Doelman Van Puy velde redder in nood Jeugdig Sparta laat zich gelden Te hard verdikt Drie keer Merckx overheerst kompetitie Opstal heeft de smaak van de zege te pakken Karei Vincke (4 finales op 4) De Voorpost - 10.11.1989 - 21 I «ris»; [ot «5 COMA*5 "OM AH DAMESVOETBAL JEUGDVOETBAL VW Hamme - Kieldrecht 7-7. Ook Koeckelkoren probeert zijn kans op doel (vh) Damesvoetbal. D.V.K. Opstal won met 3-2 tegen Juventus Schoonaarde (xl) Klassement heren na 4 tor- nooien 1 Vincke Karei 56 2. Berghman Jozef 41 3. Macs Dirk 33 4. De Waele Jo 28 De Vlieger Kurt 28 6. Saerens Piet 27 7. Roels Rik 26 De Schrijver Larry 26 9. Putteman Luc 24 10. Van Peteghem Guy 23 11. D'Hollander Etienne 22 Mertens Oscar 22 Hendrickx Alfons 22 14. Hendrickx Rudy 20 Saerens Danny 20 16. De Wolf Etienne 18 Klassement dames 1 Vcrlcycn Linda 32 2. Van Bellingen Elisc 29 Van Ransbcek Christel 29 4. Van Hulle Kathleen 24 5. Haffner Emanucllc 19 6. Van San Tamara 17 7. Mannaert Fanny 16 8. Joos Anja 9 9- Hendrickx Tinny 5 V.d. Castele Linda 5 11. Vermeersch Mireille 4 Programma zaterdag 11 nov. 1989 Los Flamencos-DC Grembergen Stinnyboys-Den Beer II Den Beer I-Decibels De Ton-DC Lebbeke Red Arrows I-Red Arrows II Alle wedstrijden starten om 20 uur. Zaalvoetbal. VK Meibos uit Baasrode kreeg een nieuwe uitrusting maar kon er nog met mee spelen. De tegenstander kwam niet opdagen (foto p. hermans Eendracht Zele - Union 1-0 VW Hamme - Kieldrecht 7-7. Hammenaar Waegeman omspeelt zijn tegenstrever (vh) D.V.K. Opstal - Schoonaarde 3- Na een nipt gelijkspel vorige week nam DVK Opstal de draad weer op. Reeds in de 35e sek. skoorde Tamara Laureys na een eerste doelpoging van Machteld Verheyen. Vijf minuten later kreeg Opstal een strafschop tegen maar door een schitterende red ding van Ann Van der Straeten bleef de stand 1-0. In de tweede helft maakte Ju ventus Schoonaarde gelijk. Opstal moest niet lang treuren. Een prachtig doelpunt vanop de back- lijn, gescoord door Cindy Hey- vaert, bracht Opstal weer op voor sprong. Juventus maakte opnieuw gelijk maar op vijf minuten van het einde scoorde Tamara Laureys zo dat de stand 3-2 werd. CZK Darts-amateurkompetitie Kritcriumtomooien Liefhebbersvoetbal. VKW '70 speelde de wedstrijd van de week (Iv) Buggenhout - Bazel 1-1 Sparta Buggenhout behaal de op eigen terrein geen over winning maar leverde in het algemeen toch wel een dege lijke verrichting. Halfweg de eerste helft kwamen de Waas- landers op winst na een doel punt van Van Tilburg. Sparta zette nadien met sukses de achtervolging in. Na een kwartier in de tweede helft volgde er loon naar werken. André Tumeer, inmiddels bestuurslid geworden van de derdeprovincialer, over de wedstrijd: 'Ik meen dat onze jonge voetballers een degelijke re pliek bieden. Nu is het wel zo dat de eerste helft in zijn geheel genomen een gelijkop- gaand verloop te zien gaf. Veel kansen zijn er niet ge weest, alleen dat doelpunt dat Van Tilburg op de scoreplank prikte. Hij is een gewezen voetballer van Sparta Bug genhout en had duidelijk ver maak in zijn eigen sukses. De treffer kwam overigens tot stand na een mooi opgezette aktie, waaraan in geen enkel opzicht wat af te keuren viel. In de tweede helft zijn we snel de baas geworden en kregen de bezoekers weinig gelegen heid om wat in de pap te brokken. Mare De Backer bracht ons op gelijke hoogte en dat was een verdiende be loning voor zoveel inzet. Mag ik hier nog aan toevoe gen dat de bezoekende doel man zich in de kijker speelde en zich zelden op een tekort koming liet betrappen? Ja hoor, onze jonge mannen doen het behoorlijk. Op lange termijn staan Sparta Buggen hout rooskleurige tijden te wachten. Wellicht komt er aan het eind van de kompeti tie poen op tafel om verster king aan te werven en snel op te klimmen, aldus Dré Tumeer. Zondag staat de verplaat sing naar Stekene op de affi che, wat geen makkelijke kar wei wordt. (E.G.) De Zeienaars zijn na een turbulente en panieke rige tweede periode moei zaam overeind gebleven. De volle inzet danken de trikolores uiteindelijk aan een copybook-aanval voor rust met de Tunesiër Tou- jani als afwerker en de glansprestatie van hun doelman na de pauze. Danny Van Puy velde genoot blijkbaar van zijn sportieve revanche na de kritiek die hij de laatste weken te verwerken kreeg. Bruno De Wilde kwam als linksachter de gekwetste Patrick Maache vervangen en Dirk Van Renterghem vertoefde zelfs niet op de invallers- bank. Trainer Haleydt hield bewust Ronny Ver- vaet achter de hand om in geval van nood de nog niet helemaal fitte Mare Bour- deaud'hui te kunnen ver vangen terwijl de voetbal- hongerige Geert Van Speybroeck als tweede middenvelder de voorkeur kreeg. 'Na twee kompetitiene derlagen en uitschakeling tegen Lommei was de nul op het scorebord houden van levensgroot belang, vond Rudy Haleydt na af loop. Wat er na de rust gebeurde is enkel toe te schrijven aan een vertrou- wenskrisis waarmee de ploeg worstelt. We kun nen de zaken positief be kijken en stellen dat het belangrijk is de punten ook na een mindere wed strijd aan huis te kunnen houden. De ploeg speelde tijdens de tweede helft on zeker en leek niet meer in staat de bal in eigen ran gen te houden. Op die ma nier zoek je moeilijkhe den. Gelukkig gebeurde dit tegen het zwakkere Union en niet tegen één van de betere ploegen. Om de verworven voor sprong op het scorebord te houden werden de spelers verplicht beroep te doen op hun karakter en inzet. Gelukkig wist Danny Van Puyvelde de kritikasters de mond te snoeren met een prachtprestatie. Deze overwinning moet hen toe laten naar het spelpeil van voorheen terug te groeien. Voetballen kunnen ze. Daarvan kregen we reeds voldoende bewijzen', be sloot een optimistische Eendracht-trainer. Joost Arens Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Aalst verloren hun wedstrijd in het kader van de Beker van de Denderstreek' tegen Meerbeke (da) Standard Luik - Kamillekes Aalst 3-0 Grembergen - Stekene 1-3 Voetbal. Het bestuur van Schroevers Moorsel is er zeker niet gerust in (da) Een gehandicapt SK Grem bergen heeft niet kunnen op tomen tegen het sterke Steke ne dat voor de rust twee keer tot scoren kwam. Telkens was Merckx de maker van de doelpunten. Hij zou trouwens ook de derde treffer voor zijn rekening nemen. Bij het tweede bezoekende doelpunt liet Fobé zich op een slipper tje betrappen en het laatste doelpunt kwam voort uit een penalty na een ongelukkige reaktie van Karei De Ridder. Technisch liet Stekene in elk geval een betere indruk dan Grembergen. 'In feite ging het om een match die voor ons ongeluk kig is verlopen, zegt voorzit ter Burghgra\e. Na twintig minuten kwam Stekene op voorsprong maar ik meen dat het doelpunt er kwam uit een schromelijk buitenspel. De grensrechter vlagde niet en uiteraard werd hij door de scheidsrechter gevolgd. Pro testeren hielp niet. Het twee de Wase doelpunt kwam er nadat Fobé naast de bal had getrapt. Het was wel moeilijk om hem onder kontrole te krijgen. Met een 0-2 achter stand bij de rust beseften wij dat er niet veel meer te rapen zou vallen. Toch hebben we kort na de hervatting de aan sluitingstreffer kunnen reali seren na een kopbal van Fobé die verlengd werd na een hoekschop van Hans Burgh- grave. Even rees er dus nog hoop, tot wanneer een penal ty ons helemaal de das om deed. Mits wat geluk hadden we een gelijkspel kunnen af dwingen. Vergeet overigens niet dat verschillende titula rissen ontbraken. Zondag op Gerda moeten we proberen om een punt binnen te halen', aldus Burghgrave. (e.g.) Zaterdag moesten de Kamille kes het opnemen tegen het gere puteerde Standard Luik. Luik moest wel Stanley aan de kant houden. Zij moest de interland Engeland-Italië gaan spelen, maar verder kon het rekenen op een volledig elftal. Onder deze speel sters Annick Van Laethem die vroeger bij Aalst speelde maar huwde met een Luikenaar en nu in Tilleur woont. Over de wedstrijd kunnen we vrij kort zijn. Kamillekes speelde een voortreffelijke tweede helft en kon zelfs - al laten de cijfers dat niet vermoeden- weerstand bieden aan de 'professionals' van Luik. In de eerste vijf minuten kreeg Kamillekes het zeer moei lijk. Luik speelde met windvoor- deel en kon drie hoekschoppen afdwingen. Toch probeerden de Kamillekes stand te houden en de counters van Myriam Van Slem- broeck en Kathleen Stevens maakten het de keeper Ann Noë niet gemakkelijk. In de 25e minuut kwam Stan dard op voorsprong. Peggy Van der Maelen ontzette de bal die enkele kapriolen maakte en Fer- ragazu, kapitein van de nationale Italiaanse ploeg, lobde keeper Brenda Van den Eeckhoudt: 1-0. Net voor rusten moest Annick Van Laethem van het vel met een verstuikte voet, Zij werd vervan gen door Ann Frezon In de twee de helft vonden de Luikse meisjes geen antwoord op het aanvallend voetbal van de Ajuintjes. Hilde Van Calenbergh hield Uerragazu mooi uit de wedstrijd en Aalst drukte Luik op de eigen speel- helft. Pogingen van Stevens en Van Slembroeck gingen net naast of op de paal. Zo kreeg Myriam in de 10e mminuut een unieke kans maar ze. zag haar schot tegen de dwarslat slaan. Zeven minuten voor tijd kwam de 2-0 op het bord. Ferragazu vertrok vanop eigen helft, zette vier Aalstenaars in de wind en bediende Schreymecher die mooi afrondde. Van dan af namen de Aalsterse meisjes te veel risiko's en dat werd afgestraft in de 43e minuut door Davigny die de eindcijfers vastleg de. Na de wedstrijd kregen de Kamillekes heelwat lofwoorden te horen van de Luikse aanhang Iedereen was het erover eens dat deze cijfers niet het matchverloop weergaven. Het hoekschoppensal- do bedroeg immers 7-6 De jeugd deed het thuis ook niet slecht en won tegen Hoeilaart met 3-0. Daardoor staat het eerste in het klassement. De provinciale ploeg speelde 1-1 gelijk tegen Zultse. Zaterdag 11 november speelt de Kamillekes-jeugd tegen Haacht om 15 uur op het terrein van de Zandberg. De nationale ploeg krijgt een rustdag wegens de 1/8 finale van de Beker van België. Op zaterdag 18 november maakt Kamillekes de verplaatsing naar Herentals. (jmh) Voetbal. FC Lutterzele, ongeslagen leider in vierde provinciale G (mt)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21