Basketball- rebounds FC Puivelde wint kwis van TTC Stekene Daltoncity St.-Niklaas haalt dubbelslag binnen met Anja Vercauteren en Ronny Baetens Kwissen te Stekene Freddy Claessens (Flamingo Hamme) en Cecile Van Hal (Daltoncity St.-Niklaas) eindwinnaars van de Superprestige 1989 GZK Darts amateurkompetitie Katleen Van Hulle en Jozef Berghman nemen optie op de eindzege Meer dan kat en muis Matige eerste helft Pelgrims met driepunter 26 - 14.4.1989 - De Voorpost Vorige zaterdag werd achteraan in de Stekense Stadionstraat de vier de kwis van TTC Stekene georga niseerd Eénendertig van de tweeëndertig ingeschreven ama- teur-kwisploegen van elk 4 perso nen kwamen opdagen om mee te dingen naar de waardevolle prij zen. maar de hoofdzaak blijft uiteraard een avondje «intellek- tuele» ontspanning. Voor deze kwis had de Stekense ping-pongklub Etienne De Meule- naer ingehuurd als kwismaster. Hij vervulde deze taak voortreffe lijk, daarin voorbeeldig geassis teerd door Leen Van Houte en Eddy De Poorter. De eerste plaats werd deze keer weggekaapt door de kwisploeg ge vormd door Erik Pijl, Patrick Cer- pentier, Luc Truyens en Marcel Van Hese, een viertal dat zich «FC Puivelde» laat noemen en in feite buren zijn uit een «deelge meente» van Belsele. Ze haalden üefst 91 punten op honderd en staken daarmee met de figuurlijke kop en schouders boven de me despelers uit. «Metallo's» uit Sint-Niklaas, de ploeg die tweede werd, kwam «slechts» tot 85 punten terwijl «Pluto» uit Sint-Gillis met 84 pun ten op de derde plaats eindigde Met nog juist 80% op de vierde plaats eindigde een ploeg die zich maar net op 't nippertje had laten inschrijven. Hun naam? De Laat komers... Geheel onderaan vonden we «De Doorzakkers» - de naam zegt reeds genoeg! - die tevreden wa ren met hun 31 puntjes. Gezien het aantal deelnemers, vermits alles naar behoren en sportief verliep, omdat de span ning gezellig bleef en de besten uiteraard wonnen werd ook deze vierde uitgave van de TTC Steke- ne-kwis alweer een sukses dat ze. ker en vast een vervolg zal krij gen. See you next year! De uitslag 1. FC Puivelde met 91 punten, 2. Metallo's uit St.-Niklaas met 85 p., 3. Pluto uit St.-Gillis met 84 p., 4. De Laatkomers uit St.-Niklaas met 80 p., 5. Geen Idee uit St.- Niklaas met 78 p., 6. J.C. De BASKETBAL Knots uit Hamme en TTC Steke ne met 77 p.. 8. Waterschoot uit Stekene en Vlierkouter I uit Ham- me met 75 p., 10. Altijd Juist uit St.-Gillis met 74 p., 11. Pandora uit St.-Gillis met 72 p., 12. Dyna mica uit Waasmunster met 70 p., 13. Papawina uit Belsele met 65 p., 14. Gamma uit St.-Niklaas met 63 p., 15. Pottekwissers uit St,- Niklaas met 60 p.. 16. Thuis Weg uit St.-Gillis met 56 p., 17. De Wijze Neuzen uit Stekene met 55 p., 18. Napoleon uit Stekene met 53 p., 19, TTC St.-Pauwels II met 47 p., 20. Kwistetniet uit Kemze- ke en Aprilvissen uit St.-Gillis met 45 p.. 22. Nachtuiltjes uit Beveren met 43 p., 23. Vlierkouter II met 37 p., 24. FC Stekene II en De Zandlopers uit St.-Pauwels met 36 p., 26. FC Stekene I met 35 p., 27. Pallieters uit Kemzeke en 't Klok huis uit Hamme met 34 p., 29. De Koewachters uit Stekene en TTC St.-Pauwels I met 33 p. en tenslot te De Doorzakkers als rode lan taarn met 31 punten. De winnende ploeg FC Puiveldestak met kop en schouders boven de tegenstanders uit. (d. Brol) Vorige zaterdag organiseerde tafeltennisklub TTC Stekene voor de vierde keer een kwis voor amateur-kwissers. Het werd andermaal een sukses want liefst 32 ploegen van 4 personen lieten zich inschrijven. Na een sportieve doch spannende strijd werd FC Puivelde de laureaat. Met lengten voorsprong op de rest van het deelnemersveld. Onder die deelnemers onder meer twee viertallen van KFC Stekene Sportief. Over hun resultaat gaan we het hier niet zozeer hebben, want dat was zeker niet om over naar huis te schrijven... Wel is het zo dat voetbalklub KFC Stekene Sportief op zaterdag 5 april '89 zelf én voor 't eerst in z'n bestaan een dergelijke kwis organiseert. Deze eerste KFC Stekene Sportief- kwis gaat door vanaf 20 u. in de kantine van het A-terrein aan de Stadionstraat. Ploegen van maksimum 3 spelers kunnen deelnemen indien ze 300 fr. inschrijvingsgeld betalen. Men kan inschrijven ter plaatse vanaf 19 uur. Naast de kwissers zelf zijn ook supporters en sympatisanten van harte welkom. (d. Brol) De inrichters-organisators en de kwismasters van deze vierde TTC Stekene-kwis met van rechts naar links Willy De Beleyr, Paul De Puysselaer, Mare Vermeulen, Etienne De Meulenaer, Leen Van Houte, Eddy De Poorter en Dirk Garrevoet. (d. Brol) - Eksaarde lukte de eerste transfer met Franky Van Uyt- fange die definitief de troepen van trainer Dhaen komt ver sterken. - Wasocub begeert De Bruy- ne en Tom De Witte van Her mes. Voor deze laatste kwam men reeds tot een overeen komst met het transfertkomitee van Hermes, maar Eddy De Bruyne moet nog toelating krijgen van zijn wederhelft. - Van Damme (Bazel) teken de reeds voor Scheldejeugd Temse zodat de ontbinding van Bazel een feit is. - Melsele kontakteerde al Dirk De Brucker, Eddy De Sutter, Dominique Huyghe en Walter Becquet voor volgend seizoen. - BBC Beveren sloot Wil- fried, Werner en Peter Bols- sens aan van Bazel en zorgt ervoor dat de klub van voor zitter Ruymbeke ophoudt te bestaan. - De provinciale tuchtraad zorgde voor een reeks beslis singen waarvan sommige toch zware gevolgen hebben: Luk De Pauw kreeg twee weken voorwaardelijk voor zijn hou ding tijdens de match Sportief Temse-Beveren. - Jan De Coninck (Melsele) kreeg vier weken effektief we gens duw en schop aan een tegenstrever in de wedstrijd te gen Cibo Zele. - Ook Thierry Verhoeven Grembergenkreeg drie we- ken effektief^ voor een mis- sekretaris Freddy Bosman in tegenover ongenade gevallen is. Spelma- Basket. B.C. Hermes bekert verder o.l.v. L. De Bruyn nadat B.C. Grembergen werd verpletterd (dw) scheidsrechter Saindenis. ker Goemans wil ook naar een DARTS Dartsgewest Land van Waas Superprestige 1989 22 dames en 47 heren waren present op zondag 2 april aan de Heikant te Stekene voor de laatste wedstrijd in het kader van het regelmatigheids concours darts «Superprestige Land van Waas 1989». Voor velen onder hen was dit de ultieme kans om de broodnodige punten bijeen te rapen voor het eindklassement waarvan de eerste 16 dames en de eerste 32 heren gekwalificeerd zijn voor de AN-HYP CUP 1989 op zaterdag 22 april 1989. De aandacht spitste zich uiteraard toe op de spannende strijd tussen Robby De Waele uit Temse en Freddy Claesscns uit Moerzeke, die beiden met evenveel punten het klassement bij de heren aanvoerden. Bij de dames hoefde Cecile Van Hal enkel één ronde verder te geraken om zekerheid te hebben omtrent haar 1ste plaats in de rangschikking. Cecile (1) en Beanca Janssens (2) lieten zich echter reeds verschalken in de eerste ronde. Door deze onmiddellijke uitschakeling was echter de eindklassering op plaatsen 1 en 2 meteen vastgelegd. De hevigste strijd ontbond zich tussen Hilde Van Cauwenbergh en Linda Van Kampen, beiden konden nog aanspraak maken op een derde plaats en de daarbij horende prachtige trofee. Linda verloor tegen Hilde in de 1/8 finales, Hilde kon echter niet verder bevestigen en verloor de volgende ronde. Hierdoor kon Linda terug rustig ademhalen en was de derde plaats in het eindklassement voor haar Anja Vercauteren deed het die namiddag echter veel beter, geen last hebbende van klassementszenuwen ruimde zij elke hindernis één voor één op. Uiteindelijk nam zij ook de finale voor haar rekening en bewees meteen een geduchte niet gekwalificeerde kandidate te zijn, in het totaalklassement heeft zij niet het voldoende aantal wedstrijden ge speeld. Bij de heren waren de verrassingen nog zwaarder, gans de top drie viel uit in de eerste ronden. Freddy Claessens en Robby De Waele lieten eveneens veel van hun pluimen en dit was het geluk voor Freddy, hij behoudt nu de uiteindelijke eerste plaats in het eindklassement vóór Robby De Waele, en dit om reden van een beter tomooigemiddelde. Harry Famaey verloor in de tweede ronde en hierdoor zou Yoeri Weemaes nog een onverwachte kans krijgen op de derde plaats, Yocri blijkbaar overmand door de zenuwen kon echter zijn opdracht niet voltooien en verloor in de 1/4 finales van Stefan Rentte. Ronny Baetens was blijkbaar de slechte beurt van de avond daarvoor nog niet vergeten en was van plan zijn blazoen te zuiveren. Na Stefan Renette te verslaan bereikte hij de finale tegen Franky Van den Bossche, die daarvoor Emiel Vercauteren verslagen had. De troosting tussen Renette en Vercauteren werd beslist in het voordeel van eerstgenoemde De finale was een zuiver zenuwspel, Ronny Baetens hield hier echter de bovenhand en met een degelijk gemiddelde en een uitworp van 143 in het eerste spel. besloot hij de finale met 3-1 winst Met deze feiten werd het regclmatigheidstornooi Superprestige afgeslo ten en rest alleen nog de eindcup AN-HYP waarvoor de geselecteerden spoedig hun uitnodigingen zullen ontvangen. De dienst Rankings diende spoedig het eindklassement op te maken waarvan U hieronder het resultaat vindt. - Erger was het gesteld met andere (Antwerpse) ploeg en Wim Goedgezelschap die 10 trainer Luk De Pauw stelt zijn weken effektief kreeg wegens eisen bij het transfertkomitee duw aan scheidsrechter René om de klub te versterken. De Vijlder. Een handikap - Het Officieel Orgaan gaf de voor het Hemaco van Jan Van rangschikking van de reser- Hoeyweghen, de kollegeploeg venploegen, met in eerste pro- is daarenboven in spelersnood vinciaal Lede (3e), St. Niklase nu Versmessen wordt begeerd (4e), Erpe Mere (10e) en Wa door Zele. socub (14e) als rode lantaarn- - Mare Vercauteren (Bazel) drager. moei hei „ellen mei Me we- Scheldejeugd Terne is ge ken voorwoordelllk na ninml- nooi2aak, wlgrK veranie. sluilmg door scheids,echter ringswerke„ mn de Temsica De Punt mor geeaarli,k spel „hd wijkt„ mar de - Mam Zaman (Wasocub) 'hal [e gleendorp. Hier moei dne weken voorwaarde- word, „„ine, Bob De Mey ll)k op Zl/n strafregister schnj- mmager_,rai„e,-coach ven wegens hchle belediging Dt mlmdstrijd mor dc l-o. v scheidsrechte, Li,tam kamp,ornsm, msen Wevel- op de match te Akron Ronse. - - De klacht van Hemaco (pu pillen) in het treffen met Schel dejeugd Temse (uitslag 51-50) gem en Eeklo vierde nationaal B, werd door Wevelgem ge wonnen met Pivot Vercouter hield de ellenlange Turpijn is niet ontvankelijk naar de aan de praat en Van Hulle vorm zodat de eindcijfers be- werd hier wedstrijdwinnaar houden blijven. - Eer is ook rumoer in het Beverse huishouden waarbij met 29 p. Superprestige Land van Waas stand na II wedstrijden Eindstand Heren (103) 1. 73 p. Claessens Freddy (Flamingo) De Waele Robby (Breughel) 3. 61 p. Famaey Harry (Flamingo) 4. 60 p. Weemaes Yoeri (Flamingo) 5. 58 p. Claessens Stefan (Flamingo) 6. 57 p. Baetens Ronald (Daltoncity) 7. 47 p. Magnus Jozef (Terminus) De Munck Nique (De Meir) 9 45 p. De Mculenaere Frank (Dc Meir) 10. 44 p. Steur Wim (De Meir) 11. 43 p Renette Stefaan (Flamingo) 12. 42 p Vangoedsenhovcn Jean (Flamingo) 13. 41 p. Van Broeck Florent (Breughel) Vercauteren Emiel (Daltoncity) Rombaut Jurgen (Schuttershof) 16. 40 p. Huygens Jean (Flamingo) Baert Gino (Oud Gelaag) Vernimmen Laurens (Sportarena) Verschelden Guy (Sportarena) Pieters Guy (De Meir) Dreessen Marcel (Schuttershof) Van Buynder Eddy (Oud Gelaag) Dames (42) 172 p. Van Hal Cecile (Daltoncity) 2. 65 p Janssens Beanca (De Meir) 3. 63 p Van Kampen Linda (Flamingo) 4 62 p Van Cauwenberghe Hilde (Sportarena) 5. 60 p. De Keyser Jeannine (Flamingo) 6. 58 p. Van Acker Nancy (Oud Gelaag) Van Den Bosch Nancy (De Meir) 8. 51 p. Vereecken Ria (Daltoncity) 9. 50 p. Bolssens Peggy (Terminus) 10. 47 p. De Mul Patricia (Schuttershof) 11. 43 p. Janssens Annemie (Daltoncity) Colleman Irene (Breughem) 13. 42 p. Serrien Kristien (Schuttershof) 14 41 p. Colman Pascalc (Schuttershof) 15. 39 p. Antheunis Marleen (Daltoncity) Vercauteren Anja (Daltoncity) 17. 36 p. Smet Nadine (Flying Arrow) 18. 34 p. Hens Nadia (Dc Meir) 19 33 p. Vernimmen Christel (Sportarena) 20. 24 p. Dhondt Demse (Schuttershof) Kriteriumnieuws Stand met nog één tornooi te gaan Heren 1. Berghmans Jozef - Lcslcy-boys 103 2. De Vlieger Kurt - Lesley-boys 95 3. De Potter Peter - Den Beer I 90 4. Dc Waalc Johan - DC Grembergen 87 5. Macs Luc - Den Beer I 86 6. De Brandt Rudy - Lesley-boys 84 7. Tonnelier Pascal - DC Grembergen 75 8. D'Hollander Etienne - Den Beer II 72 9. Puiteman Luc - DC Grembergen 71 10. Mertens Oscar-Red Arrows I 70 11. De Schrijver Larry - DC Grembergen 68 12. DcPotter Jan-Den Beer I 60 13. Parret Marc - Red Arrows II 58 Boeyckens Mare - Red Arrows I 58 15. Maes Dirk -Den Beer II 57 16 Van Pelegem Guy - Lcslcy-boys 53 17. Parewijck Ronny - Red Arrows II 43 18 Van Rossem Renc - Dc Corner 38 19. Moonen Marc- Den Beer II 36 20. Roels Rik - Red Arrows II 33 Dames 1. Van Hulle Katleen - DC Grembergen 125 2. Van San Tamara - Den Beer I 120 3. Van Bellingen Elise - Lesley-boys 111 4 Van De Castele Linda - Lesley-boys 101 5 Joos Anja - Den Beer I 80 6. Parewijck Patricia - Red Arrows I 65 Laatste tornooi in café Den Bonten Os te Grembergen. start 18 uur (enkel voor GZK-leden!!!). Hermes - Grembergen (+10) 116-53 Grembergen in spelersnood zonder Van Wambckc-Dc Kimpe zorgde nog voor de wedstrijd voor een stunt. Voorzitter Van Keer bond zelf de sloffen aan om zijn manschappen te versterken, maar na 5 minuten was de voorgift van Grembergen al opgepeuzeld. Hennes dreef door tot 25-12 (8e min.) en van dan af was er helema al geen houden meer aan. Alain Van Goethem demonstreerde zijn- vormpeil en bordenvechter Philip Kocckelenbergh hamerde erop los. Halfweg stond al een 64-34 resultaat op het bord en dat was het werk van tien spelers. Kollektief ging Hermes de tweede helft door en zonder zich om Grembergen te bekommeren kwam na 7 minuten een 81-36 stand de weg effenen voor een monsterscore. Die kwam er langs Alain Van Goethem (101-50) en dan nog ging de thuisploeg door. Winst dus voor Hermes dat in een volgende fase hoogstwaarschijnlijk Hansbeke voor de voeten geworpen krijgt. Punten: Hermes. Lintacker 10-15. Koeckelbergh 15-12. Macs 6-0, Vandermculen 2-8, Stef. Van Goethem 7-2. Alain Van Goethem 14-8. Oelbrandt 2-1. De Bruyne 4-4, Dhaen 4-0, Polfliet 0-2. Grembergen: Van Doorselaer B. 5-3, Van Doorselaer C. 1-0, Putteman 8-7, Vermeulen 9-1, Van Keer 1-4, De Cock 0-4. WEGA Sleidinge - Wasocub 98-90 Dc eerste helft moest Wasocub dc wet van de sterkste ondergaan. Een 27-19 (10e min.) werd door Wijnakker en Colle uitgebouwd tot 43-27 en de bezoekers kregen geen voet aan de grond. Bruggen zat met zijn gedachten reeds in dc transfertperiodc en ook De Kimpe was steriel. De Meetjeslandcrs konden aldus profiteren van de off-day van Waso cub om naar 56-31 rustcijfers te stevenen. Met een press probeerde coach Aerts om het tij te doen keren. Hofman-De Kimpe waren nu wel bij de pinken en met Bruggen in betere doen kwam er na 15 minutea toch een 87-70 stand tot stand. Wijnakker conserveerde echter dc winst voor Sledinge en Wasocub geraakte niet dichter dan 98-90. De eerste helft woog in de eindafreke ning te zwaar door om de keukenploeg nog in staat te stellen zich te plaatsen voor een volgende ronde voor dc Beker van Oost-Vlaanderen. Punten: Sleidinge: Rens 9-9, Jespers 9-10, Wijnakker 15-13, Van Damme 6 0, Geerinck 46, Colle 13-4, Buyse 0-2. Wasocub: Zaman 16-0, Hofman 6-15, Gerlo 3-9, Bruggen 0-14, Cosijns 6-5, De Kimpe 0-15. WEGA Scheldejeugd Temse - Akron Ronse (+5) 95-92 Scheldejeugd moest smaakmaker Mertens missen en ook Jef Verspeel* was niet van de partij. Dit resulteerde in een tasten en zoeken, waarvan de bezoekers profiteerden om met Verhellen-De Mulder naar 2-14 (4e min.) uit te lopen. Scheldejeugd bleef steriel en Ronse zag mogelijkhe den. Na zes minuten stond een 2-21 op dc bordjes. Hendrickx kon zijn ploegmaats stimuleren tot een knappe prestatie. Langs dc overzijde stond klasbak Wim Gillis die met infiltraties leven in zijn ploeg bracht. Met driepunters van Ivo De Pauw (I stuk) en Van Lombcrgcn (3 stuks) kwam Temse terug tot 27-38 maar Ronse bleef sterk aanvallen en kon gaan rusten met 41-48 rustcijfers. De tweede helft bleven De Mulder- Hendrickx dc rebound beheersen tot dc 4e min. (48-57) maar dan ging Gillis door tot 5459 (6e min.). De bezoekers voelden de hete adem van Temse in dc nek en wanneer Verhellen met fouten moest afdruipen begon Van Lombcrgen aan een festival vanop afstand. Na 8 minuten sloot Temse aan tot 73-73 maar wie dacht dat de bezoekers gingen begeven had het mis voor Ronse plaatste een 0-5 en Scheldejeugd moest weer alle hens aan dek roepen om na 17 minuten een 85-85 op de bordjes te zetten. De bezoekers gingen nu uitdrukkelijk dc rebound beheersen en Hendrickx bleek een ploeg op zichzelf te zijn. Dit had voor gevolg dal op één minuut van het slot de beste kansen bij Ronse lagen (89-92) Scheldejeugd geraakte op 15 seconden van het slot op 91-92 maar verloor dan de bal. De winst was voor Ronse, maar Podevijn liet zich als oude rat betrappen op een slechte inworp. Balvoordeel voor Temse met één vrijworp voor Gillis en nog een ultieme driepunter op het fluitsignaal door Pelgrims. De bezoekers hadden zichzelf dc das omgedaan en de Scheldejeugd ploeg kroop door het oog van een naald. Gelukkig waren er Gillis-Van Lombcrgen in grote doen om alles in goede banen te brengen. Punten: Scheldejeugd Temse: Gillis 15-18. Pelgrims 4-8. Brcdacl 6-8. Van Lombergen 9-16, De Pauw Ivo 3-2. Boeyckens 4-2. Akron Ronse: Spileers 8-2, Rombaut 4-3, Verhellen 9-6. Hendrickx 15- 23, De Mulder 7-8, Delfosse 0-0, Podevijn 0-1. WEGA

De Voorpost | 1989 | | pagina 26