Heikant Zele kampioen! Sinaai helpende hand voor Heikant De Voorpost - 21.4.1989 - 23 VOETBAL Vierde provinciale Waasland In vierde provinciale ij hel uiteindelijk Heikanl Zele geworden dal rich kampioen mag noemen. Misschien nel een weekje eerder dan verwacht na hel plotse verlies van Eksaarde op het veld van Herleving Sinaai. F.C. Heikant Zele dus terug naar derde provinciale nadat het een jaartje eerder uit dezelfde reeks was gedegradeerd en het jaar daarvoor ook al een buiteling had gemaakt uit tweede. Als regelmatigste ploeg van dit seizoen zeker een verdiend kampioen. Van by de start van de kompetitie stond Heikant tussen de toonaangevers en nadat het eerst de meeste tegenstand verwachtte en kreeg van white Boys St.-Niklaas en F.C. Moerbeke kwam in de tweede kompetitiehelft het gevaar nog uit een andere (Wase) hoek. In de Eksaardse Kanondreef knalde de Plaatselijke ploeg met de regelmaat van een klok immers het ene sukses na het andere op het bord. Doch datzelfde Eksaarde ging dan verrassend ten onder by het piepkleine Daknam om dan nu in de I inelgemeente aan alle kampioensdromen een einde te zien komen. Heikantspeler Van Eetvelde n rr. kende een ongelukkig sei- De efficunte KeMleyn (le) zoe„eMe J SSfUHH 1 Marc D'Hollander (Iv) Heikant Zele-Sp. Waasmunster 2-0 Dat men als leider in de kompeti tie geen geschenken hoeft te ver wachten van de tegenstand onder rand Heikant Zele nog maar eens aan de lijve met de komst van Sparta Waasmunster. De heide- ploeg die de laatste tijd fel op dreef was en een 7 op 8 kon voorleggen zou ook in Zele de huid duur verkopen. Dat was ge weten. de jeugdige inbreng bij de Spartanen die een gunstige kente ring teweeg heeft gebracht bij de Waasmunsterse ploeg was ook in deze wedstrijd aanwezig en van bij de aanvang verliep de strijd dan ook gclijkopgaand tussen de ze twee degradanten van verleden seizoen in derde die nu tegenover elkaar stonden. Na een eerste kwartier mocht de thuisploeg evenwel al juichen wanneer een hoekschop die normaliter te laag was gegeven toch laagvallend en koppend door Mare Derweduwen (verleden jaar nog bij Waasmun ster) voorbij de Waasmunsterse doelman Van Den Broecke kon gedevieerd worden. 1-0 na 16 minuten. Waasmunster drong nadien nog fel aan in die eerste helft maar een soliede thuisverdediging kon toch niet zo maar uit verband gespeeld worden. In de tweede helft dreig de dat dan echter toch eenmaal te gebeuren toen Marnix Boeyckens een terugspeelbal naar doelman Van Doorselaer werkte maar de Marnix Boeykens (Iv) stuiterende bal ging gelukkig over de dwarsligger zodat de gelijke stand gevrijwaard bleef. De wed strijd werd nu wat bitsiger en hier en daar zou wat nerveuzer geak- teerd worden en op die manier kon Heikant dan een kwartier voor tijd een strafschop versieren. Een elfmetertrap die echter heel wat angstzweet gekost heeft alvo rens deze tegen de Waasmunster se netten belandde. Marnix Boeyckens knalde een eerste maal de strafschop binnen maar ref. Van Lombergen had iets on-reglementair gezien zodat moest hernomen worden. Etienne Cesteleyn gaf dan maar het goede voorbeeld van hoe het wel moest en op die manier kwamen de gast heren op een mooie 2-0 voor sprong aan kwartier voor tijd. Bij Heikant dacht men nu de schaapjes op het droge maar Waasmunster gaf zich niet zo maar gewonnen Het kon zelfs ook een strafschop versieren wan neer de plaatselijke doelman Van Doorselaer een jonge Spartaan bij de benen moest grijpen. De bezoekende strafschop geno men door Van Damme kon even wel niet voorbij Van Doorselaer gegeven worden omdat deze kurk droog de strafschop stopte in 2 tijden. Meteen werd nog maar eens bewezen dat Van Doorselaer ook een belangrijk steentje heeft bijgedragen tot de kampioenstitel. Hel einde naderde nu met rasse schreden en toen iedereen reeds met de kampioenenbloemen in de hand stond langs de kant gebeur de er nog een spijtig ongeval die nadien de feestvreugde bij Hei kant wel zou temperen. Jo Van Eetvelde. een der smaakmakers van deze competitie bij de thuis ploeg werd in een kopduel met een bezoeker zo ernstig geraakt dat naast de hechtingen ook een zware hersenschudding werd vast gesteld door de clubarts. Jo kon dus niet zien dat enkele ogenblik ken later zijn maats werden ge vierd als de nieuwe kampioenen in vierde provinciaal H. F.C. Heikant Zele: derde titel op 7 Heikantdoelman Luc Van Voorzitter ADe Rijcke (Iv) Doorselaer (Iv) seizoenen De «bewogen jaren 80» van Heikant Gesticht op 2 december '44 heeft Zele Heikant evenwel slechts de laatste jaren veelvuldig mogen proeven van het «kampioen zijn». Een eerste promovering werd evenwel genoteerd in het seizoen '52-'53 toen men na een testwed strijd met Denderhoutem (nu be vordering) kon stijgen naar 2' pro vinciale maar in de loop der jaren was men evenwel terug gezakt naar de inmiddels ontstane 4' pro vinciale en in het begin van de jaren tachtig kwam hierin veran dering om deze reeks te verlaten. Zo speelde Heikant het klaar om in twee jaar tijd van vierde provin ciale naar 2' te promoveren. In het seizoen '81-'82 kampioen in vierde en het seizoen '83-'84 was het andermaal Heikant dat met de hoofdprijs ging lopen. Vervolgens bleef de geelrode club vier jaar in tweede provinciaal om dan met een zelfde vaart als dat men in die reeks gekomen was weer op 2 seizoenen tijd de buiteling te ma ken naar vierde. Hier belandde men vorig seizoen in samen met Waasmunster. Nu dus kan Hei kant zich in dit seizoen '88-'89 opnieuw kampioen noemen en te rug post gaan vatten in derde provinciale. Zij zorgden voor de titel Voorzitter André De Rijkere, se- kretaris Cesar Van Lijssebettens, stille werker Willy Drieghc en trainer Gerard Verhelst danken natuurlijk nog eens de hele spe lersgroep die bijgedragen hebben om tot dit resultaat te komen. Het liep niet altijd van een leien dakje en de enkele keren nadat terug moest hersteld worden na een ne derlaag werd het keihard knokken voor de spelersgroep. Volgende spelers verdienen dan ook de pint: Marc Van Doorse laer. Geert De,Maerschalk. Mar nix Boeyckens. Jo Van Eetvelde. Mare D'Hollander. Ronny Chris- tiaens. Mare Derweduwen. Erik 't Kindt, Steven Blanquaert, Sere- fientje Braeckman, Geert De Ke gel. Etienne Cesteleyn, Danny 't Kindt. Dirk Persijn. Jaak Stee man, Peter Van Britsom. Mare Van de Velde, Herman Van Dncssche. Dirk Van Heckke. Hans Van Lijssebetens. Luc Van Malderen en Dirk Van Puym- broek. Trainer Gerard Verhelst: «Sterke re ploeg dan verleden seizoen» Het was natuurlijk een glunderen de Heikant trainer Gerard Ver helst die ons na de goede afloop te woord stond. «We hadden ons voor het seizoen een top-vijf plaats vooropgesteld» begon Ge rard zijn betoog. «Wel wist ik dat onze ploeg heel wat sterker voor de dag kwam dan die van verleden seizoen. Marnix Boeyckens, Mare D'Hollander. Mare Derweduwen, Peter Van Britsom en Luc Van Doorselaer zijn versterkingen die men bij elke ploeg wel zal willen. Liep het niet van in het begin allemaal van een leien dakje dan was dat onze bewuste keuze. We tende dat de maanden januari- februari de bepalende maanden zijn in een kampioenschap dan lieten wij in de eerste helft van het seizoen white Boys en Moerbeke Voetbal. Trainer Gerard Verhelst van FC Heikant (lv) Hoogeinde-Straatje Stekene 0-5 Hoogeinde dat met een gekwet- stenlijst blijft opgescheept zitten Ion ook geen vuist maken tegen «en erg gemotiveerd Straatje Ste kene dat blijkbaar het seizoen wil eindigen zoals het dat begonnen was. Hoogeinde zonder Van Craencndonck. Johnneke Vel den. Gino Vcrschaffelt maar met i. zij het half opgelapte Bruno Verschaffeit keek na de eerste helft al tegen een 0-2 achterstand aan. Erwin Van Camp was telkens de bezoekers die thuisdoelman Vereecken kansloos liet. Lucien Moerloos en Bruno Verschaffeit weerden zich nadien nog bij het begin van de tweede helft maar loen D'Hondt op de 60ste en Smet zeven minuten later er 0-4 van maakten was de wedstrijd meteen gespeeld Het was tenslotte dezelfde Smet fa er in een prangende slotfase met een strafschop 0-5 van wist te maken meteen een waardever houding die deze wedstrijd tenvol- le weerspiegelt. V.K. Hamme-Moerbeke 1-0 Wedstrijd van de gemiste kansen. In de eerste helft werd het een vrij geüjkopgaand duel met de beste kansen voor V.K. Hamme Op de 25e minuut dacht men bij de thuis- aanhang dat het eerste doelpunt een feit was toen Waegemans een strafschop mocht nemen nadat Jef Paercwijck in de grote rechthoek was geveld. Waegemans trapte de strafschop echter op de lat V.K. Hamme gaf echter niet om deze gemiste kans en trok terug ten avontuur. De verschillende afge dwongen kansen leverden echter voor de rust geen doelpunt meer op. Na de rust nam Moerbeke het initiatief duidelijk in handen maar wanneer doelgevaar werd afge dwongen was het weer V.K. Ham me dat de beste adelbrieven kon voorleggen. Terwijl thuisdoelman Quintelier dan de bezoekende aanvallen netjes wist af te stoppen viel in de laatste minuut nog een gouden appel van de kast voor V.K Hamme wanneer Raoul Kokkelkoren in de 90ste minuut Rudy Quintelier kon bereiken die het alles beslissende doelpunt voor V.K. Hamme kon aanteke nen. Meteen een nieuwe zege voor de Hamse ploeg die alleszins een opgemerkt debuut gemaakt heeft in de Belgische Voetbal bond. Momenteel kan het terug blikken op een puntenaantal van VK Tielrode-SK Lokeren 2-0. Er werd vurig maar fair testreden voor elke bal (dw) 24 cn tijdens het competitieslot werd nu een 12 op 16 behaald. Alleszins hoopgevend voor vol gend seizoen. V.K. Tielrode-S.K. Lokeren 2-0 Op Tielrode begon men met één minuut stilte wegens het overlij den van de vader van Ferdy Steels. De stilte werd evenwel vlug onderbroken wanneer de wedstrijd zijn aanvang had geno men. Tielrode gestart met De Puysseleir en Yvan De Keyzer op de Bank kwam immers al na 11 minuten op voorsprong toen Ron ny Meyntjes een voorzet van Franky De Keyzer tegen de Lo- kerse netten wist te knallen. Na een halfuur nog eens hetzelfde scenario met dezelfde akteurs. Doch nu kon bezoeker Van De Voorde de bal van de lijn halen om hem vervolgens in de voeten van Dirk Buytaert te knallen. Dirk hernam in één tijd maar de paal bracht nu uitkomst voor de bezoekers. Kort voor rust dan ontsnapte S.K. Lokeren alweer aan de 2-0 wan neer speler-trainer Marc Macs een ideale voorzet trapte naar Carl De Wilde maar doelman De Jaeghere kon voor Lokeren eens te meer redding brengen Na de rust zou een verjongd Lo keren dan opnieuw de wet van de sterkste moeten ondergaan maar toch zou het tweede thuisdoelpunt maar aangetekend worden op de 68ste minuut wanneer Kurt De Caluwé met een afstandschot raak kon treffen. Even voordien was thuisspeler Franky De Keyzer wel gekwetst van het terrein gemoeten en een eerste diagnose luidde: gewrichtsbanden van de enkel ge scheurd. Voor Francky zit het sei zoen er dus zo één week vroeger op dan zijn maats. Broer Yvan die hem was komen vervangen wilde alvast in schoonheid eindigen maar bij enkele gevaarlijke pogin gen samen met de Caluwé hield de Lokerse doelman voet bij stuk en op die manier bleef de verdiende 2-0 zege van Tielrode behouden na deze sportieve wedstrijd die aangenaam was om volgen. White Boys-Rupelmondc 2-2 In een typische eindeseizoenswed- strijd hebben twee uitgebluste ploegen er toch nog het beste van proberen maken. Rupelmonde zwaar gehandikapt na de Cap- story zou even na de wedstrijd- aanhef al op voorsprong weten te komen langs de jonge Laureys Met een vrije trap bracht Patrick De Roeck de hoofdstedelingen op gelijke hoogte iets later en nog in die eerste helft zou de thuisploeg afstand weten te nemen als Guy Verbcke een aanval sukscsrijk wist af te ronden die via enkele omzwervingen en dan vooral langs De Roeck werd opgezet. 2-1 na 38 minuten. Na de rust bleef White Boys de scepter hanteren maar Prins Van De Neucker en zijn gezelschap vergaten gewoonweg de kroon op het werk te zetten. Wel dient gezegd dat paal en lat hierin aar dig een woordje meepraatten. Naarmate het einde dan dichterbij kwam namen de gasten uit de Mercatorstede meer en meer risi co's en uiteindelijk kon Kris De Laet in de 84ste minuut de gelijk maker voorbij Bruggeman die was ingekomen voor Seghers trappen In de slotseconden dan nog liet Rooms dé kans liggen om Sint- Niklaas alsnog als matchwinnaar uit te roepen maar zijn schot ging voorlangs zodat de gelijke stand behouden bleef. Beide ploegen hebben een seizoen met hoogten en laagten gespeeld en mits een goede transferpolitiek kunnen beiden volgend seizoen-weer een hoogstaande rol van betekenis vervullen in deze reeks. Sinaai-Eksaarde 2-1 Sinaai is dan nog onverwachts kampleider geworden in deze competitie door Eksaarde een ne derlaag toe te dienen. Geheel on verwacht was de nederlaag van de rood-witten uit de kanondreef nu ook weer niet want zelf vlotte het niet al te best (gelijkspel tegen Daknam) en Herleving Sinaai haalt met deze zege toch een pui ke 8 op 8 binnen hetgeen aangeeft dat geel-blauw terug op het goede pad is terechtgekomen. Nu werd het in Sinaai echter een opperbes te wedstrijd met tal van wisselen de kansen. Sinaai kon reeds vroeg in de wedstrijd op voorsprong ko men langs Patrick Van Acker. Hij zette een strafschop om die Fran ky Schatteman verzilverd had. 1-0 na 7 minuten. Pech nadien bij Sinaai toen gevaarlijkste aanvaller D. Van De Velde uitviel en ver vangen diende te worden door Jimmy Nachtegaal Na een 20-tal minuten kwam Eksaarde dan de neus aan het venster steken. Fiüp Van Hille probeerde het met een rake kopstoot maar de parade van Hans De Greyt mocht er echter ook wezen. Toch kwam Eksaarde nog langszij in die eerste helft waarin vooral Nimmegeers en De Cock vruchteloos probeer den De Greytte verslaan. De Greyt werd dan ook geheel onver wacht geklopt door... Franky Schatteman die in eigen doel be sloot nadat Eksaarde een aanval over rechts had voor doel ge bracht. Na de rust probeerde Eksaarde dan de beslissing zo vlug mogelijk te forceren maar in al hun over moed wist Sinaai gepast te counte ren. De paal zou Eksaarde even wel in de match houden wanneer achtereenvolgens Danny De Ruy- te. Gerrit Braem en Van Acker hun kans waagden. Het bleef op die manier spannend en toen bij de 1-1 stand eerst een doelpunt van Eksaarde werd afgekeurd van Nimmegeers was het tenslotte toch de thuisploeg die in de slot minuut langs Danny De Ruyte de winnende goal kon aantekenen. Voor Eksaarde natuurlijk het ein de van de titeldroom maar voor de gevierde Marc Macs bij de thuis ploeg een mooi geschenk van zijn medespelers. V.K. Daknam-Meerdonk 1-1 Beide ploegen namen elk een helft voor hun rekening. In de eerste periode was het White Star Meerdonk dat met de beste kan sen scheep ging maar enkel Dirk Smet kon op de 40ste minuut de jonge thuisdoelman verslaan. On dertussen had Van Goethem wel al de dwarsligger getroffen, bij Meerdonk. In de tweede helft was het de jonge thuisploeg die onder impuls van Keith Baker, Steven Bosman en Alain Govaert het mooie weer maakte Toch diende men bij Daknam te wachten tot de 90e minuut alvorens op hoek schop Steven Bosman via een be zoekend verdediger raak kon kop pen, 1-1 cn meteen beide partijen tevreden met dit resultaat VK Tielrode-SK Lokeren 2-0. Een fraaie redding van de Lokerse doelman (dw) Kieldrecht-Verrebroek 4-2 Het bezoekende Verrebroek kon ruim een uur lang tegen Kiel- drecht een aardig woordje mee praten. Dan zakten zij. wellicht bij een tekort aan fysiek, helemaal weg om nog afgetekend te verlie zen. Na een 20-tal minuten zou Verrebroek zelfs als eerste op voorsprong weten te komen langs Thierens Kieldrecht replikeerde wel langs Joris De Witte maar kort na de rust zou Verrebroek via een knap omgezette strafschop van Rogiers voor de tweede maal de leiding weten te nemen in deze aardige partij 1-2 na 58 minuten Van dan af echter duwde de thuis ploeg vooral via de gebroeders De Witte wat harder op het gaspedaal cn Erik De Witte kon al in de 66e minuut de gelijkmaker voor zijn rekening nemen. Joris plaatste dan even later de 3-2 op het bord waarna Erik tenslotte een kwar tier voor tijd de definitieve eind stand lukte. Mare Stevelinck Heikant-Waasmunster 3-0. Jo Van Eetvelde is uitgeteld na een botsing met een tegenstrever. Hij werd van het veld gedragen met een zware hersenschudding en een open hoofdwonde (vh) Voetbal. FC Heikanl, kampioen in vierde provinciale H (Iv) Voetbal. De Heikantse supporters waren er blijkbaar al zeker van (lv) bijvoorbeeld vechten om het been. Toen wij evenwel dachten dat ons moment gekomen was verscheen er onverwacht een an dere kaper op de kust. In Eksaar de maneuvreerde trainer De Pauw immers zijn Roodwitte formatie naar een opmerkelijke reeks over winningen. En het was tenslotte Daknam dat die reeks kon onder breken. Want het punt dat daar door Eksaarde verloren werd kwam ons bijzonder goed uit. Wij konden nu voor het eerst in deze competitie op resultaat (gelijk spel) gaan spelen terwijl de kon- kurrentie moest winnen. Met on dertussen een secure Luc Van Doorselaer bij ons tussen de palen kon ons nog maar weinig gebeu ren en zo kwam het hier ook uit vandaag met het gekende gevolg natuurlijk. Even twijfelden wij nog aan de goede afloop wanneer verloren werd in Moerbeke maar toen nadien terug de puntjes op de I werden gezet stevenden wij regelrecht af op deze kampioensti tel die verdiend mag genoemd worden vind ik door onze regel maat waarmee we door deze kom petitie stapten» aldus trainer Ge rard Verhelst. Marnix Boeyckens: Heeft reeds als jonge speler heel wat onder vinding opgedaan in het fanion- team van Eendracht Zele. Tegen slag op sportief vlak deed Marnix dan een stap terug zetten naar Heikant. Vandaar werd hij enkele seizoenen terug uitgeleend naar Schellebelle maar is nu weer terug sinds dit seizoen en met goed gevolg natuurlijk. Jo Van Eetvelde: Deze boeman voor elke verdediger heeft het niet getroffen op deze kampioens match. Een zware hersenschud ding hield hem uit het feestgewoel en temperde de sfeer bij de ande re jongens. Als Jo echt er alles zou voor doen zou hij nog veel beter renderen dan nu het geval is. Zijn iets te persoonlijke akties komen het plocgspel soms minder ten goede. Mare D'Hollander: is feitelijk te rug van weggeweest Want na de buiteling uit tweede hield Mare het voor bekeken in de voetbal sport. Wellicht heeft hij het niet kunnen verdragen dat Heikant na dien nog één statie lager ging spelen en toen zijn maats Boey ckens en Derweduwen terugkwa men trok ook Marc met het ge kende gevolg de schoen weer aan. Etienne Cesteleyn: Had ook al als 16-jarige van het derde klasse voetbal geproefd bij Eendracht. Wegens omstandigheden ook een stap terug naar Heikant gezet waar hij zijn klasse goed aan de man weet te brengen. Luc Van Doorselaer: Deze trai ningsfanaat die niet genoeg heeft aan dc twee trainingen per week van Heikant gaat er 's maandags en 's vrijdags ook nog eens met bal en joggingspak vandoor. Haakte evenwel in het begin van het seizoen onverwacht af nadat men bij Heikant ook Geert De Maarschalk een kans wou geven. Na de jaarwisseling beet de micro be echter zo hard door dat Luc nog als eerste doelman deze com petitie wist te beeindigen. Trainer Verhelst: Dankt langs de ze weg alle spelers die hebben bijgedragen tot de titel en ook een speciale vermelding voor Willy Drieghe die samen met de spelers een geweldige inzet heeft betoond voor F.C. Heikant Zele. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 23