Kollektief sterk Beveren houdt Club Brugge af Slotmatch brengt uitsluitsel voor K.A.V. Uitgedund Aalst slechts in slotkwartier onderuit Rode Duivels in Dendermonde Dat verdiende Svelta niet Blijft Guido De Leeuw bij Baasrode aan het bewind? Het wordt moeilijk maar niet onmogelijk voor Ajax De Voorpost - 21.4.1989 - 19 VOETBAL SK Beveren 3 - Club Brugge 2 Op de tribunes van Freethiel heerste zaterdagavond einde lijk weer de sfeer van vroege re jaren. Zeker in de eerste helft, nadat SK Beveren vlot en geïnspireerd makkelijk op 3-0 kwam. gaf geen mens een cent om de kansen op punten- winst voor Club Brugge. Toch kwamen de Westvlamingen nog terug en was er een al weer attente doelman Rosez nodig om sterke Jan (Ceule- mans) van een derde doelpunt te houden. Een wilskrachtig Beveren haalde een gerust stellende kollektieve overwin ning. Met nog zware wedstrijden voor de boeg was geel en blauw er vorige week toch nog niet gerust in en de 9.000 die zaterdagavond de mooie lentedag met voetbal wilden besluiten zaten met een klein hartje. Beveren begon echter werve lend aan het spektakel en de snelle Van der Heyden. zou op Freethiel blijven mits een kontrakt van twee (in plaats van drie) jaar, en Kusto speel den het matte Club Brugge volledig weg. Al in de aanvangsminuten had Erik Viscaal de score kunnen ope nen maar Danny Verlinden, opnieuw de voorkeur op Van- dewalle, redde. De Brugse verdediging was echter een Zwitserse harde kaas en nog voor het kwartier zette Marek Kusto één van zijn droom- voorzetten voor doel. Danny Pfaff kreeg alle tijd en ruimte om er het hoofd onder te steken. 1-0 en Friethiel danste. Het feest ging verder en de Nederlandse aktie Viscaal- Van Kessel werd door Buyens opportunistisch in doel ver lengd. Brugge wist niet waar het stond en Beveren begreep ook niet goed wat er feitelijk te gebeuren stond. Zeker niet nadat Marek Kusto precies op het halfuur iedereen voorbij liep en de bal listig in de hoek duwde. 3-0. Beveren was er zelf de kluts van kwijt. Het was toen sterke Jan (Ceu- lemans) die de Waaslanders terug met beide voeten op de grasmat bracht. Nog voor rust bracht hij, kersverse vader Rosez ging toen niet helemaal vrijuit. Brugge weer in het spoor en na de pauze en de preek van Henk Houwaart kwam Beveren onder Brugse druk. Ook het inbrengen van de technische sterke Kimoni veranderde het spelbeeld. Be veren kreeg het moeilijk en doelman Rosez werd de uit blinker op schoten van Creve, Vanderelst. Degrijse en na tuurlijk Ceulemans. De Brugse verdedigers had den trouwens geen moeite aan te sluiten bij de drukken de aanvallers want behalve de snelle Kusto kon geelblauw niets aanvallends tekenen. Het kon niet blijven duren, de pressie van Club haalde resul taat en tien minuten voor slot was het Ceulemans zelf die Rosez op het verkeerde been zette. Brugge voelde nu het met het oog op Europees voetbal zo noodzakelijke punt binnen bereik maar verder dan veldoverwicht kwamen de bezoekers niet meer. De spanning viel weg over Freet hiel waar iedereen genoten had van het wervelend half uurtje Beveren en het druk kend uur Brugge. Hugo Aerts E. Meldert - SK Aalst 5-1 Het derby tussen Meldert en Aalst is een zeer eigenaardige partij geworden. Aalst, ge klasseerd op de veertiende plaats, kon eigenlijk de punt jes nog best gebruiken. Dit verklaart ook allicht waarom de strijd zo bitsig was. Reeds in de eerste helft werden twee bezoekers uitgesloten. Van Lokeren en De Jaegher mochten voortijdig de douche onder. Ondanks deze zware numerieke achterstand bleven de Aalstenaars in het zog van de thuisploeg. Het bezoeken de weerwerk was van zo'n gehalte dat Meldert geen af stand kon nemen van het uit gedunde Aalst. Nadat de thuisploeg voorsprong nam langs Vermeir sloeg Aalst nog voor de koffie terug. De ge lijkmaker werd gezet door De Naeyer. Ook in de tweede helft bleven de bezoekers ste vig op de been. De thuisploeg bleef zijn kiezen stukbijten op de stoere afweer van de Ajui nen. Slechts in het slotkwar tier bezweek Aalst. Roelands, tweemaal Van Den Driessche en Vermeir bezegelden in een mum van tijd het lot van de vermoeide Aalstenaars. (G.D.T.) Op vrijdag 21 april om 19.00 u. brengt Jan Ceulemans, in gezelschap van nationaal voetbaltrainer Walter Meeuws en adjunct-trainer Michel Sablon een bezoek aan het agentschap van het Gemeentekrediet, Oude Vest 5 te Dendermonde. Elke voetballiefheber is op dit bezoek uitgenodigd. Het wordt allicht voor hen een enige kans om oog in oog te staan met een van 's lands beste en sympatiekste voetballers. Voetbal. De mannen en vrouwen die SK Aalst door dik en dun steunen (da) K.A.V. Dendermonde be haalde op Zottegem niet zo'n gemakkelijke overwinning als de cijfers laten uitschijnen. In de beste helft kreeg paars blauw af te rekenen met een opponent die stevig uithaalde, niet verlegen was voor initia tieven en veel inzet demon streerde. Ik was eigenlijk een beetje verrast door de goede akties van de thuisploeg, zegt Manu De Coninck. Belangrijk was dat we vlug op voorsprong kwamen uit een individuele aktie van Dirk Van Nieuwenhuyse. Later kon de thuisploeg gelijkstel len uit een betwistbare penal ty. Ik geef toe dat het op dat ogenblik een beetje onrustig werd in onze rangen. Na de hervatting zijn we intelligen ter gaan voetballen en zijn meer op de counter gaan spe len. Zo is overigens het derde doelpunt tot stand gekomen. Voordien waren we op voor sprong gekomen na een straf schop. Ik wil hier eerlijk heidshalve aan toevoegen dat ook deze elfmetertrap eerder lichtzinnig werd toegekend Misschien een beetje kom- pensatie vanwege de spellei der? Na de derde treffer zaten we uiteraard op rozen en brak de weerstand van de lokalen. Dirk Van Nieuwenhuyse zou later de maker worden van een vierde doelpunt. In totaal realiseerde hij overigens drie treffers waardoor hij uitge sproken de centrale figuur werd. In zijn geheel bekeken meen ik dat we een verdiende zege hebben behaald. Vooral omwille van de betere ver richting tijdens de tweede helft. We waren toen meester van de situatie, dwongen kan sen af waar doelpunten en een overwinning voortkwamen. Komende zondag wordt het wel erg belangrijk. Wij moe ten winnen en hopen uiter aard dat Eendracht Aalter een punt laat. In dat geval gaat zondagavond het «Ros Beiaard» uit in Dender monde. E.G. Eerste provinciale Melsele Ertvelde Svelta Melsele dat nog steeds in de degradatiestrijd gewikkeld zit beeft tegen K V Ertvelde een op zijn minst onverdiende nederlaag geleden. De thuisploeg mocht zelfs na afloop terecht een fiere borst opsteken Voor de prangen de fasen in deze partij hadden zij immers weten te zorgen. De Gentse bezoekers daarentegen scoorden aan 100% en hierin juist lag het verschil dat besliste over winst en verlies. In de aanvangsfa se was Melsele zeker en vast de betere ploeg langs Van Spittael. Kenny trapte eerst een korte hoekschop van Van Mieghem ra kelings naast om vervolgens na een kwartier spel dan toch de openingsgoal voorbij bezoekend doelman Van Herzele te kunnen trappen na voorbereidend werk van Smet. Veel plezier beleefde Melsele echter niet aan deze voor sprong want amper twee minuten later zouden de gasten al op gelij ke hoogte komen toen Ingels de bal op het hoofd van Ganpat schil derde en deze Van Gheem kans loos liet. Melsele echter liet niet begaan en het trok onbevreesd op zoek naar een tweede doelpunt. Dat leek er ook te zullen komen wanneer Van Mieghem alleen voor Van Herzele belandde maar niet voorbij de doelman kon geraken. Even later werd dezelfde Van Mieghem dan in meer dan verdachte omstandig heden gestuit door De Vrieze maar scheidsrechter Van Damme deed of zijn neus bloedde. Het moest voor Melsele dan maar in de tweede helft gebeuren. Maar spijtig voor de Waaslanders viel het doelpunt juist aan de overzij de kort na rust toen Michelet een voorzet van Truvens voorbij Van Gheem kon koppen. Svelta dus op achtervolgen aange wezen. Dirk Smet spande zich erg hard in maar toen hij tot tweemaal toe foutief werd gestuit werd weer een strafschop de Wase ploeg ont houden. Tot overmaat van ramp dan zou de scheidsrechter even later een aangeschoten bal op de arm van Piessens wél als een straf- schopfout aanzien waardoor Ert velde langs Bordhui op een gevlei de 1-3 wist te komen. Meteen was de wedstrijd gedaan voor Svelta want deze kloof kon niet meer overbrugd worden. Een lusteloos geworden Svelta zou dan in de slotfase nog een vierde doelpunt van Bordhui moeten slikken maar dan was de Wase nederlaag reeds lang een feit. Op deze manier blijft Svelta dus in het sukkel straatje en nu zondag Dender monde voorgeschoteld wordt zal puntenwinst allicht weer schaars worden. Konkurrent Waarschoot moet echter op bezoek bij Temse zodat wellicht de situatie onder aan dezelfde zal blijven en Svelta gered is. M/S Het is nog niet uitgemaakt of Guido De Leeuw volgend seizoen nog het sportieve bewind zal voeren bij F.C. Baasrode. De leiding heeft wel voorstellen gedaan in die zin maar de trainer houdt voorlopig zijn antwoord in beraad. Hij wil eerst een aantal voorwaarden in vervulling zien gaan. Niet op het financiële vlak, wel op het sportieve. In eerste instantie moet de mentaliteit verande ren. We liepen vijf opéénvolgende nederlagen op. Een ploeg als F.C. Baasrode mag zoiets niet voorkomen. Ik wil spelers aan het werk zien met een winnerstemperament. Er zijn er een aantal die de jongste tijd de zaken vrij lichtzinnig opvatten. Een dergelijke ingesteldheid druist in tegen mijn principes. Zelfs al hadden we niets meer te winnen, dan nog moeten spelers zich ten opzichte van bestuur en supporters verantwoorden. Dat kan alleen door een algehele inzet te demonstreren. De laatste weken ontbreekt die faktor. Vandaar ook dat we een aantrekke lijke positie prijsgeven. In het slechtste geval had het gekund dat de nog in aanmerking konden komen voor de derde iaatste plaats. Dat gevaar is sinds zondag geweken door de nederlaag van Sint-Amandsberg. Ik meen dat F.C. Baasrode talent genoeg in petto had om een plaats binnen de eerste vijf na te streven. Anderhalve maand geleden was dat streefdoel binnen bereik. Wat wil je wanneer een aantal spelers het gewoon aan hun laars lappen. Voor mij zijn er thans twee mogelijkheden. Ofwel komt het tot een akkoord met de leiding. Ik bedoel daarmee dat een aantal spelers uit de kern moeten verdwijnen en anderen in de plaats komen, ofwel stop ik er mee. Ik wil gezonde principes huldigen, aldus Guido De Leeuw. E.G. HANDBAL Het ziet er naar uit dat in de promotie-poule waarin Ajax aantreedt, de strijd om de eerste plaats enorm boeiend gaat worden. Vier van de vijf ploegen menen aanspraak te kunnen maken op de begeer de promotie en na het eerste play-off-weekend is de toe stand nog onduidelijker ge worden. Ajax won van Eupen maar verloor zondag in Mon- tegnée. Datzelfde Montegnée verloor echter vrij onver wacht zaterdag in Evere zodat die drie ploegen nu met één luttel puntje zijn gescheiden. Maar ook Jemeppe, dat op zijn beurt van Eupen won, telt amper drie punten achter stand op leider Montegnée zodat het werkelijk alle kan ten uit kan. Ajax blijft dus evengoed in de running van de titel maar de prestaties kunnen ongetwijfeld beter dan hetgeen het voorbije weekeinde werd opgedist. Zaterdag: Ajax Lebbeke - K.S.T.V. Eupen 2-15 Eupen, bij voorbaat be schouwd als kansloos in de strijd om de promotie, heeft het Ajax wel bijzonder moei lijk gemaakt. Of moeten wij schrijven dat Ajax het zichzelf moeilijk maakte wat ons meer de werkelijkheid lijkt te bena deren. Het werd wel 2-0 na 6' maar al vlug viel het op dat Lebbeke verstrengeld geraak te in zijn eigen ingewikkeld spelpatroon. In die eerste helft leek men gewoonweg te vergeten dat er doelpunten moesten gescoord worden om te winnen. Er werd «gebreid» om 10 11 m van het doel weg en als men er dan toch eens aan dacht op doel te werpen stond een knap spelende be zoekende doelman in de weg. Enkele steken laten vallen in het breiwerk zorgde voor bal verlies en uit tegenaanval kon Eupen regelmatig één doel punt voorkomen. Via 5-5 na 24' werd het 7-7 aan de rust. Even in ondertal kostte Ajax zowaar een 7-9 achterstand en na 40' telde Eupen nog altijd een 10-12 voorsprong. Met De Proft als spelverdeler kwam er dan toch diepgang in het Lebbeekse spel en ook al omdat Eupen duidelijk zwak ker was kon Lebbeke dan toch het kommanda overne men. Het werd 13-12 na 43' en 7' voor het einde leidde Ajax met 17-12. Meteen was de zege binnen maar erg over tuigend was de Ajax-prestatie niet. Voor Ajax scoorden: Van Ransbeeck 6, Christiaens 6, Luypaert 3, De Proft 3, De Ridder 1, Van Biesen 1; Zondag: Montegnée - Ajax Lebbeke 21-15 Zoals enigszins gevreesd na de wedstrijd tegen Eupen, is Lebbeke tegen Montegnée de figuurlijke boot ingegaan. Nochtans is het duidelijk dat ook deze promotiekandidaat nr 1 niet ongenaakbaar is en Ajax beschikt ongetwijfeld over het spelerspotentieel om de agressieve Waaltjes te ver slagen. Maar alles bleek zo wat tegen te zitten zondag. Ook coach J. Princen leek niet helemaal gelukkig in zijn beslissingen. Zo misten zes verschillende spelers evenveel 7m worpen en zowel in de eerste ais in de tweede helft stond er vrij regelmatig een onverwachte ploegopstelling op het terrein. Ajax kende nochtans een degelijke start en leidde na 22' met 3-6. Toen sloeg echter het noodlot toe, twee 7m worpen werden ge mist, er volgden enkele tijd- straffen en het zat helemaal niet mee als het doelhout voor tegenslag zorgde. Meteen kon Montegnée opnieuw aanpik ken zodat bij de rust een 6-6 stand op het scorebord kwam- .In de tweede helft was duide lijk het vertrouwen weg bij Ajax en via 8-7 na 35' werd het 13-7 7' later. Bij de thuis ploeg zorgde de Poolse score machine voor in totaal 11 tref fers zodat men zich kan afvra gen of een bewaker niet aan te raden zou geweest zijn. In elk geval, Ajax bleef maar 7m worpen missen en zelfs met 6 tegen 4 slaagden zij er niet in de 14-10 kloof 12' voor het einde te versmallen. Ook de doelpalen bleven een mikpunt voor de Lebbeekse aanvallers maar een 21-15 nederlagg stemt toch tot nadenken? En toch blijven wij erbij dat Ajax over het spelerspotentieel be schikt om naar le nationale door te stoten... In Montegnée scoorden: W. De Proft 3, B. Van Rans beeck 3, De Ridder 4, De Man 1, Verlinden 1, Agnees- sens 1. Christiaens 1, Coore- man 1. EVA Robur-Meulestede 0-1. Ook Benny Huylebroeck waagde zijn kans op doel, maar ook deze bal zal naast gaan vh) ptSPÖftT; Voetbal. Eersteprovincialer SK Aalst zal het nog moeilijk krijgen (da) meer kon ontsnappen. De Rnhlir MAOI-ïotd laatste tij'd verminderden de JLVUUltl iTXUCl ACIVv prestaties en verloren we pun ten. Dat liet Kallo toe om de rplrpnt nn tpstmatph U<x,f te overbruggen en ons 1 VfVvllI- t-vSHHCH-vlI voorbij te wippen. Tot zon dagmiddag hielden we ons In het Wase Kallo was het lingen in tweede provinciale vast aan die laatste strohalm, zondagavond feest. In Moer- zijn geworpen. Kallo promo- Je kon maar nooit weten. In zeke heerste bijna een begra- veert en Robur Moerzeke kan voetbal is alles mogelijk, dat fenisstemming. De 0-1 neder- nu alleen hopen dat het win- is trouwens het mooie van die laag op eigen veld betekende naar wordt van een testwed- sport. Een paar uur later viel metéén de totale uitschake- strijd die tegen de tweede ge- het verdikt. We moeten ons ling in het titeldebat. Met een rangschikte van de B-reeks nu eenmaal met de realiteit punt achterstand op Kallo wordt betwist. verzoenen. Nu zondag spelen moest Robur Moerzeke op Dat is nu eenmaal voetbal we op Zelzate. Dat is een zijn minst de wedstrijd tegen jammerde klubleider Freddy match die geen belang meer Meulestede winnen. Intussen De Maere. heeft. We moeten ons nu hoopte men natuurlijk op een We hebben vele weken de voorbereiden op de testwed- nederlaag van de leider. Het leiding aangevoerd en op een strijd om dan misschien op die is echter helemaal anders ver- zeker ogenblik zag het er naar manier de promotie naar eer lopen dan verwacht. De teer- uit dat de titel ons haast niet ste provincie te forceren. E.G. Robur-Meulestede 0-1. Met deze knal van De Malssche kwam Robur dichtbij een treffer. Het mocht echter niet baten. Het wordt nu wachten op de schiftingen (vh) Robur-Meulestede 0-1Van Moeseke gaat op snelheid door de bezoekende verdediging, maar besluit tegen de paal vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19