Eigentijdse informaticauitrusting voor graduaat konfektie Oproep voor meer wei-zijn Wordt Aalst een «studentenstad»? Zaterdag 6 mei: Topdag te Aalst M.L Limbourg volgt echtgenoot op aan hoofd van CeMOV De Voorpost - 21.4.1989 - 5 u. tot 30 u. 7 uur, :ekerd emoriil :i B.C steeds smende at open mei en rijdagS Aikido lag der igingen kunnen est van losterse mgeslo- iet vier iculaire .t 15.45 porthal il Des van de tornooi Enkel bij de erstrait Na de opruststelling van Karei De Troyer als direkteur van het CeMOV, Centrum voor Middenstandsopleiding en Vervolmaking Zuid-Vlaanderen vzw werd diens echtgenote Marie-Louise Limbourg tot direkteur be noemd door de Raad van Bestuur CeMOV Aalst met aktiviteitszetel te Oudenaarde. Benoeming die door minister voor energie en middenstand De Batselier op 1 maart II. werd erkend. In 1990 nieuwe campus voor het Chovti Mevrouw De Troyer was ruim dertig jaar erkend leersekretaris in het arron dissement Aalst en bewees in deze funktie veel dien sten aan de middenstand bij de vorming en de oplei ding van de jeugd. Zij was daarenboven reeds adjunkt-direkteur van Ce MOV in de afdeling Aalst. Zodoende moet het haar mogelijk zijn de werking van het Centrum te beve stigen, maar tevens verder te ontwikkelen in het be lang van de opleiding van de kandidaat-zelfstandi gen. Mevrouw De Troyer hoopt de beroepsvolma- king van de bedrijfsleiders en de kaderleden een nieuwe élan te geven met de uitbreiding van een af deling in de informatica. CeMOV stelt ten behoeve van de interprofessionele en de professionele vereni gingen en hun belangstel lende leden een volledig nieuw geautomatiseerd computerpark ter beschik king. Zoals haar echtgenoot, stelt de nieuwe direkteur zich volledig ter beschik king van alle belangstel lenden voor de kursussen in de leertijd: het is te zeggen de leerlingen met een erkend leerkontrakt en in ondernemersoplei ding: jongeren werkzaam in de KMO. De gemeenschapsminister gaf opdracht aan het Insti tuut voor Voortdurende Vorming van de Midden stand om zo spoedig mo gelijk een examen uit te schrijven om aan hem een Voor een selekt gezelschap met deken De Smet, voorzitter van het inrichtend komitee van het Centrum voor Hoger Onderwijs van het VTI, het CHOVTI Aalst, leden van bestuursraden, direkteur-generaal van de Belgische Kledingsfederatie Muyldermans en prominenten uit de bedrijfs- en onderwijswereld stelde direkteur Chovti ingenieur Leo Wouters de nieuwste aanwinst voor bij de geleidelijke opbouw van een nieuw centrum voor hoger onderwijs van het korte type, namelijk de nieuwe informatica uitrusting voor het graduaat konfektie. Een cad-cam-systeem dat het mogelijk maakt vlot patronen over te nemen maar vooral die even vlot aan de eigen noden aan te passen. Aalst. Mevrouw Limbourg is de nieuwe direkteur van het OCMW Aalst-Oudenaarde. nieuw leersekretaris ter er- danigheid van leersekreta- kenning te kunnen voor- ris ontslag gaf wegens on stellen in vervanging voor verenigbaarheid van beide Mevrouw De Troyer-Lim- funkties. bourg M.L., die in de hoe- LH Studiedag van het «Co-Co» te Aalst Al wie ambtshalve of persoonlijk met welzijnsbeleid begaan is wordt verwacht op de studiedag «Voor Meer WEL-ZIJN» op dinsdag 23 mei in De Werf, Molenstraat 51 van 9 tot 17 u. Voor ieder van OCMW tot huisves- tingsmaatschappijen, van welzijnsdiensten tot stadsbe stuur, van adviesraad tot interkommunales, van vak bond tot wijkorganisatie, van onderwas tot volwasse nenvorming. We hebben immers allemaal iets te ver tellen. Voormiddagaktiviteiten 9 u.: onthaal. 9.25 u.: verwelkoming door burgemeester Anny De Maght-Aelbrecht. 9.40 u.: openingswoord door Leen Van Nuffel, voorzitster van het Aal- sters Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid. 10 u.: een oriëntatie: wat kan en door wie en met welke middelen... op lo kaal welzijnsbeleids-vlak? de mogelijkheden van sa menspraak en samenwer king door Frans Van de Poel (gewezen OCMW- voorzitter van Herent; diensthoofd Maatschappe lijk Werk CM Leuven). 10.45 u.: panelgesprek: een Aalsterse 60-plusser, een jonge gehandikapte, een Turks meisje, een ge scheiden vader, een veilig- verkeer-ijveraar, een vrij willigster aktief in de Aal sterse «vierde wereld»... over welzijn en onwelzijn. Moderator: Marleen Ber gen (BRT-radio Het Kraaienest). 11.45 u.: beleidstoelich- ting door schepen Patrick De Smedt (namens het stadsbestuur), OCMW- voorzitter Eddy Dierickx en ASO-voorzitster Dina De Cremer. Tijdens de middagpauze van 12.30 tot 14 u. is er gelegenheid tot het gebrui ken van het middagmaal in het restaurant van het Rijksadministratief Cen trum aan de Graanmarkt mits vooraf in te schrijven. Alleszins om organisatori sche redenen vóór 1 mei. Deelname aan de studie dag kost zonder middag maal 350 fr. Met middag maal 420 fr. te storten op rekening 001-1659546-49 van Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid met vermelding «studiedag» en aantal personen. Work-shops Van 14 tot 16 u. worden in verschillende work-shops volgende themata uit het Welzijns meerjarenplan verder uitgediept. 1«Hoe kan een gemeente haar woonkwaliteit en - aanbod opkrikken?» (in leider: Bernard Hubeau, assistent Departement Rechten van de U.I.A.). 2. «Wat kan een gemeente doen voor werklozen?» (inleider: Filip De Rynck, assistent K.U.L., afdeling Bestuurswetenschappen, voorzitter van vzw De Wakkere Burger, mede werker Koning Boude- wijnstichting en RISO- West-Vlaanderen) 3. «OCMW-kliënten (weer) aan het werk: (on mogelijk?» (inleidster: Li- sette Caeymax, OCMW- sekretaris Holsbeek en werkzaam bij het Staatsse- kretariaat voor Maat schappelijke Emanci patie). 4. «Hoe zinvol en mogelijk is samenwerking in de thuiszorg bij zieken en be jaarden?» (inleidster: Lie ve De Grande, sociaal agoge, tot 1988 stafmede werkster programma Wel zijnszorg van de Koning Boudewi jnstichting) 5. «Een toekomst voor Plaatselijke Edukatieve Samenwerking» (inleider: Karei Santermans, Cultu reel Centrum Hasselt en Kris Nijs, Cultureel Cen trum De Werf Aalst). Het VTI, Vrij Technisch Instituut Aalst dat zowat 80 jaar terug geboren werd kreeg in 1987 na heel wat moeizame onderhandelin gen de kans, meer nog de uitdaging om een volledig nieuw Centrum voor Ho ger Onderwijs van het Korte Type uit te bouwen in de regio van het histori sche «Land van Aalst». Als énige instelling in Vlaanderen richtte het VTI immers reeds in 1978 Technisch Hoger Onder wijs van het korte Type Bouw in. Ondertussen werd dat omgevormd tot een driejarige cyclus en in de komende oktober maand wordt het tienjarig bestaan van die afdeling gevierd. Te noteren en alleszins merkwaardig is daarbij dat de krisis in de bouwnijver heid vrijwel geen invloed heeft vertoond op de re krutering van de studenten en evenmin op de tewerk stelling van de afgestu deerden. Fusie Andere stap was als gevolg van de wet op de Rationa lisatie en op de program- matie de samensmelting met o.m. het Sint-Jozefs instituut van Wetteren dat er medisch sekretariaat in richtte? Gelukkig voor het Chovti blijft die vestigings plaats ter plekke behou den. In 1990 wordt ook die opleiding uitgebreid tot een driejarige cyclus. Konfektie Als enige in het vrije scho- lennet kreeg het Chovti in 1987 de kans te starten met een driejarige cyclus konfektie met als optie vakken ontwerpen en sty ling, produktietechnieken en produktiemanagement. Uniek eveneens het feit dat er ook daadwerkelijke steun daarbij kwam van het I.T.C.B. Voor de op richting van het labo kon fektie werd inderdaad 5 miljoen ontvangen voor aankoop van het zo nodige eigentijds apparatuurbe- stand. Het instituut zelf droeg eveneens 5 miljoen bij hoe moeilijk dat zulks ook voor het VTI was dat alhoewel bestuurd door le ken zij het dan wel kriste- lijk geïnspireerd geen enke le steun kreeg van om het even welke zuil. Pronk stuk van deze uitrusting is de reeds geciteerde cad- cam-uitrusting. Nood aan verdere infra- struktuuruitbreiding Chovti-direkteur Leo Wouters wees verder op de behoefte aan infra- struktuuruitbreiding die steeds nijpender wordt. Uit eigen middelen bijdra gen daartoe leveren wordt wel zeer moeilijk. Mede werking van konfektiebe- drijven uit Vlaanderen maakten stages in het kon- fektiebedrijf mogelijk. In september 1988 kon worden gestart met een nieuwe driejarige cyclus electro-mechanica met als opties bedrijfsmechanisa- tie en met medische instru mentatietechnieken waar voor zich liefst 120 nieuwe studenten aanboden. Ondertussen zijn de on derhandelingen voor star ten met een nieuwe oplei ding van drie jaar tech nisch vastgoedkonsulent reeds ver gevorderd in sa menwerking met de Kon federatie van Immobiliën van België. Nieuwe campus Oprichten van een gloed nieuwe campus wordt dan ook een must. Wellicht gaat die van start begin volgend jaar. Momenteel heeft het Chovti reeds 600 studen ten en wordt het Tech nisch Sekundair en het Biezonder Technisch on derwijs met 2000 studen ten een afzonderlijke in stelling. De opleiding konfektie telt momenteel reeds 30 studenten in het eerste jaar en 50 in het tweede. Via deze opleiding leidt tot scholing van lager- en middenkaderpersoneel. Dat wil de SHOA, Studentenwerkgroep Hoger Onderwijs Aalst alvast betrachten en realiseren. Studenten Hoger Onderwijs zijn er alleszins in de regio genoeg en de SHOA aanziet het als een uitdaging dat een studentenstad noodzakelijkerwijze een universiteitsstad moet zijn. Juist geteld zou Aalst in het Hoger niet-universitair onderwijs 2463 studenten tellen. De SHOA zelf groepeert reeds negen studentenwerkgroepen. Deze van het eerste uur «Paids» (VTI), «Nursaia» (Sint-Augustinus) «Ajonista» en «Str» (KIHO «Mercurius» (Horehan) en «Moeder Technica» (HRITO). Kwamen in de loop van het jaar de SHOA versterken de werkgroepen «Norgy» (Sint-Vincentius Gijzegem), «Engineering Alostica» (IHR) en AVSG (Aalsters Vrij Studentengenootschap) waarbij alle in Aalst wonende of er studerende studenten terecht kunnen. SM 6. «Hoe kan met de eigen heid van zwakke wegge- ÜmB i 1 bruikers rekening gehou- *viw|e' den worden in het ge meentelijk verkeersbelei- d?» (inleider: Peter Van w* H Sevenant, stafmedewerker WIÊIIKÊÊÊKKtÊÊÊÊIÊÊÊKIÊI^^^ÊÊIÊÊÊÊKÊ/ÊtÊÊK^HÊÊÊÊÊÊtl/ÊIÊKKKtm Langzaam Verkeer). Aalst. De Scoutsgroep Sint-Joris bestaat een halve eeuw en vierde feest, met een 7, «Opvoeding en vorming tentoonstelling en heel wat andere aktiviteiten (a) tot relatie-bekwaamheid: wat er komt bij kijken» rt-"* (inleider: Etienne Amant fS| van de vzw Relatiestudio f§ I Gent). 8. «Veranderingen in sa menleving en gezin... ver anderingen voor de dienst verlening?» (inleider: Mare Bloeyaert, docent IPSOC Kortrijk). Te 16 u. volgt dan de slot toespraak door gemeen schapsminister van maat schappelijk welzijn Jan Lenssens. Einde te 17 u. Nadere info in de Dirk Martensstraat 13 te 9300 Aalst. Het welzijnsmeer- jarenplan dat de basis vormt van de besprekin gen is op vermeld adres nog te verkrijgen. LH Aalst. In Hofstade organizeerde de gemeentelijke lagere school e (a) 1 geslaagd eetfestijn Een jaar werking In een snuffeltocht, semi- kultureel en semi-kroe- gentocht leerden de Aal sterse studenten over alle grenzen heen elkaar beter kennen en via een geza menlijke affiche leerde men eikaars aktiviteiten beter kennen. Ondertus sen waren er uiteraard de doopplechtigheden. TD's en cantussen. Ook een in- terklubkompetitie werd georganiseerd en de kot studenten organiseerden een mini-voetbaltornooi waarbij de buren betrok ken werden via «wedden schappen» op de resulta ten van het tornooi. Kot studenten zijn er vooral in de buurt van het VTI en het KIHO maar ook bij de Paters Kapucijnen, in de Meuleschettestraat en te Hofstade. Een «studen- tenkost» kost gemiddeld zowat 4000 fr./maand. De SHOA heeft als geassocieerd lid van de Vereniging van Vlaamse Studenten kontakten met tal van andere studenten organisaties. En ook inter nationaal werden de eerste stappen gezet met het ont vangen te Aalst van een afvaardiging van Russi sche studentenklubs door (Nursia) en Spaanse en Italiaanse studenten door (Ajonista). Studentenkaart Tot het realiseren van de studentenkaart die her en der redukties zou mogelijk maken is men nog niet gekomen. Zelfs niet tot het krijgen van verminde ring in de aktiviteiten van De Werf waarmee dan toch aktief wordt samen gewerkt. Peter De Craene stelt daarbij dat vooraleer een aktie te starten voor een degelijke studenten kaart de groepen eerst be ter gestruktureerd moeten zijn en daaraan wil men allereerst nog verder wer ken. Een lichtje ziet hij wel opdagen in het kader van de nieuwe Jeugdraad. Beurzen voor Europa Gisteren donderdagavond organiseerde de SHOA een informatieavond in De Werf over mobiliteitspro- jekten «Erasmus» en «Co- mett» in het kader van Europese mobiliteit voor Studenten. In samenwerking met het Staatssekretariaat Europa 1992 zal de Vereniging van Vlaamse Studenten in het akademiejaar 89-90 beurzen van elk 20.000 fr. uitreiken aan studenten die hun licentiaats-verhan- deling of -thesis wijden aan een Europees onder werp binnen het perspek- tief van 1992. Die beurzen zullen in de eerste plaats toegekend worden om de onderzoekskosten van de student te dekken. Nadere informatie hieromtrent vindt u bij de SHOA of de diverse studentenklubs. Nuttige adressen hierbij zijn: Paids: Bruno Van den Broeck, Vakschoolstraat 41, 053/77.38.26. Nursaia: Diego Ba- ckaert, Leopoldlaan 99, 053/70.33.79. Norgy: Els Salembier, Stationstraat 1 Gijzegem. 053/78.90.30 Moeder Technica: Luc Havux, Welvaartstraat 70, 053/77.30.12. Mercurius: Patrick Van Wayenbergh, Keizer lijk Plein 19, 053/21.23.21. Engineering Alostica, Geert Heymans, 053/ 78.83.62. Ajonista en Str: Peter Coppens, 053/78.22.70. AVSG: Guy Verhulst, 053/70.22.66. LH De aktiviteiten ter gelegenheid van de traditionele Top dag te Aalst worden gekoncentreerd op zaterdag 6 mei. Op maandag 1 mei is er echter voorafgaandelijk «Mei kramer ij» vanaf 13.30 u. georganiseerd door de Dekenij Hovenierstraat, Molendries en Varkensmarkt en op vrijdag 5 mei plant de Dekenij Molenstraat, Kapelle- straat en Werf de meiboom te 18.30 u. begeleid door vendeiiers Tijl Uilenspiegel en in de feestzaal van het stadhuis is er te 20 u. het openingskoncert. De Dekenijen en de Topdag Hierbij in een notedop wat de diverse Dekenijen U voorstel len qua aktiviteiten op de Topdag. Dekenij Hoveniersstraat, Molendries en Varkensmarkt - Meikramerij vanaf 13.30 uur. Vrijdag 5 mei: Dekenij Molenstraat, Kapel- lestraat en Werf - Meiboomplanting vanaf 18.30 uur met vendeliers Tijl Uilenspiegel. Feestzaal Stadhuis: - openingskoncert om 20 Zaterdag 6 mei: Topdag Grote Markt - 11 uur: muziekkapel Stede lijke Brandweer Aalst - Ape- ritiefkoncert vanaf 9 uur: rondgang van de prominenten met muzikale begeleiding; - promotiestand dienst Volksgezondheid: bekende fi guren werken mee aan de actie «kom op tegen kanker». Dekenij Pontstraat: - tentoonstelling tekenaar Geert De Somer - expositie Bonsai door J.P. Timmermans' Bonsai garden - oude volksspelen - tentoonstelling van Pool- honden - antiquairs, bloemisten en kwekers - hondendemonstratie van gehoorzaamheids- en behen digheidsoefeningen (Agility) door vzw Hoop - orgelist Patrick Coppejans brengt sfeer aan café 't Half Maantje - animatieprojekt rond Nica ragua. Dekenij Kattestraat - Optreden Oekraïnische dansgroep Czuplak en kunst groep Vredon: 10.30-12 uur. - Spektakulaire sportmani festaties. Dekenij Geraardsbergse- straat - imker en pottenbakker - snookertornooi - kinderprondelmarkt - promotiestand dienst volks gezondheid. Dekenij Molenstraat, Kapel- lestraat en Werf - miniatuur formule I-race - orgelman - promotiestand dienst Volksgezondheid - 20 uur: filmvoorstelling «de ongenadigde Everest» in de kleine theaterzaal van de Werf. Dekenij Zeshoek en aanpa lende straten - racing show - luchtkasteel - radio Contact - promotiestand dienst Volksgezondheid Dekenij Nieuwstraat - straatanimatie. Dekenij Zoutstraten, St.-Jo- risstraat en Sluierstraat - straatanimatie met mime kunstenaar - zelfkleverwedstrijd. Dekenij Vlaanderenstraat- Gentsestraat - tentoonstelling oude wagens - motorshow - straatmuzikanten - promotiestand dienst Volksgezondheid. Dekenij Hoveniersstraat, Molendries en Varkensmarkt - 14.30 uur: loopwedstrijd - promotiestand dienst Volksgezondheid. Dekenij Hopmarkt en aanpa lende straten - luchtkasteel - plantenmarkt - rommelmarkt voor kinderen - fanfaremuziek - optreden Fallingstones met muziek uit de sixties. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 5