Dendermonde geklopt door reglement! Rijksscholen troeven "Broeders" af Weer een dubbelslag voor Frankv De Cauwer Toon Pfaff blijft trainer bii K.A.V.D. Open-deur en paardenmuseum in Rijbaan Piet te Dendermonde "evende Watermolentornooi °p <oor de jeugd in Sint- Niklaas Gunther De Bauw weer mee vooraan Finale Beker van België Op zondag 21 mei cholentornooi PORT i Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.4aGO Nieuwelingen ü*i Franky De Cauwer realiseert een uitmuntende kompeti tie. Hij werd tot nu toe zes keer eigenaar van de bloemen. De voorbije dagen lukte hij een dubbelslag. Over de jongste twee verrichtingen laten we de nieuweling uit Sint- Gillis-Waas zelf aan het woord. "In Haasdonk ging Gert Van Broeckhoven vroegtijdig aan de haal. Samen met Caethoven zette ik met sukses de achtervolging in. Ik voelde mij fit en rekende op de spurt. Ook in Zemst - dat was dan zondagnamiddag - ging er vroeg een renner in de aanval. Hij werd snel weer gegrepen. Ik heb even later gepoogd om mij uit de voeten te maken maar kreeg dadelijk de hele bende aan mijn vel. Op zo'n twintig kilometer van het einde heb ik een hernieuwde poging ingezet. Deze keer met sukses. Binnen de kortste keren had ik 40 sekonden voorsprong verwor ven. De kloof groeide en aan de streep waren er bijna twee minuten weggetikt toen de spurt voor de tweede plaats op gang werd gebracht." Franky De Cauwer behaalde vorige week in het provin ciaal kampioenschap een negende plaats. De renner uit Sint-Gillis-Waas was met een beetje meeval een kandi daat-winnaar geweest. Komende maandag zet hij zeker aan in de rit om de Gouden Fiets die in Zottegem wordt verreden. (e.g.) :je o| :den.Meester" Norbert staat dit tornooi voor de king van de winter half april ^koDjossens, de geestelijke va- schoolgaade jeugd uit de der- deed meester Norbert echter y| van deze nu toch al zeven- de en vierde leerjaren van het uitwijken naar 3 mei en kijk dichl editie van het Watermo- lager onderwijs enkele weken wat een stralende dag voor de 1 eeftornooi, had ditmaal de vroeger dan deze 3 mei ge- circa 240 leerlingen (16 ploe- ergoden mee. Normaliter pland. De laatste stuiptrek- Voo spai iro-p i del ude- ;rk-i ven cholentornooi in Sint-Niklaas. De laureaten van het vierde leerjaar: RBS-Zuid (dw) de-i in Sint-Niklaas. De laureaten van het derde leerjaar R.B.S. Noord (dw) cholentornooi in Sint-Niklaas. Elke ploeg kreeg een trofee en mooie prijzen. Organisator Norbert Goossens had alles perfekt geregeld (dw) gen van 15 spelertjes), ou ders, leerkrachten en perso naliteiten is het geworden. Meester Norbert: "Dichtste ploeg is de beste ploeg" Dat deze zevende editie ook een sportieve hoogvlieger werd, daar twijfelt niemand meer aan. Er kan doodeen voudig niets verkeerd gaan wanneer meester Norbert Goossens zich voor de kar spant. Alles berust in zijn handen en is dan ook degelijk voorbereid. Reeds 46 jaar lang een Sportkringer in hart en ziel, beklemtoont Norbert evenwel nog eens dat dit Wa termolentornooi volledig los staat van de aktiviteiten van Sportkring Sint-Niklaas. Het is nu wel zo dat Norbert met de komst van Theo Bauwens bij Sportkring een bondge noot van het zuiverste karaat heeft gevonden in verband met de jeugdopleiding. Bei den zien zij de jeugdwerking veel verder gaan dan gewoon maar het balletje komen trap pen op dinsdag- en donder dagavond. Schoolsport moet kunnen vastgekoppeld wor den met de groene oase die het domein Puyenbeke toch herbergt. Het ziet er naar uit dat Norbert Goossens nog bond genoten krijgt want met een dynamisch man als Frans De Caluwé als jeugdvoorzitter en een André Schelfout die het sportieve beleid op zich zou nemen zou meester Norbert, die in juni de schoolbanken verlaat, zich fulltime met de p.r. van dit Watermolentor nooi kunnen gaan bezig houden. Toch houdt Norbert Goossens eraan om te ver kondigen aan wie het horen wil dat de beste ploeg voor een jong ventje nog altijd de dichtstbijzijnde is. Talent drijft met de jaren toch altijd boven, is zijn oordeel. "Wo nen die jongens nu dicht bij het Gerda-terrein of aan de Puitvoet (White Boys), dan moeten zij daar maar trainen. Die van het centrum kunnen dan bij Sportkring een oplei ding krijgen. Wat hiertegen over staat is dat ik vind dat een jong spelertje zich ook nu niet moet laten aansluiten bij Beveren of Lokeren. Daarom blijft mijn stelregel: de dicht ste ploeg is de beste ploeg", aldus nog Norbert. Rijksscholen zelfverzekerd 240 jonge knapen uit de derde en vierde leerjaren van de verschillende Sint-Niklase scholen bekampten elkaar tij dens twee speeldagen, telkens op een woensdagnamiddag. Na de eerste dag werd het duidelijk dat de Broeders de traditie hoog zouden weten te houden maar dat de Rijks scholen dit jaar toch ook een extra-inspanning hadden Liefhebbers Het was dan ook tweemaal een finale tussen de Broeders en een Rijksschool die de winnaars moesten aanduiden van dit tomooi. Bij de derdes rekende Rijksschool Zuid zonder me delijden af met de Broeder- s A en in het vierde leerjaar kregen de Broeders er van langs van Rijksschool Noord. Het was telkens Freddy Willockx die als burgemeester van Sint-Niklaas de bekers overhandigde aan de win naars. Schepen van Sport Ur- bain Vercauteren, schepen Fi- lip De Jonghe, voorzitter van Sportkring Jef De Cock en zelfs hoofdtrainer Paul Theu- nis vormden de erehaag voor al dit jong en sportief geweld dat in Sint-Niklaas nog huist. Meester Norbert dankte na het ceremoniële gedeelte nog eens iedereen die bijgedragen had tot dit sukses en in het bijzonder dankte hij het Stadsbestuur, sponsors en leerkrachten die de jeugdige bende in goede banen door dit tornooi leidden. Norbert maakte alvast een afspraak voor een achtste editie van dit Watermolentornooi. Technische uitslagen Derdes Broeders B-St.-Rochus Stadsschool-Rijksschool N. St.-Franciscus-College Broeders A-Rijksschool Z. Eindklassement 1. Rijksschool Zuid 2. Broeders A 3. College 4. Sint-Franciscus 5. Stadsschool Belsele- Nieuwk. 6. Rijksschool Noord 7. Sint-Rochus 8. Broeders B Vierdes St.-Franciscus-Coll. 1-4 Bels.-Nieuwk.-Broeders 0-4 St.-Franciscus A-St.-Rochus 2-0 Broeders A-Rijksschool N. 0-3 Eindklassement 1. Rijksschool Noord 2. Broeders A 3. St.-Franciscus A 4. St.-Rochus 5. Broeders B 6. Stadssch. Bels.-Nieuwk. 7. College 8. St.-Franciscus Makc Stevelinck Gunther De Bauw hoopte maandagnamiddag in Sinaai op een goede verrichting en in het minst op een ereplaats. De amateur uit Beveren reed echter lek na zo'n 85 km. en mocht meteen de strijd staken. "Dat was wel jammer want eigenlijk verging het mij op perbest, hoewel ik niet tot de koplopers behoorde. Er wa ren vier renners voorop en die zijn buiten schot gebleven. Misschien had ik nog kunnen knokken voor een ereplaats. Een paar dagen voordien behaalde De Bauw in De Pan ne een tweede seizoenzege. "Er werd snel gereden, vandaar dat het geruime tijd duurde vooraleer een af scheiding tot stand kwam, vervolgt de Waaslander. Op zo'n 25 km voor de finish zijn veertien renners voorop ge raakt. Ik behoorde tot het gezelschap dat een degelijke verstandhouding aan de dag legde. De wedstrijd eindigde op een snelle spurt die door mij werd gewonnen." Komende zondag in Temse hoopt Gunther De Bauw an dermaal op een degelijke ver richting nu hij volop in kondi- tie is. (e.g.) Dendermonde-Coq Mosan Herstal: 6-6 Het heeft zaterdagnamiddag gestormd op het terrein van het Brusselse sportkomplex te Neder-over-Heembeek. Het werd beslist een der meest opwindende bekertreflens van de laatste jaren. Na 80 minuten wedstrijd was de stand nog steeds onbeslist 6-6. Toen iedereen zich opmaakte voor de verlengin gen bleek dat in geval van gelijke stand de ploeg die het meest try's had gescoord tot winnaar werd uitgeroepen. In dat geval werd Coq Mosan dat 1 try had gescoord (met omzetting), wat meteen zes punten opleverde, als bekerwinnaar uitgeroepen. Dendermonde had de zes punten op zijn aktief gekregen met twee vrijschoppen! Het talrijk publiek zag twee zeer zenuwachtige ploegen van start gaan. Langs beide kanten werd verschrikkelijk snel gereageerd op elke poging om een aanval op te zetten. Elke speler in balbezit werd ongenadig getackled. Aan de zijlijn was Coq Mosan meester by de ingooi. DRC kon immers niet rekenen op «ballenvanger» Rudy Wauters, onbeschikbaar wegens kwetsuur. Het snelle pressierugby leverde onvermijde lijk de nodige technische fouten, zoals te snel loslaten bij de scrum, off-sideposities en dies meer. Eén dezer vrijschoppen werd door Aroun Cambier, die een reuzematch zou spelen als full-back, prachtig omgezet en DRC leidde zowaar met 3-0. De talrijke neutrale supporters moedigden onze mannen duchtig aan en onze spelers gaven zich tot het uiterste. Ondanks een lichte veldmeerderheid voor de Luikenaars, kregen ze evenmin scorekansen als de onzen en aan de rust was de stand nog steeds 3-0 in het voordeel van Dendermonde. Christian Michem was ondertussen uitgevallen wegens een kwetsuur aan het oor en werd vervangen door de niet helemaal herstelde Luc Van der Veken. De tweede helft zou voor de Dendermondse aanhang een veertig minuten durend angstig afwachten betekenen. Immers, het zozeer gevreesde Waalse pack begon de bal meer en meer in eigen rangen te houden en een ware uitputtingsslag kwam op gang. Toch kon DRC, werkelijk «outstanding» elk scoregevaar voorkomen. Beter nog, een nieuwe vrijschop gaf Cambier de kans om de voorsprong tot 6-0 op te drijven. Toen begon het aftellen... Dat angstige loeren naar de klok, die zo traag vooruitging. Coq Mosan, niet vervaard om er met de grove borstel door te gaan, begon aan een echt wanhoopsoffensief. Ref. Brunet kreeg het lastig om de orde te bewaren en was bepaald niet in zijn dagje. Zo zou de Luikenaar Gellardi zeker moeten worden uitgesloten toen hy een zware overtreding beging. Dendermonde, gesteund door een schare supporters, vocht met nooit geziene hardnekkigheid om de voorsprong te behouden. Op vryf minuten voor het einde lukte het Coq Mosan dan toch. Langs de gevreesde Mare Bosard lukte het een mooie try: 6-4. Bosard zefl zette de conversie om en de bordjes hingen gelijk: 6- 6. De laatste minuten bleven boeiend, maar geen van beide ploegen kwam nog tot scoren. Het tumult na de match beschreven we reeds by het begin van het artikel. Dendermonde heeft bewezen tot wat het bekwaam is. Charles Sluys en zijn mannen verdienen alle lof voor deze prestatie. Graag vermelden we nog dat ook schepen Jan Van Damme en sportraad voorzitter Constant Vermeulen aanwezig waren. Ook het orkest Dzing Boem begint in het Brusselse bekendheid te krijgen. Ook onze dank aan VTM dat aanwezig was en nog dezelfde avond geslaagde kommentaar gaf. Laat het ons zo stellen: Onze Dendermonde Rugbyclub mag zich zeker moreel als mede- bekerhouder betitelen. Proficiat! Frans Van der Veken PAARDENSPORT Om een levendig, tastbaar, begrijpelijk, in- en overzicht te krijgen in het toch komplexe begrip «Paard» en «Paarden sport» beeldde Rijbaan Piet deze kombinatie uit in een rijhal van 20 x 30 m en serveerde het reeds aan een paar honderd kinderen tijdens de jaarlijkse sportdag, samen dan wel met het paardrijden zelf. Zonder veel moeite komt ge door de geschiedenis van het paard, zijn harnachement en kledij, ook van de ruiter. De Hoefsmederijschool van Anderlecht past en maakt de ijzers voor de paardevoeten, terwijl u toekijkt. Het paardenvoeder kunt ge er aanraken, ruiken en erover uitleg vragen, dankzij de inspanningen van de familie D'Hooghe uit Grembergen, paardenvoerderspecialisten sinds twee generaties. Men kan er kijken naar het verband tussen paard en kunst onder impuls van Jean Steeman en videofilms bekijken, hoe het al dan niet moet in de omgang met paarden. Koetsen zijn er niet alleen te bekijken, men kan er ook in meerijden en wie het waagt mag ze zelfs mennen. Vakbekwame ruiters in de verschillende disciplines, dres suur, springen of aangespannen geven hun relaas via een kleine microfoon: wat ze doen, hoe ze het voor mekaar krijgen, echt aanschouwelijk levendig. Op zondag 21 mei staat Rijbaan Piet open voor iedereen vanaf 10 u. 's morgens tot 's avonds en bovendien is het gratis. De voorstellingen van springen en dressuur hebben plaats om 11 u. in de voormiddag en eenzelfde wordt gehouden om 15.00 u. in de namiddag. Een ganse dag kan men een pony- of paardendoop krijgen, naast het koetsrijden. Ook dat is allemaal gratis. Bovendien zijn er T-shirts en andere prijzen te winnen in Rijbaan Piet, Schoolstraat la te Dendermonde. tel. 052/ 21.42.21. K.A.V. Dendermonde doet volgend seizoen weer beroep op Toon Pfaff als oefenmeester. Tussen het bestuur van de eersteprovincialer en de gewezen voetballer van Beveren werd dezer dagen een nieuwe overeenkomst afgesloten. Patrick De Ruyter stapt op en keert terug naar zijn oorspronkelijke club Berchem-Sport. Voor K.A.V.D. Den dermonde is hij een té dure vogel om er voor de tweede keer een verbintenis mee aan te gaan. Nico Van Bogaert wil lid blijven van K.A.V. Dendermonde. Hij gaf dat te kennen ten overstaan van het bestuur van paarsblauw dat nu in onderhan deling zal treden met VW Hamme. Intussen laten een aantal ploegen belangstelling blijken voor Albert Kambala. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten dat hij na één seizoen K.A.V. Dendermonde zal verlaten. Intussen is men op zoek naar een opvolger voor De Ruyter en eventueel voor Kamba la. Andere spelers die momenteel de kern van de eersteprovin cialer uitmaken zijn definitief lid, of hebben een overeenkomst die ook de volgende kompetitie overlapt. Het missen van de titel heeft in elk geval een grote teleurstelling teweeggebracht in de Dendermondse voetbal kringen. (e.g.) De Voorpost - 12.5.1989 - 17

De Voorpost | 1989 | | pagina 17