Mogen de anderen ook eens winnen? Tom Steels droomt van Moskou Guy Van Hese in konditie Luc Rooms met schitterend palmares Ook Bert Persoon wil naar het land van Gorbatchov Tony De Ridder: drie op een rij Ronny Maes: sterk in de finale Guy Verberckmoes: flink seizoendebuut Bij onze OVW-veteranen in Ninove Derde zege voor Wim De Waal in De Klinge De Voorpost - 14.4.1989 - 23 WIELRENNEN Waaslander leidt in Oostvlaamse Ster Tom Steels voert sinds zondag de leiding aan in de Oostvlaamse Ster der Juniores. De renner uit Nieuwker- ken-Waas werd tijdens de jongste etappe lid van een leidersgroep die een alsmaar grotere voorsprong verwierf. Bij de ontknoping kwam het er niet meer op aan om voor de zege te spurten. Vooraf al wist hij dat de roze leiderstrui zou worden omgord. Tijdens de laatste tien tot twintig kilometer had de Waaslander het niet onder de markt. Weinigen hadden zin om kopwerk te verrichten en voor hen was de ritzege belangrijk. Ik moest wel het grote peloton op afstand houden, zegt Tom. Ik werd als het ware verplicht om te knokken en voor de leidersplaats te strijden. Ik geef toe dat ik bij het ingaan van de finale mijn laatste reserves had opgebruikt. Van daar dat ik tijdens de spurt geen vuist meer kon maken en vrede nam met een vijfde plaats. Halfweg was Tom Steels met zeven anderen in de aanval gegaan. Naarmate de kilometers begonnen door te wegen werd de groep uitgedund en uiteindelijk trokken vijf leiders de finale in. Ik ben op dit ogenblik leider, maar dat wil niet zeggen dat de eindzege meteen al voor het grijpen ligt, vervolgt Steels. Vergeet niet dat de koninginnerit in Brakel nog betwist moet worden. Tien keer de Valkenberg en driemaal de Berendries over, vergt een enorme inspanning. Ben je dan toevallig in een mindere dag, dan word je hopeloos in de achtergrond geslagen. Enkele dagen voor de Sterrit nam Steels deel aan Gent- Wevelgem, een wedstrijd die in erbarmelijke weersom standigheden verliep. Na zestig kilometer heb ik de strijd gestaakt, zegt de Waaslander. Ik zat bevroren op de fiets en bovendien bleef het vrijwel ononderbroken regenen. Dat was echt geen weer om een hond door te jagen. Uit vrees voor een flinke verkoudheid of een bronchitis haakte ik voortijdig af. Deze week staan er voor Tom Steels geen wedstrijden op het programma. Sinds maandag is het weer school en bovendien wordt komend weekeinde een selektierit be twist in het Antwerpse Retie. In dergelijke koersen wil Tom Steels zich manifesteren. Veertien dagen geleden werd hij al winnaar van een selektiewedstrijd die in het Limburgse Baal werd verreden. Het hoeft niet gezegd dat het de betrachting is om een plaats af te dwingen in de ploeg die het wereldkampioenschap betwist in de Sovjet- Unie. Een vaste stek voor Moskou heb ik nog niet, maar ik hoop het te worden. Vandaar dat een gunstige verrichting in Retie erg belangrijk wordt. Daarna staan nog twee soortgelijke koersen op het'programma die overigens in Wallonië worden betwist. Uiteraard weegt ook de presta tie in de Oostvlaamse Ster door. Het ene met het andere kan leiden tot het afdwingen van een selektie. Je begrijpt dat ik daar wil voor knokken. Een uitstap naar Moskou is niet voor iedereen weggelegd. Belangrijk is dat ik gezond blijf en gespaard wordt van tegenslagen. E.G. toch een i beide e bitsig, i norma- ite Bok Van Dt aar het minuut op een i scoren. Ie langs :n vrije ier Hae- Joelman g keurig Na de n nogal :n wan- oor 0-2 nuut en in Neu- met een na 63 in die buiten- rst nog nd aan ns op zet van eerred- tekenen en toen ld door ter van te Boys tiing in- in de Ie doel- ïw ver- perfekt in Jan rs kon at de 1- en ook ze aan- •list de ïit is, npeti- 1 van rouw- allief- et de an op gemene aeck en i Paula Zultse. op de n. Een oeilijk- r geen noeilijk ing van dstede- een al om bij e kam- ide 5-0 i tg geen aan de t Hoei- om de leilaart om de ing tot tesrijke tkende irzitter zekere te Na- ioente tje no- lgende tie be- Kamil- aan de :e keer icstaao n hun oevoe- more- ilsterse dat n. Viae- Ma- VAn i Van sback, gh en lyriam thleen lsters: lly en Guy verberckmoes laat een gunstige indruk. Hoewel hij niet in aanmerking komt voor de overwinning, evolueert hij geregeld voorin. De amateur uit Melsele realiseert betere verrichtingen dan vorig jaar toen hij in het begin van de kompetitie zelden in de spits te zien was. Het verschil is dat ik vorig jaar pas na tien koersen een eerste keer binnen de prijzen viel. Nu betwistte ik evenveel wedstrijden en legde zeven keer beslag op een prijs, zegt Verberckmoes. Ik meen dat de betere konditie te maken heeft met een andere voorbereiding. Tijdens de winter was ik vaak aktief in het veld en maakte gebruik van een speciale fiets met een superklein verzet. Als je daarmee een uur voluit meerijdt ben je gewoon bekaf. Het vehikel is afkomstig uit Italië. Vorige zondag in Ruisbroek legde Guy Verberckmoes beslag op een derde plaats. Ik behoorde tot een leidersgroep waaruit Greg Moens wegsprong. Niemand kon aansluiten. Ook ik niet. Het enige wat overbleef was spurten voor een ereplaats. Komend weekeinde zet de Waaslander aan in Nieuwkerkcn en in Sinaai. E.G. Vorig jaar duurde het tot in de maand mei vooraleer Guy Van Hese met de bloemen mocht zwaaien. Nu heeft hij al twee overwinningen op zak. De amateur uit Nieuwkerken-Waas heeft overigens een lonend week einde achter de rug. Hij werd derde in Ottergem en won in Sint-Maria- Horebeke Ik voel mij momenteel in konditie en dan kan ik ook met de besten wedijveren, meent de Waaslander. In Ottergem ben ik met Tony De Ridder en Greg Moens de finale ingegaan. Even was ik alleen voorop maar dat heeft niet lang geduurd. Ik moet immers de spurt ontlopen, vermits ik niet van de rapsten ben. Aan de streep werd ik trouwens in de luren gelegd. 's Anderendaags werd het voor de amateur een schot in de roos. Kort na de start vormde zich een leidersgroep. Ik behoorde tot het gezelschap en het peloton werd op afstand gehouden. Ik probeerde een aantal keer om er vanonder te muizen. Dat gelukte mij op zo'n vier kilometer voor de streep. Ik bouwde een voorsprong van 30 sekonden op en won. Het is de bedoeling van Guy Van Hese om nu zaterdag in Hamme een degelijke plaats na te streven. E.G. Nieuweling Luc Rooms (arch.) Luc Rooms kan al een buitengewone prestatielijst voorleggen. Hij nam aan negen wedstrijden deel waarvan hij er vijf won. Voorts werd hij derde, een keer vierde en twee keer vijfde. In het Limburgse Sint- Truiden stond er zondagnamiddag geen maat op de snelle benen van de Temsenaar. In de zesde van tien af te leggen ronden zijn we met zes in de aanval gegaan, vertelt de nieuweling. Iemand moest afhaken en met zijn vijven trokken we de laatste kilometers in. In de spurt kon ik makkelijk voor de anderen blijven. Rooms was vrijdagavond ook al aan de slag, met name in het Waalse Wasmucl. Vier renners zijn daar vroeg ontsnapt. Ik poogde een reaktic los te weken maar genoot niet de minste medewerking. Ik heb toen maar de zaak op zijn beloop gelaten en voor een ereplaats gespurt. Nu zaterdag wijkt de Temsenaar uit naar het Brabantse Peizegem. Intussen is de voorbereiding aan de gang op het provinciaal kampioen schap dat op 1 mei te Baasrode wordt verreden E.G. Junior Bert Persoon (arch.) Bert Persoon laat weer van zich horen. De renner uit Stekene staat momenteel tweede gerangschikt in de Oostvlaamse Ster der Juniores op sier luttele sekonden van Tom Steels. De Waaslander zal zijn beste krachten aanwenden om eindwinnaar te worden in deze nttenwedstrijd. Hij voegt er wel aan toe dat het moeilijk zal zijn om Tom Steels een voetje te lichten. In feite ben ik veertien dagen te laat in konditie, zegt Bert Persoon. Hen korte periode ben ik minder intens kunnen trainen maar van de paasvakantie maakte ik gebruik om de achterstand op te halen. Tijdens fe jongste Steretappe was ik lid van de leidersgroep. Ik behaalde in de spurt een derde plaats, wat mij tevreden stemde Komend weekeinde zet Bert Persoon aan in de selektierit die in het Antwerpse Retie verreden wordt. De betrachting van de junior is een selektie af te dwingen voor het wereldkampioenschap dat verreden wordt in het land van Michaël Gorbatchov. Zaterdag in Buggenhout-Opstal A- en B-reeksen Ploeg Martin alweer met Bruno Heyvaert De plaatselijke renner Stefaan Laureys, had een korte maar mooie omloop uitgestippeld, waarop zeer hard kon worden ge fietst en dat hebben de renners van meetafaan gedaan. Een ruste loze Bruno Heyvaert stak het vuur al direkt aan de lont en in zijn zog gingen ploegmaat August Van Laethem, Boelekens en Dierickx mee. Ronden lang moesten ze knokken voor enkele luttele se konden, maar een meesterlijke Theo Van Handenhove was ach teraan de grote meneer die tel kens stokken in het achtervolgend werk stak. Vooral Loomans gaf zich zomaar niet gewonnen, maar zijn ploegmaats bleken niet bij machte om hem de nodige steun te verlenen, wat Van Handenhove wel vermocht in omgekeerde zin. De vier bleven buiten schot en op twee ronden van het einde wipte Heyvaert weg om afgescheiden te zegevieren. Van Laethem werd knap derde en Theo Van Handen hove had nog kracht genoeg om voor het peloton binnen te ko men. Ook de plaatselijke Laureys mocht op een knappe wedstrijd terugblikken. C- en D-reeksen Willy De Clercq en Gaston Van den Hoecke Er werd tegen een bijzonder hoog tempo gereden in de oudste reek sen. De ontsnappingen waren le gio maar toch kwam alles steeds opnieuw samen. Zelfs een ont snapping met zes renners, die ge durende verschillende ronden het beste van zichzelf gaven, werd op drie ronden van het einde teniet gedaan. Meteen geloofde ieder een in een massaspurt. In de laat ste ronde ging Jean Goossens kei hard weg, maar Willy De Clercq reageerde en ook Van Huffel ging mee. Meteen waren er drie lei ders, maar Willy Nuel ging er keihard achteraan. Roels en Van den Hoecke wipten mee als waak honden. Zes leiders dus met een terugkerend peleton op zo'n vijf tig meters. In de laatste bocht naar de eindmeet toe plaatste De Gercq nogmaals een kurkdroge demarrage en even werd er geaar zeld en de attente Van den Hoe cke lag op de loer. Toen men begon te spurten was het te laat, de Martinboys behaalden de num mers 1 en 2. Zondag in Sint-Lievens- Houtem C- en D-reeksen Dirk Van den Berghe en Roger Van Huffel Deze wedstrijd werd zeer vlug in een vaste vorm gegoten door een vroegtijdige ontsnapping van ze ven renners die nooit meer zou den verontrust worden en tot bij na twee minuten zouden uitlopen. Achteraan kwam er nooit een se rieuze achtervolging op gang, al werd er wel individueel jacht ge maakt. In de laatste ronde zouden de koplopers nog uiteenvallen en Dirk Van den Berghe kwam afge scheiden toe. Achter hem volgden Willy Roels en Marcel Van Impe. toen kwam de rest. Ook het pelo ton viel nog in stukken en brok ken uiteen.. A- en B-reeksen Ronny Mettepenningen en Theo Van Handenhove Er waren 80 deelnemers aan de Tony De Ridder is erin geslaagd om drie wedstrijden in rij te winnen De amateur uit Lebbeke demonstreert alvast een betere konditie dan vorig jaar toen hij minder in de belangstelling kwam. Over de twee recente wedstrijden doet de Lebbekenaar ons zijn verhaal. In Ottergem was ik met een groep voorop. Op zo'n 7 km van het einde is Guy Van Hese in de aanval gegaan. Ik reageerde en kreeg gezelschap van Alain De Vuyst, Greg Moens en Frankie De Groote. In de laatste bocht voor de aankomst plaatste ik een verrassende demarrage. Er bleef nog vijfhonderd meter te rijden en ik kon de anderen achter mij laten. In Dcnderhoutem werd het een spannende finale. Ik was er met vijf anderen voorop maar kreeg in de laatste kilometers met een koalitie af te rekenen. Lieve De Backer was de laatste die mij wou voetje lichten. Op zo'n 700 meter van de streep zette ik een lange spurt in. Jean De Bondt is komen wedijveren maar ik bleef hem de baas. Volgende belangrijke wedstrijd voor De Ridder is de Tweedaagse van de Gaverstreek. E.G. Ronny Maes behaalde in het Waalse Huissignies een eerste seizoenze- gc De nieuweling uit Buggenhout haalde krachtig uit in de finale, greep de enige vluchter bij het nekvel en legde die tenslotte ook in de luren. We waren er met vijftig aan de streep en er werd van in het vertrek snel gereden, zegt de Buggenhoutenaar. Het zou dan ook lang duren vooraleer er afscheiding kwam. Op zo'n kleine twintig kilometer van het einde zijn we met zes voorop geraakt. Snel hadden we een respektabele kloof tot stand gebracht. Op een paar kilometer voor de streep trok iemand in de aanval. Ik voelde mij op dat ogenblik sterk genoeg om een reaktie te ontketenen. Ik ben de leider voorbijgereden, waarna de weg open lag voor een overwinning Ronny Maes behaalde naast een overwinning ook al een tweede, derde, vierde en vijfde plaats. Op 22 juni stapt hij over naar de juniores. Vooraf wil hij nog vier keer winnen. E.G. BWCL-Wielrennen B.W.C.L.-Wielrennen. In Grembergen wonnen de twee plaatselijke renners, Rony BWCL-Wielrennen. Bruno Heyvaert na zijn zege in Grembergen (cl) Mettepenningen en Theo Van Handenhove de A- en de B-reeks (xl) start van een prachtige omloop over 7 km die 13 keer moest afgelegd worden. Gewoontege trouw zat het er direkt bovenarms op want Bruno Heyvaert en Theo Van Handenhove legden er duch tig de pees op. Toch zou er in de vierde ronde een ontsnapping tot stand komen zonder een renner van de ploeg Martin erbij. Deze vier kleppers, André Tummeleer, Erwin De Rekeneire. Bert De Leeuw en Peter Baele, die later moest afhaken, reden een voor sprong van 40 sekonden bijeen. Toen ze bleven hangen kwam het peloton, met de ploeg Martin op kop, in aktie Op drie ronden van het einde werden de drie koplo pers ingerekend. Onmiddellijk werd op het élan doorgegaan en door al dit geweld brak het pelo ton in drie stukken. Vooraan wa ren er twaalf leiders met o.m Mettepenningen, Heyvaert, Van Handenhove en Van Laethem uit de Martinploeg. Na een pracht van een solo kon ook Johnny Dierickx nog aansluiten. Dan trok Mettepenningen alle registers open en alleen Wilfried Paridaens bleef in zijn wiel. De rest weerde zich als duivels in een wijwatervat, maar de mannen van Martin ken nen het klappen van de zweep. De twee liepen gezwind uit en in het zicht van de meet rekende Mette penningen zonder al te veel moei te af met zijn laatste gezel. Bij de achtervolgers werd de spurt aan getrokken door Bruno Heyvaert, die Van Laethem en Van Handen- Voor de tweede maal dit seizoen trokken de veteranen naar Ninove. Om de traditie ere aan te doen ontsnapten Frans Van Eyck en Antonio Cecchinato op het laatste van de koers, kort gevolgd door nieuwkomer Arthur Sonck. Cecchinato toonde zich de snelste in de spurt van de A- reeks. In de B-reeks kon Guy De Waerzegger halfkoers ontsnappen. Hij hield ""zijn achtervolgers op afstand tot aan de eindmeet Deze zeer regelmati ge renner heeft de zege dubbel en dik verdiend. Pierrot De Wit won de sprint voor de tweede plaats, voor sponsor Benny Van Eyck, Mare Verlot en René Van den Stock Bij de C-renners toonde Jozef Van de Velde zich opnieuw de sterkste in de sprint, voor Yvan Donnay, Willy De Bruyn, Felix De Sutter en August Delaen. Omer Van Molle was niet in orde en nam geen deel aan de koers van de oudste reeks. hove piloteerde. Theo maakte de klus af en zorgde voor een B-zege. Martin for ever? Op zaterdag opnieuw een af spraak in Denderhoutem in de Zonnestraat aan café 't Zonne- ken. Zal de zon er opnieuw schij nen? Uitslagen A-reeks: 1. Ronny Mettepennin gen. 2. Paridaens, 3. De Rekenei re, 4. Steyvers, 5. Poté, 6. Schoonjans, 7. Heyvaert 8. Tum meleer, 9. Heyndrickx, 10. Ballet. B-reeks: 1. Theo Van Handenho ve, 2. Roelekens, 3. Dierickx, 4. A. Van der Eecken, 5. Van Lae them, 6. Van der Helst, 7. De Winne, 8. Paridaens, 9. Cornelis, 10. Moerman. C-reeks: 1. Dirk Van den Berghe. 2. Roels, 3. Van Impe, 4. De Wever, 5. Van Gestelen, 6. De Bruycker, 7. Van Laer, 8. Neyts, 9. E. Roels, 10. De Bruycker. D-reeks: 1. Roger Van Huffel, 2. Verbraeken, 3. Dewatines, 4. De Clercq, 5. Dubus, 6. De Paepe, 7. De Clercq, 8. Van Wezemael, 9 Van den Hoecke, 10. Sonck D. BWCL-Wielrennen. De Grembergenaar Rony Mettepen ningen, samen met zijn echtgenote, zoontje en familie (xl) Uitslagen: A-reeks: 1. Antonio Cecchinato, 2. Frans Van Eyck, 3. Arthur Sonck, 4. Francesco Scarlatta. 5. Giuseppe Sallesse. B-reeks: 1. Guy De Waerzegger. 2. Pierrot De Wit, 3. Benny Van Eyck, 4. Mare Verlor, 5. René Van den Stock C-reeks: 1. Jozef Van de Velde, 2. Yvan Donnay, 3. Willy De Bruyne, 4. Felix De Sutter, 5. August Delaen. 95 WAOD-liefhebbers aan de start te De Klinge voor 84 km of 12 ronden. Onder druk van de lokale Hoefnagels, op de 3 km lange cn vlakke polderweg, waar bij de renners diendan op te tor nen tegen een zijdelingse wind, viel de bende, tijdens de 2e ronde in drie stukken. De kopgroep bevatte 31 renners waaronder heel wat Waaslanders, aangevuld met de sterrijders bij- WAOD en enkele onbekende Ne derlanders. Wat achterop kwam was verloren voor de prijzen maar vooraan be gon de koers pas. Tijdens de 5e ronde ging Hoefna gels nog maar eens aan de haal wat voor gevolg had dat het pak in twee stukken brak en enkele ren ners voeling verloren. Half koers reden 17 renners aan de leiding gevolgd van 9 anderen op slechts 200 meter. Het duurde tot 2 ronden van het Wielrennen. In Berlare werd de koers van de Turfputstraat gewonnen door Gino De Geest, die Walter Ongena in de sprint versloeg (gvb) einde eer de achtervolgers op nieuw konden aansluiten. Hoefnagels, de beste renner uit koers, ging nog tweemaal aan de haal doch vruchteloos. De spur ters hielden alles bijeen en de rappe mannen zoals Beelaert. Smet, De Munck en Van Renter- ghem hadden hun kans. maar «le pe» Wim De Waal plaatste op 500 meter van het einde zijn gekende jump en de winnaar was gekend terwijl de anderen nog konden spurten voor de 2e plek. Uitslag: 1. Wim De Waal (Axel) de 84 km in 2.08 uur, 2. Patrick Van Ren- terghem op 30 sek., 3. Gino De Munck, 4. Roger Beelaert, 5. Marco Smet, 6. Cyriel Hoefna gels, 7. Marinus Verboom, 8. An dré Plackaert, 9. André Kerre- mans, 10. Antoine Demits, 11. Gerard Van Antwerpen, 12. Fred dy Oelbrandt, 13. Patrick Dcbcu- keiaer. 14. Femand De Waal. 15. Johan Haennckx, 16. Cor Van dendries. 17. Eddy Rombaut, 18. William Despeels', 19. Felicien Gaessens, 20. Patrick Demaere. M/S

De Voorpost | 1989 | | pagina 23