Beresterk Sint-Niklaas .NCÉWALLE U W 'MWCU/bS André Van Maldeghem KAVD gehalveerd in de wei Bezoekers bij de keel gegrepen Trainersbabbels Ned Bulatovic PORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendennonde. Tel. 05321.40.60 MlTuUtltu, ,knmf ISBffl NiKlfeA Sint-Niklaas - Eendracht Aalst 1-1 De Sint-Niklase trainer was duidelijk een gelukkig man toen hij ons vrij vlug te woord stond na de wedstrijd. 'Wij hebben gedaan wat we konden tegen een op papier sterkere tegenstander. Ik moet onmiddellijk heel de ploeg feliciteren met haar geleverde inspanning. Vooral het trio Maes, Everaert en De Waele was pure klasse. Als deze jongens zich bij de andere raspaardjes gaan optrekken in onze ploeg, dan staan ons nog mooie momenten te wachten. Het enige probleem is ondanks alles nog de afwerking. Kijk, een week geleden schilderde de pers ons af als een slechtspelende ploeg maar ik zeg het nogmaals indien we op Seraing onze kansen benutten winnen we ginder vlot. Als dit probleem in de toekomst kan opgelost worden, dan zie ik ons zonder problemen door deze kompetitie geraken. Trouwens, hebt ge gezien hoe de ploeg in haar geheel er is op vooruitgegaan sinds de eerste wedstrijd?', lacht een tevreden Bula nog. Wel, we hebben het gezien en we moeten inderdaad toegeven dat Sint- Niklaas gegroeid is. Voetbal. De reserven van Eendracht Aalst (jmh) Denderleeuw - KAVD 1-1 De Voorpost - 6.10.1989 - 17 Vond van zijn kant dat Aalst een goede wedstrijd had gespeeld met heel wat rijpe doelkansen. Op de vraag wélke kon André er twee opnoemen... 'Het was een fel betwiste wedstrijd waarin de thuisploeg geen normaal voetbal toeliet. Kort op de man spelend werden alle aanvalsgolven in de grond geboord. Verder was volgens de Aalsterse trainer de zwakke tweede helft te wijten aan het feit dat Limpens gekwetst uitviel. Hierdoor kon Sint-Niklaas het middenveld inpalmen en de wedstrijd zonder kleerscheuren verder uitspelen. Toch moet Van Maldeghem onder ogen zien dat hij nergens in deze tweede afdeling op geschenken zal mogen rekenen, 'Ik ben mij daar van bewust. Waar wij komen worden wij aangezien als dé kandidaten voor de titel en zet de tegenstander zich voor 200 procent in. Ook op Juan Lozano worden meermaals één of twee mannetjes ge plaatst. Voorlopig kon Chunga daar nog niet van profite ren maar in de komende weken moet dat toch ook wel loslopen', aldus nog Van Maldeghem. Of Mandiangu nu terug in de kern zal verschijnen na deze aanvallend mindere wedstrijd kan nog niet bevestigd worden. KAV Dendermonde be haalde een punt in Dender leeuw en daar is men in paars blauwe middens tevreden mee. De Baere en zijn maats 'j kregen te maken met een i tegenstander die zich volledig inzette en zich achteraf de i dekoratie 'goed gespeeld' op hing. Dendermonde heeft niet zijn sterkste wapens kun- nen hanteren. Naast Philip Segers en Dirk Van Nieuwen- j huyse, die er in deze kompeti- tie nog niet bij waren, ontbra- ken nu ook Hugo De Schrij- j ver, Steeman en Manu De S Coninck. Voeg daar aan toe i dat Mare Cooreman op halve kracht aan de aftrap ver- 3 scheen. i 'Gelet op die omstandighe den zijn we dan ook tevreden met een gelijkspel wat achter af bekeken de juiste weergave was van een wedstrijd die doorgaans een gelijkopgaand verloop heeft gekend, zegt voorzitter Jef Nijs. We deden beroep op de jongeren en junior Marco Pfaff bracht in de eerste helft de openingstreffer tot stand. Peter Moreels had zijn aan deel in de voorbereiding. De thuisploeg liet zich niet onbe tuigd en doelman Kurt Van Meirvenne heeft een paar keer de handen uit de mou wen moeten steken. Na de hervatting verscheen de ge lijkmaker op het bord. Het daaropvolgende kwartier heb ben we sterk gespeeld en het overwicht afgedwongen. La ter in de match kwam de thuisploeg opzetten zonder dat we in verlegenheid wer den gebracht. In de loop van de tweede helft viel Guy De Baere nog uit door een ver wonding. Al bij al zijn we opgetogen met de huidige gang van zaken. Een punt op verplaatsing was in deze om standigheden zeker een over winning waard. Het komt er nu op aan om snel de gekwet ste voetballers te rekupereren want er staan belangrijke op drachten op de dagorde. (E.O.) Sint-Niklaas - Eendracht Aalst 1-1. Cornet is eraan voor de moeite. De Aalsterse doelman was klemvast (dw) Sint-Niklaas - E. Aalst 1-1 Eendracht Aalst is in Sint-Niklaas goed weggekomen. Ned Bulatovic, de oefenmeester van de thuisploeg, was Eendracht gaan scouten tijdens de oefenwedstrijd tegen Heirnis Gent en stelde in de loop van vorige week een taktisch plan op dat Aalst als het ware wurgde op het middenveld en waarbij de spitsen van dichtbij werden geschaduwd. De jonge Everaert kreeg als opdracht Loza no geen vierkante meter ruimte te laten, terwijl Maes de veelbesproken Chunga voor zijn rekening nam en Lacroix zijn opponent Wittebole weinig bewegingsvrijheid liet. Aalst kreeg dus praktisch geen uitgespeelde kansen, die van Mariman even vóór rust buiten beschouwing gelaten. Miste de wedstrijd tijdens de eerste helft vooral ritme, en was er nauwelijks enige diepgang te bespeuren, dan kreeg de thuisaanhang na de kampwisseling de volle gelegenheid om zich op te warmen. Aalst scheen zich aan de vroege treffer van Derijck te kunnen optrekken, maar nadat negen minuten later Sint-Niklaas op gelijke hoogte kwam was er van de zogenaamde vedette-ploeg, naam waarmee Eendracht wordt bestempeld, nog nauwelijks sprake. Vooral nadat Limpens door een voetkwetsuur was uitge vallen, deemsterde het bezoekend team totaal weg rond de middencirkel en kreeg het aanhoudend last met een sterk gemotiveerd Sint-Niklaas dat zijn entoesiasme en de drang naar de overwinning overvloedig demonstreerde. Het werd vooral gedurende de laatste twintig minuten een doorlopende demonstratie van de Klaasjes, die een paar keer met pech hadden af te rekenen om de Ajuinen definitief de das om te doen. Stephanc Dc Maere's naam stond niet op het scheidsrechtersblad. Dat verwonderde ons vermits oefenmeester Van Maldeghem hem had vermeld als bankzitter ingevolge de maiden-match van Jan Poortvliet. Voorzitter Eric Goethals had een disciplinaire maatregel getroffen van één weekend tegenover de Waas- lander omwille van zijn krasse uitlatingen in bepaalde media en zijn misplaatste houding tijdens de trainingen. De Eendrachtpresident hoopt dat hij maandag opnieuw op de trainingen zal verschijnen met een positievere instelling. Oefenmeester Van Maldeghem van zijn kant bekeek de esbattementen van zijn poulains als volgt: 'Het was langs weerskanten een zeer gesloten wedstrijd. Er werd enorm kort op de man gespeeld. Niettemin heeft Sint-Niklaas de helft van de inzet ruim verdiend omdat het ons na de rust onder zware druk wist te zetten, ook al omwille van het feit dat Luc Limpens momenteel een van onze sterkste spelers, geen steun meer kon brengen voor Chunga en Co. Volgens mij een juiste uitslag.' Dat laatste werd door Bulatovic tijdens de traditionele perskonferentie fel in twijfel getrokken en de Zuidslaviër had zeker geen ongelijk. Sint-Niklaas - Eendracht Aalst 1-1. Ook deze achterwaart se kopstoot van de goed spelende De Waele bracht geen aarde aan de dijk (dw) kaartje afgeven dat getekend kwam alweer bedrogen uit want de enige die waarschijn lijk geslacht werd was de los gelaten haan die de wit-zwar- te supporters tijdens de rust op het terrein gelaten hadden. Dit diertje zorgde voor enige afleiding in deze wedstrijd die plots ontplofte, nog in de eer minuut van de tweede helft. Joris Cornet liet eerst nog een glimp zien van zijn talent, nummertje waar zelfs Lozano met bewondering naar keek. Maar waar Juan nog meer naar keek was het eerste doelpunt voor zijn ploeg in deze wedstrijd. Op de 49e minuut mocht een hoekschop getrapt worden en doelman Laurs reageerde niet aan de tweede paal waar Mil- ko De Rijck zo maar mocht inkoppen. Everaert redde nog wel met het hoofd maar de grensrechter had de bal wél over de lijn gezien. Meteen dus 0-1 voor Aalst, dat samen met de supporters gelanceerd leek. Maar Aalst kon de thuisploeg nadien niet uit ver band spelen. Alvorens een uur verstreken was, kon de thuisploeg zelfs op gelijke hoogte komen. Kanu diende Verschelde af te stoppen en kreeg hiervoor een vrije trap én een gele kaart tegen. Eve raert nam die vrije trap en vond opnieuw Verschelde die werd door het duo Quintelier- Cornet. Joris kwam centime ters tekort om het schot van Peter voorbij De Schrijver te doen belanden. Dan nam Lo zano even de bal aan maar a dadelijk bleek dat Hans Eve raert zijn opgelegde taak ter harte nam. Hij liet de ex- Anderlechtster geen millime ter spelgelegenheid en Juan moest zich in deze beginfase beperken tot enkele een-twee bewegingen met De Wolf of Chunga die zich ongeveer in dezelfde positie bevonden als hijzelf. Van mooi voetbal was geen sprake gedurende het openingskwartier waarin Da niël Maes en Keppens zelfs hun verdedigende stelling ver lieten om aanvallend iets in elkaar te proberen steken met Cornet of Verschelde. Tot aan het halfuur bleef deze spelstijl te zien en zowel de bezoekende aanhang als het thuisorkest probeerden wat leven in de brouwerij te bren gen. Na een halfuur dan toch enkele flitsen van Eendracht Aalst, waarvoor we tenslotte gekomen waren. Op een hoge voorzet ging de anders zo se- kure Gino Nijs onder de bal door en de goed Geert Mariman kon het leder meepikken. Hij besloot in het zijnet zodat deze kans niets Voetbal. Poortvlietde Ne derlandse aanwinst van Eendracht Aalst (jmh) opleverde. Hetzelfde ook met verlengde tot bij Keppens die CHunga die in samenspel met dan weer met een erg kaprio- Lozano enkele hoekschoppen wist af te-dwingen maar de Sint-Niklase afweer kon alles wegwerken. Op de 32e mi- wat hij nog allemaal in huis heeft. Of Maes, Everaert of De Wachter nu in de buurt waren, het liet hem allemaal koud want hij speelde ze alle drie meerdere keren op een hoopje. Eindelijk. Het stadion op volle toeren en toen thuisver- dediger Daniël Maes (bere sterk) nog eens ten aanval trok konden die van Sint-Ni- klaas zich laten horen want Maes werd door De Wolf zon der meer gepakt. Scheids rechter Meese oordeelde ech ter dat hier geen kaart diende getoond te worden. Om deze eerste helft te besluiten kon de thuisploeg nog in extremis aanspraak maken op een mooie gelegenheid toen ras paard je Cornet, goed aange- slag mochten gaan rusten. Voetbal. Luc Keppens kon De gelijkmaken voor Sint-Ni- klaas (dw) lerend schot doelman De Schrijver versloeg, 1-1. thuisploeg dolgelukkig tuurlijk en het dient gezegd ze enige wijziging mag bij dit nuut echter liet balvirtuoos dat het in het laatste halfuur getalenteerde Aalst geen ne- Juan Lozano nog eens zien allemaal Sint-Niklaas was wat faste invloed hebben want an- de klok sloeg. Vooral via een ders zouden er in de toekomst ongrijpbare Bart De Waele wel meer punten kunnen ver die de hele linkerflank voor loren worden wanneer één ti tularis uitvalt in een wed- zijn rekening nam wist Sint- strijd. Feit was overigens wel Niklaas slag om slinger uit te dat Aalst op het middenveld breken. Aalst-doelman De deze slag verloor en Sint-Ni- Schrijver kwam onder druk te klaas met De Waele, Quinte- staan toen een driehoekje lier en De Wachter daar juist Cornet, Quinteljer en De de basis legden van hun suk- Wachter plots afgewerkt werd sesrijke tweede helft. Cornet met een vluchtschot van Erik had dan ook de laatste kans Lacroix. De vuisten van de van de wedstrijd met een for- Aalsterse portier zullen op se kopstoot maar het leder deze fase wel geschroeid heb- liep voorlangs het doel van ben. Meer zelfs, De Schrijver Hans De Schrijver die in deze had het geluk aan zijn kant tweede helft heel wat meer toen op de 70e minuut Droe- werk diende op te knappen ven een 'kopbal van De Wach- dan zijn opponent Laurs. ter op voorzet van - natuur- Geen wonder dat na het laat- lijk - De Waele van de lijn ste fluitsignaal van de ref er kon wegwerken. Amper één terug de sfeer van de grote o o. minuut later Cornet in het dagen heerste bij de thuïs- speeld door Verschelde, zich offensief nog maar eens afge- ploeg en dat Aalst nog gehik- knap wist vrij te draaien en zonderd door De Waele. Joris kig was dat het een puntje naar doel schoot. Daar zat De besloot nipt naast maar geen kon meepikken bij de beren Schrijver al op het verkeerde nood want op de 76e minuut die zeker hun klauwen heb been maar met een uiterste gaf Bart De Waele op links ben laten zien. reflex wist hij de bal toch nog nog een nummertje ten beste. Sint-Niklaas: Laurs, Nijs. te bemachtigen zodat beide Hij schakelde twee-drie Aal- Everaert, Maes, Keppens. De teams met een scoreloze uit- stenaars uit, gaf gepast naar Waele, De Wachter, Quinte- Verschelde die naast kopte, lier. Verschelde, Cornet en Alweer een mooie mogelijk- Lacroix heid weg voor een losgeslagen Eendracht Aalst: De Schrij- thuisploeg. Verzachtende om- ver, De Wolf, De Rijck, Lo- standigheid voor al dit thuis- zano, Limpens (68' De La- geweld zocht Aalst in het feit thouwer), Wittebole, Mari- dat op het middenveld Luc man, Droeven. Chunga. Ka- Limpens met een kwetsuur nu en Poortvliet, diende af te haken. Doch de- Marc Stevelinck Ongrijpbare Bart De Waele Wie dacht dat Sint-Niklaas in de tweede helft naar de slachtbank zou geleid worden I Voetbal. De reservan van SK Sint-Niklaas wonnen op Aalst met 1-2 (mjh) Het was al een aantal jaren geleden dat men op Sport kring Sint-Niklaas nog zulk voetbalfeest had meege maakt. Naar schatting 6000 supporters waren aanwezig op het domein Puyenbeke om deze Oostvlaamse derby tus sen het pas gepromoveerde Sportkring en 'titelkandidaat' Eendracht Aalst bij te wonen. Het merendeel van die sup porters kwam uiteraard uit de karnavalstad, dat leed geen twijfel toen, nog voor de af- trap, het wit-zwarte legioen liet horen dat zijn favoriete ploeg hier wel eens de 'beren' zou kunnen temmen. Wel, het is anders uitgeval len voor de duizenden Aaist- supporters want het zwak geachte Sint-Niklaas bleek achteraf niet zo maar een meelopertje te zjn. Als er een ploeg de zege verdiende dan was dat wel de thuisploeg die gedurende heel de tweede helft de bezoekers in haar greep hield. De alom gevrees de Juan Lozano zat in de greep van een verbijsterend goed spelende Hans Everaert terwijl een andere Aalst-ve- dette, Moses Chunga, geen duimbreed toegift kreeg van Daniel Maes. Daar zat Sint- Niklaas al goed en toen de bezoekers nog opteerden om nieuweling Poortvliet als laat ste man in te schakelen, waar door aanvaller Mandiangu uit de kern verdween, kwam Aalst aanvallend bijna niet aan de bak in een zinderend Puyenbeke. Gesloten eerste helft Bij Aalst had De Bruycker verstek moeten geven en hier door kon Kanu in de basis blijven als verdediger. Deze kleurling had het de eerste minuten niet onder de markt toen Sint-Niklaas verrassend kwam dreigen met twee hoek schoppen. De thuisploeg, bij wie een uit form zijnde Fran- Sint-Niklaas - Eendracht Aalst 1-1. Terwijl De Wolf en De co Pirelli niet in de basis Rijck toekijken kopt Piet Verschelden naar het Aalsterse stond, kon na vier minuten doel. Maar ook toen was het niet raak (dw) een eerste maal haar visite-

De Voorpost | 1989 | | pagina 33