Moeilijke tijden voor Robur Moerzeke Anthuenis' counter spelletje klopte als een bus Punt stelt VW Hamme tevreden Explosief slot Zaterdagavond is Club Brugge te gast Eendracht Aalst Winnen, geen andere keuze Selekties Winnen een must voor VW Hamme Handbalkalender 18 - 6.10.1989 - De Voorpost Germinal Ekeren - Beveren 3-0 Tegen een goed aansluitend en bijzonder beweeglijk Ekeren liep SK Beveren een onverwacht zware nederlaag op. Natuurlijk was er het effekt Desaeyere. vorig seizoen nog trainer op Freethiel. Natuurlijk speelde Jean-Marie Abeels uitzonderlijk sterk maar bij geel en blauw had niemand echt een aanvaardbare reden voor de totale off day. Na de goede prestaties tegen Kortrijk en Gent en met een plaats bij de subtop van ons nationaal voetbal dacht iedereen een van vertrouwen blakend Beveren op Ekeren te zien. De elf van Rik Pauwels liepen er echter 90 minuten lang voor spek en bonen bij. De beste man in de Wase voetbalkringen was nog Tony Herreman die in de eerste periode een tijdlang het middenveld wat kon stofferen. De rest liep er toen al zonder motivering en blijkbaar erg zenuwachtig bij. De tegenstander had het trouwens bij de rust al kunnen uitmaken. Trainer Rik Pauwels was maandag nog niet bekomen van de oplawaai... 'Jammer toch, na die goeie wedstrij den. We moeten trachten deze week weer het vertrouwen aan te scherpen', dacht Rik. Geen van de spelers werd persoonlijk geviseerd wanneer de trainer zei: 'gewoon lamlendig, deze week moet hier hard gewerkt worden'. SK Beveren staat na de nederlaag op Germinal hopelijk weer met beide voeten op de grond en dat lijkt met de komst van Qub Brugge ook een goede zaak. Tegen het sterk gesloten Club van Georges Leekens moet Rik Pauwels een tegenzet zoeken. Met de spitsen die zondag namiddag op Ekeren ronddwaalden, wordt dat moeilijk. Met een Bevers voetbalgeheel dat als één blok blijft knokken krijgt op Freethiel elke ploeg het moeilijk. Zaterdagavond weet Club Brugge welk Beveren het tegenkrijgt. De Wase voetbalkassier zag de nederlaag op Ekeren ook maar met lede ogen aan. De verwachte topper Beveren-Qub Brugge heeft niet direkt een invloed meer op de top van de rangschikking. Hugo Aerts Beerschot - Lokeren 2-3 kend werk geleverd, hoewel Naudts tien minuten voor tijd van het veld moest wegens een verrekking in de kuit. De strijd was toen echter al ge streden.' Volgende week moet Loke ren in het veld tegen Standard Luik. dat dit seizoen onder maats presteert. Wie weet zit er voor de thuisploeg opnieuw een overwinning in... Robur-Temse2-4 een derde keer tot scoren. De Het ziet er naar uit dat leider Freddy De Maere. Robur Moerzeke hard zal Nu moet ik hier dadelijk spelers hebben zich door die moeten knokken om eerste- aan toevoegen dat Temse onverwachte opdoffer niet la- provincialer te blijven. An- geen onaardige indruk liet en dermaal gingen de blauwwit- in de algemene rangschikking ten op eigen veld de boot in, mijn inziens is ondergewaar- nadat ze eerst een voorsprong deerd. Ik denk dat deze ploeg hadden gerealiseerd. Gebrek snel een opgang zal realise- aan maturiteit, ondervinding ren. Wij verwierven na tien of talent? Voorlopige vaststel- minuten een voorsprong uit ling is dat Robur Moerzeke een kombinatie tussen De één van die zwakke broertjes Malsche en Wuytack. Tijdens vaardig zijn. Iedereen is tot is in de hoogste provinciale de eerste twintig minuten wa- het uiterste gegaan. Realiteit afdeling. Uiteraard kan het tij ren we trouwens meester van nog altijd keren. Bovendien is de situatie. Nadien begon de kompetitie pas aan de Temse aan een offensief dat gang. Het is dan ook niet pijn deed. We hebben voorde aangewezen om voorspellin- rust twee doelpunten moeten gen te maken of besluiten te toestaan. De tweede helft be trekken. gonnen we met veel moed en We hebben niet slecht ge- overtuiging maar dat zijn voetbald. Er werd bovendien blijkbaar onvoldoende fakto- inzet getoond maar langs de ren om in eerste provinciale andere kant ontbrak het ons punten te winnen. Tegen de aan wat geluk, oordeelt klub- gang in kwamen de bezoekers Tegen een onkennelijk twee buffers op het midden- er meer in zat. De paarswitte Ook de twee buffers (Naudts zwakke thuisploeg slaagde veld, Stalmans en Naüdts. aanvalsgolven rolden over het en Stalmans) hébben uitste- Daamaast staat één van Lo- hoofd van de Lokerse defen- kerens belangrijkste spelers, sie totdat opnieuw Arinaldo Patrick Van Veirdeghem. In Pereira er in de 63e minuut 2- de verdediging tenslotte vin- 2 van maakte. Anthuenis be den we natuurlijk Geens, Pier wees toen eens te meer zijn minuut later was het weer Janssen als centrale figuur taktisch vernuft, door Mesza- raak: Taibi - die alleen voor met naast hem 'Bosmans ros in te brengen voor een (zoals gezegd belast met het niet al te best spelende Ludo bewaken van Tahamata) en Geens. Dat dit een goede zet Schoofs. Het sluitstuk van de was. bleek al vlug. Beerschot, verdediging is dan Danny op dat moment nog steeds de D'Hondt. Dit elftal blijkt in betere ploeg, moest een on- staat te zijn moeilijke tegen- waarschijnlijk zware klap in- standers het hoofd te bieden, kasseren. Een steeds op dc Tijdens de tweede helft zoii loer liggend Lokeren maakte Standard Luik de match echter nog een paar dankbaar gebruik van onge- traliseren van Tahamata door keer kantelen. Niemand, ook lukkig balverlies van N'Gom- een efficiënt spelende Bos- de supporters op het Kiel bo. De pas ingevallen Mesza- niet, had kunnen vermoeden ros leverde een gemeten schot wat er nog zou gebeuren, af, dat perfekt in de beneden- Toen Pereira er in de 46' hoek van het Beerschot-doel inkwam, deed hij dat ip een terechtkwam (2-3). rommelig en ongeïnteresseerd Lokeren stond dus opnieuw geheel. Onder impuls van de- op voorsprong. Met nog am- ze jonge (18) Braziliaan, be- per een kwartier te gaan werd gon de thuisploeg beter te al snel duidelijk dat de triko- kombineren en slaagde ze er lores enkel het spel moesten zelfs in om kansen te kreëren. kontroleren. Beerschot speel- Na%zes minuten in de tweede de opnieuw zoals tijdens de stelling was zowat dezelfde als helft was het al raak. Op aan- eerste helft, slordig en onge- tegen Sint-Truiden de week geven van Daerden (die een ïnteresseerd en Lokeren kreeg hoekschop doorkopte) scoor- n0g een paar kansen. Mesza- de Pereira. De 1-2 stond op ros kon er echter geen ge- het bord en Beerschot zag dat bruik van maken om de Lo kerse (over de hele lijn toch wel verdiende) overwinning meer glans te geven. Na de wedstrijd was trainer Anthuenis vanzelfsprekend in zijn nopjes: 'Met de moeilijke weken die ons nog te wachten staan, is deze zege een serieu ze opkikker. Met mijn beslis sing om Bosmans als waak hond op Tahamata te zetten, heb ik alleen gedaan wat elke trainer zou doen, die tegen over Beerschot komt te staan Lokeren erin om nog voor de rust op een quasi-veilige 0-2 te komen. In de 37e minuut kop te Samson een voorzet van Van Veirdeghem binnen. Eén doel verscheen - werd door de Beerschot-doelman getor pedeerd met een strafschop als gevolg. Daknams sterke man, Pier Janssen, klaarde de klus en Lokeren kon gaan rusten met de 0-2 op het bord. Deze voorsprong was zeker mee te danken aan het neu- mans. Dit onschadelijk ma ken van Beerschots belang rijkste pion was natuurlijk één van de' prioriteiten van oefenmeester Anthuenis. Toch was niet enkel de on mondigheid van Beerschot verantwoordelijk voor de 0-2. Lokeren speelde een snelle eersje helft, met een goed draaiend geheel. De p voordien, m.a.w. Samson en Taibi in de spits, met daarach ter een storende Myyry en de Standard staat in het klasse ment zevende, met 8 punten uit 7 wedstrijden. Op het eer ste gezicht lijkt deze ploeg dus klaar voor een plaats in de subtop maar de recente 2-1 overwinning thuis tegen RC Mechelen was niet bepaald indrukwekkend te noemen. Hoewel de roodwitten vol doende talent in hun rangen hebben (Bodart, Thans. Van- dersmissen. Rosenthal...) sla gen zij er niet in een geheel te vormen. Het is daarom dat de Luikse beheerders Kessler hebben ingehaald. Deze su pertrainer (denk maar aan zijn exploten met Antwerp) lijkt echter ook niet in staat om het tij te doen keren. Standard blijft een groep be gaafde individuen, maar géén ploeg. Al bij al zou Lokeren, dat de laatste weken toch op timaal presteert, in staat moe ten zijn om de Luikenaars puntenloos huiswaarts' te sturen. Tom De Backer ten ontmoedigen. Even zag het er naar uit dat we na de aansluitingstreffer, ook nog de gelijkmaker konden reali seren. Jammer genoeg is het zover niet kunnen komen. Ie mand van onze spelers een steen werpen zou onrecht- dat eerste provinciale zwaarder uitvalt dan ver- wacht. Knokken is het enige P wat we kunnen doen en ho- pen dat we voldoende punten winnen om overeind te blij ven. De kompetitie is nog lang. Het vertrouwen mogen we zeker niet verliezen.' (e.g.) Deinze - VW Hamme 2-2 De ontgoocheling bij VW Hamme is weggespoeld. Met een punt op Deinze is men aan de Durme best tevreden. Rekening houdend met on gunstige resultaten uit het verleden was men niet al te gerust in de trip. ik meen dat we het er goed vanaf gebracht hebben, zegt voetballer Mare D'Hondt. De puntendeling is volgens mij ook gerecht. Niet onbelang rijk is dat we op de achter stand konden reageren. De thuisploeg kwam op voor sprong maar net voor de rust konden we gelijkstellen. Dat was op een kruciaal moment. Peter Van Calenbergh werd de maker van het doelpunt waarin Dirk Van Der Stock een aandeel had bij de voor bereiding. Van Calenbergh zorgde diep in de tweede helft voor een volgende treffer die ons uiteindelijk een punt op leverde. Voordien hebben we een doelpunt moeten toestaan uit een jammerlijke tekortko ming. Het resultaat is niet slecht maar een werkelijk hoogstaande verrichting heb ben we niet geleverd. Ik meen dat we in de voorbereiding beter spektakel brachten. Vraag mij niet hoe het komt dat het nu minder gaat want een verklaring hiervoor heb ik niet. Opmerkelijke vaststel ling is de uitbundige inzet en wilskracht die gedemon streerd wordt. Dit zijn fakto- ren die in de vierde klasse belangrijk zijn. Akademisch voetbal hoort er de dag van vandaag niet meer bij. Het zijn alleen de punten die tellen.' 'We hadden met SK Deinze bepaald geen makkelijke klip te omzeilen, voegt Robbie Nardus eraan toe. De thuis ploeg keek niet op een over treding en in het begin had den we toch even problemen om ons aan die principes aan te passen. In die periode moesten we een doelpunt toe staan. De gelijkmaker net voor de rust vormde een mo rele opkikker. In de tweede helft moesten we in geen en kel opzicht onderdoen. Voet ballend kwamen we sterker uit de verf maar ook wat inzet betreft, lieten we ons gelden. Het punt hebben we zeker niet gestolen. Indien een win naar uit de bus moest komen dan konden wij vast meer aanspraak maken op de volle inzet, besluit de Antwer penaar. Vaak weerkerende vraag is of het new look-VW Hamme over sterkere troeven be schikt ten opzichte van vorig jaar. 'Een belangrijke vaststel ling is dat we gemotiveerder spelen, vervolgt Nardus. Vo rig seizoen werd er niet altijd eendrachtig geknokt. Onder ling kibbelen hoort er niet meer bij, evenmin als onheu se opmerkingen wanneer ie mand wat verkeerd doet. In dat opzicht zijn we sterker gewapend. Ik meen dat we in staat zijn om degelijke resul taten te behalen. Alleen maar jammer dat we twee matchen minder hebben gespeeld dan andere ploegen waardoor we 'op het eerste gezicht' een staartploeg lijken voor wie een blik werpt op de algeme ne rangschikking.' (e.g.) Robur - Temse 2-4. Leo Wuytack scoort het eerste doelpunt vh) Robur - Temse 2-4. De Temse-verdediging was de gevaarlijke Wuytack deze keer te snel af (vh) Eendracht Zele - Club Roeselare 4-1 Met twee treffers in de slot- faze bezorgde Mare Bour- deaud'hui het duel met Club Roeselare een sensationeel slot. Ondanks de afgetekende eindscore kregen de trikolo- res hun vierde seizoensover winning niet op een presen teerblaadje aangeboden. Doelman Deryckere speelde evenals libero Ngandu een onberispelijke partij. Hij ver ijdelde dat Eendracht reeds voor de rust tot scoren kwam maar ging diep in de tweede helft op een 'bal van mira kelman Filip aetinck in de fout. De wedstrijd kantelde defi nitief en kreeg zelfs een ex plosief slot met Mare Bour- deaud'hui als de gevierde held. Een duidelijk opgeto gen trainer Rudy Haleydt, ge confronteerd met andere vi sies over het verloop van de wedstrijd, vond de cijfers geenszins overdreven. 'Het is inderdaad zo dat de beslissen de doelpunten snel na mekaar vielen. Wanneer ik de talrijke kansen die we zowel voor als na de rust afdwongen netjes op een rij zet vind ik de eind- score niet te ruim. Ik kan het voor mijn part ook geen moeizaam bedongen overwin ning noemen. Enkel doelman Deryckere hield ons van een vroege en definitieve beslis sing. Dat hij na een dergelijk vertoon ook eens in de fout gaat mag men hem nauwelijks ten kwade duiden. Eerlijk heidshalve ben ik verrast ge weest over de aanvallende in gesteldheid van Club. Langs onze kant stel ik vast dat de drane om elke week een pres- Eendracht Aalst ontvangt zondagnamiddag, en niet zaterdagavond zoals verkeerdelijk in bepaalde kranten werd gemeld, FC Eeklo, een stevig team dat zondag II. nog Seraing voor een voldongen feit plaatste. Oefenmees ter Van Maldeghem is die wedstrijd gaan bekijken en kwam zeker onder de indruk van de kracht die dit team uitstraalt. Voor de Aalsterse aanhang wordt het tevens een weerzien met René Peeters. Godfried Moortgat en Ro nald Van Peteghem. een trio dat tot verleden seizoen het wel en wee beleefde bij Eendracht. Die mannen zullen zich uiteraard dubbel plooien in het P. Cornelisstadion. alleen maar om te bewijzen dat ze aan de Denderboorden te vroeg werden afgeschreven. In de rangen van Eeklo voetbalt ook een zekere Nigeriaan, Balarabe, een snelle en vaardige knaap die een wedstrijd kan doen kantelen. Ook de 35-jarige Van Haecke blijft in de spits nog een waardevol element en die krijgt op de linkerflank regelmatig een steuntje van De Vlaeminck, die op het verlanglijstje stond van de Een- dracht-top, een transfer die uiteindelijk in de mist ging, Al bij al heeft Eendracht tegen Eeklo maar één keuze: winnnen. 'Inderdaad, zegt sekretaris Van Droogenbroeck. In de huidige situatie mogen voor eigen publiek geen verdere punten te grabbel worden gegooid, willen we niet verder afglijden van de top op de rangtabel. Ik blijf nochtans optimist wat de eerstkomende wedstrijd betreft. We beschikken over een talentrijke ploeg, wellicht met spelers van hetzelfde type. Maar die zullen zich in de loop van de kompetitie wel weten aan te passen aan het spelpatroon dat hen wordt uitgetekend door de trainer. We moeten in ieder geval de match aanpakken zonder stress en de tegenstander onmiddellijk onder druk zetten. Lukken we in de eerste helft een doelpunt, dan krijgt m.i. Eeklo het dubbel moeilijk om nog terug te komen.' Vie Nr slech de. t zege ke d ceeri moe wins kop eind dien mor herp lijkt beu de lukl sprc De 1' Provinciale ri, Tonnelier). KAV Dendermonde Manu De Coninck en Steeman zijn onbeschikbaar. De ploeg; Van Meirvenne, Moens. Van De Perre, Jacobs, Cooreman. Mo reels, Van Roy. De Bruyn, De Baere, De Visser, Pfaff (Rob- brecht. De Kinder, Bauwens) Robur Moerzeke SK Lebbeke Eddy De Malsche is geschorc Ost neemt zijn funktie over. Tta Nobels hervatte de trainingen. Di ploeg: Laureys. Nimmegecn Verhelst. Fons en Luc Vercauü ren. Van Geyte, Ost. Benny Huy lebroeck. Wuytack. Van Moer» ke, Ringoot (De Ruysscher, Vu Den Eede) 2* Provinciale Matthijs is gekwetst. Hij wordt in de basis door Rudy Balis ver vangen. Oefenmeester De Berlan- ger liep een verrekking op tijdens de dinsdagtraining en had dokter- szorgen nodig. De ploeg: Vinck, Meulenijzer, Peeleman, Hals. Werner en Frankie Van Heek, De Schrijver, Balis. Cooreman. Claessens, De Vlicgher (Banche- FC Baasrode Baert, Michiels. Van Dorpc De Cock, Van Der Vreken. Dt Decker, Pieters, Van Keer, t> Vos. Schelckens. Ivan De Mi: (Michel De Man, De Leeuw) Veertien dagen geleden onderging VW Hamme voor eigen volk een vernedering. Dat was goed voor één keer, redeneerde een ietwat ontstemde oefenmeester De Roos achteraf. Nu zondag is het weer op eigen veld te doen en die gelegenheid wil de vierdeklasser grijpen om zich te revancheren. 'We kunnen ons niet veroorloven om de supporters andermaal op een ontgoochelende verrichting te trakte ren, zegt de Hamse trainer. In de huidige omstandigheden is winnen een must. Op Deinze leverden we vooral in de tweede helft een erg behoorlijke prestatie, die tegen Wielsbeke vatbaar moet zijn voor herhaling. We wennen thans beter aan het ritme en bovendien is bij de spelers de wil aanwezig om tot het uiterste te gaan. Het blijkt dat de Westvlamingen geen onoverkomelijke hindernis vormen, tenminste wanneer ik rekening houd met de uitslagen en de gevolgen daarvan in de algemene rangschikking. Ik schenk dezelfde spelers het vertrouwen, reden om wissels door te voeren zijn niet voor de hand liggend. Iedereen is paraat en wil knokken om de eerste thuiszege te bewerk stelligen.' De ploeg: De Wilde, De Paep. D'Hondt. Coucke. Herremans, Smet, Nardus, Vermeir. Van Der Stock. Vergeylen, Van Calenbergh (De Pelsmaecker. De Bor ger). De veertiende man wordt aangeduid na afloop van de reservenmatch. (E.G.) Jeugdhandbal H.K. Waasmunster Eeklo tatie neer te zetten met te stuiten is. Het enige wat ik kan aanmerken is de onstui migheid waarmee af en toe wordt tewerkgegaan. Geluk kig drijft de ploeg op de reu- zekonditie van onder meer Fi lip Plaetinck en het organisa torisch brein van Mare Bour- deaud'hui waardoor we ons aanvallend kunnen uitleven. We kreëren opvallend veel doelkansen en beperken deze van de tegenstander tot een minimum. Dat is een belang rijk pluspunt dat de ingesteld heid van de spelers ken merkt.' Joost Arens Dc eerstejaars miniemen van H K.W hebben zich knap verde digd tegen het in gestalte en kracht dominerende Eeklo. Aan dc rust wees de stand 5-7 aan en hel twee doclpuntcnverschil vindt men ook in de einduitslag terug. H.K. Waasmunster: Verschelden Dauwe 6. Dc Schepper. D'Soun I. Colpacrt I. N. Loeier. Draps' Heirbaut. De Waele I. Kadetten H.K. Waasmunster Eeklo Heren Provinciaal Zat. 7.10 te 20 uKoza Aalst - Berlare Dames I' nationale Zond. K. 10 te 15.30 u.: Licgc Fem - Nopri Lebbeke 2' afdeling Zat. 7.10 te IS u.: Robueo Buggenhout - In. Hasselt Zond. 8.10 te 15.30 u.: Squadra Fein. Lebbeke - II.C l), (ien Beker van Belgié Zat. 7.10 te 16.30 u.Lokeren (+3) - Ajax Lebbeke

De Voorpost | 1989 | | pagina 34