Ook de mindere goden kunnen winnen WTC De Sneltrappers uit Stekene tweemaal op weekend Uitslag tombola Wielertoeristenklub Diamant Wie wil mee naar Parijs Roubaix met de Wase wielertoeristen? Sterke Freddy Roelekens klopt medevluchters in Moerzeke B.W.C.L.-Wielrennen '\\00H WOO® KiitffflSUMt! W»^TTtSTS Van Laethem (B) en Envin De Rekeneire (A) WIELRENNEN Donderdag in Lebbeke C-enD-reeksen Marc De Bruycker en Raoul Verbraecken Onder een stralende zon kwamen 79 deelnemers en een massa kijkers opdagen. De renners gaven bovendien een schitterende vertoning weg. Reeds van in de start waren er uitschieters met vooral Oscar De Clecq in de eerste ronden. Dan wilde een ganse pleiade renners de neus aan het venster steken en ten slotte kwam de goede ont snapping met Mare De Bruy cker en Frank Van Gestelen als C-renners en de D-renners Raoul Verbraecken en Jean Goossens. Hoewel deze vier nooit meer dan dertig sekon- den namen, hielden ze steeds stand tegen een ontketend pe loton. In de voorlaatste ronde nikten Van Steerthem, Willy Roels, Nuêl, De Mey, Willy De Clercq en Van Den Hoe- cke zich los en op één ronde van de finish zaten ze op de nek van de vluchters. Amper twintig meter scheidden hen nog van de eindmeet, maar de beste paarden kregen toch de haver. Achter deze vermelde renners kwam de rest in stuk ken en brokken over de streep, met als dichtste ach tervolgers Roger Van Huffel en Dirk Jansegers. A- en B-reeksen Bruno Heyvaert en Johnny Scheerlinck De Martinboys hebben er weer een mooi kijkstuk van gemaakt. Na een spervuur van demarrages, waarin ze steeds betrokken waren, ge raakten drie renners voorop: Bruno Heyvaert en August Van Laethem (beiden Mar tin) en Johnny Scheerlinck. Deze drie legden er duchtig de pees op en werden achter aan goed beschermd door de andere Martinrenners. Naar het einde toe viel het peloton nog uiteen, maar de drie ble ven buiten schot en Bruno Heyvaert won vlot, voor Scheerlinck en Van Laethem. Ook Frank Veldeman en Ste- faan Laureys geraakten weg uit de achtervolgende groep en verder werden Mettepen- ningen en Van Handenhove vierde in hun reeks. Het suk- ses was weer eens kompleet Uitslag A-reeks: 1. Bruno Heyvaert, 2. Laureys, 3. Tummeleer, 4. Mettepenningen, 5. Rekenei re, 6. Pauwels, 7. L. Van der heipe BWCL-Wielrennen. Ex-prof Lucien Van Impe overhandigde in Erpe de palm aan August BWCL-Wielrennen. Marcel Van Impe, de broer van ex-prof Lucien, won in Zwalm de (frank I i/t'L/Din„ rn.n.'M ta\ reeks en Roger Van Huffel de D-reeks (xl) e' zett BWCL-Wielrennen. André Tummeleer won in Zwalm de A-reeks terwijl Freddy Ro* de B-reeks won (xl) BWCL-Wielrennen. Lucien Van Impe vergezelde in Erpe Franqois Van den Bossche, de C-reeks won en Gaston Van Den Hoecke die de D-reeks op zijn naam schreef (xl) Eecken, 8. De Croock, 9. D'Haeseleir, 10. Willems. B-reeks: 1. Johnny Scheer linck, 2. Van Laethem, 3. Veldeman, 4. Van Handen hove, 5. Van den Abbeele, 6. De Kuyper, 7. Crabbé, 8. Kerremans, 9. Van der Helst, 10. De Winne C-reeks: 1. Mare De Bruy- BWCL-Wielrennen. In Ninove won Louis De Man de C- reeks (xl) WIELERTOERISME Uitslagen A-reeks: 1. Erwin De Reke neire, 2. Mettepenningen, 3. Pauwels, 4. Nevens, 5. Die- rickx, 6. Van Handenhove, 7. De Cabooter, 8. Schoonjans, 9. De Coorde, 10. Van Lon- derzele B-reeks: 1. A. Van der Eec ken, 2. Loomans, 3. Van Lae them, 4. Sergoris, 5. Van Gij- segem, 6. De Winne, 7. Clem- men, 8. Temmerman, 9. Van der Putten, 10. Van Rans- C-reeks: 1. Willy Nuël, 2. W. Roels, 3. Van Steerthem, 4. Van den Bossche, 5. Van Im pe, 6. Van Laer, 7. De Bruy cker, 8. Van Ginderdeuren, 9. Moorthamers, 10. De Man D-reeks: 1. Jozef De Boeck, 2. W. De Clercq, 3. Desam- blanckx, 4. De Wolf, 5. Be- cké, 6. Van Huffel, 7. Droes- beke, 8. D. Sonck, 9. De Mesmaecker, 10. De Landts- heer ■reeks en Jean uoossens ae u- Zond®8 'n Nieuwerkerken Ook bij de Stekense wielertoeristenklub «WTC De Snel trappers» ligt het voorseizoen achter de rug. De dapperste onder de Sneltrappers hebben er dan ook reeds enkele wandel- en/of andere brevetten opzitten én ook de grotere wielertoeristenkonfrontaties zoals in Destelbergen, Loke ren én in Haaltert liggen reeds achter de rug. Begin mei kwam dan het echte «serieuze» werk met o.m. Wemmei - Saint-Saveur - Wemmei en Stekene - Geraards- bergen - Stekene én ondertussen hebben een aantal sneltrappers er reeds het trainingsweekend te Woffelsbach opzitten. Half mei 1989 tijdens het weekeinde van Pinksteren meer bepaald trekken de Stekense wielertoeristen dan per fiets naar Wenduine. Een weekeinde dat elk jaar een sukses is en het bestuur verwacht dan ook dat heel wat leden, supporters en/of sympathisanten mee naar de kust zullen fietsen op 13, 14 en 15 mei 1989. Lourdes Ook op 19 en 20 augustus organiseert WTC De Sneltrap pers nog een weekeindtrip, namelijk van Heppenbach naar Stekene over 230 km. Hiervoor bedraagt de deelna me in de onkosten 1.500 fr. voor de verplaatsing naar Heppenbach met de bus, een smakelijk avondmaal, de overnachting in een hotel, een uitgebreid ontbijt én een stevig lunchpakket. Voor dit «najaars-weekend» zijn de plaatsen beperkt. Geïnteresseerden moeten wel zo snel mogelijk inschrijven bij ondervoorzitter Freddy Van der Cruyssen. Natuurlijk staan er voor de fietsende Stekenaars ook nog andere aktiviteiten op het programma. We denken onder meer aan de verzusteringstocht in Hontenisse, de eigen inrichtingen Stekene-Scherpenheuvel - Stekene en Steke ne - Heusden - Stekene, de klassieker Gent - Gent, de Vriendschapstocht in Ertvelde, de nationale bijeenkomst enz... Maar voor een deel van de Sneltrappers situeert hét zwaartepunt van het zomerseizoen zich ongetwijfeld tus sen 17 en 27 juli 1989, want dan nemen een 15-tal Sneltrappers deel aan de meerdaagse tocht van Lourdes naar Stekene. Voor de Stekense wielertoeristenklub wordt dit andermaal een hoogtepunt én de «bedevaarders» zullen op 29 juli dan ook warm ontvangen worden. Ondermeer mét een bar becue... Over deze Lourdes-trip binnenkort ongetwijfeld meer nieuws. d. Brol cker, 2. Van Gestelen, 3. W. Roels, 4. Van Steerthem, 5. Nuël, 6. Jansegers, 7. Van Laer, 8. De Wever, 9. Ver- maeren, 10. Moorthamer D-reeks: 1. Raoul Verbrae cken, 2. Goossens, 3. Van Den Hoecke, 4. De Clercq W., 5. De Mey, 6. Van Huf fel, 7. Boone, 8. Desam- blanckx, 9. Droesbeke, 10. Van De Velde Zaterdag in Sint- Lievens- Houtem C- en D-reeksen Willy Nuël en Jozef De Boeck 25 ronden van 2 kilometer op smalle wegen en met een stevige wind. Wie niet goed zat van bij de start kon het gauw vergeten en het peloton was al vlug tot twintig renners herleid. Toen gingen Willy Roels, Willy Nuël en Jozef De Roeck (D) in de aanval. Deze drie, met een sterke Willy Roels als trekpaard, werden niet meer bedreigd en de ver rassing kwam aan de meet waar Nuël Roels verraste. Uiteraard woon ook De Boeck. De spurt van het pelo ton werd gewonnen door Van Steerthem, voor Van Den Bossche en Van Impe. A- en B-reeksen Erwin De Rekeneire en André Van der Eecken Eenzelfde scenario als bij de ouderen: wie niet vooraan fietste moest eraf! Toen vijf renners voorop geraakten, De Rekeneire, Mettepenningen - allebei A - en Van der Eec ken, Loomans en Van Lae them, was het kalf verdron ken. Het vijftal liep steeds verder uit en eens buiten schot ging Van der Eecken er nog alleen vandoor om glans rijk te winnen. In de spurt voor de A-bloemen moest Mettepenningen de duimen leggen voor De Rekeneire, Theo Van Handenhove werd mooi zesde. C- en D-reeksen Willy Roels en Gaston Van Den Hoecke De 72 deelnemers hielden er een hels tempo op na en een paar ronden was de helft van de renners al terug naar de kleedkamers. Na steeds nieuwe pogingen kreeg men een kopgroep van nog 25 ren ners. Pogingen van o.m. Oscar De Clercq, Paul De Wever en De Bruycker wer den steeds in de kiem ge smoord. Bij het ingaan van de laatste ronde ontsnapte Fred Neyts en deze kreeg verster king van Alfons De Schepper. Dit duo liep snel een flink eind uit. Toen iedereen dacht dat ze voorgoed de pijp uit waren, demarreerde Willy De Clercq uit volle kracht, nam het peloton in zijn kielzog mee en toen hij bij de leiders aansloot zat het pelotonnetje op zo'n twintig meter. Daar uit demarreerde Gaston Van Den Hoecke zeer krachtig en ging op en over de leiders om met een machtige jump te winnen, voor Willy Roels en Francois Van Den Bossche. De ploeg Martin haalde de slag weer thuis. A- en B-reeksen Wilfried Paridaens en Theo Van Handenhove Na de zege van Van Den Hoecke in de C- en D-reeksen waren de renners van de ploeg Martin opnieuw zege- driftig. Van in het begin zat in elke aanval een mannetje van de Partinploeg. Half wed strijd kregen we de goede vlucht met zes renners: Theo Van Handenhove, Wilfried Paridaens, Tummeleer, De Rekeneire, steeds zeer attent en Eddy Van Den Abbeele. De zesde man, Luc Van der Eecken, zou wegens pech nog wegvallen. Die vijf bleven sa men tot op één ronde van het einde. Toen ging Paridaens en die haalde het vlot, voor Tummeleer, De Rekeneire, Van Handenhove (B). De sprint van het eerste achter volgend groepje ging naar Bert De Leeuw, terwijl Etien- ne Van der Helst de groeps- spurt regelde. Uitslagen A-reeks: 1. Wilfried Pari daens, 2. Tummeleer, 3. De Rekeneire, 4. De Leeuw, 5. Van de Wiele, 6. Heyvaert, 7. Pauwels, 8. De Cabooter, 9. Van Den Abbeele, 10. Van Herck B-reeks: 1. Theo Van Han denhove, 2. Van den Abbeele E., 3. De Kuyper, 4. De Win ne, 5. Scheerlinck, 6. Van Der Helst, 7. Van Laethem, 8. Crabbé, 9. Van Hoelen, 10. De Gent C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Van Den Bossche, 3. De Man, 4. Van Steerthem, 5. Van Impe, 6. Nuël, 7. Neyts, 8. De Bruycker, 9. Colman, 10. Van Isterdael D-reeks: 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. W. De Clercq, 3. Dewatines, 4. Tanckeré, 5. Desamblanckx, 6. Droesbe ke, 7. Van Huffel, 8. Sonck D., 9. Verbraecken, 10. De Schepper Volgende wedstrijden Op zaterdag 13 mei in Sint- Martens-Bodegem, School straat Op zondag 14 mei: 1' Sterrit in Balegem-Zuid, Wolzegem 5, café Diane Gallant Op maandag 15 mei in Den- derwindeke, Heirbaan, feest zaal De Parel. ners Voor sing a 3753: Fiets (res. 2735) 4647: Koffiezet (res. 7087) 4787: Jogging (res. 4000) 4514: Draagbare radio (res. 5467) 1020: Waardebon 1.000 fr. (res. 4367) 2716: Waardebon 500 fr. 5825: Trainingsvest 8761: Sporttas 8853: Fles jenever 1949: Fles whisky 6971: Fles Bols 6939: Duvel-set 3863: Notenkraker 3707: Gadget Tracotra 7735: Mattenset 4877: 6 Duvelglazen 7928: Gadget Tracotra 5098: Snoepset Prijzen af te halen ten laat! 01 op 15 juni 1989 in ons loka Het Houtenkruis, Statioi straat 128, Waasmunster. I jn 15 juni 1989 gelden de rest venummers tot en nl 30 juni. Sete TVoor de zevende maal geven de Wase wielertoeristen... J alle wielertoeristen de gelegenheid deel te nemen aan Parijs-Roubaix. Deze klassieker wordt gereden op 11 juni 1989. De deelnemingsprijs bedraagt 1.100 fr. Daarin is begrepen de volledige autocarreis, technische en andere bijstand en het te rijden trajekt, afhankelijk naar de mogelijkheid, en het inschrijvingsrecht Parijs-Roubaix. Inschrijven kan op bovenstaande adres of bij: Baert Jozef, Hertje 186, 2700 Sint-Niklaas. Tel. 03- J 778.17.88 Weyers Arthur, Eigenlo 128, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03-1 771.36.% Van Vlierberghen Freddy, Vlasrootstraat 80, 2778 Sint- Pauwels. Tel. 03-779.66.65 Te vermelden... naam en voornaam en volledig adres eventueel ook uw telefoonnummer en geboortedatum. Men kan ter plaatse waar men inschrijft betalen. Schrijft u schriftelijk in voeg er dan een check bij, of storting op nr. 068-2044804-71. I Laatste datum van inschrijving om administratieve reden: 15 mei 1989. Hierover zal een prachtige diareeks worden samengesteld voor een terugblik in het winterseizoen 15 december 1989. Hammestraat kermis had het weer eens getroffen, een lekker zonnetje, een volle feestzaal en 82 renners aan de start. Miel Van Rieth en zijn kollega's glunderden. Door het hoge tempo was het moeilijk om uit die bende weg te geraken. Julien Ro giers waagde de eerste poging doch tevergeefs. Probeerden hetzelfde te doen maar wer den ook tot de orde geroepen: Van Geyte, Goubert, Minne- bo en Roelekens. In de 8e ronde ging kracht patser Borggraef het eens proberen. Demoor, Heire- wegh en opnieuw Roelekens pikten mee aan en met ver eende krachten veroverden zij 20 sekonden die ze de rest van de koers verdedigden en het nog haalden ook. In de spurt stond geen maat op de snelle en ook sterke Roelekens. Kris Heirwegh werd 2e voor Demoor en Borggraef. Het peloton kwam nog in massa naar de finish toegevlo gen en met een jump haalde André Kerremans het voor de spurtersbazen Van Renter- ghem, Despeels, Beelert, De Munck en De waal. Uitslag 1. Freddy Roelekens (Herze- le), de 76 km. in 1 uur 49; 2. Kris Heirwegh, 3. Eric De moor, 4. Mare Borggraef, 5. André Kerremans, 6. Patrick Van Renterghem, 7. William Despeels, 8. Roger Beelaer 9. Gino De Munck, 10. Wi De Waal, 11. Eddy Veree ken, 12. Roger Seghers, 1 Patrick Demaere, 14. J( Berckmans, 15. Femand D wael, 16. Patrick Clauwaer 17. Etienne Declercq, 18. E< dy Rombaut, 19. Wilfried E| germont en 20. Carlos Ve straete. WAOD-Wielrennen. Freddy Roelekens uit Herzele won in WAOD-Wielrennen. In Moerzeke won Aalstenaar André Kerremans de spurt Moerzeke de spurt met vier, voor Chris Heirwegh en Eric v^e plaats, voor wereldkampioen Van Renterghem (vh) De Moor (vh) 22 -12.5.1989 - De Voorpost Geert wed: een

De Voorpost | 1989 | | pagina 22