H.K. Waasmunster nu leider! Niet Avanti, wel Lokeren naar de finale! I E n Dendermonde zeker van het behoud Moeilijke tweede helft Naar bijzonder zware play-offs Provinciaal 28 - 14.4.1989 - De Voorpost |lSianffoK. 4 n GRAVf ituru vrnm-tsm; k»! «HUM-MM 8£6RA«f' lELSUi *S«tf 16RAVEG. I BtlSHl W BtsVrf HANDBAL Kompetitie H.K. Waasmunster 20 Met nog de thuiswedstnJd te8en ster zondagnamiddag de titel en w' I 1C het veroordeelde Zwijnaarde voor de daarbij horende promotie naar n de boeg is voor H.K. Waasmun- 2' nationale vrijwel een feit ge- worden. Het duel tussen H.K.W. en Maasmechelen, de twee aan- spraakmakers op de titel, heeft de verwachtingen ingelost. De talrij- ke toeschouwers zagen een wed- strijd die hardnekkig maar nooit echt brutaal werd betwist. Soms CT' ff greep het in kracht bevoordeelde fl xf8*** V f ''<^1 Maasmechelen wel eens naar de V noodrem maar het jeugdige f H.K.W. liet zich niet intimideren t C r, i', H en bleef zijn technische vaardig- B heid en taktische overmacht de monstreren. Het was inderdaad weer opvallend hoe H.K.W. rea geerde op de verschillende tegen zetten van de Limburgers. De be zoekers stapten al vlug over van hun 3-2-1 verdediging naar man dekking op afwisselend De Vlie ger en Borgers maar dan zorgde Sanders voor de afwerking. In de tweede helft opteerde Maasme chelen voor een dubbele mandek- kinS °P Wee "shottere» Bor- W BHHRKp||| gers en Sanders maar nu had De dBHr Vlieger vrij spel om zijn mees- HHB|!| terüjke pivotspeler P. Van Dam- S-. v* k 1 BHSÉÈSl me aan te spelen. Slechts éénmaal m |Bh| Bk gingen wij vrezen voor de thuis- lH ploeg als naast Borgers en Sanders f> *N JtF ook nog De Vlieger een mannetje jfeji&f- J* bij zich kreeg en H.K.W. het nu duidelijk moeilijk kreeg. Geluk- kig voor de thuisploeg, maar on- Handbal. Waasmunster - Maasmechelen 20-15. Hans begrijpelijk van de bezoekers die Borgens werd gans de wedstrijd met een persoonlijke tot 15-12 waren genaderd, «ver- lijfwacht bedacht (vh) Handbal. Waasmunster - Maasmechelen 20-15. Pascal Van Damme was niet te stoppen in de tweede helft (vh) Handbal. Waasmunster - Maasmechelen 20-15. Eddy De Vliegher, de HKW-trainer- speler, is de spil waarrond de jeugdige ploeg suksessen behaalt vh) gat» Maasmechelen na een 2'-straf de bewaking van De Vlieger en meteen was het pad naar Van Damme opnieuw vrij om uit te lopen tot 18-12. Naast het uitste kende werk van de vleugelspelers De Bode en De Meerschman kon H.K.W. zondag even rekenen op twee autoritaire doelmannen. Tot hij gekwetst uitviel na 20' speelde K. Van Renterghem groots in het H.K.W.-doel en de dan ingeko men W. De Graeve ontnam de bezoekers alle illusies met onmid dellijk enkele prachtige tussen komsten. Het wedstrijdbegin ver liep optimaal voor H.K.W. Een 7- m worp, versierd door De Bode, werd omgezet door Borgers en Sanders erg trefzeker zorgde voor 2-0 na 3'. Maasmechelen kon nog even aanpikken op 3-3 na 13' maar vond dan geen zet meer op het variërend aanvalswerk van de thuisploeg die met treffers van Borgers, Sanders en De Vlieger naar een 6-3 voorsprong ging na 18'. Van Renterghem viel toen uit met een kniekwetsuur, het werd 6-4 in deze fase, maar met de 16- jarige T. De Graeve op het terrein en broer Wim in het doel ging H.K.W. naar een 11-4 voorsprong na 25'. Net voor de rust milderde Maasmechelen nog tot 11-6. In het begin van de tweede helft was het even aanpassen voor H.K.W. Met afstandschoten kwam Maas mechelen nu meer aan bod en na 40' was Maasmechelen tot 13-0 genaderd. De Bode, zeer wils krachtig en De Vlieger zorgden dan voor 15-10 maar de bezoeken de doelman kwam meer en meer in de wedstrijd en samen met de persoonlijke bewaking, nu ook op De Vlieger, liet de Limburgers toe tot 15-12 te naderen na 46'. Als De Vlieger dan onverwacht op nieuw meer vrijheid kreeg kwam de sterke en handige P. Van Dam me definitief op het voorplan. Met vijf opeenvolgende treffers, steeds aangespeeld door De Vlieger, ging het via 18-12 na 55' naar 20- 14 2' voor het einde en doelman De Graeve onderstreepte zijn prestatie door in de laatste minuut nog twee 7-m worpen te stoppen. De bestorming van het terrein liet vermoeden dat de H.K.W.-aan- hang de titel reeds ging vieren maar zaterdag komt Zwijnaarde nog op bezoek. Het mag echter niet meer misgaan voor H.K.W. dat zelfs zonder de gekwetste W. Roels nog maar eens bewees over de collectief sterkste ploeg te be schikken. H.K. Waasmunster: Van Renter ghem, W De Graeve, T. De Graeve, Van Mele, R. Gijssels, De Meerschman, Borgers 6, San ders 4, De Vlieger 3, De Bode 2, Van Damme 7. Reserven: H.K. Waasmunster Maasmechelen: 22-16 Verrassende overwinning van de H.K.W.-doublures die aan de rust met 7-11 in het krijt stonden. Na 5' in de tweede helft was de thuis ploeg echter langszij geraakt (11- 11) en 10' voor het einde leidde H.K.W. met 19-16. Het was de voorzichtig wederoptredende W. Roels die met dne opeenvolgende treffers de 22-16 eindscore op het bord bracht. H.K. Waasmunster: St. Desseaux, G. Maes, Dutré 4, Gijssels 1, Roels 4, Van Mele 2, De Clercq 6, Willaerts 4, T. De Graeve, Loier 1, Fl. D'Hanis. EVA Handbal. HBC Waasmunster won met 20-15 tegen Maasmechelen en wordt kampioen als het zaterdag tegen Zwijnaarde wint (vh) Zaterdag in Hamme H.K. Waasmunster kampioen Zaterdagavond om 18.30 u. begint in de sporthal De Wuiten voor H.K. Waasmunster de wedstrijd die de bekroning moet worden van een schitterend seizoen. Inderdaad, mits te winnen van het veroordeelde Zwijnaar de is H.K.W. zeker van de titel en kan de kampioenevie ring ingezet worden. Nochtans wil «strateeg» De Vlieger het vel van de beer niet verkopen voor hij neergeschoten is en voorspelt dan ook een moeilijke wedstrijd. Zwijnaarde is inderdaad reeds jaren een konkurrent van de ploeg uit de Heide-gemeente. Vorig seizoen nog promoveerden zij, als kampioen, samen met H.K.W. naar derde afdeling. Allerlei tegenslagen verplichten hen nu een stap terug te zetten maar ons baserende op hun laatste wedstrijdresulta ten is voor Zwijnaarde de moeilijke periode achter de rug. In elk geval het mag nu niet meer misgaan voor H.K.W. dat met een promotie naar 2e nationale vooruitziet op de planning maar ongetwijfeld over voldoende klasse be schikt om het ook daar waar te maken. EVA Dames - 2e afdeling R.B. Dendermonde degradeert Met nog één wedstrijd te spelen is het nu zeker dat R.B. Dendermonde de degradatie naar de provinciale reeksen niet meer kan ontlopen. Een knappe prestatie tegen Hasselt bracht geen aarde aan de dijk. Wie in extremis het behoud in 2e afdeling lijkt te zullen afdwingen is Robuco Buggenhout. Met een zege tegen het opvallend verzwakkende E.V. Aalst is Robuco nu over Duffel en Gent gewipt en enkel indien de wedstrijd Gent-Duffel op een gelijkspel eindigt kan er eventueel nog gevaar dreigen voor de ploeg van trainer-coach De Vuyst. Ten ware Robuco gaat winnen in Zandvliet, maar dat is een ander paar mouwen veronderstellen wij. R.B. Dendermonde In. Hasselt 4' afdeling H.B.C. Dendermonde 21 Olse Merksem 2 17 Met een overwinning tegen Olse Merksem is H B.C. nu ook rekenkun dig zeker van het behoud in 4C afdeling. Meteen een succes voor het trainersduo Buelens - Van den Borre dat hierdoor meer deed dan van hen kon verwacht worden. Maar ook de spelers verdienen een pluim voor hun toewijding en inspanningen waardoor het mogelijk werd het objectief te verwezenlijken Zaterdag tegen Olse verliep het toch stroever dan verwacht bij de thuisploeg. In feite kwam de overwinning nooit echt in het gedrang maar een beslissende kloof slagen lukte niet. Dendermonde bleef bestendig twee doelpunten voorsprong behouden. 4-2 na 12' en 6-4 na 24', maar Van Geel moest regelmatig zijn ploeg afremmen om niet in loop- en smijtwerk te vervallen. Aan de rust leidde H.B.C. met 8-6. Ook in de tweede helft bleef Merksem lang aanklampen. Toch ging Dendermonde nu langs Impens en Wesemael bestendig een 3-doelpunten voorsprong tellen (11-8 na 36' en 13-10 na 44') maar toch bleef Merksemn, met een paar technisch vaardige spelers in de rangen, in de wedstrijd. Met treffers van Wesemael en De Smedt werd het uiteindelijk een 21-17 overwinning zodat H.B.C. volgende zaterdag niets meer te verliezen heeft als het sterke Brugge dient bekampt. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claessens, Merckx, Van Geel, Van Steen 4, Van Renterghem, Bouteille 2, Impens 5, De Smedt 3, Wesemael 6, Hoorelbeke 1. EVA Beker van Oost-Vlaanderen -1/2 finale Ondanks het feit dat Heirman en Goubert wegens kwetsuur onbeschik baar bleven speelde Ros beiaard een opvallend sterke wedstrijd tegen het gerenomeerde Hasselt. Eeckhout ontpopte zich als ecn efficiënte afwerkster en D'Haese organiseerde opvallend goed in verdediging. Ook de meer ervaren B. Van Der Jeught speelde een sterke wedstrijd, terwijl goalie Broothaers de bezoeksters echt voor problemen stelde. Vanaf het wedstrijdbegin pakte Ros Beiaard de zaken efficiënt aan. Het werd 4-5 maar een 2'-straf van Bogaert liet Hasselt toe de rust te bereiken met een 4-8 voorsprong. Maar ook in de tweede helft bleef Dendermonde het de bezoekers bijzonder moeilijk maken en 8" voor het einde stonden de ploegen zowaar gelijk (11-11). Toen moest R B. echter gas terugnemen waardoor Hasselt nog een 11-14 overwinning kon bijeen werpen. R.B. Dendermonde: Broothaers, Beyle, Eeckhout 6. Hofman 1. D'Hae se, Van Der Jeught 3, Bogaert. Verlaeckt. EVA Brabo Denderbelle-Anderlecht: 26-24 Net als een week geleden incasseerde Brabo opvallend veel doelpunten zodat het duidelijk is dat er iets verdedigend misloopt De eerste helft liet niet vermoeden dat Denderbelle kon bedreigd worden door het veroordeelde Anderlecht. Gedurende 20' draaide het zowat optimaal bij de thuisploeg Aanvallend werd er aan een zeer degelijk percentage afgewerkt en verdedigend leek het probleem van een week vroeger opgelost. Via 8-5 na 12' ging het naar 13-6 na 20', maar plots ging men verdedigend opnieuw in de fout zodat Anderlecht de schade aan de rust kon beperken tot 17-13. Meteen was Brabo op de dool en in het begin van de tweede helft vlotte het helemaal niet meer. Het werd 19-17 na 38' en via 22-2 werd het zowaar 22-24 9' voor het einde. Gelukkig voor de thuisploeg kon men zich nog hervatten dankzij meer werkkracht en concentratie in defensie, zodat Anderlecht niet meer scoorde en Hendrickx en Vermeir zorgden nog voor een 26-24 zege Meteen behoudt Brabo nog een theoretische kans op een derde plaats tn het eindklassement maar dan moet er beslist gewonnen worden van Groot- Bijgaarden op de laatste speeldag. Brabo Denderbelle: Uyttersprot, D. Van Goethem 3, Dan. Van Goethem, Bosteels 2, Vermeir 6, Van Keer 5, Van Der Jeught 1. Hendrickx 9, Van Den Abbeel en J. Walraevens. EVA Dit weekeinde starten Avanti, Ajax Lebbeke en E.V. Aalst aan een reeks van acht wedstrijden die moeten gespeeld worden op vier weekends. De inzet en de opdracht is echter verschillend. Avanti start in de degradatie play-offs met een bonus van 4 punten maar toch vrezen wij het ergste voor de ploeg van voorzitter R. Ghysels. De ploeg doet het niet meer en van het behoud in eerste nationale hangt het voortbestaan af van het eens zo voortreffelijke Avanti. Wij hopen met U dat Avanti erin slaagt de degradatie te ontlopen en het is duidelijk dat dan zondag beslist moet gewonnen worden van Mechelen. Zoniet... Ajax Lebbeke, met als objectief door te stoten naar le nationale, start eveneens met vier bonuspunten. Het krijgt echter een bijzonder zware klant aan R.P.S. Montegnée waar het zondag op bezoek moet. Wij hebben het gevoel dat het een dubbeltje op zijn kant wordt voor Ajax dat echter over een ruime kern beschikt en dat kan misschien de doorslag geven in deze onmense lijke play-offs met twee wedstrijden per weekeinde. Voor E.V. Aalst wordt het dan weer knokken tegen de degradatie. Huy, Tongeren, Verviers en Charleroi zijn hier de tegenstanders. Is Huy wellicht ongenaakbaar, Aalst moet in staat zijn Verviers of Charleroi achter zich te houden. Wij kregen in elk geval de indruk dat de ervaren trainer-coach M. Wellekens de play-off toekomst met vertrouwen tegemoet ziet. EVA Petrus Gent-Berlare: 32-16 Tegen Gent maakte Berlare met een vrij onzekere Temmerman in het doel geen kans. Vooral tijdens het wedstrijdbegin werden de puiten kloppers in snelheid overtroefd en na een kwartier telde Petrus reeds een 9-2 voorsprong. Berlare kon zich dan organiseren, zodat de rust aanbrak met een 14-9 score. Nog een tiental minuten in de tweede helft draaiden de bezoekers goed mee maar moesten toen opnieuw afhaken en via 23-11 werd de 32-16 eindscore bereikt. Voor Berlare scoorden: Plaetinck 2, Van De Weyer 5, Verdonck 1, Arbijn 5, Langbeen 3. Brabo Denderbelle 2-Merchtem: 17-27 Tegen kampioen Merchtem kon Brabo 2 één helft standhouden Rust 10-10. Daarna kwam de routine van Keppens. Van Damme. M De Proft en C* boven en een knap wederoptredende J Walraevens kon niet beletten dat zijn ploeg nog met 17-27 ten onder ging. Brabo speelde met: R. Van Keer. Dan Van Goethem. Van Eten Abeele. D. Uyttersprot, A. De Lanoy, Van Bosbeke, St. D'Hauwere, Van Der Poten. Robuco Buggenhout 2-Eeklo: 18-17 Robuco kreeg het verrassend moeilijk tegen Eeklo die nochtans met één speler te weinig het terrein op moesten. Na een kwartier leidde dc thuisploeg weliswaar met 5-4 maar aan de rust had Eeklo hel kommando overgenomen (9-10). Het werd zelfs 11-14 na 45' wedstrijd vooraleer Robuco opnieuw gedisciplineerder ging spelen. Coach Trien pont stelde toen orde op zaken en in de laatste minuut kon De Troch de winnende treffer scoren. Robuco Buggenhout 2: Janssens, Braeckman, De Troch 6. D. Mannaert 6. P. Mannaert 3, Moyersoon 2. Van Den Stock 1. De Vuyst. Scgers. Langbeen. Verbelen. EVA H.C. Lokeren (+10) 36 Avanti Buggenhout 25 In tegenstelling met de pronostie- ken speelt niet Avanti maar wel Lokeren de finale van de Oost- Vlaamse handbalbeker. Maar het werd niet alleen een uitschakeling voor de 1' nationaler want de totale afgang tegen een ploeg uit derde afdeling roept reuze grote vraagtekens op. De tien doelpun ten voorgift de organisatie is hier duidelijk aan «herdenken» toe had Lokeren zelfs niet nodig om Avanti uit te schakelen en wij geloven dat dit feit alles duidelijk maakt. Bij Buggenhout ontbrak weliswaar doelman Moens - Vinck blijft gekwetst - en St. Marblie maar ook Lokeren kon geen beroep doen op titularis doelman Van Vaerenbergh en L. Van Cauwenbergh zodat de lat hier ongeveer gelijk lag. Het wed strijdbegin liet deze afgang van de 1' nationaler niet veronderstellen. Van Hille «plakte» wel op Or- lowski maar via vrijworpen scoor de de Pool tweemaal en Van Mol zorgde voor 10-3 na 4'. Maar het Avanti offensief was verrassend vlug uitgeblust want een gemoti veerde K. Verhofstadt samen met een efficiënte Bocklandt repliceer de gepast en dichter dan 14-7 raakte Avanti niet Integendeel. na 23' telde Lokeren, konditio- neel duidelijk sterker en veel col lectiever spelend, een elf doelpun ten voorsprong (19-8) en K. Ver hofstadt, die een persoonlijk duel uitvocht met zijn gewezen ploeg maat Van Mol, zorgde ervoor dat Lokeren aan de rust steeds 11 doelpunten voorsprong telde (22- 11). In het begin van de tweede helft leek het er even op dat Avanti orde op zaken zou stellen, 22-13 na 32', maar Orlowski be gon nog onzuiverder af te werpen en doelman Smet groeide besten dig in het Lokerse doel. Het was Verguit maakt die speler opval lende vorderingen die het Avanti offensief onmiddellijk in de kiem smoorde met twee tref fers en na 42' was het «bekeken». Lokeren leidde met 28-16 en Avanti viel, zo mogelijk, nog ver der uit elkaar. De frustraties wer den dan maar afgereageerd op de niet altijd goed geïnspireerde scheidsrechters en Lokeren werd nooit meer bedreigd. Een nu uit stekende doelman Smet stopte en kele «gemaakte» goalen en naar het wedstrijdeinde toe kon Loke ren zich veroorloven zijn wissel spelers op het veld te brengen. Net voor het eindsignaal kwam er nog een spijtig incident tussen een opvallend zenuwachtige Megos en een reagerende Verhofstadt dat hen beiden de definitieve uitslui ting kostte. Op 27 mei wordt in Buggenhout de finale gespeeld tussen Ajax Lebbeke en het ver rassende H.C. Lokeren. H.C. Lokeren: J. Smet. D. Le- naerts 2, K. Verhofstadt 4, Bock landt 7, Versele 2, Verguit 6. Van Hille 4, Vermeiren, Van den Ber- ghe, Van Driessche, De Bruyn 1. Avanti Buggenhout: K. Megos, L. Van Mol 4. Vlassenroot 1, C. Megos 4, A. Maes 3, De Brauwer 1, Orlowski 11, Van Beveren. Vereecken 1, De Mayer. EVA Handbal. H.B.C. Lokerer. had de voorgifl van 10 punten zelfs niet nodig om A vanti Buggenhout te kloppen (polo) Tui jaa. apc (dn vele uitsl In d opet een ofwc behc bree nipp en k levei Man A o over vrezi void. Ven Voo kwai dolgi kwij' allen form voor over Mae In d< nog Zoal hadd mem Het Mad. set e Stcfa Datz midd te on vcrsl kwar dc r tweei koms fikse Sterk ware: alies Geer In dc eindi, 10-0. derde kond en V: zat F Wate Leidc Heyn In vic staan werdi achte overv wedst de thi sprint vastgc tegen Eendi Stefai In vic Okap kwam Presc BAC zich a is du Versp achtei om te overw Terwi In de om Si moetc krijge beste

De Voorpost | 1989 | | pagina 28