Krampachtig derby K.A.V. Dendermonde droom of nachtmerrie Ook Lebbeke kon KAYD titel niet bezorgen SK Lebbeke - E. Aalter 2-3 VW Hamme klampt zich vast aan laatste strohalm Waterkans voor VW Hamme Regi Elegeert (Berlare) naar R.H. Gent Selekties Paul Theunis (Sint-Niklaas) "We kunnen ook knokken" De Voorpost - 14.4.1989 - 19 Niklaas kijken of hun defensie paraat is vh) COHIAÖjOj VOETBAL VW Hamme staat aan de rand van de afgrond en beseft dat het zich moeilijk zal kunnen handhaven in derde. Alle hoop is nog niet opgegeven. Met drie wedstrijden voor de boeg zijn nog zes punten te winnen, is de algemene redenering van de optimisten. "Tegen Sint-Niklaas hadden we een puntendeling kun nen verrechtvaardigen, meent oefenmeester Dré De Nul. Ik heb de spelers niets te verwijten. Er werd met volle overtuiging gevoetbald. Het verschil is dat de leider de kansen voor honderd procent heeft benut. Wij kregen vier keer gelegenheid om te scoren maar konden slechts één keer afwerken. Een beetje geluk ontbrak ons deze keer. Dat is vaak zo wanneer je in de miserie zit. Ik geef alle hoop nog niet op. Als in de komende matchen met evenveel inzet wordt gestreden, halen we zeker nog punten. Wellicht wordt de afrekening pas gemaakt in de slotmatch." Serge Geldof, onbetwist de beste speler in het Hamse kamp, zat in zak en as. "Als je de verrichting hebt gezien, moet je toch konkluderen dat we geen ploeg zijn om te zakken, zegde Geldof. Helemaal op het laatste ging ik mijn kans. De bal pletste echter tegen de deklat, Tien centimeter lager had ons een punt opgeleverd. Eenzelfde gedachtengang geldt voor Philip De Borger. Op een haar na miste hij een doelkans. Jammer toch, dat ons dat moest overkomen." (e.g.) Het hoeft niet gezegd dat VW Hamme het moeilijk zal krijgen om zich in derde te handhaven. De pessimisten aan de Durme zien het niet meer zitten. Er zijn anderen, die dan bij de erge optimisten gerangschikt kunnen worden, die redeneren dat je de hoop niet mag opgeven zolang er leven is. Willen de Wuitens een waterkans gaaf houden dan moeten zij zondag in Bornem winnen. Dat is natuurlijk gemakkelijker gezegd dan gedaan. Om punten te winnen moet je doelpunten scoren en dat is precies de grote moeilijkheid voor Lenaerts en zijn maats. Misschien zijn de wonderen nog altijd de wereld niet uit en brengt Vigor Wuitens het in extremis toch voor mekaar. Hoop doet inderdaad leven. De ploeg: Van Hemelrijck, Coucke, D'Hondt, Verbu stel, Smet, Geldof, Moens, Pirelli, Nardus, Lenaerts, Ledens (Van der Stock, De Borger en Herreman). (e.g.) Na de wedstrijd op Baardegem lekte uit dat de talentvolle 16-jarige Regi Elegeert volgend seizoen eigendom wordt van Racing Heirnis Gent De ambitieuze bevorderings- klub had dus net als nog heelwat gegadigden het superta lent van deze jonge spelmaker ontdekt. Bij Berlare toch een sportief gebaar dat het dit jeugdtalënt de kans laat om zich ten volle te ontplooien in de sfeer van een grotere klub. M.S. Eendracht Aalter blijft de leiding aanvoeren in de hoog ste provinciale afdeling. Het kan dat zondag over acht da gen de feestvlaggen wappe ren, op voorwaarde uiteraard dat men in twee resterende matchen overeind blijft. In Lebbeke leek het voor de lei der aanvankelijk erg gemak kelijk. Na een halfuur had hij een 0-3 voorsprong verwor ven. Hij had tegen 100 pro cent gescoord. Nu moet er wel aan toegevoegd worden dat bij de eerste en derde Aalterse treffer doelman Jo- han Vinck niet helemaal vrijuit ging. De Lebbeekse goalie reageerde te laat op schoten van op een respekta- bele afstand. Hij was blijk baar niet in zijn dagje en Aalter kon daarvan profite- KAVD - Denderleeuw 2-0. Een eigenaardig beeld. Terwijl Mare De Kunder er zijn gemak van neemt en zijn tegenstander als een sofa besqhouwt, kan hij toch de bai nog wegwerken (vh) SK Lebbeke-Aalter 2-3. Het werd een bleke partij in Lebbeke. Leider E. Aalter kwam er zeker niet uit de verf na twee missers van de lokale keeper. Hij stond wel 0-3 voor, maar kwam nog fel in het gedrang tegen het einde van de wedstrijd ren. Toen Lebbeke na de aan sluitingstreffer tot 2-3 terug kwam, geraakte de leider nog in serieuze problemen. Ach teraan stond hij te bibberen op de benen en op het mid denveld had hij nog nauwe lijks vat. Aalter kroop dus door het oog van de naald te Lebbeke. dat rekening hou dend met de sterke tweede helft beslist recht had op een punt. Die mening was ook oefen- meester Fons Deberlanger toegedaan na de wedstrijd. "We hebben vandaag alles verloren tijdens het eerste halfuur. De koncentratie was volledig zoek in de verdedi ging en er werd veel te laat gereageerd toen de Aalterse spitsen opdrongen. Neem er dan nog bij dat doelman Vinck een paar schoten te laat beoordeelde en meteen ston den we vrij vroeg in de wed strijd voor een schijnbaar on overkomelijke 0-3 achter stand. Aalter speelde tijdens die eerste periode meer gemoti veerd, met meer karakter en vechtlust, wat bij ons slechts merkbaar was na de kampwis seling", dixit Fons Deber langer. In het bezoekende kamp had oefenmeester Jean-Pierre Van Den Bak de glimlach van de gelukkige winnaar. "We hadden het na de rust en vooral na het strafschopdoel- punt zeer moeilijk om de zege veilig te stellen. Ik had mij trouwens aan taaie weerstand verwacht vanwege Lebbeke dat aan huis nog altijd wat meer kan. Dat Lebbeke ons na de rust wist te overvleuge len is duidelijk te wijten aan het feit dat we ons gedurende de eerste helft vergaloppeerd hebben. We gebruikten in die eerste periode veel te veel energie in de drang om te winnen. Al geef ik ook wel grif toe dat bij sommigen van mijn spelers de frisheid is ver dwenen. Er wacht ons nu de komst van Sint-Lievens-Hou- tem en daarna de sleutelwed strijd op Ertvelde. Onze kan- SK Lebbeke-Aalter 2-3. Na een vrijwel onbegrijpelijke 0-3 kwam Lebbeke nog terug en leider Aalter mocht zich nog reppen om geen punt te verliezen sen voor het behalen van de ter van de ploeg. Zondag over titel zijn nog steeds gaaf. Als acht dagen zullen we allicht al we de oppergaai afschieten is wat meer weten", besluit de dat volgens mij vooral te dan- Aalterse coach, ken aan de inzet en het karak- G j Eerste provinciale KAV Dendermonde Philip Segers is de enige titularis die ontbreekt door een kwetsuur De ploeg: Van Meirvenne, Moens. Jacobs. Cooreman, De Schrijver. Van Bogaert, De Ruy- ter, De Coninck. De Baere. De Kunder. Van Nieuwenhuyse (Kambala, Lebrun. Laureys) SK Lebbeke Jean-Pierre Hals is gekwetst en Meulenijzer geschorst. De ploeg: Vinck, Peeleman. Pee tere, Balis, Cooreman. De Vlie ghcr. Werner Van Heck, Van Bla del. Van Damme. Van Doorse lacr, Frankie Van Heek (Segers Peleman). Tweede provinciale Robur Moerzeke Laureys. Luc en Fons Vercaute- ren, Willy Raemdonck. Benny Huylebroeck. Nobels. Ost. Ver- helst. De Malsche, Van Moerze ke. Eddy Huylebroeck (Gino Raemdonck. Van Den Eede. De Geest) FC Baasrode Luc Verstrepen vat opnieuw post tussen lat en staken De ploeg: Verstrepen. Van der Vreken. Verhcyden, De Decker. Vercauteren. Lijneel. Mare en Eddy Van Keer, Gino Ringoot. Michiels, Mario Ringoot (De Ba cker. Pietcrs, De Cock). (e.g.) we hebben ze als het ware voor de wedstrijd moeten klaarstomen. Gelijktijdig wa ren Alain Moens en Guy De Baere geschorst en die schor singen vielen wel erg ongele gen. Dat we het tegen Den derleeuw moeilijk gingen hebben, lag in de lijn van de verwachtingen. De openings treffer was een opsteker al moet gezegd dat de wedstrijd al bij de rust kon gespeeld zijn indien ref Lievens even voor rusten zijn lijnrechter volgt en het handspel van de bezoe kende verdediger met een strafschop bestraft. Nu moes ten we blijven knokken al kregen we na de rust weer de beste kansen en troffen zowel De Kunder als Van Nieuwen huyse de deklat." Het vertoon was niet hoog staand maar in het huidig sta dium van de kompetitie kan men moeilijk meer verwach ten, Met een fitte ploeg had den we Denderleeuw vast makkelijker aan banden kun nen leggen. Voor de komende twee opdrachten moeten we ons met alle middelen behel pen. Nico Van Bogaert werd na de match in het gips ge legd. maar wordt daar aan het einde van de week van verlost om toch in Zottegem te kun nen spelen. Een makkelijke uitstap zal het niet worden. De opponent geniet van het voordeel dat hij zonder stress kan spelen. Voor KAVD worden het twee wedstrijden van de waarheid. Wordt het uitein delijk resultaat een droom of een nachtmerrie? (e.g.) VW Hamme - Sint-Niklaas 1-2. Ook bij deze vrijschop van Robbie Smet kwam Hamme dichtbij de gelijkmaker. De bal raakt echter de paal en gaat buiten (vh) K.A.V.D. KAVD - Denderleeuw 2-0. Jacobs kopt keihard Het was wel Jacobs die de eerste treffer scoorde t gegeven (vh) Het ziet er naar uit dat het pas op de slotdag geweten zal zijn wie kampioen wordt in de hoogste provinciale voetbalaf deling. De drie koplopers be haalden vorige zondag de vol le inzet waardoor de situatie ongewijzigd is gebleven. Eendracht Aalter beschikt over de beste troeven. Het promoveert naar vierde klasse op voorwaarde dat het de twee resterende wedstrijden wint. KAV Dendermonde is op achtervolgen aangewezen. Het telt evenveel punten als de leider maar heeft minder matchen gewonnen. Ook Ert velde is nog in de running. Voordeel voor KAVD is dat Aalter en Ertvelde het zondag over acht dagen tegen mekaar moeten opnemen. Paars blauw behaalde vorige zondag p doel, maar deze keer gaat de bal over. tegen Denderleeuw weliswaar a een hoekschop die door De Ruyter was een overwinning maar leverde geen hoogstaande verrichting. Freddy Jacobs scoorde de openingstreffer na zes minu ten. Het had best gekund dat hij niet van de partij was ge weest. Vrouwlief had liever gehad dat hij aan de kommu- niefestiviteiten in het gezin had deelgenomen, maar de Zeienaar gaf uiteindelijk de voorkeur om met KAV Den dermonde voor de punten te knokken. "In de dagen voorafgaand aan de match, hebben we slechts met zes titularissen kunnen trainen, zegt oefen meester Pfaff. De andere spe lers waren onbeschikbaar en VW Hamme- Sint-Niklaas 1-2 Zo'n 4500 toeschouwers hebben geen opwindende mo menten meegemaakt in een derby die in geen enkel op zicht kon bekoren. Enig ver schil tussen de kandidaat kampioen en het bijna ver oordeelde V.W. Hamme was nauwelijks te merken en in dat opzicht had de thuisploeg allicht een puntendeling kun nen rechtvaardigen. Globaal genomen liet de match een krampachtig beeld zien. Bei de elftallen begonnen opmer kelijk nerveus en dat kwam de kwaliteit niet ten goede. Regelmatig moest de spellei der optreden en bekeuren en de vele spelonderbrekingen waren de belangrijkste oor zaak dat van enig spektakel nauwelijks sprake was. Serge Geldof, ongetwijfeld de bete re voetballer in het lokale kamp, liep al na zes minuten tegen een gele kaart aan. Een eerste gevaarlijke aktie werd na tien minuten door de loka len opgezet maar een uitste kende doelman Luc De Vroe kon op tijd en stond het schot van Johnny Lenaerts pareren. Even was er paniek voor de bezoekende muit toen doel- een een geslagen ploeg hoe man De Vroe zich het leder wel het nog de eer kon red- liet ontglippen, maar er nie- den, maar daar bleef het bij. mand van Hamme op post Hamme: Van Hemelrijck, was om er eventueel een voet Coucke, D'Hondt, Verbustel, tegen te plaatsen. Moens, Smet, Lenaerts, Le- Net voor de rust leverde dens, Nardus, Geldof, Van een kombinatie tussen Cornet Der Stock (63' De Borger), en Quintelier een gevaarlijk Sint-Niklaas: De Vroe, standje op voor het Hamse Nijs, Maes, Struyf, De doel. In de tweede helft trok- Meyer, Quintelier, Cornelis- ken de bezoekers wat meer desen (32' M'Rabet), Lathou- offensieve registers open wat wers, Everaerts, Calleeuw, na vijf minuten resulteerde in Cornet, een doelpunt waarvan De Doelpunten: tweede helft: 5' Meyer de maker werd. De- De Meyer 0-1; 26' Calleeuw zelfde voetballer zou later de o_2- 29' Geldof 1-2. basis leggen voor een tweede doelpunt. Hamme was met- Paul Theunis had verwacht dat het bijna veroordeelde V.W. Hamme zich in het derby tegen Sportkring Sint- Niklaas fel zou teweerstellen. "Een derby blijft een derby en een ploeg die bijna dood is, kan in dergelijke omstandigheden ook gevaarlijk uitha len, aldus de Sint-Niklase trainer. Dat er weinig zou gevoetbald worden lag in de lijn van de verwachtingen. We hebben nu bewezen dat we ook kunnen knokken en dat is belangrijk nu de beslissende weken aangebroken zijn." Theunis weerlegt de geruchten als zou hij volgend jaar naar Genk overstappen. "Ik heb een kontrakt met Sint- Niklaas en dat overlapt ook de komende kompetitie", was hierop zijn enige kommentaar. (e.g.) VW Hamme - Sint-Niklaas 1-2. Lenaerts gaat in de aanval terwijl de mannen van Sint- Denderleeuw 2-0 i

De Voorpost | 1989 | | pagina 19