Pas na 33' verkeersdode komt er lichtsignalisatie te Hofstade Xenophora Aalst laat van zich horen Dierenasiel Sint-Hubertus gaat op 31 mei definitief dicht Praten aan tafel Van een stadswagentje zonder rijbewijs naar een paradepaard van 9,5 miljoen Lenteberaad bij de Groenen en Koni in Polen en 21.4.1989 - De Voorpost DEMEUTER Xenophora is de naam van tijden, op 7 juni staat een de Aalsterse vereniginggespreksavond op het pro die zich bezighoudt met gramma rond fossielen uit het verzamelen van fossie- Engeland en hiervoor len en mineralen. Vereni- heeft men M.R.M.Lie uit ging voor mineralogie, pa- genodigd. Op 2 augustus is leontologie, zo staat op er een kontaktvergadering het logo te lezen. Op gere- en op 6 september spreekt gelde tijdstippen organi- prof. Dr. De Cleir van het zeert deze dynamische Ruca over de lange weg vereniging die tot ver bui- van Big Bang tot mens. ten onze grenzen naam en Op 4 oktober spreekt dr faam heeft verworven. Geys van het Ruca over vergaderingen. bijeen- IJsland, op 8 november komsten, beurzen en rei- brengt M. De Ceuster ver zen. De club komt gere- slag uit over de ontsluiting geld bijeen in de oude te Borgerhout in 1987 en jeugdbibliotheek in de op 6 december is de alge- Kattestraat (elke eerste mene vergadering voor woensdag van de maand zien. om 20 uur). Het lidgeld Zopas is de ruilbeurs ach- bedraagt 250 fr. per jaar ter de rug en die kende en wie belangstelling heeft heel wat sukses. In de voor deze club kan kon- maand mei volgt een takt opnemen met Ronny weekend in Normandië en Verle, Drieveldenweg 39 in juni gaat men naar No- te 9330 Aalst - 053- vion Porcien en Vireux. In 78.25.45. de maand september Wat de vergaderingen be- brengt de club een bezoek treft staan nog volgende aan Quenast, in oktober bijeenkomsten op het pro- volgt een grotbezoek aan gramma: op 3 mei komt trou D'Haquin en in no- dr. Goossens van de KU vember is er een reis naar Leuven praten over de ijs- Barvaux. Aalst. Met het vergrootglas werden de fossielen gekeurd a Reeds jaren staan de kranten vol van de verkeersongevallen op rijksweg N41 te Hofstade. Reeds jaren wordt door alle instanties gesteld dat driekleurige lichtsignali satie een absolute must is aan het kruispunt met de Hendrik Conscience- en de Terbekenstraat. Tussenkomsten van politici bij Openbare Werken konden niet baten. Metingen zouden uitgewezen hebben dat op de N41 er zich geen «zwart punt» bevindt. Een zwart punt is dan een plaats met drie ernstige ongevallen binnen de tijdspanne van één jaar. Nadat op zaterdag 15 april voor een belangrijk ge- vooraleer de ministeriële de twaalfjarige knaap op deelte geregionaliseerd frank viel. het kruispunt doodgere- werd en de betreffende Het schepenkollege bleef den, begraven werd en werken onder het gezag alleszins waakzaam, verleden zaterdag de 76- kwamen van gemeen- «Wanneer op dinsdag 18 jarige Frans Borremans uit schapsminister Johan Sau- april geen aanvang ge- Sint-Amands er eveneens wens. Eddy Dierickx maakt wordt door de mi- de dood vond gingen de schreef dadelijk naar de nisteriële diensten met het hogere instanties door de gemeenschapsminister plaatsen van die lichten zal knieën. Vooral dan nog doch ontving op vrijdag 7 de stad op woensdag 19 omdat het Aalsters stads- april het antwoord als april bevel geven zelf de bestuur, in spoedzitting sa- volgt. «Plaatsen van ver- werken te starten en de mengekomen wegens de keerslichten op de N41 ter kosten te verhalen op het tragische omstandigheden, hoogte van de Terbeken- ministerie» stelde burge besloten had de touwen straat te Hofstade». meester De Maght. zelf in handen te nemen In aansluiting met mijn Als U deze regels leest zijn ook al betreft het hier een schrijven dd. 6.02.89 be- de werken hopelijk aan rijksweg. Pas dan reageer- treffende bovenvermelde gang. Eddy Dierickx voegt de ook gemeenschapsmi- aangelegenheid heb ik de bij zijn persbericht nog nister Sauwens positief. eer U mede te delen dat er een paar zuurzoete bemer- Eddy Dierick, nu OCMW- momenteel géén kredieten kingen over het al dan niet voorzitter, heeft samen beschikbaar zijn voor de beschikbaar zijn van kre- met andere mandatarissen realisatie van bovenver- dieten. reeds jaren lang geijverd melde verkeerslichten, voor het plaatsen van drie- Van zodra er kredieten be- kleurige verkeerssignalisa- schikbaar zijn zal de plaat- tie doch het mocht niet sing met prioriteit worden restaurant in de gemeente baten. De opeenvolgende behandeld. Getekend «Jo- waar toevallig de kabinets- han Sauwens». «Die waren alles zins wél beschikbaar om een afrit van de E40 te maken naar een gekend Aalst. Een beurs om van te duizelen. Duizende stukken lagen er tentoon (a) Het dierenasiel Sint-Hu- bracht, worden gesloopt, stuur aan het dierenasiel neemt het asiel dan ook werkte men er met een bertus sluit op 31 mei zijn Na heel wat besprekingen een perceel grond van geen dieren vóór de ver- budget van zowat-1 mil- deuren vermits de Lion en mysterieus doen over ruim 41 are toegewezen bihuizing meer op. Integen- joen fr. per jaar. d'Or-lokalen waar het in een oplossing die men het zuiveringsstation te deel. Mensen die dieren In het nieuw te Hofstade paardenstallen en varkens- reeds al dan niet had ge- Hofstade aan de Spui- willen adopteren zijn nu op te trekken gebouwen hokken was onderge- vonden heeft het stadsbe- meersen. Momenteel zeer welkom want tijdens zullen 120 dieren een on- ministers talmden tot uit eindelijk de nationale mi nister van Openbare Wer ken eind december 1988 haar toelating gaf om deze lichten te plaatsen. De re gionalisatie kwam er ech ter een stokje voor steken toen Openbare Werken chef van een minister van Eigenaardig toch dat toen openbare werken burge- het stadsbestuur zelf de meester is». Aldus Eddy lichten wilde plaatsen de Dierickx die er het etiket gemeenschapsminister «Dit is Belgisch» op plakt, plotseling wel kredieten LH ter beschikking had. Er diende dus een tweeën twintigste dode te vallen der uur ?neo <erk t dit I ■nige zette i. De nder door ir. ptre- pella b de José een periode van overgang derkomen vinden waarvan Op 28 april zitten we weer aan tafel, voor een gezellige Een nieuwe lente een zal het wel even moeilijk gevreesd wordt dat ze met babbel over ernstige dingen want dit keer staat het nieuwe schepen van kul- worden om de opgenomen een besmettelijke ziekte kulturele leven in de stad Aalst centraal. Kunstenaars en tuur, binnenkort een dieren valabel onder te zouden opgezadeld zitten beleidsverantwoordelijken in een rechtstreekse konfron- nieuw geluid? Daarover brengen. en ten laatste nog een hok tatie in het Vredeshuis om 20.00 uur. Dat allemaal en over nog veel meer Vermits de sloping van de voor dolende dieren door terwijl er een eenvoudige maaltijd wordt geserveerd. (over kookkursussen voor oude fabrieksgebouwen de politie binnengebracht. kansarmen en hoe Engelse van De Lion d'Or is aan- Komen daar nog bij admi- Een vet jaar na opening uit het socialistische verle- gazons aanleggen? bvb.) gevangen aan de kant van nistratieve lokalen, een blijkt «De Werf» reeds den (Bert Van Hoorick) haalde Voorpost de de Bredestraat is het asiel refter voor het personeel, aan te kijken tegen een eindelijk een progressieve- deskundigen «par excel- momenteel nog enkel be- een keuken, een berg- aanzienlijk financieel ver- re zee durven kiezen en lence>> rond een artistieke reikbaar via de Victor Bo- plaats en een kraamka- Hes, ondanks het rijke pro- ruimte maken voor het tafel- °P 28 aPril om 20 00 cquéstraat. mer. Het geheel wordt ge- grammatiebudget en het jonge eksperiment? Of uur in het Vredeshuis tre- Aanvankelijk werd (zon- raamd op een uitgave van risicoloze en populaire blijven we midden de «Da- den aan voor een innige der vergunning) met een 12 miljoen dat zou moeten programma van het afge- nesch-spelen» en «Iweinen PartiJ vooroordelen-ver- dierenasiel gestart te Nieu- vergaard worden via aller- iopen jaar. van Aelst» in de mottebal- nielers: de heer Mark Po- werkerken op de Restert. hande aktiviteiten. De Hoe wordt dat door de lenlucht van de aloude to- Ieyn' vo°rzitter van het Wegens protest van de bu- stad is borggever. Wette- verantwoordelijke pro- neelspeelkonsten zitten? Vlaams Zwitsers Kultur- ren die zich vooral keer- lijk moet de stad inder- grammatoren geëvalu- Wat met de klachten over verein en direkteur van den tegen het hondenge- daad zorgen voor een die- eerd? Zal de nieuwe kapi- de stroeve en onbeholpen het Museum voor Moder- - ne Kunsten in Basel; de Aalst. De slopingswerken aan de Lion d'Or zijn begonnen. Het dierenasiel dat er na veel omzwervingen een plaats had gevonden is opnieuw op de dool (a) bief werd na heel wat pro- renasiel en de mensen van ,ein Oracienné Van NieV opvang van artiesten en cedures overgeschakeld Sint-Hubertus nemen het wenborgh erin slagen om groeperingen door ondes- naar de leegstaande Lion stadsbestuur dus deze zorg het schip van kuituur een kundig personeel? Zijn d'Orgebouwen. Geleide- af. andere koers te laten va- dat feiten of roddels? Wie lijk kwamen ook finan- cieel tot een zuivere toe- LH stand en de jongste jaren ren? Wil of durft ze dat is wat in het Kultureel wel? Zal men in navolging Centrum? van illustere voorbeelden Autosalon van de beste kondities >otste eerde arro. eden. cours xken- [\je en igieu- in de t koor irheen n ver- rt» is n ver- ippijn- enkele stijlen iet zijn iten uil Francis nakend zangen iwath. Jeune izangeo irleidei [lender aan d Rond [ïumnie Wat zijn de bevoegdheden en de prioriteiten? Hoe zien zij de taak van het centrum en hoe wordt die taak vorm gegeven in het programma-aanbod? En heer Jo Bogaert, dirigent van de New York Metro polian en komponist van talloze new beat hits; de heer Ignace Diericks, am bassadeur en kultureel at taché voor België in Span je, assistent van de minis ter van kuituur; de heer Jo Van den Brulle, hoofd technische inspektie van kulturele centra en sekre- wie zijn de goden op de taris-generaal van het de- Olympos, de mannen en Partement kunst en toeris- Met haar «Autosalon van honderdduizendjes maar mobilist niet nog meer de in elk autobedrijf teneinde te spannen voor de proble- Aan burgemeester De de beste kondities», het ook een adembenemend melkkoe van de Staat paraat te staan voor het men die de automobilist Maght dan de eer het tra vijftiende in de rij gooide exemplaar van eventjes moet blijven en zeker niet Europa van 1992. Midden- bezighouden: niet in het ditionele lint door te knip- AVA, het Autovakver- 9.500.000 fr. Verder een dat het gebruik van de au- standsschepen Gilbert minst een realistische op- pen en de grote autoshow bond tijdens de beide vori- reeks exklusieve sportwa- to moet bestraft worden Bourlon prees zich geluk- lossing van het parkeer- open te verklaren, ge weekends hoge ogen. gens en spektakulaire 4 x 4 door opdrijven van de kig over dit herhaald ini- probleem in de binnen- LH Eenentwintig merkenver- wagens maar ook voor wie benzine en dieselolie- tiatief en beloofde zich in stad. delers en enkele aanver- over geen rijbewijs be- prijzen. Wanneer wordt het Kultu- wante bedrijven zorgden schikt en toch wil autorij- H B B H reel Centrum eindelijk die vrouwen van het laatste woord: de Raad van Be stuur? Waar willen wij met het Kultureel Centrum heen? Waarom hebben zij hun stoel in de raad ver diend? Enfin, talloze vra gen over de kompetentie van die raad. inde Aalsterse Ketzershal- den de Ligier-stadswa- AVA-voorzilter Luc Got ten voor een grandiose gentjes. Direkteur Strae- faerts wees op de dende- show Er was alleszins een len van de Beroepsorgani- rcnde konkurrentie waar- wagen naar ieders beurs, satie van Autohandelaars Kleinere wagens met een stelde bij de openings prijskaartje van een paar plechtigheid dat de auto- Morgen zaterdag 22 april driemaandelijkse samen komst van de Groenen te 14 u. in Jebron, Begijnhof 1. Dit om kontakt te onderhouden met de achter ban en met gelijkgerichte personen. Het wordt nu een «Lenteberaad». Niet alleen leden en simpati- santen zijn er welkom. Iedereen die meent iets te zeggen te hebben is er welkom. Dus met een vraag, een suggestie, een probleem of wat dan ook. Frederik Janssens van «Ploeg», de vormingsinstel ling van Agalev, leidt een gesprek rond «basisdemo- kratie». Geen saaie lezing doch een work-shop. De namiddag wordt te 18 u. afgerond met een vegetarische maaltijd klaargemaakt door eethuis Iris. Nadere info bij Joost Callebaut 091/21.82.71. LH mee in de autowereld moet worden afgerekend. Hij loofde de inzet van de dealers die door aanwezig te zijn op dit Aalsters Sa lon dat minder grootscha lig is dan elders en meer persoonlijk kontakt en la tere service toelaat een deel van de promotie voor «de auto» op zich nemen. Hoe men het draait of keert, de auto is gelukkig maar niet meer weg te denken. Iets waarbij de heer Straelen aansloot met te wijzen op de momenteel heersende autofobie waar bij gedreigd wordt het kind met het badwater weg te gooien. Direkteur Straelen brak bovendien een lans voor het volgen Aals, EnM d van de technische evolutie vuurtoren van vooruitstre- me aan het ministerie van de Vlaamse Gemeen schap; leden van de Dies Irae Company zang- en dansgroep met internatio nale uitstraling en ijverend voor het behoud van de Vlaamse traditionele volkskunst; de heer René Van Gijsegem, regisseur van onder andere The Last Temptation of Jesus Christ en Zuid-Afrikaners eerst en Commissaris van de te artistieke expressie? bu, ,east de veram_ van AKV Sjik in gala-uniform op hun eetfestijn (a) artistieke expressie? Een vuurtoren, niet een aan- en uitflikkerend lampje boven een steeds populairder wordend café, de ontmoetingsplaats voor 's centrums stadswerklui in de bange uren dat ze ver ondersteld worden aan het werk te zijn. Kunnen ze van ginder boven ook zien hoe de Aalstenaars de aloude en keizerlijke stede verlaten om elders suk- sessen te boeken? Jam mer. Ok. aangenomen dat het overal hetzelfde liedje is: «Geen sant in eigen land» enz., maar in Aalst zingt men het lied met «voorbedachte rade» en in een toon van angst. Waar zijn ze bang voor de auto riteiten? Voor het bewijs van hun onkunde? Stem menverlies? Hun karrière? woordelijken van de dienst kuituur van de stad Aalst en de bemanning van het kultureel centrum De Werf. Mag het daarbij gezegd worden dat al deze nota belen van Aalsterse komaf zijn, net als U... en vele, vele anderen. Een niet te missen en uniek spektakel met alles wat U altijd had willen vragen maar waarop U toch geen antwoord krijgt. Schrijf vandaag nog in, het aantal plaatsen is beperkt. R. Van Gijsegem

De Voorpost | 1989 | | pagina 13