Kuituurcentrum De Werf Aalst Jeugd- en totaaltheater, Felice Damiano Fanfare «De Terjodenaren is muzikale ziel van Erembodegem-Terjoden Tejater 80 met «De Zelfmoordenaar» De Voorpost - 21.4.1989 - 11 >ndjes, 3beho- 3i met snstot ds van 3. 08OC-VS ai, 2 ippies, <opka- 091/ 83414-VS alen, 2 Super- j Plas- 3 329, iktB rikoos, e Ter- Bilbert, Aalst. Winterslaap van Heieen Verburg Dinsdag 25.4: kinderthea ter «Winterslaap» door Mevrouw Smit In de loop van dit school jaar zullen ongeveer 13.000 leerlingen deelge nomen hebben aan een veertigtal dagaktiviteiten in De Werf. Gezien de massale belangstelling zal door de programmatoren van De Werf met dezelfde intensiteit aan het scholen aanbod gewerkt worden. Met «Winterslaap» door de jeugdtheatergroep «Mevrouw Smit» is De Werf aan een van de laat ste voorstellingen toe van een zeer suksesvol school- theaterseizoen. «Winterslaap» is een ei gentijds sprookje over een meisje, dat met haar ou ders in een hol woont. Het meisje heet Jaap, want haar ouders hebben tot haar tiende gedacht dat ze een jongen was. Jaap en haar ouders passen niet zo goed bij elkaar. Eens in het jaar brult vader: «Ver rek, het is november!» Dan vallen hij en moeder in een diepe winterslaap. Het hele stuk door probe ren vader en moeder om in slaap te vallen. Ieder jaar weer, want het stuk be strijkt vele jaren. Ze zijn bang voor alles, voor de wereld, voor vreemden. Jaap blijft intussen ge woon wakker en is best tevreden. Tot ze gaat groeien en beseft dat er toch meer moet zijn in de wereld. Dan wil ze weg maar haar ouders houden haar tegen. Uiteindelijk vindt ze een deur, een deur die oogt als een rots, geïnspireerd op de schilde rijen van Margritte, zoals trouwens de rest van het dekor. Misschien is het stuk wat wrang maar het zal zeker herkenbaar zijn en te la chen valt er zeker. De tekst is van Heieen Verburg, de regie van Ruth De Gooyer, de mu ziek van Rob van Riemen en de akteurs zijn Elsje Slats, Heieen Verburg en Henry Bosch. Schoolvoorstelling op dinsdag 25 april om 14 uur. Toegang 80 fr. Donderdag 27.4: schim menspel «Karei en de Ele- gast» door Taptoe Voor de doelgroep van de hogere cyclus van de hu maniora programmeert De Werf de produktie «Karei en Elegast» door Teater Taptoe op donder dag 27 april om 14 uur. «Carel ende Elegast» da teert uit de 12de eeuw en is de oudste integraal be waarde roman in de Ne derlandse taal. Doordat het verhaal doorspekt is met sterk dramatische ele menten, zoals het tweege vecht, de diefstal en het tornooi, leent het zich tot een transpositie naar het teater. Bij de moderne toneelver sie van Taptoe snuift men de donkere middeleeuwse sfeer op door het gebruik van het schimmenspel met zijn zwart-wit-grijze kon- toeren. Ook de vertaling die zo getrouw mogelijk bij de oorspronkelijke tekst is gebleven, draagt hiertoe bij. Een ander be langrijk element in de sfeerschepping is de mu ziek, die eveneens een uit gesproken middeleeuws karakter heeft. Enkel op het einde van het stuk, in een ballade, wordt de link naar de 20ste eeuw gelegd door het stellen dat de problematiek nog altijd aktueel is. «Karei en Elegast» is en blijft een visueel en audi tief spektakel om zelf te beleven. De regie is van Freek Ney- rinck, de muziek van Her- In Vlaanderen, dat een reputatie van feestvierders met zich meedraagt, zyn muzikale sfeerscheppers onmisbaar... Ook in Erembodegem-Terjoden is de fanfare «De Terjodenaren» springlevend en heel aktief. Meteen een krachtbron die diep in het gemeenschapsleven van de Terjodena ren ingrypt... Wie in een flinke portie zeer welluidende fanfare-klanken geïnteresseerd is, kan op zaterdag 22 april a.s., vanaf 20 uur, in de kantine van S.K. Terjoden (Damstraat, Erembodegem-Terjoden) in een opgeruimde stemming, een groot stuk van zijn lente avond vullen met een gevarieerd lentekoncert dat er gebracht wordt door de plaatselijke fanfare «De Terjodenaren». Er is in Vlaanderen waar schijnlijk geen enkel dorp dat niet over een stevig muziekkorps beschikt. Het kunnen er zelfs twee of meer zijn... Er leeft beslist wel wat op «muzikaal» gebied in Erembodegem. Hier schijnt ook de wijk Terjo den een vruchtbare bodem te zijn waar tal van talent volle muzikanten en trom melaars ontluiken en die het bij de plaatselijke fan fare «De Terjodenaren» ook waarmaken. In Erem bodegem-Terjoden voor al, ook in de omliggende gemeenten, staat deze mu ziekmaatschappij bekend als een hechte en gezellige groep, die maar al te graag uitgenodigd wordt om één of andere aktiviteit hét muzikale kleurtje mee te geven. Ze trad voor het eerst naar buiten op 9 de cember 1951, ter gelegen heid van de aanstelling van E.H. Raphael Sabot tot pastoor van Terjoden. Ro- chus De Decker zou gedu rende dertig jaar de fanfa re dirigeren. Op 3 juni 1956 werd de vlag van de fanfare gewijd. Al vlug kenden «De Terjodena ren» een bloei en een groei. Later ging het hen enkele jaren wat minder goed. Maar sinds de Ter jodenaren onder leiding staan van dirigent K.L. De Schrijver april 1981 kent deze fanfare een on gekende wederopbloei. Niet alleen is het ensemble gegroeid tot een zestigtal spelende leden, maar de kwaliteit van de uitgevoer de stukken wordt van jaar tot jaar beter. Van mei tot december trekken ze er regelmatig op uit in Erem bodegem-Terjoden, ook in Aalst, Wieze, Dender- houtem, Haaltert, om stappend door brede stra ten de feestelijke muziek voor zich uit te blazen, kermissen feestelijk op te luisteren, een breed pu bliek te laten genieten van prettige, ontspannende muziek tijdens verscheide ne koncerten. Het Kerst- en Lentekon cert dat de laatste jaren telkenjare wordt gebracht, vindt op Terjoden en ver daarbuiten, veel weer klank. Thans heeft de fan fare «De Terjodenaren» opnieuw de eer U en Uw familie uit te nodigen op haar zevende Lentekon cert dat plaats vindt in de kantine van S.K. Terjo den, Damstraat, Terjo den.. op zaterdag 22 april '89 om 20 uur. De Terjo denaren laten er U alvast genieten van volgende werken: 1. Tölzer Schützen- March; 2. Darf ich bitten (deel 1 en deel 2); 3. Music to remember; 4. Bonjour Paris; 5. Malaguèna; 6. It's Dixie Time - Dixielandpotpourri 7. Sousa favorieten; 8. Die Post im Walde; 9. De Bedelstudent; 10. My fair Lady) 11. Concerto De Aran- juez; 12. Dixie Mood; 13. Beat Medley; 14. Mexico. Echte muziekliefhebbers zullen dit vrij hoogstaand muzikaal samenzijn zeker niet willen missen. Alle muzikanten zullen al leszins hun beste toontje inzetten en hopen er een legertje vrienden en sym- patizanten te mogen be groeten. Aan iedereen: veel luister genot! (D-B.) Aalst. Le Bouffon et la Reine in de Werf man Elegast, de akteurs zijn Mare Reynaerts, Her man Elegast, Luc De Bruycker, Bart Beys en Alain Ongenaet. De voor stelling gaat door om 14 Vrydag 28.4: totaalteater «Le Bouffon et la Reine» Bolek Polivka (38 jaar en uit Tsjechoslovakije) is ongetwijfeld een van de grootste teaterklowns aller tijden. Deze auteur-regis- seur-akteur kan bogen op een onbegrensde teatrale fantasie en inventiviteit. Met maskers, poppen, mi me, illusies en andere tea trale truuks brengt hij, sa men met zijn vrouw Chan- tal Poullain, een komedie in de echte zin van het woord. In «Le Bouffon et la Rei ne» is de «bouffon» (Poliv ka) aanvankelijk een jon ge slaaf, die zich zeer goed bewust is van zijn on macht. Maar met zijn veel zijdig talent om Hare Ma jesteit (Poullain) te amu seren slaagt hij erin haar in te palmen. Het publiek speelt hierbij een niet onbelangrijke rol. Het wordt gevraagd aktief aan het spektakel deel te nemen. Enkel applaudis seren en lachen volstaan hier niet. Het hele stuk is doorspekt met een voortdurende drang naar macht van bei de partijen, een eeuwig gevecht der seksen en een flinke brok humor. Dit sterk visuele spektakel zit vol kommentaar op diver se toestanden, waarin ook het teater niet vergeten wordt; van een «waarde ring» voor Stanislavski tot een «diskussie» met Ber- thold Brecht. Polivka en Poullain spelen «Le Bouffon et la Reine» reeds 5 jaar. Zowat negen maanden per jaar reizen ze met dit stuk de hele wereld rond; de rest van de tijd zijn ze bezig met een Engelse filmversie van dit spektakel. In De Werf op vrijdag 28 april om 20 uur. Toegang 350 fr. Zaterdag 29.4: Felice Da miano en Luc Saffloer De Limburgse kabaretier Dré Steemans is al onge veer tien jaar aktief in het kabaretcircuit. Pas toen hij, nu reeds twee jaar ge leden, op een zondagmor gen opdook in het radio programma van RRT Omroep Brabant, «Het Genootschap», werd hij bekend met het typetje Felice Damiano. Sinds dien zagen we hem met het absurdistische «John- nywood» op televisie (op nieuw leek de tijd niet rijp voor dit nonsensikale soort absurdistische hu mor!...). Sindsdien ver schenen van hem eveneens een boek en een plaat. Momenteel presenteert hij op de BRT-televisie het, door de ene verguisde en door de andere geloofde, nieuwe spelprogramma «Felice» elke donderdaga vond. Men kan zeggen wat men wil, maar in feite toch een verademing na de «hu mor» van meneer Capiau! Maar ook in de teaterwe- reld is hij aktief. In zijn stuk «Ik benne gene ko nijn» waarmee hij van avond in De Werf te gast is voert hij erotische ver halen op, zich inspirerend op de teksten van de «De- camerone» van Boccaccio. Hij kreeg hierbij de hulp van Luc Saffloer en Karei Vereertbruggen van Om roep Brabant. In dit spektakel stelt Luc Saffloer een plaatselijke gast voor en Dré Stee mans, alias Felice, neemt dan ruim de tijd om zijn grappige ziel bloot te leg gen. De titel laat reeds vermoeden dat niet Dré Steemans maar wel zijn alter-ego Felice Damiano het woord zal voeren. In derdaad de «barbier» uit Eisden-Maasmechelen geeft ook hier in zijn ei genzinnige stijl zichzelf ten beste. In De Werf op zaterdag 29 april om 20 uur, Toegang 250 fr. Informatie en reservatie: C.C. De Werf, Molen straat 51, 9300 Aalst; tel.: (053) 76.13.12. L Slechts gedurende één weekend brengt Tejater 80 in Netwerkcentrum, De Ridderstraat, opvoeringen van «De zelfmoordenaar», een satirische farce waarin de Russische auteur Nikolqj Erdman een kleine burger ten tonele voert. De voorstellingen hebben plaats vier dagen tereke te beginnen met heden avond 21 april tot en met maandag 24 april telkens te 20 u. Toegangsprijs: 200 fr. Redukties 170 fr. Kaar ten te bekomen aan de kassa. Plaatsreservatie telefonisch mogelijk via 053/21.83.70 de ganse dag en tijdens de kantooruren ook via 053/21.83.70 de ganse dag en tijdens de kantooruren ook via 053/ 78.89.81. De kleine burger Semjon Semjonowitsch is werkloos maar ook niet zo werklustig. Klagen doet hij meer dan handelen. Hij laat zijn vrouw voor het dagelijks brood zorgen en beweert dat er maar één oplossing is: een eind maken aan zijn uitzichtloos bestaan. Als hij plots, midden in de nacht, verdwenen blijkt te zijn, vrezen familieleden en buren natuurlijk het ergste. Iedereen gaat le ven in de waan dat Semjon zich echt wil zelfmoorden, en dit nieuws doet als een lopend vuurtje de ronde. Weldra wordt Semjon van alle kanten aangeklampt door mensen die hem graag als een held voor hun belangen zouden zien sterven. De intelligentsia, de geestelijkheid, de kun stenaars, de staatsbedien den, zelfs de «femme fata le»... ze kunnen allemaal een «martelaar voor de goede zaak» heel goed ge bruiken, om hun ongenoe gen kracht bij te zetten. Maar hoe meer Semjon naar zijn zelfmoord wordt toegedreven, hoe minder aantrekkelijk hij het hele zaakje begint te vinden... In een regie van Achiel Van Malderen treden op: Francine De Bolle. Jet De Koninck. Wilfried De- muynck. Dirk Klinck. Hu- go Matthieu. Annie Moortgat, Nadia Morel. Pat Ongena. An Sirou. Luc Van den Broeck, Erik Van Gijsegem, e.a. De auteur, Nikolaj Erd man, had met zijn kome die minder prettige erva ringen. De opvoering werd omwille van de snij dende maatschappijkritiek door de Stalinistische cen suur verboden. Hij ver dween voor jaren in de gevangenis en in werk kampen, evenals Meyer- hold, één van de regisseurs die met het stuk bezig waren. Tehater 80 brengt de be werking die Lodewijk De Boer en Ruud Engelander enkele jaren geleden maakten voor de Amster damse toneelgroep Baal, en waardoor de lotgeval len van Semjon voor een westers publiek nog meer herkenbaar worden. Aalst. Een massale belangstelling voor het Stephan De Jonghekoncert (a) Aalst. Een van de solisten <y laureaatkoncert Steplian De Jonghe (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 11