Stekense Sneltrappers naar Wenduine De Bastianen aan kop en staart «Snookerclub Sporthal Stekene» huldigde de eerste kampioen W.T.C. Sportief St.-Gillis-Waas: vijftien jaar Alloo Aalst in bekerfinale Pensioenschieting te Stekene Kontakt Karateklub Beveren presenteert De Voorpost - 14,4.1989 - 25 BOOGSCHIETEN WIELERTOERISME De vierde schifting tellende voor het Hamse schutterskampioenschap 1989 kreeg nu zijn verloop in 't lokaal van Ons Vermaak. Den Bond kreeg de eer toegewezen om deze schifting te openen maar deze namen een zeer kalme start alhoewel zij toch nu weer een aardig resultaat op het scorebord bijeenbrachten. Leo Willaert (4 gekr.) kende een bijzonder goede start en fussilleerde reeds den hogen bij zijn eerste poging, bij zijn derde scheut trof hij de rechter zijvogel maar hoe hij zich verder ook concentreerde, de linker zij bleef buiten zijn bereik. Alain Van Den Broeck (kaat), Luc Present (kast Lucien Rombouts (G.V.), Eddy De Witte (wuiten) en Luc Ost (eil.) moesten zich eveneens tevreden stellen met den hogen 1 zijvogel wat natuurlijk onvoldoende was om mee te kampen voor het dagklassement der panacheschutters daar Eddy De Schepper (D.B.) en Dirk De Cauwer (bast.) zich aanmelden met gans de kop, beide kopmannen schoten bovendien nog drie latvogels wat voor hun peleton een hele steun betekende. In de afkamping toonde Eddy De Schepper zich trefzeker der en veroverde zijn eerste dagklassement met 2 voltreffers op drie PROFICIAT Eddyü! In de rangschikking staat Dirk De Cauwer nog steeds aan de leiding op de voet gevolgd door Eddy De Schepper doch de achtervolgers Eddy De Witte (wuit.) en Alain Van den Broeck verliezen steeds maar terrein en dat ziet er niet zo best uit. Voor de latschutters werd het nog maar eens een keiharde namiddag, Gustaaf De Bock (eil.), Eric Lambrecht (eil.), Alfons Ringoot (bast.) en Rudi Maes (bast.) troffen viermaal raak maar dit was onvoldoende om de dagprijs in de wacht te slepen daar Leo Van Kampen (wuit.) en Daniel Eeckhout (bast.) met vijf belangrijke puntjes mochten kampen voor het dagklassement der latschutters. In deze afkamping toonde Daniel nogmaals zijn schutterskwaliteiten en veroverde zijn tweede dagprijs met twee treffen op drie. PROFICIAT Daniel. In de rangschikking moesten Jean (kast.) en Willy (D.B) D'Hollander die in een mindere dag verkeerden de leiding afstaan aan Eric Lambrecht (eil.) die met 17 punten nu alleen aan de leiding prijkt. Deze nieuwe leider was natuurlijk zo fier als ne gieter en zegt nu reeds dat hij en niemand anders de kampioen 1989 zal zijn. Toch willen wij Eric erop wijzen dat dit kampioenschap nog verre van gedaan is en dat er drie sterke kleppers op slechts één puntje geklasseerd staan, zonder dan nog van de rest te spreken die eveneens nog niet kansloos zijn. Bij de dames slaagde Marleen Van Kerckhove (D.B) er nogmaals in den hogen te verschalken in de laatste ronde, zij zal het zeker niet moeilijk hebben om tijdens de drie laatste schiftingen de vereiste vijftien punten bij elkaar te schieten. In de latten daarentegen is de strijd des ter heviger, daar krijgen wij zowat een hergroepering. Leider Sandra De Witte (wuit.) moest een gedeelte van haar voorsprong prijsgeven en Greta Casier 'db) die drie waardevolle puntjes sprokkelde klimt op naar de tweede plaats met tien punten, in haar spoor volgen drie goedschictende dames nml. Ann D'Hollander (kast), Marie-Louise De Prins (4 gekr.) en Hermien Colman (kast.). De Dames die zich deze schifting in de kijker schoten waren Hermien Colman en Marie-Louise De Prins, beide goedgeluimde dames stonden bij het ingaan van de voorlaatste ronde met 4 punten op het scorebord maar Mane-Louis die absoluut haar klasse eens wilde bewijzen trof tijdens de laatste ronde nogmaals raak en veroverde meteen het dagklassement. PROFICIAT Marie-Louiseü! Bij de juniors word het eveneens een spannende aangelegenheid, in deze reeks krijgen wij zo maar eventjes drie leiders. Peter Steels (db) die schijnbaar met zijn zenuwen overhoop lag en bovendien geen greintje geluk kende bleef terplaatse trappelen, daar maakte broer Rudi en Kristof De Vijlder (db) gretig gebruik van en konden op gelijke hoogte klimmen. Ons inziens worden dit wel de eerste drie maar niemand kan nu reeds voorspellen in welke volgorde alhoewel wij toch even te voorbarig kunnen zijn want wij zagen nu weer een knappe Robby De Witte (wuit.) aan de slag die met zijn drie punten het dagklassement wist te veroveren ten nadele van Kristof De Vijlder PROFICIAT Robby Bij de 55 plussers werd André Robbrecht (OV) zonder pardon van de leiding verdrongen en verwezen naar de vierde plaats in de rangschik king Omer Steels (db) en Gilbert De Schepper (db) presteerden weer op het gewenste niveau en lieten vier treffers noteren, maar de «perveteraan van Kastel was weer in zijn element en liet iedereen krplaatse. Robert De Graef (kast) wipte met zijn schitterende prestatie van de vijfde naar de eerste plaats en won bovendien zijn tweede dagprijs met zo maar eventjes 6 treffers. PROFICIAT Robert Als wij bet ploegenklassement even bekijken dan zien wij dat de kampioenen- ploeg van Dirk De Cauwer (bast) na een schitterende prestatie weer aan de leiding staat, zij schoot niet minder dan vijf en twintig punte- maar het vijftal van Eddy De Schepper (db) kon de schade beperken dank zij hun knap resultaat van drie en twintig punten Beide formaties hebben nu reeds een ruime voorsprong op 't Eiland die de derde plaats innemen. De Wuitens kregen eveneens een klop van de hamer en krijgen een achterstand van 20 punten aan hun been gelapt en dat zal nog zeer moeilijk té overbruggen zijn. Beide Kastelse ploegen deden het voortreffelijk en blijven de vijfde en zesde plaats bekleden. Van de gastheren die wel gehandicapt waran hadden wij ook heel wat meer verwacht, nog een geluk dat Lucien Rombouts in zijn dagje was en zes van de zeven punten voor zijn rekening nam. Achteraan zien wij dat het peleton van Herman Eeckhout (bast) nu met de rode lantaarn opgezadeld zit als gevolg van een minderwaardige prestatie. Het ploegenklassement na de vierde schifting 1. Het peleton van Dirk De Cauwer, Bastianen, 81 punten 2. Het peleton van Eddy De Schepper, Den Bond, 80 punten 3. Het peleton van André Van Geyte, 't Eiland, 69 punten 4. Het peleton van Sandra De Witte, De Wuitens, 61 punten 5. Het peleton van Alain Van den Broeck, Kastel, 57 punten 6. Het peleton van Robert De Graef, Kastel, 50 punten 7. Het peleton van Jan Peelman, 4 Gekroonden. 41 punten 8. Het peleton van André Robbrecht, Ons Vermaak, 37 punten Het peleton van Marleen Van Kerckhove, Den Bond, 37 punten 10. Het peleton van Louis Lambrecht, 't Eiland. 33 punten 11. Het peleton van Gilbert Leeman. Bastianen, 29 punten 12. Het peleton van Cindy Steels, Den Bond, 28 punten 13. Het peleton van Ronny De Witte, De Wuitens. 26 punten 14. Het peleton van Leopold Robbrecht, 4 Gekroonden, 22 punten 15. Het peleton van Herman Eeckhout, Bastianen, 20 punten Rangschikking der panacheschutters 1. Dirk De Cauwer, bast. 26 2. Eddy De Schepfier, bond, 24 3. Eddy De Witte, wuit. 20 4. Alain V.D. Broeck, kast. 19 5. Luc Present, kast. J6 Rangschikking der latschutters 1. Eric Lambrecht,'t Eil. 17 2. Jean D'Hollander, kast. 16 Willy D'Hollander, bond. 16 Daniel Eeckhoutbast16 5. Frans Willaert, eil. 14 Leo Van Kampen, wuit. 14 Rangschikking latschutters 1. Sandra De Witte, wuit. n 2. Greta Casier, bond. 19 3. Ann D'Hollander, kast. 9 M.L. De Prins, 4 gekr. 9 Hermien Colman, kast. 9 Juniors 1. Peter Steels, bond 8 Rudy Steels, bond 8 Kristof De Vijlder, bond 8 4. Robby De Witte, wuit. 5 5. Bary Willaert, eil. 4 Cindy Steels, bond. 4 Panacheschutsters 1. Marleen Van Kerckhove, bond 12 Panacheschutters 55+ 1. Gilbert Leeman, bast. 3 Rangschikking der 55 plussers 1. Robert De Graef, kast. 12 2. Omer Steels, bond n Gilbert De Schepper, bond 11 4. André Robbrecht. verm. 9 Roger V.D. Eynde, bast. 9 De volgende schifting gaat door op zaterdag 29 april in het lokaal der Vier Gekroonden te Moerzeke. L.P. Zaterdag jl. waren de St.- Gillisse wielertoeristen van WTC Sportief te gast op het gemeentehuis. Reden van de ontvangst was het 15-jarig be staan van de klub. Burge meester De Mey en schepen van sport Karei Vereist pre zen de bestuursleden van de klub omwille van hun verant- woordelijklheidszin. 15 jaar het wel en wee van een klub die wekelijks haar sportaktivi- teit op de openbare weg ont plooit is niet niks. De groep kende in de afgelopen 15 jaar ook heel wat wel en wee, wat huidig voorzitter Robert Van- hove er toe aanzette de ver dienstelijke leden Gerard Burm, medestichter en huidig penningmeester evenals de le den van het eerste uur Willy De Caluwe, Werner De Smedt, Gilbert De Smet en Franky De Witte figuurlijk in de bloempjes te zetten. Sinds 1974 toen de klub opgericht werd in het toenmalig sportlo- kaal, onder impuls van Ge rard Burm, Freddy Veree- cken, Remi Van Puymbroeck en Marcel De Wolf, is WTC Sportief een echte vrienden kring gebleven. Het bewijs hiervan is dat de uitstappen niet enkel voor hardrijders uitgestippeld wor den maar dat iedereen aan zijn trekken kan komen. Ook ouderdomsdeken Omer Van Royen met zijn 61 lentes maalt nog geregeld zijn kilo metertjes met de blauw-wit- ten die nu in «Huize Broeder Isidoor» hun lokaal hebben. Ook de dames mogen gere geld delen in de sportieve hobby van hun wederhelften. Zo staan er steevast enkele familieuitstappen, teerfeest en zoektochten op het jaar programma. Een jaarlijkse uitschieter is eveneens de tweedaagse die de groep reeds in Valkenburg, Gorin- chem, leper, Hasselt, Genk, West-Outer en Mook bracht. Dit jaar gaat de trip naar het Oeterdal. Op het programma van dit jaar staan ook de deel name aan Monchau-St.-Ni- klaas, de Gordel en Pedaal '89, evenals het klubkam- pioenschap en het regelmatig- heidskriterium. WTC Sportief kende in zijn topjaren een ledenlijst van meer dan 60 namen, op dit moment zijn er dat ongeveer een 30-tal. Toch blijft men optimistisch ge stemd wanneer het op jeugd- werving aankomt. De laatste jaren sloten terug enkele jon geren aan en dit resulteerde reeds in een aantal jeugdwiel- Wielrennen. De voorzitter en de sekretaris van WTC Sint- Gillis hebben het vijftienjarig bestaan grondig voorbereid (lv) renner* met name junior Sche wielertoeristen van Spor- Chns Van Landeghem en de tie( kan hierv00r te IadeKbi. Fe"Z ngr nTiS 1 lokaaluitbater Guy Cleyntan Franky De Cauwer. Ook Nrck van B[oeder Isidoor of de De Smedt wilbinnenkort de bestuursleden, stap wagen. Wie zin heeft om aan te sluiten bij de dyr Wielertoerisme. WTC Sint-Gillis bestaat vijftien jaar en werd derhalve op het gemeen tehuis ontvangen (lv) BILJARTEN Snooker Vorige week hield «Snookerclub Sporthal Stekene» voor 't eerst in z'n nog prille beslaan een plechti ge prijsuitreiking mei hulde aan de klublaureaten Na deze korte plechtigheid volgde een over vloedige receptie. «Snookerklub Sporthal Stekene» is enkele maanden geleden ge groeid uit een groepje vrienden die onderling regelmatig een par- (ijtje snooker speelden. Nu eens was het aanbod té groot, dan weer was er niemand om tegen te spe len... Daarom werd overwogen of het niet mogelijk was om snooker in klubverband te beoefenen. Het was meteen de aanleiding tot de uiteindelijke oprichting van de Stekense snookcrklub Kampioenschap Na ankele voorbereidende verga deringen ging men op 1 november 1988 dan uiteindelijk met een twintigtal jonge mensen van start net een snookerklub in een Ste kense sporthal Er werd een be stuur samengesteld én natuurlijk kwam er ook een reglement op papier Alles zou voorlopig blij ven tot een interne kompetitie op louter amateuristische basis én volgens de reglementen van dc Belgische snookerbond. Het voor lopige bestuur van «Snookerklub Sporthal Stekene» bestaat uit Luc De Saeger (voorzitter), Pascal Vermaircn (sekretaris-penning- meester), Luc Mcrckx (public re lations) en Rudy De Smedt, Eddy Van Driessche en Danny Saman. Na 5 maanden onderlinge kompe titie speelde iedereen tegen ieder- «n mét heen- en terugwedstrij den - en sekretaris Vermaircn hield ondertussen nauwgezet de stand bij. Het resultaat? Het eer ste kampioenschap van «Snooker klub Sporthal Stekene» werd ge wonnen doorPascal Vermaire- o?. Hij won 23 wedstrijden terwijl William De Block tweede werd met 22 gewonnen wedstrijden Op dc derde plaats eindigden Luc De Sacgher en Rudy Dc Smedt met tik 21 gewonnen wedstrijden doch Wrstgenocmdc kreeg de derde Net zoals de overige wielertoeris- tenklubs hebben ook de Stekense Sneltrappers hun nieuwe wieier- seizoen ingezet en de meeste fiet sende toeristen of zij het eerder toeristische fietsers? malen de zer dagen de kilometers af om hun konditie op peil te krijgen. Ook bij WTC De Sneltrappers worden de kilometers stilletjes aan opgedreven. Heel wat Snel trappers kunnen een beetje oefe ning best gebruiken want voor de Stekense klub werd februari een feestelijke maand. Met als hoog tepunt uiteraard de viering van het vijftienjarig bestaan van WTC De Sneltrappers. Tijdens hel win terseizoen werd naar jaarlijkse traditie bij de WTC De Sneltrap- jxrs ook een vijfkamp georga niseerd. Bij de heren ging de over winning hier naar Saman voor F Noens en G De Block, bij de dames was het M Pauwels die laureate werd voor A.M. Boets en M. Van de Sompel. terwijl R. Thierens het bij de kinderen haal de voor E. Van Acker en D Meersdom. Weekends Nadat da dapperste Sneltrappers snïït. Ten'altohlMeTp i'mi reeds enkele wandel- en/of andere De Stekense wielertoeristen van WTC De Sneltrappers werken momenteel aan hun konditie, want er staat hun nog héél wat te wachten tijdens het komende seizoen (d. Brol) onder de 12 jaar mee kunnen voor 800 fr Geïnteresseerden dienen zo snel mogelijk in te schrijven bij brevetten hebben behaald, volgen nu stilaan de grotere konfronta- ties. Vorige week ging het in Dcs- telbergen en in Lokeren reeds over de 100 km. Op 't einde van de maand worden dc 200 km reeds overschreden in Haaltert. tocht in Ertvelde. de nationale Voor de Stekense wielertoeris- bijeenkomst. enz. tenklub wordt dit andermaal een ondervoorzitter Freddy Van der hoogtepunt én de «bedevaarders» Cruyssen in de Stekense Kerk- vaK ^me^iSn^ich onee °P 29 J"J' T- van nei zomerseizoen zien onge- ontvangen worden. Onder meer twijfeld tussen 17 zn 27 juli 1989. met een barbecue... want dan nemen een 15-tal Snel- Over deze Lourdes-trip binnen trappers deel aan de meerdaagse kort ongetwijfeld meer nieuws, tocht van Lourdes- naar Stekene. j Bro| Lourdes Ook op 19 en 20 augustus organi seert WTC De Sneltrappers nog een weckeindtrip, namelijk van Heppenbach naar Stekene over 230 km. Hiervoor bedraagt de wielerseizoen draait inderdaad op df 1-500 ft r vrtnr tip vt-rnlanfcmo naar De voornaamste laureaten samen met de initiatiefnemers van de Stekense Snookerklub, verzameld rond de snookerbiljart in de cafétaria van de sporthal, (d. Brol) plaats omdat hij 1.706 punten ver zamelde tegenover «slechts» 1.651 voor z'n konkurrent. Dc «Top tien» ziet er als volgt ui: 1. Pascal Vermaircn, 2. William Dc Block, 3. Luc De Sacgher en Rudy De Smedt, 5 Luc Janssens, 6. Danny Saman, 7. Patrick Al- brccht, 8. Eddy Van Driessche en gelijk op de negende plaats Ma- thieu Michclet, Kris Rogiers en Michel Boone De trofee voor de hoogste «break» in één en dezelfde beurt het meest aantal punten ha len van het seizoen ging naar Luc De Sacgher terwijl de Rode Lantaarn naar Eddy Coster ging, die over het hele seizoen het feno menaal totaal van 4 wedstrijden won Toekomst Natuurlijk gaat dc Stekense snookerklub op de ingeslagen weg verder. Het bestuur is zelfs zin nens om dc klub een beetje meer te strukturcren, het reglement hier en daar wat bij te werken zodat «Snookerklub Sporthal Ste kene» binnen de kortste keren kan uitgroeien tot een volwaardi ge snookerklub. Het eerstvolgen de seizoen gaat van start op 1 oktober 1989 Ook tijdens dit tweede seizoen zal een interne kompetitie worden georganiseerd, Om onnodige forfaits zoveel mo gelijk te vermijden zal aan de leden in de toekomst evenwel een bijdrage van 1.000 fr (gedeeltelijk als waarborg en gedeeltelijk om de onkosten te dekken) worden gevraagd. Nu reeds denkt men er aan om later, indien alles goed loopt, eventueel in kompetitie te gaan Doch dat is voorlopig nog toe komstmuziek. Ondertussen zal het bestuur wel een zomertomooi organiseren. Tijdens dit zomertor- nooi kunnen geinteressccrdc snoo kers of kandidaat-snookers steeds eens een kijkje komen nemen Het verplicht hen tot niets. Voor het nieuwe seizoen zijn nieuwe leden van harte welkom. Ze kunnen zich aanmelden in de cafétaria van de gemeentelijke sporthal. d. Brol volle toeren. Begin mei wacht het «serieuze» werk met o.m. Wem mei - Saint-Savcur - Wemmei en Stekene - Geraardsbergen Steke ne. Maar tegen die tijd hebben de «echte» er reeds het trainingsweekend te Woffelsbach opzitten. Half mei 1989, tijdens het week einde van Pinksteren meer be paald, trekken de Stekense wie- de verplaatsing naar Hep penbach met de bus, een smake lijk avondmaal, de overnachting in een hotel, een uitgebreid ont bijt en een stevig lunchpakket Voor dit «najaars-weckend» zijn de plaatsen beperkt Zo snel mo gelijk inschrijven (bij Freddy Van der Cruyssen) is dus de bood schap. Tussen de weekends door staat er iertoeristen dan per fiets naar voor de fietsende Stekenaars Wenduine. Dit weekeinde is elk jaar een sukses en het bestuur verwacht dan ook dat vele leden, supporters en/of sympatisanten zich ook voor 13, 14 en 15 mei zullen laten inschrijven. De deel name voor dit jaar is vastgesteld op 1300 fr terwijl de kinderen evenwel nog héél wat te gebeuren. We noemen willekeurig enkele in 't oog springende aktiviteiten op: de Ronde van Maarkcdal. dc vcr- zusteringstocht in Hontenisse, Stekene - Schcrpenhcuvcl - Steke ne, Gent - Gent. Stekene - Heus- den - Stekene, de Vncndschaps- Eersteklasseploeg Alloo in de rangschikking. Deze Aalst speelt de bekeifinale week gooide De Thaey tegen maar kan ook het voorbije/ Dottenijs 675 en dat is de seizoen wat meer glans geven beste score die een Aalsterse door in de toekomst op te speler dit seizoen bereikte, rukken naar de derde plaats De «Koninklijke liggende wipschuttersmaatschappij Ste- kene-Heikant» organiseert in zijn lokaal bij weduwe A. Geeraert - De Cock, op de hoek van Kerkstraat en Heikant, een grote «Pensioenschieting» voor Lucien Wa- genaer, te Stekene en zeker in schutterskringen beter gekend als «Lus Streeke». Er is vooruit 5.000 fr. plus liefst 5.000 fr. gratis. Deze pensioenschieting gaat door op zaterdag 15 april 1989 met begin om 15 uur. Er wordt op 2 wippen geschoten en de verdeling per wip is als volgt: hoge vogel 500 fr., iedere zijvogel 250 fr. en verder 10 kleine vogeltjes van 150 en 20 van 125 fr. De inleg is 120 fr., terug 100 fr. ledereen is van harte welkom. Door de Kontakt Karateklub uit Beveren wordt zondag 16 april in de sporthal van deze gemeente, een interessante meeting aangeboden. Het programma wordt voorgesteld als de "Beker van Beveren" en verschillende gereputeerde atleten, zullen aan de kampen deelnemen Een rijke waaier trouwens met een aantal vice-Europese en Wereldkampioenen en enkele leden van dc Belgische nationale ploeg. De kampen zullen aanvangen om 14 uur en ook de opnameploeg van V.T.M. zal in Beveren aanwezig zijn Spektakel gewaarborgd dus en als voorbereiding hebben enkele leden van de Kontakt Karateklub Beveren onlangs nog een aantal merkwaardige resultaten behaald. In het Limburgse Laakdal werd voor de plaatselijke bekers gestreden en voor Katrien De Bondt waren er geen problemen. Als derde op de jongste Europese kampioenschappen, werd in no-time met de konkurrentie afgere kend en voor Katrien De Bondt was het meteen ook bekeken. Voor Mare D'Hondt, de voorzitter-trainer van Kontakt Karate klub Beveren, lagen de kaarten evenwel anders. Toch werd de finale bereikt en dat werd nog een Beverense aangelegenheid Daarin was de slechts 17-jarige Gunther Vinck - nog - niet opgewassen tegen zijn leermeester en Mark D'Hondt won ook deze finale. Voor Gert Robert werd het in Laakdal tenslotte ook nog een verdienstelijke tweede plaats en in hun reeks werden Dirk De Jonghe en Dirk Van Nimmen. telkens als derde geklasseerd. Ook in Geel waar de bekers van de beloften werden betwist, heeft de Konakt Karateklub uit Beveren met een aantal jongeren knappe resultaten behaald Het werd er ook driemaal winst in een finale met Aard Van Der Donck. Gert Geerinckx en Guy Baeten. Een tweede plaats werd het voor Luk Van Puymbroeck en in hun reeks behaalden Yves Moorthamers, Mannekens en Gert Moort- hamers hetzelfde resultaat. Een drietal derde plaatsen ook in Geel met Joost Van der Donck. Gerrit De Bruyne en Patrick Smet. waardoor dc toekomst van de Kontakt Karateklub uit Beveren nu ook al duidelijk verzekerd werd.. Roger Van Laere

De Voorpost | 1989 | | pagina 25