Ongelooflijk, wat we met TV-Ekspres gewonnen hebben Snelheid en elegantie centraal bil WW opendeurdagen h li Waterskishow van formaat in Dendermonde De Voorpost Belle in oude foto's 16 - 12.5.1989 - De Voorpost De pinksterdagen zijn traditioneel ook voorbehouden aan de opendeurdagen van de Vlaamse Vereniging voor Watersport (WW) Dendermonde. De traditie wil dat het twee dagen lang schitterend zomers weer, al werd daar de laatste jaren toch wel een beetje aan getornd. Even traditioneel op deze dagen zijn de WW gastvrij heid en vooral de waterpret die er langsheen de Schel- deoever te beleven valt. De bootjes en boten van de WW leden en ook «Onze Jef» varen dan uit en velen maken van die gelegenheid gebruik om de Schelde eens vanuit een andere invalshoek te bekijken. UITSLAG TOMBOLA Steunkaarten F.C. Lutterzele jeugdtornooi 1* prijs: nr. 1460, res. 8351 2® prijs. nr. 1624, res. 5689 3* prijs: nr. 4334. res. 6938 7085 4625 8498 4641 2497 1951 8324 3950 2348 1538 6813 3648 8521 5250 5221 6955 8983 Wstkbltd Tta Dtsdtr - Darm»- tl kbiUNtrwk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. In ons land zijn er 23 vrouwe lijke burgemeesters en dat is 4,5 procent van het totale aan tal burgemeesters dat meer dan 500 bedraagt. In Vlaanderen zijn er 12 vrouwelijke burge meesters, in Wallonië 9 en in Brussel 2. Dat kan ook dit jaar, al valt er nu heel wat meer te beleven. WW voorzitter Hugo D'Haen en zijn companen hebben een programma uitgedokterd dat de liefhebbers van snelheidssport en van sier lijkheid zeker en vast zal kunnen bekoren. Er staat naast een waterskishow van internationale allure ook een snelheidsrace voor waterskiërs op het programma en dat wil zeg gen dat het twee dagen na elkaar biezonder druk zal zijn op het Scheldewater. En dat er veel te zien zal zijn. Spektakel te over dus op 14 en 15 mei en dat nadat de WW zich enkele jaren genoodzaakt zag het wat kalmer aan te doen. Niet dat men in eigen ran gen niet over voldoende mankracht beschikte, maar gewoon omdat de bijna eeuwigdurende wer ken aan de oude Schelde- brug zich voortsleepten. Men kon in die omstandig heden geen volwaardig programma een bloeiende WW club zoals die van Dendermonde waardig, T Grote Pinksterleesten F.C. Moerstraat (St Giltis-DerxJermonde) at fantastische ZATERDAG 13 MEI 1989 14.30 u.: Wedstrijd touwtrekken (met verzekerde prtjzentafel) 21.00 u.: Showavond met: GENE SUMMER Orkest DE STRANGERS Karine BOSANNE (plaatselijke vedette) ZONDAG 14 ME11989 09 30 u. Vinkenzetting 12-14 u.: Eetfestijn 15.00 u.Denderende Derde Leeftijd-Show met: LUC CAALS, Tony Decora, Bert Lenny, Ingrlani, Mandy Neal, Will Anders, Katrien Gallez. 21.00 u.: Show amusement met: Orkest Rob Mando TONY SERVI CORRY KONINGS. MAANDAG 15 ME11989 10.30 u. Grote kinderjaarmarkt voor kleinvee (8.000 fr. prijzen) 14.00 u. Grote schieting op twee liggende wippen met 5.000 fr. GFtATIS. 15.00 u.Kaatswedstrijd tussen KC Moerstraat en Groendalera. Kaartnamiddag met 5 000 fr. prijzen. 20.00 u. Amusement met Disco-Bar TRIPLE SIX RANCH. Inkom: 100 fr. In voorverkoop (voor 3 avonden). Avond zelf: 200 fr. Derde Leeftijd-Show: 100fr. Busdienst Derde Leeftijd-Show i - Mono Hoek Grote Snijderstraat Kerk e-Zuk) (Baasrode) m Briel uitbouwen. Nu zijn de af braakwerken achter de rug en de WW is daar weer met een spektakelpro gramma om vingers en duimen van af te likken. Waterskishow Piranha's, dat is algemeen bekend, zijn gevaarlijke vissen die men aantreft in de Zuidamerikaanse rivie ren, maar de Piranha's die op zondag 14 mei in Den dermonde zijn te bewon deren, zijn schattige meis jes en stoere binken van jongens die samen een we reldberoemd waterski team vormen. Zij zorgen voor een waterballet op ski's op de tonen van be kende melodieën. Het wordt een programma dat uiterste koncentratie en inzet van de deelnemers vergt en zeer krachtenslo- pend is. De aandacht gaat bij dit programma naar de kleurrijke pakjes, de mooie figuren, de gratie volle balletten, de sierlijk heid op de waterski, de vaandels en wimpels die met een verbazingwek kend gevoel voor even wicht en gelijktijdigheid de show een heel biezon der karakter geven. Tus sendoor worden er ook meer clowneske maar daarom niet minder een voudige nummertjes ten beste gegeven. Stunts en allerlei waaghalzerij ko men ook bij het program ma kijken. Zo wordt er zelfs op het ruwe Schelde water op blote voeten dus zonder ski's gewerkt. Kortom, een spektakel dat nog nooit eerder in Den dermonde werd vertoond. Aanvang zondag 14 mei om 14.30 uur stipt aan de gloednieuwe en schitteren de aanlegsteiger van de WW aan de Steenweg van Grembergen langs heen de Schelde. Grote prys van Dender monde Maandag 15 mei is dan voorbehouden aan de snelheidsmaniakken Voor het eerst wordt er een Grote Prijs van Den dermonde waterskikoers voor formule I verreden. Het zijn boten die een oor verdovend lawaai maken. Niet zo verwonderlijk als men weet dat sommige van deze boten zijn uitge rust met twee of drie mo toren met 300 PK. Zij trekken aan een 40 meter lange koord een water- skiër mee over het water en halen snelheden van meer dan 100 kilometer per uur. Daarnaast is er ook een wedstrijd voor boten van de formule II en III klasse, boten met wat minder pk, maar die eveneens ontzet tend hoge snelheden ha len. De reeksen worden over 80 kilometer gevaren en men verwacht per reeks een flink aantal deelne mers zodat spektakel ver zekerd is. Zowel op het water als langsheen de oe ver is gezorgd voor Rode Kruisposten en op het wa ter zijn ook hulpboten in gelegd. De breefing van de piloten begint al om 14.00 uur en een half uurtje later wordt de eerste start gegeven van dit spektakel zonder voor gaande. Een gebeurtenis in de watersportgeschiede nis van Dendermonde zonder voorgaande. Deze eerste Grote Prijs van Dendermonde wordt georganizeerd in samen werking met Cota Zela dat over heel wat goede ge trainde waterskiërs be schikt die ook geregeld aan wedstrijden deel nemen. En de eetlust De WW zou de WW niet zijn wanneer er niet zou gedacht worden aan het versterken van de in nerlijke mens. Wie aan sport doet, vooral aan sport waarbij veel kracht en koncentratie komt kij ken, moet ook op tijd en stond eten. En dat moeten ook de toeschouwers die zich niet zullen laten pra men om aan te zitten aan de WW tafel. Dit jaar biedt de WW keuken een Dendermonde. De Piranha's zoals ze zondag op (qq Schelde te zien zullen zijn zigeuner spitze van for maat. Liefst 300 gr. opper best vlees, geroosterd vol gens de regels van de kunst op een echt en on vervalst houtskoolvuur. Daarbij lekkere frietjes en de nodige sausjes. Zondag al van 13.00 uur en dat aan zeer demokratische prijzen. En zoals we het in onze inleiding al zegden, ook de toeristenboot «Onze JefL zal weer paraat staan od de mensen een tochtje of de Schelde aan te biedende Bezoekers zijn al welkoq^^ vanaf 10.00 uur en d|va, WW poorten gaan diche(jj wanneer de avond al ee^ort tijdje is gevallen. erg( Voo: een weekendje ontspan ning moet je Dendermoi^ de dus niet verlaten. Lokeren. De hoofdprijzen van de winteraktie van de Dendermondse Haarkappers werden gewonnen door Denis De Beule die een tv kreeg, uitgegeven door kapsalon Manica Van Laere, een fiets voor Yvette De Beule uitgegeven door Salon Yvette en een fiets voor Christel De Clercq (vh) Ter gelegenheid van Sinksenkermis organiseren defi Denderbellese parochiale verenigingen, op 13, 141 en 15 mei, in het huis naast de 'Kerckestede', Dorpl te Denderbelle een fototentoonstelling. De Werkgroep die deze tentoonstelling opzet isl daarmee aan haar tweede initiatief toe. Vorig jaarl bezochten 1.500 geïnteresseerden de tentoonstelling P rond de kerkschatten uit de St.-Martinuskerk. Dit! jaar opteerden de organisatoren voor 'Belle in oude foto's'. Vermits het aanbod zeer groot is werd del mhoud beperkt tot enkele onderwerpen of facetten uit het dagelijkse leven van het 'Belle van toen'. Zoi zullen de bezoekers kunnen kennismaken met het| 'officiële' Belle van de burgemeesters, de paro-f chiepriesters, de religieuzen, de gesneuvelden en de »- scholen, met het Belle van baksteen en kassei (oude —W en of verdwenen straatbeelden, huizen en merk waardigheden), met het Belse verenigingsleven til° (sport en kuituur) en met familiefoto's als mode-i beeld van vroeger. De foto's zijn minimum vijftig jaar oud; wie del tentoonstelling bekijkt, bevindt zich dus in het Belle I van voor de Tweede Wereldoorlog. Wat echter nietp belet dat de ekspositie ook foto's zal bevatten vanh 110 jaar oud. Deze tentoonstelling 'Belle in oude foto's' geopend op zaterdag 13 mei, van 18 tot 21 u., zondag 14 mei, van 10 tot 21 u. en op maandag 151 mei, van 14 tot 19 u. De toegang is gratis. (pvr)I Enkele weken geleden vergat Rita Van Keer (Lange Dijckstraat 92. 9330 Dendermonde) een Lotto formulier binnen te leveren, om nadien vast te stellen dat ze vijf juiste cijfers had ingevuld. Maar m de wedstrijd van TV-EKSPRES won ze meteen 50.000 fr cash!! Ronan Matthys (Drie Lindekens 57, 2750 Beveren), een fervente zeiler, stelde vast dat hij een PANASONIC video gewonnen had op de dag van zijn verjaardag. Goed nieuws voor zijn echtgenote en 4 kinderen, die elk hun eigen TV-voorkeur hebben1 Een vrolijk en entoesiast gezelschap van echtgenoot en kinderen omringt op deze foto winnares Hilde Hanssens (Izegemsestraat 452, 8700 Kortnjk). 'Het is de eerste keer dat we iets winnen!' aldus Hilde, die haar droomvakantie deze zomer nog gaat beleven! De heer Karei Van Poecke (Hippodroomlaan 268, 9110 St.-Amandsberg) is één van de vele lezers die elke week ijverig meedoen aan de wedstrijd van TV-EKSPRES. 'Dankzij dat beetje geduld heb ik nu één van die 100 PANASONIC video's in de wacht gesleept!' zegt hij trots. 'Ik voel me met bejaaald geboren om te reizen,' aldus Mevr. Maria Geeraert (Mamelaan 12, 2710 Hoboken). 'Maar die droomvakantie op TEN-BEL, daar trek ik graag een weekje voor uit!" Ook zij dankt haar mooie prijs aan haar geduldige inzet in deze wedstrijd Goed nieuws voor Marcel Van Lieferingen (Aalstsesteenweg 66, 9582 Schendelbeke). Hij was de lezer die tijdens wedstnjdbeurt T met de hoofdprijs van 50.000 fr cash aan de haal ging. 'Een mooi excuus om m'n oude plannen te realiseren!' aldus Marcel. Alweer twee glunderende lezers. Begrijpelijk, als je een hypermoderne PANASÖNIC- video-met-alles-erop-en-eraan gewonnen hebt! De winnares op deze foto in gezelschap van haar echtgenoot is Mevr. Mathide Heyrman (Kerkendam 12, 2740 Melsele). Ook voor Diana Buydens (Merellaan 39, 9400 Ninove) is het deze zomer feest op TEN-BEL! De familie Buydens zijn geboren reizigers, die jaarlijks landen als italiè, Joegoslavië, Marokko en Groot-Brittanmë aandoen. Wedden dat ook Tenerife in haar smaak zal vallen? Net zoals honderden anderen wisten deze lezers van TV-EKSPRES eenvoudig niet wat hen overkwam. Ook JIJ kan méér winnen dan je ooit hebt durven dromen. Deze week gaat er weer eens een kluis open van 100.000 fr cash! Grijp de kansen die je zomaar in de schoot vallen, en doe mee aan die unieke wedstrijd van TV-EKSPRES. TV-EKSPRES geeft je niet alleen de meest volledige programma's en de beste ontspanningslektuur. Maar voegt er ook nog een massa schitterende prijzen aan toe. Elke week opnieuw! Toretikraanbouwer van beroep is de echtgenoot van Nancy Saerens (Heüigstraat 11, 2620 Hemiksem). Nancy is helemaal in de wolken met haar prijs, vooral nu VTM in de lucht is. 'Wie had ooit gedacht dat wij nog bij de winnaars zouden zijn!' grapt ze. Voor Pieter Sallen (Tumhoutsebaan 49, 2480 Dessel) is het al een hele tijd geleden dat hij nog eens op reis ging. Wél was hij al eerder te gast in TEN-BEL, toen het vakantiepark nog m volle uitbouw was Zijn weerzien met TEN-BEL zal hem zeker meevallen! Alweer een winnaar voor, wie TV-kijken er voortaan een nieuwe dimensie bijheeft: Jean-Claude Florqnin (Hakkeveldstiaat 65, 3820 Alken) Zijn entoesiasme kan niet op 'Een prachtig geschenk, die all-round PANASONIC-video1' vindt hij. Freddy Maes (Steenweg op Brussel 170, 1810 Wemmei) is zeven jaar gehuwd en even lang trouwe lezer van dit blad. Als hobby's heeft hij fotografie en sport. Overdag oefent hij een drukke dagtaak uit als laborant. Ook voor hem is deze pnjs een absolute topper! Sonja Van Breda 0. Winterslaan 4, 3600 Genk), winnares van een PANASONIC video, kan haar verbazing nauwelijks verbergea Al heeft ze altijd goede hoop gekoesterd: 'Ik wist gewoon dat het ooit recht in de roos zou worden voor mij!' vertelt ze met de glimlach. 'Ik heb mijn droomvakantie aan mijn dochter geschonken' vertelt Arsène Hnygelen (Duffelsesteenweg 90, 2550 Kontich), die reeds 20 jaar TV-EKSPRES leest. 'Zij zal in TEN-BEL uitstekend haar hartje kunnen ophalen, denk ïkwant ze is een echte waterrat!' Het nummer van TV-EKSPRES dat de prijs bevatte van Robert De Franck (J. Persijnstraat 2 bus 41, 8500 Kortrijk), een PANASONIC video, was hem bijna ontglipt. 'Stel je voor dat ik die kans had moeten missen. zegt hij met een gevoel van opluchting De kinderen van de heer en mevr. Deferme (Roeselarestr. 81/A, 8160 Diksmuide) zijn er steeds als de kippen bij om elk nummer van TV-EKSPRES uit te pluizen. Deze keer was het Bart die merkte dat ze een droomvakantie op TEN-BEL gewonnen hadden! chi

De Voorpost | 1989 | | pagina 16