P Daar zijn de anderen toch... Loggier en Beelen Vijfde Grote Prijs D.A.B.-Renault Steven Van Aken toont snelle benen Guy Van Hese telkens mee vooraan Edwin Enthoven: knokken om prof te worden. Stefan Van Duyse wint Ronde van het Waasland Gunther Van Steelandt naar Ronde van West-Vlaanderen Ereplaatsen voor Gino Vercammen De Voorpost - 21.4,1989 - 25 id werd :n fout n der Ide nog tel echt :t, hier- lisploeg ;rcq als n Duy- rugslag richting punten punten punten uni de p deze ijkbaar ds vier maar g maar iet 4-5, eindfa- l om te i en het t 7-5 de Bij de O.V.W.B. in Asse Cecchinato, Dewit, Er waren veel veteranen opgekomen voor deze wedstrijd in de industriezone De vier reeksen reden dan ook afzonderlijk. Om in de traditie te blijven won in de A-reeks Antonio Cecchinato voor de zesde achtereenvolgende maal, spijts bitsig verweer van Frans Van Eyck en Giuseppe Salesse. die zich afgezonderd hadden van de overige deelne mers, Frans Van Eyck was nogmaals de eeuwige tweede op enkele centimeters In de B-reeks behaalde Pierrot Dewit een nieuwe zege. Half wedstrijd trok hij er vanonder, nadat hij reeds enkele vluchtpogingen had zien teleur gaan. Hij won met twee minuten bonus voor een verdienstelijke Guy De Waerzegger. In de C-reeks werd het een boeiende wedstrijd tussen Julien Loggier, Jozef Van de Velde, Yvan Donnay en de rest van de bende, die op veilige afstand werd gehouden. In de spurt won Julien Loggier zijn vijfde palm van het seizoen. Bij de alleroudsten was Eugeen Beelen de sterkste in de spurt, voor Felix De Sutter en Omer Van Molle, kort gevolgd door Jean Spenders en de Italiaan Merela. Uitslagen A-reeks: 1 Antonio Cecchinato. 2. Frans Van Eyck, 3. Giuseppe Salesse, 4. Octaaf De Meersman, 5. Jozef Herremans B-reeks: 1 Pierrot Dewit. 2. Guy De Waerzegger, 3. André Van Damme, 4. Pierre Hendrickx, 5. André Saine C-reeks: 1 Julien Loggier. 2. Jozef Van de Velde, 3. Yvan Donnay, 4. Willy De Bruyn, 5. René Vanderstock. D-reeks: 1 Eugeen Beelen, 2. Felix De Sutter, 3. Omer Van Molle, 4. Jean Spenders, 5. Jean Merella. WIELRENNEN W. A. O.D.-Wielrennen Zondag in Sint-Gillis-Dendermonde BWCL-wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won'Roger Van Huff el de D-reeks en Van den Berghe de C-reeks (xl) B.W.C.L.-Wielrennen C-reeks De dertig deelnemers moesten 35 ronden afleggen. Van meetafaan werd er snedig gereden en tot halfkoers gebeurde er weinig ten zij de premiespurten die gewon nen werden door George Gerie, Frans Brouwers en Paul Boel. Dan kwam er een uitval van Frits De Vos maar meer dan twee ron den kon hij het niet volhouden. Op vier ronden van het einde was alles opnieuw samen. Toen ont snapte Sylvain Fierens. Paul Boel, die het gevaar gezien had, kon nog aansluiten en met twee gingen ze op de eindmeet af. waar Fie rens Boel gemakkelijk klopte. Uitslag 1. Sylvain Fierens, 2. Paul Boel, 3. Roger Segers, 4. Marcel Be- kaert, 5. Frangois Brouwers, 6. Willy De Clercq, 7. Antonius Aars, 8. Willy Roels, 9. Gaston Van Den Hoecke, 10. Marcel Van Albaan. D-reeks Veel deelnemers hadden zich la ten afschrikken door het parcours, maar toch waren er 20 moedigen die het opnamen tegen Victor Wartel. Na vijf ronden reden er vier renners voorop: Louis De Boeck, plaatselijk DAB-renner en organisator van de wedstrijd. Victor Wartel, Marcel Mortier en Gerard Gevaert. De rest was geklopt. Het bleef zo tot op drie ronden van het einde. Dan plaatste Victor Wartel een vlijmscherpe demarrage en weg was hij. De anderen konden spur ten voor de tweede plaats. 1. Victor Wartel, 2. Louis De Boeck, 3 Marcel Mortier. 4. Ge rard Gevaert, 5. Gerard Nieme- geers. 6. Emiel Van Hul. 7. Sylva in De Vos, 8. Theo Van Mossevel- de, 9. Julien Van Renterghem, 10. Gustaaf Temmerman. E-reeks Hoed af voor die mannen van meer dan zestig. Zij legden er duchtig de pees op maar een af scheiding kwam er niet. Halfkoers ontsnapte Daniël De Pauw en hoe de anderen ook reageerden van bijkomen was geen sprake meer. Hij won met 10 seconden voor sprong. In de spurt voor de twee de plaats klopte Albert Kesteloot nog Maurice Verbeke. 1. Daniël De Pauw, 2. Albert Kesteloot, 3. Maurice Verbeke. 4. André Van Oost, 5. Raymond Pieters, 6. René Truyens. 7. Etienne Verhegge, 8.' Alfons Quintelier. 9. Daniël Vincke, 10. Henry Neyt. Zaterdag in Denderhoutem Het gaat erg goed met Steven Van Aken. De kersverse junior heeft een lonend weekeinde achter de rug. In Temse werd hij tweede en zondagnamiddag won hij overtuigend in het Brabantse Opwijk. In Temse geraakte de koers nooit echt uit mekaar, vertelt de Buggen- houtenaar. Uiteindelijk werd het een massaspurt waarin ik nipt door Peter Schoonjans werd verslagen. Ondanks het kleine verschil was ik globaal genomen tevreden over de verrichting. In Opwijk werd het voor Van Aken een schot in de roos. Ik werd er lid van een leidersgroep waaruit ik op zo'n twintig kilometer voor de finish ben weggesprongen Joël Vrijdaghs haakte zijn wagentje aan. We bleven buiten het bereik van het jagende peloton. De aankomstlijn bevond zich op een plaats die in het wielerjargon als «vals plat» wordt omschreven. Op een dergelijk parcours kan ik snel uithalen en had overigens niet veel moeite om mijn opponent te verslaan. Nu zondag rijdt Steven Van Aken voor eigen volk in Buggenhout. De tegenstand zal er niet minder om zijn. E.G. [en op gende rlijkse ir het K>r de lange- edorp Xaverius per. Wil man, Pe il' en 26* Frangois voor de 16 m., 1 Uterbekt Omer, 5. rbeke e» >rbert. 8. D. Lin- beke en >ce of di* rullen des orden. aicgonc 10 F), oi donder or de taM (DA| Ongetwijfeld behoort Guy Van Hese momenteel tot het kransje van de betere amateurs. Hij behaalde twee overwinningen. Hij werd evenveel keer derde en vierde en was ook goed voor een vijfde plaats. Vorig weekeinde was hij er telkens bij, zowel in Eksaarde als in Hamme De amateur uit Nieuwkerken zelf over beide koersen. In Eksaarde waren we met vijftien voorop. Op zo'n vijftien kilometer van het einde ben ik alleen in de aanval gegaan Wemer Wuyts en later Ronny Westelinck sloten aan. Toevallig twee snelle kerels De spurt bevond zich op een kasseiweg waarnaast zich een pad bevond waar geen twee renners naast mekaar kunnen rijden. Wie eerste op het pad was werd de grote kanshebber Ik moest het afleggen en werd derde. In Hamme werd er gereden tegen een gemiddelde snelheid van 44 km/u. Vandaar dat geen enkele uitval kans maakte op slagen. In een massaspurt werd ik vijfde. Guy Van Hese zet komende weekeinde aan in eigen Nieuwkerken- Waas. A- en B-reeksen Bert De Leeuw en Theo Van Handenhove Het lag in de verwachting dat het peloton snel in stukken zou uit eenvallen want er waren acht ron den van elf kilometer voorzien met telkens een lastige beklim ming op kassei. Dat gebeurde oo- k! Reeds van in de eerste klim reden een twintigtal renners voor op en de rest mocht het vergeten. Alleen drie renners onder kom- mando van Ronny Mettepennin- gen konden nog aansluiten. Maar 23 koplopers was nog te veel en er scheidden zich negen renners af, waaronder de ploegmaats Mette- penningen, Heyvaert en Van Handenhove. In het achtervol gend pelotonnetje zaten ook nog twee jongens van de ploeg Martin: Gust Van Laethem en Stefaan Laureys. De negen legden er da nig de pees op en bleven vooruit zodat het in de spurt moest be slecht worden. Mettepenningen leidde voor Bruno Heyvaert, maar (misverstand?) de lepe Bert De Leeuw kwam verrassend langs links en nam de maats bij de neus. Gelukkig won Theo Van Handen hove zijn wedstrijd. Binnenka mers zal er over deze sprint nog wel gepraat worden. C- en D-reeksen Mare De Bruycker en Jean Goossens De vijftien deelnemers waren am per vertrokken of het zat er reeds bovenop. Er werd hard gefietst om in de eerste gelederen de klim te kunnen beginnen. Deze door- duwers kregen gelijk. Negen ren ners zonderden zich af en de be slissing was meteen gevallen Vooraan liep het als een trein en in de achtergrond ging het met horten en stoten. De negen bleven samen tot in de laatste ronde. Marcel Van Impe viel nog weg met een lekke band en Mare De Bruycker demarreerde onhoud baar weg. Willy De Clercq ging er achteraan, maar men gunde hem de zege niet en hij moest opnieuw braaf de rangen vervoegen. De Bruycker hield stand en won met lichte voorsprong. In de spurt voor de zege van de D-reeks moest De Clercq de duimen leg gen voor de snelle Jean Goossens. Derde was Roger Van Huffel De spurt van de eerste achtervolgers werd gewonnen door Gaston Van Den Hoecke, voor Marcel De- samblanckx en Paul Droesbeke. Volgende wedstrijden Zaterdag 22 april en zondag 23 april op de Hoge Weg in Lebbeke in café De Sportvrienden. Eerste start om 14 u., tweede om 16 u. Ondertussen zijn de renners van de ploeg Martin in goede doen: Theo Van Handenhove is in dit pas gestarte seizoen reeds met zijn vijfde palm naar huis getrokken. Ronny Mettepenningen heeft er reeds drie binnen schot en ouder domsdeken Gaston Van Den Hoecke zit ook al aan twee over winningen. Ploegleider Martin heeft een goede keuze gedaan met zijn drie Grembergse troeven. Uitslagen A-reeks: 1. Bert De Leeuw, 2. Ronny Mettpenningen, 3. Hey vaert, 4. Ryde. 5. Paridaens, 6. Pauwels. 7. Platteau, 8. De Milde, 9. Van Gijzeghem, 10. Paridaens B-reeks: 1 Theo Van Handenho ve, 2. De Bruyn, 3. Dierickx, 4. Scheerlinck, 5. Van der Eecken, 6. Van Laethem, 7. De Gent, 8. Wandels, 9. Van Londersele, 10. Fleury. C-reeks: 1. Mare De Bruycker, 2. Poels, 3. Nuël, 4. Van den Bos sche, 5. Moorthamer, 6. De Ba cker, 7. Van Ginderdeuren, 8 Van Laer, 9. De Wever, 10. Moens. D-reeks: 1. Jean Goossens, 2. De Clercq, 3. Van Nuffel, 4. Van Den Hoecke, 5. Desamblanckx, 6. Droesbeke, 7. De Boeck. 8. De Mey, 9. De Landsheer, 10. Schau- kens. Wielrennen. In Hamme Westerlinck (vh) i amateur Gunther Van Steenlandt de spurt voor Ronny Edwin Enthoven steekt het niet weg dat hij een loopbaan als wielrenner BWCL-wielrennen. Ronny Mettepenningen won de A-reeks in Sint-Lievens-Houtem wil opbouwen Aan het eind van deze kompetitie wil hij hier of daar als waar Theo Van Handenhove de B-reeks won (xl) broodrenner onderdak krijgen. Gemakkelijk gaat zoiets niet, zeker omdat hij minder gelegenheid krijgt dan anderen om zich in de kijker te 6etsen. Dat heeft te maken met het feit dat hij nog steeds de Nederlandse nationaliteit bezit. Niettemin is Edwin op en top een Waaslander. Hij is in Stekene woonachtig. Vader Dirk werd indertijd kampioen bij de amateurs in Nederland. Het gezin week later naar het Waasland uit. -Doordat ik de Belgische nationaliteit niet bezit, mag ik hier aan geen klassiekers deelnemen Dat is wel jammer, stelt Edwin Enthoven. Het is in grote koersen dat je naam kunt maken. Voor mij houdt dat dus een handicap in. Niettemin hoop ik over enkele maanden de nodige adelbrieven te kunnen voorleggen. De resultaten zijn voor Edwin Enthoven tot nu toe erg bevredigend. Hij behaalde een overwinning en eindigde al vaak binnen de eerste vijf Vorig weekeinde won hij de tweedaagse van de Gaverstreek. - Ik won geen enkele etappe, maar hield mij bestendig voorop en was telkens met de goede ontsnapping mee, vervolgt Enthoven Twee keer na mekaar legde ik beslag op een derde plaats, wat voldoende was voor de eindzege. Nu zaterdag verschijnt Edwin Enthoven in Aalst-Moorsel aan dé start. Zondagnamiddag slaat een wedstrijd in Sinaai op het programma. WAOD-wielrennenTijdens de start van de wedstrijd in Sint-Gillis-Dendermonde. We zien Louis De Boeck en Gerard Gevaert (xl) Wielrennen. Gunther Van Steenlandt won in Hamme de wedstrijd voor amateurs (vh) BWCL-wielrennen. Georges Michiels won in Grembergen en Willy De Clercq Buggenhout (xl) Gunther Van Steelandt heeft een eerste zege binnen. De amateur uit Haasdonk versloeg afgelopen weekeinde Ronny Westelinck in een spurt te Hamme. Van Steelandt bevond zich met zeven anderen licht voor op een jagend peloton dat pas de aansluiting zou verzekeren op het ogenblik dat de spurt reeds op gang was getrokken en Gunther Van Steelandt onderweg was naar de overwinning De laatste veertien dagen ben ik beter aan het rijden, zegt Van Steelandt. Helemaal in het begin van het seizoen verging hel mij ook vrij goed Mar een virus in de buik zou mij later enige tijd parten spelen Naast fe zege in Hamme behaalde ik een zesde en een dertiende plaats. Dat tijn natuurlijk geen resultaten om over de daken te schreeuwen, maar eigenlijk was het toch mijn betrachting om pas tegen deze tijd naar een tonditiepick te groeien. Ik stelde de Ronde van West Vlaanderen voorop als rittenwedstrijd waarin ik mij wil tonen. Die ronde begint nu stijdag Als er mij geen ongelukken overkomen, zal ik er behoorlijk lijn mannetje staan. Wielrennen. Stefan Van Duyse werd winnaar v, rit werd gewonnen door Tummers (Iv) Stefan Van Duyse is blijkbaar van plan om, vooraleer hij amateur wordt, een aantal prestaties op naam te bren gen. Na vier etappes werd hij winnaar in de Ronde van het Waasland. Hij won de ope- ningsrit en behaalde nadien ereplaatsen waardoor hij zijn positie kon handhaven. In Temse werd vrijdagavond de voorlaatste en in Beveren de slotetappe gereden. In Temse bleef het gezelschap bestendig samen, zegt Van Duyse. Pas op het laatst ge raakten zes renners voorop. Ik zette een achtervolging in en sloot aan bij het ingaan van de laatste bocht. Toen waren drie leiders licht voorop zodat strijden voor een vierde plaats alleen nog overbleef. In Beve ren had zich al vroeger een leidersgroep gevormd die acht manschappen verenigde. Met vier anderen begon ik op zo'n het Waasland. De laatste 25 km van het einde aan de achtervolging. Toen de spurt op gang kwam bevond ik mij snappen en dat stemde mij in een ongunstige positie uiteraard tevreden, waardoor ik niet in aanmer- Nu zaterdag zet Stefan Van king kwam voor de zege. Ik Duyse aan in de Oostvlaamse wist op dat ogenblik dat de Ster waarin hij niet al best trui mij niet meer kon ont- gerangschikt staat. e.G. Gino Vercammen is tevreden over het kompetitiebegin. Hij behaalde tot nu toe een aantal ereplaatsen. Dat hij moeilijk kan winnen ervoer hij vorig seizoen toen hij bij een ontknoping vaak in de luren werd gelegd. Het komt er de Hammenaar op aan om vroegtijdig een aktie te forceren en buiten de greep van de anderen te blijven. Wat alleen maar te realiseren valt. wanneer je voor honderd procent in konditie bent. In Schoonaarde legde de junior vorig weekeinde beslag op een derde plaats Halfkoers gingen vijftien renners in de spits rijden, zegt Gino In het gezelschap van Geert Eelsing de latere winnaar en Dirk Philips zette ik een lonende achtervolging in. Ik probeerde het later nog een paar keer alleen maar die vrijheid werd mij niet gegund Ik reageerde te laat toen Eelsing en de Nederlander Dubbeldam in de aanval gingen. Wat overbleef was knokken voor een derde plaats, waarin ik slaagde Zaterdag neemt Gino Vercammen deel aan de Ster. Volgende woens dag zat hij aan in Buggenhout en een paar dagen later gaat hij voor eigen deur van start. F r

De Voorpost | 1989 | | pagina 25