Nog 1 punt verwijderd van de Liga! Sterke kollektieve verrichting V.W. Hamme deelt nog steeds geschenken uit Gered ondanks nederlaag E. Aalst In schoonheid eindigen m r V.W. Hamme houdt zich vast aan laatste strohalm 18 - 21.4.1989 - De Voorpost VOETBAL Sp. St.-Niklaas - Union 4-0 Royal Union St.-Gilloise een naam als een klok. Decennia lang zelfs toonbeeld van onze vaderlandse kompetitie heeft het niet kunnen beletten dat Sint-Niklaas een ruime zege heeft behaald ra deze wedstrijd. Mede door het feit dat S.K. Roeselare weer een puntje verspeeld heeft, prijken de Klaasjes nu met 4 punten voorsprong aan de leiding en 2 wedstrijden meer gewonnen dan hun opponenten. De titel kan dus nu niet meer veraf zijn voor Geel-Blauw dat nu zondag richting Bergen trekt om misschien daar reeds de viering in te zetten. Eén puntje is immers al genoeg voor de Wase ploeg, die tegen Union bewezen heeft van terug de oude te zijn met akties zoals die van voor de winterstop en met springlevende spitsen zoals Joris Cornet en Peter Quintelier die iedereen laten meegenieten van hun kunnen. Joris Cornet geeft terug het voorbeeld Van bij de aanvang was dui delijk dat dit Sportkring St.- Niklaas bijzonder gemoti veerd liep te voetballen. Zon der de geschorste Dirk De Wachter en de gekwetste Cor- nelissen was het verdediger Struyf die na een zevental minuten voor het eerste klaas jesgevaar kwam zorgen. Met een hard schot uit de tweede lijn beproefde hij de vuisten van Uniondoelman Mathy. Union dat zich moest beper ken tot standhouden op het middenveld kwam er dan op de 20" minuut met de schrik vanaf toen op een center van de ook al offensief ingestelde Daniël Maes Joris Cornet het leder met de borst kon kon- troleren en direkt wist af te drukken nadat Unionverdedi- ger Ost was uitgegleden. Joris' schot ging echter nipt naast de staander zodat het eerste doelpunt nét als de nieuwe aanwinst van voorzit ter Jef De Cock in de lucht bleef hangen. Niet voor lang meer want na een goed half uur spel was het dan toch zover. Ook al moet gezegd worden dat dit doelpunt uit een mindere kans gemaakt werd. Op hoekschop kwam door aandringen van Erik La- croix immers Joris Cornet even buiten de strafschopzone in balbezit. Joris haalde in één tijd uit en krachtig verdween het leder onder de kruising: 1- 0 na 34 min. De thuisploeg meteen nog zegedriftiger en de Unionse verdediging kraakte in al haar voegen. Vooral toen Joske Lathou wers op links even het gaspe daal dieper indrukte. Jos mag trouwens het tweede doelpunt voor het overgrote deel op zijn naam schrijven wanneer hij op de 40* minuut een zo goed als verloren bal toch nog wist voor te zetten tot bij Cornet. Deze werd te streng bewaakt en kraakte half zijn poging. Geen nood echter want Gunther De Meyer stond nog op de goede plaats om rustig nummer 2 tegen de Unionnetten te duwen: 2-0 na 40 minuten. Meteen was de wedstrijd voor een overgroot deel pesneeld Want nooit of nimmer had Union in die eer ste helft laten blijken dat het Sportkring nog kon bedreigen in de tweede periode. Zelfs strafschop werd nog gemist De tweede helft startte al even sensatievol als de eerste was geëindigd want reeds op de 50° minuut kon Calleeuw een strafschop forceren toen hij, diep in de bezoekende afweer binnengedrongen, nog onderuit werd gehaald door Savoldi nadat Lesage in de fout was gegaan. Gino Nijs zou vanop de stip evenwel de klus proberen te klaren maar Gino trapte onbegrijpelijk hoog over. De definitieve af straffing van Union was ech ter maar uitgesteld want met een kwartiertje klasse-voetbal na de gemiste strafschop zou Sint-Niklaas laten zien dat het terug de autoritaire leiders- ploeg is van de eerste kompe titiehelft. Union werd als het ware met de rug tegen het eigen doel gedrukt en in de 57' minuut kon Joris Cornet dan nummer drie tegen de bezoekende touwen jassen nadat hij even voordien ook al dichtbij dit derde doelpunt was geweest met een kopstoot na voorzet van Quintelier. Nu verkoos Joris echter als solist de bezoekende doelman te kloppen: 3-0 na 57 minuten. Nog geen minuut later was de bezoekende doelman alweer in gevaar toen Gunther De Meyer keihard uithaalde maar de vuisten van dezelfde doelman brachten redding. Met nog een halfuur te spelen dan toch even een donkere periode bij Sportkring wan neer Werner Struyf met een lichte lieskwetsuur naar de kant moest gehaald worden door trainer Theunis. Werner De Vocht was vervanger. De ze wissel kon St.-Niklaas evenwel niet uit het ritme ha len en hoe ongrijpbaar de St.- Niklase ploeg wel was onder vond bezoeker Savoldi die met een tweede gele kaart zelfs vroegtijdig de douches mocht opzoeken van ref. Van Driessche. St.-Niklaas dus nu met een mannetje in de meer derheid en ondertussen had de plaatselijke spionkop Moustapha M'rabet al op het veld geschreeuwd in de plaats van Gunther De Meyer die kon terugblikken op een ver dienstelijke wedstrijd. De 4-0 was echter niet weggelegd voor Moustapha maar voor Peter Quintelier die met een fantastische individuele aktie iedereen liet meegenieten van zijn klasse. De halve Union- defensie probeerde Peter de bal te ontfutselen maar toen dat niet lukte schakelde Peter ook al op even klasrijke ma nier nog de bezoekende doel man uit zodat de eindstand meteen op het bord verscheen want met nog een tiental mi nuten te gaan bleek het enige wapenfeit nadien nog de gele kaart van de altijd met veel inzet spelende Lathouwers te zijn. Mare Stevelinck Sint-Niklaas-Union 4-0. De opdracht is volbracht. Nog één punt e Niklaas is kampioen (dw) KV Oostende - Eendracht Zele 4-1 Nu de tricolores matematisch zeker zijn geworden van hei behoud spelen ze volgend seizoen opnieuw in derde klasse Deze vaststelling overschaduwde de afgetekende nederlaag bij Oostende. Bij de kustploeg hebben de Zeienaars hun suk sessen van enkele seizoenen terug niet kunnen herhalen. Daarvoor zorgde in eerste instantie de heroptredende Lloyd Obi spits bij uitstek in een fris voetballend Oostende. «Ondanks dit heuglijke feit had ik graag een punt meegebracht Jit Oostende»» zegt Etienne De Wispelaere. «Cijfers zeggen net alles. We speelden een knappe eerste helft waarin Dirk Van Renterghem ons verdiend op gelijke hoogte bracht na de openingstreffer van Obi. Op slag van rust missen we de kam op 1-2. Het zou zelfs niet onverdiend geweest zijn. Een doelpunt op enkele sekonden voor de rust had de wedstrijd beslist een andere dimensie bezorgd. Wat wij lieten teloorgaan lukt Oostende na de pauze in amper vijf minuten tijd. Die twee vroege doelpunten hebben ons pijn gedaan. Daarenbo- ven deed Obi ons met drie treffers de das om. De overwinning van Oostende is verdiend. De eindscore nam echter overdre ven afmetingen aan. De Westvlamingen lieten me een zeer sterke indruk en imponeerden als ploeg. Telkens dienden we achterin rekening te houden met vier tot vijf aanvallend ingestelde spelers»». Nu Eendracht zijn hoofddoel heeft bereikt kan het bestuur werk maken van zijn sportieve toekomst. Of Etienne De Wispelaere zijn kontrakt verlengt is nog niet geweten. «Dinsdag volgt een eerste bespreking. Dan zal blijken wat de wederzijdse perspektieven zijn. Het is best mogelijk dat er reeds een definitieve beslissing uit de bus komt.» Tot zover de Gentenaar na een seizoen waarin zijn spelersgroep een uitstekende start ruilde voor een moeizame tweede periode. (Joost Arens) St. Niklaas-Union 4-0. De Unionverdedigers kregen zowaar angst voor (dw) de Wase furie E. Aalst 1 - F.C. Seraing 1 Oefenmeester Everaert pakte tegen Seraing uit met een on uitgegeven middenveld door de afwezigheid van Peeters en Geeraert, liet Samardzija op draven bij de reserven en gaf de voorkeur aan de jongeren De Lathouwer en Eeckhout. Aalst tekende tegen Seraing een kollektieve verrichting op de grasmat, kon zich optrek ken aan een vroeg doelpunt en botste na de gelijkmaker van de bezoekers op een uit stekende Seraingdoelman, die op knallen van Limpens en De Lathauwer zijn team over eind hield. Oefenmeester Everaert was na de wedstrijd een tevreden man: «Iedereen voerde zijn job naar de letter uit en voor al de jongeren De Lathauwer en Eeckhout hebben zich sterk weten aan te passen Eendracht is dus rijk aan jong talent en als de nieuwe trainer zijn intrede zal doen, krijgt die een team waarmee hij be slist wat kan aanvangen in tweede klasse». Oefenmeester Everaert heeft geen spijt dat hij de baan moet ruimen voor een nieuwe coach. «Dat is voor mij geen enkel probleem. Begin okto ber van vorig jaar heb ik de taak overgenomen van Bula- tovic die niet kon aarden te Aalst. Het was voor een paar weken werd mij in het oor gefluisterd, maar uiteindelijk leidde ik het sportief bewind- gedurende gans de kompeti tie. Ik ben gelukkig dat ik Eendracht naar een ereplaats kon loodsen. Ik blijf bij Een dracht waar ik sedert vele ja ren mijn hart heb aan ver pand», aldus Eddy Everaert. Ondertussen gonst het van al lerlei berichten omtrent de opvolging van Eddy Everaert. In elk geval staat vast dat de onderhandelingen met André Van Maldeghem, ex-trainer van Kortrijk en Harelbeke, ver gevorderd zijn. Hij vraagt evenwel nog enige bedenktijd omdat hij nog een kans heeft om te fungeren als derde bondstrainer. Verder staat het vast dat vol- \oor E. Aalst is zondag a.s. op Eisden het kampioenschap 1988-1989 achter de rug. Een wedstrijd zonder enig belang zou men denken, maar de Eendrachters hebben gezworen het seizoen in «schoonheid» te beëindigen als een af scheidsgeschenk aan oefenmeester Eddy Everaert, die sedert oktober van verleden jaar zijn pouiains onder zijn hoede heeft, en wellicht met spijt in het hart zijn job moet overlaten aan nieuwkomer André Van Maldeghem. Voor de uitwedstrijd tegen Eisden wordt geen beroep meer gedaan op Samardija, maar zullen opnieuw een paar jongeren ingeschakeld worden. (abl) gend seizoen geen beroep meer zal gedaan worden op de Zuidslaviër Samardzija die zich als spits niet kon waarma ken. Ook De Cremer en D'Hooge zullen wellicht naar hun oude club, respektieve- lijk Wijgmaal en AA Gent terugkeren. De vraagprijs ligt te hoog. Milko Derijck van zijn kant wordt in de loop van deze week in een kliniek te Aalst geopreerd aan de meniscus, een kwetsuur die hij opliep in de wedstrijd tegen Ekeren. Volgens voorzitter Goethals zal er aandacht besteed wor den inzake aanwerving vari nieuwe spelers in de regio van Aalst. «Alhoewel onze financiële toestand verbeterde na de in breng van enkele miljoenen door de nieuwe beheerders, beschikken we nog over te weinig armslag om profspe lers aan te werven. Dat kan alleen maar wanneer een «zware» sponsor .komt aan kloppen. Voorlopig zie ik echter niemand bereid om een pak geld in de Eendracht- zaak te stoppen», dixit voor zitter Goethals. (a. bl.) E. Aalst-Seraing l-lChunga goochelde weer als vanouds met het leder (da) Bornem - VW Hamme 2-2 Veroordeeld is V.W. Hamme nog niet, maar het zal nu toch wel erg moeilijk worden om het behoud in derde te verze keren. Op Bornem werd een punt gewonnen en een be hoorlijke verrichting geleverd maar gelet op de omstandig heden had Vigor Wuitens twee punten moeten pakken. Die zaten erin. De thuisploeg realiseerde de gelijkmaker pas op twee minuten voor het einde. Het werd metéén het zoveelste weggeefdoelpunt. - Die treffer hadden we moe ten verhinderen zegt Robbie Smet. Hadden we kunnen overeind blijven dan stonden we nu voor Ninove in de rang schikking en in dat geval kre gen we weer ons eigen lot in handen. Nu wordt het in de resterende twee wedstrijden niet alleen knokken, maar ook uitkijken naar de resulta ten van F.C. Ninove. Voor ons zit er niets anders op dan de vier punten te winnen. Dat zal moeilijk worden maar niet onmogelijk. Over de globale verrichting is men in de Hamse voetbalmid dens tevreden. - Ik meen dat we een degelij ke match hebben gespeeld, vervolgt Robbie Smet. We liepen offensief van stapel vermits het de betrachting was om de twee punten te behalen. Halfweg de eerste helft verwierven we een voor sprong uit een kombinatie tussen Johnny Lenaerts en Philip De Borger. Laatstge noemde werd de maker van het doelpunt Voor rust lieten we ons door de lokalen in een valstrik lokken toen Lofombo gelegenheid kreeg om droog weg, vanop vijfentwintig me ter uit te halen. We waren nochtans vooraf gewaar schuwd voor de kracht waar mee de kleurling weet uit te halen. Omdat winnen een must was, trokken we na de kampwisse ling dadelijk alle aanvals- registers open. Met nog acht minuten speeltijd voor de boeg geraakten we aan een tweede doelpunt. Dat de thuisploeg in extremis een reaktie zou ontketenen lag voor de hand. Er ontstond paniek in onze rangen. Een verschijnsel dat vaak in deze E. Aalst-Seraing 1-1De uitstekende bezoekende keeper Halleux blijft ook nu meester kompetitie een rol heeft ge- van de situatie (da) speeld. Amper twee minuten bleven nog over, toen de ge- ontfutselen. We zijn geen lijkmaker viel. Het was net ploeg om te degraderen. Dat een koud stortbad. In de komplimentje kregen we ook kleedkamer heerste een be- in Bornem mee. Het zijn grafenissfeer. Jammer dat we woorden die op dit ogenblik ons een kostbaar punt lieten alleen maar troost brengen. J> W*l*t ZR- .QIENING t t i M I Bornem-VW Hamme 2-2. Nog twee speeldagen heeft Hamme voor de boeg. Het lot van de Wuitens zal voor een groot deel door de konkurrentie bepaald worden Bornem-VW Hamme 2-2. Hamme behaalde in Bornem wel een belangrijk punt maar of I dat voldoende zal zijn is een ander paar mouwen Het wordt voor V.W. Hamme een hachelijke onderne ming om nog in extremis het behoud in derde te realise ren. Vooral omdat het lot in andermans handen berust. Als Ninove vier punten uit twee wedstrijden puurt, dan speelt Hamme volgend jaar in bevordering. Daar is geen weg naast. Verliezen de Ninovieters een punt en wint Vigor Wuitens de resterende twee matchen dan blijft het een derdeklasser. In de Hamse voetbalmiddens beseft men dat het moeilijk zal gaan om overeind te blijven. In Bornem werd vorige zondag een punt prijsgegeven en daar werd deze week nogal wat over gejammerd'! Nu was dat natuurlijk niet de eerste keer dat V.W. Hamme zoiets overkomt. Met geschenken is men in deze kompetitie al te gul geweest. Gedane zaken nemen geen keer. De realiteit is dat men thans met anderhalve voet in vierde klasse staat. De vrees van sommigen dat dit het begin kan worden van veel erger is niet ongegrond. Het tij keren wanneer men aan het afglijden is, is geen makkelijke onderneming. Aan de Sportpleinstraat houdt men zich in elk geval vast aan die laatste strohalm. Wie weet? De ploeg: Van Hemelrijck, Coucke, Verbustel. D'Hondt. Geldof, Pirelli, Lenaerts, De Borger, Nardus. Ledens, Van Der Stock (Van Den Broeck, Herreman). E.G.

De Voorpost | 1989 | | pagina 18