Volleybaloverzicht Heren An Van Hecke: Zwakke bezoekers De waardeverhoudingen liggen stilaan vast hard knokken om er te komen Europabeker Spannend Overtuigende zege Knappe zege van Lebbeke Vollleybaloverzicht - Dames 28 - 10.11.1989 - De Voorpost VOLLEYBAL Hamse volleyballiga Bij de Dames kon enkel de wed strijd Jef-Zwarte Panters enigs zins boeien. Gesteund door hun overwinning van vorige week ga ven de Zwarte Panters Dames behoorlijk weerwerk. Alhoewel Jef in de eerste set tot 14-3 uitliep kwam Zwarte Panters sterk te rug om pas met 15-11 te sneuve len. De 2e set was spannend tot en met. Slechts de routine van Jef kon hen met 16-14 de over winning bezorgen om de 3e set met 15-8 eveneens naar zich toe te trekken. De Contra Dames konden enkel in de 3e set wat punten ophalen tegen BGJG. BGJG won echter vrij gemakke lijk hun eerste wedstrijd van het seizoen met 15-2,15-2 en 15-11. Topfloor Dames speelden hun zwakste wedstrijd tot nu toe. Te gen Coconut haalden ze slechts 3 punten op. Rangschikking Dames 1 The Pool 2. ATN 3 Jef 4. Coconut 5 BGJG 6. Zwarte Panters 7. Contra 8. Topfloor 3 6 3 6 3 6 3 4 3 4 3 4 3 3 3 3 Bij de Heren won 't Moleken met 3-1 van WAS zodat ze de 4e plaats, die ze vorig seizoen tot het einde toe nastreefden nu reeds vast hebben. BGJG speelde verdienstelijk tegen Hamme Center. In de eerste set lieten ze echter een 14-10 voorsprong verloren gaan. In de daaropvolg ende sets lieten ze het steeds op het einde van de set afweten. 12-15 en 13-15 Bij de Bruine Beren is het reeds stilaan een afgezaagd refrein want ook aan Conta geven ze dit keer slechts 9 punten toe. De Molen had evenmin moeite met Topfloor dat in de ganse wedstrijd 14 punten ophaalde. Rangschikking Heren 1. Bruine Beren 4 8 2. De Molen 4 7 3. Hamme Center 4 7 4. 't Moleken 4 7 5. Hamvoc 3 6 6. WAS 4 5 7. Contra 4 5 8. BGJG 4 5 9- Topfloor 4 4 10. Zwarte Panters 3 4 An Van Hecke uit de Vijfbunders- traat te Grembergen speelt voor het ogenblik bij Stekene in eer ste divisie. Het was voor haar een grote stap om van tweede pro vinciale op te rukken naar Lan delijke. Zij speelde bij de jeugd- ploegen van Grembergen waar zij opviel door haar aanvals- kracht en ook in de eerste ploeg was zij een prima aanvaJster. Toen zij de kans kreeg om door te stoten naar Eerste Divisie greep zij de kans met beide han den. Zij weet dat. wil men het waar maken in hogere, er wel offers moeten gebracht woden; iedere misser wordt afgestraft, alleen het resultaat telt. Soms komt ze wenend thuis Wanneer ma haar thuis weet komen en ze vlucht wenend weg weet moeder dat er iets is misge lopen. Ze weet zelf wanneer haar prestaties niet goed zijn en ver langt dan vlug naar de volgende training om het weer goed te maken en te tonen wat ze kan. Toch valt deze 20-jarige tijdens een wedstrijd op. Haar keiharde linker ontgaat de kenners niet en haar naam zal door vele klubs wel genoteerd zijn. Naast haar aanvalskracht beschikt An ook over een prima service. Voor haar is volleyballen het eni ge wat in aanmerking komt. Ze laat er alles voor. Uitgaan staat niet in haar notaboekje. Enkel wat TV-kijken en vlug onder de wol als een wedstrijd op haai wacht de volgende dag. Ook de voeding wordt onder kontrole gehouden. Bij Stckense kan ze het vinden. Een vriendenklub waai ze goed werd opgevangen en bo vendien heeft ze aan Mare Ver eecken een goede trainer, waar van ze al heelwat heeft opgesto ken. Voor dit seizoen is het be houd in eerste divisie het hoofd doel en dat lukt ons wel, weet An Van Hecke. Andre Tweede Provinciale Volleybal. Ann Van Hecke speelt in eerste afdeling bij Stekene (a) Moderna Lebbeke 3 Erwetegem0 Leidersploeg Modema kwam wel moeilijk op gang tegen Erwe tegem dat er in de tweede en derde set niet meer aan te pas kwam. Bij het begin van de eerste set vlotte het niet met de service en toen er ook persoonlijke fouten genoteerd werden in de aanval dan stond er meteen een 0-4 op het bord. Maar Modema kwam in de wedstrijd. Eerst werd uitge pakt met prima blokwerk en nadien werd de bezoekende ploeg teruggedrongen met een uitstekende aanval. Na een 5-7 stand kwam ze er niet meer aan te pas en Lebbeke maakte in één ruk uit: 15-7. De tweede en derde sets waren een formaliteit. Beide sets ein digden op 15-3- De thuisploeg bleef aanvallend de betere ploeg. Erwetegem vocht wel en moest het vooral van wilskracht heb ben. In het begin van de wed strijd kregen we een bezoekende ploeg die het vooral moest heb ben van de sterke opslag en de goede receptie maar in de twee de en derde set kwamen die ook in hun stuk niet meer voor. Mo derna zette daartegenover een sterk kollektief spel met geva rieerde aanvallen, wat winst op leverde. Het Lebbeekse zestal heeft het totnogtoe schitterend gedaan in de kompetitie en de negatieve pronostieken met de voeten getreden. Zes overwin ningen op een rijtje bij het begin van een kompetitie, daar kijkt men naar op. Lebbeke wacht nu op de grote schok. Het bezoek over veertien dagen aan Michel- beke, dat mede aan de leiding staat. Speelt Lebbeke zijn spel zoals in de vorige wedstrijden dan moet daar iets te rapen zijn, de grootste handicap is wel de veel te kleine zaal van Michelbe- ke waar de suppoters tot op het terrein staan. Dat weten we nog van de vorige jaren. Het thuis voordeel is daar zeer groot. Ook voor deze wedstrijd rekent men te Lebbeke op het zestal dat het zes wedstrijden heeft waarge maakt: Nancy Verheyden, Conny Franckaert, Liliane Breucke- laers, Iris Ravijts, Anneken Van Steen, Ann Tilley. Vermelden we nog de prima lei ding van ref Stroobants die voor al in de eerste set, toen de be zoeksters er nog in geloofden, de touwtjes stevig in handen hield. Andre V.C. TEMSE - 2 MEDINA (Spanje) 3 (14-16,6-15.15-11,15-14-11-15) In de vorige bekerkarapagne won nen de Schelderaeisjes tweemaal tegen dit Spaans team. Deze maal zal dit niet het geval zijn, want in de heenwedstrijd moest het na een aangename partij het onder spit delven en dit tegen een ver bluffend goed zestal van Spaanse schonen Hoewel een betere start van Temse in de eerste set de uitslag er gans anders kon uitzien. Temse had bij dé aanvang van de wedstrijd te veel zenuwen, met als gevolg onzorgvuldige opslagen en een barslechte receptie. De Spaanse ploeg nam de beste start en ze liepen zo maar eventjes tot 1-8 uit. Temse stond aangeslagen op het terrein en de lokale aan hang vreesde het ergste. Nadia Vanden Branden bracht haar ploeg op haar eentje opnieuw in de wedstrijd De achterstand werd bij 7-10 verkleind, maar opnieuw liepen de gasten tot 9-14 uit. Van Den Branden nu bijgestaan door De Caluwé deden bij Temse bij een 14-14 stand de hoop opnieuw oplaaien, maar de bezoeksters pakten de eerste set. In de tweede set was het mees terschap van deze Iberische meis jes duidelijk. Ze maakten er een walk-over van. Bij de thuisploeg werd de ondermaats spelende Do minique De Ro vervangen door Ann Govaerts. Temse dat met deze nieuwe inbreng op het einde van de tweede set goed stond te spelen onderging in de volgende sets een ware metamorfose. In de derde set geraakte Temse aan de leiding bij 5-4. Een goed spelende Daisy De Coen, als spelverdeel- ster, speelde steeds sterker naar mate de wedstrijd vorderde, zpdat Temse uiteindelijk in de wedstrijd verscheen Vandenbranden sleur de haar medespeelsters mee in een hogere versnelling en Temse haalde de derde set binnen. In de vierde set gaf Medina de indruk het te zullen halen, maar de thuis ploeg goed gesteund door haar vokale aanhang werd door Agui- lar, die een paar maal zwaar in de fout ging. geholpen. Temse hees zich op gelijke hoogte in de set standen. De vijfde set was gelijkopgaand maar de bezoeksters wisselden met een 6-8 voorsprong van kamp. Medina sloeg een kleine kloof en wanneer Vandenbranden moegestreden enkele malen bui ten smashte was er niemand om haar rol over te nemen, zodat de set naar de gasten ging. Het wordt voor Temse bijzonder zwaar om de volgende ronde te bereiken. Bij de Waaslanders is alle hoop nog niet vervlogen. Derde Provinciale VC Buggenhout 3 Oudegem2 Het lag in de lijn der verwachtin gen dat het treffen tussen Bug genhout en Oudegem een span nende bedoening zou worden en spanning was er tot de laatste bal. Volgens velen was het echt spijtig dat voor een dergelijke wedstrijd tussen twee evenwaar dige ploegen er een winnaar moet zijn. Een gelijkspel kan nu eenmaal niet in volleybal. Vroeger kon men nog eens van een spannende vijfde set spre ken maar nu met de tie-break is de spanning eraf en kunnen we nog van een dubbeltje op zijn kant spreken. Ook de toeschou wers hebben er niets meer aan en voor de spelers is er in de eerste plaats het koncentratie- vernes dat parten speelt. Te Buggenhout werden de sets om beurten aan elkaar toegewe zen. Zowel Buggenhout als Ou degem namen afwisselend de bovenhand en de winst was dan uiteindelijk voor nieuweling VC Buggenhout, dat wel zeer geluk kig was met de zege. Trainer-coach Veldeman blijft toch met beide voeten op de grond. Het is voor hem een mooi begin maar hij weet dat de korn is en metzijn team is het toch nog wat zoeken naar de juiste spelers op hun juiste plaats en ook om gekwetste spelers door een evenwaardige speler te ver vangen. Toch is hij tevreden met de gang van zaken. Er is een goede geest in de ploeg, waarin iedereen voor iedereen speelt en wanneer dat blijft kunnen de resultaten niet uitblijven. Dat ziet men nu al wedstrijd na wed strijd. Andre mtm' Eerste Viv Divisie DEINZE 3 SPECTRUM MOERBEKEWAAS 0 (15-11, 16-6, 15-6) Een nog steeds met blessure af te rekenen bezoekende ploeg kon tegen een enthousiast spelende thuisploeg weinig inbrengen. En kel in de eerste set kon Moerbeke lang stand houden en dit dank zij hun ongebreidelde kamplust. Maar vanaf het begin van de twee de set dikteerde Deinze de wet. Met veel aanvallen door het mid den smoorde de thuisploeg elke poging tot heropstanding van de suikerjongens. Tweede ViV divisie BORNEM 1 V.K. AALST 3 (11-15, 7-15, 15-10, 11-15) Aalst is vlug over zijn vernederen de nederlaag te Maldegem heen. In alle onderdelen lagen de V.K spelers onder en de ajuinen twij felden er dan niet aan dat Malde gem een ernstig kandidaat is voor de titel. De Aalsterse ploeg had ook de kalendermaker niet mee dit seizoen. Op vijf wedstrijden moesten ze niet minder dan vier verplaatsingen afwerken. Voor hun laatste verplaatsing had trai ner-coach Jeroen Coops, vertrou wen geschonken aan Mare Philips. Zijn inbreng was noodzakelijk. Alleen al zijn inbreng bracht zelf vertrouwen in de ploeg. Hijzelf speelde efficiënt hetgeen in de eerste set resulteerde in een 1-8 voorsprong. De gastheren kwa men nog terug tot 9-10 maar met het uitstekend blokwerk van Ives De Coocker hadden de thuisspe- lers geen schijn van kans. Het sublieme werk van spelverde ler Pascal Boeykens tijdens de tweede set was er de oorzaak van dat de thuisspelers van het kastje naar de muur gespeeld werden. Na een gelijkopgaande beginfase van de derde set viel Pascal Boey kens uit met een heup-blessure en hij diende noodgedwongen ver vangen worden door Philip Dhooge. De aanpassing met de nieuwe spelverdeler vroeg de no dige tijd en Aalst kan nog tot 13- 10 aanklampen voor het te begeven. Zelfs met een minder goede spel- verdeling tijdens de vierde set kon Aalst tot 2-7 uitlopen. Nadat de thuisploeg bij 9-9 op gelijke hoog te kwam gingen de aanvallers bij de gasten niet meer in de fout. Een zo broodnodige zege, de eer ste en dit seizoen was binnen. Het volgend weekeinde wacht Aalst een dubbele opdracht in het raam van hun Bekerkampagne. Zaterdag moeten ze in het raam van Oostvlaamse beker naar het Waasland waar partij gegeven wordt tegen Kemzeke, leider in de derde en op zondag ontvangt Aalst voor de Belgische Beker Sialco Menen (eerste divisie). De wedstrijd vangt aan om 17 u. en dit is een haalbare opdracht. Derde ViV divisie MELVOCMELSELE 3 HUIZINGEN 0 (16-14,15-6, 15-10) Sinds het aantreden in de ViV reeksen behaalde Melsele voor het eerst een 3-0 zege. In de eerste set geraakten de gastheren aan een 13-8 voorsprong, maar de Brabanders bogen hun achter stand om bij 13-13. Een goed spelend Melvoc kwam dan even in moeilijkheden maar herpakte zich op het juiste ogenblik om setver- lies te vermijden. Vanaf de tweede set pakte De Witte en Bert Van Mele met har de opslagen uit. De verdediging van Huizingen kwam hierdoor zo danig in de problemen dat er van kombinatieaanvallen nog weinig sprake was. Melvoc speelde hier door het spelletje van kat en muis met zijn tegenstander. De bezoe kers konden nog enkel skoren en dit dank zij de persoonlijke fouten van de thuisploeg. V.C. KEMZEKE 2 NIVOKNIEUWKERKEN 3 (15-6, 6-15, 15-6, 9-15, 13-15) Deze derby lokte zo'n tweehon derd volleyliefhebbers naar de Kemzeekse sporthal. De wed strijd kende een wisselend verloop. Kemzeke nam de beste start en de opgelopen achterstand kon Nivok niet meer wegwerken. De thuis ploeg ging naar een vlotte eerste dcelzegc. De tweede set gaf een omgekeerd beeld van de eerste. Onder impuls van Kurt Heyman gingen nu de bezoekers naar een vlotte setwinst. De derde was het evenbeeld van de eerste met Fred dy De Mey van Kemzeke in een vedettenrol. Nieuwkerken nam de vierde set voor haar rekening en in de vijfde set gaf het blokwerk van Nieuwkerken de doorslag. Nieuwkerken ging dus verrassend winnen bij leider Kemzeke. De overwinning kan niet als gestolen beschouwd. Een goede kollektie- ve prestatie van Nieuwkerken. Eerste provinciale DENDERLEEUW SIGIVOK ST.-GILLIS-WAAS (15-8, 8-15, 5-15, 6-15) De thuisploeg startte er goed. Hei verraste de bezoekers met spron- gopslagen zodat de aangesmeerde achterstand in de beginfase vaa deze openingsset opgelopen nooit meer kon gedicht worden. De be zoekers kwamen op het einde van de eerste set maar tot hun maal spel. dan pas waren ze ovet hun verbazing heen en was de organisatie op punt. Vanaf de tweede set liep het fout bij de thuisploeg, vooral in receptie werd er gefaald. Een er varingrijk Sigivok maakte hier handig gebruik van om de tegen stander in een wurggreep te hou den. Met efficiënte volleybal werd een verdiende 1-3 overwinning behaald. Tweede provinciale KANGOEROES AALST 1 BORSBEKE 3 (10-15, 5-15, 15-5, 5-15) Tegen een topploeg uit tweede provinciale Borsbeke speelde Aalst te onstandvastig om een bedreiging te vormen voor de gas ten. Nochtans begon Kangoeroes ijzersterk aan deze ontmoeting. De thuisspelers wilden laten ziei wat ze waard waren en ze verras ten wel degelijk hun tegenstander want ze konden tot 10-6 uitlopen. Maar zo goed als ze begonnen waren, zo slecht speelden ze eindfase. Kangoeroes kwam niet meer tot skoren en bezoekers gin gen in één ruk naar 10-15. Alweer een goede start in de tweede set maar ze konden geen continuïteit in hun spel leggen. Via 3-0 werd het uiteindelijk 5-12 vooraleer Borsbeke afrondde. Tijdens de derde set konden we het echle Kangoeroes aanschouwen. Na een gelijkopgaand begin tot 5-4 kon Aalst wel hetzelfde spclniveau aanhouden en hun tegenstander met verstomming slaan. De her opflakkering bracht niet lang baal bij want in de vierde set ging Kangoeroes opnieuw kopje ondef. De Kangoeroesspelers kunne» geen lijn leggen in hun spelpa- troon. Tot zolang zal het knokken blijven voor iedere overwinning. Derde Provinciale Volleybal. Madavoc - Oostakker 3-0. Het Hamse blok De Clercq-Van de Sande in aktie (vh) Volleybal. Conny Creyelman speelt zich bij V.C. Buggen hout geregeld in de kijker (a) Derde Provinciale dat ze bleven vechten ook wan- Bugenhout 3 neer ze op grote achterstand ge speeld werden (10-2). Door ach ter elke bal te blijven aanhollen kon Heusden het nog wel even rekken, maar Buggenhout kon het niet meer bedreigen en het team van coach Thienpondt mocht zijn zoveelste zege note ren. Voor echt te kunnen zien wat dit Buggenhout in zijn mars heeft wachten we op een sterke re tegenstander. Andre Heusden Lebbeke Volleybal. Madavoc - Oostakker 3-0. Met deze mooie smash kan De Clercq scoren (vh) Een goede wdstrijd van de thuis ploegdie wel twee maten te sterk was voor een moedig Heusden, dat weinig meer dan verdienste lijk weerwerk kon bieden. Bug genhout, zeer sterk in de aanval, wist deze aanvallen telkens in punten om te zetten. Heusden toonde zich goed in lage verdedi ging en de opslag telkens bij het begin van een set maar nadien bleef het in gebreke. Het teveel aan persoonlijke fouten deed de bezoeksters uiteindelijk de das om. Buggenhout pakte weer uit met schitterend kombinatie-volley- bal en om beurten werden de Buggenhoutse aanvalsters aan gespeeld en Mie Van Den Broeck - Lut Albrecht en Conny Creyle- man haalden telkens vernieti gend uit. Ze werden in die perio de dan ook uitstekend bediend door wat we wel mogen schrij ven de beste passeur uit de reeks. Erica Albrecht, die het ook hoger nog kan waarmaken. Het strekt de bezoeksters tot eer Een goede wedstrijd op Heus den, waar Lebbeke te gast was en waar uiteindelijk een tie-break moest beslissen. Beide ploegen hebben er zich ingespannen om goed volleybal voor het voetlicht te brengen. Tegen een zeer hoog tempo zorgden beide ploegen voor een schitterende eerste set, die door de thuisploeg met 15-10 werd gewonnen. De thuisploeg snakte even naar adem en Lebbeke maakte daarvan gebruik om in geentijd tot 2-7 uit te lopen. Enkele wissels bij de thuisploeg brachten geen aarde meer aan de dijk en Lebbeke maakte uit: 1-1. Ook in de derde set was Lebbeke de betere ploeg en Heusden kon tot 5-5 niaar moest de winst uiteindelijk toch aan een dolge lukkige bezoekende ploeg laten. Men heeft te Heusden kunnen genieten van een spannende even aansluiting krijgen op 8-9 Pa,1ii vollcybal dk, vooral gcken' maar de bezoekers gingen door merk' werd door lange rally sen en stevenden op setwinst af: l -2. 'ntensie^ verdedigingswerk. De Lebbeekse jongens staken al Daf'o™?™ <te bezoekeB de hand uit naar vlotte winst z'cb duidelijk de beteren, ben coen zij in de vierde sel op 13-14 8<>«k wedstrijd van de Lebbeek- sctbal kregen maar misten. se Ploe8 e" vraaSteen "'tblin- Hcusden liet niet af en tocht wijten wc naar Jan Vie- terug, stelde eerst gelijk en profi- ^ndeels. teerde van koncentratieverlies De P'oef>: 0"us- Vierendeels, bij Lebbeke om de set binnen te Ikrckhove, J- Pieters, E. De halen met 16-14. Een aangeslagen Heusden kon in de tie-break nog aanklampen Smedt, Mare Vierendeels. Andre Het wordt nu wel wachten tot de andere topploegen partij moet ge geven worden om echt te wetct wat dit zestal in de mars heeft. Tweede ViV Divisie 1 zege Een te overmoedige Wase Melsele kon in de eerste set tot 0-4 Borsbeke is een van de zwakkt RINIU «SINT Miin a ac Ploe8> wan' de Westvlaamse meis- uitlopen, maar dan was hun liedje broertjes uit de reeks en is geen ïrriïï i j" berusten rccds in de neder- u"8ezongen' Bij de tegenpartij goede waardemeter. De eerste sd BKEDENE 3 laag, konden alsnog in de wed- orkestreerde de spelverdeelstcr duurde amper een goed kwartier. (12-15, 15-5, 15-9, 11-15, 15-17) s"'id komen. De vijfde sel was zoveel beier haar ploeg zodanig Een rommelig spel van de beaotl- Een heel spannende wedstrijd in hcd 'P«i™nd, met een gelijkop- dat Melsele veel te zwak uitviel. sters. De tweede set duurde i» 1 - k" "i~l- ®~l- langer en dit mede het feit Borsbeke alle moeite van de rcld deed om aan te klampen Hetgeen in de hand gewerkt werd door de thuisspcelsters die er lo om bijstonden. De derde set war het evenbeeld van de eerste set zodat Kangoeroes de wedstrijd ze gevicrend afsloot. d. sporthal Dc Witte Molen. Dc Derde Pro™ciale gasten haalden vrij vlot de eerste Krec8 ne' e1rs' 'wce setoaiten in set binnen. In de twee volgende de banden die ze onbenut lieten, sets stond er op Klaasjes geen Eerste provinciale maat op hun meesterschap. Een 1 vlotte winst werd dan ook be- ZULTE 3 haald. In de vierde set leidde AVO MELSELE 0 Sinda met een 9-4 voorsprong en /15.11 15.5 15 dit met een riant uitzicht op een 3- KANGOEROES AALST 3 BORSBEKE 0 (15-7, 15-13, 15-5) De dames van Kangoeroes blijven ongeslagen. De ploeg behoort wel tot de kopploegen van de reeks.

De Voorpost | 1989 | | pagina 28