Een nieuwe kans voor pleeggezinnen Sportmaand in Aalst DE GROENE POORT De Voorpost - 21.4.1989 de opstand tegen het Oostenrijks Bewind. Op vrijdag 5 mei gaat vooraf een Vonckavond door met toneel, spreekbeurt en zang in de parochiezaal. Burgemeester De Maght zal op zaterdag 6 mei het gedenkteken onthullen en de tentoonstel ling openen. Op zondag 7 mei volgt dan nog de bekroning van de wedstrijd kindertekenen. De dorsers De prijzen van de door De Dorsers georganiseerde tombola zijn af te halen bij Van de Velde-Van Mulders, Hoogstraat 1 Erembodegem Aalst. Het Nieuw Belgisch Kamerorkest aan het werk. Opendeur in VTI Op zaterdag 27 mei zet het Vrij Technisch Instituut, Vak schoolstraat 41 te Aalst zijn deuren wijd open onder het motto «Als een goed geslepen diamant». Toegankelijk van 9 tot 18 u. Het wordt Info-dag '89. Eén meifeest bij het LCW De Liberale Sociale Werken houden hun 44ste 1 meifeest op zaterdag 29 april te 20 u. in de Keizershallen, Beekveldstraat Gastspreker is minister van Staat Willy De Clercq. Voor muziek en show zorgen Will Tura en zijn orkest. Toegang kost 200 fr. In voorverkoop 150 fr. Kaarten te bekomen in het LSW- sekretariaat, Korte Zoutstraat 16 en bij plaatselijke LSW- en PW-afgevaardigden. Tafelreservatie (4 plaatsen) mogelijk voor 50 fr. bij Luc Hofman via 053/21.58.16. Oiljsterse Muziekpromoties Organisator Willy Van Mossevelde deelt mede dat Zaki niet beschikbaar zal zijn voor de presentatie van Beebopalula wegens onvoorziene beroepsomstandigheden weerhouden in het buitenland. Hij wordt vervangen door Kurt Van Eeghem voor de presentatie van dit Retro-Rockfestival. Verkiezing arrondissementeel PW-JO-bestuur De PW-Jongeren van het arrondissement Aalst kiezen hun nieuw bestuur vandaag vrijdag 21 april te 20 u. in café «De Graaf van Egmont», Grote Markt 1. Burgemeester Anny De Maght zal er handelen over de ontsluiting van het arrondisse ment Aalst op ekonomisch vlak van Aalst over Ninove tot Geraardsbergen. Weer kwis in Netwerk Op 17 mei gaat het jaarlijks kwistomooi in Netwerk, De Ridderstraat, terug van start. Dit gedurende tien vrijdagavon den in mei, juni en september. Ploegen van maximum 5 leden kunnen inschrijven tot 25 mei in Netwerk (053/78.89.81). Op vrijdag 28 april gaat er te 20 u. een informatievergadering door voor de deelnemende groepen. Karnaval 89 op video A.s. zondag 23 april, kan U karnaval '89 herbeleven, op video in De Werf te 20 u. m.m.v Videomanie. Na een verwelkoming door burgemeester De Maght volgen informatie over film- en montagewerk tijdens de karnavalperiode, sfeerbeelden van karnaval en vertoning van een samenvatting van de karnaval- film door een panel gekommentaneerd. Bovendien uitreiking van de prijzen van de vitrinewedstrijd en van de karnavalrally. Presentatie door Kamiel Sergant. Muzikale omlijsting door Jozef D'Haese Cassettes beschikbaar voor aankoop bij Sergant, Moorselbaan 107. Jubilea Op 9 april 1989 vierden de echtgenoten D'Hondt Frans ("25.2.1900) en Verdoodt Josephina ("6.10.1902) hun dia manten bruiloft. Op 14 maart II. vierden de echtgenoten Van de Winckel Egide ("1.1.1901) en De Storcke Maria (K 7.10.1902) hun diaman ten bruiloft (geh. 14.3.29). Op 16 maart II. vierden de echtgenoten Sack Adolf ("18.12.1918) en De Coster Clementina ("18.5.1920) hun gouden bruiloft (geh. 16.3.39). Nieuw in stadhuisdienst Carine Corthals, Rita De Coninck, Dirk De Meyer, Linda De Neef, Nadine Keppens, Gustaaf Uyttersprot en Paula Van Geert. Fietstocht Nieuw wielerseizoen georganiseerd door BGJG en Vakantie genoegens De spits wordt afgebeten op zondag 23 april met vertrek aan de Sint-Annakring richting Appels Naar Tremelo Met KBG Sint-Jozef naar Tremelo op donderdag 11 mei. Vertrek aan de Sint-Jozefskerk te 13 u. Na Tremelo bezoek aan Leuven. Thuis rond 19 u. Deelnemen kost 300 fr. 22ste verkeersdode Andermaal is een verkeersongeval met dodelijke afloop te betreuren op de rijksweg «dodenweg» N41 te Hofstade. Het betreft de 76-jarige fietser Frans Borremans uit de Buisstraat te Sint-Amands aan de Schelde. Loopbaanplanning Voor vrouwen die streven naar meer groeikansen in hun huidige werksituatie, van werk willen veranderen, carrière willen maken. Data weekend: van vrijdag 26/05 tot zondagmiddag 28/05 «De Bron», Koetsweg 122, 3200 Kessel-lo. Terugkomdagen: juni en september. Inschrijving en inlichtingen: Omschakelen, Uitbreidingstraat 498, 2600 Berchem, tel. 03/230.54.72. «De Terjodenaren» koncerteren De fanfare «De Terjodenaren» heeft de eer U uit te nodigen op haar zevende Lentekoncert, dat plaats vindt in de kantine van S.K. Terjoden, Damstraat, Erembodegem-Terjoden, op zaterdag 22 april 1989 om 20 uur. Bloedinzameling Zondag 23 april 1989, van 9 tot 12 uur, in de Krypte. Organizatie: Centrum Louis Steens van het Nationaal Ver bond der Vrije Bloedtransfusiediensten van België en de plaatselijke Vriendenkring. H. Vormseldag Zondag 23 april 1989 wordt het H. Vormsel toegediend door Z.E.H. Vikaris-Generaal Temmerman, aan 91 kinderen, in de Eucharistie van 11 uur in de O.-L.-Vrouw Hemelvaartkerk. Op maandag 24 april 1989 zijn alle gevormden, om 9.30 u., in deze kerk verwacht in de dankmis voor de toewijding aan O.- L.-Vrouw. Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering veiling (enkel voor de leden): zondag 23 april 1989 van 9.30 u. tot 12 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. Op de veiling zullen 148 loten postzegels worden aange boden. Postzegelkring «Dendria» i.s.m. de Regie der Posterijen, organiseert op 6 en 7 mei 1989, in het Parochiehuis, Termu- renlaan 4, Erembodegem, van 10 tot 17 uur, de voorverkoop van de speciale postzegelreeks «Europa» met als motief «Kinderspelen». Bij deze gelegenheid wordt er, n.a.v. het 10- jarig overlijden van L.P. Boon, ook een tentoonstelling opge zet van alle uitgegeven werken van de schrijver. Voor deze belangrijke filatelistische manifestatie werd een speciale dagtekeningsstempel ontworpen en getekend door Erembodegemnaar en Dendria-lid Piet De Schrijver. K.A.V.-Hobbynamiddag Maandag 24 april te 13.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.V.L.V. Persoonsvorming «Geheugentraining»: dinsdag 25 april 1989 te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Werkgroep «Liturgie Ten Bos» Vergadering: dinsdag 25 april '89 te 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. K.A.V.-turnen Op 25 april van 14 tot 15 uur. Op 26 april, 10 en 17 mei, van 19 tot 20 uur, in sporthal Denderdal. Deelname: 55 F per les. ledereen steeds welkom I A.A.-groep «Om Mekaar» Groepsvergadering: woensdag 26 april te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.B.G. Voetverzorging: donderdag 27 april te 13 uur in de wachtzaal van het Parochiehuis. Gijzegem Komt vrienden in de ronde Het DF-Gijzegem en het Sint-Martinuskoor van Gijzegem nodigen alle belangstellenden uit op de 2M uitgave van «Komt vrienden in de ronde», een gezellige zangavond, al grasdui nend in onze rijke Vlaamse liederenschat. De inrichters zorgen voor een tekstboekje. De zangavond vindt plaats op 6 mei a.s. in de parochiezaal, Dekkersweg, Gijzegem, te 20 uur. Jong en oud is welkom. De toegang is gratis. Herdersem Louis Verbeeck te Herdersem Het Davidsfonds Herdersem brengt Louis Verbeeck live te Herdersem in het parochiaal centrum op vrijdag 28 april te 20 u. met «In het land van de glimlach». Hartelijk lachen, herinnering, melancholie, levenswijsheid steeds spitsvondig en kruidig verwoord. Toegang: 80 fr. Achteraf signeren van boeken door de auteur. Slagen op school? I.s.m. het Ouderkomitee van de Vrije School vzw organiseert Davidsfonds Gewest Land van Aalst, met de afdeling Herder sem, vandaag vrijdag 21 april te 20 u. in de zaal van de Vrije School, A. De Cockstraat 12 een avond over «Slagen op school: Wat speelt mee? Kinderen, schoolkinderen en ouders». Talent in overvloed, maar mislukt op school: hoe reageren? Kunnen kinderen last hebben van schoolstress? Wat doen ouders best tijdens examenperiodes? Welke rol hebben ouders nog te spelen in de schoolse begeleiding van hun kinderen? Zijn er belangrijke algemene signalen te onderkennen die problemen op school aanduiden? Mevrouw Goossens-Gevelers staat beroepshalve elke dag met beide voeten in dergelijke problemen, door haar werk aan de Vlaamse Economische Hogeschool te Brussel. Zij gaat dieper in op de situaties die de slaagkansen in secundair en hoger onderwijs sterk kunnen beïnvloeden. Maar vooral antwoordt zij vanuit haar jarenlange professionele ervaring op uw vragen en problemen als ouders van school kinderen. Toegang: 50 fr. (inbegrepen één consumptie). Contactadres: Hugo Bogaert, Hardingstraat 40, Herdersem. Meldert Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Gustaaf en Astrid Rossignol. Volgend weekend: Gustaaf en Astrid Rossignol. Plechtige Kommunie Hernieuwen der doopgeloften door 26 jongeren a.s. zondag 23 april in de hoogmis te 10 u. Maandag 24 te 11 u. plechtige dankmis. Dinsdag 25 vormsel door vikaris-generaal Tem merman. Moorsel KAV Vanavond, 21 april te 19.30 u., algemene vergadering in het parochiehuis, ledereen welkom. Bedevaarten Op 1 mei naar Hasselt en Scherpenheuvel. Inschrijven bij Celine Brunclair, Herbergstraat 30 (053/77.09.03). Op 13 juli parochiale bedevaart naar Scherpenheuvel. Details volgen. Van 15 tot 21 juli met KAV-KWB per trein naar Lourdes. 5 dagen volpension. Lede betalen 11.900 fr. Niet- leden 12.300 fr. Met eigen wagen zijn de prijzen voor dezelfde data en akkomodatie 8.750 fr. of 9.150 fr. Per autocar van 11 tot 20 juli 17.800 of 18.200 fr. Info: Julienne Pieters, Doctoorstraat 20 (053/77.43.70). Nieuwerkerken Openingsuren Dienstcentrum Nieuwerkerken Vanaf 17 april 1989 gelden volgende openingsuren: Van de 1* tot 15* van de maand: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 8.30 u. tot 11.30 u. woensdag van 17 tot 19 uur, vrijdag van 8.30 u. tot 12.30 u. Van de 16* tot einde van de maand: maandag, dinsdag en donderdag van 13.30 u. tot 17 uur, woensdag van 11.30 u. tot 19 uur. Tijdens deze openingsuren zal ook politiedienst verzekerd zijn. Lede AVW-winterkaartingen 1988 - 1989 De eerstvolgende kaarting van het ACW-wintercnterium gaal door op vrijdag 21 april te 20 uur in zaal Volkskring, Kas- teeldreef te Lede. Inschrijving vanaf 19.30 u. Georganizeerd m.m.v. CM - ACV - BAC - DW KWB Vakantiegenoegens en café Volkskring - Lede. Vakantiegenoegens - Lede bezocht ziekenhuis «Zoete nood Gods» Op zondag 23 april 1989, verzameling om 14.30 u. op de parking rechtover de ingang van het klooster der Zusters Maricolen, Reymeerstraat, Lede. Dit bezoek wil alle belang stellenden een inzicht bijbrengen in de werking van een hedendaags ziekenhuis. Programma: inleiding, rondgang in de tuinen en gebouwen, bezoek polykliniek. Info: Frans De Croock of Herman Nijs (BAC). Van 29 april tot 31 mei 1989 Atletiek Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst: jeugdmedaillemeeting deel 1. Jaarlijks terugkerende jeugdmedaillemeeting met loop-, spring- en werpnummers maandag 1 mei om 14.30 uur Plaats: Atletiekterrein, Osbroek. Frans Blanckaertdreef Aalst. Prijsuitreiking: vanaf 15 uur (tijdens de wedstnjden). Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst: provinciale schiftingen in- terclub. De klassieke nummers van atletiek worden betwist door de jongens en meisjes uit de belangrijkste Oost-Vlaamse clubs. Zaterdag 6 mei om 14 uur en zaterdag 20 mei om 14 uur. Plaats atletiekterrein Osbroek, Frans Blanckaertdreef Aalst. De deelnemende clubs: Kon. Atletiekclub E.A., K A.A G R.C. Gent, Vita, Rieme-Ertvelde, A.V. Lokeren, Zele, Lebbeke, A.C.M.E.-Eeklo, Volharding Beveren, A.C.W. St.-Niklaas, en Halestra-Aalter Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst open avondraeeting, alle kategorieën. Openavond meeting waaraan iedereen kan deelnemen die aangesloten is bij de KB.AB. Donderdag 18 mei om 18.30 u. Plaats atletiekterrein Osbroek. Badminton Recreatie badminton Gijzegem, Recreatief badmintontornooi tussen twee ploegen met elk acht spelers (bij voorkeur 4 mannen en 4 vrouwen). Waarbij zowel dubbel mannen, dubbel vrouwen als gemengd dubbel wordt gepeeld. Iedere speler krijgt na afloop dezelfde prijs. Zondag 28 mei om 9 uur. Plaats: Sportzaal St. Vincentius Instituut Gijzegem. Prijsuitreiking om 12 uur. Bal boogschieten Kon. Balboogmaatschappij «De Ware Vrienden» Verbroedering Aal- sterse Balbooggilden. Voor de 28* organisatie van de balboogschieting zijn «De Ware Vrienden» aan de beurt. Er zijn geen kategoneeên Jongeren en ouderen nemen het onderling tegen mekaar op over acht beurten per schutter. Er is een individuele prijs voor de dag. Zondag zeven mei om 14 uur. Plaats lokaal De Ware Vrienden, Geraardsberg- sestraat 84, 9300 Aalst. Prijsuitreiking om 18.30 uur. Basketbal D.B.C. Erembodegem: damcsbasketbaltornooi. In het kader van de sportmaand 1989 wenst de club terug een speciale inspanning te leveren om een mooi baskctbalspektakel te brengen. Het damesbasket heeft zeker een extra promotie nodig. Naast onze eigen seniorenploeg treden de winnaars van vorig jaar aan. Namelijk de reserven van Osirus-Denderleeuw en verder nog een West-Vlaamse (Brcdene) en een Brabantse ploeg. Als propagandawedstrijd wordt de nationale damesploeg uitgenodigd. Zondag 7 mei 1989 vanaf 9.15 uur. Propagandawedstrijd om 15.45 uur. De finale vindt plaats om 17.45 uur. Plaats sporthal Denderdal, Kortestraat Erembodegem. Deelne mende clubs. D B.C.-Erembodegem, Osirus Denderleeuw, B.C. Bredene, nationale Damesploeg en een ploeg uit Brabant. Prijsuitreiking cafetaria sporthal Denderdal. Zondag 7 mei om 19.15 uur. Jeugdafdeling D B C. Erembodegem Provinciaal jeugdbasketbaltornooi voor meisjes kadetten en pupillen. Dit seizoen startte D.B.C Erembodegem met drie jeugdploegen in competitie. Volgende meisjesploegen zijn aktief: juniores, kadetten en pupillen. In dit jeugdtornooi treden de best gerangschikte ploegen uit de provincie aan. Dit tornooi wil ook een promotie betekenen voor de jeugdwerking van het damesbasket Zondag 21 mei 1989 vanaf 8.15 uur. Pupillen wedstrijd om 15.45 uur Finale kadetten om 17.30 u. Plaats: Sporthal Denderdal, Kortestraat, Erembodegem. Deelnemende clubs: D.B.C. Erembodegem (kadetten), Tissac Gent-Brugge, (kadet ten), Ottignies (kadetten), Wezevriendcn Geraardsbergen (kadetten). Tissac (pupillen) en D.B.C. Erembodegem (pupillen). Prijsuitreiking, cafetaria sporthal Denderdal. Zondag 21 mei 1989 om 19.15 uur. Bifjart Biljartverbond van Aalst - Carambole. Finales om de wisselbeker van de stad Aalst. En wisselbeker van het Stedelijk Sportcomité. Er wordt gespeeld in 5 groepen of 8 klassen: twee schiftingswedstrijden thuis en 2 op verplaatsing. De tweede ronde, met de 10 best geklasseerden, verloopt in twee poules van vijf. De finale met de 5 beste spelers, verloopt volgens het systeem, «poule unique». Klassement. Matchpunten (zege 2, gelijkspel 1 p.. verlies 0 p.). Bij gelijkheid volgens algemeen gemiddelde. In het biljarten bestaan geen leeftijds klassen Maar de spelers worden ingedeeld volgens hun sterkte of algemeen gemiddelde Hoe hoger het gemiddelde. Hoe meer punten men moet spelen Donderdag 11 en vrijdag 12 mei. B.C. Palace, Leo de Betunelaan 105 Aalst. Groep 13 p. Dinsdag 11 en vrijdag 12 mei: B.C. Arend, Binnenstraat 289 Aalst, finale groep 15 p. Dinsdag 18 en vrijdag 19 mei: B.C. Vriendenkring, Dorp 7 Moorsel. Finale groep 18 p. Donderdag 18 en vrijdag 19 mei: B.C. St. Martinus, Rerum Novarum- straat, Aalst. Finale groep 22 p. Donderdag 18 en vrijdag 19 mei: Aalsterse B.C. Leo de Bethunelaan 105 Aalst. Finale groep 27 p. Prijsuitreiking zaterdag 27 mei om 19.30 uur B.C St-Anna. Hoklijf 4 Aalst. Bowling Bowlingclub Alloo Aalst. Internationaal bowlingtornooi memorial Willy Alloc. Voor het vierde opeenvolgende jaar organiseert B.C. Alloo een internationaal bowlingtornooi. Afgaande op het steeds stijgend succes verwachten wij dit jaar ongeveer 260 spelers, komende uit België, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Dit tornooi staat open voor zowel dames als heren. Maandag 1 mei, donderdag 4 mei en zaterdag van 15 tot 18.30 u. Dinsdag 2 mei, woensdag 3 mei en vrijdagS mei van 20.30 uur. Zondag 7 mei van 10 tot 14.30 u. en 18 uur. Plaats: Bowling De Kat, Vredeplein 7, Aalst. Prijsuitreiking: Bowling De Kal op 7 mei om 21.45 u. Budo Japanse Gevechtssporten Jiu-Jitsuclub Yukio Tani Aalst, Jiu-Jitsudub Akyjama Aalst, Aikido Erembodegem, Aalst Karate Klub. De gezamelijke organisatie van de derde uitgave van de «Dag der Aalsterse krijgskunsten» bewijst dat de deelnemende verenigingea zonder eigenbelang een grootse sportmanifestatie op touw kunnen zetten. Iedere deelnemer zal tijdens deze initiatiedag in een geest vu sportieve vriendschap en getrouw aan de filosofie van de Oosterse krijgskunsten, de vier gevechtssporten beoefenen. Voor niet-aangeslo- tenen is dit een unieke kans om gratis kennis te maken met vier krijgskunsten door mee te doen, Of door te kijken naar de spectaculaire demonstratie na de stage. Zondag 14 mei 89 stage van 13.30 tot 15.45 uur. Demonstratie vanaf 16 uur. Inkom gratis. Plaats: Sporthal Denderdal, Kortestraat Erembodegem. Prijsuitreiking sporthal Den derdal om 17 uur. Darts Darts Aalst stadsfederatie vierde dartstornooi. Ter gelegenheid van de sportmaand richt de Darts Stadsfederatie Aalst haar vierde dartstornooi in. Er zijn om 10.000 fr. prijzen en trofeeën. De inleg is 100 fr Enkd toegankelijk voor spelers van Groot-Aalst of aangesloten bij de stadsfederatie of V.D.F Aalst. Plaats: café Volkskring, Denderstrul 11 Erembodegem. Deelnemende clubs: seniores dames. 1. Chaletboys A en B Moorsel. 2. Hoké Erembodegem. 3. Jo's Pub A en B Aalst, 4. Monopole A en B Aalst, 5. Morta Aalst, 6 Ooievair Aalst, 7 Open Haard Aalst, 8. Volkskring Erembodegem, 9 Den Hert Aalst, 10. Trapken Dcndermonde, 11. EVA Aalst, 12. Toledo Dender- monde, 13. Faluintjes Moorsel, 14, Elegast Haaltert, 15. De Pluim Aalst, 16. D.A.C. Aaigem, 17. Riagolette Aalst, 18. Tip-Top Aalst, 19. Sunset Aalst, 20. Parksken Aalst, 21. Kcienberg Aalst. DA Baardegem KVG Met vragen nopens handicaps kan u terecht elke laatste donderdag van de maand van 14 tot 15.30 u. in «Ons Huis» te Lebbeke bij Emmy Moens van het Gehandicapten Service Bureau Harva Op vrijdag 28 april naar de voetbalmatch ten voordele van de hartpatiëntenvereniging Harva Aalst op het terrein van KSC Eendracht Aalst, Bredestraat te 20 u. Een match tussen oud internationalen van Ajax-Amsterdam en een ploeg van beken den van eigen land met J.M. Pfaff, Henk Hauwaert, Georges Heylens, Fazekas, Arnolis, G. Leekens, M. De Schrijver en andere meer. Van Ajax zijn dat o.m. Ruud Geels, Ruud Krol, Barry Hulshoff, Leo Van Veen, Rob Rensenbrink en Jan Mulder. Inkom: 150 fr. In voorverkoop: 120 fr. Vakantie-idee Jongeren kunnen per fiets naar Burgondië, Vezelay en Taizé van 9 tot 17 juli. Deelnemen kost 7.500 fr. Info via 091/ 25.68.92, Jef De Kesel. Vonckviering Het Vonck-monument op het Dorpsplein wordt op 6 mei a.s. ingehuldigd. Dit ter gelegenheid van de 200ste verjaardag van «Bart houdt van ons én van zijn ouders» Aalst. De Sint-Jozefskerk staat momenteel in de steigers. De restauratie en herstellingen zullen heel wal tijd in beslag nemen a Open Thuis vzw, Abdisstraat 12 te 9000 Gent (091/ 25.55.50) biedt aan pleegge zinnen nieuwe kansen. In Vlaanderen verblijven 2.000 kinderen en jongeren in een pleeggezin. 15.000 ande ren zitten echter nog in instel lingen. Studies wijzen uit dat 30% van hun wel naar een pleeggezin had gekund als er voldoende gezinnen waren gevonden. Daarom deed de minister ook een beroep aan de bevolking om pleegzorg vooruit te helpen. Pleeggezinnen zijn gewone mensen die alleen wonen, ge trouwd zijn, of in een leefge meenschap ipwonen. Heel wat mensen voelen veel voor opname van jongeren in hun huis, maar er blijven nog steeds veel vragen open. Vraag één: «Moet je het gra tis doen?» Nee, de begeleidingsdienst betaalt u 399 tot 454 fr per dag voor alle onderhoud. Spe ciale kosten kunnen apart ver goed worden. Vraag twee: «Word je er rijk van?» Nee, zie antwoord vraag één. Vraag drie: «Waarom doen die mensen dat?» Er zijn drie grote groepen van pleeggezinnen. Een groep vindt het belang rijk dat ze om kunnen gaan met mensen die problemen hebben: het verdiept hun so ciaal kontakt. Een tweede groep geeft op die manier meer zin aan hun leven, in het algemeen en aan hun gezinsleven in het bij zonder. Een derde groep koppelt pleegzorg aan hulp in hun bedrijf of huishouden. Ook dat kan als de jongere maar deftig vergoed wordt. Vraag vier: «Sta je er alleen voor?» Nee, de dienst doet huisbe zoeken om mogelijke moei lijkheden op te lossen Ook zijn alle risico's gedekt met een verzekering vanuit die dienst. Iedereen is van mening dat ei meer degelijke gezinnen en alleenstaanden kunnen ge vonden worden die pleegge zin kunnen zijn, al is het maai voor een tijdje! LH INKOOP EN VERKOOP ANTIEK, BROCANT EN TWEEDEHANDS Maandag gesloten Dins-, woens-, donL- en zaterdag van 14 tot 19 i Vtolettenstraat 3, AALST Q. en G. Van Gijsegem-Verbeke Bergen meersen straat 42

De Voorpost | 1989 | | pagina 4