K.S.K. Klinge opnieuw kampioen!! St.Gillis-Dendermonde gered TO- Sparta-miniemen en -junioren kampioen De Voorpost - 21.4.1989 - 21 VOETBAL volgend élf met Robur kerheid dan zo hoogste van de e plaats I over. i Wieze eze 29e oor de woners is toen :cht als n: Rijs- re. Ver- ijdonck pitein), enhuize /an De c. Ver- Ignace, n Hal Dek- eter en Ook in derde provinciale is op deze 29* speeldag onverwacht, méér dan onverwacht zelfs het doek gevallen over de kompetitie. Het is tenslotte K.S.K. Klinge geworden dat aan de grens het orgelpunt plaatste door konkurrent Gerda met forfaitcijfers te kloppen. Ook het feit dat een uitgeblust Bazel in Buggenhout de verliezende partij was maakte van dit Klinge een ongrijpbaar geworden ploeg zodat nu voor de tweede opeenvolgende maal mocht gefeest worden aan de grens. Het is me anders wel het seizoentje geworden in deze reeks. Eendracht Bazel startte sterk maar iedereen dacht dat dit een bevlieging was. Net als F.C. Gerda trouwens dat zich ook het grootste deel van de kompetitie bovenaan de tabel bevond. Nog in die beginfase van de kompetitie bevonden zich ook Sombeke en Klein Laar Yrasene in de hoogste regionen. Klinge zelf was nooit veraf maar het kan toch slechts amper één speeldag geleden voor het eerst aan de leiding komen. Met het bekende gevolg. Stekene dus naar 2de provinciale en dat is geleden van bij het seizoen 62- '63. Voetbal. KSK Klinge is kampioen in derde provinciale (dw) K.S.K. Klinge F.C. Gerda moeilijk krijgen zondermeer. Roger de Munck voor de Toch bleef de Sint-Niklase tweede maal in haar bestaan ploeg niet bij de pakken zitten volgend seizoen in tweede In deze spannende wedstrijd tijdens deze eerste helft want provinciale dit nadat het dit die voor meer dan 500 toe- nauwelijks was het tweede reeds wist te verwezenlijken schouwers^ werd beslist was thuisdoelpunt een feit of daar tijdens het seizoen 62-63, sei- het F.C. uerda dat in de eer- moest thuisverdediger Peter zoen dat zich kenmerkte door ste helft de betere ploeg te Janssens ean bezoekende po- een ongemeen harde winter. Thuisdoelman ging van de lijn weten te red- Dat Klinge echter ook kan ..„u i _i j._ voetballen bij zacht winter- - weer bewees men dit seizoen. geslingerd werd en toen Klin- tael was nog niet uitgeblust in Na enkele minder florissante u.. t deze eerste helft want thuis- Erik Ferket hield evenwel al- den, van Kris Van Spittael les tegen dat voor zijn doel een hoekschop. En Van Snit geslingerd werd en toen K' ge daarbij kon scoren 100% was de rekening van doelman Ferket moest op en- F.C. Gerda vlug gemaakt, kele ogenblikken van de pau- Jimmy Van Gijsel zette Klin- ze nog maar eens in de voeten ge op 1-0 na voorbereidend van de Gerda spits gaan om werk van Lieven de Boey en de aansluitingstreffer te ver- na 37 minuten zou het Mare hinderen. Van Himste zijn die alweer op Na de rust werd het dan iets doorstoten van de Boey een gelijkopgaander in die zin dat beslissende 2-0 ruststand op Klinge nu voor de eerste doel- het bord wist te brengen. Na kans wist te zorgen na de rust werd de wedstrijd lijkopgaand met tal van wisse- minuten door een omhaal van Geertsen die in de handen lende kansen Tegen Gerda van De Pelsmaecker beland- dat risico's moest nemen zou de. Gerda replikeerde natuur- Klinge in de 75ste minuut lijk met een kopstoot van langs Magnus kunnen zorgen Blommaert die door Ferket in voor 3-0 terwijl nog later Dirk meer dan twee tijden diende Van Vlierberghe en nogmaals gestopt te worden. ('54). Ge- Van Himste dc Klingse zege rda dat naarmate het einde kompleet maakten. vorderde dan alles op alles Twee fel strijdende ploegen ging zetten werd dan nadien zagen reeds in de 4de minuut op twee minuten tijd volledig Gerda dicht bij de openings- K.O. gezet. Magnus zorgde goal komen wanneer een immers aan de 74ste minuut prachtige aanval van Blom- voor 3-0 en Dirk Van Vli^r- maert op deskundige wijze berghe kon in de 76ste minuut door doelman Ferket kon de stand optrekken naar 4-0. worden geneutraliseerd. Nog Het laatste doelpunt van Gerda enkele minuten later Marc Van Himste vijf minu- langs Van der Steene die net ten voor tijd werd dan reeds over kopt en nadien zou een- gemaakt in een echte kam- zelfde situatie zich nogmaals pioensroes want één tele- voordoen, met dezelfde ak- foontje naar Buggenhout teurs. Gerda dus de beste leerde de Grensaanhang dat ploeg in die aanvangsfase Klinge de nieuwe kampioen maar toen Klinge op avontuur was geworden in deze reeks, trok langs Jimmy van Gijsel stond het meteen onverwacht K.S.K. Klinge «Titelsmaak te 1-0 voor de thuisploeg, na 15 pakken» minuten. Nog niets gebeurd Wanneer Klinge in '87 ko- natuurlijk voor Gerda dat ninklijk werd en daarvoor langs van Den Steene enkele ook gevierd werd kon amper minuten later alweer ging één jaar verder de zo begeer- aanvallen. Na 37 minuten zag de kampioenstitel in vierde Lieven de Boey dan net als bij provinciaal eveneens gevierd het eerste doelpunt een Oran- worden. Nu amper weer een je hemd in scoringspositie jaar later laat de grensploeg staan Hij dreef de bal tot bij weeral van zich spreken door Van Himste en meteen keek opnieuw de oppergaai te pak- Gerda tegen een toch niet ken in derde provinciale in de weg te cijferen 2-0 achter- competitie '88-'89. Meteen stand aan Gerda zou het start de ploeg van voorzitter Jeugdvoetbal. Het jeugdbestuur van VW Hamme werd door twee afgevaardigden v voetbalbond gehuldigd voor zijn degelijke jeugdbegeleiding (vh) braecken is wellicht de be langrijkste als schatbewaarder maar laat ons toch ook even eens Hilair De Caluwé als secretaris vernoemen en Louis Tielemans die als «lot jesman» door het Klingse be- stuursleven stapt. Verder blijft de club gesteund door volgende leden: Schelkens Leon (verzorgt de pers als geen ander), Rossaer Rene, Beck Willy, De Roos Jozef, De Smedt Freddy, Noël Marc (Kinisist) Roger Thie- rens en Jonkers Jozef, Dr. Coecke en Van Havermaet Laurent. Ook mag het aan deel niet vergeten worden .van de onlangs overleden oud se cretaris Jos Van Hauwermei- ren voor de Klingse club. Vol gende spelers dan zullen als kampioenen van derde pro vinciale geboekt blijven: Erik Ferket, Peter Van Hauwer- meiren, Bert Van Dorselaer, De Kimpe J.P., Peter Jans sens, Filip Cantens, Van Gij sel Jimmy, Van Gijsel Tony, Franky Maes, Lieven De Boey, Marc Magnus, Paul Geertsen, Patrick Geertsen, Van Vlierberghe Dirk, Van Himste Marc, Thijssen Gerry, De Caluwé Bert, en omdat er één de laatste moet staan; De Smet Filip. Trainer Mare Yseweyn: bui ten alle verwachtingen «Voor dit seizoen hadden we in de schoot van de club voor opgesteld dat we waarschijn lijk tevreden moesten zijn met een plaats tussen rang 5 of 8» zegt trainer Mare Yse weyn van S.K. Klinge. Doch naarmate het seizoen vorder de bleven wij alsmaar aan klampen en ik geloof dat wij nooit veel meer achterstand dan 3 punten hebben gehad op de koplopers. Dat was dan meestal Bazel. Zelfs op de 25ste speeldag, amper vier zondagen geleden stond Bazel drie punten voorop. Normaal een gedane zaak dus. Doch de spelers waren er rotsvast van overtuigd dat zij nog een goe de kans maakten op de titel; temeer daar er in elke lijn er bij ons wel iemand bijliep die zich in elke wedstrijd als de betere mocht noemen van de tegenstand. Dit terwijl Klinge toch een vrij jonge ploeg mag genoemd worden daar de ge middelde leeftijd licht tussen de 22 en de 23 jaar. Door de zege natuurlijk nu thuis tegen Gerda en het min dere presteren van Bazel de laatste weken waren de rollen vlug omgedraaid en kon ik met dit Klinge een tweede titel binnenhalen op evenveel seizoenen. Ongelooflijk echt. Zeker als men weet dat ik pas drie jaar trainer ben. Of ik bij Klinge blijf dient nog worden afgewacht. In de loop van de eerstvolgende dagen wordt er wellicht nog gepraat met het bestuur en dan zien we nog wel. Wat èr evenwel ook ge beurd het waren twee fantas tische voetbaljaren hier in Klinge» aldus nog trainer Mare Yseweyn. jaren belandde men evenwel nadien terug in 3de provincia le om dan zelfs in 1973 in de nieuw gevormde reeks 4de provinciale uit te komen. Midden de jaren zestig was er echter een bloeiende jeugd werking opgestart bij Klinge en de vruchten van dat alles werden als het ware geplukt in '76 wanneer men promotie kon afdwingen naar derde. Da voorbije 10 jaar dan wa ren van wisselend sukses, tus sen derde en vierde provincia le. Ook de Beker van het Waasland was een pronkstuk dat steeds de trofeeënkast van de grensploeg heeft gesierd want nadat men de beker een eerste maal wist te veroveren in '79 kon men in januari '88 in een knappe finale K.S.V. Temse opzij schuiven om op die manier een tweede maal die Wase beker te veroveren. Vorig seizoen dan werd een nieuw hoogtepunt gevierd met de kampioensstitel in vierde provinciale en dit jaar dus opnieuw een promovering naar Tweede Provinciaal. Ongetwijfeld is dit Klinge sukses nog altijd te danken aan de perfekte jeugdwerking die de Club kan voorleggen. 3 Pré-miniemen ploegen. 2 mi niemen ploegen. 1 knapen ploeg, en 1 scholieren ploeg maken momenteel deel uit van de Klingse formatie. Zij stonden borg voor de ti- tel(s): Dat er dynamisch bestuur en een gemotiveerde spelers groep in Klinge huist hoeft nauwelijks gezegd. Voorzitter Roger de Munck kan dan ook een gelukkig man geacht wor den wanneer blijkt dat hij kan rekenen op een uitgebreide staf medewerkers. Omer Ver- Excelsior-Herl. St.-Pauwels 2-2 Op een zeer slecht terrein kon aan de Heistraat moeilijk sprake zijn van hoogstaand voetbal De twee ploegen die tegenover elkaar ston den wilden dit wel brengen maar de sompige wei liet dit niet toe. St. Pauwels dat koste wat kost wilde winnen scheen aanvankelijk in dat opzicht te zullen slagen want Yves Mels kon reeds na een kwartier de geel-zwarten op voorsprong kop pen nadat Mathieu Michelet de beslissende voorzet kon afleveren. Excelsior herstelde nadien wel het evenwicht in het spelbeeld maar als gevaarlijkste aktie diende men toch te wachten tot wanneer zui derling Malick nog eens zijn kwa liteiten toonde maar zijn kopbal onbegrijpelijk naast het Sint-Pau- wels doel belandde. Rust 0-1. In de tweede helft deed trainer Van Havere dan Patrick Serin vooraan plaatsnemen i.p.v. Filip Mette- penningen. En dat scheelde blijk baar vooraan toch wat want op de 57e minuut was alles te herdoen wanneer als vanzelfsprekend Mar tin Van Daele met een vrije trap het gelijkstellende Excelsior doel punt wist aan te tekenen. Veel vreugde beleefde de thuisploeg evenwel niet aan deze gelijkmaker want met een kopbal doelpunt van de ellenlange Van Duyse kwamen dc gasten halverwege deze tweede helft opnieuw op voorsprong. Ex celsior dan dacht van direkt hier- opvolgend de gelijkmaker ge scoord te hebben langs Serin maar het doelpunt werd onbegrijpelijk afgekeurd In de allerlaatste mi nuut was het dan evenwel toch zover. Patrick Serin kon een straf schop afdwingen en wie anders dan Martin Van Daele zette de elfmetertrap om. 2-2 en meteen ook de eindstand in dit pittig duel dat evenwel nooit hoge toppen scheerde maar omwille van de spankracht toch best boeiend was. Stekene Sp.-St. Gillis Waas 3-3 De cijfers geven het al aan het is weer een hoogstaand duel gewor den in de Stekense stadionstraat. Stekene Sportief is ondanks het feit dat het tweemaal twee doel punten voor heeft gestaan toch nog naar het einde toe door de knieën gegaan tegenover een nooit aflatend en fel strijdend St. Gillis Waas. Vooral fysiek was het dat de thuisploeg de das omdeed tegen een erg jong en getalenteerd St. Gillis Waas dat door dit gelijk spel toch in vieze papieren blijft zitten net ais gebuur St. Pauwels trouwens. De aanvangsfase was trouwens voor St. Gillis Waas. Want Chris Vlyminck en Corry De Loore waren gevaarlijke klan ten voor de thuisverdedigers en dan in het bijzonder voor doelman Luc Van de Wiele die meermaals het technisch knap spelend duo moest afremmen. Stekene kon dan wel langs Ronny De Smedt en Patrick Merckx die een 25-meter schot vlak naast zag gaan replike ren maar het moest toch wachten op het openingsdoelpunt tot het halfuur. Op een corner van V.D.B. (Van Den Branden) zou Ronny De Smedt aan de tweede paal doelman Vijt van St. Gillis weten te kloppen 1-0. Buggenhoutse voetbaljeugd op visite bij gemeentebestuur St. Gillis vocht nadien moedig terug langs De Wolf maar kort voor de rust zouden de moedige gasten dan opnieuw een opdoffer van formaat moeten incasseren wanneer Rudy De Jonghe een vrije trap op het hoofd van Patrick Merckx schilderde met een 2-0 als resultaat, op de 41e minuut. Wie dacht alles gehad te hebben in de eerste helft kwam bedrogen uit want De Loore knalde voor St. Gillis nog eens op de staak en aan de overzijde moest keeper Vijt in de voeten van Verdonck die op weg was naar 3-0. In de tweede helft dan ging een fysiek ten ondergaande thuisploeg volledig door de knieën tegenover een nooit aflatende jonge bezoe kende ploeg Op de 47ste minuut moest Van De Wiele dan al De Loore tweemaal van een tegen doelpunt houden en ook in de twee volgende minuten was Steke ne de val nabij op pogingen van De Wolf en Stevens. Robbens was de volgende klant die St. Gillis bijna aan de aanslui tingstreffer hielp en op de 62ste minuut werd St. Gillis dan einde lijk beloond wanneer Robbens een voorzet van Vlyminck voorbij van De Wiele kon koppen. 2-1. Pech dan voor St. Gillis-Waas wanneer Stekene totaal onver wacht enkele minuten later op counter kon uitlopen tot 3-1 langs Pascal Merckx. St. Gillis Waas liet evenwel het hoofd niet hangen en Robbens zorgde al direkt voor repliek. Sa men met Vlyminck en De Munck duwde hij Stekene op eigen helft. En wanneer Chris Vlyminck in de 68ste minuut St Gillis op 3-2 bracht vochten de gasten de res terende tijd nu als leeuwen tegen de als bang geworden Wezeltjes van de thuisploeg. Enkel op de counter zou Stekene nog wat ge vaar weten te scheppen en ook enkele afstandschoten van Pascal Merckx brachten nog wat gevaar van Stekense zijde. Doch naarma te de tijd verstreek werd duidelijk dat St. Gillis de gelijkmaker bin nen bereik had. Die viel echter maar in de 80e minuut langs De Munck maar hiermee was St. Gil lis na de wedstrijd toch dik tevre den zeker nadat het tot tweemaal toe een vrij hopeloze situatie had rechtgezet. Nu zondag moet St. Gillis echter terug aan punten- winst doen want anders blijft de degradatie onafwendbaar, R.S. Haasdonk 2 KI. Laar Vrasene 0 Eindescizoenwedstrijd tussen bei de elftallen. De doelkansen waren dan ook de enige opwarmertjes waaraan het toch nog talrijk opge komen publiek zich kon aan op trekken. In de eerste helft bleef het scorebord van enige averij gevrijwaard zodat het wachten was tot op het uur in dit gelijkop- gaand duel alvorens Dirk Maes I kon scoren nadat Marcel Vriesac- kers in de fout ging bij de bezoe kers. Na dit thuisdoelpunt gingen de bezoekers dan ook hun kans maar doelman De Roos van Haas donk werd keurig bijgestaan door de paal. Vijf minuten voor tijd dan zou Franky Van Leuvenhaege met een voor hem karakterizeren- de aktie de 2-0 eindstand op het bord weten te brengen zodat de rood-gelen in schoonheid eindig den voor hun trouwe supporter- schare die telkenjare steeds pre sent zijn. Herl. Vrasene 5 Overmere 1 Voor de laatste maal in eigen vertrouwde omgeving heeft Her leving Vrasene tegen een niet veel meer te bieden Overmere een flin ke zege weten te behalen. Met een eerste spetterend halfuur waarin gewoonweg fantastisch voetbal werd geproduceerd kon Dirk Ver- ley als eerste de score weten te opnenen na mooi voorbereidend werk van Luc Van der Jeugd. Na dit eerste halfuur liet men wat stoom af en daar maakte Overme re dankbaar gebruik van om langs Ringoet toch nog gelijke tred te houden met de thuisploeg. Dit was dan wel door een licht toege kende strafschop na een ingreep van De Jonghe Rust: 1-1. Na de rust zou Luc Van Der Jeugt samen met Kris De Maere al vlug voor 3-1 weten te zorgen en met een was de wedstrijd gespeeld of de kous af voor Overmere, kwes tie van hoe je het noemen wilt. Guy De Gercq tikte een kwartier voor nummer vier tegen de Over- meerse netten en Patrick De Jon ghe toonde het mooiste doelpunt van de wedstrijd in de 86e minuut zodat werkelijk geëindigd werd in schoonheid. Beide ploegen kunnen reeds en kele weken rustig naar het vol gend seizoen toe leven en in die optiek werden dan ook enkele jeugdige elementen aan de kern toegevoegd. Somheke-St. GUlis Deoderm. 1-2 St. Gillis Dendermonde heeft dank zij een grotere dosis inzet dan de thuisploeg een belangrijke zege weten te behalen bij Sombe ke. De redding was namelijk een feit nadat alle andere uitslagen binnenstroomden. Het zal dus een «Wase» ploeg zijn die met excel sior de buiteling maakt. Reeds na een goed kwartier kon St. Gillis- Dendermonde langs Tilley aan de leiding komen en toen in de twee de helft Alens de stand wist te verdubbelen stond niets de red ding van de Denderzonen nog in de weg. Een tegendoelpunt van de thuisploeg van Van Roeyen bracht zelfs geen verandering in de winstkansen van de bezoeken de ploeg zodat na de wedstrijd begrijpelijk een feestje kon wor den gebouwd door de St Gillis- aanhang Ook volgend seizoen zal men in deze reeks kunnen aantre den, na een toch wat minder mee gevallen huidig speeljaar. Mare Stevelinck Flink wat jong, overigens vreed zaam voetbalgeweld, vorige vrij dagavond in de Buggenhoutse raadszaal, waar zowel het minie men- als het juniorenteam van Sparta Buggenhout door het ge meentebestuur ontvangen wer den Reden? Beide ploegen be haalden de kampioenstitel. Burgemeester A. De Landtsheer noemde het een traditie een van de Spartaploegen in het gemeen tehuis te mogen ontvangen. Sche pen van de Sport Mare Heymans van zijn kant, beoordeelde het in de wacht slepen van een kam pioenstitel als een «gebeurtenis» in het leven van een voetballer Hij feliciteerde dan ook iedereen die bij het verwerven van de titels zijn steentje bijgedragen had en r de Dendermondse speler Jeugdvoetbal. De provinciale juniores van VW Hamme zijn kampioen. Zo mag er toch nog gefeest worden bij de Wuitens (vh) bezwoer de klubleiding rekening te houden met het talent dat zich in het juniorenteam manifesteer de en de doorstroming naar het eerste elftal mogelijk te maken Da's nog profijtig voor de klubkas ook, voegde de schepen eraan toe. Tot slot van zijn toespraak zei 1 Mare Heymans zich bewust te zijn van de terreinproblemen, waar- j mee Sparta Buggenhout te kam- I pen heeft: We zoeken echter een j oplossing waarvan iedereen beter I wordt. En van onze steun bent u alvast verzekerd. Willy Crets, voorzitter van de I Sparta-jeugdwerking, feliciteerde op zijn beurt alle betrokkenen bij bombeke-St. (jilhs-D. 1-2. Het knappe eerste doelpunt J de suksessen en schetste het ver- TiUey (dw) de een voorsprong van drie pun- JUJBFjtL ten bijcengcvoetbald. maar wer- Prffraflji - den al bij al slechts nipt kam- r pioen. Dc hardnekkigheid waar- ISMf MB ""IHK mee de klubs uit dc omliggende |HÉMPpiM|MR 'aHB rBS» lila llB gemeenten de Buggenhoutse pfTI I M WMjyJg| Spartanen in het zand probeerden P J RL '■lojMMP »fi-j Pflf fP* lip te doen bijten, zal wellicht niet "til I P.23I vreemd geweest zijn aan deze \4l ijTlHf ""fr MÊÊk' (lichte) terugval v I |:,H ,,i|H p De junioren van hun kant sleep- A ten de titel met een straat voor- fij§r &MB5 sprong in de wacht. gMUHBSr Tot slot van de ontvangst was het schalen en bekers uitreiken gebla- A zen -.JHHÊSr Asb' MCÉit; gt.Mgc v Ontvingen een schaal van de ge- W' J|Pv. s .l"" meente: Louis Vermeulen (trainer jBÉ junioren en miniemen), Francois Van Hamme (ploegafgevaardigdc &2SjSSÊÉÊBÊ junioren), Kris Cassier (kapitein i jajfo-' Etienne Eeckman (ploegafgevaardigdc miniemen), en Christophe Roels (kapitein mi- mcmen)- Sombeke-St. Gillis-D. 1-2. De Sombeekse defensie kreeg het niet onder de markt. De (Pvr) bezoekers kwamen voortdurend gevaar scheppen voor het doel (dw) Derde provinciale Waasland - Dendermonde

De Voorpost | 1989 | | pagina 21