2 - 21.4.1989 - De Voorpost Aalst Fietstocht Vakantiegenoegens Aalst en B.G.J.G.-Aalst starten een nieuw wielerseizoen. Hun eerste rit gaat nchting Appels Vertrek: zondag 23 april 1989 om 14 uur aan de Sint- Annaknng, Aalst. Info: Clemens Schellekens, tel. 053/21.16.91. K.A.V.-Lentefeest Alle leden van K.A.V. St.-Martinus zijn van harte welkom op het lentefeest dat doorgaat op vrijdag 21 april 1989 om 19 uur in de Kring, Zonnestraat 20, Aalst. K.W.B.-informatieavond Op vrijdag 21 april '89 om 20 uur organiseert K.W.N.-Aalst Mijlbeek een informatieavond rond de fiscale hervorming in de bovenzaal van 't Apostelken, Apostelstraat, Aalst-Mijlbeek. Met KBG-Aalst St.-Jozef naar Tremelo De KBG-reis naar Tremelo, geboorteplaats van Pater Da- miaan (ter gelegenheid van de 100ste verjaardag van zijn afsterven) gaat door op donderdag 11 mei 1989 De bus vertrekt te 13 uur stipt aan de St Jozefskerk te Aalst. Aankomst te Tremelo rond 14 uur. Verblijf aldaar tot 16 uur. Daarna wordt een bezoek gebracht aan Leuven (tot 18 uur). De thuiskomst is voorzien rond 19 uur. Opgelet niet-leden zijn ook welkom! De prijs bedraagt 300 fr Inschrijvingen worden verwacht via de wijkmeesteressen, dit vóór 20 april. Vakantiegenoegens Verbond Aalst organiseert Kasteel-wandelingen Op zondag 30 april 1989: Kasteelwandeling rond het Waterkasteel van Moorsel. Vertrek om 14.30 u. aan de kerk van Moorsel voor een natuurwandeling in de driehoek Moorsel-Meldert-Baardegem. Kasteelwandeling te Zottegem. Vertrek om 14.20 u. aan het Gildenhuis, L. De Metsstraat, Zottegem voor een Drie-Kastelen-wandeling met het Kasteel Egmont (Zottegem), het kasteel van Leeuwergem en het kasteel Breivelde. Info: Verbondelijk Serkretariaat, Vakantiegenoegens, Sint- Jorisstraat 26, Aalst, tel. 053/21.39.61 Tentoonstellingen In het koncert-café Allegro ma non troppo, Gentsestraat 16: werken van Bob Daenen. Dagelijks toegankelijk vanaf 19 uur, op zondagen vanaf 15 uur, tot en met 7 mei 1989 (gesloten op maandag!). In Galerij S 65, Tragel 7: werken van Jürgen Albrecht en Christoph Andres, tot en met 28 mei 1989, donderdag tot zondag van 14 tot 18 u. In het Kultureel Centrum De Werf: «Strips en Stripes» van lan en Gal, tot 7 mei 1989. In het Kultureel Centrum De Werf: «Elementen» van Belgische kunstenaars, tot 30 april 1989. In Galerij Muylaert - Hofman, Nieuwstraat 36: «De armband als diamantjuweel» 33 juwelen van 24 ontwerpers, tot 29 april 1989. Maandag van 14 tot 18.30 u dinsdag tot vrijdag van 9.30 u. tot 12.30 u. en van 14 tot 18.30 u., zaterdag van 9 tot 12.30 u. en van 13.30 u. tot 18 u., zondag gesloten. In 't Kapittel, Priester Daensplein 2: Marth Guisset (aquarel len), en Jo Cleymans (keramiek), tot 24 april 1989. Vrijdag 21 april vanaf 17 uur, zaterdag 22, zondag 23 en maandag 24 april van 14 tot 19 uur. In Galerij Cotthem, Molenstraat 28B: tekeningen van Jules Lismonde, tot 3 mei 1989, elke dag van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 18 uur, op dinsdag gesloten. In Phidias Art Gallerij, A. Nichelstraat 6: schilderijen en keramiek van André Van Schuylenbergh, tot 23 april 1989, elke dag van 14 tot 16 uur, op zondag gesloten. Verkeers(on)veiligheid Bezorgd voor de veiligheid organiseerde CVP-JO een hoorzit ting rond het thema «Veilig Verkeer in Aalst». In een open gesprek met de afgevaardigden van de diverse actiekomités werd nogmaals duidelijk dat ingrijpende maatre gelen zich opdringen. Hierbij werden de accenten vooral gelegd op de bescherming van de zwakkere weggebruiker, een strenger politioneel toezicht, gevoelige snelheidsbeper king in de woonkernen en een zoeken naar een efficiënte aanpak van het parkeerprobleem. Het ligt in de bedoeling van de CVP-Jongeren deze problema tiek ten gronde te analyseren teneinde oplossingen te zoeken om een verdere verkrachting van een «woon»-vriendelijke stad te voorkomen. Keramiek van Wilhelm Mechnig Het Vredeshuis heeft de exclusiviteit de laatste scheppingen Aalst. De lente is in het land en de Aalsterse stadslui weten dat ook. Overal worden Aalst. Rond het standbeeld van priester Daens is men druk aan het werk om alles klaar beplantingen aangebracht (a) te maken voor de komende viering (a) van de keramist Wim Mechnig in zijn uitstalraam tentoon te stellen. Enerzijds is er de Orgelman, die haast overmeesterd wordt door zijn instrument. Een kompositie van techniek en kera miek. Daarnaast prijken er twee beelden waarin eenieder onmiddellijk de Tweeling zal erkennen. Deze talentrijke keramist toont opnieuw beelden die iedere kunstminnaar moeten verwonderen en bewonderen. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met het Vredes huis, Esplanadestraat 8, Aalst (tel. 053/77.03.39) of met Wim Mechnig, Houtkaai 3, Aalst (tel. 053/21.30.20). Felice Damiano in De Werf Op zaterdag 29 april is Felipe Samiano te gast in De Werf te 20 u. Toegang; 250 fr. Info via 053/76,13.12. De Limburgse kabaretier Dré Steemans is al ongeveer tien jaar aktief in het kabaretcircuit. Pas toen hij, nu reeds twee jaar geleden, op een zondagmorgen opdook in het radiopro gramma 'Het Genootschap', werd hij bekend met het typetje Felice Damiano. Sindsdien verschenen van hem reeds een boek en een plaat en momenteel presenteert hij het nieuwe spelprogramma 'Felice!', elke donderdagavond op de B.R.T.- televisie. Maar ook in de theaterwereld is hij aktief. In zijn stuk «Ik benne gene konijn» voert hij erotische verhalen op, zich inspirerend op de teksten van 'Decamerone' van Bocaccio. Hij kreeg daarvoor de hulp van Luc Saffloer en Karei Vereertbruggen van Omroep Brabant. In dit spektakel stelt Luc Saffloer een plaatselijke gast voor en Steemans neemt dan ruim de tijd om zijn grappige ziel bloot te leggen. De titel laat reeds vermoe den dat niet Dré Steemans maar zijn alter ego Felice Damiano het woord zal voeren. Inderdaad, de 'barbiere di Eisden- Maasmechelen' geeft ook hier in zijn eigenzinnige stijl zichzelf ten beste. Studio Peer met «Weg van Waan Droom» Vanavond vnjdag 21 april brengt Studio Peer «Weg van Waan Droom» in het kultureel centrum De Werf te 20 u Toegang: 250 fr. Info: 76.13.12. Studio Peer is een van de beste kindertheaters in Nederland In zes jaar tijd heeft het een enorme reputatie opgebouwd Toch wil Fred Delgaauw van de Studio van dat etiket 'kinder'- teater af. Hij wil totaaltheater brengen zowel voor jong als voor oud. Fred Delgaauw is een van de eersten in het Nederlandse taalgebied die klassiekers tot 'kinder'-stukken heeft omgezet. Hij probeert tot de essentie van de inhoud door te dringen en dat dan visueel duidelijk te maken. Dat lukt hem ook voortref felijk. In 'Droom', een poëtische weerspiegeling van Shakespeares 'Macbeth', improviseert hij de hele voorstelling. De poppen zijn de visualisering van de eigenschappen die in 'Macbeth' zitten. Zo staat de baby symbool voor de onverzadigbaarheid, de gier visualiseert de mannelijkheid en de macho-domheid en de zonen van de koning duiden op de lafheid en de gemakzucht. In 'Weg van Waan', ook een stuk van Shakespeare, treedt een wisselwerking op tussen illusie en realiteit. Op het einde draait Prospero het hoofd en stapt hij er uit, weg van waan weg van waanzin. Een visueel sterke voorstelling met een prachtig poëtisch poppenspel. Kinderatelier In Vredeshuis, Esplanadestraat 8 of bij Johan Heirman, Landbouwerstraat 64 kan U terecht voor meer informatie over volgende aktiviteiten in het kinderatelier. Johan Heirman bereikt U ook via 053/21.64.44. Zaterdag 29.04 om 14.30 u.: De vredessmurf komt nogmaals op bezoek. Zaterdag 13.05 om 14.30 u.: Reuze plezierig bosspel. Doe je hoge laarzen aan. Zaterdag 17.05 om 14.30 u.: Tandenspel: wij eten met de tanden, niet met de handen. Zaterdag 10.06 om 14.30 u.: Wij zijn bekommerd om het leefmilieu en willen er iets aan doen om deze wereld leefbaar te houden. Daarom een milieuspel. Zaterdag 24.06 om 14.30 u.: Dolle sportnamiddag. Van 30 juni tot en met 2 juli worden wij opnieuw verwacht bij Diggie de kinderboerderij te Brakel Prijs: 1.000 fr. «Le Bouffon et la Reine» A.s. vrijdag 28 april te 20 u. in De Werf voorstelling van «Le Bouffon et la Reine» door Bolek Polivka en Chantal Poullain. Toegang: 350 fr Info via 053/76.13.12. Bolek Polivka, 38 en Tchechoslovaak, is ongetwijfeld één van de grootste theaterclowns aller tijden. Deze auteur-regisseur acteur kan bogen op een onbegrensde theatrale fantasie en inventiviteit. Met maskers, poppen, mime, illusies en andere theatrale 'truuks' brengt hij, samen met zijn vrouw Chantal Poullain, een komedie in de ware zin van het woord. In 'Le Bouffon et La Reine' is de 'bouffon' (Polivka) aanvanke lijk een jonge slaaf, zich zeer goed bewust van zijn onmacht. Maar met zijn veelzijdig talent om Hare Majesteit (Poullain) te amuseren slaagt hij erin haar in te palmen. Het publiek speelt daarbij een niet onbelangrijke rol. Het wordt gevraagd aktief aan het spektakel deel te nemen. Enkel applaudisseren en lachen volstaat hier niet Het hele stuk is doorspekt met een voortdurende drang naar macht van beide partijen, een eeuwig gevecht der sexen en een flinke brok humor. Dit sterk visuele spektakel zit vol kommentaar op diverse toestanden, waarin ook het theater niet vergeten wordt van een waardering' voor Stanislavski tot een 'discussie' met Berthold Brecht. Polivka en Poullain spelen 'Le Bouffon et la Reine' reeds 5 jaar. Zowat 9 maanden per jaar reizen ze met dit stuk de hele wereld rond, de rest van de tijd zijn ze bezig met een Engelse filmversie van 'Le Bouffon et la Reine' Mechnig 60 De hierna vermelde tentoonstellingen willen een hulde zijn aan de Aalsterse kunstenaar Wilhelm Mechnig, naar aanlei ding van zijn zestigste verjaardag. Van 25 mei tot 15 juni loopt een retrospektieve in de Generale Bank, Nieuwstraat te Aalst met vernissage op 25 mei te 20 u. In Vredeshuis wordt op 27 mei onder voorzitterschap van Dr. Marc Galle en Dr. Jef De Loof een tentoonstelling geopend te 20 u. met grafisch werk en schilderijen. Deze expo loopt tot 15 juni. Tenslotte opening van een tentoonstelling van recente schil derijen in de belfortkrypte met opening op 28 mei te 20 u. die loopt tot 11 juni. Op zondag 20 mei wordt Wilhelm Mechnig gevierd in de belfortkrypte. Nieuw Belgisch Kamerorkest Het nieuw Belgisch Kamerorkest was verleden vnjdag te gast in De Werf. Op het programma Divertimento voor strijkers van Bela Bartok, Rococo-variaties voor cello en orkest van Tsjai- kowski met Roel Dieltjens als solist en de Symphonie in G van Haydn. Halve eeuw scouting bij Sint-Joris Tijdens het voorbije weekend vierde de scoutsgroep Sint-Joris zijn 50-jarig bestaan met o.m. een groots groepsspel op de Aalsterse zonovergoten Grote Markt en een overzichtsten toonstelling in het koetshuis van Kasteel Terlinden. Groepslei der Geert Willems zegt dat uiteraard ook de scoutsbeweging evolueert doch dat haar grondbeginselen dezelfde zijn geble ven en hun deugdelijkheid hebben bewezen. Ook Juul Ketels, een van de medestichters een halve eeuw terug, zong de lof van scouting: «Eens scout, altijd scout». Kalender Vrijdag 21 april 20.00 u.: Toneel "De Zelfmoordenaar". Ook op zaterdag 22, zondag 23 en maandag 24 april telkens om 20 uur. Reserva tie: tel. 21.83.70 (ganse dag en avond) of 78.89.81 (kantoor uren). Organisatie: Tejater 80 Zaterdag 22 april Vanaf 9.20 u.: taalkursus Servo-Kroatisch (Joegoslavisch). Sint-Maarteninstituut, Dendermondsesteenweg 12, Aalst. Or ganisatie: VTB-VAB Aalst. 20.00 u.: 7* Lentekoncert o.l.v. K.L. De Schrijver. Kantien feestzaal van voetbalklub SK Terjoden, Damstraat. Organisa tie: Muziekmaatschappij De Terjodenaren. Zondag 23 april 12.00 u.. Vertrek aan de parking in de Pontstraat. Bijwonen van Vlaams Nationaal Zangfeest in Antwerpen. Inl.: L D'Hondt, 21.02.79. Inschrijven: D. Temmerman 78.86.96. Org.: Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Groot-Aalst. 15.00 u.: Koncert: Soulside (USA), Hate that Smile (GB) en Corporate Grave (GB). Mikisklub. Nieuwbeekstraat, Aalst. Inl.: vrijdag en zaterdag vanaf 19u30 in De Gele Limonade, De Ridderstraat 68, Aalst. Organisatie: Smurfpunx. Maandag 24 april 20.15 u.: Konditie en pre-skigymnastiek, sportzaal Sint-Jo- zefscollege, Stoofstraat te Aalst. Organisatie: VTB/VAB Woensdag 26 april 19.00 u.: Kursus ballroom- en latijnsamerikaanse dansen. De Nieuwe Madeion, Grote Markt te Aalst. Organisatie: VTB/VAB Donderdag 27 april 14.30 u.: Spreekbeurt "Aalsters dialekt" door Jan Louies. Zaal De Koombloem, Grote Markt. Int.: L. D'Hondt, 21.02.79 Organisatie: Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Groot- Aalst. Al-Anon Voor familie en naastbestaanden van drankzuchtigen, dins dag 24 april om 20 uur. Meuleschettestraat, Aalst. Schriftelijk: Postbus 63, Aalst. Radio Katanga Elke vrijdag van 18 tot 19 uur op 107.8 FM rechtstreeks vanuil de studio in De Gele Limonade: 21 april: Amnesty Internatio nal en stuurgroep Derde Wereld; 28 april: Groene Fietsers en Gids voor Uithuizigen. Elke maandag van 17.30 tot 18 uur: Werklozenwerking. Tentoonstelling Van donderdag 27 april tot en met zondag 30 april van 14 tot 19 uur. Werken van Koen De Munter, Belfortkelder, Grote Markt te Aalst. Sociaal Dienstbetoon Volledig gratis en zonder enige verbintenis. Lokaal links achteraan de dreef tussen de Kapucijnenkerk en 't Capucien- tje (hoek Sint-Jobstraat en Kapucijnenlaan). Woensdag 26 april van 18 tot 19 uur, Voorafgaandelijke afspraak is niet vereist. Voor bijkomende inlichtingen: 70.04.25 Jebron Begijnhof 1, Aalst, tel.: 77.51.16. Vrijdag 21 april om 19u30 Sint-Annazaal: Sportkaffee. Zaterdag 22 april om 18u30: Begijnhofkerk: Zangliturgie rond "een gebod van liefde". Daarna open huis in Jebron. Maandag 24 april om 19u30: Redaktieraad. Wie graag meegaat naar Nederland: "dag 8 mei-beweging" en "service-centrum voor levensverdieping", gelieve tijdig in te schrijven. Aalst. Vooral de gelegenheidsherbergier moest hard werken tijdens het eetfestijn van Aalst. A KV Graaleken Dest presenteerde zich langs zijn beste kant tijdens zijn Europees koncert Graaleken Dest (a) traditioneel eetfestijn (a) Op vrijdag 5 mei organiseert de Italiaanse kulturele en .„li iirekreatieve vereniging "Antonio Vivaldi" haar eerste Europees koncert met het koor van de Europese Gemeenschap "Club Musicale del C.E.S." (C.E.S. Comitato Economico sociale della Dat koncert heeft plaats in de schouwburgzaal van C.C. "De I Werf" om 20 uur. Het programma bevat folkloristische, 1 klassieke en populaire muziek in verschillende Europese 1 ,alen Eén van de solozangers is de Aalstenaar Luc De Mot. BV"' IBCy 1 Het koncert zal bijgewoond worden door verschillende Ita- 't jÊÊk ;#tiBï f.%£w M liaanse en ook Aalsterse prominenten. De toegang bedraagt Ir V T '-31'"; wfl 300 fr 1 4' F M '"HM Kaarten zijn te verkrijgen bij de voorzitter van de v.z.w. "A. l Vivaldi", de heer Otello Pennaechia, Leuvestraat 165, Erem- ip bodegem, tel.: 70.07.86 en bij de bestuursleden: Giulio jritrm D'Amore, Korte Zoutstraat 44, Aalst (Laurent David), tel. aHgk W A 78.50.44 (van 9u30 tot 18u30), Frieda Daelman, Scherreveld- J8!«y - m.- straat 26, Aalst, tel.: 77.33.76; Antonio Pinna, Beukenlaan 26, Lede, tel.: 80.27.16; Toni Cundari, Gentsesteenweg 308, Êt Oombergen (Zottegem), tel. 091/60.79.42 en ook nog de "«psp* - K v 1 avond van het koncert aan de ingang van de zaal. Aalst Zonder zorgen, slaat er op de reuze affiche. En dat is ook het leidmotief waarmee de werken in de Moorselbaan verder gaan (a) Wekelijkse rustdag Ter gelegenheid van het "Arbeidsfeest" heeft het College van Burgemeester en Schepenen besloten een algemene afwij king voor het ganse grondgebied van de stad toe te staan wat betreft de toepassing van de geldende beschikkingen inzake wekelijkse rustdag. Deze afwijking geldt voor maandag 1 mei 1989. De handelaars en ambachtslieden die, in toepassing van het K.B. dd. 28 juni 1960 een wekelijkse rustdag hebben gekozen, zullen dus op voormelde datum hun winkel mogen open houden.

De Voorpost | 1989 | | pagina 2