'C Aalst houdt nu Opstal in bedwang sarv V.J. Baardegem kan Berlare niet stoppen Jean-Luc Vanderrusten nog twee jaar bij V.J. Baardegem SS De Voorpost - 14.4,1989 - 21 VOETBAL Vierde provinciale Aalst-Dendermonde U gen wt terse naar dt Spart! Ie troon, elijkspd ie reeks, •en. Hei amt dan is waar, aal af te Toen de •een zag tot de aar wal inde dal men zou lopen, eks niet i na een as. Stat iën zege io in de tie moet blauw-i jorspronj Sombeke Rudy Se :rst tegei i het doel deviëren Jiilis zich spelbedi s op ees inhof die n verdei ndermeei «ten vai zodat de d bch» tobbj| bcke komen eon Ja» en mei i de baal :n Pasd ndcrende om Het- krijget tckoir.c: gelijk of Lokent icn lanp minuta er beide Vrasenst strijd dk op wei achten! te zijn even Öf i enorm! jn akties l anonie- ize wed d. Lokent ogenbB bij Her ige dod- te teke- ven Dt lag va rdat zijn I kwam die du srsprong penings- ld even- is wadi- tweede is dicht- ien vrije :r kwam Vcrvael ompleel :e kleine thuis- 'cdstrijd ce pun- ici zijn i. naar Buggen- weet te :ht nog in voor Rapide Lebbeke blijft op deze 28e speeldag de leiding aanvoeren in deze reeks. De Lebbekenaars wonnen overtuigend op het veld van Boonwijk met een forfaitscore en zodoende viel er voor de achtervolgers niets meer te rapen. Berlare won nipt maar verdiend in Baardegem en ook Terjoden kon zich weer positief laten opmerken door een forfaitscore af te dwingen in Welle, waarvan de voorhoede nog maar eens in gebreke bleef. Dé uitslag van deze 28e speeldag moeten we echter nog maar eens gaan zoeken in Aalst. Het plaatselijke F.C., dat sinds de trainerswissel Cornelis-Roelandt een ware metamorfose heeft ondergaan, hield nu toch Opstal in bedwang, hetgeen aangeeft dat de rode lantaarn nog lang niet zeker van FC Aalst zal blijven tijdens de nog twee resterende maar moeilijke wedstrijden waarin het nog kleppers als Berlare en Baardegem voor de voeten krijgt geschoven. Opdorp, dat thuis niets kon inbrengen tegen Wichelen, voelt nu de hete adem van Aalst in de nek, net als Racing Boonwijk trouwens. Het wordt voorzeker nog spannend op het einde zowel aan de top als onderaan. De Schroevers uit Moorsel speelden zich door de zege tegen Appels een ietsje veiliger, zodat zy verlost blyven van het rode ding. Onderaan de middenmoot verloor Schoonaarde nog maar eens op het veld van Herdersem en deelden Lutterzele en Oudegem logischerwijze de punten in wat we kunnen noemen een typische eindeseizoenwedstrijd. weid zouden de Schroevers dan langs Callebout en Oscar De Wit te nog dichtst bij de verdubbeling van de stand weten te komen maar zij lukten daar tenslotte niet meer in. Maar dat kon de pret uiteraard niet drukken bij Justin Triest die reeds richting kantine vertrokken was... FC AALST E. OPSTAL tense netten na een ook al knappe individuele aktie. Voor Welle dat al met de gedachte bij volgend seizoen moet zijn dus een nieuwe nederlaag en weer bleef de voor hoede in gebreke. Terjoden daar entegen blijkt terug goed bij schot. De 17 op 20 die de ploeg bijeen knalde tijdens de laatste maanden zal wellicht niet vol doende zijn om Rapide Lebbeke nog van de titel te houden. Alhoe- •wel, (voetbal)wonderen zijn de wereld nog niet uit. RACING BOONWIJK RAPIDE LEBBEKE kampioenstitel van deze Lebbeek- se ploeg in de weg. Weer een sterke kollektieve partij van leider Rapide Lebbeke dat nu toch wel erg dicht bij de titel is gekomen. Onder aanvoe ring van de man van de match luisterend naar de naam Carlier kon reeds voor de rust de basis gelegd worden voor de ruime ze ge. In de beginfase van de wed strijd bleef het evenwel een gelijk- duel te meer daar de wijkjongens het meer begrepen hadden om zich met hand en tand te verdedigen tegen dit klasrijker Rapide Enkel Koen Callaert kon voor de Boonwijkers duelleren wanneer het tot doelkansen kwam maar wanneer het menens werd was het toch Lebbeke dat op voor sprong kon komen. Natuurlijk Geert Carlier. de man in form bij Rapide Mei een afstandsschot ran op zo'n 20 meter verraste hij iedereen 0-1 na 31 minuten. Nog voor de rust zou Rapide dan via een strafschop de bordjes weten te verdubbelen Benny Rogiers was iedereen te vlug af in het thuis- kamp en enkel de plaatselijke doelman kon met een ongeoor loofde beweging Rogiers stoppen van 0-2. De logische strafschop werd dan door Geert Carlier om gezet en op die manier kwam de 0- 2 dan toch nog op de plank net voor de rust. Na een uur spel kon Danny Heyvaert dan de reeks van Carlier onderbreken na een hoekschop en Ronny Willaert was het die een kwartier voor tijd nummer vier wist aan te tekenen met een mooie OUDEGEM LUTTERZELE r de plaatselijke doel man Het was tenslotte uitblinker Geert Carlier die de eer kreeg of Typische eindeseizoenswed- strijd die onder een sportief ka rakter betwist werd maar waarbij ondanks dit toch twee uitsluitin gen te betreuren vielen. SK Oude gem vertrok vrij sterk aan deze wedstrijd en het kon aanvankelijk langs De Greef voor enig gevaar zorgen. Toch waren het de bezoe kers die langs Mare Rombout op voorsprong kwamen toen die een harde knal zag verdwijnen voorbij een niet vrijuitgaande thuisdoel- man Van der Poten. Na dit ope ningsdoelpunt weinig gevaar voor beide doelmonden zodat de twee de helft uitsluitsel moest brengen over winst en/of verlies. Het werd zelfs geen van beide voor de twee ploegen want een kwartier voor tijd wist Patrick De Greef ook al met een afstandsschot, hetgeen aangeeft hoe weinig doelkansen er waren, de gelijkmaker te versie ren. Kort hiervoor werden de be zoekers wel tot 10 herleid toen Moyens voor een fout op Van Uytvanghe rood kreeg van scheidsrechter De Beelde. En nog in de slotfase van deze wedstrijd zou Lutterzele zelfs met negen verder moeten wanneer Frank Van Beveren wegens een woor denwisseling met De Beelde tegen zijn tweede gele kaart opliep en op die manier vroegtijdig mocht inbinden, weliswaar amper één minuut voor tijd. De score veran derde dus niet meer en zo staken beide teams nog een punt op zak Dirk Veldeman Bart Heyvaert achter de stip bracht halfweg de eerste helft stond het meteen 3-0 voor de thuisploeg. De wedstrijd was meteen gespeeld. Toch zou de thuisploeg nog meer willen en wanneer de bezoekende doelman de scheidsrechter luidruchtig ging bijstaan werd een onrechtstreekse vrije trap op de rand van de kleine rechthoek hem fataal als Heyvaert de levende doellijn omverknalde. 4-0 en meteen ook ruststand. Hoeft het gezegd dat de thuis ploeg tijdens de tweede helft de teugels meer dan los liet. Benny Aerts was nog wel dicht bij de forfaitscore maar het waren ten slotte toch de bezoekers die een eerreddend doelpunt wisten aan te tekenen in deze eenrichtings- wedstnjd SCHROEVERS MOORSEL SPARTA APPELS el als k> told[ o„B worde I wel o) vordt hc het be- >ne hick opeiste om als laatste in de rij een Rapide-doelpunt aan te tekenen. Met een fantastisch gestrekt schot nog maar eens ver nietigend uit alsof het niets was en meteen stond de forfaitscore vast. Naast Carlier behoorden even eens Willaert, Van Damme, Van de Velde, Franky Verheyden en doelman Tonnelier nog tot de smaakmakers van dit duel. Trou wens, wanneer de rangschikking onder de loep wordt genomen dan zien we dat diezelfde Tonnelier zich nog maar 17 maal moest om draaien hetgeen toch aangeeft dat dit Rapide wat in huis heeft. Of het voldoende zal zijn om nu zon dag achter het zwembad Baarde gem af te houden zal de toekomst uitwijzen. Overwint Rapide ech ter ook die klip dan staat niets de HERDERSEM SCHOONAARDE De cijfers spreken boekdelen in dit duel dat rustig gedomineerd werd door Herdersem tegen een futloos Schoonaarde dat nooit de indruk kon geven van enig weer werk te kunnen geven tegen een zeker nog niet in eindeseizoen- stemming verkerende thuisploeg. Reeds na vijf minuten prikte Dirk Veldeman al een eerste maal een doelpunt tegen de Schoon- aardse netten. Dit na een mooie één-twee beweging met Bart Hey vaert, een andere uitblinker bij de thuisploeg. Erwin De Gusseme verdubbelde even later dan de score voor de thuisploeg en wan- neer een strafschopdoelpunt op Onder het goedkeurend oog van Justin Triest heeft Schroevers Moorsel deze eindeseizoenswed- strijd winnend kunnen afsluiten. Veel viel er niet te beleven bij de Schroevers en het was dan ook veel midden veldspel dat beide teams liet opmerken gedurende de wedstrijd. De jonge thuisdoel- man Dirk Uyttersprot die mocht proeven van het eerste elftal bij de Schroevers ter vervanging van Oscar Van der Biest werd net als zijn overbuur Laenen weinig of niet op de proef gesteld. Na de rust kon een toch beter geïnspireerd Schroevers Moorsel, dat rich een viertal kansen kon tocéigenen. Erwin Guns en Karei Callebout waren de meest opge merkte figuren bij deze thuisdoel- kansen. Dé kans op 1-0 was echter voor André Heyndrickx die vanop de penalty-stip zijn kans mocht wagen voor Moorse!. Doch bezoe kend doelman Laenen hield met klasse en met de hand de straf schop uit zijn doelvlak. De 1-0 was echter maar uitge steld want met nog een kwartier te gaan kwamen de gastheren dan toch op voorsprong. Op een vrije trap van Erwin Guns kon Edwig De Valk vrij inkoppen voorbij een nu verslagen doelman Laenen, 1-0 na 75 minuten. Meteen het sein voor Appels om alsnog langszij te proberen komen, maar de jonge thuisdoelman bewees zijn klasse door mannen als Christiaens en Raes op vakkundige wijze af te stoppen In al dit bezoekend ge- Sieuwerkerken-H of stade 1-0. Het bedreigde Nieuwerkerken kon na de rust gebruik maken van de tegenaanval en zo werd het penalty en 1-0 (da) FC Aalst - Opstal 2-2. De laatste weken begint FC Aalst opmerkelijk te spelen (da) FC Aalst blijft vriend en tegen stander verbazen. Nadat het eer der won van hun "gelijken" zoals dat heet, maakten de mannen van The Square nu een goede beurt tegen Eendracht Opstal dat toch bij de toonaangevers in deze kom petitie mag genoemd worden. De wissel van sportief leider tussen Comelis en Roelandt blijft dus meer dan geslaagd te noemen, ledereen vecht voor wat hij waard is en een meer offensieve inge steldheid brengen dit FC Aalst straks nog weg van de rode lan taarn-plaats. In de eerste helft van dit duel nochtans was het Opstal dat met windvoordeel gestart de lakens uitdeelde op het Aalsterse terrein. Tot tweemaal toe moes ten de onervaren Aalstenaars dan tot hun spijt vaststellen dat de uitgekookte bezoeker Mare Van der Jeugt, die reeds heel wat pro vinciale watertjes doorzwommen heeft, kon scoren. En de tweede maal was er dan nog de medewer king nodig van Jantje De Weghe die niet vrijuit ging in deze fase. Deze anders rot van inzet spelen de De Weghe maakte in de twee de helft dan wel zijn missertje goed zoals later zou blijken. Die tweede helft dacht FC Aalst met windvoordeel te kunnen starten, maar wat bleek? De wind was plots gaan liggen en was van geen nut meer voor FC Aalst. Dan maar zonder wind, stelde men bij de allen voor één vechtende Squa re-boys. Onder de kundige leiding van speler-trainer Rudy Roelandt begon FC aan een indrukwek kende remonte die uiteindelijk nog de puntendeling tot gevolg had. Na een uur spel zou immers André Redant de aansluitingstref fer voorbij de Opstal-doelman koppen na een hoekschop getrapt door Rudy Roelandt zelf En een kwartier voor tijd was de gelijk maker een feit voor het door het dolle heen zijnde Aalst Eddy De Boeck drong ver in de bezoeken de strafschopzone door en hij wachtte oordeelkundig tot een be zoeker in de fout ging en dus de bal op de stip terecht kwam. Op dat moment had Jantje De Weghe gewacht om zijn aarzeling van de eerste helft terug recht te zetten. Hij knalde genadeloos de 2-2 stand op het bord. Een werkelijk ontketend Aalst zou nadien nog zelfs dicht bij de winnende treffer zijn wanneer Guy De Smet met een vrije trap de dwarsligger raak te Het bleef op die manier dan bij dit gelijke spel dat FC Aalst toch weeral een puntje opleverde. Het zesde al op vier wedstrijden. On gelooflijk als men weet dat gedu rende de rest van de kompetitie de ploeg eveneens slechts aan zes punten geraakte. Het ligt dus in de bedoeling van het ambitieuze FC Aalst om nu de rode lantaarn zo vlug mogelijk door te geven aan een andere klub. De tegen stand is dus met deze verwittigd. 0 5 Terjoden was een klasse sterker dan de thuisploeg, zoveel was ze ker na dit duel. De thuisploeg kon wel aardig meespelen tot aan de grote rechthoek maar dan was het liedje uitgezongen door de Wel- lense ploeg die dan nog op de koop toe De Neve moest missen in de spits. Begonnen tegen de wind in en bergop (een dwangge dachte bij veel renners) kon Ter joden aanvankelijk niet tot scoren komen. Het duurde dan ook tot de 20e minuut alvorens het eerste doelpunt diende genoteerd. Gino De Kerpel diende foutief gestuit door de thuisafweer en Luc Car- rael zette zoals gewoonlijk de elf- metertrap om. Na een halfuur begon het vlotter te lopen bij de oranje-hemden en met een prachtkombinatie tussen Bert Vermoesen en Dirk Rijkeghem kon J.C. Kerstens uiteindelijk nummer twee binnenduwen voor Terjoden. Na de rust liep het heel wat gemakkelijker voor Terjoden, hetgeen begrijpelijk was door die meewind en bergaf-positie waarin het zich bevond. Dirk Rijkeghem miste al vlug een mooie gelegen heid op 0-3 maar het was evenwel maar uitgesteld voor Terjoden want een mooie persoonlijke aktie van Rudy Troch zorgde dan toch voor 0-3 in de 61e minuut. Dezelf de Rudy Troch kon even later dan op een meesterlijke wijze de score opdrijven naar 0-4 wanneer hij de uitgekomen plaatselijke doelman met een lobbal wist te verslaan en 0-4 na 72 minuten Tien minuten voor tijd dan rolde Patrick De Backer het vijfde en meteen ook het laatste doelpunt tegen de Wel- OPDORP WICHELEN Ondanks het feit dat de eindcij fers laten doorschemeren dat het vrij vlot zou geweest zijn voor Wichelen is de waarheid wel enigszins anders. Zeggen dat Wi chelen in gevaar kwam bij Opdorp is de waarheid evenwel ook ge weld aan doen maar op zijn zachtst uitgedrukt kunnen we toch stellen dat het geen goede wed strijd was van de Wichelse ploeg. Natuurlijk waren er verzachtende omstandigheden omdat kleppers als Leunis, De Winter, Van Ca- lenberghe en Verstraeten op het FC Aalst - Opstal 2-2. Volgende week speelt FC Aalst tegen Rapid Lebbeke. Normaal moet het voor de leider een klusje worden, maar Aalst is de laatste tijd goed op dreef (da) appel ontbraken bij de Wichelse «Jie opnieuw scoorde toen hij dit- keihard onder de kruising tegen ploeg die in de beginfase van de maal goed aangespeeld door Pop- de Buggenhoutse netten beland- wedstrijd Opdorp langs De Man pe geen genade kende met de de Meteen stond de eindstand en De Keghel en Verdonck dik- thuisportier Opdorp vond ook na vast en behaalt Wichelen terug wijls moesten laten voorgaan. Het de rust geen manier om dit Wiche- een 10 op 10. De bank vooruit en eerste kwartier was op die manier ]en af te stoppen en na 55 minuten de kus van de juffrouw zijn er voor de thuisploeg tot dan Ver- kon Wilfried Merckx de stand op- vooralsnog niet meer bij maar heuen bij de bezoekers op het drijven tot 0-3 wanneer hij onge- wellicht zal er volgend seizoen iets terrein verscheen. Op de 2Óe mi- dekt een voorzet van Fruythof meer weggelegd zijn voor dit vlot nuut van de wedstrijd verscheen kon binnenkoppen. scorend Wichelen hij plots alleen voor de plaatselij- Een kwartier voor tijd dan Marc Stevelinck ke doelman en iedereen weet wel kwam de eindstand op het bord wat er dan gebeurt. Juist, 0-1. En wanneer Pascal Poppe het dan nog even later dezelfde Verheuen maar van ver probeerde en de bal Topper in vierde provinciale Aalst-Dendermonde al een hele opgave geweest toen Riviera een vrije trap naast het Berlaarse doel kon knallen. Bij Berlare werd ondertussen Bert De Meyer naar de kant gehaald en vervangen door Didier Kerre Zeggen dat Kerres optreden niet opvallend was, zou de waarheid geweld aandoen. Nauwelijks op het veld kreeg hij eerst een gele kaart van scheidsrechter Cap, waarschijnlijk als steuntje voor de aanloop naar zijn doelpunt dat hij enige momenten later zou scoren voor Berlare. Geen onbelangrijk doelpunt, zoals later zou blijken, want het betekende de winnende goal voor Berlare. Kerre had wel de medewerking gekregen van thuisspelers Jan en Ronny De Rop Jan was erin geslaagd een onnodige vrije trap weg te geven en op die vrije trap loste Ronny in het doel eventjes de bal waardoor Kerre met het gekende gevolg kon inkoppen: 1-2 na 70 minuten. De wedstrijd werd nu wat bitsiger en Geert Beek kon zich niet hou den om bezoeker De Meyer meer dan een schouderklopje te geven. V.J. Baardegem-Berlare 1-2 Heelwat belangstelling voor dit duel dat zowat een der laatste obstakels moest worden voor S.K. - Berlare in de run naar de oppergaai. Vooral Rapide Lebbeke en Terjoden hoopten heimelijk dat de Vlugge Jongeren uit Baardegem de mannen van aan het Donkmeer een pad in de korf zouden zetten. Herbie Van Renterghem, Ricky Riviera en Marc Aendekerk, die de laatste weken bewezen hadden dat zij aardig uit de voeten kunnen wanneer het op scoren aankomt, bleven evenwel op hun doelpuntenhonger zitten en het was integendeel een sterk maar vertimmerd Berlare dat de volle buit wist weg te halen. Vertimmerd in die zin dat toch mannen als Ronny De Cock en Jaak Van Kerkhove er niet bij waren by Berlare en dat de achterhoede grondig door elkaar werd gehaald. By Baardegem minder problemen voor trainer Van Der Rusten maar die gaf grif toe na de wedstrijd dat Berlare zich verdiend winnaar mocht noemen. Baardegem achteraan onzeker Berlare liet zeker niet in de kaar ten kijken want nog maar nauwe lijks had de zwak leidende scheidsrechter Cap de partij op gang gebracht of daar plaatste bezoeker Baeyens reeds een Ber laarse kans tegen de lat van Baar degem. Olivier Baeyens bleef een boeman voor een wat paniekerige achterhoede van Baardegem. want na een kwartier sneed hij er weer eens door. Nu een voorzet gevend aan De Meyer maar die richtte op zijn beurt slecht, zodat de thuisploeg nog steeds overeind stond. Niet voor lang echter want één minuut later lag thuisverdedi- ger Bert Saerens aan de basis van het openingsdoelpunt van de be zoekers. Hij verspeelde de bal op een slecht moment en Olivier Baeyens was er natuurlijk als de kippen bij om met het leder aan de haal te gaan. Hij gaf gepast in de loop van Bert De Meyer en meteen stond het 0-1. Baardegem replikeerde wel po vertjes langs Van Renterghem, die de staak trof, maar even later was het toch weer Berlare dat via Regi Elegeert gevaarlijk kwam opzetten. Het schot van deze ta lentvolle zestienjarige Berlaarse middenvelder miste echter de juis te richting zodat het voorlopig 0-1 bleef. Niet voor lang echter, want scheidsrechter Ward Cap oordeel de dat zijn moment gekomen was om wat opwinding in de wedstrijd te brengen. Na een duel tussen Marc Aendekerk en bezoeker Van Impe waar nauwelijks sprake kon zijn van een fout, legde Cap de bal op de elfmeterlijn. Geert Beek liet voor de Vlugge Jongeren deze kans natuurlijk niet onbenut en liet Hanselaere vanop de stip geen kans. Hanselaere kwetste zich zelfs bij deze strafschop in zijn poging om deze te stoppen zo erg, dat gevreesd werd voor een breuk van het sleutelbeen. Toch speelde de harde bezoekende doelman de wedstrijd uij. Van karakter gesproken. Al met al toch 1-1 na 32 minuten. Berlare dus opnieuw van start met een offensief, Maar hoe hard Baeyens, De Meyer, William Janssens en natuurlijk Regi Ele geert op het bezoekende doel beukten, keeper Ronny De Rop in de Baardegemse kooi vond het nog veel te vroeg om te kapitu- leren. Gebroeders De Rop helpen een handje Na de verkwikkende Faluintjes- koffie tijdens de rust, nam Berlare toch weer na de pauze het initia tief in al de aanvallende akties die te zien waren. In de 47' minuut werd De Rop dan een eerste maal belaagd door Olivier Baeyens. maar de Baardegemse doelman hield zijn doel gevrijwaard. Zo ook wanneer Regi Elegeert over- knalde nadat hij zich knap had vrijgespeeld. De Baardegemse spitsen, die weinig of niet in het spel betrokken werde. kwamen niet in het stuk voor, Het was zelfs Terecht bestraft met rood door de scheidsrechter. Baardegem dus voor een loodzware opdracht met 10. Wie dacht dat de sensatie nu uit de wedstrijd verdwenen zou zijn kwam bedrogen uit, want scheidsrechter Cap, die het blijk baar heeft voor kaarten en straf schoppen, wees nog maar eens naar de stip, toen thuisspeler Cau- dron de bal tegen de arm kreeg gespeeld. Strafschop dus voor Berlare maar nu was Ronny De Rop ter plaatse op de elfmetertrap van bezoeker Beeckman, Op die manier eindigde deze aantrekke lijke wedstrijd in het voordeel van Berlare, dat zich verdiend over winnaar mocht noemen. Het blijft nu dus spannend in deze reeks en zoals we in het begin van dit verslag aangaven, wordt het nu weer omgekeerd voor de leiders want Baardegem vertrekt met snelle spitsen naar Rapide Lebbe ke om er nu zondag waarschijnlijk een kapitale wedstrijd te betwis ten. Wedden dat Terjoden en Be rlare nu op hun beurt voor Baar degem zullen duimen. Uit een diep dal Het kompetitie-einde nadert en de transfermolen draait op volle toeren. Niet alleen spe lers zullen naar andere oor den versast worden, ook de trainers worden door menig andere klub gegeerd. In Baar degem kan voorzitter Hey vaert op beide oren slapen want Jean-Luc Vanderrusten, de suksesrijke trainer, ment nog twee jaar het sportieve Baardegemse veelspan. Men begrijpt de opluchting van de voorzitter toen hij ver nam dat het huidig leidend trio, Luc Caudron (afgevaar digde), hulptrainer Pieter Hermans en hoofdtrainer Vanderrusten. volgend jaar de ploeg opnieuw onder zijn hoede neemt en wie weet wel licht klaarstoomt voor derde provinciale. Iedereen die im mers Baardegem op de voet gevolgd heeft ziet dat deze ploeg bulkt van talent. Na een onzekere start is de ploeg aan een ongelooflijke remonte be gonnen, een reeks die door geen enkele andere ploeg kon gestopt worden. Het resultaat liegt er niet om. Straks zal Jean-Luc met zijn Vlugge Jongeren wellicht als vijfde aantikken en bovendien bezit V.J. de produktiefste voorlijn van de reeks. Voorzitter Heyvaert en de voetbalfeesten Het is er wel even anders geweest. Nog niet zo lang ge leden zat men er met de han den in het haar toen de goede resultaten uitbleven. Voorzit ter Heyvaert en bestuurslid Paul Van Cauter, die Vander rusten met de juniores het ene sukses na het andere zagen behalen, hadden het bij het rechte eind toen zij hem ook de volle verantwoordelijkheid voor de eerste ploeg aanbo den. Gedurende vier jaar heeft Jean-Luc die taak meer dan naar behoren vervuld. De juniores, die derde werden tijdens zijn laatste jaar als jeugdtrainer, werden in gro ten getale in de kern opgeno men. Zowel Caudron, De Ridder als De Rop zijn nog steeds certitudes in het fanionteam, dat in vierde pro vinciale niemand moet vre zen. Deze overgang van oud naar jong talent verliep niet steeds van een leien dakje, maar nu de resultaten er zijn doet het voorzitter Heyvaert en de bestuursleden zoals Hu- bert Siben en Rik Janssens (terug van weg) dubbel en dik deugd. Deze laatste twee. die als schatbewaarder en duivel- doet-al de klub kwamen ver sterken, deden hun duit in het zakje voor de wederopbouw van de Vlugge Jongeren. Sa men met de grote bezieler van de voetbalfeesten, zullen zij instaan voor de organisatie van dit spektakel op 4, 5 en 6 augustus. Deze voetbalfeesten, die toch ruim 5.000 mensen op de been brengen in het kleine Baardegem. zorgen voor de inkomsten van de klub. Ook dit jaar zal de tent, die nog juist op het voetbalterrein past, weer vele sportliefheb bers naar Baardegem lokken. Het wordt een feest op Hol landse leest want naast het verorberen van varkens aan 't spit, wordt er niet alleen «wedden dat» gespeeld, maar treden ook de meisjes van Veronica's Pin-Up Club op. Dat allemaal om de kas van de klub te spijzen. Begin au gustus moet dus zeker vrijge houden worden, want wie wil niet een mals stukje vlees proeven of zien voor een goed doel. Hopelijk wordt het weer een sukses. Het is de heren Hey vaert, Janssens, Siben, Van derrusten en anderen van har te gegund. M.S. KAVD- topschutters Dirk Van Nieuwenhuyse is niet alleen de topschutter van KAVD. hij prijkt ook aan de leiding in eerste provinciale met 18 treffers. Met 16 pun ten volgen Koen Van Hove (Aalter) en Patrick Waem (Temse). In Dendermonde staat Patrick De Ruyter (10) als tweede op de lijst, gevolgd door Albert Kambala (9) als derde.

De Voorpost | 1989 | | pagina 21