Lokeren gered Sportkring gevierd in Sint-Niklaas Anderlecht pas na een uur voorbij Beveren Nu ook "Gerda-aid" mm Sporting Lokeren kort Rudy Haleydt trainer bij Eendracht Zele i wm< j ÖflAÜK mmi Molenbeek. gepaaq defensit period minder va eede minuj JEUGDVOETBAL VOETBAL Afgelopen weekend werd de kersverse kampioen van derde afdeling, de algemene kampioen zelfs, gevierd door burgemeester Freddy Wil- lockx in de stadszalen te Sint- Niklaas. Het schepencollege met op kop sportschepen Ur- bain Vercauteren gaf de Wase kampioenen een passende hulde (de laatste uit een hele reeks). Vele sprekers kwamen aan bod om de ploeg van voorzit ter Jef De Cock nog eens te bedanken voor het afgelopen seizoen. Ook werd eraan her innerd uit welk diep dal dit Sportkring in werkelijkheid is moeten klimmen. Vooral bur gemeester Willockx, een ech te Sportkringer, beklemtoon de dit en dankte daarom ie dereen die bijgedragen heeft tot deze wederopbloei. Wel hoopte de Sint-Niklase eerste burger dat deze kampioensti tel geen eindpunt is van de groep beleidsmensen die Sportkring nu telt. Een stad als Sint-Niklaas moet nog steeds volgens Willockx, min stens een liga-ploeg bezitten. Wat dit laatste betreft zal Freddy wel op beide oren kunnen slapen, zeker. Want met een kundig trainer als Paul Theunis in huis zal dit Sportkring mits de nodige versterking die nota bene ge zocht wordt in derde afdeling en dus alleen spelers betreft die iets willen bereiken, vol gend seizoen in tweede even eens een goed figuur kunnen slaan. Zeker nu de naam van Sportkring verrijkt wordt met "Excelsior" na de veelbespro ken fusie met de klub uit de Heistraat. Om deze viering af te slui ten schonk het stadsbestuur aan alle spelers, bestuurslui en Sportkringhelpers een her- inneringsplakket zodat een blijvende herinnering deze heropstanding van Sportkring Sint-Niklaas siert. (M.S.) SK Beveren - Anderlecht 2-4 Trainer Desaeyere bleek gee, en blauw En terecht ook na de nederlaag van SK want Beveren had tegen de Beveren tegen Anderlecht te- Brusselaars vol inzet en wils- vreden over de prestatie van kracht gespeeld en pas na Net als iedere andere organisatie die het woordje "Aid" opneemt achter de naam, heeft nu ook de Sint-Niklase voetbalklub FC Gerda een heuse en echte Gerda-aid. Het is de bedoeling van de Sint-Niklase derdeprovincialer om zoveel mogelijk financiën bij elkaar te krijgen voor een goede jeugdwerking. Een erg belangrijke doelstelling dus voor de leiders van groen-wit die hopen met hun programma van deze eerste Gerda-aid, waarin voor elk wat wils is opgenomen, de grote massa naar de Klokkedreef te krijgen zodat het "Aid" effekt ook in Sint-Niklaas gunstig kan onthaald worden. Praktische gegevens Alle aktiviteiten op 13 en 14 mei vinden plaats op de terreinen van de klub in de Knaptandstraat. Een tent met een kapaciteit van 1.000 personen zorgt ervoor dat aan ruimte zeker geen gebrek zal zijn. Wenst U evenwel eventjes tot rust te komen bij een pittiger drankje of een verzorgde snack dan kunt U terecht in onze "WIP-bar". Steunkaarten aan 50 fr. geven recht op gratis toegang tot één van de avondaktiviteiten en eveneens recht op gratis deelname aan een reuzetombola. Algemene verantwoordelijke: Guy Gils, Corbautstraat 15, 9180 Belsele (tel. 772.48.49). Feestprogramma Zaterdag 13 mei Veteranentornooi, aanvang llu30, finale 17 u. Prijsuitreiking: 19 u. Deelnemende ploegen: SK Overmere, FC Robur, VK Hamme, FC White Boys, Personeel Stad Sint-Niklaas en KFC Gerda. Traditioneel feesthal om 20u30. Attrakties Linda Lee en het orkest The Daltons, discobar Moustache en gastoptredens van o.a. John Tura. Zondag 14 mei: Super Playback-wedstrijd. Aanvang 19u30. Presentatie: Peter Baert. Bekwame vakjury o.l.v. Franky Lee. Momenteel zijn een 25- tal kandidaat-playbackers ingeschreven. Iedere deelnemer ontvangt een prachtige prijs in natura. Marc Stevelinck ruim een uur spel moesten de Waaslanders het hoofd bui gen voor het aanvallend voet- balwerk van de bezoekers. Beveren was sinds 22 okto ber vorig jaar ongeslagen op Freethiel en ondanks de afwe zigheid van Danny Pfaff, Lod ders en Buyens wilde Beveren die reeks nog wat verder doortrekken. Dat leek na amper vier mi nuten spel al droombedrog te worden want de snelle en weer opperbest spelende Luc Nilis kon toen voorbij Vol- ckerick en de uitgelopen Ro- sez leggen. Beveren had niets te verliezen en geel en blauw ging meer en meer het mid denveld opeisen. Vooral het knap breiwerk van Van Brits om verraste en Beveren kreeg via Marek Kusto ook snel een eerste goede kans. De Wilde redde. Rond het kwartier ging Filip De Wilde echter totaal in de fout toen hij een ver afstandsschot van Vereycken verkeerd beoordeelde. Beve ren kreeg op dat ogenblik trouwens maar waar het recht op had. Vijf minuten later bracht Marchoul, op voorzet van Carette, de bal met een "goed geplaatste" kopstoot voorbij De Wilde. Beveren stond op voorsprong en de thuisploeg zou in die periode de wedstrijd ook een defini tieve wending hebben uitge stuurd wanneer Filip De Wil de zijn vroegere ploegmaats niet in de weg had gestaan. Zo kregen Van Der Heyden en Viscaal, voor de rest slechts een schim van de doel puntenmaker, elk een doelrij- Kort vóór affluiten viel de Lokerse middenvelders Patrick Naudts uit met een knieblessure. Dit heeft eer^;, wekenlange onbeschikbaarheid tot gevolg en vermoede lijk raakt Naudts pas speelklaar tegen de start van óJeut nieuwe kompetitie, in augustus. Op R.W.D.M. scoorde Patrick Versavel zijn veertiendj treffer. Zijn vierde seizoen op Daknam wordt, wat doel punten betreft, wel zijn beste. Het ziet er nu naar uit d#j Versavel Lokeren aan het einde van deze kompetit# verlaat. "Als ik vertrek, zal het naar een topklub zijn, zegl de Diestenaar. Er zijn meerdere kontakten maar aanger zien ik hier nog onder kontrakt lig, moeten Lokeren mijn eventuele nieuwe klub eerst nog een overeenkoms bereiken." Aimé Anthuenis vond de Wase zege meer dan verdiend "We waren de betere ploeg en kreëerden ook de bestl kansen, aldus de Lokerse trainer. Een pak van mijn har trouwens dat de beslissing omtrent de redding niet op di laatste speeldag valt. We kunnen nu werk maken van di bouw van een team voor volgend seizoen. Er zal organism e torisch één en ander moeten veranderen. Als Lokeren eer volwaardige eersteklasse-klub wil zijn, moet er meer geit zijn." Doelman Rufai speelde dit seizoen niet veel met he fanionteam. Toch kwam hij, méér dan hem lief was, in hc nieuws. Tegen Standard en Genk werd hij met een rodt kaart het veld uitgestuurd. Voor zijn eerste uitsluiting kreeg Rufai een week schorsing. Die zat hij uit tegel R.W.D.M. Johan Schoofs zette al na de bekermatch op Standart een punt achter zijn voetbalseizoen. Hij ging immers voo Jet een paar weken in het gips wegens een barstje in he kuitbeen, een letsel waarmee hij reeds geruime tijt sukkelde. Op Pinkstermaandag heeft op Daknam de "Benefiet match Bob Hoogenboom" plaats. Om 16 uur start eei voorwedstrijd tussen BRT en supportersfederatie m«i o.m. Fons Bastijns, Frank Raes, Jo met de Banjo e(| Bruno Schevernels. De Jubileummatch start om 18 uuj met in het veld het huidige Lokeren en een team van oudl spelers met o.m. Snelders, Mommens, Larsen, Ingelsj Verheyen enz. Coach is Urbain Haesaert. De slotmatch van de kompetitie, Lokeren-Racing Mejl chelen, vindt plaats op zaterdag a.s. om 20 uur oil Daknam. (v pe kans. De ruststand bleef dan ook terecht in het voor deel van Beveren. Ook na de rust was de eer ste kans voor Beveren. Van Kessel schoot net over. Na Kusto en Vereycken, beiden op De Wilde, draaide de wed strijd. Anderlecht, niets te verliezen of te winnen, ging vrij vlot kombineren en Beve ren kwam onder druk. De gelijkmaker kwam er via Ver voort en toen zakte Beve|| in elkaar. Rosez blunderdej een verraderlijk schot Andersen en uitblinker 1 Nilis joeg de vierde trefl tegen de touwen. Tien dol Anderlecht-minuten had<|_ de situatie helemaal omj draaid. Na een moeilijk s jt zoen kon Beveren echter n opgeheven hoofd het cig Freethiel verlaten. Hugo Aei De afscheidnemende Etien- lebroek. Frank Van den A j ne De Wispelaere, bovenaan beele werd voor een jaar afgjIj op het verlanglijstje van VW staan aan Sint-Lievens-Ho I Hamme, tekende uiteindelijk tem. Jan Geens gaat vo I een kontrakt bij reeksgenoot eenzelfde periode naar Senl VK Ninove. Hij wordt bij kamp. De overgangen vil Eendracht vervangen door Ronny Christiaens (Heika jj Rudy Haleydt. De voormali- Zele) en André Ma« i ge spits van Waregem was (Schoonaarde) zijn definitie 1 twee seizoenen aktief bij Wil- (AJj 1 Uitgeverij DE CUYPER N.V. Oude Vest 34 j 9330 DENDERMONDE Tel 052-21 40.60 18 - 12.5.1989 - De Voorpost R.W.D.M. - Lokcren 1-2 SK Sint-Niklaas kampioen. Het werd een gezellige maar geen uitbundige viering (dw) SK Sint-Niklaas kampioen. Links op de foto ex-voorzitter Theo Rooms die Sportkring van vierde naar derde klasse bracht (dw) SK Smt-Nildaas kampioen. Zelfs de spelers op rust dronken een glaasje (dw) In het duel tussen twee degradatie-kandidaten he^ee pl Sporting Lokeren het gehaald van RWD Molenbeek, üionale Waaslanders zijn nu, op één wedstrijd van het einde vjleze ki de kompetitie, zeker van het behoud in eerste klasse. Ipitschal Brusselaars daarentegen staan met één been in de tweer In het Lokerse doel was Danny D'Hondt weer van partij nadat het clubbestuur besloten had niet in gaan tegen de schorsing van Rufai. Trainer opteerde duidelijk voor karaktervoetbal, reden hij Mohammed Timoumi op de bank liet. De begon vinnig met al direkt een prachtkans voor waarmee de Lokerse goalie het duidelijk moeilijk Het was meteen de enige keer dat de Brusselaars in eerste helft gevaarlijk waren. De bezoekers voelden vlug dat er een overwinning en de daarmee gaande redding inzat en schakelden over van naar een meer aanvallend spelpatroon. In die kwamen De Roover, Samson en Stalmans openingstreffer. Eén minuut vóór de rust kwam Lokeren op sprong. Nadat Versavel even voordien een unieke liet liggen scoorde hij 0-1. Een duidelijk RWDM bracht er in de tweede helft nog terecht mede doordat de bezoekers al in de tweede de score konden opdrijven, 0-2. Stalmans tekende het doelpunt en in beide fazen was de kleine John nauw betrokken. De Nigeriaan heeft dan ook een aandeel in de Wase overwinning. Kobla scoorde minuut later de aansluitingstreffer (1-2). RWDM nu aan een wanhoopsoffensief, met keeper Vanderscho men zelfs als veldspeler, maar de gelijkmaker zat er meer in. Toch noteerden we nog een drietal Wawa schoot in de vlucht naast de Lokerse kooi, e kopbal van Kiekens werd door Eikelboom van de 1 gehaald en een uitstekende keeper D'Hondt moest n eens gepast in de voeten van Dirk De Vriese. Vivian Bogaert Duiveltjestornooi in Appels. Ook SK Grembergen stuurde een delegatie (vh) Duiveltjestomooi in Appels. FC Berlare heeft ook een flinke jeugd (vh) Duiveltjestornooi in Appels. De mannen van Rapid Lebbeke (vh) Duiveltjestornooi in Appels. De snaken van Doggen Erembodegem (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18