Rt\ De laatste goals... Eerst 0-2, dan dubbele cijfers! K.A.V.D. rekent op al zijn supporters Kamille-bloeme-kes De Voorpost - 21.4.1989 - 17 Redaktie: Oude Vest 34. 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Voor de meeste ploegen zit deze week de laatste match erop. Ook voor deze keeper van Waasmunster die duidelijk de verkeerde kant uitgaat bij deze strafschop van Heikantspeler Kesteleyn. Wanhopig kijkt hij de bal na. De meeste spelers zullen wellicht gedurende de volgende maanden met een zekere opluchting de shoes invetten en van een verdiende rust genieten. Ondertussen zijn er al verschillende kampioe nen gekend: Kallo in tweede provinciale A, TK Meldert in derde D, Klinge in derde E, Mere in vierde D, Rapid Lebbeke in vierde G en Heikant Zele in vierde H. Zeker van de degradatie zijn ook Jong Lede (3e nat. A) en FC Wieze in tweede provinciale A. Voor vele ploegen rest er nog een waterkansje om zich te handhaven, zodat we daarvan nog niet helemaal zeker zijn. Volgende week brengen we U wel een volledige lijst. Allicht gaat dit weekend de meeste belangstelling uit naar de wedstrijd Ertvelde-Aalter in eerste provinciale, waarin over het lot van KAVD beslist wordt indien het zelf thuis wint tegen Melsele. Verlies van Aalter of een gelijkspel is voldoende om KAVD volgend jaar in bevordering te laten uitkomen. Damesvoetbal. Kamillekes-N amêche 10-2. Paula Bisback heeft zopas het derde Aalsters doelpunt op het bord getrapt. Saskia Molly en Sandra Van der Linden lopen juichend met Paula mee. Het kampioenenfestival kan beginnen (da) DAMESVOETBAL Damesvoetbal Tweede Nationale Kamillekes Aalst - Union Nameche: 10-2 Damesvoetbal. Kamillekes-N amêche 10-2. Het talrijk opgekomen publiek kreeg doelpun ten te zien en dat is toch nog altijd de hoofdzaak in voetbal (da) Schitterend lenteweer, het terrein al bij voorbaat door bloemetjes omzoomd, mee slepende muziek van discobar Summernight, een keur van VIPS en persmensen, een op gewekte stemming... alles was er om de Kamillekes pro bleemloos naar de kampioe nenviering te begeleiden. Toen de wedstrijd echter acht minuten oud was, keek ieder een verbaasd en elkaar onge lovig aan: de bezoeksters wa ren tot 0-2 uitgelopen. Het begon al met een vrij schop die de Waalse meisjes een hoekschop opleverde. Niks aan de hand natuurlijk, de Kamillekes deden het kalmpjes aan. Een onschuldig terugspeelballetje van Peggy Van de Maele verrastte Con- ny Adam en na zes minuten was het 0-1. Niks gebeurd, dat zouden de oranjen wel event jes rechtzettenIWablieft? Pas afgetrapt snapte Regenufle Pevraye het balletje mee, haalde van ver uit en tot haar eigen verbazing verdween de bal in de Aalsterse netten. 0-2? Als de bezoeksters nu eens de bal gingen buitentrap pen en hun doel afgrendelen? Dat deden ze gelukkig niet, maar ruim een kwartier heer ste er een bedrukte stemming aan de Zandberg, onzeker heid sloop in de harten... Droom-owngoal Het vlotte niet in het Kamille- keselftal, de kombinaties ver liepen stroef en de vroege doelpunten die anders prompt plegen te vallen bleven uit. Tot Sandrine Cruspin er aan de 23e minuut met een droom van een owngoal weer vaart in bracht. De Aalsterse meisjes hadden de weg naar het doel opnieuw gezien en op slag draaide het weer goed bij de thuisploeg. Nog geen minuut later werd het 2-2 toen Kath leen Stevens doorging en aan voerster Van der Linden aan speelde. Sandra aarzelde niet en de ploegen stonden met een gelijk. Weer twee minu ten later ging Kathleen op nieuw aan de haal, bediende nu Paula Bisback die de derde treffer op het scorebord bracht: 3-2 na 26 minuten en er werd hoorbaar opgelucht geademd. Myriam Van Slembroeck kwam tussen de lijnen, i.p.v. Saskia Molly en de oranjen bleven aanvallen. Drie minuten voor de rust zette Myriam voor doel, de Waalse doelvrouw miste de interceptie en Sandra Van der Linden maakte er 4-2 van. Voorproefje Pas na de rust kreeg Kathleen Stevens geel van referee Mau rice Roelandt wegens protest. Het werd 5-2 toen Paula Bis back een hoekschop trapte en Sandra Van der Linden mooi inkopte. Een kopstoot van Kathleen Stevens ging naast. Even later kwam Ann Eloot in haar plaats opdraven en kreeg Kathleen applaus. Aan de 14e minuut leverde een fraai samenspel Clompen- Van Slembroeck een zesde Aalsters doelpunt op. 6-2 via Myriam. Vier minuten later lanceerde Paula Bisback het Brusselse sneltreintje en de frele Myriam liet 7-2 opte kenen. Een kwartier voor het einde strijd, die nogal raar begon maar toch een happy-end kreeg voor de Kamillekes. Die kunnen zich nu opmaken voor hun bekerwedstrijd, za terdag a.s. aan de Zandberg tegen eersteklasser Asse Ter- heide. Meteen een eerste va labele testcase voor de Aal sterse voetbalsters en een voorproefje van wat hen in Eerste Nationale te wachten staat. Kamillekes Aalst Conny Adam. Lutgart Viae- ne, Peggy Van de Maele, Ma- kwam de bal uit een geharre war voor het doel voor de voeten van Sandra Van der Linden, die er 8-2 van maakte. Een knappe poging van Re- nilde Clompen leverde weer een doelpunt op (9-2) en My riam Van Slembroeck sloot de rij en Aalst haalde meteen dubbele cijfers. Ook Peggy Van de Maele kreeg een ap- plausvervanging. Daniëlla De Meersman kwam haar ver vangen. Onder luid gejuich kwam het einde van een wed- De kompetitie ligt achter de'rug en met een kampioenstitel voor het eerste elftal, een derde plaats voor de provinciale ploeg en een plaatsje in de nationale eindronde voor de jeugd, mogen de Kamillekes hun seizoen 1988-'89 als geslaagd beschouwen. Nu komt de Beker van België aan de beurt Zaterdag 22 april a.s. om 15 uur gaan de Kamillekes aan de Zandberg in de clinch met Asse Terheide, de eerste wedstrijd in de dubbele konfron- tatie met de Brabantse eersteklasser. Op 29 april e.k. gaat de return door in Asse. De Aalsterse jeugdploeg speelt eveneens volgende zaterdag aan de Zandberg tegen Kumtich. Dit is de eerste wedstrijd in de eindronde. Ingeval van winst wordt de week daarop gespeeld tegen de winnaar van Oud-Heverlee - Herk Sport Maar eerst tegen Kumtich de klus klaren Voor het Belgisch beloftcclftal werden Renilde Gompcn en Kathleen Stevens opgeroepen. De eerste training had vorige woensdag plaats op het terrein van Cercle Brugge. Een eerste wedstrijd wordt gespeeld tussen de beloften van Vlaanderen en Brabant enerzijds en die van Limburg en Wallonië anderzijds. Die wedstrijd heeft plaats op woensdag 26 april a.s. om 19.30 uur op het veld van Eva's Kumtich, C.T. Bijna vier jaar na de Heizelramp krijgt de voetbalsport een nieuw drama te verwerken. De honderd doden in Sheffield wekken ongeloof en verdriet, verschrikking en afschuw en opnieuw wordt er gevraagd lessen te trekken uit wat gebeurde. Op zaterdag 15 april was er geen sprake van hooliganisme. Die dag faalde het systeem en vandaag blijft de vraag wie voetbal in grote stadions kan garanderen zonder mogelijke slachtoffers. Het Hillsborough-stadion in Sheffield leek ongetwijfeld een goede keus voor de bekerwedstrijd tussen Liverpool en Nottingham Forest. Had men daar trouwens vorig seizoen diezelfde elftallen en hun supporters geen vlek keloos onderkomen geschonken? Het derde grootste stadion van Engeland werd beschouwd als één der veiligste. Aan de infrastruktuur zal het dus niet liggen al moet gezegd dat de door de overheid aan de klubs opgelegde afsluitingen tot het terrein voor de Liverpool-supporters op Sheffield de doodsval werden. Van hooliganisme is dit keer zeker ook geen sprake en van alle zijden wordt het voortreffelijk gedrag, voor, tijdens en na de feiten, geprezen. Zelfs verantwoordelijken van de ordediensten verklaarden dat de Liverpool-aanhang het werk van de hulpverleners onmiddellijk overnam. Toch is er ook nu gelijkenis met de rampen van bievoorbeeld Bolton (1946 en 33 doden), Lima (1964 en 350 doden), River-Plate in Buenos Aires (1988 en 80 doden), Glasgow (1971 en 66 doden), Moskou (1982 en 60 doden), Bradford (1985 en 53 doden) en Heizel- Brussel (1985 en 39 doden), het is slechts een greep uit een veel ruimer rampenpakket. Al deze tragedies werden veroorzaakt door een paniek stemming waarna de vloedgolf moordend werd. Het systeem faalt en vandaag leert Sheffield dat de voetbal ramp alweer een opeenstapeling is van menselijke fou ten. Na het Heizeldrama zocht men, en vond men, oplossingen maar sinds zaterdag wordt daar weer aan getwijfeld De sport laat zich niet in vastgelegde banen leiden en het menselijke is onvoorstelbaar. Sport zonder risiko's is vandaag ondenkbaar en wat in Sheffield gebeurde kan morgen in elk ander stadion. In Engeland stelt men zich de vraag hoe het verder moet met het voetbal. Veertien dagen voor de uitspraak in het Heizelproces zit de Merseyside met een nieuw trauma. Maar vandaag weet de sportwereld dat het gebeuren niet Engeland-gebonden ligt... You'll never walk alone... Hugo Aerts Damesvoetbal. Kamillekes-N amêche 10-2. Voorzitter Ka- miel Sergant heeft reeds de glimlach maar trainer Jo Moerman blijkt voorlopig nog bezorgd. Alles komt echter voor mekaar. De Kamillekes behalen de titel (da) rijke Buyse en Branda Van den Eeckhout; Sandra Van den Linden, Paula Bisback, Hilde Van Caelenbergh en Renilde Clompen. (M.YRIAM Van Slem broeck) Saskia Molly en Kathleen Stevens. Wisselspeelters: Ann Eloot, Daniella De Meersman en Myriam Van Slembroeck. Cyriel Temmerman Zowel voor K.A.V. Dendermonde als voor Ertvelde en Eendracht Aalter slaat zondag het uur van de waarheid. Theoretisch komen de drie ploegen in aanmerking voor de titel. Even een rekensommetje. Aalter speelt tegen Ertvelde. By een overwinning promoveert de huidige leider. Dat is een zekerheid. In geval van een nederlaag en een Dendermondse zege, dan st(jgt K.A.V.D. Verliest paarsblauw aan huis tegen het bedreigde Melsele en Aalter lydt ook een nederlaag dan wordt Ertvelde vierdeklasser. - Wy moeten alleszins winnen, stelt voorzitter Jef Nys van K.A.V. Dendermonde. Het toeval wil dat de tegenstrever, Svelta Melsele, ook punten nodig heeft om in eerste provinciale te blijven. Er zal voorzeker geknokt worden in het stadion te Grembergen. Ik maak van de gelegenheid gebruik om langs deze weg een oproep te doen tot alle supporters om de ploeg met volle overtuiging te komen steunen. Een morele opkikker kunnen de spelers in de huidige omstandigheden best gebruiken. Hoe het allemaal zal aflopen zullen we pas zondag om kwart voor vyf vernemen. Ik reken erop dat onze spelers tot het uiterste gaan en hoop natuurlijk aan de andere kant dat Ertvelde zo vriendelijk zou willen zijn om de huidige leider een voetje te lichten. In dat geval staan we voor een dolle feestnacht. Pakken we naast de titel dan wordt het een ontgoocheling van jewelste. Promoveren is een noodzaak voor K.A.V. Dendermonde. We stellen een tanende publieke belangstelling vast en dat heeft allicht te maken met het feit dat de supporters een beetje uitgekeken zyn op steeds diezelfde ploegen. Vandaar dat het een vurige wens van het bestuur is dat we zondagnamiddag de promotie afdwingen. E.G Damesvoetbal. Kamillekes-N amêche 10-2. Een speelster gaat op de schouders, gelach, gezang alom. Kamillekes kampioen! (da) Damesvoetbal. Bloemen, kussen, gelukwensen: die vallen de kampioenen te beurt (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17