I Kaatsen in Kastel Kaatsen in Wieze Eerste schiftingen afgewerkt m Weer overwinningen voor Klieksken Beker van Hamme Propagandalutte in Lebbeke op 10 juni Beker van België Ronde verder i m 26 - 12.5.1989 - De Voorpost KAATSEN r f5*f ^*rT - Wellicht is de enige verrassing de overwinning van Wembley II op Corner. De andere uitslagen zijn vrij normaal. SK Corner 4 Wembley II 12 De thuisploeg die fel gehandicapt op het terrein kwam kon niet verhinderen dat Wembley II met de drie Pletinckx, De Cock en D'Hauwere de zege behaalden. Toch kon de thuisploeg in het eerste deel van de wedstrijd moedig standhouden. Aan de rust stond het nog 4-6. Daarna kon de formatie van het Tweebruggenplein geen punt meer laten aantekenen, ook al kwam ze een paar keer op 40-40. VAG Mys 12 Euro Trucks 1 Mijs ondervond weinig tegenstand van de bezoekers, die zeker niet op hun sterkst waren met De Rechter, Verbustel, De Landtsheer, Van Broeck en De Schrijver. Dezen speelden wel moedig verder, maar de technisch betere thuisploeg kon niet gestopt worden. Alleen reeds in de opslag was het verschil tussen beide teams te groot. Met een 6-1 aan de rust was duidelijk wat zou gebeuren. Na de rust ging VAG resoluut verder en legde een grote zege vast. Wembley I 12 Geemzicht 1 Ook Wembley I haalde een forse zege binnen met Emiel De Bus, Eddy Dieleman, Marc Van Hemelrijck, Toon Van Hecke en Daniel Eeckhoudt. Was het aan de rust al 6-0, dan konden de bezoekers toch nog de eer redden. Meer zat er niet in. Toyota 12 Cornerboys 7 Een zeer spannende wedstrijd met een verrassend einde. De thuisploeg die aantrad met J.P. Peelman, Louis Colman, P. Van Eynde, Nobels en Braeckmans, kende een slechte start en liet zich door de bezoekers de les spellen, zodat het zelfs 1-5 werd. Voor favoriet Toyota leek het moeilijk te zullen worden. Toch kon het nog voor de rust terugkomen tot 3-6. Nadien speelde Toyota voortreffelijk en Cornerboys geraakte in moeilijkheden. Langzaam werd de kloof vernauwd en eenmaal bij gebeend, waren de thuisspelers niet meer te houden. Cornerboys kon in de tweede helft maar één spel meer winnen. Hebben zich geplaatst voor de volgende ronde: Ons Vermaak, Toyota, Wembley I en II, VAG Mijs, SK Corner en Comerboys. Deze laatste ploeg zal in het veld komen tegen Ons Vermaak. De andere matchen zijn Wembley I - VAG Mijs en Wembley II - Toyota. Rangschikking 1. VAGMijs 3 3 0 9 36 2. Euro Trucks 3 2 1 25 28 3. Wembley I 2 1113 2-1 4. Comerboys 2 1 1 16 16 5. Toyota 110 9 122 6. Corner 110 3 12 7. Geemzicht 2 0 2 24 11 8. Wembley D 1 0 1 12 6 9. Ons Vermaak 3 0 3 36 5 De Commissiepers en propaganda organiseert samen met de Liga Vlaanderen elk jaar een propagandawedstrijd. Om beurten heeft deze lutte plaats in het gewest Aalst- Dendermonde of Geraardsbergen-Ronse-Ninove, de twee gewesten die de Liga Vlaanderen uitmaken. Het is de bedoeling dat deze propagandalutte ergens georganiseerd wordt in een gemeente of streek waar men de kaatssport niet beoefent of waar deze best een steuntje kan ge bruiken. De voorgaande jaren was de plaats van het treffen achtereenvolgens: Gent, Ronse, Waasmunster, Ophas- selt, Willebroek, Sint-Niklaas. En dit jaar is Lebbeke aan de beurt. De gemeente Lebbeke geeft reeds haar steun toegezegd met het verzorgen van een receptie en het schenken van een trofee aan de beste speler van het tomooi. De schiftingsreeksen hadden volgende winnaars: Kastel, Wel le, Wieze en Zandbergen. De halve finales zien er als volgt uit: Kastel - Wieze Welle - Zandbergen De finale gaat tussen de winnaars van de twee wed strijden. De wedstrijden vangen aan om 14.30 uur en er wordt naar 7 spelen gespeeld. De inkom is gratis en de plaats van het gebeuren is het terrein, sportcomplex Lebbeke. De wed strijden worden geleid door de heren De Vis en Huys. De praktische organisatie is in handen van Pierre De Vis en de afgevaardigden van het gemeentebestuur van Lebbeke. Wieze Sportief - Zandbergen: 14-15 Ruststand 8-6 Na een 9-15 zege op Zandbergen in het kader van de Beker van België, had Wieze genoeg aan 10 spelen om zich te plaatsen voor de volgende ronde. De volgende wedstrijd zal gespeeld worden op zaterdag 13 mei 1989. De lottrekking gebeurt in de loop van deze week. Voor de terugwedstrijd kon Wieze geen beroep doen op Verspeet en Verstrepen, zodat junior Jurgen Van Steen in de ploeg werd opgenomen. Een speler met een uitsteken de slag tot op de achterlijn en een zeer goed spelinzicht. Wieze opende met 1-0, waarna de bezoekers tot 1-3 konden uitlopen. De gastheren dichtten de kloof bij 6-6 en ze gingen zelfs de rust in met 8-6. In de eerste helft gingen bijna alle spelers af op 40-40. In de tweede helft kon Wieze maximaal tot 12-8 uitlopen, en dan kwam Zandbergen terug. Bij 14-11 ging Wieze door de knieën en de bezoekers rondden de wedstrijd af met een 14-15 Wieze was duidelijk in een minder goede dag en het kwalificeerde zich ten nadele van Zandbergen. Janssens kreeg geen bal vooruit in deze wedstrijd. Zandbergen is te licht en het wordt zeker en vast een kandidaat voor de degradatie Het sloeg niet minder dcan 34 ballen af, tegen een kleine 10 voor Wieze. Bijna alle spelen werden bij 40- 40 beslecht, de wedstrijd werd een ware marathon. Hogere III Baasrode VA 15 Kastel Rap en Vlug 12 Ruststand 8-6 Een spannend topduel, op zeer hoog niveau ge speeld, en bijgewoond door 400 enthousiaste sup porters, die twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen aan het werk zagen aan 100%. Een gelijkopgaan- de score maakte het kaat sen alleen maar aantrek kelijker. Bij een 2-3 stand en 40-40 liet Rudi De Clercq van Kastel een enig stukje kaatswerk bewonderen. Verder bleef hij echter be neden zijn normale peil acteren. Hij leverde koel bloedig de laatste bal zeer ver over. De stand luidde 2-4 en Baasrode kwam; evenwel door de slechte Kastelse opslagen, steeds terug en telde via 6-6 een 8-6 voorsprong bij de rust. Johan Vander Stricht werd door zenuwen overmand en hij bleef na de rust in de kleedkamer. Hij had in drie spelen maar liefst ne genmaal buitengeleverd. Speler-trainer Steels ver ving hem op uitstekende wijze. Kastel scheen uit een ander vaatje te tappen en het hield de opslagen binnen de lijnen en hier door kon het vrij vlot af stand nemen tot 8-9. De spanning steeg ten top. Baasrode pakte uit met een steengoede Verhey- den op achterman en in het binnenspel, en ook Koek weerde zich als een duivel in een wijnwater- vat. Het werd 10-9. Toen verloor Kastel, nog niet aan echte tegenstand ge- werfd, opnieuw alle con trole over de opslag. Vooral de twee jongsten, Van Duysen en De Clercq, gingen aan deze spanning tenonder en le verden bal na bal buiten. Via 11-10 werd het 13-10 en 14-12. Ook de laatste bal was een weggever. Via slechte, ongeconcentreer de opslagen slaagden zij er niet in te scoren. Baasrode hield de ballen tussen de lijnen en won verdiend. De laatste Kastelse spelen werden alleen behaald dank zij de slordige tus senkomsten van De Clercq (VA Baasrode) en Quis- quater aan de koord. Kas tel leverde niet minder dan 34 ballen buiten de lijnen, tegen 17 voor Baasrode. Dat maakte uiteindelijk het verschil uit. De beste man op het ter rein, naast de scheidsrech ter, was Vemimmen (ach terman van Kastel), die een ongelooflijk sterke partij weggaf. Hij werd hierin bijgestaan door Wielandt op grootmidden, die slechts twee ballen bui ten leverde. Van Duysen was, samen met De Clercq goed in het binnenspel, maar deze laatste verkeer de in een slechte dag. Sa men zorgden ze voor 21 buiten geleverde ballen. Vander Stricht had in de eerste helft al 9 achter zijn naam. Bij Baasrode citeer den wij al Verheyden en Koek ais blikvangers. Kas tel is zijn supporters een klinkende revanche ver schuldigd. Dit kan gebeu ren tijdens de kermisda gen op Pinksteren en Pink stermaandag, respectieve lijk tegen Denderbelle en Heme. Bevordering Kastel Rap en Vlug 12 Merchtem 15 Een ruststand van 8-7. Een nieuwe nederlaag voor de tweede ploeg van Kastel. De nederlaag werd in de hand gewerkt door een slechtspe- lende Verheyden, die werke lijk nergens was. De rust werd ingegaan met 8- 7. Na de koffie stond speler- trainer De Bock zijn plaats af aan de nog niet geheel her stelde Hermans, daar waar het duidelijk was dat alleen een vervanging van Verhey den zich opdrong. Merchtem rook de onverwachte over winning en speelde zeer goed in bloc en won dan ook ver diend, alle inspanningen van Lambert op de keerdersplaats ten spijt. Hermains deed het goed aande koord, maar wordt sterk gemist op de post voor kleinmidden. De afwe zigheid van Francois Burill (wegens familiale redenen) liet zich zeer sterk gevoelen. Ook Hans Baert kaatste we gens lieskwetsuur sterk onder zijn normaal niveau. Hij dien de wel op alle plaatsen van achterman tot koordspeler in te springen. Dat kan nooit bevorderlijk zijn voor het spelniveau. Voor coach De Bock is er nog werk aan de winkel. Hogere III Kastel Rap en Vlug 15 Terjoden 12 ruststand 8-5. Kastel startte deze wedstrijd zonder zijn beste opslager De Clercq, gekwetst aan de hand. Hij werd vervangen door spe ler-trainer Steels, die dat goed deed, maar de sterke opslag van Rudi De Clercq kon hij niet doen vergeten. Terjoden nam het eerste spel voor zijn rekening. Kastel stelde gelijk en nam vanaf dat ogenblik het initiatief in handen. De ver zorgde opslagen zorgden er voor en dit in tegenstelling tot vorige dagen, dat er succes geboekt werd. Vooral de door iedereen gesmaakte keerder- sprestatie van Danny Van Duysen wierp zijn vruchten af. Bij een 7-3 en 40-40 op het bord gaf deze speler via een jeugdzonde zijn spel weg. Terjoden kon zo terugkeren tot 8-5. Meteen ook de rust stand. Kastel liep na de pauze, mede dank zij een goed geïnspireer de Wielandt op kleinmidden, uit tot 10-6. Terjoden met eensteengoede Vander Haeg- hen, gaf zich echter niet zo maar verloren en kwam sterk opzetten tot 12-10. Intussen was bij Kastel Vemimmen op grootmidden gekomen. Sa men met Van Duysen sleepte hij voor Kastel bij een 10-8 en 0-40 voor Terjoden een be langrijk spel uit de brand. Verdiende zege voor Kastel, tegen een te licht uitvallend Terjoden. Goede leiding van scheidsrechter Van Campen- hout. Enkele weetjes Afgeleverde ballen: Kastel 19 tegen 17 voor Terjoden overgekeerde ballen: Kastel Wieland 7 Vemimmen 1 Vander Stricht 1 Van Duysen 1 Bij Terjoden: Sunart 1 Van der Haegen 2 Uitblinkers bij Kastel waren Van Duysen en minder allooi, zodat Kastel 2- 3 voorkwam. Dan bleven de ploegen in eikaars na nabij heid: 4-4. Wanneer Lambert en Baert regelmatig hun bal letje overkeerde kon de rust stand op 4-8 gebracht worden. Na de rust ging het eerste spel naar de bezoekers: 4-9. Bij 6- 11 en 40-40 ontstond er even discussie, maar scheidrechter De Smet twijfelde even en saf zo een punt te geschenke aan de thuisploeg: 7-11. Kastel was zeker van de over winning en begon te noncha lant te kaatsen, zodat de gas theren terugkwamen tot 10- 14. Een beter Kastel haalde de bovenhand. Lambert met 8, Baert met 4, Burill met 3 en Verheyden met 1 stuks, zorg den bij Kastel voor de overge leverde ballen. Beker Hogere III Kaatsen. Voor de start van het seizoen kreeg kaatsklub Ramen Verheyden van ha* sponsor een nieuwe uitrusting. Er werden vier nieuwe spelers aangeworven: Hans VaË Damme, Charlie De Coninck, Pierre De Plecker en Maurice Tourneur. Samen met dË anciens Raymond De Smedt, Freddy Uyttevanghe en Richard Vermeulen hopen ze op een ereplaats in het kaatsverbond Lebbeke-Opwijk (pvr) Wielandt Terjoden was Van der Haegen. De stand in Hogere Hl na 4 speeldagen: 1. Kastel 4 9 2. Welle 4 8 3. Baasrode 7 4. Opstal 7 5. Tollembeek 7 6. Terjoden 6 7. Okegem 6 8. Heme 6 9. Wieze 5 10. Zandbergen 4 11. Denderbelle 4 12. Idegem 4 Bevordering Nieowerkerken 10 Kastel Rap en Vlug 15 Ruststand 4-8 Kastel kwam tegen Nieuwer- kerken moeilijk los, zodat de thuisploeg vrij vlot 2-0 kon voorkomen. Tijdens de drie volgende spelen waren de le veraars van de gastheren van Kastel Rap en Vlug 15 Welle 11 ruststand 8-7. Voor deze terugwedstrijd in het kader van de beker van België, konden de gekwetste Rudi De Clercq en Danny Van Duysen (werk) niet op gesteld worden. Francois Bu rill en Steels hadden de moei lijke taak zich te kwalificeren voor de volgende ronde. Wel le had voldoende aan 8 spe len. Tevergeefs probeerde Kastel de kloof te slaan. Op de Villa stond de wind dwars over het terrein, zodat tijdens de opslagbeurten de spelers alle moeite hadden om de bal binnen de lijnen te houden. Bij de thuisploeg was Herman Vemimmen de uitblinker. Eens de acht spelen voor Wel le binnen waren, probeerde Kastel zijn supporters nog een demonstratiewedstrijd op te dienen. Maar de wind bleef de grote spelbreker. Kastel speelde met Steels (achterman), Vemimmen (grootmidden), Wielandt (kleinmiddenV andersticht en Burill aan de koord. Kastel kan zich nu volop rich ten op het kampioenschap. Kadetten Kastel Rap en Vlug 13 Hamme Zogge 0 Van een werkelijke wedstrijd kon er hier geen sprake zijn. Het beginnende Zogge was zeer zwak in de opslag en tegen een geroutineerd Kas tel, met een sterke opslag, waren de Zogse keerders niet opgewassen. Moeiteloze drie puntenzege voor Kastel Miniemen Denderbelle 10 Kastel 4 Kastel liep hier een verrassen de nederlaag op. Denderbelle was in alle onderdelen de be tere ploeg, daar waar vooral de Kastelse keerders het com pleet lieten afweten. Zelfs dat enen puntje bij het vijfde spel konden zij niet bemachtigen. Ontgoochelende nederlaag voor coach Rudi Smet. Pupillen Denderbelle 2 Kastel 10 Verrassende driepuntenzege van de Kastelse pupillen te gen een nochtans goed geklas seerd Denderbelle, dat een matte partij weggaf. De nog zeer jonge Kastelse spelert jes, de oudsten zijn amper 10 jaar oud, doen het onder lei ding van Hugo Steels en Joh- ny Janssens zeer goed. Zij staan momenteel op een zeer fraaie tweede plaats vlak ach ter Baasrode. Voor Kastel wenkt met dit jeugdig talent voor ogen weer de toekomst. Terjoden 12 Wieze Sportief 15 Ruststand: 4-8. Bij Wieze Sportief kon Jan de Smedt na het aflopen van zijn schorsing opnieuw in de basis opstelling aantreden. De be zoekers, die in een vorige wedstrijd tegen Kastel een smadelijke nederlaag geleden hadden, hebben duidelijk in dit treffen revanche kunnen nemen. Aan de andere kant van de koord was in de reeds lang gewaardeerde ploeg Danny Marivoet van de partij. Onder het oog van een schare supporters en onder een prie mende zon, gaven beide ploe gen het beste van zichzelf. Het beste? De gastheren wa ren allesbehalve in forme in de eerste helft. In de beginfa se van de wedstrijd bleven beide ploegen in eikaars na bijheid tot 4-4. Beide teams leverden vele ballen af en de spelen werden bij een 40-40 stand beslecht. Tijdens de volgende spelen kende Wieze heel wat meeval door bij 40- 40 een groot aantal spelen te winnen. Zo konden de gasten een eerste kloof van vier spe len slaan. Terjoden was in deze periode in mindere doen, want bij de gasten le verde Filip Verspeet twee keer kort en 1 keer buiten de lijnen. Toch kon Wieze het spel op zijn naam zetten. Het eerste spel van de tweede helft ging naar Wieze (4-9), maar vanaf dat ogenblik ont bond Michel Van der Hae- ghen zijn duivels en met de regelmaat van de klok keerde hij zijn balletjes over vanop grootmidden. Terjoden kwam gevaarlijk opzetten met 9-11. Gelukkig kende Wieze enkele goede momenten met Ver speet, want Janssens werd werkloos gelaten. Wieze haal de enkele spelen binnen 10- 13. Terjoden kreeg enkele ge schenken van de scheidsrech ter: die in de fout ging bij de beoordeling van ballen bin nen of buiten: 11-13. In een spannende eindstrijd, waarin Ter joden zijn spelers reeds van plaats deed wisselen, kon Terjoden in een laatste krachtinspanning bij de tegenstander komen. In het laatste spel hielp ach terman Van Kerckhove de be zoekers door bij 30-40 zijn opslag buiten de lijnen te la ten belanden. De prestatie van Wieze was heel wat beter dan de flater tegen Kastel. Lagere I en II Wieze Sportief 15 De T oekomst Buggenhout 11 Ruststand 4-8. De Toekomst, dat een paar dagen ervoor onverwacht Baasrode de nederlaag toe diende, was nu naar Wieze in het volgende spel door de bal over te leveren en zo zijn ploeg in de running te hou den: 10-10. De moegetergde scheidsrechter zette de punt jes op de i door een heetgeba kerde Janssens twee opeen volgende keren te bestraffen met tamis. Wieze vocht krampachtig en het slaagde er maar niet in nog een 15 op het bord te zetten. Tollembeek rook de zege en na enkele tegenslagen konden ze telkens de gasthe ren remonteren. De zege diende bijgevolg beslist te worden bij een 14-14 en 40-40 stand. Slechte wedstrijd van de Wie- zenaars, waar enkel Aubroek en Verstrepen een vermelding verdienen. Lagere I en II Opwyk 15 Wieze Sportief 11 ruststand 8-6 Wieze kreeg onverwacht af te rekenen met een forfait van Van den Abbeele. Het moest daarom noodgedwongen uit zien naar vervanging. Met plezier werd er een beroep gedaan op kadet Duquet, Wieze kon in de eerste helft maar met moeite gelijke tred houden met zijn tegenstan der. Pas in de tweede helft kwamen de bezoekers hun neus aan het venster steken, zodat de achterstand wegge veegd werd. Dat was vooral het werk van Freddy Putte- man en Kris Meskens. Wieze hield een beter Opwijk in be dwang tot 10-10. Een beter terugslagende thuisploeg, waarbij de achtermannen in goede doen verkeerden. Wie ze werd in de eindfase geen schijn van kans meer gelaten. Kadetten Hamme St. Anna 8 Wieze Sportief 13 Ruststand 3-7. Het werd een wedstrijd om vlug te vergeten. De twee slechtste ploegen uit de reeks. Als enig lichtpunt kan men de goede opslagen van Duquet en Willems noteren, die de bal twee keer over de achter lijn kreeg. De minst slechte ploeg heeft het laken naar zich toegehaald. Hogere III Wieze Sportief 14 Tollembeek 15 Ruststand 8-6. De overwegend jeugdige ploeg uit Tollembeek heeft zich met hand en tand verde digd. Een nooit aflatend vijf tal heeft Wieze het vuur aan de schenen gelegd. Niet al leen vuur aan de schenen van de spelers, maar ook aan deze van de scheidsrechter: gerou tineerde spelers als Freddy Verstrepen en Janssens over- I schreden de grenzen van de X beleefdheid wanneer zij zich te buiten gingen aan woede aanvallen in de richting van V de scheidsrechter. Wanneer; T de ploeg slecht draait, moet! een zondebok gezocht wor-Met den. En dat liefst een vanvier 1 buiten de ploeg... nog Bij de bezoekers stal Cardonhun de show door de bal vele blijft keren over te leveren of op de Ham Oktoberhalle te keren. kade Tollembeek kende de besteande start cn het plaatste Wiezejien t vrij vlot op een 0-3 achter-den i stand. Wieze profiteerde bijtitel twee mindere opslagbeurten pracl om de kloof te dichten tot 2-3.Hass Na een gelijke 3-3 stand gin-onge gen de gasten opnieuw vrij als r vlot naar 3-5. Dan zakten degers jonge bezoekers even weg entearr Wieze kon hiervan handig ge-(De j bruik maken om voor het zeer eerst op voorsprong te komen plaa' bij een 8-6 ruststand. re S De rustpauze deed de bezoe- jaan kers duidelijk deugd. De Tol-gest; lembeekse batterijen waren men duidelijk heropgeladen. Ze hen vlogen er vol enthousiasme in verv en in een minimum van tijd zijn kregen de Wiezenaars drie waa spelen aan hun been: 8-9. jln Cardon zorgde voor spektakel iH.K afgezakt om de klus te klaren. Mat Van bij de start van de wed-gen strijd vlogen de boskrabbersseiz* erin. Bij de thuisspelers gingkate echter alles tegen. steil De opslagen kwamen buitenjders en in de terugslag werd ereind volop geklungeld tijdens dawari eerste helft. Blommaert enBij Co konden vrij vlot tot 2-7jAva afstand nemen. De rust werd men met 4-8 ingegaan. beki Na de pauze verging het detege thuisploeg heel wat beter. selt. Een uitbrander van de ploeg- evei afgevaardigde Mare Peerlinck deed wonderen. Onder puls van Freddy Putteman, de beste man op het terrein,ster kwam Wieze weer in de wed strijd. Bij 11-11 kreeg Wieze Rus uitzicht op de zege. Een 0-30 Sc» achterstand in het volgende 4, C spel werd weggewerkt en de Sasj Toekomst werd ter plaatse gelaten. In de tweede helft leverde -peg Wieze heel wat beter, zodat de gasten in de terugslag in mo( moeilijkheden kwamen. Put-per teman sloeg de bal vijf keer over de achterlijn. Wieze zet te een hachlijke situatie recht en de youngsters behaalden i] een knappe overwinning. Juniores H' PI Denderbelle 1 je Wieze Sportief 13 z< Wieze heeft dit jaar uitzicht 2e op de titel bij de juniores en het laat meteen niets onverlet w om dat doel te bereiken. De spelers van Etienne De Smet hebben op Denderbelle het beste van zichzelf gegeven, fc Een uitstekende Kris Meskens. Mieregem 1 Klieksken 15 Het Merchtemse Mieregem was geen partij voor Klieks ken. In alle onderdelen lag het stukken onder en in de kortste keren was de klus ge klaard, zelf zonder basisspeler achterman Schockaert, die werd vervangen door Mare Perdaens. De plaats van de achterman werd ingenomen door Erwin Aelbrecht, die een uitstekende partij speel de. Ook de andere spelers, Freddy Van Handenhove, Jos Van Ingelghem, Francois Van Eycken en invaller Mare Per- daenns speelden een goede wedstrijd. Aan de rust was het 0-8 en na de pauze ging Klieksken pro bleemloos naar 0-10. Dan kwam Mieregem even de neus aan het venster steken en haalde zowaar een eerste spel op, maar verder dan het eer- reddende punt kwam het niet. Klieksken maakte rustig uit: 1-15. Klieksken 15 Backerklub 11 Deze topper tegen de mannen uit Merchtem werd bijge woond door ongeveer 150 toeschouwers, wat al meteen een sukses was. Langs beide zijden werd het een pracht van een wedstrijd. Backer klub kwam als eerste uit de startblokken, maar Klieksken reageerde gepast en het werd 1-1. Dan was het opnieuw Backerclub dat naar 1-3 ging, maar het werd opnieuw ge lijk: 3-3 en 4-4. Dan was Klieksken niet meer te stui ten. Vooral door het prachti ge keerwerk van Jacques Schockaert en Jos Van Inge lghem ging het naar 7-4. Even sputterde de motor omdat Francois Van Eycken miste en Backerklub sloeg terug om met 7-8 de rust te bereiken. De bezoekende grootmidden Henrv keerde bijna elke bal over. Na de pauze kwam Backer klub op 7-9 maar Kliekske gaf niet op en kwam door de goede opslag van Schockaert op 9-9. Dan voerde de thuis ploeg een totale plaatswissel door. Van Eycken ging van kleinmidden naar de koord en Van Ingelgem werd op groot- midden geplaatst. Met Scho ckaert als achterman draaide het weer en het werd 11-9,11- 10 en 40-40. Van Ingelgem keerde gepast over en 12-10. Klieksken voelde de zege bin nen bereik en ging naar 14-11. Van Ingelgem klaarde de klus door zijn opslagspel uit de brand te slepen nadat het 15- 40 had gestaan. Het bestuur L bleek zeer tevreden, niet al-1 leen over deze zege, maarP vooral over de kameraad-1 schap onder de spelers, dieL zich tijdens deze wedstrijd I had gemanifesteerd. Uitslagen Appels - Waresvrienden 15-14 Moerstr.-Eurika Bolvr.-Super Zeven Rapide-Groendalers Wclkom-Mieregem Klieksken-Backerklub 12-151 15-10 I 3-151 15-91 15-111 leu ïai

De Voorpost | 1989 | | pagina 26