campagnes tegen roken en kanker maar vóór groen Schellaert innoveert industrieel FFR-pand Aalst richt «vakaturebank» op ACV-CM Immerzeel vierde tienjarig bestaan Onthaaldienst voor bezoekers van stadhuis JP Veilig Verkeer, prioriteit voor CVP-jongeren 4 - 14.4.1989 - De Voorpost Aalst. De fotoclub Ateljee uit Aalst trekt er geregeld op uit (a) Aalst lanceert een cam- pagne tegen roken, tegen 1 kanker maar voor meer groen. Anti-rookcampagne Recente wetgeving die ro ken verbiedt in bepaalde openbare plaatsen en an derzijds de sociale en me dische behoefte aan bege leiding tijdens het ontwen ningsproces zijn de motie ven waarom deze campag ne andermaal werd opge zet. Momenteel zijn er reeds een 40-tal inschrij vingen doch bij de start van de campagne loopt de trouwzaal vast vol. Gedurende 5 opeenvol gende dagen wordt elke avond te 20 u een voor dracht georganiseerd on der de bezielende leiding van dr. Cassiman en A. Vermeulen van «Leven en Gezondheid». Er is uitge breide dokumentatie en via slides, dia's en films kan men visueel kennis maken met de gevaren van het roken. Op 19 april en 10 mei, ook te 20 u, volgen dan nog kontrolevergade- ringen. Nadere info en inschrijvin gen via 053-77.11.11, toe stel 267. Anti-kankercampagne Aalst speelt in op de natio nale campagne «Kom op tegen Kanker». Bedoeling is op nationaal vlak tussen 1 en 14 mei optimaal mid delen te vergaren die kun nen besteed worden aan kankerbestrijding via re search en specifieke be handeling van jonge kan- keipatiëntjes. Ter gelegen heid van de Topdag D- Day 6 juni, speelt Aalst hierop in met twee gerich te doe-akties. Op de parkeerplaatsen en in de parkeerstraten rond het stadscentrum zullen studenten van middelbare scholen de auto's van de bezoekers aan demokrati- sche prijs wassen. Boven dien zullen gepensioneer den tijdens de Topdag ter beschikking gestelde ma terialen van de Nationale Werkgroep te koop aan bieden: stickers 20 fr, deelstickers 50 fr voor 9, badges 50 fr, en T-shirts (400 fr). Artiesten, sport en mediavedetten, ex-kar- navalprinsen en voetbal lers van het fanionteam van Eendracht Aalst zul len ter plekke zijn om de verkoop een ruggesteuntje te verlenen. Ook nationaal gekende politici werden ertoe uitgenodigd. Aktie voor méér groen Via de aktie «Groene stra ten» wordt de bevolking aangezet tot groenaanleg en bebloemen van hun stad. Wie over geen tuin(tje) beschikt kan nog altijd de gevel versieren met bloempotten of -bakken. Materiaal ook te koop op de bloemenmarkt op de Topdag 6 mei. Daar biedt de stedelijke groendienst u gratis teelaarde aan en plan er je gekochte plant jes in je meegebrachte bakken. Voor aanleg van een straatgeveltuintje. Dienst Leefmilieu bezorgt u een aanvraagformulier met de in acht te nemen regels. En verder is er de bebloe- mingswedstrijd met de eraan vermelde eretitel. Inschrijfformulier af te ha len op de Dienst Leefmi lieu vóór 31 mei. Rond gang van de jury in augus tus en prijsuitreiking in oktober. Kriteria bij de beoordeling zijn de ver houding gevel/bloemen, de kleurenkombinatie, het onderhoud, de harmonie tussen huis en tuin, het effekt op de omgeving en de gebruikte materialen. Ter gelegenheid van het Daensjaar is er groenaan leg op en rond het monu ment van Daens. In de Burchtstraat en langs de Werfkapel worden hoog- stammige bomen aange plant. Langs de parkeer plaatsen Nijverheids straat, Werf en Van Wam- bekekaai komen haag- planten en verder solitaire heesters gekombineerd met bodembedekkers en rustgevende grasvlakten. Op sokkelhoogte van het Daensmonument komt een taxushaag en errond een gazon. LH Aalst. KWB Erembodegem organiseert elke maand een kaartwedstrijd. De laureaten en bestuursleden voor een keer op de foto (a) Van de vroeger prestigieuze F.F.R., de DUteries et Filatures Réunies te Aalst bliiit maar weinig meer over. Een gedeelte van dit ruim industrieel pand werd reeds ingenomen door Rolierland en onlangs ook door Tragel-Sport. Verder vestigden er zich reeds twee kunstgalerijen, die van Hoviele en die van Denise Van de Velde. En een derde zou er eerlang noe bii komen. e s m Het leeuwenaandeel werd echter door de Engelse fir ma verkocht aan de Aal- sterse N.V. Schellaert, groothandel in verf, muur- en vloerbekleding en glas. Deze firma, momenteel nog gevestigd in de Vilain- straat, is momenteel in ei gen beheer doende aan in novatie van de 14.000 m: aangekochte ruimte en zulks in eigen beheer. Eer der werd gedacht de zaak De dienst Tewerkstelling bouwt aan een vakature bank. De verzamelde va- katures worden regelmatig door de stadsdiensten ge publiceerd, o.m. in de «In formatiekrant». Aktueel daarin zijn vooral de va kantieopdrachten voor studenten. Een vrij grote respons van zowel de aan bieder als van de werkzoe kende wordt daarbij ervaren. Samen met het Aalsters Coördinatiekomitee voor Maatschappelijk Welzijn organiseert de stedelijke dienst Tewerkstelling een enquête omtrent het al dan niet oprichten van een werkgelegenheidsagent schap. Dienst Tewerkstelling Deze dienst wil zich profi leren op drie niveau's. Algemeen: vanuit de stad naar de regio, naar de pro vincie en zo nodig naar hogere instanties en naai de RVA. Administratief: De aspek- ten van tewerkstelling bin nen de stadsadministratie, de voogdij-overheden en de gewestelijke decentrali satie van nationale dien sten. En ekonomisch naar het bedrijfsleven toe gaande van winkel tot zware in dustrie. De opdrachten van deze dienst zijn zowel dienst verlenend naar werkzoe kenden toe als verzamelen van gegevens in de regio Aalst i.v.m. tewerkstel ling. De dienst kan fungeren als een schakel tussen de wet gever, de RVA-diensten, het bedrijfsleven, de werk geversorganisaties, de werknemersorganisaties, het onderwijs en de open bare diensten. Dit zal zich moeten kon- kretiseren in regelmatige vergaderingen met de ver schillende doelgroepen. Op de eruit voortsproeien- de informatie kan het stadsbestuur beleidsopties puren. Alle aspekten i.v.m. te werkstelling in de stad moeten op kaart worden gebracht. Zowat een foto van de huidige situatie. Daarna kan het stadsbe stuur via de onderlinge kontakten van de betrok kenen beleidsopties trek ken en deze moeten dan uitgewerkt worden om te komen tot een eigen aan gepast personeelskader en tot hogere tewerkstelling in het algemeen. LH Aalst. De kabaretgroep die het ACV-CM feest op Immerzeel opluisterde op de knieën voor de gedekoreerden (a) Tien jaar geleden werd in Van den Steen die al se- Immerzeel een ACV-CM dert 1944 lid is van de afdeling opgericht. De bond en Zoe Vlaeminck, tiende verjaardag heeft die sedert april 1952 lid is, men niet onopgemerkt la- kreeg zilver. Theo De ten voorbijgaan en naast Landtsheer, lid sedert mei een gastoptreden van de 1955 en tien jaar bestuurs- kabaretgroep «Zo wie zo» lid kreeg ook zilver en Jef uit Wieze, werden er ook De Boelpaep, lid sedert enkele verdienstelijke le- januari 1962 en eveneens den in de bloemetjes ge- tien jaar bestuurslid en bo- zet. Onder hen twee be- vendien nog bode, deelde stuursleden. Goud was in de eer. Ook hij kreeg weggelegd voor Remy zilver. uit te breiden in de Vilain- straat zelf aan de overkant van de Vilainstraat doch daarvan werd afgezien. De Vilainstraat is inderdaad niet alleen smal maar ook doodlopend. Voor trucks met opleggers komen daar vaak moeilijke problemen bij kijken. Als alles naar wens verloopt, en de hui dige gang van zaken laat zulks verhopen, wordt in het najaar verhuisd naar de nieuwe vestiging. Bij de transformatie wordt de oorspronkelijke struktuur van dit gebouw dat ar cheologisch belangrijk is alleszins een pluspunt ver mits zich in de nabijheid van het hart van de stad een bloeiende mini-am bachtelijke zone ontwik kelt. Dit werd mogelijk omdat FFR, de Belgische markt leider op het vlak van huis houdelijk naaigaren haar eigen produktie-eenheden heeft afgebouwd en zich momenteel beperkt tot distributie. Daarmee volgt ze de trend die ook Schellaert mee maakte. Beiden hebben ze hun roots in het midden der vorige eeuw. Beiden begonnen ze ook met pro- duktie en schakelden uit eindelijk over naar distri butie. Schellaert deed dat eerst in de Gentsestraat en later in de Nieuwstraat tegenover de huidige zaal Degrez. Naast handel en ijzer en glas produceerde men er verf. Vroeger stel den schilders zelf hun verf samen op basis van olie en poeder. Rond 1930 begon Charles Schellaert echter gereedgemaakte verf te produceren die verkocht werd onder de naam «De Twee Ankers». Na we reldoorlog II werd ver huisd naar de Vilainstraat en doet schoonzoon Jean- Marie Mathias zijn intrede in de zaak. In de vijftiger jaren werd de produktie van verf echter gestopt en werd overgeschakeld naar distributie van verf en glas. De jongste jaren is Schellaert uitgegroeid tot een dinamisch regionaal distributiebedrijf voor verf, glas, behang en vloerbekleding. Het aantreden van de twee zonen Yves en Jacques Mathias maakte eventuele stagnatie onmogelijk en werd verder geïnvesteerd naar de toekomst toe. Dit sterk regionaal fami liebedrijf blijft geloven in de eigen troeven: een overzichtelijke markt die zonder problemen inten sief kan bewerkt worden, een kleine groep (20) ge motiveerde medewerkers die zich volledig met de zaak kunnen identificeren en een ingebakken klant gericht denken met een fa natieke bekommernis voor kwaliteit en service. Zowat de helft van de 14.000 mJ door Schellaert verworven zullen eerlang door de groothandel wor den ingenomen en logisch ingericht. Een afzonderlij ke toegang voor de leve ranciers en een voor de klanten met middenin de burelen. Langs de ene zij de de Dendermondse- steenweg, langs de andere de Tragel. Met bovendien optimale mogelijkheid qua bereikbaarheid en par keren. De oude konstruktie on dergaat daarbij een funk- tionele en esthetische face lift. LH «Nieuwe meesters, nieuwe wetten». Het nieuw be stuur brengt een aantal nieuwigheden in het be stuur van de stad. Burgemeester De Maght neemt naast de gewone ta ken er nog bij de «Dienst Organisatie van feestelijk heden» plus Public Rela tions en Onthaal. De prin cipes ervan zijn vastgelegd in het kollege doch de konkrete uitvoering komt eerlang. Door Organisatie van Feestelijkheden, eerder in de Kapucijnenlaan kan men nu terecht in Katte- straat 33. Public Relations bevat nog steeds Organisatie-Infor matie als weleer doch daar komt nu «Onthaal» bij. De onthaaldienst wordt opgericht naast de tele fooncentrale en zal instaan voor direkt persoonlijk kontakt en opvang van de bezoekers van het stad huis. Bezoekers worden er wegwijs gemaakt, even tueel begeleid in de stads administratie en krijgen er informatie over de dienst verlening. De onthaaldienst heeft telefonisch kontakt met de andere diensten. De onthaaldienst kan de komst van een bezoeker aanmelden en de aard van de aangelegenheid op voorhand mededelen. Deze onthaaldienst is te- Vrijdag 7 april organizeer- den de CVP-jongeren van Aalst een hoorzitting met als tema «Veilig Verkeer in Aalst». Het werd een open gesprek met de afge vaardigden van de diverse aktiekomitees uit de Ro- zendreef, de Kroonstraat, de Drieveldenweg en de Graanmarkt. Nog maar eens werd het duidelijk dat maatregelen zich opdringen. Klemto nen werden gelegd op de bescherming van de zwak kere weggebruiker, een strenger politioneel toe zicht, gevoelige snelheids beperking in de woonker nen en een zoeken naar een efficiënte aanpak van het parkeerprobleem. Het ligt in de bedoeling van de CVP-Jongeren deze pro blematiek ten gronde te analyzeren teneinde oplos singen te zoeken om een verdere verkrachting van een «woon-vriendelijke» stad te voorkomen. JM Heyman vens een informatiecen- tiebrochures. Ook folders trum waar allerlei doku- over de eigen dienstverle- menten ter inzage liggen: ning maar tevens over de «De Gemeente», het dienstverlening van Aal- Staatsblad, agenda's, ont- sterse organisaties zullen werpbeslissingen en ver- er ter inzage liggen, slagen van de gemeen- LH teraad en allerlei informa- Lede Ommegang ter ere van O.L. Vrouw te Lede De kernleden van Ziekenzorg CM Lede hebben het genoegen aHe zieken en gezonden uit te nodigen, om samen deel te nemen aan de Ommegang ter ere van O.L. Vrouw. Deze ommegang wordt speciaal georganiseerd voor de zieken op vrijdag 26 mei en dit ter gelegenheid van 575 jaar O L Vrouw van Zeven Weeëen van Lede. Om 19 uur is er een plechtige eucharistieviering in de St. Martinuskerk, gevolgd door de ommegang. Na de ommegang is er een samenkomst voorzien in de zaal Volkskring waar aan de deelnemers gratis een heerlijke tas koffie wordt aangebo den. De ommegang is toegankelijk voor rolwagens en een beperkt aantal rolwagens kan ook ter beschikking worden gesteld. Aalst. Zicht op de werken aan de Dendermondsesteenweg Geïnteresseerden kunnen steeds kontakt opnemen met de cm Si Ki f n.ZOr??f<1ewerkers Mevr" Luc °"e- bureel Aalst. Zicht aan de kant van de Traeel CM Lede, Nieuwstraat 28 te Lede, te: (053) 80.26.08 8

De Voorpost | 1989 | | pagina 4