Stekene Sportief nog zonder nederlaag Eendracht maakt geen indruk Gehalveerde thuisploeg Wieze geeft voorsprong prijs 20 - 6.10.1989 - De Voorpost Derde provinciale In derde blijft het moeilijk. Ook voor ons. Probeer hier maar eens een pronostiek te geven over winst of verlies bij elke speeldag. Op Wieze na is geen enkele ploeg standvas tig. ledereen dus aan elkaar gewaagd hetgeen de rang schikking ook aangeeft. Met vier staan ze bovenaan de ta bel. Lebbeke dat won op Wie- ze vooraan gevolgd door Grembergen. gelijk spel te gen Buggenhout. Sint-Gillis- Waas winst op Sint-Gillis- Dendermonde en Stekene dat Klein Laar kon in bedwang houden. Dan volgt op één puntje Lokerse SV dat blijk baar terug de produktieve be nen heeft teruggevonden te gen Gerda om vervolgens dan een heel veld middenmoters te zien die elke week haasje over springen bij elkaar. Overmere en Bazel behoren tot de groep en maakten er onderling een slappe verto ning van. Haasdonk en Herle ving Vrasene verging het be ter maar toch ook hier een gelijk spel. En Sombeke boekte deze week dan weer enkele plaatsjes winst nadat het Heikant Zele kon afhou den. Dit is voorlopig de waar demeter in derde maar het is nog een groot geheim hoe de ploegen het er volgende speeldag vanaf gaan brengen. Eén ding staat echter nu al vast. het blijft voor de promo tieplaatsen spannend tot de allerlaatste speeldag. RS Haasdonk Herl. Vrasene Beide ploegen mogen terugblik ken op één helft het initiatief genomen te hebben in deze wed strijd. De thuisploeg trad terug aan met Bruno Marin maar die werd dan als libero uitgespeeld. Vlekkeloos verliep dit voor Haas donk allemaal niet want na 7 mi nuten schoof verdediger Van Boxelaer de bal in de voeten van tegenstander De Clercq die dit geschenk in dank aanvaardde en Herleving op 0-1 bracht. Haas donk. aangeslagen zonder meer en de aanvalstrom werd te traag gehanteerd om iets verrassend in elkaar te steken om de bezoeken de afweer mee te bedreigen. Meer zelfs, nog voor de rust in aantocht was konden de bezoekers de voor sprong weten te verdubbelen. Dit met een mooie kopstoot van Yvan Bosman. Na de rust bleef Van Boxelaer dan in de kleedkamers bij Haasdonk en werd vervangen door Van Meervenne. Haasdonk tapte dan ook blijkbaar uit een agressiever vaatje van bij het be gin van die tweede helft en doel man Henk Verté bij de bezoekers kwam op de 48e minuut al geluk kig weg wanneer een schot van Steven De Jonghe op de paal belandde. Het was voor Haas donk echter maar uitgesteld want op de 62e minuut kon Van der Jeugd met een forse kopstoot er dan toch 1-2 van maken En zeven minuten later stonden de bordjes al gelijk wanneer Dirk Maes in de grote rechthoek gepakt werd. De logische strafschop werd door Kris Stevelinck zonder moeite omge zet. 2-2 dus en nog een lange eindstrijd te gaan voor de over winning. Haasdonk ging dan ook vrijuit zijn kans maar Vrasene dwarsboomde met alle middelen de thuisopmars zodat het tenslotte bij dit 2-2 gelijkspel bleef hetgeen uiteindelijk beide ploegen nog gunstig kon stemmen gezien beide één helft konden opeisen. Lokerse SV FC Gerda Na twee nederlagen heeft Lo kerse SV dan toch weer de pro duktieve benen teruggevonden. Vertrokken met De Cock en Cos ta Vervaet in de spits en Baert. Galmi en De Wolf als bankzitters keek Lokerse aanvankelijk wel verrast op van het snelle en agres sieve spel van Gerda dat met slechts één spits voorin als D'Ha- nis toch nog voor gevaar wist te zorgen. Zo kon op de vijfde mi nuut van de wedstrijd Van Duvse alleen voor Van Hecke verschij nen maar de thuisportier redde knap deze bezoekende poging. Gepast antwoord dan wel van Lo kerse langs Van Laere die een counter opzette en Costa Vervaet zijn maatje Catrvsse kon bereiken die nipt naast besloot. Deze hoop gevende aanhef werd dan verder doorgetrokken door Rip Van Laere die op de 9e minuut naast besloot voor Lokerse en De Wae- le van Gerda die thuisdoelman Van Hecke opnieuw tot een prachtsave dwong. Na dit wisse lend vertoon was het dan toch raak voor de thuisploeg op de 24e minuut. Rip Van Laere was op links flink diep gegaan en kon Barthier uitschakelen alvorens de bal aan Vervaet te geven. Costa nam over en meteen wezen de bordjes 1-0. Gerda was hiervan wel aange slagen en nadat thuisspeler Dhie- rens al tegen zijn derde gele kaart van het seizoen aankeek was het op slag van rust Leon Jansoone die met een achterwaartse voorzet Yvan De Cock kon bereiken die nummer twee voor Lokerse voor bij doelman Macs kon tikken. 2-0 en meteen de ruststand. Bij Gerda bleef Van Duyse ach ter na de rust en kwam Van Acker in de ploeg maar dat mocht even wel niet baten om de offensieve Twee uitersten in deze wed- thuisploeg af te houden. Op de strijd want Sombeke behaalde 67e minuut kwam Gerda dan weer meteen een eerste zege van het goed weg wanneer Jansoone (erg seizoen terwijl het voor Heikant bedrijvig) op de zijlijn ter hoogte een eerste verliesbeurt werd. Het van de hoekschopvlak zich vrij openingskwartier was voor de be- kon spelen en de bal aan de twee- zoekers die vooral via Van Brit- de paal kon brengen waar De Som. die voorheen nog bij Sombe- Cock moederziel alleen naast wist ke speelde, wilde laten zien wat te koppen. Op twintig minuten hij in zijn mars had. Na 10 minu- van het einde werd Lieven De ten kwam Sombeke dan via een Kcyzcr dan vervangen door Baert voorzet van Van Britsom en een en die was nog maar nauwelijks knal van Hesters goed weg omdat van de bank of daar gaf hij al een Aendenhof weer een van zijn ideale voorzet naar Catrvsse die in knappe reflexen in huis had. Van een tijd overnam maar de dwars- Britsom probeerde het dan zelf op ligger trof. Het was voor Gerda de 16e minuut en terwijl men bij echter uitstel van exekutie want in de thuisploeg in buitenspel geloof de 82e minuut was het dan toch 3- de mocht de bezoeker toch door- li wanneer Van Laere op rechts gaan maar hij plaatste de bal op kon voorzetten en De Cock nu de dwarsligger. Pech dus voor wel kon binnenkoppen. Heikant in deze goede start. Naar- Gerda bezweek nu helemaal en mate echter de wedstrijd vorderde vier minuten later stond de eind- kwamen de gastheren beter in de •stand op het bord wanneer een wedstrijd en moesten de gevaar- onvermoeibare* Jansoone door- jjkste akties dan ook in dat kamp St.-Gillis-Dend. -St.-Gillis-Ws. Het gaat blijkbaar niet zo best met Eendracht Sint-Gil lis. Aan huis tegen Sint-Gillis- Waas moesten de lokalen de duimen leggen. Globaal beke ken werd het een verdiende bezoekende zege. •Van in de aanvang waren de gasten beter, aldus onze zegsman. Het werd snel dui delijk dat het bezoekende team meer talent in huis had en in alle linies een betere indruk liet. In het derde kwar tier lukte Rudy De Smet een eerste doelpunt. Een voor sprong die, geleg op de evolu tie van de match, niet onver diend kon worden genoemd. Niettemin zijn wij met de rust in zicht op gelijke hoogte ge komen langs Guy Van der Straeten. Hij maakte een doelpunt van behoorlijke ma kelij. Van der Straeten be hoorde overigens tot één van de betere spelers op het veld. Op technisch vlak troont hij in ons team trouwens boven de anderen uit. De tweede helft verliep weer licht in het voordeel van de Waaslanders die een paar mooie kombina- ties wisten op te zetten. Doel man Renaat De Bruyn moest trouwens een paar keer ge past tussenbeide komen. De winning goal kwam tot stand na een tekortkoming in de verdediging. Al bij al is de bezoekende winst niet onte recht. Voor ons, op eigen veld, twee punten kwijtspelen is natuurlijk jammer. We zul len het de komende weken beter moeten doen, willen we min of meer een rol spelen.' (E.G.) Sint-Gillis-D. - Sint-Gillis-W. 1-2. Reyd kopt naar doeI (vh) stak naar Vervaet en deze wachtte tot Catrvsse opnieuw voor de goal verscheen om af te ronden. 4-0. Toch zou Gerda alsnog de eer redden wanneer een onnodige strafschopfout van doelman Van Hecke bestraft werd en Hevrman de kans niet onbenut liet om de 4- I eindstand op het bord te plaat sen. Lokerse dus terug goed bij schot en dat belooft voor de toe komst. KL Vrasene Stekene Sportief tezocht worden. Jo Wijmeersch cwam zo op de 25e minuut alleen 'oor doelman Van Doorselaer naar week te ver uit om nog met ukses te kunnen besluiten En tog dezelfde Wijmeersch vond :ort voor rust de zonder fouten pelende Zeelse laatste man Mar- üx Boeykens op zijn weg om een chot van de lijn te kunnen keren, ir werd dan wel gerust met een >lanco score en in de herneming oonde Sombeke zich dan direkt -an zijn beste zijde. Op de 55e ninuut was er een schot van Yvan De Kimpe dat voorbij Van Door- ielaer in de hoek binnen ging. 1-0 /oor Sombeke en Heikant was wel wat aangeslagen. Zo moest het vijf minuten later alweer een doel punt toestaan wanneer terug De Kimpe zijn kans waagde en de bal ietwat ongelukkig over de reeds Vrasene - Stekene 1-1. Needit is geen nieuwe versie van de Lambada (dw) Stekene Sportief dat naar Klein Laar reisde met de intenties om daar minstens een puntje mee te pikken is daar volledig in ge slaagd. Met De Vos opde bank samen met een herstelde Michelet op de grond liggende doelman (waar de meesten Vlyminck ver- Van Doorslaer wipte, wacht hadden na het afwezig blij- Heikant vond nadien niet meer ven van Vercauteren) kon Steke- de kracht om terug te slaan en via ne zelfs lange tijd uitzicht houden Rudy Seghers kreeg Sombeke nog op een zege. Het was pas laat in de betere kansen uit deze wed de tweede helft dat Klein Laur een strijd. Een lobbal ging net over en oververdiend gelijkspel wist af te een schot belandde net naast de dwingen. Doch bij Stekene blijft paal. De allerlaatste kans uit de Dame Fortuna nog steeds van de wedstrijd was dan weer voor de partij bij deze al versterkte nood- gasten uit Heikant. Aendenhof ploeg terwijl vorig seizoen de ty- moest Hesters nog van de aanslui- peploeg meermaals in de steek tingstreffer houden in deze wed- werd gelaten door deielfde strijd die loch verdiend gewonnen jame werd door de thuisploeg. De eerste 3(1 minuten van de m Vrasene - Stekene 1-1. De spits tast nog in het duister maar de doelman heeft mee (dw) wedstrijd was dan ook al Klein Laar wat de klok sloeg. Mare Bosman had de eerste kans op het hoofd maar hij miste omdat doel man Van de Wiele met een mooie interventie redding bracht. In heel deze periode dat Klein Laar via Stremersch. Boon en Calle over wicht had kon Stekene zelf dan maar tweemaal in de buurt van Overmere E. Bazel Zoals de uitslag al aangeeft was het inderdaad niet veel zaaks in Overmere waar Bazel het peil van de voorbije speeldagen zeker niet wist te halen. Het was zelfs zo dat doelman De Kerf. de beste man doelman Vriesackers komen. Dat 0p het veld. de Bazelse bezoekers was langs De Saeger en via Ver- voor een afstraffing behoedde. Op donck maar telkens werd het niets voor de Stekenaars want hun po gingen belandden nipt naast. Ern stiger werd het wanneer Stre mersch en Snijers zich met de zaak gingen bemoeien bij de thuisploeg en Van de Wiele al weer redder in nood moest spelen net als bij de vrije trap van Boone een schot na van Adri De Winter diep in de tweede helft wist men ons geen Bazelse doelpoging op te noemen, hetgeen toch wel alarme rend kan genoemd worden voor de verdere toekomst in deze kom petitie. Bij Overmere daarente gen wel wat pogingen van De Backer en Van der Stricht maar zorgen. Marc Stf.vei.inck op de 37'. OP één minuut van de zoa|s gezegd een reuze doelman rust dan dacht Stekene zich dan De «erf die alles achteraan netjes toch geklopt wanneer Stremersch gesloten hield en op die wijze op voorzet van Bosman de dwars- Bazel nog een puntje wist te be- lat van doelman Van de Wiele deed trillen. Bosman hernam nog maar nu ging zijn poging voor langs. Het zou dus bij deze 0-0 gebleven zijn ware er niet die blunder geweest van doelman Vriesackers enkele sekonden voor het einde van de eerste helft. Op een voorzet van Vlyminck ging Marcel onder de bal door en de goed gevolgde Luc De Saegher had maar voor het inleggen. 0-1 op de 45" en het venijn zat dus duidelijk in de staart. Sint-Gillis-D. - Sint-Gillis-W. 1-2. De bezoekende keeper kan mtercepteren voor Aleni gevaarlijk wordt (vh) Grembergen - Buggenhout 0-0 SK Grembergen heeft op Voor hetgeen Johan "mispeu- eigen veld tegen Sparta Bug- terde' kan hij hooguit een Na de rust werd het iets gelijk- genhout geen potten gebro- gele kaart gekregen hebben, opgaander maar met toch de ken jqu js jiet wej z0 dat heel Nu is het wel zo dat we in de thuisploeg het meest in de aanval. wat tjtu|arjssen ontbraken, tweede helft niet moesten on- ploe^b^oorbèèlS «n lalent als Bovendien geraakte SK nog derdoen voor Het bezoekende De Loore niet van de bal afletten voor de rust numeriek mje team, ook al stonden den maar gelet op de omstan- deren. Jammer genoeg is om digheden zijn we niet hele- dat niet gelukt, maar zwaai maal ontevreden. Vergeet tillen we daar niet aan. Nu niet dat we met een gehal- zondag zal er in elk geval veerde ploeg van stapel zijn moeten geknokt worden om gelopen. Ontbraken op het jn Sint-Gillis-Waas wat appel: Fobé, Burghgrave. De- oogsten. Met een punt zullen Sint-Gillis-D. - Sint-Gillis-W. 1-2. De lokale Van Der Straeten scoort het enige doelpunt voor Eendracht vh) maar gelukkig voor wit-geel kon minderheid nadat Johan Die- slechts met tien manschappen busschere, Deferrere. Gino we niet ontevreden De Loore alleen maar te zwak rickx voor een overtreding uit in het veld. Zij die overbleven Baetens en ook Cooreman die waarts keren, besluiten en was deze thuiskans het veld werd gestuurd. hebben zich volledig ingezet aanvankelijk was opgesteld, vervlogen 'Ik vond de beslissing van en zijn tot het uiterste gegaan. Natuurlijk hadden we graag Stekene antwoordde langs De de scheidsrechter te drastisch. Een schitterende verrichting twee punten gewonnen om Saegher en Vlyminck op voorzet meent voorzitter Bureherave. is het nu ook weer niet gewor- onze leidersplaats te konsoli- van Patrick Merrckx maar toen r beiden ook misten was het alweer Klein Laar dat via Stremersch en Wieze - Rp. Lebbeke 2-3 De Loore het hoge woord opeiste. Op voorzet van De Loore besloot Snijers op de 65e minuut te zwak in het zijnet maar enkele minuten later wezen de bordjes dan toch de gelijke 1-1 stand aan wanneer Stremersch nu voor fourier speel- Tegen Rapide Lebbeke was gesc0ord. FC Wieze goed op weg om njel Neem aan dat ik dichSj 'onder^doelman'Van "de V00r het e"" in Roósen'bV0™^'»"^"' Wiele besloot. 1-1 na 67 minuten. t,tie te )J.in.nen' TlJdens de het doelhout. Na de rust heb- Via enkele hoekschoppen zocht eerste helft demonstreerde de ben we stoorn moeten aflaten. Klein Laar dan nadien nog naar thuisploeg een overwicht wat Geruime tijd konden we de de winnende treffer maar ook Ste- resulteerde in twee doelpun- stand houden. In de laatste kenc liet zich op counter niet ten en een paar kansen. Na de vijftien minuten is het hele- onbetuigd. Vooral De Saegher hervatting haalde de fysische maa! misgelopen. Uit een kreeg nog twee glasheldere kan- kracht van Ubbeke de bo. Realiseerde Carlier sen voorgeschoteld maar hij de Venhand en in het slotkwar- de aansluitincstreffer Binnen SSfUrK* ton»™ de I „kale ploeg n,e, J jSTSSf volgde ken en deze wedstrijd eindigde op alleen de voorsprong prijsgc- tweede en een derde doelpunt een 1-1 gelijkspel. Hierdoor blijft ven maar werd op de koop toe en bovendien de ontgooche- Stekene Sportief nog altijd onge- nog gecounterd. Hng. Eén zaak is zeker. Indien slagen in derde provinciale. 'Jammer dat het zo is moe- we blijven voetballen zoals ten verlopen, zegt voorzitter afge|open zondag, dan zullen Adolf Moens. Tijdens de eer- we sne| pUnten winnen. WS Sombeke 2 ste helft leverden wij een be- Heikant Zele 0 hoorlijke prestatie. Mits meer geluk hadden we vier keer metten (vh) Sint-Gillis-W. 1-2. Van Der Straeten kat

De Voorpost | 1989 | | pagina 36