Eigen volk sterk op TC Beckhand Vos Reinaert St.-Niklaas naar Derde, AGO Aalst naar Bevordering Winst en verlies voor Beveren Ur I vOt'tS I MOT 065 icuis [hot o<x lOl-IS •ot not i outs TENNIS JEUGDVOETBAL Met ruim 250 deelnemers voor alleraardigste wedstnj- scoorde TC Beckhand ook nu den waarin het eigen Be weer erg hoog met zijn jaar- ckhand-tennisvolk het voor lijks tornooi. Het fijne tennis- treffelijk deed. weer en de inzet en de kwali- Wedstrijdleider André Beek teit van de spelers zorgden kon met het hem beschikbare KORFBAL materiaal sterke tabellen bou- Goubert, net als Vereist van wen en dat bleek zo al in de Beckhandt, zette na drie reeksen junior-veteranen met moeilijke sets de finale bij de Richard Vereist, in de reeks veteranen naar zijn hand. open, en Roland Pieters, tot Ook Beverse vreugde, maar C 30/2, als winnaars. Jan dan voor Cortewalle, met Glen Covens die het duel met, u Tom Foubert van Beckhand. in de beslissende derde set in.\jL zijn voordeel omboog. Het heren 3 duel kon bekoren. Ook heren 4 hadden trouwens? drie sets nodig vooraleer Ro- bin Van Esbroeck de zege binnen bereik had. Ook bij de dames deed Be-;, ckhand het in eigen huis voor- treffelijk. Lucienne Merckx,Pj tennisfnsheid uit een oorlogs-, oor n,nn Aa slomor 1 raai, De korfbalkompetitie zit erop. Vorige zondag belandden de laatste ballen van het veldkorfbalseizoen 1988-'89 in de korven. Eersteklasser KC Appels besloot de kompetitie op een overtuigende manier: het versloeg promotiekandidaat Espero met 9-6 cijfers. Vos Reinaert St.-Niklaas nam in schoonheid afscheid van de vierde klasse. De Waaslanders, die tweede eindigden, spelen volgend jaar in derde en versloegen zaterdag Ekerse met duidelijke 12-7 cyfers. Ago Aalst van zijn kant moest op het veld van Erika nipt (5-4) de duimen leggen. En Atlantis Lebbeke? Dat moest noodgedwongen forfait geven, vermits het over geen terrein kon beschikken. En vanuit het beheer van het gemeentelijk sportkomplex verzuimd werd de klub hiervan tijdig op de hoogte te brengen. Straffe toeren! KC Appels - Espero (9-6): Aangename wedstrijd Promotiekandidaat Espero heeft op het (stofferige) veld van KC Appels slechts in het begin van de wedstrijd even de indruk kunnen geven het te zullen halen van Appels. De Antwerpenaars liepen toen uit tot 1-2, nadat ze een strafworp omzetten, Wim De Wilde gelijkstelde en Espero vanop afstand skoorde. Ann Schuddinck bracht met een pivotbeweging hoeveel korven heeft de Appelse internationale op dergelijke manier al geskoord? de stand in evenwicht en van toen af zou de thuisploeg konstant de toon aangeven. Bij de rust was de stand 6-2, maar de kloof had toen reeds flink wat groter kunnen zijn, want viel het Appelse korfbal op door snelheid van en variatie in de bewegingen, wat de afw erking betrof werd (andermaal) gefaald. Sommige spelers beseften dit blijkbaar ook, Veronique De Paepe nam zelfs haar toevlucht tot een werkelijke wanhoopspoging. Promotie base-ball Voor Appels skoorden nog voor de rust: Dirk Duym (tweemaal), Annette Verstraeten (doorloopbal) en Wim De Wilde (strafworp). Na de rust kregen we eenzelfde spelbeeld: de thuisploeg voortdurend in het overwicht, maar een afwerking die te wensen overliet. De scheidsrechter nam op bepaalde momenten vrij twijfelachtige beslissingen, maar benadeelde hierdoor beide kampen. Even zou de wedstrijd nog een bitsig moment kennen Luc Duym en zijn rechtstreekse tegenstander mochten met «rode kaken» naar de kleedkamers maar uiteindelijk kabbelde hij futloos naar zijn eind. De Appelse korven in de tweede speelhelft werden aangetekend door Ann Schuddinck (halfver), Marion Arbijn (ver) en Dirk Duym (knappe doorloopbal) Vos Reinaert - St.-Niklaas - Ekerse (12-7): Rustig overwicht Hoewel by de rust, met een 3-3 stand, de wedstrijd Vos - Ekerse (de nummers twee en drie in de vierde klasse) eigenlijk nog alle kanten uitkon, behaalde de thuisploeg een meer dan overtuigende overwinning. Jacques Bogaert: Na de rust stuikte de bezoekende ploeg, die overigens een paar fanionspelers moest missen, totaal ineen. Vos liep dan ook zonder problemen tot 12-7 uit. Skoorden voor Vos: Frank De Waele (2), Patrick Hessels (2), Gunther Meskens (2), An De Witte (2), Evert De Witte (2), Els Van Kerckhove (1), en Filip De Witte (1). In de eindrangschikking telt Vos drie punten achterstand op kampioen Hoevenen; de voorsprong van de Waaslanders op derde gerangschikte Ekerse bedraagt vier punten. Onze plannen voor volgend seizoen? Opnieuw J. Bogaert: Of Frank De Wale al dan niet by Vos blijft, staat nog niet vast. Feit is dat Gunther Meskens onze ploeg is komen versterken. Ons objektief is eenvoudig: ons handhaven in derde klasse en in zaal de kampioenstitel in de wacht slepen. Erika - Ago Aalst (54): Nipte nederlaag Met nog tien minuten wedstrijd voor de boeg leidde Ago Aalst op het veld van Erika met 34. We hebben een beetje pech gehad, aldus voorzitter Steven Daelman. Een overwinning behoorde zeker tot de mogelijkheden. De Aalsterse korven vertrokken uit handen van Koen Uytterhaeghen (2), Mare De Mil (1) en Hendrik Daelman (1). Ook op Hemelvaartdag had Ago slechts met 3-5 de duimen moeten leggen tegen Olympia Anderlecht. Feit is trouwens dat Aalst naar het eind van de kompetitie toe toen het kalf jammer genoeg al verdronken was beter is beginnen spelen. Steven Daelman: Inderdaad. Dat is trouwens ook de mening van onze trainer Willy Braeckman (die overigens volgend jaar by Ago blijft). De oorzaken? Misschien het feit dat we de voorbije weken telkens slechts één wedstryd gespeeld hebben, sommige van onze dames en heren dus niet voor anderhalve wedstryd het veld in moesten. Ook de terugkeer en de groeiende vorm van Koen Uytterhaeghen hebben onze resultaten positief beïnvloed en tenslotte misschien de wetenschap dat we sowieso zouden degraderen en we onze wedstryden dus meer ontspannen hebben aangepakt. Ago Aalst is van plan volgend jaar een jeugdploeg in kompetitie in te schryven. De klub beschikt over een tiental jeugdspelers en tydens de komende vakantie wordt voor korfbalinitiatie gezorgd tydens o.a. de vakantiespeelpleinwerking en de aktie «Grabbelpas». Rudy Hooft en Mare De Mil hebben trouwens reeds in bepaalde scholen, o.a. in het Aalsterse Koninklijk Lyceum, voor initiatie gezorgd. Pierre Van Rossem jaar, won de dames 3 reeks, van ploegmaat Christa Praet. Marijke De Keyser van Ham-jeu leyt me tennisde finale dames 2, Dn< maar tegen de Antwerpse om Ann Gelens bleek het geringe i.vj klassement verschil toch tenat. veel. 6-0, 6-1... duidelijk. Even duidelijk was het over-nen wicht van Sandra Begijn, ja-Le renlang Beckhand-topperveri maar nu voor interklub uitge- wpc weken naar Wezel, in dames 1 kq( Donderdag 4 mei was in Base-ball kringen geen rustdag. De Beverse Lions kregen bezoek van Zeeuwse Honk. Dankzij een zeer sterke start van Beveren, kon men na 2 slagbeurten al een 7-2 voorsprong noteren. Toch was het net of de Beverse slagmachine op dat moment stilviel want de Nederlandse tegenstrever kwam gevaarlijk terug. Hetgeen aanvankelijk een gemakkelijke wedstrijd leek, werd uiteindelijk toch nog een zeer spannende game. Eindstand na 9 inningen: Beveren - Zeeuwse Honk 16-11. Dat op diezelfde dag onze kadetten een uitwedstrijd speelden tegen Zeeuwse Honk zorgde wel voor de nodige problemen. Hoewel Zeeuwse Honk zich kranig verdedigde was er aan de Beverse jongens geen stoppen. Twee home-runs van Van Landeghem M. en van Smet T. zorgden voor een zeer verdiende vlotte overwinning. Eindstand: Zeeuwse Honk - Beveren 1-18. Zondag 7 mei was er weer een competitiedag Base- en Softball te zien. De Beverse Softball dames speelden uit tegen Putse Batters. De 2 leiders ontmoetten elkaar voor een aanvankelijk moeilijke wedstrijd. De Batters, die normaal gezien, stevig slagwerk leveren, konden het niet maken tegen een goed pitchende de Rooy K. Het slagwerk dat door Batters dan toch geleverd werd, werd door de Beverse Rabbits goed verwerkt. Mooi slagwerk was er van De Rooy K. en Thysbaert S. Eindstand: Batters - Beveren 3-14. Onze kadetten kregen bezoek van een zeer sterk Antwerp. Door een zeer magere veldbezetting (of belangstelling van de spelers) was het niet verwonderlijk dal deze wedstrijd vrij vlug beslist werd in het voordeel van Antwerp. De Beverse ïlagploeg bleef in gebreke en Antwerp dat elke velfout afstrafte met punten en dan nog zeer sterk was aan slag maakt van wat een topwedstrijd had kunnen zijn een zware neder laag. Eindstand: Beveren - Antwerp 1-13. Voor de seniors werd het een zeer zware zondag. Zij moesten een onder buitenlandse invloed spelend Brasschaat partij geven. Een te sterk Brasschaat aan slag en in het veld waarop Beveren geen verhaal had. Ondanks een prachtige home-run van P. Pauwels werd het de 2' nederlaag voor dit seizoen. Eindstand: Brasschaat - Beveren 26-8. Kalender 14/05/89: 2* afd. Base-ball: Brown Boys (Luik) - Lions (Beveren). Eerste zon helpt niet Voor de Beverse Lions was er dit weekeinde een uitwedstrijd tegen de Bears van Berendrecht. Wat normaal een close-game moest worden, draaide uit op een zware nederlaag voor de Lions. Beveren speelde zo zwak dat het in titaal maar 4 zuivere hits kon opbrengen. De Berendrechtse ploeg presteerde echter Jeugdvoetbal bij KAVD. De miniemen van FC Opstal (vh) zeer goed. Een 2-punten en een 3-punten home-run, een 4C inning met 7 punten en een 5' met maar liefst 9 punten zorgden ervoor dat de Bears een meer dan veilige voorsprong kregen. Dit en de vele veldfouten van onze seniors maakten van deze verplaatsing een ware ramp. Eindstand: Berendrecht Bears - Beveren Lions: 20-2. Bij de kadetten speelde het zonnetje wel in hun voordeel. Zij speelden een zeer mooie wedstrijd tegen een normaal sterker Bell. Dankzij 4 strike-outs en 3 goed geplaatste hits kon Bell 2 punten scoren. Toch kon dit niet verhinderen dat Beveren, gebruikmakend van elke veldfout van de tegenstrever, zijn voorsprong gestaag vergrootte. Een goed spelend Beveren behaalde dan ook een verdiende thuiszege. Eindstand: Beveren - Bell: 8-2. Voor de Softball dames werd het een verre verplaatsing naar het Nederlandse team van Zeeuwse Honk. Ondanks de nieuwe veldbezetting bij Beveren werd het een zeer moeilijke wedstrijd. De verdediging van onze Rabbits draaide niet zo goed waardoor vele fouten gemaakt werden. Dit en een zeer sterk slagend Zeeuwse Honk kon een Beverse overwinning toch niet tegenhouden. Goed veldwerk bij het Beverse team was er van Van Hove C. en Blondeel K. die zelfs op haar buik ging voor een mooie put-out. Eindstand: Zeeuwse Honk - Beveren: 15-23. GERD Jeugdvoetbal bij KAVD. De knapen van FC Opstal (vh) waar de Nederlandse Sandra Van Der Aa met 6-1 en 6-4 weer naar Tilburg werd ge- *g( stuurd. kD( Weer vreugde in de Beek- |^e| handharten met het plaatse- lijk duel Leo Huygaert - Filip jng( Warrens in de finale heren 2. pe Huygaerts, vijf jaar ouder dan ,r zijn laatste rivaal en ook veelu0 hoger geklasseerd, kon pas na jn 6-4, 5-7 en 6-3 de overwinning y0 vieren. me Bleef tenslotte de heren 1 om reeks waar de bij Topspin -en Zele spelende Wetterenaar p|a Tim Blondeel voor de verras- |je sing zorgde door in halve fina- ver le onze A6-speler Pierre God- ger froid na bijna drie uur tennis- (ju gezwoeg opzij te zetten. Juan Na Carlos Rodriguez deed het- lijk zelfde met Alfonso Gonzales, spe Tegen de Argentijn Rodri- ré guez, A5 gelijkgesteld, woog pla het klassementsverschil voor le Tim Blondeel toch te zwaar, 't Toch werd op Beckhand dui- Cr; delijk dat Tim Blondeel nog Fo steeds groeit en op 20 jarige dai leeftijd wellicht nog meer ten- nie nisgewicht in zich heeft. mt H.A. Ke Finale Gclens-De Keyser: 6-0, 6-1 Dame, 1 En Sandra Van Der Aa - Michelle da Vanderheyden 6-0, 6-0 Sandra Bcgijn-Charlotte Gabriel 6-2,6-1 Finale: 1 Begijn-Van Der Aa 6-1, 6-4 Heren 2 Filip Warrens-Yves Degreef 0-6, i 6-2,6-3 Leo Huygaerts-Stefane Mathieu 6-3, 3-6, 6-3 Finale Huygaerts - Warrens 6-4, 5-7, 6-3 °1 Heren 1 e£ Tim Blondeel-Pierre Godfroid 6- h< 7, 7-6, 6-4 H Juan Carlos Rodriguez - Alfonso d( Gonzales 5-7, 6-4, 6-2 j) b< Finale Rodriguez-Blondeel 7-5, 6-4 20 - 12.5.1989 - De Voorpost Jeugdvoetbal bij KAVD. De duiveltjes-A van Dendermonde (vh) Jeugdvoetbal bij KAVD. De duiveltjes-B van K.A.V.D. (vh) Jeugdvoetbal. De preminiemen van Lutterzele op het tornooi van KAVD (vh) Jeugdvoetbal bij KAVD. De miniemen van Eendracht Sint-Gillis (vh) Jeugdvoetbal bij KAVD. De preminiemen van Jong Lede (vh) SA» ::-S83ötr: mm "P0QT PDfCftt*. mm

De Voorpost | 1989 | | pagina 20