SK Lokeren wint derby tegen Eksaarde Vierde provinciale - Waasland De Voorpost - 10.11.1989 - 23 haal de thuisdefensie zodat het 1-2 werd. Daknam dus op zoek naar de gelijkmaker via een al tijd jong blijvende Pros Barthier en Kris Baert. Deze laatste miste nog enkele wenkende kansen zelfs om die gelijkmaker te net ten. Zo ook op drie minuten van het einde wanneer Kris Baert alleen afgezonderd voor De Gruyt verscheen maar zijn po ging hoog over het Sinaai-doel belandde waarna de zege dus ook naar de Tinei-gemeente ver trok. VK Tielrode 3 01. Rupelmonde 1 Voor de tweede opeenvolgende week diende VK Tielrode dus een topwedstrijd af te haspelen. Na de White Boys uit Sint-Niklaas kwamen dus nu de Mercator- boys uit Rupelmonde postvatten aan de Durme om te proberen de thuisploeg van de troon te stoten. Rupelmonde dat zes maal op rij zegevierde liet dan ook de laatste weken een sterke indruk net als de thuisploeg overigens. De wed strijd werd dan ook gespeeld op hoog niveau dat zeker een stuk boven het gemiddelde uitstak van deze reeks. Beide teams be vestigden dan ook dat zij rijp zijn om de stap naar derde provinci aal te zetten. Ruim 400 toe schouwers (tweede kassukses op rij voor de plaatselijke kas sier) zagen dan ook een boeien de wedstrijd waarin doelkansen bij de vleet geschapen werden langs beide zijden. Rupelmonde startte sterk langs Tielrode - Rupelmonde 3-1. Een knap schot van Ver helst (dw) afgestraft door de thuisploeg wanneer een verre inworp van de herstelde Franky De Keyzer zo maar op het hoofd van Hugo Nelis viel die natuurlijk niet aar zelde om doelman Bastijns te verslaan. 1-1 na 70 minuten. Twee minuten later stond het dan al 2-1 zodat deze wedstrijd dus werkelijk in volle eindfase was. Opnieuw lag een inworp van Franky De Keyzer aan de basis van het tweede thuisdoel- punt. Nu kon Franky Van Geysel in één tijd doelman Bastijns ver rassen. Zelfs bij een derde in worp van Franky De Keyzer nog even later beefden de bezoekers in alle gelederen al kon Hugo Nelis nu net niet met sukses besluiten. Dat kon de thuisspits dan even later wel wanneer Marc Maes als voorbeeldig speler-trainer Hugo Nelis in de diepte stuurde en deze zijn negende kompetitie- doelpunt kon aantekenen voor Tielrode. dat meteen door deze zege en het gelijkspel van White Boys steviger in het zadel komt te zitten. SK Lokeren 1 Eksaarde 0 Heel wat belangstelling voor dit derby treffen tussen SK Lokeren en Eksaarde. De ruim 200 toe schouwers zagen echter niet de wedstrijd die ze verwacht had den want het gevaarlijkste van wat deze wedstrijd te bieden had was reeds na goed vijf minuten spel bereikt. Bezoekend trainer Roosendans zag Flip Van Hille reeds op de eerste minuut de bal keihard tegen de kruising trap pen maar er kwam vlug betaald antwoord van de jongens van trainer Van Boxelaer wanneer na drie minuten een vrije trap moest gegeven worden via Gino De Bruin. Deze vond het hoofd van Ronny Van Kerschaever die op zijn beurt Mario Antheunis in schietpositie bracht maar deze geraakte in twee tijden zelfs niet voorbij bezoekend doelman Yvan Van Driessche die een eer ste maal afweerde en de herne ming in het zijnet zag gaan. Een minuut later alweer bibberen voor Van Driessche en Co., wan neer SK Lokeren een kollektieve aanval in elkaar stak via Mare Annaert die in de loop schoof van Danny Van Hove welke op zijn beurt op de linkerzijde be zoekend verdediger Van Loo uit schakelde en keihard naar doel trapte. De bal ging echter via de rug van Eksaarde libero Lam- brechts uit de richting van het doel maar bleek toch nog een goede voorzet te zijn voor Mario Antheunis die echter onbe grijpelijk miste. Dat alles was te zien terwijl er nog maar vijf mi nuten waren weggetikt op de stadionklok die voor de gelegen heid in de kantine hing... Het beloofde dus wat te worden daar achter de kerk maar vanaf de zesde minuut tot de aller laatste moesten de supporters van beide teams met heel wat minder tevreden zijn. Veel gc- vechtsvoctbal zonder dat het evenwel grof werd sierde nadien het verdere verloop van de eerste helft waarin bezoekers Dirk De Vos en Thierry De Roos nog geel kregen. Na de rust werd het dan meer een fysieke slag tussen beide teams die kost wat kost niet wilden verliezen van elkaar. En taktisch klopte ook alles wan neer thuistrainer Van Boxelaer bezoeker Chris Van Spittael uit de wedstrijd liet houden door Jurgen Baeck en andermaal kon rekenen op de goede inzet ach teraan van Kurt Rombout die meermaals Dirk De Vos wist af te stoppen van Eksaarde. Na een uur spel dan nog twee thuiswis- sels er bovenop om het taktisch plan dan helemaal af te maken van trainer Van Boxelaer. Zo ver dwenen Mario Antheunis en Wim Van de Voordo naar de catacomben en mochten Michel Van Boxelaer en Eddy Van Ker schaever de arena inkomen. Veel meer dan wederzijdse hoekschoppen waren er evenwel nadien niet meer te zien. Iets waarop beide doelmannen zich met glans konden op onder scheiden trouwens. Het zag er dus naargelang de wedstrijd vor derde naar uit dat de blanco score van bij de aanvang ook stand zou houden in dit buren- duel. Maar nadat Eksaarde nog in de slotfase vijf hoekschoppen na elkaar had afgedwongen viel de beslissing in de allerlaatste minuut wanneer bezoeker Flip Van Hille buitenspel liep. Hoe eigenaardig dit ook moge klin ken het is toch de waarheid. Want op de daaropvolgende vrije trap kon Kurt Rombout de bal zo haarfijn over het hoofd mikken van Eksaarde verdediger Thierry De Roos die de bal maar met één haar zou geraakt hebben zodat Michael Van Boxelaer op de loop kon gaan met de bal en libero Lambrechts uitschakelde waar na hij ook doelman Van Drie ssche op het verkeerde been plaatste zodat in de laatste mi nuut dan toch het enige doel punt in deze wedstrijd viel. Grote ontgoocheling natuurlijk bij Ek saarde en onbeschrijfelijke vreugde bij de thuisploeg die zich op deze manier naast Ek saarde hijst in de rangschikking. Straatje Stekene 1 FC Hoogeinde 2 Scheidsrechter Theo Maes toef de duidelijk al in Sinterklaas stemming wanneer hij de bezoe kers reeds op de eerste minuut van de wedstrijd een strafschop cadeau deed. Marc Van der Hae- gen liet natuurlijk voor Hoogein de de kans niet liggen vanop de stip. Zo vertrok Straatje Stekene al direkt aan deze wedstrijd met een achterstand Toch herstelde, Straatje zich nog goed van deze opdoffer en diende bezoekend doelman Van Poecke een mooie poging van thuisspeler Dré Maes van onder delat te duwen. Na een periode waarin het midden veld de sektor was van de beide ploegen kon Hoogeinde dan op slag van rust een nog betere uitgangspositie afdwingen toen Marc Van der Haegcn een mis verstand bij Straatje van Dirk Verberckmoes en Eddy Pauwels achteraan wist uit te buiten en zo zijn ploeg, zeg maar een optie op de zege gaf. Toch heeft het er naar uitgezien dit niet Hoogein de maar Straatje deze wedstrijd, winnend zou afsluiten. In de tweede periode bijvoorbeeld speelde Straatje wellicht het be ste voetbal van dit seizoen. Hoogeinde werd dan ook met de rug tegen het eigen doel geplakt en thuiskansen bleven dan ook niet uit. Toch moest gewacht tot de 65ste minuut alvorens Straatje het aansluitingsdoclpunt wist aan te tekenen langs uitblinker Dré Smet op voorzet van Eddy Pau wels die iets goed te maken had. Ondertussen plakte Hoogeinde daar nog altijd aan die goal en kon Straatje naar hartelust pro beren om alsnog een gelijkspel af te dwingen. Doch hoe het ook probeerde, het slaagde er niet in van doelman Van Poecke een tweede maal te verslaan. Kansen genoeg want eerst knalde Reggie De Maeyer op de kruising en daarna kwam Freddy Schalmet net iets te kort om op zijn beurt te scoren. Patrick De Clercq was de volgende die zijn geluk pro beerde maar zijn poging werd van de lijn gehaald door een Hoogeind.se voet die daar geplakt stond en ook Schalmet trof nog eens de paal Op de 90ste mi nuut dacht iedereen dan toch dat hét gebeurd was maar doel man Van Poecke van Hoogeinde hield de twee punten binnen zijn ploeg door een hard schot van Smet van onder de lat te duwen. Vermelden we nog dat Hoogein de via Van der Haeghen nog en kele kansen heeft gekregen net voor de slotfase maar dat was dan wel omdat Straatje alles maar dan ook alles naar voor had gestuurd in deze wedstrijd die het jammerlijk diende te verliezen. Mare Stevelinck Eén derde van de kompetitie is afgewerkt zodat we eerste be sluiten kunnen trekken uit de rangschikking. VK Tielrode lijkt op weg naar een mooi en ambiti eus seizoen want de jongens van aan de Durme staan na hun nieuwe zege tegen nummer twee uit de tabel. Rupelmonde, en mede door het gelijk spel van White-Boys op Moerbeke nu nog steviger op de leidersplaats. Met White-Boys en Rupelmonde noemden we al twee out-siders maar er zijn er natuurlijk nog. Hoogeinde blijft ook hardnekkig standhouden bij de top na een nieuwe zege in Stekene waar het plaatselijke Straatje werd versla gen. Maar ook Herleving Sinaai begrijpt beter dan wie ook dat dit het jaar van de waarheid is. De Tineljongens nestelen zich op de fel geviseerde vijfde stelling na nieuwe winst op het veld van Daknam Komen we dan wat verder bij een viertal ploegen die nog in het vagevuur zitten. Waas- ook niet onbetuigd tegenover thuisdoelman De Brabander die enkele hoge voorzetten met de vuisten moest afweren. In Moer beke waren ze het er dan ook over eens dat ze met White Boys over de vloer meteen ook de best voetballende ploeg hadden ge kregen dit seizoen. Al met al bleven de doelpunten wel uit in die eerste periode waarin altijd wel iets te beleven viel maar de doelkansen niet konden verzil verd worden door beide teams. Anders was het gesteld met de tweede helft. Nog maar nauwe lijks was de bal terug aan het rollen gegaan of daar stond reeds de 0-1 op het bord. Een mooie steekbal van kapitein Ver- beke belandde bij Yves Van de Neucker die zich mooi vrij haak te en de bal aflegde voor zuider ling Ben Said die niet aarzelde om doelman De Brabander van de thuisploeg het nakijken te geven. 0-1 na 46 minuten. Een droomstart dus voor de White de touwen en kort voor de rust alweer De Boom die een prachti ge aktie van Giovanni Crapoen en Frank Van Boxelaer kon af ronden. De Boom dus doel- schutter bij zijn ploeg maar merk ondertussen toch op dat drie van de vier doelpunten er kwamen op aangeven van Frank Van Boxelaer de draaischijf van de Spartanen. De rust bracht even verpozing voor Meerdonk en na een preek van trainer De Waele was er enig beterschap te bespeuren na deze korte rustperiode want Peter Van Mieghem kon een twijfelen achteraan bij Waasmunster van Van Cleemput afstraffen. 4-1 na 48 minuten. De wedstrijd legde zich dus aan om een echte doel- puntenkermis te worden. Maar blijkbaar was het poeder bij bei de elftallen al verschoten in de eerste helft want hoewel Waas munster nadien ontegenspreke lijk de beste ploeg bleef en kan sen kon afdwingen langs Van man Thierens tegen de netten sloeg, stond het op een kwartier voor tijd terug gelijk. Niet voor lang echter want vijf minuten later kregen de bezoekers dan toch hun strafschop wanneer Patrick Blommaert een haak- fout maakte op Carl Van Bogget en Dirk 't Kindt de elfmetertrap op zijn beurt knap wist om te zetten voorbij Verstrepen. 2-3 na 81 minuten en de wedstrijd was meteen gespeeld. Hoe Sint-Pau- wels in de slotfase nog aandrong om een gelijkmaker te kunnen netten, het slaagde daar zeker niet in. Doelpunten scoren blijft dan ook het grote probleem van de geel-zwarte formatie. het dan toch 1-1 wanneer Raoul Koekelkoren met een gemeten voorzet Jef Paerewijck kon lan ceren maar deze gepakt werd in de grote rechthoek. Benny Wae- geman zette de elfmetertrap feil loos om. 1-1 na 75 minuten. In het wedstrijdslot bleef VK Hamme de gevaarlijkste ploeg, vooral de jonge Guy De Rauw voor het eerst in de basis-elf dit seizoen en van bij de start in de aanval, maakte nog een sterke indruk. Maar zijn laatste poging van de dag werd nog van de lijn gehaald door een bezoeker zodat het gelijkspel op het bord bleef. Nu zondag trekt VK Hamme naar Hoogeinde en daar zal het de geel geschorste Raoul Koekelko ren moeten missen wat onge twijfeld een handicap zal zijn. Daknam Herl. Sinaai VK Hamme Kieldrecht Voetbal of waterpolo, het maakt J.V. Kruibeke niets uit. Zij zullen blijven spelen in deze modderpoel indien de nieuwe terreinen in het gedrang worden gebracht door de atletekpiste (ms) Prettige wedstrijd in Hamme waar het plaatselijke VK net als grensploeg Kieldrecht er een aanvallende wedstrijd van maakte maar net in dit onder deel in gebreke bleef. Met zeer goed voetbal probeerden beide teams elkaar om beurten de loef af te steken, kansen werden wel gecreëerd maar ze verzilveren was een ander paar mouwen. Vooral de thuisploeg heeft hier van, en al heel het seizoen schijnbaar, veel last. Zo ook op de 32ste minuut wanneer Mare Van Brussel van VK Hamme mooi kon doorgaan en gepast de bal in de voeten legde van Mare Van Buyten maar deze miste al meteen een eerste reuzekans voor de thuisploeg. Even later kwam dan de gevaarlijkste be zoeker: Benny Clayé even de neus aan het Hamse venster ste ken maar hij werd in zijn poging afgeremd door de plaatselijke doelman Guy Quintelier. Dat was op de 39ste minuut en twee minuten later andermaal Clayé die nu met een kopstoot doel man Quintelier op de proef stel de, maar deze kon mooi redden. En het werd met de minuut spannender op het einde van deze eerste helft. Zo had de thuisploeg bijna een eerste voor sprong wanneer op de 43ste me nuut Marc Van Brussel alleen Scheidsrechter De Beelde was de slechtste man op het veld volgens de thuisploeg. Vooral het gelijkmakende Herleving doel punt zette nogal wat kwaad bloed bij de thuisaanhang. De thuisploeg was overigens goed aan de wedstrijd begonnen want na goed vijf minuten kreeg Hans De Greyt in het bezoeken de doel al een afstandschot van Danny De Smit voorgeschoteld, waarmee hij heel wat last had. En na 10 minuten was het dan toch 1-0 voor de gastheren. Een vrije trap van Gino Daman be reikte vooraan Alain De Vos die alleen op doelman De Greyt af ging maar deze laatste pakie de thuisspeler in zijn doelgebied en dus strafschop. Danny De Maes- schalk plaatste zich achter de bal en vanop de stip knalde hij de thuisploeg op. 1-0. Net voor het halfuur dan de fel betwiste fase van de bezoekers dan. Twee voorafgaandelijke fouten moeten door ref De Beelde ongestraft zijn gelaten en zo kreeg Danny De Ruyte de bal toch nog in de voeten en was het voor hem niet moeilijk om thuisdoelman De Smet te ver slaan. 1-1 na 25 minuten. Even voorbij het halfuur dan toch bij na weer winst voor Daknam wanneer op hoekschop van Alain Audenaert een kopstoot van Alain Govaert tegen de dwars ligger belandde. Maar ook Sinaai liet zich niet onbetuigd in aan vallend opzicht want thuisdoel man Ronny De Smet diende een munster voert deze ploegen aan na een nieuwe zege tegen Meer donk en daarachter volgen Kieldrecht, Eksaarde en SK Lo- keren. Deze twee laatste kwa men afgelopen zondag tegen over elkaar te staan in wat we kunnen noemen een burenduel. Eksaarde, dat net een turbulente periode achter de rug heeft en die graag had zien opgelost wor den door Jef Roosendans als nieuwe sportieve patron, kreeg toch weer het deksel op de neus van de Lokersc ploeg bij wie trainer Van Boxelaer reuzewerk verricht. Voor Kieldrecht en Waasmunster kan het nog alle kanten uit maar verder in de rangtabel zal Daknam hard moeten knokken om het voor opgestelde doel te bereiken. Wat gezegd van Sint-Pauwels? Een wnrouwenskrisis is wel het minste wat daar aan het gebeu ren is. De spitsen laten korven kansen liggen en achteraan wor den gretig goals geslikt. Nu weer tegen Verrebroek verloor Herle ving in eigen vertrouwde omge ving. Bij Moerbeke koos men voor dit seizoen voor een jeugd- politick en het resultaat speelde dan ook geen rol. Toch begint er stilaan kentering te komen bij de suikermannen. Zie het resultaat deze speeldag maar tegen White Boys. VK Hamme heeft van sco ren helemaal geen kaas gegeten, hetgeen van Meerdonk zeker niet kan gezegd worden. Het simt met een der beste aanvals- lijncn de rij in deze reeks. Ach teraan wringt het schoentje voor Dré De Waele en Co. Maar dat is iets wat in de volgende periode tal moeten rechtgezet worden. FC Moerbeke 1 White Boys 1 Heel goede wedstrijd van beide elftallen achter de suikerfabriek van Moerbeke waar zowel de fabriek als de voetbalploeg een nieuwe campagne hebben opge- tct. Moerbeke tapte inderdaad uit een ander vaatje dan de voor bije tien wedstrijden. De jeugd heeft zich blijkbaar aangepast en dat was duidelijk te zien tegen White Boys dat toch ai jarenlang een van de toonaangevers is in deze vierde provinciale reeks. Heel wat doelkansen vielen er dan ook te noteren in deze par tij. Moerbeke was erg bedrijvig langs hun ervaringrijkste man Ronny Van den Durpel. De White Boys daarentegen lieten zich Boys begin tweede helft. Moerbeke herstelde nadien wel goed het evenwicht door onder meer het middenveld over te slaan en enkele wissels van trai ner Danneel te zien gebeuren. De Saeger en Buyck verdwenen van het toneel terwijl Kurt Strob- be en Serge Pauwels in de arena werden gedropt. White Boys keek een beetje verrassend op van deze spelstijl en Ronny Van den Durpel verscheen even later al oog in oog met doelman Buy- taert. Doch het schot van de thuisspeler vloog voorlangs. Ook op een mooie thuisaanval die begon met een voorzet van Ste fan Stalens tot bij Peter De Roos en waarbij De Plukker meer ver diende dan over te koppen deed Moerbeke plots dicht bij de ge lijkmaker komen. Die kwam er dan uiteindelijk toch op de 89ste minuut van de partij. Op een hoge voorzet van Ronny Van den Durpel was het Kurt Strobbe die doelman Buytaert van White Boys kon verslaan. 1-1 zo kort voor het einde dus de eindstand stond meteen op het bord. Voor Moerbeke betekent dit natuur lijk een punt van de heropstan ding. De Suikermanncn halen 4 op 6 en dat sterkt hun moreel om door te gaan. Sparta Waasmunster 4 WS Meerdonk 1 De Meerdonkse polderploeg ver keerde duidelijk in een totale off-day want aan de rust in deze wedstrijd was het reeds geklopt. De thuisploeg strafte elk foutje achteraan af bij de Meerdonkse ploeg die zelf aanvallend weinig kon terugdoen tegen de Heide- jongens. Reeds na 10 minuten spel in de eerste helft was het raak voor Sparta. Van Boxelaer Frank stak op het middenveld een mooie aktie in elkaar, gaf gepast door naar Van Herdeg- hem die met het hoofd verleng de tot bij Rudy De Clercq die doelman Brijs van Meerdonk geen kans liet. Volgde dan na dien een zuivere hattrick van thuisspits Patrick De Boom waarna de bezoekers natuurlijk k.o. stonden. Even voor het half uur was het Patrick De Boom die bij een twijfelen achteraan van Meerdonk gepast kon intrappen. 2-0 na 29 minuten. Op een hoekschop van Frank Van Boxelaer kopte Patrick De Boom dan drie minuten later al een derde thuisdoelpunt tegen Boxelaer, Crapoen, De Boom, Van Haver en De Clercq, het bleef bij de vier doelpunten die het voor de rust al gescoord had. Herl. Sint-Pauwels 2 E. Verrebroek 3 De thuisploeg die nog altijd en kele belangrijke basispionnen moet missen zoals Lucien Moer loos, Yves Mels, Patrick Serin en Bert De Pauw ging andermaal kopje onder in deze kompetitie. En dan nog wel tegen het be scheiden Verrebroek dat even wel verdiend deze wedstrijd kwam winnen nadat Sint-Pau- wels vooraan nog maar eens to taal onmondig bleef. In de eerste vijftien minuten moest de wedstrijd dan ook be slist geweest zijn maar vier loep zuivere kansen werden één voor één de nek omgewrongen. Wim Melis, Michelet, Dirk Van Royen en Van Lierop waren de kano niers met een slecht gericht vi zier. Na een twintigtal minuten spel namen de gasten dan voor het eerst echt deel aan de wed strijd en het was 0-1. Thuisverde- diger Goethals ging niet hard genoeg in op bezoeker Dirk Ro giers die Verrebroek met een geplaatst schot op 0-1 kon bren gen. En het ging van kwaad naar erger met de thuisploeg want even later moest doelman Ver strepen, die elke week de uit blinker is van zijn ploeg, zich bijzonder reppen op een schot van bezoeker Mark Laureys. Kort na de pauze dan algemene ont reddering bij de thuisploeg wan neer Verrebroek kon uitlopen tot 0-2. Tegen een ver schot van Mare Laureys had doelman Ver strepen ditmaal geen passend antwoord in petto en de bal viel achter hem tegen de netten. 0-2 na 49 minuten. En ei zo na werd het zelfs 0-3 wanneer bezoeker Carl Van Bogget onderuit werd gehaald in de gevaarlijke zone maar de scheidsrechter blijk baar ook medelijden had met dit zwalpende St.-Pauwels en de strafschop door de vingers zag. Even later dan kreeg de thuis ploeg wél een elfmetertrap wan neer Michelet onderuit werd ge haald net binnen de grote recht hoek door Dirk Rogiers. Van Lie rop zette de penalty van de hoop feilloos om. 1-2 na 65 minuten. Sint-Pauwels kreeg dan ook op nieuw vleugels en wanneer een afstandschot van Michelet via de staak voorbij bezoekend doel- Tielrode - Rupelmonde 3-1. zwaar te verduren kreeg (dw) voor bezoekend doelman Cras verscheen maar net naast be sloot. De daaropvolgende bezoe kende aanval werd door Benny Clayé evenwel wél voorbij Quin telier gejast zodat de grensjon- gens met een kleine voorsprong de rust konden ingaan. Na de rust dan een meer uitgesproken overwicht van de thuisploeg die op zoek ging naar de gelijkma ker. En na een uur spel dacht iedereen dat die eraan kwam toen Guy De Rauw een kopbal plaatste die doelman Cras ver raste. Doch de bal werd door een bezoekend verdediger van de lijn gehaald. Tien minuten later was Een knappe redding van de bezoekende doelman, die het vrije trap van Danny De Ruyte op zijn beurt van de lijn weg te halen. En de laatste kans van de eerste helft was ook al voor Sinaai langs Dominique Van de Velde die dui delijk achter zijn wekelijks doel tje aanzat. In samenspel met Van Van Guyse kreeg Dominique de bal evenwel ook niet voorbij thuisdoelman De Smet zodat de ze woelige eerste helft met een 1-1 gelijke stand besloten werd. Kort na de herneming had Van de Velde dan toch zijn wekelijkse goal achter zijn naam kunnen noteren. Op de 51ste minuut versloeg hij met een halve om- VK Tielrode - Rupelmonde 3-1. Al ging het om een derby, de duels werden fair uitgevochten (dw) Koen Buytaert die een kopbal richting thuisdoelman De Calu- waert plaatste maar de plaatse lijke goalie wierp zijn gewicht in de weegschaal en iedereen weet dan ook wat dat betekent. Na een kwartier aan de overzijde een loeier van Dré De Puysseleir die, en gelukkig voor doelman Bas tijns van Rupelmonde, tegen de dwarsligger te pletter sloeg. Een aardig voorsmaakje dus voor het talrijk opgekomen publiek van wat deze topper uiteindelijk zou worden. Want na 17 minuten kwamen de gasten uit Rupel monde alweer zeer goed weg wanneer nu een kopstoot van Mettepenningen tegen de staak zou belanden. Nelis bracht een einde aan deze dolle vijf thuis- minuten door een schot nipt naast te trappen terwijl bezoeker Buytaert de laatste fase van de eerste helft opeiste met een ver schot dat nu andermaal de thuisdwarsligger teisterde. Paal en lat waren dus al duchtig aangepakt in dit duel dat aan de rust nog alle kanten uitkon. Het tempo stokte evenwel na de rust niet zoals verwacht werd en op een hoog niveau bleef geakteerd worden door beide teams. Het eerste kwartier van de tweede helft bleef doelgevaar evenwel wat verrassend uit maar na deze aanloopfase haalde Rupelmon de gevaarlijk uit langs Koen Buy taert. Deze knalde strak de bal voorbij een verslagen thuisdoel man Caluwaert in de linkerbe nedenhoek. 0-1 na 65 minuten. Doch toen Rupelmonde deze knappe uitgangspositie verwor ven had begon het achteraan erg onzeker te doen en vijf minuten later werd dat een eerste maal

De Voorpost | 1989 | | pagina 23