COPPENS J.P. Grafmonumenten te Herdersem Wegens nijpend plaatsgebrek moeten op de begraafplaats van Herdersem zerken en andere gedenktekens verwijderd worden. Het betreft hier de zerken van volgende afgestorve nen: Irma Schuddinck, Jan Baptiste Maes, Marie Ponette, Alice De Smedt, Jozef Vinck. Victor Van Wijnendaele, Basile Borgellioen, Petrus Baert, Maria De Vlieger, Alfons De Rop, Clementine Van Haut, Frans De Smedt, Isidoor Vinck, Emiel Vinck, Elisabeth Boulangier, Jozef Smetrijns, Benoit Vol- ckaert, Louis De Leeuw, Lucienne Smeesters, Jan Vermoe- sen, Florent Steeman, Gustaaf Ledegen, Camiel De Landts- heer, Jeanne Barberien, Marie Claessens, Germaine Cock, Gabriella Van den Eynde, Petrus Aelbrecht, Benjamin De Rop, Petrus Peeters, Josepha De Rop, Katrien Hancq, Arthur Van Langenhoven, Henri De Bundel, Theophiel De Meers man, Maria Roelandt, Pauline Verstraeten, Regine Fabry, Albien De Ras, Maria Van Langenhove, Maria Van Hecke, Angela Pasqueasie, Alfons Maes, Gustaaf Coene, Josephina Van den Meerssche, Emiel Bruyland, Marie Delhause, Maria Leeman, Robert Van Geert, Marie Vermeiren, Rosalia Ver- meiren, Jozef De Vijlder, Philemon Coene, Valentine Maes, Irma Troch, Jan Baptiste De Smedt, Frans De Koek, Helena Boel, Gabrielle D'Hondt, Jozef Pissoort, Richard Uyttersprot, Kamiel Caudron, Frederik Ledegen, Clementina Heyvaert, Cyriel Bellemans, Celine De Block, Eugenia De Meersman, Leon Van Kerckhove, Mana De Schrijver, Jan De Bruyn, Josephine Ardans, Antonia Van Langenhove, Alfons De Vulder, Pieter De Wolf, Sylvia Pieters, Raymond Meert, Maria De Greef, Gustaaf Vinvk, Melanie Kieckens, Maria De Brandt, Gustaaf Vollemaere, Jan Vink, Clemence Van Essche, René Hovelinck, Frans De Meersman, Emma Vercauteren, Gustaaf De Wolf, Marie De Clerck, Gustaaf De Landtsheer, Louis Moens, Alfons Bieseman, Bernard De Meester, Prosper Beeckman, Kamiel De Vlieger, Maria Moortgat, Pieter Saeys, Rosa Meirschman, Désiré Breynaert, Leontine Pieters, Jan Beulens, Elisabeth De Smedt, Joanna Moens, Jan Van der Gucht, Clementina Van Hecke, Petrus Roelandt, Catharina Cassiman, Leonie Bauwens, Joannes De Brandt, Hortense Vermoesen, Theophiel De Vriendt, Lucienne Leblicq, Sylvie Coen, Agnes Heyvaert, Constance De Keyzer, Julia E.Z., Joanne Van den Bossche, Madeleine De Saedeleer, Jan Van den Eynde, Maria Callaert, Philemon Van Nuffel, Therese Jacobs, Barbara De Smedt, Philomena De Laet, Philomena Peirlinck, Lodewijk De Brackeleer, Maria Everaert, Stephania De Kerpel, Louis De Meyst, Helena Kiekens, Jozef Aelbrecht, Marie-Jeanne Roelandt, Pieter Scheirlinck, Alice Van Langen hove, Marie Theresia De Ryck, Jan De Waegeneer, Oscar Crick, Augusta Verbrugge, Adelaide Charot, Désiré De Frey- ne. Jozef Janssens, Jozefa E.Z. Ook te Moorsel Om dezelfde redenen moeten te Moorsel de grafgedenkte kens verdwijnen van volgende overledenen- Maria Aelbrecht, Clementina Van Ransbeeck, Philemon Van der Eist, Catharina Haarselhorst, Frans Van Der Biest, Jeanne Timmerman, Prosper Beeckman, Lodewijk Wauters, Pieter Van Rossem, Joanna De Kegel, Brigitta De Backer, Nathalia Van Caesbroeck, Maria Van Nuffel, Alfons Doorns, Alfons Gustaaf Van Bever, Francisca Van de Velde, Mathilde De Smet, Anna Moens, Sylvia Verbeiren, Jan Baptist Cobbaut, Amelia Cardon, Alfons Hereman, Irma Buggenhout, Severina Pieters, Petrus Beeckman, Virginia Bocquez, Lodewijk De Ridder, Frans Van Damme, Josephina De Meersman, Maria Van den Bossche, Camile Van Houdt, Emiel Van den Broeck, Dymphina Gyssens, Maria De Coster, Stephania De Munter, Jan Daeleman, Maria De Pauw, Egied Vermeir, Maria Van Hecke, Pieter Vercauteren, Leopoldina De Wolf, Jan Ver specht, Maria Scheirlinckx, Gustaaf Van Biesen, Isidoor Van den Bossche, Maria Redant, Lodewijk De Hauwere, Pieter Elskens, Medard Van de Velde, Leonia Van Langenhove, Delphine Van Geert, Simonna Rubbrecht, Irma Cooman, Mathilde Lissens, Maria Buyle, Frans Moens, Maria Vermoe sen, Francisca De Hauwere, Anna De Meester, Lucia De Meersman. Leona Arijs, Alfons De Witte, Carolus Van Cauter, Pieter Van den Steen, Amelia Van den Berghe, Frans Van den Steen, Alice Aelbrecht, Maria De Meyst, Albertine Hendrickx, Fidelia Verpeten, Petrus De Munter. Eugeen De Kegel, Maria Vereecken, Amelia Van Neck, Benedicta Gyssens, Maria Bosmans, Alfons Van Himbeeck, Maria Saeys, Clementine Saeys, René Rubbrecht, Anna Daeleman, Josepha Van de Velde, Alfons Wille, Maria Verhoeven, Maria Rubbrecht, Jan De Smedt, Leonia Van Malder, André Callebaut, Marie Sterck, Aalst. In de Mikisklub werd de jaarlijkse geschenkenbeurs georganizeerd en daar kwam weer veel volk op af (a) Aalst. Alles behalve fraai, dit beeld genomen in het dorpscentrum Hofstade (a) BEGRAFENISSEN Begrafenissen crematies Alle formaliteiten Dorp 7 MOORSEL 053/21.45.51 RUIMDIENST Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 Benoit F>yck, Francisca Cooman, Pieter Anjs, Joseph Michels, Benedictus Saerens, Cecilia Aelbrecht, Amelia Van der Hey- den, Virginia Heiremans, Frans Uyttersprot, Frans Fiermans, Catharina Buggenhoudt, Maria Uyttersprot, Victor De Leeuw, Jozef Van Den Steen, Clementine Comelis, Nathalia De Rop, Victorine De Hauwere, Pieter Vermoesen, Frans Van Der Straeten, Maria De Poorter, Victorina Vonck, Karei Van Langnhove, Maria De Gols, Pelagia Van den Bossche, Frans Herremans, Maria Van Nuffel, Pieter Vinck, Philomena Joos, Pieter Cooreman, Gustaaf Van Bever, Pieter Van den Eede, Augustinus Hendrickx, Coleta De Meersman, Franciscus Vertongen, Celestine De Landtsheer, Maria De Neef, Josephi ne Vermoesen, Josephine De Wolf, Maria Van Handenhove, Pauline Cooreman, Jan Mertens, Marie Clauwaert, Jan De Meyst. Hortence Moens, Frans Verhasselt, Pieter Cobbaert, Leonia Moens, Maria De Meersman, Clement De Pauw, Odile Hendrickx, Barbara De Coninck, Benoni Troch, Karei Moens, Mana Podevyn, Maria Van Biesen, Maria Van der Heyden, Frans Gielens, Maria Hutsebaut, Gustaaf Lissens, Isabelle Van Malderen, Louis Meert, Karei Pissoort, Lea De Coninck, Maria Philips, Maria Moens, Adolphine De Backer, Hortentia Wauters, Maria Guns, Maria Sablon, Angelica Joos, Mana Hauwelaert, Alfons Van den Eede, Joannes Aelbrecht, Petrus De Croes, Raoul De Rop, Henri Joostens, Frans Wauters, Maria De Landsheer, Antonia De Meyst, Livina Buggenhout, Jules Schockaert, Edmond Temmerman, Eugenia Maes, Jan Baptist Merckx, Leopold Caudron, Elisa Pysson, Raymond Redant, Gudula De Meersman, Irma De Vos, Alfons Van Eeckhoorn, Eduard Aelbrecht, Celestina Van Straeten, Joan nes Van de Velde, Maria Vermoesen, Ludovicus De Meyst, Jozef Clauwaert, Dominicus Philips, Camiel De Munter. De uiterste datum van de ontruiming wordt vastgesteld op 1 juni 1989. De ontruiming wordt uitgevoerd door de familiele den en/of de nabestaanden, zodat de zerk eigendom van de betrokken familie blijft. Indien deze werken op de gestelde datum niet zijn uitgevoerd, zullen de stadsdiensten ambtshalve overgaan tot de ontrui ming. Voor de aanvraag en toelating tot wegneming van een gedenkteken kunt U zich wenden tot de Burgerlijke Stand, dienst begraafplaatsen, Grote Markt 3 te Aalst of in het dienstcentrum van de diverse deelgemeenten. Hernieuwing van grafkoncessles Het stadsbestuur wenst de aandacht te vestigen op de bepalingen van de wet van 20.7.1971 waarbij de eeuwigdu rende grafkoncessies die meer dan 50 jaar bestaan worden afgeschaft en waarvan de monumenten moeten worden verwijderd, tenzij voor 31 december 1989 een schriftelijke aanvraag gedaan wordt om de betrokken koncessies voor de volgende 50 jaar te mogen behouden. De vergunning voor het behoud van een eeuwigdurende grafkoncessie wordt koste loos afgeleverd. Alle koncessiehouders waarvan de koncessie is verleend in 1939 en waarvan door hemzelf of door een van de familiele den nog geen aanvraag tot verlenging is ingediend worden dringend uitgenodigd dit te doen, teneinde hun koncessie niet verloren te zien gaan. De onderstaande koncessionarissen of hun opvolgers, wiens koncessie toegestaan werd in 1939, wordt een persoonlijke oproep gedaan, teneinde hun vereiste aanvraag in te dienen. De families Gustaaf Schollaert, Joannes Beeckman, Van der Meirsch, Vleurinck-Eeckhout, Louis Limbergen, Permentier- Ghijsbrecht, Van Limbergen-Van de Velde, Hillaert-Heyvaert, Petrus De Witte, Scheerlinck-Schoon, Adolf Van den Bosch, Roelandt-Bauwens, Van de Meerssche, Eemans, Edmond De Winter, Perraut-Beeckman, Edmond De Buck, Uyttendaele, De Haeck-De Saedeleer. Mahieu-Corten, Kinderen Podevyn, Emest Abbeloos, Coppens-Quintelier, Van Styvendael-Eeck- hout, Van Nieuwenborgh-Dorr, Van der Veken-Neuckermans, Dehaie-Neuckermans, Van Leuven, Raymond Taeyman, Isi door Hendrickx, Robert Renoncourt, Amant-De Wolf, Van Driessche, De Somer-De Waegeneer, Guns-Haentjens, Van den Abbeele-De Coninck, Pilaete-De Waegeneer, Buys-Spit- taels, Raemdonck-Bosman, Oscar Hofman, Jansenne, Me- ganck-Jacob, Van Mulders-Van Holen, Moyersoen-De Sloov- ere, Bosman-Van Cutsem, Bauwens-Franckx, Camille Van Mol. De Meersman-Muylaert, De Strooper-Keymolen. Wat met tijdelijke koncesslee De tijdelijke grafkoncessies verleend in het jaar 1964, voor een termijn van 25 jaar, vervallen in de loop van het jaar 1989. Op aanvraag kunnen deze grafkoncessies hernieuwd worden voor een termijn van 25 jaar, mits betaling van het van kracht zijnde tarief van 7.500 fr. de m' grond. De aandacht van de belanghebbenden wordt erop gevestigd dat, ingevolge de bepalingen van het reglement van inwendi ge orde betreffende de graf- en columbariumconcessies, ingeval van niet-hemieuwing de graftekens en monumenten moeten verwijderd zijn binnen de drie maanden na het verstrijken van de koncessietermijn, zoniet dat deze van ambtswege en op kosten van de betrokken families zullen worden verwijderd. De families: De Saedeleer-Becqué, Bombeeck-Van Audenho- ve, Boudin-Colombar, De Backer-De Vuyst, Guns-Tombeur, Leonie De Meulenaere, Torrekens-Simoens, Van den Bremt- Steenhout, Vertongen-Backaert, Buys-Beeckman, Kiekens- De Prez, De Brucker-Huylebroeck, Moens-Keymeulen, Rog- geman-Schockaert, Viersé-Viersé, Van Audenhove-De Gent, Van de Wiele-Van der Veken, De Smedt-Van Ertvelde, De Stobbeleir-Bruyneel, Luyckx-Cool, Meganck-Schollaert, Van Goethem-Van Goethem, Derde-Verleysen, De Smet-Van Caekenberg, Van der Poorten-Bogaert. Akademle voor Muziek, Ballet en Toneel Woensdag 26 april 1989 om 20 uur, feestzaal Stadhuis, Grote Markt 3, Aalst Lentekoncert Solistische optredens en vokale kamermuziek door de leerlin gen uit de zangklassen en de klas voor lyrische kunst o.l.v. de leerkrachten Rita Piron en Herman Slagmulder. Het meisjes koor "Laetare" o.l.v. Marijke Coghe. Toegang vrij. Jobs Aan de dienst Tewerkstelling werden volgende vakatures meegedeeld. Informatie daaromtrent kan U bekomen Keizer lijk Plein 21eerste verdieping te 9300 Aalst of telefonisch via 053/77.11.11, toestel 315. TWJ26 vakantiejob TWJ27 vakantiejob TW29 ongeschoold arbeider - havenzone Antwerpen TW31 tekenaar-computer, op hoogte van textieltekenen, opleiding door firma TWJ33 IVO - vormingsstages TWJ34 IVO - bedrijfsstages IVO - studentenjobs vakantiejob commercieel medewerker - universitair econ. richting technician-specialist A2 electronica technician-specialist A2 Openbare Werken bouw kunde technician-specialist A2 elektriciteit technicien-specialist A2 mechanica technicien-specialist - licentiaat autobuschauffeur stagiair KB 230 - rijbewijs B aanplakker (studentenopdracht) verkoopster - voorkeur H.S.O. metser - bekisters - schrijnwerkers geschoolde schrijnwerkers 1' graad A4/A3 administratieve medewerkers kantoorhouder Zottegem kantoorhouder Aalst arbeider magazijnier tweetalig bediende handlanger waterdichtingswerken - polyvalent in de bouw bediende - H.S.O. commercieel medewerker - H.S.O. Revisor boekhouding - gegrad. afd. handel of boekh. tweetalig adj. werkopzichter electriciteit - A3/A4 adj. werkopzichter electriciteit - A3/A4 bewaarder/ster - bestuur strafinrichtingen hulparbeider B - loodgieter mannelijke hulpwerkman - Vlissingen aspirant politieagenten - H.S.O. productiearbeiders commercieel bediende - A6/A2 handel pistoolschilder chef kok (echtpaar) geschoolde arbeiders ongeschoolde arbeiders commercieel medewerker Aalst - hoger niet-univer- sitair onderwijs loketbediende - A2 - econ. richting techniekers - A3/A2/A1 persoperators - kennis van matnjzen - A2/A3/A4/ B2 mechaniekers - electriekers 1* klas electricien - auto-electriciteit - A3 lasser-monteerder - A3 buizenfitter - montage - A3 carrossier-schilder - A3 electricien-kableerder electricien-installaties - A3. TWJ35 TWJ38 TW39 TW40 TW41 TW42 TW43 TW44 TW45 TWJ46 TW47 TW48 TW49 TW50 TW51 TW52 TW53 TW53/1 TW53/2 TW54 TW55 TW56 TW57 TW58 TW59 TW60 TW61 TW62 TW65 TW66 TW67 TW68 TW69 TW70 TW70/1 TW71 TW72 TW73 TW74 TW75 TW76 TW77 TW78 TW79 TW80 TW81 Trio II Rossignolo koncerteert Op maandag 24 april om 20 uur speelt het Trio II Rosignuolo een avondkoncert in de Feestzaal van het Stadhuis te Aalst. De leden van dit trio behaalden in verscheidene conservatoria Eerste Prijzen in hun eigen discipline en voor kamermuziek. Hun voorkeur gaat uit naar muziek van de 19* en van de 20° eeuw. Alle drie hebben ze al een ruime ervaring als solist en in diverse ensembles. Yvette Van Tittelboom, piano, is lerares piano aan de Muziek academie in Aalst; Lydia Rossignol, klarinet, en Diane Ver doodt, sopraan, studeren nog verder voor het Hoger Diploma. Op het programma staat muziek die origineel voor hun instrumenten is geschreven, en dat in meerdere kombinaties. Zij brengen werk van Brahms, Chopin, Schubert, Schumann, Chausson, Satie. Bliss, e.a. Leden Jeugd en Muziek en abonnés hebben zoals gewoonlijk gratis toegang; voor anderen bedraagt de toegangspnjs 100 (- 30 jaar) of 150 frank 30 jaar). Herwig De Backer voorzitter KWB Het KWB-Verbond Aalst verkoos als opvolger van Maurice Everaert Herwig De Backer als verbondsvoorzitter. Hij was trouwens reeds acht jaar voorzitter van de afdeling Dender leeuw. De klemtoon wordt nu onder meer gelegd op verjonging van de kaders en van de programmatie en tevens op betere samenwerking tussen de verschillende afdelingen onderling De KWB wil zich bovendien inzetten voor stimuleren van het verenigingsleven en de werknemerskuituur en betracht een meer milieuvriendelijk konsumptiegedrag. Dit alles dan te bereiken via o.m. film- en gespreksavonden en meer in het biezonder via milieu (boot)tochten. Het nieuw Dagelijks Bestuur bestaat verder uit medevoorzitter Hubert Bogaert uit Bevegem, Gerard Goessens uit Aaigem, penningmeester Martin Peynaert uit Wanzele, verbondsproost Dirk De Backer, nationaal begeleider Pat Perper, verbondsse- kretaris Hedwig Vercruysse en Frans De Loose, lid van het nationaal KWB-bestuur. Vredesprijs Aalst sticht een eerste Aalsterse Vredesprijs. Al wie zich aktief in de regio inzet voor de vrede, komt en/oor in aanmerking. De prijs zelf is een Aalsters kunstwerk. Van de jury maken deel uit dr. Jef Deloof, Guido Saey, Johan Heirman, Frans Vanvolsem en Kamiel Sergant. Dieven In afwezigheid van de bewoners werd ingebroken in het huis nr. 143 aan de Parklaan De daders raakten binnen na een deur te hebben geforceerd en doorzochten de hele woning. Een balans van de buit kon nog niet worden opgesteld. Ongeval Fietser Frans Borremans uit de Buisstraat 106 te Aalst, werd door een personenwagen gegrepen op de wijk Ter Beke. De 77-jarige fietser stond op de middenberm en werd meters ver meegesleurd. Hij was dadelijk dood. VTM in de mediawereld Ondervoorzitter van VTM en direkteur-generaal van «Het Volk» Antoon Van Melkebeek uit Ninove spreekt op donder dag 20 april te 20 u. in De Werf, vierde verdieping. Hij zal onderzoeken welke plaats VTM in de mediawereld bekleedt. Een organisatie van de Kamer van Koophandel en Nijverheid Aalst en gewest m.m.v. Spaarbank BAC. Aalsterse regio toeristisch promoten De VVV's uit de Denderstreek zijnde Aalst, Falulntjes, Ninove en Geraardsbergen willen de regio toeristisch promoten. Via regionale koördinatie wordt getracht te kopen tot meer effi ciënte taakverdeling, tot grotere impakt op de bevolking, tot aanzwengelen van het toenstisch potentieel en tot meer adekwaat gebruik van de financiële middelen. Taken die deputee Vallaeys vooropstelde. Heel wat zou mogelijk worden via EFRO-geld, geld bekomen van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling waar van VW's en gemeentebesturen zouden kunnen genieten bij het uitwerken van een gemeenschappelijk projekt. Het projekt zou zich situeren binnen de arrondissementen Aalst en Oudenaarde waarvoor zowat 4 miljoen ter beschikking zou zijn. Naast 50% van de werkingskosten stelt de provincie 1 miljoen ter beschikking. Twee miljoen zou EFRO-geld zijn en van de gemeenten wordt een gezamenlijke inbreng van 1 miljoen verlangd. De inbreng van de gemeente zou gebaseerd zijn op oppervlakte en aantal bewoners en evenzeer op de toeristische troeven van elke gemeente De Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen zou daarbij een koördinerende taak vervullen. Vooral zou worden gemikt op ééndagstoeris- me zo individueel als in groep. Er komt een viertalige folder waarin elke gemeente aan bod zou komen en wil eveneens Noord-Frankrijk en Zuid-Neder land bereiken via participatie in buitenlandse publiciteitscam pagnes. Persrondritten zullen worden georganiseerd en ex- kursiepaketten opgesteld. Onderzocht zal bovendien worden in welke mate verblijfsakkomodatie in de regio wenselijk en haalbaar is. Oostvlamingen hebben dringend behoefte aan enig chauvinisme in verband met de toeristische troeven van de eigen regio. Wat betekent «Co-ouderschap»? Het Centrum voor Gezinsvragen en sexuele opvoeding orga niseert op donderdag 27 april te 20 u. in het kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51 een informatie-avond over co- ouderschap met toelichting van het wetsvoorstel Hugo Van Mierlo door Mieke Vogels van Agalev, door Louis Bohets over de financiële aspekten en door ouders met ervaring over co- ouderschap Luc Vlasschaert en Juultje Tatrai. Co-ouderschap betekent dat gescheiden ouders de hoede over hun kinderen delen. Ze verblijven afwisselend bij de vader en de moeder, en belangnjke beslissingen over de kinderen worden door beide ouders samen genomen. Uit sociale onderzoeken blijkt dat 75% van de uit de echt gescheiden vaders hiervan voorstander is. In de praktijk worden de kinderen echter meestal toegewezen aan de moeder. De vader krijgt dan bezoekrecht. Deze feiteiijke situatie brengt heel wat bezwaren met zich mee: de ouder met bezoekrecht voelt zich uitgesloten van de opvoedingsverant woordelijkheid en kan slechts mits juridische procedures nog ingrijpen in de verdere levensloop van zijn kinderen. Het mislukken van een huwelijk betekent niet noodzakelijk ook het mislukken van een gezamenlijk opvoedingsprojekt. De huidige echtscheidingsprocedure dient dan ook te worden hervormd en de schuldvraag als basis voor een uitspraak moet worden uit de weg gegaan. Vanuit deze optiek hebben de volksvertegenwoordigers Si mons en Vogels een wetsvoorstel neergelegd 'tot wijziging van de wetgeving inzake gezinskonflikten'. Toegangsprijs: 50 fr. Nadere informatie bij CGSO, Cumontstraat 3 te 9300 Aalst, tel. 053/21.75.13. Huis De Blieck Na heel wat tribulaties is het Huis De Blieck aan het Keizerlijk Plein 38, gesloopt. Een neo-klassicistisch pand dat erg verwaarloosd werd door de eigenaars de jongste jaren en herhaaldelijk aanleiding gaf tot diskussies. Zelfs tot gevaren voor voorbijgangers op de stoep. De laatste eigenaars, de «Liberale Sociale Werken» en de liberale vereniging «Maas en Schelde» hebben finaal dit eigendom in het centrum van de stad verkocht aan een immobiliënmaatschappij die er, zoals reeds jaren door velen vermoed, een luxueus appartements- blok zal oprichten. In het gesloopte pand huisden heel wat vooraanstaanden: notarissen, industriëlen, een kloosterlinge die te Aalst het Wit-Gele Kruis opnehtte en Denise Fontaine, weduwe A. De Blieck. De woning met 57 m. gevelbreedte en Engelse tuin, degra deerde tot een verkrottend pand in het geklasseerd stadsge zicht 'Keizerlijk Plein', tot ongenoegen van de Kommissie van Monumenten en Landschappen Aalst sloopt echter verder: aan de Parklaan de villa Goffaerts en in de Stationsstraat de plaats van Restaurant Astoria. Aktlviteiten in Vredeshuis De Medische Vereniging ter preventie van een atoomoorlog organiseert te Aalst in Vredeshuis, Esplanadestraat 8, volgen de interessante aktiviteiten. Zaterdag 29 april om 20 u.: «Wij ondervragen politici». De voorzitter van de Socialistische Partij, Frank Vandenbroecke, geeft de standpunten weer van zijn partij in verband met de vredesproblematiek. Zaterdag 6 mei: Topdag - Het Vredeshuis doet mee met de aktie van Oxfam-Wereldwïnkel «De Bananenbus». Op talrijke plaatsen zullen bananen uit Nicaragua verkocht worden ten voordele van Oxfam-Wereldwinkel. Vrijdag 19 mei om 20 u.: «Wij ondervragen politici». De voorzitter van de Kommunistische Partij, Louis Van Geyt, geeft de standpunten weer van zijn partij in verband met de vredesproblematiek. Dinsdag 23 mei om 17 u.: Ontvangst op het Stadhuis door de burgemeester van Aalst van een Japanse delegatie met onder meer Hibakusha (atoombomslachtoffers;, ledereen is van harte welkom. Om 20 u.: Hibakusha in het Vredeshuis. Elf Japanners, waaronder enkele slachtoffers van de atoombom, vertellen hoe zij de stad Hiroshima en Nagasaki teruggevonden hebben na de bom. Zij waren op zoek naar familieleden en vrienden. Donderdag 25 mei om 20 u.: Opening van de retrospektieve tentoonstelling «Wilhelm Mechnig 60» in de zaal «Van Innis», Generale Bank, Nieuwstraat, Aalst. Vrijdag 26 mei om 20 u.: Hibakusha Tribunaal - Kultureel Centrum van Strombeek-Bever Programma in het vredes- huiskrantje. Om 20 u.: Opening van de tentoonstelling «Wilhelm Mechnig 60» met grafisch werk en schilderijen. Zaterdag 28 mei om 15 u.: «Wilhelm Mechnig 60». Tentoon stelling van recente schilderijen in de Belfortkrypte. Vrijdag 2 april om 20 u.: «Wij ondervragen politici». De ondervoorzitter van de kamerkommissie van defensie en tevens deskundige terzake in de C.V.P., Hubert Van Wambe- ke, geeft de standpunten weer van zijn partij in verband met de vredesproblematiek. Zaterdag 3 juni om 20 u.: Poëzieavond - Koen Stassijns, Ivo Van Strythem en Peter Van Breusegem lezen voor uit eigen werk. Vrijdag 9 juni om 20 u.: «Wij ondervragen politici».'Anne Marie Neyts, voorzitter van de PVV, geeft de standpunten weer van haar partij in verband met de vredesproblematiek.

De Voorpost | 1989 | | pagina 3