten volgens haar dit Temse tot een ideale kampioen. Die Bie toch... VOLLEYBAL V.C. Temse Dames - Hatovoc 3-1 Hatovoc weggeveegd in Play-offs 't Was feest afgelopen zondag in de Tielroodse sporthal. Ze waren er allemaal, de pastoor, sportschepen Cordeel, burgemeester Van Riet, muziek, de spionkop,... Reden voor hun opkomst en die van een 700 tal enthousiaste Temse-dames aanhangers lag voor de hand: om 18 u zou de plaatselij'ke ploeg zich immers voor de vijfde en laatste maal moeten meten met het bezoekende Hatovoc. In lengte kwam Temse alvast te kort maar in karakter torenden de Temsemeisjes, zoals later zou blijken, ver boven hun tegenstanders uit. Twee gespannen ploegen be gonnen aan de laatste kompe titieloodjes en zoals dames uit Temse past lieten zij de eerste hapering. Een nooit aflatende zwaar in het verlies werd Hatovoc zou terugkomen tot speeld bij Hatovoc. In de 10-9. Enkele goede bloks van de set in die beslissende wed- Caluwé en Kathleen Flebus strijd aan de van ver gekomen zorgden even later wel voor tweede wedstrijd herstelde Temse zich goed te Tielrode zij het toch eerder moeizaam. Opnieuw verlies op Limburg se bodem bracht met zich mee dat Temse nog tweemaal op bezoeksters. Temse startte de matchbal, Temse op één wel sterk langs Kayaerts en puntje van de landstitel In rij diende te winnen tegen Van Den Branden maar de een ware heksenketel was het Hatovoc. Opdracht waarin tenslotte een volledig leegge- zoa's men weet volledig ge- speeld Hatovoc dat Flebus slaafd is en waardoor de een laatste maal zag uithalen, waarna een ware overrompe ling zich meester maakte van Poolse dubbele meters Sli winska en Scygielska zorgden nadien voor de beslissende kloof. Nadat Nadia Van Den Branden via het Poolse blok buiten sloeg was de eerste set de Temsedames. De titel was voor de bezoeksters: 0-1 voor binnen na een mooi gevecht. landstitel een tweede maal in Temse huist. In '82 namelijk was het Trui Van Severen die haar stempel drukte op het Temse van toen. Nu rest V.C. Temse nog de bekerfinale, vandaag vrijdag te Kortrijk betwist. En tegen... Hatovoc natuurlijk. De titel is binnen. De beker ook zou nog mooier zijn maar zeker geen must voor de ploeg die dus in het opzet van voor de kompetitie volledig geslaagd is. Volgende speelsterkern maakte het Temsesukses compleet: Jo Kayaerts (kapitein), Kathleen Flebus, Bieke De Caluwé, Nadia Van Den Branden, Els Rogiers, Dominique De Ro, Petra Van Glabeke, Daisy De Coen, Ann Govaerts en Astrid Claes. Alvast nog een dikke proficiat vanwege De Voorpost, ook aan het huidi ge bestuur dat bestaat uit voorzitter Fonny Boesmans, sekretaris Patrick Van Bruy- sel (nieuw kapsel) Carlos Van Hoeylandt (wat zal die afge zien hebben), Karina Van Put, Baziel Van Renterghem, Luc Janssens Fiel Vercoute- ren en Mare Egge. Mare Stevelinck Volleybal. En laat de champagne nu maar stromen. VC Temse is kampioen (dw) Hatovoc. Meneer pastoor prevelde vlug nog een schiet gebedje, schepen Cordeel en burgemeester Van Riet keken elkaar angstig aan en de fan fare, wel zij slikten enkele noten zachtjes terug in. Niet voor lang echter want in de tweede set kon terug volop de aanvalstrompet geblazen worden omdat Temse, weer vlot begonnen, kon uitlopen tot 6-4. De sakkerse Limbur gers die bij Hatovoc welis waar in de minderheid zijn met 2 Poolse en 1 Nederland se speelster gaven zich echter niet zomaar gewonnen en krabbelden terug tot 9-8 en later zelfs tot 12-10. Het goeie verdedigende werk van Bieke De Caluwé, mentaal erg sterk, stopte de Poolse lang benen echter af en toen Do minique De Ro de setbal via het Hatovoc-blok buiten wist te smashen ontplofte de Tiel roodse sporthal: 1-1 en de titel wenkte. Zeker toen ook de derde set er een was die in het voordeel van Temse ver liep. Weer snel gestart, liep men langs Van Den Brande en Kayaerts vlug uit tot 8-3. Terwijl set drie dicht in het bereik lag geraakte de Temse aanval echter zo maar door het oostblok van Flewenska en Scgielska en kwamen de bezoeksters op die manier te rug tot 11-12, Van sensatie gesproken. Iedereen zat nu ongemakkelijk op zijn zitje en zij die er geen meer hadden voelden de grond onder zich trillen. Temse bleek evenwel nog maar eens de ervaring rijkste ploeg en via De Ro en Van Den Branden werd het 15-12 en dus was ook set drie voor de thuisploeg. De span ning was nu wel te snijden. Temse kwam in set vier al direkt met 5-0 aan de leiding, vooral door de knappe opsla gen van Nadia Van Den Bran den en het aanvallende werk van nog maar eens Kayaerts. Een ace van Els Rogiers liet Temse nog meer uitlopen maar toen het 7-2 stond kre gen we toch weer een kleine Proficiat dames. Het seizoen in een notedop Op de voorstelling half sep tember gaven we het al aan, Temse verkondigde toen dat het alleen met de titel vrede zou nemen. Voor minder werd niet begonnen. Fonny Boesmans, de fiere voorzitter van «zijn» Temsedames ver dachten we er even van aan grootspraak te doen. Vooral daar we de tegenstand die Temse mocht verwachten on der ogen kregen. Van al de getipte kanshebbers waren de Temsemeisjes maar een «ge woon ploegske» dat zonder buitenlandse vedetten wel vlug zou uitgeteld zijn. Kort rijk had immers toch Kubisto- va en Holocha in de rangen en Hatovoc deed het al niet veel slechter met Sliwinska en Scy gielska. Bij Wervik, dat als nieuwkomer ook dc ambities niet onder stoelen of banken stak werd ook al Pools talent binnengehaald zodat Temse met de «Vlaamse meisjes» toch voor een heel zware kompetitie stonden. Maar Temse toch kon ook heel wat nieuwkomers verwelkomen en zeker niet van de minste. Dominique De Ro, Els Ro giers, Daisy De Coen en An Govaerts moesten immers als volwaardige vervangers van Hilde De Meuter. Bea Kaeyaerts en Lieve Van De Velde die afhaakten aange zien worden. Zoals veronder steld kwam hel uit en Temse leidde van in het begin van de kompetitie de dans. Even een kleine inzinking wegens het overvloedige programma van de Europese Beker, waarin Temse er overigens in slaagde om als eerste Belgische klub een Oostblok land uit te scha kelen. De Evergemse finale ronde werd net als het jaar voordien op een haar (nou ja) gemist maar tegen het einde van de kompetitie toen de play-offs hun opwachting maakten stonden de Temse dames weer hun mannetje. In een nieuw Play-off programa waarin de eerste 8 ploegen mochten meedoen versloeg Temse eerst Oostende zonder problemen en ook Herentals werd met huid en haar opge peuzeld. Zo belandden we dan in deze play-offs waarin Temse in de eerste wedstrijd Hoogblonde Nadia stond nog uren na de wedstrijd te genieten van de behaalde kampioenstitel. Nog nooit beleefd, zegde zij zelf. Die sfeer, jongens toch! Het was al zo'n tof seizoen maar dit is na 6 jaar toch het mooiste wat ik mag meemaken. Na de eerste wedstrijd in Limburg begon ik zelfs te twijfelen maar toen wij hier in eigen huis de vierde wedstrijd wonnen wist ik dat je er donder op kon zeggen dat wij het haalden aldus de vastberaden Nadia. Els Rogiers heeft ondanks haar jeugdige leeftijd al heel wat watertjes doorzwommen Toch bleek dit het hoogte punt te zijn van haar carrière. Els, die net als Nadia lid is van de Nationale ploeg, kwam toevallig op de laatste transfertdag bij Temse aangewaaid. Zonhoven gaf forfait vóór het seizoen maar... De Carlos zocht mij thuis op met de vraag of ik niet wilde meegaan naar Temse en ik hapte toe. Ondanks mijn ervaring die ik reeds bezit door reeds voor buitenlandse klubs te hebben gespeeld is dit het hoogtepunt van mijn carrière. De sfeer in de groep is uitstekend en met Hugo Huybrecht hebben we een toffe vent in huis die ons als trainer ongelooflijk veel heeft bijgeleerd» Zo dat weten we dan ook weeral... Jo Kayaerts, de Temsekapitein, had eerlijk gezegd niet zo veel tegenstand verwacht van Hatovoc.«Na die opmerke lijke start dacht ik zelfs even dat wij het zeer lastig zouden krijgen. Gelukkig konden we tijdens de tweede wedstrijd de weerstand van Hatovoc breken en de rest was een sportief toemaatje voor de supporters Eens Hatovoc naar hier moest komen voor de ontknoping wist ik ons gewon nen. En zo gebeurde het ook. De manier waarop «mijn» meisjes hier gekampt hebben grenst aan het ongelooflijke. Dat Hatovoc liet nooit los en er diende gestreden te worden tot de laatsta mokerslag. De kollektiviteit ligt hier duidelijk aan de basis van onze titel. Neem nu de andere topploegen, die met één of twee buitenlanders aantreden. Van het moment dat één of alle twee minder presteren, valt de ploeg terug naar een ongekend laag niveau. Dat was bij ons nooit het geval. Ik bezit een goed zestal en kan aanvullen met evenwaardige invalsters zodat daarin onze sterkte schuilt. Zoals het nu mijn eerste titel werd, zou ik graag vandaag vrijdag uil dc belgische beker even nattigheid tippen. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 17