Ongeloof lijk, wat we met TV-Ekspres gewonnen hebben Openstelling Mirabrug opnieuw aangekaart Derde kantoor- en computerbeurs In Dendermonds stadhuis Oostvlaamse Heemkringen te gast in Hamme &SPRES 16 - 21.4.1989 - De Voorpost De dijkversterking in de streek van Schelde en Durme, we Durmebrug vormt hier- het opnieuw toegankelijk ma- in uitvoering van het Sigma-plan, is de gelukkige voor Seen alternatief, vermits ken van de oude brug, het aanleiding geweest om een uitgebreid en komfortabel men. dai) ®en 8ro,e omweg versterken van 100 m Durme- fletspadennet langs deze waterwegen tot stand te bren- gen, dat steeds meer gebruikt wordt omdat het door een zeer mooie natuurlijke omgeving loopt en tal van toeristische plekjes met elkaar verbindt. moet maken en het voor fiet- dijk (kant Elversele) en de sers onveilig is van deze weg asfaltering van de Durmedijk gebruik te maken, omdat er tussen de oude brug en de geen apart fietspad is. aanlegsteiger van Tielrode. Wat echter óók zeer belang- r-i„ rijk is, is het gebruik van de ""„a,°' hfhooP oude brug door de scholieren f"' h T h'Craan die van Hamme naa, Sint- Niklaas moeten, of van Elver- h E d° E a" sele of Tielrode naar Hamme. -ï=t beleid dat de minister wenst te voeren, om- Wat meer specifiek de Dur- dijk, tegen de brug, verkeert mevallei betreft werd recent nog in de oude toestand en (de laatste twee jaar) een vormt dus in het kader van knap fietspad gerealizeerd het geheel van de werken een tussen Waasmunster (Sombe- echte zwakke schakel: hier ke) en de oude brug over de moet de dijkversterking nog Ook voor hen zou de route dat zij kleinschalig is, de ver- Durme. Verder beschikt ook gebeuren, samengaand met veel eenvoudiger en veiliger keersveiligheid ten goede Tielrode over een goed uitge- de aanleg van een fiets- en zijn via de Mirabrug. komt en tegelijk het milieu- rust fietspad tussen de aanleg- wandelpad op de dijk. Deze drie elementen vormen vriendelijke vervoer en een steiger van de watersportvere- dus het verzoek dat senator gezonde vorm van toerisme in niging en de Boelwerf te Senator De Bondt dringt er De Bondt de minister doet: de hand werkt. Temse. bij de minister op aan om deze werken zo vlug mogelijk Omdat er nog een kleine aan Ie vallen. 8 schakel in het geheel ont breekt, schreef CVP-senator Wat nu de oude Durmebrug De Bondt een bnef naar ge- of de Mirabrug zelf betreft, meenschapsminister voor deze staat al enkele jaren vol- openbare werken en verkeer ledig opengedraaid en is dus Johan Sauwens. buiten gebruik. Nochtans zou Da. Sluk bevind, rich lussen SkefTunn^ JSSt de hflegrieiger van Tielrode een fiets- en wandelroute van- HDurmebrug. Van uit de gemeente Hamme. die nfeuwd! maar ^"ad« met grove voor het gebruik met de fiets of als wandelpad niet aantrek kelijk is. Ongeveer 100 m Voor de derde keer organizeert de Kamer voor Handel en Nijverheid van Dendermonde een kan toor- en computerbeurs met daaraan gekoppeld een seminarie voor bedrijfsleiders en -verantwoordelij- ken. Het seminarie «wordperfect» vond plaats op 19 en 20 april en werd druk bijgewoond. De deelne mers leerden er met de pc brieven, verslagen, rapporten maken en aanpassen. De kantoor- en computerbeurs zelf wordt officieel geopend op vrijdag 21 april om 18.00 uur in het stadhuis van Dendermonde. Men kan er terecht op zaterdag 22 en zondag 23 april telkens van 14.00 tot 19.00 uur. Er zijn doorlopend demonstraties voorzien en van zelfsprekend is er alle informatie te verkrijgen over mini- en personal computers en kantoorinformatisa- tie. Hebben hun medewerking verleend aan deze voor de streek van Dendermonde belangrijke beurs: Baeten Corporation bvba, Bizibit, Bumico bvba, Datatext, Danmark Computer Systems, Fem, Business Solutions nv, Kresoft Systems bvba. Mht Buro bvba, Pico-Soft, S-data bvba, Sobofi Buro tech bvba, Ammotrading en de bedrijfsdatabank van de Kamer zelf die ten dienste staat van de leden van de kamers voor koophandel. De toegang tot deze beurs is geheel gratis. Afgevaardigden van het Verbond van Kringen voor Heemkunde in Oost-Vlaanderen en suggesties voor de toekomstige werking van het Verbond. Zo staan ook voor de vergaderen telkens tweemaal per jaar en vorige zaterdag waren zy te gast in Hamme komende maanden opnieuw prestigieuze projekten op het programma die door by de plaatselyke vereniging «Osschaert». Elke bijeenkomst heeft een wel omschreven gouwvoorzitter R. Ruys in detail toegelicht werden en waarover de vergadering zijn agenda tot voorwerp met o.a. verslagen van wat voorbij is, maar ook met voorstellen fiat moest geven. tilnSn i I K heemkundige wer- mei een gouwdag ingericht De gouwdag is elk jaar als een geren. Tijdens het weekeinde ar nog bekleed .VnB. 'Z' wSZTn houden we vooral de her- king praktisch probleem- door een van de kringen die hoogtepunt voor de heem- van half september wordt kiezelsteen wat C*Sn5foeYers nie™ng van de bestuurs" loos verloopt en sinds ja- hiervoor een vrijwillige kandi- kunde in Oost-Vlaanderen hiervoor het kasteel van laar- mei ernaar veroindt. De nieu- mandaten waaruit blijkt ren in goede banen geleid da'uur ""tuurt. Doorgaans beschouwd, een ontmoeting ne letterlijk en figuurlijk be- wordt dank zij de onver- 5UI? door een jubile- waar men nog van echte en zet door een paar honderd moeide inzet van R. Ruvs rende ^nng en aldus zal men hechte - vriendschapsban- heemkundigen uit alle hoeken iPP zondag 21 mei te gast zijn den kan spreken, waar van van het Vlaamse land Het Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekenin 442-8 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis.demdprmonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 13 april: 1. Jan Van Tilborg en Hubert De Troch, 2. Yolan- de De Jonge en Michel Mathijs, 3. Magda Secretin en Paul Van Damme, 4. Andrea Van Daele en Magda Weymans en 5. het echtpaar De Saeger. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis-Dendermonde. en ziin pehele hpctmirc- u- ■t* "iC1 Vf 8aM den kan spreken, waar van van het Vlaamse land. Het Dloee aan wie een hiina m b he^"lkP"dl8e knn8 gedachten gewisseld wordt en thema van deze landdag is orpnjplnnc „«r» Marka in Manakerke waar waar velen elkaar hulp bieden geweven rond de oude rccht- <g zeloos» vertrouwen men reeds een kwarteeuw aan bij eventueel opzoekings- spraak waar heksen gegeven wordt: D. De lokale geschiedenis doet. werk Nergens anders voelt Boeck (sekr.), R. Poel- Deze 24ste gouwdag krijgt als "ten dergelijke sfeer van ver man (redaktie), O. Van thema mee: Roepstenen en trouwen en behulpzaamheid Wittenberg (penningm.), kerkpuien in Oost-Vlaande- en volgens voorzitter R. Ruys - - reni en hieraan wordt een 's en blijft de gouwdag «een voordracht met dia's gekop- dag om ee" grote portie vita- peld. een uiteenzetting van P minen op te doen om met nog De Win. De voormiddag meer werklust verder de wordt dan afgesloten met een heemkunde te bedrijven> W. Meuris, A. Roels en j. Van Der Spaeten. Vorig jaar nam men de kring van Hamme Os- crhiïprt j- "uiui uan aigcsiuicii niet CCII tp.unj.vu-. .wiuvuvu- scnaenop in aie grote bezoek aan de tentoonstelling Daarom drong hij er bij de den voor bezoeken aan monu- heemkundige familie die <jie een gepaste titel mee- afgevaardigden op aan opdat menten of musea. In laarne op het ogenblik uit 33 kreeg: «Elk zegge het voort». e'k m zijn eigen kring er zou heemkundige verenigin- Na een Breugheliaans mid- naar streven, met volle inzet, gen bestaat en waarschijn- dagmaal brengen de heem- n°g meer mensen te bewegen lijk dit jaar nog zal aange- kr""gen een bezoek aan de aan de gouwdag in Mariaker- vuld worden met een naar L Vrouwekerk en het kas- k<= deel te nemen. variatie aan stukken over verschillende heiligen zullen te kijk stellen. Alles zal trouwens ondergebracht wor den in een keurige kataloog, het kluizenaarswerk van een specialist ter zake, Walter Meuris. De opening van deze tentoon stelling is voorzien op vrijdag schandpalen centraal zullen 9 juni a.s. en valt samen met staan. het jubileum van onze bis- De gouw Oost-Vlaanderen schop die een kwarteeuw aan moet instaan voor de organi- het hoofd staat van het bis- satie in samenwerking met het dom Gent. Verbond voor Heemkunde. Bevoegde heemkundigen houden er referaten en de namiddag wordt voorbehou- vuld worden met een paar andere die pas gesticht Bfke": Mf" besl"" j- deze heemkundige dag met de werden en om toetreding uitreiking va„ |c Rseinaer, verzochten. - Landdag Alle provinciale verbonden prijs die dit jaar aan A. Roels, yoor heemkunde komen elk voorzitter van de heemkring 't jaar samen in de maand sep- Sireentje van Waasmunster, tember en in 1989 zal Oost- de maand toegekend werd. Vlaanderen als gastheer fun- Restauraties Dat het Verbond van de Krin gen voor Heemkunde in Oost-Vlaanderen zich niet louter bezig houdt met het snuffelen in oude vergeelde bladen wordt bewezen door de veelzijdigheid in het jaar programma. Naast de reeds vernoemde aktiviteiten nodi gen zij alle heemkundigen uit op de voorstelling van het te boek over «Geslaagde restau raties». Dit is een merkwaar dig boek waarin maar liefst een 150 foto's verzameld zijn over de «beste» geslaagde res tauratics gedurende een vijf tiental jaar. In samenwerking met de kredietbank Gent is er bijgevolg opnieuw verzame- uiteraard het kasteel met al zijn pronkstukken kun nen bezoeken maar daarnaast ook de tentoonstelling «He ksen in de Nederlanden», een prachtige en unieke tentoon stelling die thans loopt in het Algemeen Rijksarchief Brussel. Tentoonstelling Het bestuur van de gouw Oost-Vlaanderen beperkt zich niet tot administratieve noch financiële aangelegen heden maar breidt de werk zaamheden uit tot projekten ling geblazen op vrijdag 23 waarbij alle leerlingen nauw juni om er dekorte academi- Dendermonde. Het was een vinnige maar fair betwiste strijd tussen de kabinetsmedewerkers van de ministers De Batselier en Tobback (foto Piet Hermans) betrokken worden. Prachtige tentoonstellingen in de KB te Gent en over specifieke dorpsthema's in het Bijloke museum zijn er de direkte voorbeelden van. Ook nu staat er een dergelijk projekt op stapel met een ten toonstelling over volksdevo ties welke zal te bezichtigen zijn in de Crypte van de Sint- Baafskerk te Gent. Populaire heiligen in het bisdom Gent worden hier verenigd en niet minder dan 34 parochies zul len hierbij vertegenwoordigd zijn. Dit had zelfs nog meer n j j y-, kunnen zijn maar sommige Dendermonde. Op het terrein van Sparta Appels speelden de kabinetsmedewerkers parochies hadden angst van van gemeenschapsminister de Batselier tegen de mannen van minister Tobback (foto diefstal wat niet wegneemt Piet Hermans) dat deorganisatoren nog een sche zitting bij te wonen en eventueel het boek aan te ko pen of in ontvangst te nemen. Alhoewel elke Vlaamse pro vincie over een gouw met meerdere kringen beschikt dan toch kan men het Ver bond van Oost-Vlaanderen gerust als voorbeeld stellen want nergens anders kan een bestuur op dit niveau een der gelijke agenda voorleggen. Het zijn trouwens geen kleine aktiviteiten maar telkens pro jekten met een cachet van hoogst-degelijke waardering, uitgewerkt tot in de puntjes en genietbaar voor iedereen. JV 'Eigenlijk is mijn man de echte winnaar,' aldus Antoinette Coopman (Arendstraat 3/D. 8400 Oostende), winnares van een droomvakantie op TEN-BEL. 'Zelf heb ik het veel te druk om mee te doen aan de wedstrijd. Gelukkig vond hij wél de tijd!' 'TV kijken komt voor mij neer op zorgvuldig het aanbod van alle zenders selekteren, aldus Rita De Mnnck (Weggevoeidenstraat 43, 3020 Herent) die voortaan haar programma's op een prachtige PANASONIC video kan registreren Als rijkswachter doorkruist Rudi Keiler (Naalstraat 3. 2570 Duffel) heel het land Binnenkort kan hij ook heel Tenertfe doorkruisen, want hij won een gratis droomvakantie op TEN-BEL! Hier ziet u hem in het charmante gezelschap van zijn echtgenote Knsta. 37 jaar oud en een fervente liefhebber van motorcross is deze sympathieke winnaar van een PANASONIC video Viktor Opdebeeck (Kabienstraat 94, 3988 Veerle-Laakdal) En óf Viktor, die veel TV kijkt, in z'n nopjes is met zón mooie prijs! Simone Swinnen (Turnhoutsebaan 32, 3290 Diest) houdt erg veel van reizen, wat ze meestal samen met haar schoonzus doet, 'Kun je voorstellen hoe blij ik was toen ik vaststelde dat ik een droomvakantie op TEN-BEL gewonnen had!' zegt ze met de glimlach. Bij Jean-Pierre Goeman (Sint-Martenslaan 106, 9751 Asper) kijkt heel de familie meestal naar hetzelfde programma. Maar met die PANASONIC-video hoeft er voortaan niet meer geredetwist te worden wanneer de voorkeur eens afwijkt... Annie Magne (Niklaan 12/A, 3600 Genk) leest zelden of nooit kranten, maar altijd TV-EKSPRES! Meedoen aan de wedstrijd hoort er ook steevast bij. Terecht, want zopas won Annie een droomvakantie op TEN-BEL. Haar reaktie? 'Wie zou er niet graag gratis op reis gaan!' Vijftigduizend frank cash: dat is de niet geringe som waarmee Jacques Rolle (Hamelstraat 12, 3815 Sint- Trutden) aan de haal gaat. Na vele jaren ijverig meedoen aan de wedstrijd van TV-EKSPRES komt die hoofdprijs beslist als een mooie verrassing! Nelly Goes (Tervuursesteenweg 11, 3030 Heverlee) kreeg de droomvakantie op TEN-BEL van haar moeder aangeboden. Zij kwam onlangs als winnares uit de bus. Hier ziet u Nelly in het gezelschap van haar echtgenoot Paul. 'Een video, ja. dat stond al een hele tijd op mijn verlanglijstje!' verklapt ons Guido Dillen (Geuzenberg 7, 9000 Gent) Ook zijn geduld werd mooi beloond door een hypermoderne PANASONIC. Meteen een aanmoediging om te blijven meedoen aan deze wedstrijd' Tuinieren, muziek en fotografie: dat zijn de hobby's van Frangois Ceulemans (Kapelstraat 23, 2940 Zemst) 'Maar eigenlijk moet ik er ook reizen aan toevoegen!' aldus Frangois, die meteen een droomvakantie op het eeuwig zonnige Tenertfe won! Net zoals honderden anderen wisten deze lezers van TV-EKSPRES eenvoudig niet wat hen overkwam. Ook JIJ kan méér winnen dan je ooit hebt durven dromen. Deze week gaat er weer eens een kluis open van 100.000 fr cash! Grijp de kansen die je zomaar in de schoot vallen, en doe mee aan die unieke wedstrijd van TV-EKSPRES. TV-EKSPRES geeft je niet alleen de meest volledige programma's en de beste ontspanningslektuur. Maar voegt er ook nog een massa schitterende prijzen aan toe. Elke week opnieuw! Alweer een lezeres die haar favoriete programma's voortaan kan bekijken wanneer ze dat maar wil Liliane Van Herreweghe (F. Ransstraat 41, 9000 Gent). Als trouwe lezeres van TV-EKSPRES heeft ze die prijs beslist verdiend! Van harte proficiat, Liliane! Hier ziet u Eddy De Bock (Koning Nobellaan 15, 9180 Belsele). Hij is veertig jaar oud, vader van een flinke dochter, en gaat jaarlijks op vakantie naar Joegoslavië. Als trouwe lezer van TV-EKSPRES doet hij steevast mee aan de wedstrijd. En terecht! 'Net als iedereen kijk ik graag TV.' verklapt ons F. De Jonghe (Mezenhof 18, 1820 Stroombeek-Grimbergen) 'Maar ik leid zon druk leven dat er niet altijd de tijd voor overblijft Met die PANASONIC-video kan ik tenminste kijken wanneer mijn agenda dat toelaat!' Voor Hugo Verleysen (Vosholleweg 8. 9440 Aalst) hoort reizen naar het Zuiden er jaarlijks bi). De droomvakantie op TEN-BEL komt dus mooi van pas' 'Vooral die lessen surfen en diepzeeduiken trekken mij aan Ik ben benieuwd wat dat wordt!' aldus Hugo Alweer een trotse winnares van zo'n PANASONIC video met de laatste technologische snufjes: Johanna Eeckels (Steynstraat 359 bus 9, 2710 Hoboken). 'Toch mooi meegenomen,' vindt ze. 'Ik had nooit gedacht dat me dit nog eens zou overkomen...

De Voorpost | 1989 | | pagina 16