Olympia doet goede zaak! Muskusratten bijten Deurdrijvers Van Damme-Zele haalt punt in Zottegem Kampioen Kleding Octaaf wil nu ook de beker. Hamse Zaalvoetballiga De Voorpost - 14 4.1989 - 31 ZAALVOETBAL Temse Zaalvoetbal-Liga In de Temse liga kwamen de grote kanonnen van de eerste afdeling niet aan de slag. Dit wil echter niet zeggen dat er in de andere reeksen niet minder fel gevochten werd. In reeks 2 bijvoorbeeld. Daar kreeg Mini Rupel het niet onder de markt tegen De Groene Wandeling II en eindigde Real Ter Walle ook met een minieme voorsprong tegen 't Vlietje. K.W.B. Kruibeke en De Pelikanen wonnen overtuigender tegen rcsp. Appelsvoorde en De Palm Boys zodat hier weinig proble men waren. Shalke 82 kon tenslotte in deze tweede afdeling de goede trend van de laatste weken niet aanhouden en ging zwaar ten onder tegen Bridge dat rijkelijk over de brug kwam met een karrevracht doelpunten. In derde afdeling deed Olympia de beste zaak door mede leider W.R.F.S. met ook al duidelijke cijfers terug te sturen. Eenhoorn dat zonder problemen won van F.C. Rocker en Siigro blijven evenwel op gelijke hoogte hangen zodat het slot van de competitie nog enige spankracht kan geven om de titel. Lindeboom vertoeft duidelijk al in eindeseizoensstemming want tegen de Kermits in het verlies gaan, was zeker niet voorspelbaar voor de wedstrijd. Kramp II kon de opmars van De Snorkels al evenmin stuiten maar anderzijds is het zo dat Mini Ster, dat verleden speeldag zo fors uithaalde nu op hun beurt in het zand beten van de Koolmijn. De midweekcompetitie dan. Het Gemeentepersoneel blijft vlot mee draaien door een nieuwe zege tegen Club 67. Verrassend maar daarom niet minder verdiend, waren de zeges van de Fair Play Boys tegen Bayern Noens en die van V.M.I. tegen Kiro. Het J.B. team kon weinig inbrengen tegen Atletico Ter Walle dat nog steeds een goede kans maakt op de titel. Nog in verband met de titel deed Aspro Bruis een uitstekende zaak door Houtbriel terug te wijzen zodat ook in deze midweekcompetitie nog menig titelwoordje zal gesproken worden alvorens de kroning plaats vindt. Het J.B. Team 4 Atletico Ter Walle 7 In de eerste helft van dit duel konden de mannen van 't Jeugd huis het verschil maken. Kurt Vemimmen. Kris Foubert en Tommy Baunning wisten J.B. doelman Mare Slowack tot vier maal toe te verslagen. Kort voor de pauze begon het bij het J.B. Team vlotter te lopen en het doel punt van Wimmeke De Rijck was de voorwacht van een knappe tweede helft. Hierin zouden Jan Van Acker en Thuur Canfeyn het J.B. Team zelfs heel dicht bij een puntendeling weten te brengen. Doch op de eindspurt van Kurt Vemimmen, Kris Foubert en Erik Vaerewijck stond geen maat, zo dat de zege richting Kruibeke Gevechtssporten. Long Hu Men, de Dendermondse afdeling, organiseerde de nationale Kung Fu Wu Shu kampioenschappen (foto P. Hermans) V.M.I.-Kiro 10-4 Prachtige overwinning van V.M.I. tegen Kiro dat de gebroeders De Graef moest missen. In de eerste helft konden beide ploegen geen afstand nemen van elkaar nadat Karei Van Osselaer voor V.M.I. en Mare Smet voor Kiro elk twee maal hadden gescoord. Na de rust zou V.M.I. dan onder leiding van Janneke Verdonck onweerstaan baar naar de leiding gaan om die niet meer af te staan, en met ruime cijfers deze wedstrijd win nend af te sluiten. J.P. Van Boven (3), Janneke Verdonck, Karei Van Osselaer, Meerschaert Lu- cien en Noél Castiile waren de doelschutters die Kiro de das om deden. De tegentreffers van Chris De Meyer en Van Remoortele Dirk, kwamen dan ook veel te laat om nog iets te oogsten langs Kiro- zijde. moest nu ook weer tegen Een hoorn een nederlaag slikken. Reeds in de eerste helft kon de Eenhoorn langs Eddy Moortha- mer. Luc Baeyens, Bernard Cour- bet, Freddy Bussche, Danny Fe lix, Erik Moorthamer en Mare Moorthamer de beslissende 8-2 kloof slaan. Voor de Rockers uit Temse scoorden Van Der Gucht Stef en Sollie Stefan. Na de rust zouden bij de thuisploeg de gebr. Moorthamer blijven scoren en de Rockers wisten enkel maar langs Stef Van Der Gucht de pil een ietsje lichter te maken. Aspro Bruis-V.K. Houtbriel 7-5 'Bij deze wedstrijd kwamen drie grootheden tegenover elkaar te staan. Ref. Peelman moest im mers bij de bezoekers Fredje Van Breukelen en bij de thuisploeg Gunther Dasaev in het oog hou den. Beide doelmannen lieten zich echter op geen misstap be trappen, uitgezonderd de doel punten dan natuurlijk. Van Breu kelen mocht zich in de eerste helft al tweemaal omdraaien toen De Roeck en D'Hanis de weg naar zijn kot vonden. Spannend werd het in de tweede helft toen Mare Oste de ploegen naast elkaar bracht door de rode thuismuur in een handomdraai te slopen. Na dien maakten De Roeck, James Mackin en Chris De Gendt echter het verschil voor Aspro Bruis want V.K. Houtbriel kon nog wel replikeren langs De Buyser, Omer De Rijck en Kurt Permentier, maar in een sportieve sfeer kon scheidsrechter Jean-Marie Peel man niets anders doen dan de thuisploeg tot winnaars uitroepen. Shalke-Bridge 2-17 Niets liet in de eerste helft ver moeden dat Shalke nog zo een nederlaag zou moeten slikken. 0-3 aan de rust was zeker niet zo onoverkoombaar. Geert Verhelst en Ronny Peters hadden Bridge op voorsprong weten te brengen. Hoe hard bij de thuisploeg Roel Van Den Bossche met zijn neefje Toni Verstraeten zich ook inspan den tijdens de tweede helft, zij konden niet verhinderen dat Gert Claus (3), Geert Verhelst (5), Ronny Peters en Peter Moerman de zeventien Bridge-doelpunten over de brug sleurden. Stieltjens en Peeters konden tenslotte toch nog de Shalke eer redden. De Pelikanen-Palm Boys 9-5 In de eerste helft was het spanning troef bij dit duel. Hemelaer, Ver- leyen en Raoul Waterschoot kon den de Pelikanen aan vier treffers helpen, terwijl de Palm Boys niet onder wilden doen en langs Hugo De Gendt en Dirk Bressinck de aansluitingstreffer konden scoren. Rust: 4-3. Na de rust zou Pelikaan Waterschoot dan niet meer kun nen gestuit worden door de Palm Boys en wanneer ook Lukske Verleyen tweemaal kon scoren sa men met Ronny Patyn, was het Palm-lied vlug uitgezongen. Bres sinck en Goossens Willy milder den nog wel, maar om punten te winnen was de kloof te groot. Real Ter Walle-'t Vlietje 7-6 Spannende wedstrijd tot op de streep. In de eerste helft wisten de jongens van 't Jeugdhuis langs Erik Thijs tweemaal te scoren maar die van Stijlpub 't Vlietje knalden er ook niet naast en via De Jonghe en Suy stond het vlug op 2-2. Na de rust bleef Thijs bij Real de gevaarlijkste man maar om de zege af te dwingen had hij toch hulp nodig van Mathijssens Peter en Kris Foubert omdat 't Vlietje langs De Jonghe, Teu gels, Van Landeghem en Suy nog aardig in de buurt kwam. W.R.F.S.-Olympia 6-18 Olympia heeft een meer dan stevi ge optie genomen op de titel door konkurrent W.R.F.S. met ruim verschil te verslaan In de eerste helft namen Vernimmen en Co. reeds afstand toen Peersman Geert, Haentjes Johny en Ver nimmen zelf een half dozijn wis ten te scoren. W.R.F.S. daarente gen kon enkel via Van der Aa Gerrit wat weerwerk bieden. Rust 2-6. Na de rust gaf de thuisploeg zich gewonnen en kon Olympia via Vernimmen, Leeman. De Graef Franky, Peersman Geert en Haentjes Johny de opmerkelijke zege zonder problemen verder vastleggen. Een uitgeblust W.R.F.S. kon wel nog langs Christiaens en De Rijck de eind stand wat aanzienlijker maken maar daarmee was ook alles gezegd. MINIVOETBAL N.O.M.B. - Kern Dendermonde Gevechtssporten. In de sporthal Van Sint-Gillis-Dendermonde had het nationaal kampioenschap Kung Fu Wu Shu plaats. Er was heel wat interesse voor deze pas opkomende sport (foto P. Hermans) Club 67-Gemeentepersoneel 5-7 Nipte maar verdiende zege voor de Gemeentejongens, die in de eerste helft de basis legden voor hun zege. Immers dan wisten Luc Verhelst en tweemaal Dré De Puysseleir tot scoren te komen zodat de 1-3 stand bereikt werd aan de rust nadat Danny Macs voor de thuisploeg ook alvast had weten te scoren. Gemeentedocl- man Hugo De Gendt hield het bij de rust bekeken maar dat had geen invloed op de ploeg want De Puysseleir en Verhelst bleven vlot scoren zodat de thuisdoelpunten van Karl De Moor, Blommaert Geert en Bert De Block van geen nut waren om alsnog puntwinst te sprokkelen. Bayerns Noens-Fair Play Boys 1-12 De bezoekers die ook wel eens De Mick Dreamer Boys genoemd worden, hebben weer vernieti gend uitgehaald. Franky Mariman (3) en Kurt De Rijck knalden reeds in de eerste helft de 0-4 op het bord en toen dezelfde spelers na de rust in één nik de stand opdreven naar 0-11, was het een beklonken zaak voor Mick Drea mer dat deze zege door zijn solisti sche klanken bedongen was. Cois Resseler scoorde of pruttelde nog wel even tegen bij Bayern, maar het laatste woord was toch voor de Fair-Play Boys langs Georges Goedcmc. Uitslagen 1/4 finales Beker Romeo Bobbys - Chiró Wieze I Huize Goossens - Centrumsjotters Cactus - Kastelein Sportivo - 't Zwijgerke Halve finales Beker Zaterdag 6 mei Sporthal Appels 19.00 u Remeo Bobbys - Huize Goossens 20.00 u Kasteleyn - Sportivo 82810 251 7-2 13-1 5-5 (stafrecht 0-2) 5-1 De Zeelse eerstenationaler met een uitstekende doelman Karei Poppe als waardig sluitstuk is erin geslaagd een puntendeling te bedingen bij Zottegem. Van Damme startte vlot in dit duel tussen de twee middenmoters. Patrick Burms na een algemene aanval en Eric Kint na samenspel met Johan Van Eetvelde drukten een 0-2 voorsprong door. in de tweede periode haalde de thuisploeg krachtig uit. De Jaegher (1) en Van Hoethem (4) brachten Zottegem 5-3 voor ondanks een tegentreffer van Kint. Na de pauze herstelden de Zeienaars het evenwicht dank zij een persoonlijke poging van Robert Baranski en een comerbal van Karei Poppc (5-5). In de slotact bleef het spannend nadat een opportunistische Van Hoethem voor 6-5 had gezorgd. Karei Poppe verlengde in de slotminuut met sukses zijn tweede cornerbal. Dit late doelpunt leverde Van Damme uiteindelijk nog een verdiende 6-6 eindscore op. (AJZ) Wat te verwachten was is gebeurd. Kleding Octaaf geen enkel punt meer en beëindigt het kampioenschap met nog vier punten voorsprong. Verhofstadt verloor zijn laatste wedstrijd tegen de wispel turige «Marktjongens». Kleding Octaaf rekende zelf af met de Minishotters, voor wie ook niets meer te winnen of te verliezen was. Sportwereld wou zijn klassement nog verbeteren tegen Givana, maar dat was nog niet in eindeseizoenssfeer. Na een wedstrijd vol heibel gmgen de punten toch naar dc Sport jongens. Wat de beker betreft is het stilaan een traditie dat de kampioen ook finalist en eindwinnaar is. Kleding Octaaf vertrekt als groot favoriet. Het heeft ondertussen de Minishotters na een spannende wedstrijd met 7-5 versla gen en speelt heden vrijdag in Grembergen om 19.15 u tegen wat dacht u, Verhofstadt, dat de halve finale won tegen De Markt. Uitslagen 26ste speelweek. D.V.V. - M.V.C. 4-6 Zwamberhof - Snuffelaartje 6-3 Quick Shop - Eves Honky Tonk - Dendermotors Sportwereld - Givana Kleding Octaaf - Minishotters Verhofstadt - De Markt Eindrangschikking 1Kleding Octaaf 2. Verhofstadt 3. Minishotters 4. Givana 5. Zwamberhof 6. Honky Tonk 7. Sportwereld 8. De Markt 9. M.V.C. 10. Quick Shop 11. Eves 12. D.V.V. 13. Dendermotors 14. Snuffelaartje 26 24 2 0 274 70 48 26 22 4 0 167 6N72 44 26 19 6 1 168 97 39 26 16 9 1 149 97 33 26 13 11 2 136 119 28 26 13 12 1 145 124 27 26 13 12 1 135 142 27 26 U 11 4 146 151 26 26 11 13 2 150 159 24 26 9 15 2 133 163 20 26 8 16 2 123 196 18 26 8 16 2 99 175 18 26 2 22 2 76 203 6 26 1 21 4 66 203 6 Enkele uitslagen zijn opvallend na de l/16c finale van de Beker van Hamme. Zo was er ondermeer het verlies van Deurdrijvers, de koploper in tweede afdeling, die door de Muskusratten zo fel werden gebeten dat ze het lieten afweten. Ook de vedetten uit vierde afdeling, Sportiv, waren moeilijke klanten voor kampioen De Donckcr uit tweede afdeling. De VP-boys kregen bovendien lelijk op hun neus van Garage Michta. Het wordt ongetwijfeld een beker vol verrassingen. Sportiv i De Doncker 3 Het werd een boeiende helft met veel aanvallen, maar de afwerking bleef ondermaats Kurt Schoepen had de thuisploeg op voorsprong gebracht, maar Piet Abbeel had reeds in de eerste helft gelijk gemaakt: 1-1. In de tweede helft was De Doncker wel iets sterker, maar dat zagen we niet direkt op het scorebord verschijnen. Toch scoorde het nog tweemaal langs Abbeel en Van Puyvelde. Een moeilijke maar verdien de zege.. Deurdrijvers 2 Muskusratten 2 Het duurde een tijdje voor beide formaties op gang kwamen. Ze bleven in mekaars voetspoor en het was dus geen wonder dat er halfweg een povere 2-1 op het bord stond. Paul en Erik De Decker hadden voor dc thuisploeg gescoord terwijl De Cock voor de bezoekers raak trof. De tweede helft was zo mogelijk nog spannender. Van de Steen joeg een doelpunt voorbij Willy De Decker en de Deurdrijvers konden niet terugslaan, zodat de strafschoppen moesten beslissen Dc Muskusratten haalden het met 2-3. VK Post 2 De Kroon n Ondanks veel moed zijn de postmannen van Dendermonde er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de volgende ronde. Reeds in de eerste helft wisten ze hoe laat het was: 1-5 Ook in de tweede helft was er geen houden aan De Kroon, die hun kampioenentitel alle eer aandeden Van Huychem 4 Goalgetters 9 De bezoekers zaten in het begin van deze match in de greep van de verdediging der thuisploeg. Zo vonden de Goalgetters moeilijk de goede nchting: 1-3 Later zou bij de lokale ploeg de vermoeidheid gaan doorwegen en daarbij kwam nog dat Vroomcn driemaal uit zijn krammen schoot. Dc thuisploeg ging langzaam door de knieën en de bezoekers behaalden nog grote eindcijfers. San. De Mulder 6 Desmecht 9 Niemand had vermoed dat hier zo'n hoge cijfers zouden behaald worden want halfweg was het amper 2-3. Niet alleen werden er weinig doelkansen geschapen, dc beide keepers waren op de hoogte van hun taak. Na de kampwissel ging het wat losser en zo kwamen er doelpunten. Van Goethem en De Keyser deden tenslotte de balans in het voordeel van Desmecht overhellen. Royal Lebbeke 2 Verz. De Clippeleir 3 Zeer spannend duel met bitter weinig doelpunten want de verdedigin gen bleven doorlopend de baas. Toch bleef De Clippeleir overeind en de jongens van kapitein Verleysen weiden met het oneven doeipunt uit de beker gewalst. Vossenhoek 4 Pat. Antolne De bezoekers hebben water en bloed gezweet om de thuisploeg uit te schakelen. Vooral in de eerste helft kregen ze het moeilijk, want de Vossenhoek-jongens vonden steeds het gepaste antwoord: 4-3. Na de rust stuikte Vossenhoek in mekaar en lukte geen enkel doelpunt meer. Aan de overzijde kwamen er nog drie treffers, waartegen de lokale doelman Guido De Looze weinig kon doen. Donalds 5 Pelemania 4 Gemakkelijk is het ook voor de Donalds niet gegaan. In het begin konden de Grcmbcrgenaars het rustig aandoen en bij 3-1 was er geen vuiltje aan de lucht. Na de rust ging Pclemanie de thuisploeg onder druk zetten. In die periode scoorde het evenveel, maar dat was niet voldoende om de achterstand in te lopen. Ipsoboys 3 Piccafriends 9 Na de eerste helft moest de thuisploeg niet veel hoop meer koesteren: 1-5. Toch had de lokale kapitein, Benny Boods, met één doelpunt het voorbeeld gegeven. Zijn ploegmaats hadden er echter geen boodschap aan Aan dc overzijde had Piccafriends al vijfmaal raak getroffen. Vooral Van Ranst en Cornelis vonden de weg. Ook in het tweede deel bleef Picca het hoge woord voeren en scoorde nog viermaal, terwijl Vincke de Ipsostand wat kon milderen. Den Hert j Den Trap Een zeer moeilijke overwinning voor de «grote meneer» uit de vierde reeks. Den Hert Het gebeurt met dikwijls dat er tijdens een ganse speelhelft door geen van beide ploegen kan gescoord worden. Er waren wel goede pogingen, maar de doelwachters Lcgat en Verwilghcn waren in hun dagje: 0-0 Dc tweede helft was tot de laatste sekonde spannend Uiteindelijk bleef Den Hert met het oneven doelpunt overeind Gino Nelis redde de eer voor Den Trap. VP-boys 2 Garage Michta 13 Men had ongetwijfeld wat meer verwacht van de VP-boys. die in de derde reeks toch de top bereikten. Vooral Jan Oreel, vaak de boeman, werd op een zijspoor bezet. Bij de bezoekers waren De Maesschalck en Quintelier niet te stoppen en bekogelden voortdurend het doel van Robert Van Broeck. Hoewel de VP-boys alle hens aan dek riepen, was het schip niet vlot te krijgen. Gevechtssporten. Dat het er niet al te zacht aan toegaat zien we hier. Al is Kung Fu vooral gericht op de «stijl» toch zijn de kampen zeer spannend en kunnen er vrij gevaarlijke situaties ontstaan (foto P. Hermans) F.C. Kramp II-De Snorkels 1-6 Gunther Lemmens (terug in werk- ritme) en James Mackin (nieuwe schoenen) maakten voor dc Snor kels het verschil, in deze wed strijd. Want nadat Werner Ver- meiren voor de Kramp II had kunnen scoren legden achtereen volgens Danny De Vos, Chris De Gendt en James Mackin dc 1-3 ruststand vast. Mede natuurlijk door het toedoen van Super-Lem- mens in het Snorkel doel. Eens de kloof gemaakt laten de Snorkels hun prooi niet meer los en ook in deze wedstrijd bleven Danny De Vos en James Mackin scoren naar believen. 1-6 werd uiteindelijk de totaalstand in deze spcktakulaire wedstrijd. Appelsvoorde-K.W.B. Kruibe ke Duidelijk verschil in deze wed strijd wanneer we de eindcijfers bekijken Benny Goossens en Fi- lip Van Avermaet lapten de wijk- jongens in de eerste helft 4 doel punten aan hun broek en enkel Michel De Caussemaecker kon met twee doelpunten daar iets tegenover stellen Na de pauze evenwel wisten Filip Van Aver maet, Franky Firlefeyn. Freddy Baetens en nog eens Benny Goossens de ruime K.W.B. cijfers op het bord te brengen, terwijl er Temse. Tijdens de Paassportkampen sprong sportschepen Mare Cordeel zelf te paard in voor Appelsvoorde maar één ap- Manège Hicewa om zich samen met de jeugd te laten fotograferen (dw) peltje meer van dc kast viel langs Jo. Dc Caussemackcer op aange ven van uitblinker Danny Macs. De Koolmijn-Mini Ster 8-6 Dit Kruibeeks onderonsje werd in dc eerste helft beslist toen De Koolmijn langs Guy Jansscns. Pe ter Van Hautekcrke en Patrick De Roovcr wisten te scoren terwijl Mini Ster enkel langs Koen Ver- bruggen wat weerwerk kon geven. Na de rust eenzelfde spelbeeld met nu als scoorders Thijs Ricky, Ronny D'Hondt en Guy Jansscns voor De Koolmijn en Gerry Heyr- man, Kurt De Cauwer en Koen Verbruggen voor Mini Ster. Sint-Niklaas. De medewerkers aan de elfde Paassportstage (Iv) Dc Eenhoorn-F.C. Rocker 15-3 F.C. Rocker geraakt niet gewend aan de Bazelse omgeving en

De Voorpost | 1989 | | pagina 31