Dendrla-Erembodegem met elfde postzegeltentoonstelling, LP. Boon herdenking en voorverkoop postzegelreeks «Europa 89» Wie diploma reeds heeft kan gepasseerd worden door wie het niet heeft... Baardegemse volksfiguur verongelukt Weekblad van Dender - Dnrme - en De Voorpost 12 ME11989 «2-JUR6ANGMR.il-*2 F voorwaarden waaraan een nieuw zwembadbeheerder moet voldoen ïdat de heer Thybaert, zwembadbeheerder nog deze and pensioengerechtigd is moet in zijn vervanging -den voorzien. Men dient echter eerst nog de voor- rden waaraan de nieuwe beheerder moet voldoen te stellen. Rfjkelijk laat dus want de vervanging :t door de gemeenteraad gebeuren en die is er pas rmaliter op 30 mei. inny Denayer, zelf li- itiaat lichamelijke op- :4ing, is inderdaad van 'deel dat de nieuwe inbadbeheerder niet )lzakelijk een licen- timoet zijn. Een regent imelijke opvoeding ivolgens hem voldoen- tijn. Het stadsbestuur 11 de eisen te hoog. it anderzijds zijn die 9 te laag. Er is immers k een getuigschrift van embadbeheerder nodig daar neemt het stadsbe- ir reeds vrede met de fee van de kandidaat ■gelijke kursus te zullen gen. Denayer is van rdeel dat deze kursus :r moeilijk is en het dan c lang niet zeker is dat n eventueel benoemde de kursus dan wil vol- n ook het getuigschrift ialt. En dan zit men met gebakken peren. Te :er omdat dergelijk exa- n niet elk jaar wordt tgeschreven en, nu ,OSO ook kampt met anciële moeilij klie rt, zou dat examen wel ns enkele jaren op zich innen laten wachten. :nayer neemt het dus :t, en hij lang niet al- n, dat wie dat getuig- ihrift reeds op zak heeft geen prioriteit zou krijgen. Men kan het moeilijk uit het hoofd zetten dat de voorwaarden door de meerderheid dermate wor den gesteld dat een be paald persoon er al dan niet voor in aanmerking zou komen. Een kans voor ieder Personeelsschepen André- Emiel Bogaert, de vroege re wakkere burger, is ech ter een andere mening toe gedaan. «Een universitair diploma moet het statutair alleszins zijn» zegt hij waarmee hij de regenten lichamelijke opvoeding uitschakelt. Maar hij vreest als men in de voor waarden stipuleert dat de kandidaat het getuigschrift zwembadbeheerder er reeds op zak moet hebben men wel eens geen kandi datuur zou binnen krij gen? Daarenboven wil hij iedereen zijn kans laten en zich vergenoegen met de belofte dergelijke kursus te zullen volgen. Wie het diploma dan toch reeds bezit zal op het door het stadsbestuur te organise ren examen kunnen bewij zen dat hij inderdaad beter is», zegt schepen Bogaert. Wanneer gesteld werd vanuit de oppositie dat bij zwembadbeheer heel wat delikate technieken te hanteren zijn, sust burge meester De Maght zeggen de dat daartoe twee tech nici zeker in staat zijn en men bovendien kan terug vallen op een onderhouds- kontrakt. Moeilijkheden kreëren «Het diploma niet op voorhand eisen is vragen naar moeilijkheden» meent Denayer. «Wat als de man in kwestie wél de lessen volgt doch het ge tuigschrift niet haalt? En moet men ondertussen dan maar jaren gewoon aanmodderen?» Dat er geen kandidaten met het vereiste diploma zouden komen opdagen wimpelt Denayer, die in de materie ambtshalve thuis is, ge woon weg. «Die zijn er alleszins voldoende». Keuze A.E. Bogaert «Als er geen kandidaat is die het getuigschrift heeft moet een andere kandidaat die de kursus wil volgen ook een kans krijgen». Deze woorden worden door De nayer begrepen dat de kursusvolger enkel een kans zou krijgen wanneer er geen kandidaat met het getuigschrift zich heeft aangemeld». Maar sche pen Bogaert wil niet heb ben dat hij zulks zou ge zegd hebben. «Dat hebt ge inderdaad gezegd maar ge wist misschien niet dat ge het zegde» beweert De nayer. Partijgenoot Van Mossevelde springt De nayer bij en stelt «Dat heeft de schepen inder daad wél gezegd». Waarop dan prompt andermaal de loochening van Bogaert te horen was. Amendement Willy Van Mossevelde diende daarop een amen dement in strekkende tot het verlenen van de voor rang aan de kandidaten die het getuigschrift van zwembadbeheerder reeds verworven hebben. En wat gebeurde? U raadt het reeds. Het amendement wordt door de meerder heid weggestemd tegen de wil van CVP, VU en Aga- lev in. Het punt werd dan door de meerderheid goedge keurd. Maurice De Kerpel had zich namens de CVP onthouden om erop te kunnen wijzen dat het be stuur het dus mogelijk maakt dat iemand die opti maal aan alle voorwaarden voldoet kan gepaseerd worden door iemand die eerst nog kursussen moet volgen waarmee hij mis schien uiteindelijk aan de voorwaarden zou kunnen voldoen... De aktieve Erembodegemse postzegelkring Dendria Een buitengewone blikvanger was er meteen de door heeft tijdens het voorbije weekeinde sukses gekend met Dendria-lid, Georges Arijs, speciaal opgezette tentoon- de organizatie van de elfde postzegeltentoonstelling b(j stelling van praktisch alle uitgegeven werken van Louis- de voorverkoop en speciale dagtekeningsstempeling van Paul Boon, die op 10 mei 1979 te Erembodegem de bijzondere postzegelreeks «Europa 89» in het Paro- overleden is. chiehuis van Erembodegem (Centrum). ke filatelistische kring een om eens flink naar buiten j|| De ruime parochiezaal in IS het centrum van Erembo- f J ffl>-'jRm degem was voorbije HHHB weekend hét trefpunt van j v - een legertje filatelisten en |Pp te vullen mei als tema «Kinderspelen», voorzien van een speciale dagtekeningsstempel (ont worpen door Dendria-lid namen die volkswijken Piet De Schrijver), of er aanduiden: Spaarzaam- lid te worden van de grote heidsstraat, Naarstigheids familie van postzegelver- straat, Vooruitzichtstraat, zamelaars. Maar ook om Volksverheffingsstraat, er hun bewondering uit te Welvaartstraat, Bedrijvig- Europa-zegel een bepaal- spreken over de aantrek- J—T- - Aalst. Het tijdelijk postkantoor bij de voorverkoop van de nieuwe zegels in Erembodegem (a) pese gemeenschappelijke markt en op de drempel van het magische jaar 1992 voor Europa, schuilt in de keuze van dit tema voor de kelijke, waardevolle ver zamelingen met als tema «Europa», er keurig sa mengebracht in een dertig tal kaders, van dhr. Wal- chiers uit Ninove en dhr. Van Canegem uit Haal- heidsstraat enz. In die wijk de symboliek, namelijk woonde ook Louis Paul een nieuw Europa in de Boon, een buurman als beginfase van zijn groei het ware die ik van kinds- geassocieerd aan het be- been heb gekend». grip «kind» in de eerste Boon heeft zich vooral als tijd geleden een bronzen schrijver gemanifesteerd, beeld van Boons legenda- Op Hemelvaartdag reed Baardegemnaar Laurent Buggenhout (3.06.1930) met zijn bromfiets op weg naar Hekelgem om zijn duiven «op te leren» op de ploeg van landbouwer Jozef De Vis aan de Hoog straat te Meldert. Toen De Vis de poort van zijn hoeve ging openen om de traktor met achteraan de ploeg binnen te rijden botste Laurent Buggenhout uit de Zwaneneststraat op het achterste gedeelte van de ploeg en liep daarbij gapende wonden en wellicht inwendige kneuzingen en letsels op. Hij bleef alleszins bij bewustzijn want zijn eerste woor den waren «Een pastoor...». Het ongeval had plaats rond 13.30 u. en twaalf uur later na hevige pijnen overleed hij in het ziekenhuis waarheen de dienst 100 hem had gebracht. Laurent Buggenhout was een Baardegems populair figuur, uit het verenigingsleven alleszins niet weg te denken. Het geluk heeft hem weinig toegelachen want als jong bokser verloor hij het zicht uit één oog en bij metselwerken aan de jongensschool te Baardegem raakte hij onder een instortende muur. Laurent Buggenhout, vader van drie gehuwde kin deren, was bestuurslid en vaandrig van de Konink lijke Harmonie Sint-Cecilia, bestuurslid van de Katholieke Bond van Gepensioneerden en vaandrig van de Gemeentelijke Gepensioneerden, bestuurs lid van de Vereniging van Gehandicapten en stoet leider van de Faubourgjaarmarktstoet. Bovendien was hij aansprekelijk voor elk emplooi als uitdragen van overlijdensberichten en publici- teitsdrukwerken, aan de man brengen van toe gangskaarten tot festiviteiten en helpen bij iedereen die er nood aan had. Baardegem zal in deze bescheiden man heel wat verliezen. Niet in het minst een geboren humorist die met zijn kwinkslagen reeds velen pret bezorgde. Toen hij te Meldert de vlag droeg bij de uitvaart van Louis Buyl zei hij bij de terugkeer: «Ik ben eens kurieus wie de volgende zal zijn...». Hij werd het zelf. LH tert. En niet het minst om van zijn werken: Menuet, er, 10 jaar na het overlij- Drie Mensen tussen Mu- den van Louis-Paul Boon, ren, De Voorstad groeit, een blik te werpen op De Kapellekensbaan, Zo- praktisch alle uitgegeven mer te Ter-Muren, De werken van deze Aalsterse Bende van Jan de Lichte, schrijver, verzameld door De Paradijsvogels, De Dendria-lid Georges Kleine Eva uit de Kromme Arijs. Bijlstraat, Het nieuwe On- Postzegelkring Dendria- kruid, Pieter Daens, De Erembodegem, gesticht in Zwarte Hand, Het Geu- 1966, kan vandaag terug- zenboek. Jarenlang was blikken op een hele reeks hij kroniekschrijver bij geslaagde initiatieven. «Vooruit» en leidde hij er Heel wat filatelisten heb- de wekelijkse pagina ben alvast nog goede her- «Geestesleven». In 1944 inneringen aan de 11 en 12 had hij een uitleen-biblio- september 1982-voorver- teek... «Boons oeuvre kan koop met speciale dagte- worden beschouwd als een keningsstempel, van de geromanceerde kroniek «Kulturele» postzegel- van de sociaal-politieke reeks 1982, o.a. gewijd geschiedenis van Vlaande- aan L.P. Boon, en de toen ren, beschreven vanuit het gebrachte posthume hulde perspektief van de kleine aan de overleden schrijver man en de verdrukte met een expo en herinne- volksklasse» citeren we uit ringsblad. Twee jaar later een tekst van de Louis- organizeerde de klub op- Paul Boon Stichting v.z.w. nieuw met sukses de voor- De boeken van L.P. Boon verkoop van de bijzondere zijn in vele talen vertaald, postzegelreeks «Kulturele Voor zijn oeuvre is hij met 1984» en bood daarbij een talrijke prijzen gelauwerd, herinneringsblad aan Ter nagedachtenis van waarop een reproduktie Boon (tlO mei 1979) werd van een potloodtekening door Roel D'Haese enige (1941) van L.P. Boon, met als tema «Het wezen van de angst», afgestempeld met een speciale dagteke ningsstempel waarop een fragment voorkomt uit voornoemde tekening. Ook vrijdagavond 5 mei 1989, bij de openings plechtigheid met receptie van de elfde postzegelten toonstelling, opnieuw met een Louis-Paul-Boon- aksent, bleek de hele orga nizatie in goede handen te berusten. Deze grootse manifestatie werd in goede banen geleid door Den- dria-bestuurslid Roger Van Den Hof. Hij kon dan ook een groot aantal geno digden verwelkomen en drie gastsprekers inleiden: dhr. Mare Galle, gewezen Ministers-volksvertegen woordiger, dhr. Willy Van Kerckhove, Kabinetschef van dhr. Colla, Minister van P.T.T. en dhr. Frans Herdewijn, Direkteur-Ge- neraal bij de Regie der Posterijen. Dhr. Mare Galle had het in zijn huldebetoon aan L.P. Boon, over zijn «ken nismaking», zijn ontmoe tingen en verdere relatie met Boon, over zijn mo numentaal opgebouwd prozaoeuvre. «Ik ben afkomstig uit de voorstad die intussen is ge groeid, een voorstad met We noteerden enkele titels rische vrijheidsheld Jan De Lichte vervaardigd. Men had gehoopt dat dit beeld te Aalst zou worden opgericht. Uiteindelijk werd het in het Antwerpse Middelheim onthuld... Zowel dhr. Frans Herde wijn als dhr. Willy Van Kerckhove drongen even door in de boeiende we reld van de filatelist. Ze hadden tevens woorden van lof voor de leidende rol die Dendria-Erembo- degem inneemt bij het propageren van de filatelie in de streek van Aalst en trokken de aandacht op de voorname bijdrage die door de Regie der Poste rijen en de v.z.w. Pro-Post wordt geleverd tot de ver dere ontwikkeling van de filatelie, zowel ten voorde le van de filatelistische kringen als ten haren bate. We noteerden hierbij: «Het tema van de Europa- CEPT zegels dat door de Europese Conferentie der Administraties van Poste rijen en Telecommunicatie voor dit jaar werd gekozen is «Kinderspelen». België koos voor de afbeelding op zijn postzegels het knikkerspel en de trekpop of harlekijn. Gezien in het perspektief van de tot standkoming van de Euro ontwikkelingsfase van de mens gesymboliseerd door het kinderspel... In onze moderne, geïndustrialiseer de wereld zijn helaas de laatste 3 4 decennia de meeste klassieke kinder spelen in onbruik geraakt en vervangen door TV kij ken en elektronische spel letjes...». Knikkers waren van aarde (klei), glas of zelfs steen en verkrijgbaar in allerlei kleuren en types. Velen denken nu met heimwee terug aan dit eenvoudig maar boeiend spel. Een trekpop was (en is nog) een soort marionet waarvan men de ledema ten heen en weer kon doen bewegen door aan een koordje te trekken. Heden ten dage is deze «traditie» nog altijd levendig in Italië en Tirol. Vooraleer te klinken op de gezondheid werd dhr. Jan Van der Borght hartelijk gefeliciteerd omwille van zijn 10-jarig voorzitter schap van «Dendria- Erembodegem». Bij de overhandiging van een prachtige bloementuil aan zijn dame Emelienne kreeg hij dan ook een da verend applaus. (De Bruyn) Aalst. Voor de uitgifte van de speciale postzegel was veel belangstelling, ook ai ornaat er een mooie tentoonstelling mee gepaard ging (a) Aalst. Enkele tevreden bestuursleden van de Erembodegemse postzegelklub (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 1