Klinge opnieuw aan de macht Robur Moerzeke De titel wenkt Flaterende afweer Ondermaatse prestatie Spannende weken voor 20 - 14.4.1989 - De Voorpost waarv; we ech Cornel hetgee twee r voor d Opdor het evenwel en Stekene. laatste te onoordeelkundig doelman Saerens de bal al in VOETBAL Rapidi Het kan duren tot de laatste speeldag vooraleer geweten is, wie de kampioen wordt in tweede provinciale A. Robur Moerzeke speelde zaterdagavond tegen Lovendegem en dwong een 0-0 puntendeling af. Van één zaak zijn de Moerzekenaars zeker en dat is, dat ze minstens de testmatch spelen tegen de tweede gerangschikte van de B-reeks. Het is namelijk zo dat geen enkele ploeg, buiten Robur of Kallo, nog tweede kan worden. Als Robur Moerzeke dus geen kampioen wordt, eindigt het zeker als tweede en speelt het een test match. Wie die wint, promoveert naar eerste provinciale. Met het punt op Lovendegem was men in Moerzeekse voetbalkringen alvast opgetogen. Oefenmeester René Ver niers hierover: "Ik meen dat je het in zijn geheel bekeken als een logisch resultaat mag beschouwen. Tijdens de eerste helft kregen we te maken met een wilskrachtige opponent die verlangde naar een overwinning. We hebben getracht om hen degelijk op te vangen en daar zijn we trouwens ook in geslaagd. Ik had mij overigens verwacht aan felle weerstand van de lokalen. Problemen hebben we tijdens de eerste helft niet gehad. Nu is het wel zo dat de thuisploeg een paar keer gevaarlijk was op hoekschoppen en ze ook een paar keer van ver heeft gepro beerd. Na de hervatting ging het nog korte tijd over en weer maar geleidelijk aan werden wij meester van de situatie en langs Geert Van Moerzeke, Eddy De Malsche en Frankie De Vos - ingevallen voor Eddy Huylebroeck - hebben we toch enkele keren een vuist gemaakt. Jammer dat we niet konden scoren. Al bij al ben ik tevreden met het winstpunt. Lovende gem is geen slechte ploeg, wat Kallo. onze rechtstreekse konkurrent weldra ook aan den lijve zal ondervinden." Robur Moerzeke krijgt nog twee opdrachten af te werken. Nu zondag aan huis tegen Meulestede. Daarna wordt de slotmatch gespeeld op Zelzate. Kallo krijgt nu Kemzeke op bezoek en wijkt daarna naar Lovendegem uit. Geen gemakke lijk programma voor geen van beide ploegen. Er is allicht niemand die zijn portefeuille durft te verwedden op het eindresultaat. (e.g.) Derde provinciale Waasland-Dendermonde K.L. VRASENE 2 STEKENE SPORTIEF 2 Het werd niet bepaald wat je zou kunnen noemen een eindesei- zoenswedstrijd in Vrasene tussen beide ploegen Het werd zelfs een spannende bedoening daar. met Stekene in de eerste helft veruit de gevaarlijkste ploeg op het veld. Reeds na een vijftal minuten mondde dit dan ook uit in een bezoekende voorsprong. Op een voorzet van Van den Branden kon Freddy Kerkhofs het leder voorbij thuisdoelman Vriesackers devië- ren. Stekene bleef dan in die be ginfase de aanvalsklok luiden en de thuisploeg was zelfs het noor den helemaal kwijt. De aanvals golven rolden als het ware over de thuishelft en het mag een wonder heten dat Vriesackers en maats overeind bleven. Toch viel er dan een doelpunt te noteren na 17 minuten zij het wel voor de thuis ploeg en dit volledig tegen de gang van het spel in. Het was Wim Wille die met een prachtvrijschop, dat wel, bezoekend doelman Van de Wiele wist te verslaan, 1-1. Het dient wel gezegd dat scheidsrech ter Teugels hier Klein Laar gewel dig ter "wille" was want hij plaat ste de muur zoals dat heet zeker wel op de dubbele afstand als reglementair voorzien is. On danks dit toch een doelpunt zodat beide teams weer naast elkaar kwamen te staan. In al het tumult na dit doelpunt kreeg thuisspeler Gerry Stre- mersch dan iets later een ideale kans om zijn ploeg op voorsprong te trappen maar Van de Wiele was deze maal bij de zaak Maar de logica primeerde evenwel later toch terug wanneer Stekene Spor tief een verdiend tweede doelpunt kon aantekenen. Dit na een enig mooie aanval die begon op links en Pascal Merckx centraal voor de goal bracht Pascal liet Vriesac kers geen schijn van kans en met een was het 1-2 na 37 minuten. Na de koffie dan nam de thuis ploeg min of meer het initiatief van de gasten over en Schelfout maakte dit al vrij vlug duidelijk toen hij alleen voor Van de Wiele verscheen maar deze zijn schot mooi stopte. Rond het uur dan nog eens beide uitblinkers. Schel fout voor Klein Laar en Van de Wiele voor Stekene Sportief, die met elkaar in de clinch gingen En weer was het de talentrijke Ste- kense doelman die redding wist te brengen. Met nog een klein half uur te spelen was het weer de thuisploeg die haar kans waagde. Nu kon Rodrigues de voorzet van De Clercq niet tot tegen de Ste- kense netten duwen zodat de be zoekers nog altijd vasthielden aan hun 1-2 voorsprong. Niet voor lang echter want tien minuten voor tijd was het Gerrit Slre- mersch die met een knap vlucht- schot dan toch uiteindelijk Van de Wiele wist te verslaan. En weer was er tumult op de Stekense banken want nu dacht men aan een uil buitenspel gescoorde goal. dat tegen dit onrecht van scheids rechter Teugels niet kon nam zo waar na dit gelijkstellende doel punt nog de wedstrijd opnieuw in handen tijdens de slotfase. Doch de talrijk afgedwongen hoek schoppen leverden niets meer op zodat de eindstand behouden bleef bij die gelijke 2-2 stand. Bij Sportief werd Van Den Branden dan zelfs nog van het terrein ver wezen met twee gele kaarten en dat maakte de wanvertoning van scheidsrechter Teugels kompleet. E. BAZEL SK GREMBERGEN Opnieuw een ondermaatse prestatie van Eendracht Bazel te gen SK Grembergen, Wel riep de thuisploeg verzachtende omstan digheden in het leven wanneer Patrick Impens wegens de verle den week opgelopen verrekking niet van de partij kon zijn en evenmin Yvan De Laet aan de aftrap kon verschijnen. Op die manier kwam dan Francois De Keersmaecker als volwaardig spits naar voor geschoven en kwam ook Danny De Bouw als jeugdig talent aan de aftrap bij de leiders. Een gehandicaptenthuisploeg dus maar ook bij de bezoekers diende men een pion van onschatbare waarde te vervangen. Speler-trai ner De Ferrere ontbrak immers op het appel De wedstrijd zelf dan startte nogal bitsig want scheidsrechter Vercouteren moest tot tweemaal toe een gele kaart tevoorschijn halen. Eerst ging thuisspeler Van Landeghem in het boekje voor een fout op De Leenheer en na dien kreeg bezoeker Wacgeman eveneens geel voor een charge tegenover thuisspeler De Clercq. De beide hieraan vastgekoppelde vrije trappen leverden nadien niets op. Fobé schoot voor Grem bergen in de muur en Van Lan deghem kopte de Bazelse kans op een bezoekend verdediger Bazel poogde dan nadien het offensief te nemen in deze wed strijd maar de buitenspel-taktiek die Pol Fobé en zijn Grembergse maats steeds voorschotelden aan de Bazelse spitsen bleken een on overkoombare hinderpaal te zijn. Grembergen daarentegen kon via Nobels op enkele gevaarlijke tegenaanvallen toch ook laten zien dat men achteraan bij Bazel best op zijn tellen bleef letten. Bij Bazel was het aanvallen maar weinig zaaks In de 20e mi nuut kwam Grembergen wel eens goed weg wanneer na een inworp Van Landeghem krachtig door- kopte maar niemand gevolgd was om te besluiten. En nadat De Bouw even later toch enigszins liet zien dat hij talent in huis heeft was er medewerking nodig van de Grembergse portier De Ruysscher en Pol Fobé om het gevaarlijkste standje van de eerste helft toe te laten. De té korte terugspeelbal van Fobé naar De Ruysscher nadat het leder naar Fobé had gegooid, werd door Mare De Clercq onder schept maar De Ruysscher her stelde puik zijn fout en pakte het leder in twee tijden. Meteen was de beste "kans" van de eerste helft gaan vliegen, ook al kregen De Bouw en Francis De Keersmae cker op aangeven van Rudy Stuer nog een mogelijkheid tot een schot tussen de palen. Na de rust bleef het zelfde spel- beeld voorgeschoteld aan het ka rig opgekomen publiek. De thuis ploeg drong wel steeds veldover- wicht af maar eens het in de zone van de waarheid verscheen kwam tot uiting dat het missen van een beuker als Patrick Impens toch wel verstrekkende gevolgen heeft voor de Bazelse offensieve impul sen. Toen Bazel dan het verschil niet kon maken kreeg het bijna het verschil aan de broek geplakt door de bezoekers die langs Ver schelden een kwartier voor tijd de paal deden trillen en waarbij in dezelfde fase thuislibero De Dij- cker de bal zelfs nog van de lijn moest keren. Trainer De Bruyne van Bazel offerde dan in de slotfase nog wat defensieve krachten op om alsnog dat winnend doelpunt proberen aan te tekenen. Filip De Keersma- ker werd zo naar de kant gehaald voor Janneke De Smet en werd De Dijcker als laatste man naar voor gestuurd om alsnog wat ge wicht in de schaal te werpen Niets mocht echter baten, want de bril- score bleef uiteindelijk roerloos op het bord hangen zodat Bazel na deze wedstrijd leider-af was. Klinge komt dus naar de leiding en het kan dus op de allerlaatste speeldag nog een spannend onder onsje worden daar op het Vilain XIIII terrein in Bazel. SK KLINGE 3 SPARTA BUGGENHOUT 2 De eerste helft van dit span nend duel, zoals later zal blijken, werd door De Klinge volledig be heerst. In de 21e minuut wist Klinge dan ook langs Patrick Geertsen op voorsprong te komen nadat het al heel wat kansen had gemist, langs Van Himste en Geertsen. Even na het halfuur werd het dan toch 2-0 wanneer Van Himste kon scoren na een dubbelpas met Magnus. 2-0 kort voor de rust, de wedstrijd leek gespeeld. Niets was minder waar want in een meer gclijkopgaande tweede helft kon Buggenhout eerst langs De Nijs de aanslui tingstreffer weten te scoren om dan vervolgens langs Francois in de 76e minuut de onverwachte gelijkmaker binnen te duwen. Klinge wilde echter winnen en een verwarde fase waaruit een straf schop voortkwam in blessuretijd bracht Janssens vanop de stip in ideale positie om Klinge alsnog de zeee te schenken in extremis. Zoals we al aangaven vertrok Klinge vrij sterk aan deze partij Na vier minuten moest bezoekend Oostakker - Kallo 0-3 Kallo heeft zonder Van de Graef een stevige optie op de titel genomen in het Gentse Oostakker door de plaatselijke klub met drie doelpunten verschil te verslaan nadat het een dag eerder konkurrent Robur een puntje zag verliezen in Loven degem. Kallo, dat steeds naar elke konfrontatie gaat om te winnen en dus niet om de puntendeling, kende een geweldige start. Na een kwartier kon het al 0-3 geweest zijn tegen het toch heel wat sterker verwacht Oostakker. Verdoodt, tweemaal, Danny Haemerlinck, De Middelaar (op de staak), Van Stappen en Deckmijn misten echter de voor hen wenkende kansen zodat aan de rust, hoe aardig dit ook moge klinken, de 0 op het bord bleef. Dat kon natuurlijk niet blijven duren en kort na de pauze werd het 0-1 voor Kallo toen op een center van Deckmijn Van Stappen kon binnenduwen: 0-1 na 55'. Vooral de snelheid van uitvoering blijft bij Kallo gedurende de hele wedstrijd waar neembaar en dat nekt het merendeel van de tegenstanders. Zo ook Oostakker, want niet lang na dit eerste doelpunt zou de opgekomen Mare Rotthier niet zo best in de eerste helft, een voorzet van Marc Van Stappen voorbij de plaatselijke doel man koppen. 0-2 na 65 minuten. Kallo, nu duidelijk gelanceerd, kreeg even later zelfs een strafschop langs Van Loo maar deze trapte de hem geboden elfmetertrap tegen de plaatselijke doelman zodat het nog even uitgesteld was voor de 0-3. Die kwam er dan een tiental minuten voor tijd toen Deckers, ingekomen voor Danny Hamerlinck, kon scoren. De wedstrijd was gespeeld en toen achteraf bleek dat Oostakker niet kon tegenscoren maakte men bij Kallo vlug een rekensommetje. De ploeg heeft in deze kompetitie liefst 17 wedstrijden zonder tegengoal afgesloten, hetgeen toch aangeeft dat niet alleen de aanval primeert bij de leidersploeg. Nu zondag ontvangt Kallo "gebuur Kemzeke" en overwint het ook de rood-zwarte formatie dan is één puntje nadien genoeg in Lovendegem om de titel binnen te rijven. Als dat eens mocht lukken... (M.S.) Sint-Amandsberg - Kruibeke 5-1 Kruibeke, dat met goede bedoelingen gestart was aan deze wedstrijd en dan ook de eerste twintig minuten rustig kon kontroleren, werd op twee minuten tijd voor een voldoncn feit geplaatst. Op de 25e minuut leidde een misverstand tussen Benny Goossens en doelman Verstraeten tot het eerste doelpunt van De Roeck. Twee minuten later wilde Benny Goossens als libero dat foutje uitwissen door zelf aanvallend op avontuur te trekken. Vooraan liep het evenwel mis en een snelle tegenstoot van Schelfout bij de bezoekers bracht al even vlug de 2-0 op het bord. Kruibeke kon vooral in die eerste helft maar weinig tegendoen en na de rust werden Kris Stitsels en Robert Temmerman vervangen door Lieven Bactcns en Peter Van Raemdonck (junior) Doch het tij wilde niet keren en alweer enkele aarzelingen brachten met zich mee dat Sint- Amandsberg kort na de rust de score verder kon uitbreiden tot 4-0 nadat De Roeck zijn tweede en derde doelpunt kon aantekenen. Na een uur spel kreeg Benny Goossens dan toch zijn revanche door een strafschop binnen te trappen maar het laatste woord in deze partij was toch voor de thuisploeg, die alweer langs De Roeck voor de droge 5-1 eindcijfers zorgde. Bazel - SK Grembergen 0-0. De leiders mochten blij zijn met deze uitslag, al Kruibeke heeft nu de morele plicht van zich zo snel mogelijk te domineerden ze lichtjes de wedstrijd (Iv) herpakken en het vertrouwen daardoor terug te herwinnen. (m.s.) KI. Kemzeke-FC Zelzate 1-1 Tegen FC Zelzate. dat ondertussen door het goede presteren van Wieze al met de rode lantaarn zat opgescheept, heeft Kemzeke zonder Coppens en Henemans een slechte prestatie op de mat gebracht. Met een jonge ploeg waarvan de gemiddelde leeftijd onder de 21 jaar lag werd het vooral in de eerste helft niet veel soeps. Kort na de rust zou Dirk Van Himste wel de stand openen voor Kemzeke na een duel met bezoeker Claes. Met nog een kwartier te gaan evenwel zou Kemzeke de bezoekers langszij laten komen. Claes herstelde zijn foutje van hel eerste doelpunt en meteen stond de eindstand vast. Naar het einde toe verjongde Kemzeke immers nog meer door Kurt Roelandt en Chris Meerschaert in te brengen ten nadele van Praet en Van den Berghe Bij de Kemzeekse beheerders blijft men de jeugd krediet geven in deze faze van de kompetitie Men beseft ook wel dat alle begin moeilijk is. Nu zondag zou die jeugd zich echter in Kallo best eens kunnen laten gelden, want wie wil er met schitteren tegen de leiders? Kallo is dus gewaarschuwd Bazel - SK Grembergen O-O. De Bazelse doelman moest meer tussenbeide komen dan (m.s.) hem lief was, maar zijn kooi bleef ongeschonden (dw) achter Slim Lokerse SV - Vrasene l-O. Door deze overwinning blijft Lokeren in de running voori titel (polo) In deze reeks is alles nog niet gezegd en geschreven. Met nog twee speeldagen te gaan krijgen wt nu niet meer drie kandidaten op de titel maar vier. Immers het destijds afgeschreven Lokerse SV is momenteel ai genaderd tot op 2 punten van de nieuwe leider. Die luistert dan weer naar de naam van Klinge. De grensjongens wonnen in een adembenemende partij het pleit tegen Sparta Buggenhout en stootten zo Bazel, dat reeds zesentwintig weken lijstaanvoerder was van de troon. Bazel kwam op eigen terrein weer niet tot scoren en een derde opeenvolgende scoreloos gelijkspel brengt de geel-blauwen voorlopig uit koers. Er kan evenwel nog van alles gebeuren in deze reeks. Gerda bijvoorbeeld liet een punt in Sint-Gillis-Dendermonde en blijft toch aanklampen. Hei rekent op een misstap van het voornoemde duo om zelf de macht te grijpen. Daarbij komt dae nog dat Gerda het lot zowat in eigen handen heeft want nu zondag reist het naar de grens waar. jawel, Klinge in de ogen wordt gekeken. Spannender kan dus niet. En om dit suspensverhaal af tt maken komt er geen derde hond in het spel maar een vierde. Lokerse SV bedoelen we. Toen dt kompetitie begon zwalpte de Lokerse ploeg van de ene nederlaag naar de andere. Iedereen zag Lokerse al degraderen. Iedereen, behalve president Toine De Nul. Wacht maar tot dt eindafrekening, predikte de SV-president. Iedereen bracht de vinger naar het hoofd maar wal zien we nu? Lokerse is genaderd tot op twee luttele puntjes van het leidend trio. Wetende dal Klinge en Gerda en Bazel en Klinge nog in rechtstreekse duels tegen elkaar moeten uitkomen zou Lokerse SV wel eens de vierde hond kunnen zijn die met het kampioenschapsbeen gaat lopen. Herleving Vrasene verloor alvast ook langs de E 17 en kon dus de rood-witte zegereeks niet stoppen. Iets verder in de rangtabel deelden Klein Laar en Sportief Stekene de punten na een gezellige wedstrijd en hetzelfde gebeurde in Sint-Gillis-Waas waar Sombeke op bezoek was. Sint- Pauwels kon als degradatiekandidaat net als Sint-Gillis-Dendermonde en -Waas ook geen zegt laten optekenen. Het zaterdagse gelijkspel tegen Haasdonk brengt dus een status quo in dt onderste regionen. Dit geeft nog maar eens aan dat dit wellicht de spannendste kompetitie moei zijn sinds jaren in derde provinciaal voetbal. hoekschop duwen op een schot van Lieven De Boey en na een kwartier was dezelfde Saerens weer met de hoofdrol weg wan neer hij Van Himst de kans liet om te scoren nadat hij de bal had gelost. Gelukkig voor Saerens plaatste Van Himste deze kans over de dwarsligger. Een minuut later was het Geertsen die zijn schot door Saerens zag overgetipt maar na 26 minuten viel dan toch uiteindelijk het verwachte en ver diende thuisdoelpunt. Op voorzet van De Boey kwam Patrick Geert sen alleen voor Saerens met het gekende gevolg. En nadat Magnus met een mooie kopbal het over wicht van de thuisploeg nog eens onderstreept had kon Van Himste na een halfuur spel dan toch voor 2-0 zorgen nadat Magnus als idea le fouricr dienst had gedaan. Kort voor de rust dan kwamen de gast heren bijna op de beslissende 3-0 voorsprong maar Buggenhout- doelman Saerens hield Lieven De Boey van dit feestje af. Het was trouwens in die periode dat Bug genhout voor het eerst even de neus aan het venster kon steken langs Van Meulder maar diens schot ging nipt over het Klinge- doel. Kort na de rust leek het er aanvankelijk op dat Klinge het hoge woord zou blijven voeren want in de 46e minuut zou Geert sen met een gestrekt schot over de grond een verdediger op zijn weg vinden van de bezoekers die deze gemaakte goal in de weg stond De volgende aanvalsgolf was er een van de bezoekers en meteen ook een goede want na een kol- lektieve aanval wist De Nijs af te ronden, 2-1 na 55 minuten. Klinge reageerde wel in het daaropvolgende kwartier met een schot van Van Himste. een kop stoot van dezelfde speler en nog een aandringen van Geertsen maar Saerens hield achteraan de boel goed gesloten bij Sparta. Be paald stil werd het dan in het plaatselijke goed gevulde sport complex wanneer de bezoekers op tien minuten van het einde langs Francois op gelijke hoogte wisten te komen na een sterke kollcktic- ve prestatie waarop Klinge niet direkt een antwoord vond, 2-2 na 80 minuten Klinge dus terug ten aanval om alsnog die belangrijke zege binnen te halen maar het mocht daartegenover het gepast counterend Buggenhout niet uit het oog verliezen. Toch werd het nog 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. Zij het wel op een merkwaardige manier. In een ei genlijk onschuldig luchtduel kwa men doelman Saerens van Bug genhout en thuisspits Van Vlier- berghc met elkaar in botsing. Sae rens bleef wat liggen. Wellicht om tijdsredenen en terwijl iedereen dacht dat scheidsrechter Van Bo- gaert een vrije trap tegen Van Vlicrbcrghe had gefloten had de man in het zwart helemaal zijn fluitje niet gehanteerd. Ondertus sen had een bezoekend verdediger de bal al opgeraapt bij zijn ge kwetste doelman en dus floot Van Bogacrt nu wel. voor strafschop. Consternatie alom natuurlijk maar dat kon de thuispret echter niet bederven want Janssens zette vanop de stip even later op die manier zijn ploeg veilig en voor goed op winst in deze wedstrijd. Nu men op de leiderstroon zit wacht Klinge nog twee bange we ken. Nu zondag ontvangt men Gerda Sint-Niklaas om dan ver volgens naar Bazel af te reizen. Klinge heeft dus op zijn zachtst uitgedrukt het lot in eigen handen. SINT-PAUWELS R.S. HAASDONK Belangrijke wedstrijd voor de thuisploeg. Hoeft het gezegd Men wilde dan ook koste wat het kost de twee punten in eigen huis houden maar daar is men dan tenslotte niet in geslaagd omdat de afwerking vooral in de eerste helft dan het liet afweten. Haasdonk van zijn kant die zon der Van Boxelaer. Geerts en De Rop moest aantreden maar waar bij trainer Ongena toch beroep kon doen op jonge sportieve krachten als Mano Vonck en Claude Verbraecken, zag dan ook Sint-Pauwels in de eerste helft de beste scorekansen op zich nemen. Vooral het eerste halfuur was spetterend voor de thuisploeg langs Mathieu Michelet die alleen voor De Roos verscheen en ook Jacobs die net hetzelfde kon for ceren. Haasdonk-doelman De Roos kon evenwel beide open kansen in de kiem smoren zodat de verdiende thuisvoorsprong er niet kwam na deze goeie opening Het laatste kwartier van de eerste helft dan begon het spelbeeld er anders uit te zien en Haasdonk kon zich al eens op plaatselijke helft wagen. Via Van der Jeugt zou Haasdonk dan zelfs nog aan een goede scoringskans weten te komen in die eerste helft maar het schot van de bezoeker zeilde voor langs, rust 0-0. Deze opflakkering van Haas donk was evenwel toch een aan wijzing geweest dat de ploeg vlot begon te draaien. En de daad bij het woord voegend gingen de Ster-jongens in de 50e minuut nog scoren ook Franky Van Leuven- haege werd in het midden (te) veel vrijheid gelaten en toen hij mocht oprukken tot bij doelman Jan Bogacrt die Karei Van Poecke was komen vervangen was het te laat voor de thuisploeg, 0-1 na 50'. Sint-Pauwels dus in slechte pa pieren en een alles of niets offen sief moest nu uitmaken of een noodlottige nederlaag kon ontwe ken worden. En het werd de gul den middenweg voor Sint-Pauwcis want nadat Haasdonk Bosman en Van der Jeugt vervangen had voor Patrick Pee en Dirk Maes I kon Wim Melis tenslotte in de 76e minuut de verdiende gelijkmaker tegen de Haasdonksc netten jas sen, nadat hij een prachtige kol- lektieve aanval suksesrijk wist te besluiten. Hoe hard Sint-Pauwels nadien nog vocht om alsnog het winnende doelpunt aan te tekenen, het bleef op die zegehonger zitten en dien de zich dus tevreden te stellen met het behaalde punt. Of dat genoeg zal zijn voor de redding zullen de resterende twee wedstrijden moe ten uitmaken. Veel plezier beleefde blauw-w echter niet aan die voorsprong want na een halfuur zou Sombekt gelijkstellen. Het was Rudy Se ghers die een hal die eerst tegei de lat zou zijn gebotst in het dod van de thuisploeg wist te deviëren. Na de rust bleef Sint-Gillis zid meester maken van het spelbeelc maar het stuitte telkens op eei attente doelman Aendenhof dit de Sombeekse kooi van verdo gevaar vrijwaarde. Zo ondermeer pakte Aendenhof schoten Robbcns en Dullaert zodat dt gelijke stand op het bord behon- itobbal" den bleef want ook Sombeke wtf niet meer tot scoren te komen Thuisverdediger De Bruyne hield opejstc dan ook op een perfekte manier de gevaarlijke Seghcrs uit de wed strijd zodat het gelijkspel als lo gisch mocht beschouwd wort' achteraf. Sint-Gillis had wel meer gehoopt want nu wordt natuurlijk bikkelhard om het be- houd te verzekeren RACIf RAPII Weei partij v dat nu titel is ring va luistere kon rei gelegd ge. In strijd b opgaan wijkjor hadden te verd Rapide voor c wannet maar v was hel sprong Geert i Rapide vanop iederee voor d een str; verdub iederee kamp doelm; loofde van 0- werd d gezet e 2 dan voor di Na Heyvai onderb Ronny kwartii wist aa LOKERSE SV HERL. V RASENE ST.-GILLIS-WAAS W.S. SOMBEKE Het werd in Sint-Gillis-Waas zeker geen eindescizoenswcd- strijd. De belangen waren voor de thuisploeg hiervoor te groot om zich hieraan te laten vangen. Snel vertrokken kon Sint-Gillis dan ook vrij vroeg in de wedstrijd op voorsprong komen. Na tien minu ten reeds zou Dullaert de kundige Gunther Robbcns in het straatje sturen en de kalme Robhens maakte zonder al te veel moeite op die manier 1-0 voor zijn ploeg die de puntjes meer dan goed kan gebruiken. Lokerse SV, zonder Leon Ja» soone en Van Poecke en mr enkele jonge krachten op de bast zoals Stefan De Bliek en Pascal De Canne heeft geen denderend! wedstrijd moeten spelen om Her leving Vrasene eronder te krijgen Vrasene, dat blijkbaar gekoma was om de 0 zo lang mogelijk of het bord te houden, zag Lokenr een vrij snelle start nemen Costa Vervaet. Na vijf minuter spel kon Vervaet echter beide kansen juist naast het Vrasene doel plaatsen. Deze wedstrijd di goed begonnen was leek op wet naar een topper maar achten bleek niets minder waar te zijt Bij Lokerse SV viel Lieven Dt Kcyzcr wel op door zijn enorm werkkracht maar ook zijn aktier werden opgeslorpt in het anonie me middenveld waar deze wed strijd zich meestal ophield. Kort na de rust maakte Lokets SV dan toch van een ogenbö onoplettendheid gebruik bij Her leving Vrasene om het enige doel punt van de wedstrijd aan te teke nen Weer was het Lieven De Kcyzer die aan de basis lag val het Lokerse doelpunt doordat zijt voorzet op rechts ideaal kwam voor Filip Van Laere die dat meteen zijn ploeg op voorsprong knalde. Na dit vlugge openings doelpunt viel de wedstrijd even wel opnieuw stil en het was wach ten zelfs tot diep in de tweede helft om Lokerse nog eens dicht bij een doelpunt te zien. Een vrije trap van Lieven De Keyzcr kwam in de loop van Costa Vervaet gerold maar deze miste kompleet zijn schot zodat het bij deze kleine winstscore bleef voor de thuis ploeg in deze sportieve wedstrijd die naar het einde toe echter nog een bezoeker ernstig gekwetst zag aan het hoofd na een duel mei Costa Vervaet. Lokerse dus opnieuw twee pun ten rijker en wanneer het zijn laatste twee wedstrijden, naar Grembergen en tegen Buggen hout tot een goed einde weet tc brengen, dan zit er wellicht nog een gunstige apotheose in voor Hoogenboom en Co. Marc Stevfxinck Rapide •Met cc 'haalde nietige meteei Naast eens V de Ve doelm; smaaki zich nc draaiei dit Ra het vol dag ac gem al uitwijz ter ooi Tweede provinciale

De Voorpost | 1989 | | pagina 20