Play-offs S Driehonderd sportievelingen op Hams Paaskamp Volleybaloverzicht heren r V olleybaloverzicht-dames De Voorpost - 14.4.1989 - 27 VOLLEYBAL I kwis an 4 l FC *nder iltaat lis te tor 't rtief- iegen alen. trters Brol) werd torgde zelfde in was rma al e zijn >p los. i werk tonder 81-36 Alain ist dus ïsbeke s 6-0, 14-8, teman VEGA n. Een 1-27 en et zijn steriel. Waso- beerde nu wel linuten asocub ifreke- zich te deren. Van 6 2osij« iVEGA specht aarvan 14 (4e lijkhe- on zijn erzijde jracht. stuks) ;n kon luider- in ging :m van ruipen inuten gingen ejcugd op de en en )lg dat 89-92) maat :t zich Temse >p het -'jeugd is-Van 6-8, kx 15- VEGA Volleybal. VC Temse Hatavoc 3-1. Nog één puntje. De Temse-dames in volle koncentratie (dw) Eerste landelijke dames Schelle 3 Pardaf Kruibeke 1 15-11, 15-12, 12-15, 15-7 In een wedstrijd, die beslissend kon zijn voor de promotie naar ereklasse dames, heeft Pardaf het onderspit moeten delven al had het uitzicht op de zege. Zo gaf Pardaf in de eerste set een 5-9 voorsprong prijs en de thuis ploeg ging in een ruk naar 14-9 en na zeven setballen was de deelze- ge voor de gastvrouwen. In de tweede set gaf Pardaf een 2- 11 voorsprong zo maar uit han den Schelle kwam in eerste in stantie terug tot 8-12 om nadien in één ruk de tweede set binnen te halen. Ondanks alles leek Pardaf niet aangeslagen, want in de derde set konden ze hun 6-11 wel verzilve ren. Het sprankeitje hoop bleef bij Pardaf branden tot 1-4 in de vierde set, want Schelle ging door tot 10-4 en via 10-7 naar setwinst. Asterix Kieldrecht 3 Meerhout 0 15-10, 15-8, 15-11 Kieldrecht toonde zich duidelijk de betere ploeg en blijft in de running voor de tweede plaats. Vooral opvallend was het herop treden van de Poolse Bonievska bij Kieldrecht en er werden ook heel wat wissels bij de thuisploeg doorgevoerd. Het samenspel ver liep niet zo vlekkeloos, maar dat verhinderde geen 3-0 zege. Dames ATB-Michelbeke 3-0. zijde (dw) Pardaf Kruibeke 3 Edegem 2 4-15. 15-7, 15-5, 13-15, 15-4 Pardaf had het niet onder de markt om Edegem van zich af te houden en zo het uitzicht op de tweede plaats intact te houden Pardaf startte weer met Lieve Vanderauwera op de pass, maar dat liep aanvankelijk niet zo ge- Een mooie smash van ATB- smeerd. Edegem behaalde ruime setwinst. Pardaf herpakte zich echter in set twee. En in de derde set ging het op zijn elan door. In set vier werkte Pardaf een 4-8 en een 8-13 achterstand weg, maar strandde bij 13-13. In de belle bleek Edegem moegestreden en hield Pardaf de matchbal thuis. Tongeren 3 VC Temse 0 15-6,15-7,15-13 Voor bijna 800 toeschouwers nam de thuisploeg in de eerste van «the best of three» finalewedstrijden een start als een wervelwind. In de eerste set namen de gast vrouwen onder impuls van het Pools duo en zonder noemens waardige tegenstand van Temse een voorsprong van 7-8 en 11-6, die later werd vergroot tot 14-6. Een haperende receptie en een ongelukkig einde, wanneer Flebus eerst geel kreeg en na nieuw pro test rood kreeg te zien, waren de kenmerken van de eerste set. Tijdens de tweede set stond op het Tongerens overwicht geen maat. Een falende bezoekende opslag zorgde voor een 10-5 achterstand, zodat coach Hugo Huybrechts zijn heil zocht in vervangingen. Zo kwam Govaerts Flebus vervangen en de De Coen Rogiers. Maar dat was boter aan de galg. De derde set verliep enigszins an ders. De thuisploeg liep weer uit tot 7-0. Bij 9-4 kwamen de boek- sters op toerental. Via forse opsla gen van Nadia Van den Branden en Kathleen Flebus kwam Temse terug. Een goed aanvallende Fle bus hield Temse in de wedstrijd tot 13-13. Nadien viel een betwis ting in het nadeel van de bezoe kende ploeg uit, zodat de thuis ploeg kon afronden. VC Temse 3 Tongeren 2 11-15, 15-10, 14-16, 15-13, 15-13 Zondag zette Temse in een spet terende thuiswedstrijd een schare setwinst recht, zodat de Schelde- meisjes hun titelkansen gaaf kun nen houden. Dit kostte wel bloed, zweet en tranen. De wedstrijd duurde meer dan anderhalf uur en Temse zette Tongeren een hak van jewelste. In een regelrechte thriller haalde de ervaring de bovenhand. In de eerste set konden beide ploegen gelijke tred houden tot 6- 6. Maar in de tweede set konden de Wase meisjes vrij vlot tot 9-1 afstand nemen. Tongeren zette nog op tot 9-10. Het duo Yo Kayaerts (die stopt met kompeti tievolleybal) en Nadia Van den Branden bracht de ploegen op nieuw in evenwicht. In de derde set kwamen de Lim burgse meisjes 6-10 voor. Temse vocht terug en de thuisploeg vocht bij een 14-12 setstand. Rogier kon de zaak niet afmaken, waarvan geprofiteerd werd aan de overzij de van het net. Met een 1-2 set stand leek Tongeren op een twee de zege af te stevenen. De vierde set verliep zeer even wichtig tot 10-10, maar bij 11-13 zag het er heel somber uit voor de gastvrouwen. In een adembene mend speldeel kwam Nadia Van den Branden op de proppen en zij spijkerde een 2-2 op het bord. In de tie-break bleef het spannend en spektakulair Bij 13-13 kon Dominique De Roo uitmaken en het onmogelijk gewaande waar maken. Temse slaagde erin sinds de invoering van het nieuwe sys teem voor de laatste set een aller eerste keer te winnen via tie break. Derde wedstrijd Tongeren 3 VC Temse 1 15-9, 15-10, 11-15, 15-13 De thuisploeg haalde in de eerste set hard uit met opslagbeurten van het Poolse duo. Temse leek aan de grond genageld. Slechts bij 10- 6 leken ze in de wedstrijd te komen. Helaas echter, want ze moesten ervaren dat tijdens de laatste twee sets de thuisploeg gewoon beter was. Tongeren liep in de tweede set tot 9-3 uit en een schuchtere repliek leidde tot een 11-8 tussenstand. Zelfs in de derde set had Temse een helpende hand nodig. Nadat de thuisploeg een 8-1 voorsprong versierde, kon Temse het noncha- lente spel van de gastvrouwen af straffen om daarna via 11-11 set winst te kunnen binnenhalen. De laatste set verliep gelijkop- gaand. langs 8-8 werd het 11-11. Indien Temse kampioen wil wor den, dan moet het een 2-1 stand in het voordeel van de Limburgse meisjes rechtzetten. In Istanboel moest Temse het hoofd koel hou den in de aanwezigheid van 5.000 Turken, en nu zwichtte het twee keer voor amper 700 joelende Limburgers. Vierde wedstrijd VC Temse 3 Tongeren 1 15-12,15-11, 6-14,15-13 Het magische thuisvoordeel waar op coach Huybrechts steunde om uiteindelijk de scheve situatie nog recht te zetten, heeft Temse dus geen windeieren gelegd. Zeven jaar na de eerste landstitel is de Wase ploeg opnieuw landskam pioen. De Poolse twee hebben de Temse meisjes niet kunnen neu traliseren. Met een 2-1 achterstand ging Temse de beslissing tegemoet. Za terdag begon het meteen goed voor Temse. dat 2-0 in de sets voorkwam. Tongeren pakte even- ATB-Waarschoot 1-3. De snedige smashes van de Waar- schootse aanvallers waren te sterk voor ATB (dw) Eerste landelijke Pardaf Kruibeke 3 VCToff Steendorp 2 15-13, 11-15, 15-9, 5-15, 15-9 Kruibeke behaalde in deze be langrijke derby tegen Steendorp de overwinning, waardoor meteen het behoud door Pardaf werd ver zekerd. Steendorp beschikte enkel over zeven spelers voor de hoofdwed strijd en het weerde zich als een duivel in een wijwatervat. Pardaf kon in de eerste set slechts na 40 minuten en vier setvallen de eer ste deelzege bemachtigen. Steen dorp kwam in de tweede set 5-3 achter, maar het ging daarna in één ruk naar 5-9, deze voorsprong werd nooit meer prijsgegeven. In de derde set kwam Pardaf nu 2- 5 achter. Later werd deze achter stand omgebogen in een 10-voor- sprong. De set werd later ge wonnen. De Toff spelers dienden in de vierde set de Pardafspelers over tuigend van antwoord. Een vijfde set zou de beslissing brengen. In de vijfde set kwam Pardaf eerst 3-1 voor, maar niettemin stond er een 5-8 in het voordeel van Steen dorp op het bord bij de kampwis seling. Pardaf kon rekenen op Vital De Prins, die samen met Muyldermans vooral via opslagen Pardaf via 11-8 naar de matchbal leidde. Eerste provinciale VC St. Pauwels 2 Borbseke 3 12-15, 15-7, 15-13, 12-15, 8-15 Tussen de hekkensluiters uit eer ste provinciale werd het een ge vecht van twee uur dertig. Beide ploegen waren het unaniem eens over de slechte leiding van de belangrijke wedstrijd. Geheel be grijpelijk met het oog op het be lang van de uitslag. Het werd uiteindelijk een zenuwachtig ge doe. Nadat St. Pauwels aanvanke lijk een 2-1 voorsqprong verwor ven had, gaf het in de vierde set een 11-9 voorsprong uit handen. Tijdens de beslissende vijfde set kon de thuisploeg met een 8-7 voordeel van kamp wisselend. Dat er voor elke bal gestreden werd, bewijst dat er vier rotaties nodig waren zonder dat er een ploeg scoorde. Nadien ging de thuis ploeg door de knieën. De Waas- landers worden met deze neder laag nu de rode lantaarndragers. Eerste landelijke VCToff Steendorp 0 Moerbeke 3 5-15, 1-15, 3-15 Sleendorp kampt blijkbaar met een waar Moerbeke-syndroom, want ook voor de vierde keer dat beide ploegen tegenover elkaar stonden, bleef Moerbeke met 3-0 aan de winnende hand. Nu zelfs overtuigend dat er in feite van een wedstrijd nooit sprake was. De scheidsrechter van dienst kon na amper veertig minuten het einde van de wedstrijd fluiten Moerbe ke vizeerde van bij hel begin Pa trick Van den Eynde in de recep tie, die toen geen raad wist met de talrijke ballen die op hem afkwa men. Steendorp ging kompleet tenonder. Zo verwierf Moerbeke in de eerste set een 0-10, in de tweede set een 0-9 en in de derde set een 0-6 voorsprong, vooraleer Steendorp kon tegenscoren. Met een is ook alles over de wedstrijd Aalst VK 3 Liedekerke 0 15-5, 15-3, 15-12 De promotie wenkt voor VK Aalst. De Ajuinen hebben met lef en aanvalskracht uitgepakt tegen het Brabantse Liedekerke, dat maar een keer een vuist heeft kunnen maken. Dat was in de derde set, waarin de thuisploeg de kunst van de opslag niet goed hanteerde. De overgang naar tweede landelij ke is nu mogelijk. Resten er nog drie kompetitiewedstrijden. Za terdag wordt er gespeeld op Hui- zineen en normaal gesproken zou ATB-Waarschoot 1-3. Het éénmansblok van ATB stopt de Waarschoot-aanval (dw) De verschillende sportstages die in de loop van het jaar ingericht worden door de Gemeentelijke Sportinstellingen van Hammc kennen een geweldig sukses. Bij elke stage is het aantal deelnemers volzet lang voor de afsluitingsdatum De jaarlijkse Paaskampen vormen hiervan het absolute hoogtepunt. Dit jaar was de opkomst massaal Niet minder dan 300 sportieve kinderen die gedurende twee weken initiatie kregen in de verschillende omnisporttakken waaronder: badminton, volleybal, korfbal, tafeltennis, zwemmen, turnen, atletiek en judo. Ook de allerkleinsten kwamen aan hun trekken. Ze mochten onder andere proeven van de basisbeginselen van atletiek, balbehandeling, ritmiek, iichaamsbehecrsing. koördinatie, enz. Een permanente begeleiding door een monitorenkorps van 15 regenten lichamelijke opvoeding of mensen gespecialiseerd in hun sportdiscipli ne. een degelijke koördinatie van bovenaf, de sportieve inzet van de kinderen en de medewerking van de ouders, door het vertrouwen dat zij schonken aan de leiding, hielpen mee aan het welslagen van deze sportkampen. Die sportkampen bewijzen duidelijk dat de jeugd nood heeft aan beweging en deze kampen geeft hun daarvoor ruimschoots de gelegen heid. Belangrijk is ook dat de jongeren kunnen kennismaken met verschillende sporten die ze anders nooit zouden kunnen beoefenen. En veel sporten worden via deze sportkampen aangetrokken door deze Het programma van deze deelnemers was van maandag tot vrijdag telkens van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur en tussendoor konden ze ter plaatse blijven om er hun boterhammen op te eten. Belangrijk is ook dat de sportonderdelen aan hun leeftijd werd aangepast. Hammc heeft daarvoor heel wat akkomodaties ter beschikking. Er was onder meer sporthal Meulenbroek, het zwembad te Beveren en de polyvalente zaal op het PMC-centrum op het Kaaiplein De kroon op het werk van deze sportkarapen zowel voor de monitoren, deelnemers als de ouders is de diploma-uitreiking aan het einde van deze sportweken. In aanwezigheid van Francois De Graef, schepen van sport en van Albert Pieters, voorzitter van de Sportraad werden deze diploma's uitgereikt. Ook de verschillende monitoren kregen een geweldig applaus want ze kunnen ongetwijfeld heel goed weg met de jongeren. Ook de winnaars van de Bloso-wedstrijd «Sport-is-tof» kleurwedslrijd kregen hun prijs uitgereikt. Het is ongetwijfeld een geweldig kamp geweest. Ook de monitoren waren erg enthousiast. Het was wel lastig geweest, maar toch heerlijk! Geen wonder dat er opnieuw zomersportkampen worden gepland waarvoor de inschrijvingsdata's later zullen bekend gemaakt worden. Er rap bijzijn zal noodzakelijk zijn. Er zijn keuzemogelijkheden te over: voor de kinderen van het lager onderwijs van 3 tot 7 juli of van 17 tot 21 juli fo van 31 juli tot 4 augustus. Voor de kinderen van het middelbaar onderwijs van 10 tot 14 juli en van 7 tot 11 aueustus. Dames ATB-Michelbeke 3-0. Hel lokale blok was bijzon- der sterk (dw) wel de derde set. In een spectaculaire vierde set, die liefst 29 minuten duurde, kon Temse een 3-7 achterstand ombui gen in een 13-7 voorsprong. De bezoeksters speelden haasje over: 13-13 en de spanning was in de Tielrodia te snijden. Temse pakte de wedstrijd, zodat zondag de be slissing diende te brengen. Finale VC Temse 3 Tongeren 1 8-15, 15-13, 15-12, 15-10 Ook bij de dames trokken de play-offs bomvolle zalen met spet terende partijen en een ongeloof lijke portie spanning. De match van de waarheid begon voor de Wase meisjes niet onaar dig. Nadat Temse de eerste set tot 6-3 was uitgelopen, dank zij Van den Branden moest het met lede ogen aanzien hoe Tongeren meer en meer in de wedstrijd kwam. De gastvrouwen namen het heft in handen bij 7-9 en ze forceerden daama de zaak. Via 9-11 werd' overtuigend de eerste set binnen gehaald. Wanneer Van den Bran den een heel eind buiten smashte Temse - Hatovoc 3-1. Met een slalom-smash werd de was de zaak geklonken. Temse wedstrijd besloten (dw) werd volop gesteund door het massaal opgekomen publiek, maar het kon niet verhelpen dat de bezoeksters de tweede set een 4-8 voorsprong bewerkten. Domi nique De Roo was de beste speel ster in deze finale en zij leidde Temse naar een 8-8. Yo Kayaerts en Bie De Caluwé dwongen bij 14-10 de setbal af. Temse kon niet uitmaken en Tongeren kwam te rug tot 14-13, maar De Caluwé maakte uit bij de tiende setbal. De Oostvlaamse meisjes waren gelan ceerd en de derde set leek een walk-over te worden, wanneer Temse tot 11-3 uitliep. De Lim burgse strijdlust deed snel de spanning stijgen en het begon puntje per puntje aan de Wase voorsprong te knagen. De sensa tie was kompleet wanneer de be zoeksters 11-12 voorkwamen. Fle bus en Van den Branden stelden orde op zaken. In de vierde set sloeg Temse een 5-0 en 7-2 kloof. Tongeren liet nooit af en vocht tot de laatste snik. Het kwam weer in de wed strijd bij 10-10. De partij kantelde weer in het voordeel van de thuis ploeg. Kayaerts en De Roo mep ten Temse naar een 15-10 over winning en meteen ook de lands titel. De vreugde was zeer groot en de zo begeerde landstitel zorgde voor Temse-Hatavoc 3-1. De beide Poolse dames kijken met een eroot feest. ontzag naar de stevige muur van Temse (dw) Aalst daar heer en meester moe ten zijn. In dat geval is Aalst voorgoed vice-kampioen. Eerste provinciale Beveren 3 Melsele <-2 15-17,15-9,11-15, 15-10,15-9 In een ware propagandawedstrijd. die langer dan twee uur duurde, toonde de thuisploeg zich de meerdere. Beide ploegen bleven hun belofte trouw en meer dan 200 toeschouwers kregen waar voor hun geld. Beveren ging wel traag van start (1-8), maar herstel de zich nadien 10-9. Via 12-14 kwam Beveren terug tot 14-14, maar Melsele pakte toch de eerste set. De tweede set ging gelijk op tot 7- 6. Jan Opgenhaffen zorgde door aanvallen voor Beverense winst. Set drie nam Melsele weer voor zijn rekening. In de vierde set zorgde Kurt Stoop 3, ervoor dat de thuisploeg de belle f TT geweldige smash van Nadia Van verwierf. den Brand*n (dw) In de belle was Melsele het beste weg, maar dan was het weer Beve ren wat de klok sloeg.

De Voorpost | 1989 | | pagina 27