E.V. Aalst pakt 3 op 4 punten H.K.W.-Miniemen pakken Oostvlaamse titel Sublieme G. Mannaert 3'afdeling geeft afscheidsgeschenk De onverwachte titel Het fenomeen herhaalt zich voor H.K. Waasmunster Vo Avanti lijkt het te kunnen waarmaken Brabo eindigt op de derde plaats Nederlaag Handbalkalender 28 - 21.4; 1989 - De Voorpost Handbal. De miniemen van HBC Lokeren (polo) Play-offs 2e nationale E.V, Aalst deed tijdens het eerste play-off-weekend een schitterende zaak. Het ging gelijkspelen in Tongeren en won van Charleroi zodat nu al kan gesteld worden dat de ploeg van trainer-coach Wel- iekens het behoud in 2e natio nale heeft gerealiseerd. Inder daad. Eendracht telt nu al vijf punten voorsprong op Char leroi dat tweemaal verloor en nu al beschouwd kan worden als de ploeg die uit de natio nale reeksen verdwijnt. Re kenkundig is Aalst nog niet zeker van het behoud maar alleen een mirakel kan Char leroi nog redden. Zaterdag: Tongeren - E.V. Aalst 16-16 Met een punt te halen in Ton geren heeft Aalst onmiddel lijk laten blijken dat het nog lang niet rijp is voor degrada tie. M. Baeyens en Co moes ten het dan nog waar maken zonder een vaste waarde als K. Bomon en meteen begrijpt U dat Aalst zeker niet als het zwakkere broertje kan be schouwd worden. De wed strijd startte nochtans niet bij ster voordelig voor Eendracht dat na 6' al naar een 3-0 achterstand opkeek. Maar een «ontploffende» W. Van Der Borght. die een reuze- wedstrijd zou spelen, stelde orde op zaken zodat Aalst na 21' had gelijkgemaakt (6-6). Er was niettemin een schitte rende doelman Van Pottel- berghe nodig geweest om Tongeren van een beslissende voorsprong af te houden. De Aalsterse doelman stopte o.a. drie 7 m worpen in die eerste helft zodat de rust aanbrak met een 9-9 score. In de twee de helft verliep de wedstrijd dan ruim een kwartier gelijk- opgaand. Het bleek gelijk na 48' (13-13) maar dan zorgde Van Der Borght voor een blijkbaar beslissende 13-16 voorsprong minder dan 3' voor het einde. Aalst bleek echter niet opgewassen tegen het eindoffensief van de thuis ploeg, ook al omdat voor één maal alle doelgevaar moest gecreeërd worden door de tweede lijn. Het werd 16-16 minder dan 2' voor het einde en twee doelkansen waren nog niet voldoende om Aalst de volle buit te bezorgen. E.V. Aalst: Van Pottelber- ghe, Mertens, G. Van Malde- ren 2, Steenhout, De Cock 1, R. Bayens 2. B. Arijs, Van Nuffel 1, Van Der Borght 9, D. Baeyens, Steemans, M Bayens. Zondag: E.V. Aalst - Charle roi 22-17 Na het knap resultaat in Ton geren een dag vroeger, startte Aalst bijzonder goed gemoti veerd tegen Charleroi. Ook de wetenschap dat een over winning zo goed als zeker het behoud kon betekenen maak te dat Eendracht niets aan het toeval overliet en na 6' leidde de thuisploeg met 4-0. Char leroi sloeg echter terug langs o.a. Brixhe die vanuit de tweede lijn een bestendig ge vaar betekende voor de thuis ploeg. Coach Wellekens plaatste dan een mannetje vooruit en met knap spel aan de 6m lijn bleef Aalst toch meester. Via 7-4 na een kwar tier kan Charleroi toch nog onverwacht gelijkstellen net voor de rust (9-9). Tot 11-11 in de 37e minuut bleef het gelijkopgaand maar dan sloeg Van Nuffel opnieuw een kloof. Knap aangespeeld door M. Bayens zorgde hij voor 14- 11 na 46' en vanaf dan bleef Aalst bestendig de wedstrijd kontroleren. Nog even nader de Charleroi tot 16-14 maar met 3 nieuwe treffers van de sterke Van Nuffel kwam de Aalsterse zege niet meer in gevaar. E.V. Aalst: Van Pot- telberghe Mertens, Van Mal- dere 6, Steenhout, De Cock, R. Bayens 1, B. Arijs, Van Nuffel 8, Van Der Borght 5, D. Bayens 2, Steemans, M. Bayens. EVA Eigenlijk een beetje verras send heeft Avanti de eerste play-off-wedstrijden bijzon der aktief afgewerkt. In Merksem werd weliswaar met 23-21 verloren maar de pres tatie was meer dan degelijk en dat er gewonnen werd van Mechelen lijkt aan te geven dat Orlowski en Co willen vechten voor het behoud. Buggenhout telt nu 5 punten voorsprong op Houthalen en deze ploeg dient zaterdag be- kampt. Mocht Avanti erin sla gen zaterdag de twee punten te pakken ziet het er bijzon der goed uit. Wij zijn be nieuwd. Zaterdag: Olse Merksem - Avanti Buggenhout 23-21 Avanti speelde verrassend goed mee in Merksem en lan ge tijd zag het er naar uit dat minstens één puntje pakken tot de mogelijkheden behoor- da. Inderdaad, Merksem slaagde er bijzonder moeilijk in een kloof te maken. Or lowski, aanvallend weer in grootse doen, bleef de schade beperken en via 5-3 na 10' en 9-6 na 20' telde Merksem aan de rust nog amper één doel punt voorsprong (12-11). Ook in de tweede helft bleef Bug genhout lange tijd in het spoor van de thuisploeg. Het werd 17-15 na 40' maar dan moest doelman Moens toch een tijdje inbinden. Merksem nam een 22-16 voorsprong 10' voor het einde maar opnieuw naderde Buggenhout tot 23- 19 om uiteindelijk te stranden op een 23-21 nederlaag. Voor Avanti scoorden Orlowski 13, Maes 1, Megos 3, Vlassenroot 3, Van Mol 1 Zondag: Avanti Buggenhout - Mechelen 24-17 Indien Buggenhout nog enige ambitie had om de buiteling naar 2e nationale te vermij den moest er beslist gewon nen worden van Mechelen. Zij konden daarvoor rekenen op de maturiteit van A. Maes en het schutterstalent van Or lowski die vooral uit stilstaan de fasen erg trefzeker was. In die eerste helft scoorde de Pool de 7 Avanti treffers maar Mechelen bleef in die eerste 30' goed aanklampen. De thuisploeg raakte zelfs op ach terstand in het begin van de wedstrijd (4-5 na 17') maar via 6-6 ging Buggenhout toch naar een 7-7 ruststand. In de tweede helft had Avanti nog een tiental minuten nodig om de weerstand van de bezoe kers totaal te breken (12-11 na 40') maar aangezien de wedstrijd bitsiger werd volg den nu ook weer straftijden en even in overtal betekende de definitieve winst voor Avanti. Het werd 15-12 na 45' en het slopingswerk van Maes-Orlowski, gesteund door een goed geïnspireerde Van Mol kende resultaat. In de slotfase ging Mechelen to taal ten onder en Buggenhout pakte nog een afgetekende 24-17 zege. Tegen Mechelen scoorden: Orlowski 14, Maes 1, De Mayer 1, Van Mol 4, Megos 4. EVA Handbal. HK Waasmunster won met deze lachende miniemenploeg n Oostvlaamse titel (eva) Jeugdhandbal j maar eens een 4e afdeling HANDBAL H.K. Waasmunst.-Eeklo 26-12 Net voor schepen van sport, de heer Temest, overging tot de vie ring van de Waasmunsterse jeugd kampioenen lieten de H.K.W. mi niemen het op de tweede plaats gerangschikte Eeklo geen schijn van kans. Meteen was een nieuwe titel binnen voor de H.K.W - jeugdploegen die zowat alles win nen wat er te winnen is. Na 10' was alle onzekerheid reeds ver dwenen want H.K.W. leidde met 8-3 en aan de rust was het verschil nog groter geworden (14-7). Het ploegje van trainer P Dauwe liet zich in de tweede helft niet pra men om nog meer luister bij te zetten aan hun nieuwe kam pioenstitel. Het werd 19-7 voor aleer de bezoeken nog eens mochten scoren. De H.K.W doelpunten werden gescoord door De Nil 1, De Groote 3, P. Ver- helst 2, De Wolf 1, Verhoeven 2, T. Goris 2, Goossens 5, Van Uden 10. De overige spelers die mee hielpen om deze titel te winnen waren: Buyle, Daelman, Engels. Kadetten De kadettenplocg, die tegenstan der Kortrijk niet zag komen opda gen, was reeds langer zeker van de Oostvlaamse titel. Volgende spe lers werden hiervoor in de bloe metjes gezet: W. Roels, K. Ter nest, St. De Meerschman, G. Maes, W. De Groote, N. Ver- helst, C. Desseaux. T Baert. T. De Graeve. St. Vermeulen. K. Loier, G. Goossens. St. Van Uden. M. Buyle, G. De Groote, St. Verhoeven. Ajax Lebbeke-Gent 20-15 De Ajax kadetten toonden zich de meerdere van de Gentse bezoe kers die na 10' naar een 7-4 ach terstand opkeken Aan de rust leidde Ajax met 12-9 en de over winning kwam op geen enkel mo ment in het gedrang. Ajax Lebbeke: Rawouns, Van Biesen, Van Keymeulen 1, Hey- vaert 2, De Bruyn 3, De Vos, Van Den Borre 4. De Man. Maes- schalk 3. De Decker 7, Van Biesen. Zondag in Hamme Oostvlaams Jeugdkampioenschap Zondag in Hamme worden de laatste Oostvlaamse jeugdtitels verdeeld. Naast de «eer» hangt er ook een deelname aan de landelijke eind ronde aan vast zodat er hard zal gestreden worden. Bij de pupillen jongens treden aan: H.K. Waasmunster. H.C. Lokeren. Ajax Lebbeke, Gent en Avanti. De titel bij de miniemen meisjes wordt betwist tussen Squadra Fem. Lebbeke en Avanti Buggen hout en bij de scholieren jongens gaat het tussen Ajax Lebbeke en H.K. Waasmunster. EVA Handbal. De kadetten van HBC Lokeren (polo) Mei veren 19 H.C. Lokeren 19 Net zoals tegen Stenant, en ook in andere wedstrijden, zij het dan niet zo uitgesproken, ging Loke ren totaal ten onder na een formi dabele start Na 19' leidde Loke ren met 1-10 en toch kregen zij het nog bijzonder moeilijk om een puntje mee te graaien. Niemand blijkt een verklaring te hebben voor dit steeds terugkerend feno meen maar iedereen is het er over eens dat Lokeren hierdoor zijn titelambities in rook zag opgaan. De ploeg kan plots beginnen kras- selen en niemand is dan in staat orde op zaken te stellen. Als men die eerste 20' Lokeren dan weer aan het werk zag leek de ploeg klaar voor 2C nationale. Een goed sluitende verdediging, razend snel in tegenaanval, een goede op bouw en efficiënt afwerkend werd de tegenstander overklast Via 1-4 na 8' ging het zo naar 1-10 na 20'. Maar toen gebeurde het weer. Plots lukte mets meer en via 7-12 aan de rust raakte Lokeren zo waar 14-13 achter na 39' De ploeg van trainer J. De Proft kon zich dan toch enigszins hervatten maar vrij zwak uit de tweede lijn slaag den zij er niet meer in Meiveren te overvleugelen. Het werd dan nog een spannend wedstrijdcinde, met een 17-18 score 7' voor het einde leek de winst nog mogelijk maar 3' voor het einde stond de 19-19 eindstand op het scorebord. H.C. Lokeren: Smet, Van Vae- renbergh, K. Verhofstadt 2, Bocklandt 8. Verguit, Versele 4, Van Driessche. Van Cauwenberg- he. Van Hille 5. De Bruvne. Gok- Reserven: Meiveren 7 H.C. Lokeren 15 Met Van Vaerenbergh in het doel duurde het 20' vooraleer Meive ren zijn eerste treffer lukte. On dertussen had Gokbulut voor 0-6 gezorgd en aan de rust leidde Lokeren met 2-6. Ook in de twee de helft bleef Lokeren domineren wat resulteerde in een 7-15 eind- score. H.C. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Van Den Berghe 3, De Neef 1, De Proft 1, De Bruyn 2, Gokbulut 4, Van Driessche 3. EVA 4e afdeling Zandvliet-Robuco Buggenhout Dat Robuco één punt weg kaapte bij kampioen Zand vliet hebben zij vooral te dan ken aan hun doelman «Staf» Mannaert. Ondanks het feit dat Robuco doelman een ech te veteraan geworden is, hij zette zijn eerste handbalpas- sen op het legendarische Pa ter Ruttenplein, beschikt hij nog over de strijdlust en de refleksen van een tiener en dat kwam nog maar tot uiting tijdens zijn afscheidswedstrijd in Zandvliet. Wanneer de ploeg in elkaar klapte tijdens de tweede helft, bleef Man naert op zijn eentje Robuco in de wedstrijd houden. Met een was dit de stimulans om na een helse achtervolging nog een puntje weg te kapen tegen de promoverende kam pioen. Het is met spijt in het hart dat Robuco moet af scheid nemen van hun vete raan-doelman. Op 20 mei volgt nog een afscheidswed strijd met de deelname van het grootste deel van zijn ge wezen ploegmaten, zondag hadden die al voor een bloe metje gezorgd... Robuco startte schitterend en leidde na 6' met 0-4. Daarna werden zij echter teruggeflo ten door een volgens hen ho me-getinte arbitrage zodat Zandvliet aan de rust leidde met 12-9. Ondanks een aan gepast verdedigingssysteem om tijdstraffen en 7m worpen Handbal. Doelman G. Mannaert nam afscheid met een sublieme prestatie (eva) te vermijden kreeg Robuco het bijzonder moeilijk. On danks een sublieme Mannaert in hel doel werd het 19-13 na 46' maar de Robuco-doelman pepte zijn ploeg dermate op dat Trienpont 2' voor het ein de zijn ploeg kon gelijk bren gen. Doelman Mannaert deed dan de rest. Robuco Buggen hout: Mannaert, Trienpont 5, Asaert 7, De Troch 5, Herts- sens, D. Mannaert 3, Verhe len, F. Mannaert 1, St. De Swaef, Thijs. EVA Dameshandbal - lc nationale Brabo Denderbelle 16 Groot Bijgaarden 16 Met een derde plaats in de eind rangschikking heeft Brabo Den derbelle de verwachtingen over troffen. Als nieuwkomer in 4' af deling zorgden zij voor de verras sing met hun doordacht spelpa- troon en gedisciplineerde speel wijze die de stempel droeg van de ervaren trainer-coach M. De Proft. Tegen Groot Bijgaarden, met de derde plaats als inzet, verliep het wedstrijdbegin bijzon der vlot. De aanval rendeerde optimaal en de verdediging bleek opgewassen voor haar taak. Zo werd het 5-2 na 10' en 8-5 na 20'. Toch liet Brabo, door het missen van drie 7-m worpen in die eerste helft - in totaal werden er zes gemist - de kans ontglippen om Gr. Bijgaarden op een definitieve achterstand te plaatsen. De be zoekers konden inderdaad gaan rusten met een gevleide 10-8 rust stand In de tweede helft kreeg de thuisploeg het dan nog moeilijk. Gr. Bijgaarden pakte uit met ste vig (sic) spel en het werd 12-12 na 41'. De wedstrijd werd nu hard nekkig. de harde kontakten sta pelden zich op en 4' voor het einde moest Brabo een 15-16 ach terstand ophalen. Het was M. Hcndrickx die 2' voor het einde de gelijkmaker scoorde. In de slotfa se liet Brabo nog de kans onbenut om de twee punten te pakken. Brabo Denderbelle: Uyttersprot, D. Van Goethem, D. Bosteels 1, E. Van Keer 4, Hendrickx 5, Van Den Abbeel, Walraevens 3, R. De Smedt, Dan. van Goethem 1, R. Van Keer, P Vermeir 2. EVA Flémalle Nopri Lebbeke 15 Een al niet zo best geslaagd sei zoen werd door Nopri Lebbeke ook nog in mineur afgesloten met een nederlaag tegen het beschei den Flémalle Bij de Waaltjes vormde G. Brixhe (ex Nopri) een voortdurende bedreiging en het was maar tijdens de laatste minu ten van de eerste helft dat Nopri enige afstand kon nemen. Van 6-6 ging het toen naar een 6-8 rust stand, Het werd zelfs 6-9 onmid dellijk na de rust maar na 40' was alles te herdoen (11-11). Maar Avanti raakte nog moeilijk op gang en het werd 16-14 minder dan 3' voor het einde. Nopri miste toen nog maar eens een 7-m worp en het late doelpunt van H Bleyaert kon geen aarde meer aan de dijk brengen Voor Nopri scoorden: Bleyaert 5, Terroir 1, Van Handenhove 1, Van Damme 4, Hermans 2, Van Boxelacr 1, De Croock 1 EVA H.K. Waasmunster 23 D.B. Zwijnaarde 16 Bij H.K.W. kan men het moeilijk geloven. Men spreekt van een sprookje dat waarheid geworden is, een droom die werkelijkheid is geworden. Maar nu is het een feit, in drie jaar tijd speelt de Waas munsterse tienerploeg drie reek sen hoger en de groep is zeker nog met aan het einde van haar moge lijkheden. Een doorwinterde handbalrat als Eddy De Vlieger, de speler-trainer zegt over deze titel het volgende: «Het is niet te geloven, het lijkt wel een wonder want echt, na de heenronde waren wij al dik tevre den met de 13 behaalde punten. In de terugronde gebeurde dan het onverwachte, wij verloren nog amper één punt, tegen Uilenspie gel, en na de zege tegen Lokeren beseften wij maar goed dat voor ons nog alles mogelijk was. Voor mij is het de «plezantste» titel die ik met H.K.W behaalde. Enkel de laatste weken kwam er enige stress aan te pas, voordien dach ten wij niet aan promoveren, dat was dit seizoen geen must. Maar het is onvoorstelbaar hoe de jonge H.K.W -spelers dit seizoen zijn gegroeid». Maar niemand zal ont kennen dat Waasmunster deze on verwachte titel dubbel en dik heeft verdiend. H.K.W. toonde heel wat maturiteit ondanks de jeugdige leeftijd van de spelers groep en ook de resem kwetsuren van basisspelers tastte het moreel van de ploeg niet aan. Als men bv. weet dat de beslissende fase in het kampioenschap afgewerkt werd zonder de beloftevolle W. Roels. spreekt de prestatie nog meer aan. Na de beslissende wedstrijd tegen Maasmechelen noteerde men bij H.K.W. twee nieuwe onbeschik- baarheden. J.P. De Bode was na melijk het slachtoffer van een dubbele ncusbreuk en doelman Van Rentcrghem dient een ernstig operatief ingrijpen te ondergaan aan de kruisbanden van de knie. Meteen moest de slotwedstrijd te gen Zwijnaarde afgewerkt worden met een opnieuw gehandicapte ploeg en men mag toch niet uit het oog verliezen dat H.K.W. geen punt mocht verspelen. Maar alle twijfels werden bijzonder vlug weggenomen. H.K.W. startte in derdaad erg overtuigend en langs H. Borgers en K. Sanders leidde H.K.W. met 6-0 na het eerste kwartier. De «slimme» De Meerschman zorgde zelfs voor 10-1 na 21' en meteen was er voor H.K.W. geen vuiltje meer aan de lucht. Daarna verwaterde de wed strijd wel enigszins. In eerste in stantie omdat H.K.W, duidelijk aan wedstrijdconcentratie ging in boeten en ook omdat een «rom melend» Zwijnaarde eigenlijk geen «mooi» handbal tolereerde. Aan de rust leidde H.K.W. met 12-5 en in de tweede helft bleek de spankracht bij H.K.W. duidelijk verdwenen. Men wist dat de titel binnen was en 10' voor het einde (20-13) werd gestart met de ap- plausvervangingen. Eén voor één werden de spelers met een don derende ovatie bedacht Als eer ste ging de nog altijd onderschatte Borgers naar de bank en 2' voor het einde kreeg De Vlieger als laatste basispion zijn verdiende applausvervanging. Het publiek telde luidkeels de laatste 10 secon den af en het feest kon beginnen. Hadden de traantjes van geluk al ruimschoots gevloeid tijdens de applausvervangingen. de ontla ding na het eindsignaal was totaal. Dat trainer-speler De Vlieger op de schouders ging hoorde er na tuurlijk bij Voor de volledigheid, tegen Zwijnaarde scoorden: Bor gers 8. Sanders 5. De Meersch man 4, Van Damme 3, De Vlieger 2, T. De Graeve 1 Reserven: H.K. Waasmunster D.B. Zwijnaarde Eerder matige wedstrijd van de H.K W.-jeugd die zaterdag te moeilijk tot scoren kwam. Na een 4-3 ruststand werd het 7-5 10' voor het einde maar Don Bosco kwam nog gelijk tijdens het wed- strijdslot. H.K. Waasmunster: Desseaux, G. Maes. Dutré, Loier 1. Vermeu len, Willaerts 2, Berckmoes 1. De Gercq 2, T Baert 1, Van Mele, Temest, Roels. EVA Heren - Play-offs 1' nationale Zat. 22.04 te 16 uur Houthalen-Avanti Buggenhout 2' nationale Promotie-poule Zat. 22/4 te 20 u. Jemeppe-Ajax Lebbeke Zond. 23/4 te 18.30 u. Ajax Lebbeke-Evere Degradatie-poule Zond. 23/4: Huy - E.V. Aalst Finale Provinciaal Jeugdkampioenschap Zond. 23/3 te 13.30 u. tot 16 u. Pupillen jongens. Zond. 23/3 te 16.15 u. Miniemen meisjes. Zond. 23/3 te 17.15 u. Scholieren jongens. Hamme. Vivianne Fransen uit Lebbeke tijdens de uitvoe ring van één der opdrachten in de nationale wedstrijd voor getrouwheidsproeven (vh) Derde Huizin VKAa 5-15, Aalst i se Hu plaats ajuine sterk e schout stande delen uit. H zet st. thuissf VK A Boeyk Mare en Ivi Luc S< voor F een ei ken vc kelijk Dende jaar n; Hij m dering verdie: Coops worde: Er zoi moetei plaats geruch

De Voorpost | 1989 | | pagina 28