Derbyklanken na Lokeren- Beveren Terug van weg K di w "Tien minuten volstonden" stap" Twee derbies vier punten René Desaeyere Aimé Anthuenis "Een belangrijke Mohammed Timoumi Eendracht Aalst Te weinig doelgevaar Op één punt van het behoud Test voor werkelijke waarde Eendracht Aalst Overbodige partij VI zi( lat vc 18 - 14.4.1989 - De Voorpost Een ontstemde Beverse coach was na afloop van de match helemaal niet te spreken over de prestaties van sommige van zijn akolieten. Vooral Erik Viscaal had de boter gegeten. "Onprofessioneel en ondankbaar", waren de woorden van Desaeyere toen hij het had over zijn topscorer. Ook Erik Van Velzen akteerde ver beneden de verwachtingen, vond de Beverse coach. "Vóór de wedstrijd had ik mijn spelers op het hart gedrukt om niet naar de klassering van beide teams te kijken. Achteraf gezien was er tegen dit Lokeren weinig in te brengen, de wedstrijd was immers al gespeeld na tien minuten. Het probleem zit hem duidelijk in onze voorli nie. Daar zal ik in de eerstvolgende dagen trachten aan te sleutelen. Simpel is die opdracht niet. De mogelijkheden van kontrakten en transfers zitten trouwens in die proble matiek verweven, als je begrijpt wat ik bedoel... Tegen onze Wase konkurrenten kwamen we op dat vlak opvallend tekort. Toch wil ik even de verdiensten van een paar spelers onderlijnen want die waren er zeker. Ik citeer met name Eddy Maes die al vóór de rust een handbreuk opliep maar toch verkoos de wedstrijd rond te maken. Ook Tony Herreman presteerde naar behoren. Hij had een kwalijke trap tegen de knie gekregen, wilde ook nog verder spelen maar uiteindelijk heb ik hem bij de 3-0 vervangen omdat ik op hem reken voor de volgende wedstrijd, dit weekeinde, tegen Club Brugge. Beveren is, in theorie althans, gered en die wetenschap werkt nefast wanneer we aantreden tegen teams die nog niet zeker zijn van het behoud." Trainer Desaeyere zwaaide de lof over "de zwartjes van Lokeren". Met reden, als je ziet wat zijn aanvalsduo er zaterdag van terecht bracht. "In Lokeren zit talent, dat is duidelijk. Jammer dat de ploeg lange tijd af te rekenen had met gekwetsten, dat wreekt zich uiteraard. Vandaag is gebleken dat, wanneer die Afrikanen in hun dag zijn, er weinig kruid tegen gewassen is, vervolgt hij. Bij Beveren liggen de problemen vandaag meer naast dan op het veld, daar moet ik eens ernstig over nadenken. Er komen nog een paar belangrijke wedstrijden met op Freethiel de toppers tegen Club Brugge en Anderlecht Die zouden voor mij een mooi afscheid moeten worden." Tegen Lokeren viel topscorer Viscaal, zoals al gezegd, zeer bleekjes uit en de geelblauwe coach verwoordde zijn ongenoegen als volgt: "De speler in kwestie moet toch een beetje mens blijven. Zeventien doelpunten dit seizoen zijn immers niet alleen zijn eigen verdienste. Daarvoor heeft een ganse ploeg geknokt en ik citeer dan vooral Marek Kusto. Ik wil Viscaal dan ook wijzen op die feiten. Een ploeg die je een dergelijke kans gegeven heeft, verdient beter. Het probleem is niet nieuw maar toch vind ik het jammer dat het juist in déze wedstrijd zo duidelijk tot uiting kwam", besluit René Desaeyere. (v.b.) Lokeren startte tegen Beveren met een vrij verrassende selektie. Doelman Rufai kreeg de voorkeur op Danny D'Hondt en Ferenc Meszaros viel naast de prijzen als vierde buitenlander. Keeper D'Hondt speelde tegen Stan dard nochtans een opmerkelijke wedstrijd en het lag dan ook voor de hand dat hij tegen Beveren het Lokerse doel zou verdedigen. Niets was echter minder waar. "Het feit dat ik nu de voorkeur gaf aan Rufai betekent niet dat die keuze definitief is", zegt oefenmeester An thuenis. "D'Hondt is hierdoor helemaal niet veroordeeld. Als je teveel goals binnenkrijgt, kan dat niet enkel op naam van de keeper geschreven worden. Er vallen dan altijd slachtoffers, die worden al eens uit het team verwijderd. Dat wil niet zeggen dat de spelers die op het veld staan beter zijn dan zij die naar de bank verhuizen. Rufai bijvoorbeeld zal op eigen veld wat meer autoritair de verdediging leiden, dat is mijn mening maar ook dat moet de toekomst nog uitwijzen. Deze keuze betekende wel dat Meszaros daar, als vierde buitenlander, het slachtoffer van werd. Rufai deed het vandaag uitstekend, maar het kon ook anders geweest zijn." Anthuenis was gelukkig met de overwinning maar toch blijft hij realistisch wat het verdere verloop van de kompetitie betreft. "Lokeren deed vandaag een belangrijke stap naar het behoud maar is absoluut nog niet zeker. Wanneer het met deze mentaliteit de rest van het seizoen rondmaakt, lukt het allicht wel. We mogen echter niet te vroeg viktorie kraaien. Net als vorig seizoen zal alles afhangen van bepaalde faktoren, van kleinigheden soms. Het klinkt pessimistisch en dat is helemaal niet mijn bedoeling. Realistisch gezien zijn we pas zeker van het behoud wanneer het allerlaatste fluitsignaal weerklinkt. Onze volgende opdracht wordt de bekerwedstrijd tegen Standard Luik. Met de gevleide 3-0 zege voor de Luike naars zit er voor Lokeren geen kans meer in. Ik zal uiteraard voor deze wedstrijd de spelers, die tegen Beve ren al twijfelachtig waren, niet opstellen. De kompetitie is nu belangrijker. En wat het scheidsrechterstrio betreft, die nemen we uiteraard zelf mee", lacht Aimé met een duidelijke knipoog naar de recente kompetitiewedstriid tegen datzelfde Standard, waar het leidend trio zich als dé grote blikvanger manifesteerde.. (v.b.) Mohammed Timoumi is terug in het land. Dat is te merken aan de recente prestaties van Sporting. De Marok kaan speelde immers, tegen Beveren, zijn derde wedstrijd met de basisploeg en meteen lijkt alles veel vlotter, veel efficiënter te verlopen. Nochtans haalde Timoumi zich bij het begin van dit seizoen alle banbliksems op de hals toen hij het vertikte terug naar België te keren. Hij speelde met de voeten en de centen van het bestuur, heette het en dat werd hem niet in dank afgenomen. Na de slotmatch van de vorige kompetitie vertrok hij richting Marokko en hij keerde pas deze winter terug, na vijf lange maanden afwezigheid. Aimé Anthuenis stelde na afloop van de wedstrijd Lokeren-Beveren dat, mits hij van bij het begin had kunnen beschikken over een goede, gemotiveerde Timou mi, Lokeren nu al lang uit degradatienood was. 'ik vind het jammer dat we momenteel in die situatie verkeren, aldus de donkere spelmaker. Ik wil nu, tot het einde van dit seizoen, ertoe bijdragen dat Lokeren niet degradeert. Op die manier heb ik dan toch nog mijn verdienste gehad. Wat gebeurd is, betreur ik ten zeerste. Ik heb nu, na al die maanden, eindelijk een financieel akkoord bereikt met het bestuur. Wat vroeger niet moge lijk was, kon nu ineens wél. De miserie begon eigenlijk al in de voorbije kompetitie. Ik diende toen een vijftal interlands met Marokko af te werken en dat werd me op Daknam niet in dank afgeno men. Bovendien kwam ik telkens gekwetst terug uit mijn vaderland, niet mijn schuld maar daarmee haalde ik mij de woede van de clubdirigenten op de hals. Bij de aanvang van dit seizoen stelde ik een aantal financiële eisen, daar werd niet op ingegaan. De enige reden waarom ik zo lang in Marokko verbleef was dus omdat we het financieel niet eens waren", vertelt Mohammed Timoumi. Terug van weg, en het dient gezegd: de veelvuldige internationaal heeft door zijn maandenlange inaktiviteit weinig of niets aan talent ingeboet. "Ik deed er alles aan om mijn konditie aan te scherpen en op peil te houden. In mijn thuisland trainde ik met mijn vroegere club en vaak ging ik zelfs in mijn eentje oefenen Wat dat betreft heb ik eigenlijk nooit problemen gekend." Wat nu met Sporting Lokeren "Ik blijf nog tot op het einde van dit seizoen op Daknam. Wat daarna gebeurt weet ik nog niet. Ik heb wel een paar kontakten met clubs in Duitsland maar of dat wat wordt hangt af van bepaalde faktoren. Vooral financieel. Het kan ook best dat ik in Lokeren blijf, maar dan zal ik hier wel een (zeer) goed kontrakt moeten krijgen." Er was een tijd dat de naam Timoumi klonk als een klok wanneer men sprak over internationaal voetbal. Wat is daar, na twee jaar Lokeren, nog van overgebleven? "Weinig! Maar het is logisch dat de belangstelling afneemt naarmate je minder in de publiciteit komt. Daarom ben ik ook dankbaar dat ik momenteel nog eens kan bewijzen wat ik waard ben. Vóór ik, twee jaar geleden, naar België kwam, had ik veel over Lokeren gehoord. Ik kende Lubanski, Larsen en Lato, ik verwacht te veel van de ploeg maar ondervond dat het er hier toch een stuk bescheidener aan toe ging. Toch ben ik niet ontgoocheld, al bij al kende ik, hier ook mijn mooie momenten." Timoumi droomt alleszins nog van grote voetbaldagen. Wanneer een team goed draait, de prestaties niet uitblij ven en de motivatie aanwezig is, moet het lukken", zegt hij. "En als ik volgend seizoen weer bij Lokeren onder kontrakt lig, beloof ik na de vakantie onmiddellijk terug naar Daknam te keren", voegt hij er lachend aan toe. (V-B.) Lokeren - Beveren 3-0 Net zoals in de heenronde lukte het Sporting Lokeren ook nu de twee punten uit de brand te slepen tegen streek genoot Beveren. Opvallend is wel dat geel en blauw telkens verloor met dezelfde cijfers: 0-3 op eigen veld en 3-0 op Daknam. Amper 4.500 toeschouwers kwamen opdagen voor dit duel dat ooit goed was voor een vol stadion. En de afwezi gen hadden ongelijk. Op een uiterst attraktieve wijze nam het "bedreigde" Lokeren za terdagavond de maat van een zwak Beveren. Wie boven dien te laat op de afspraak kwam, miste meteen de ope ningstreffer want in de eerste wedstrijdminuut stuurde Ti moumi een verre pas in de voeten van Pat Versavel en de thuisaanhang mocht meteen juichen: 1-0. Beveren bevond zich, tien minuten later, helemaal in een uitzichtloze positie. John Etim bereikte Patrick Van Veirdeghem na een schitte rend solonummertje op de linkerflank en de Lokerse aanvoerder zette mooi voor tot bij Samson die zijn elftal meteen op rozen zette: 2-0. De Beverse trainer pro beerde toen een offensieve wissel, Carrette voor Buyens, maar het was voor iedereen duidelijk dat dit een pleister was op een houten been. Toch kwam Beveren voor de rust tot tweemaal toe dicht bij een doelpunt. Een eerste keer toen Etim te kort terugspeel de en Rufai respektievelijk in de voeten van Kusto en Vis caal moest en een tweede keer toen een schot van Her reman op de dwarsligger uit eenspatte. Na de rust werd het team van René Desaeyere volledig weggetikt toen op aangeven van een beresterke Patrick Versavel kleine John Etim de derde Lokerse roos voorbij keeper Rosez kon schuiven: 3-0. Een fris en aardig kombine- rend Lokeren zorgde met at- traktief voetbal voor een rian te overwinning. Vooral de drie Nigerianen en één Ma rokkaan toonden hoe het moest. Mohammed Timoumi kreeg van trainer Anthuenis een applausvervanging aan de 76e minuut en die was ook weggelegd voor Ronny La- roy, die ondanks een seizoen van miserie wegens een zware knieblessure, toch nog een waardig sluitstuk blijft in de Lokerse verdediging. Vivian Bogaert Lokeren-Beveren 3-0. Patrick Van Veirdeghem lag aan dt basis van de tweede treffer. Hij stuurde een uitgemeten voorzet naar Samson en die scoorde (Ids) Lokeren-Beveren 3-0. Op aangeven van Pat Van Veirdeghem kon Samson aan de lOt minuut de nummer twee aantekenen (Ids) Ekeren-E. Aalst 1-0 De wedstrijd Ekeren-Een- dracht Aalst werd al bij al een flauw gedoe van beide.ploe gen. Ekeren, op de hoogte van het verlies van AA Gent," speelde voorzichtig en Aalst, dat ondertussen de kansen op een deelname aan de eindron de heeft verspeeld, nu ook weer Boom aan de winnende' hand bleef, etaleerde een lo me wedstrijd. Eendracht kreëerde te weinig doelkan sen. Een halve voor Peeters, die de bal over het doelhout kanjerde en naar het einde toe een kans voor Samardzija, die van dichtbij op de plaatse lijke doelman besloot en al dus nog de gelijkmaker miste. Bij Aalst speelden Derijck en D'Hooge op hun gewoon niveau. Het zijn trouwens o.i. de meest regelmatige spelers van het seizoen. De jonge De Bruycker is wel een beetje uitgeblust. Hij werd trouwens kort na de rust vervangen door Wim De Wolf. Feitelijk ziin in deze wedstrijd noch basket Veillefon geen coach meer Ronny Veillefon heeft zijn laatste wedstrijd meegemaakt als coach op het terrein van Monceau. Hij vindt dat het voor een Aalstenaar bijzon der moeilijk is om een Aal- sterse ploeg te coachen. Daar over werd met het bestuur gepraat. Daar werd voorge steld dat Ronny manager zou worden. Hij heeft dat aanbod nog niet aanvaard maar wil er eerst eens over nadenken. uitblinkers noch. tegenvallers te vermelden. Niettemin wil len we de prima wedstrijd onderlijnen van voorstopper Derijck, die Vos volledig wist te neutraliseren, zodat die vervangen werd door Van Looy. Voor Eendracht is dus duidelijk het seizoen al achter de rug en kan gedurende de resterende twee wedstrijden wellicht oefenmeester Ever- aert wat experimenteren met jonge spelers. Waarom niet tenslotte, nu Eendracht niets meer te winnen of te verliezen heeft. (abl) Eendracht Zele - Wervik 3-2 Door deze hartversterkende overwinning verwierven de Zeienaars bijna zekerheid omtrent het behoud in derde klasse. Matematisch zijn de trikolores nog verplicht een punt te sprokkelen tijdens hun laatste drie opdrachten indien de konkurrentie evenwel geen verliespunten meer lijdt. Een wankele hypotese weliswaar vermits in de voetbalsport immers alles mogelijk blijft. Eendracht boekte een verdiende overwinning na een voor treffelijke wedstrijd van de beide tegenstanders. Vooral tij dens de eerste helft drukten de Zeienaars met enig meeval het verschil door. Een beweeglijke Dirk Van Renterghem, een dartele Filip Seymortier en een hard werkende Jan Goossens toonden zich in die periode de betere afwerkers. De terugkeer van Wervik na de pauze kwam niet onverwacht, de Westvla mingen speelden overigens een verdienstelijke partij zodat de spanning bleef aanhouden tot in de slotsekonde. "Tijdens de eerste helft viel alles mee. Na de pauze ontbeerden we een dosis geluk om de 4-1 door te drukken", aldus Eendrachttrainer Etienne De Wispelaere. "De vroege tegentreffer en de strafschop bracht enige nervositeit teweeg bij de spelers. Wervik nam nochtans risiko's achterin. Geert Van Speybroeck en Filip Fiers speelden beiden een knappe en inzetvolle partij. Eerstgenoemde beperkte in grote mate het aktieterrein van boeman De Waele. Toen het 3-2 werd liet ik Filip Plaetinck als aflossingspunt aanrukken. Op dat ogenblik koos ik voor meer zekerheid op het defensieve vlak. Het is jammer dat Danny Van Puyvelde een gele kaart inkasseerde. Het is zijn derde dit seizoen. Daardoor zal hij nu de slotwedstrijd in Sint-Niklaas moeten missen. Dat worden beslist negentig pijnlijke minuten voor wie Danny's professio nele ingesteldheid kent." Joost Arens Lokeren - Beveren 3-0. Met een prachtige dieptepas stuurde Timoumi Pat Versavel op weg naar de ope ningstreffer. Er was toen 1 '24" gespeeld... (l.d.s.) Eendracht Aalst dat zondag IJ. tegen Ekeren zijn laatste waterkansje van het seizoen verspeelde om te kunnen deelnemen aan de eindronde, kan de komst van Seraing zonder enige stress tegemoet zien. Voor oefenmeester Everaert alleszins een gelegenheid om de werkelijke inhoud van zijn ploeg te kunnen ontleden nu het seizoen erop zit voor Eendracht. Ondertussen gonst het al van diverse berichten over de nabije toekomst van Eendracht. Voorzitter Erik Goethals schijnt echter met de beide voeten op de grond te blijven. Hij liet wel doorschemeren dat Eendracht op zoek is naar een nieuwe trainer en dat derhalve de interim-opdracht van Eddy Everaert achter de rug zou zijn. De sympatieke Eddy, die het al bij al uitstekend heeft gedaan na de katastrofale start, zal echter niet van het Eendrachttoneel verdwijnen. Eendracht is al een tijdje bezig naar versterking te zoeken voor volgend seizoen. Het zullen wellicht elementen worden uit de regio Aalst. Grote namen en dito dure vogels zijn uit den boze. Die kunnen alleen maar aangeworven worden indien een "zware sponsor" komt aankloppen aan het P. Cornelissta- dion. (abl) Beker van België 1/4 finales Standard - Lokeren 5-1 Lokeren startte met een 3-0 achterstand de terug ronde van deze kwartfina les van de Belgische be ker. En daar kwam in de zesde minuut al een vierde Luikse treffer bij toen Guy Vandersmissen voorbij doelman D'Hondt kon binnentrappen: 1-0. De Lokeraars, die aan het duel zeer ontspannen begonnen, maakten er een gezapig oefenpartijtje van met o.a. verre schoten van Patrick Versavel. Aan de overzijde wist men dat de buit binnen was: Liman en Delangre speelden show mee en het was pas na meer dan een half uur wedstrijd dat Vandersmis sen een tweede keer kon scoren op aangeven van Benoit TJians: 2-0. Even later had de Limburger een gemaakte goal aan de voet maar Danny D'Hondt was bij de pin ken, ruststand 2-0. Standard startte na de rust met de kleine Brazi liaan Carlos in de spits. Een spektakulair technie- kertje dat Schoofs en Ei kelboom van Lokeren wa ter en bloed deed zweten. Even over het uur lukte het dan: Carlos zette voor naar Delangre en deze speelde Thans aan die met een hoge kopbal de Loker se goalie het nakijken gaf: 3-0. Ferenc Meszaros vond het allicht wat overdreven en hij kopte een pas van Timoumi voorbij Bodart, 3-1De kleine Carlos zorg de even nadien voor 4-1 na een kombinatie Thans- Czerniatynski. Rood-wit wilde nog meer en Benoit Thans zou met een ge plaatst schot voor de vijfde keer de Lokerse netten bol zetten: 5-1. Een overbodige partii. maar dat zegde Ai.,., thuenis zaterdagavond al. (v.b.) vv dat hi hoop boeg reder "T< nen Ik he overt kanse keer keer Dat i hoop even' puntf slotm Sei kamp moet zakki mijn centi gedai na m overl H( krijg die wore zolai houc natu te w groti zijn Vigc doet Di stel. Ledi KA VI Het h gege\ i KA VI gema wegw

De Voorpost | 1989 | | pagina 18