Triomf over heel de lijn voor volleybalklub Stekene Volleybaloverzicht- heren Volleybaloverzicht-dames Stekene nu met een echte 'grensoverschrijdende' ploeg. Volley voor de jeugd in Lokeren Berlare voelt zich bestolen VOLLEYBAL De Voorpost - 6.10.1989 - 27 >mw WtSfr. r*f Vorig weekeinde was het voor de Stekense herenvolleybalklub een klein beetje een feestelijke dag. die bovendien nogal euforistiseh eindigde. Inderdaad, alle Steken se ploegen speelden thuis en het bestuur maakte van de gelegen heid gebruik om hun nieuwe en.'of vernieuwde ploegen voor te stel len aan de supporters en aan de geïnteresseerde mensen van de pers. Het werd een beetje een triomf dag. want zowel de kadetten (3-0) als de junioren (3-2) én de senio ren (3-0). hielden de beide punten aan huis. Zes op zes dus en met een een hart onder de riem voor het bestuur dat 'goed bezig is' om een totaal vernieuwde Stekense Volleybalklub op te bouwen Voorlopig nog met een ruime •vreemde' - zelfs buitenlandse - inbreng in de eerste ploeg, doch het is uiteraard de bedoeling om binnen enkele jaartjes een fanio- nploeg op te stellen met 'eigen kweek'. En daar is men volop mee bezig... Kadetten: VC Stekene - Pardaf Kruibeke: 3-0 Voor de jongste ploeg, de kadet ten dus. werd het de allereerste officiële wedstrijd. Een kadettcn- ploeg is inderdaad volledig nieuw voor V C. Stekene Na een jaar van duchtig oefenen en vooral leren onder begeleiding van Dirk Brackc en Luc Fcrkct blijken ze de vollcybalbcgïnselen reeds be hoorlijk onder de knie te hebben: tegen Pardaf Kruibeke werd in derdaad met 3-0 gewonnen. In de wedstrijd kwam Kruibeke nochtans eerst op voorsprong, doch de Stekense jeugd gaf niet af en bij 10-10 werd Pardaf inge haald en ter plaatse gelaten! De allereerste officiële set werd ge wonnen met 15-10. In de tweede set waren de bezoe kers een beetje onder de indruk van deze opdoffer, want in een mum van tijd ging het naar 8-1 voor Stekene. dat ook deze twee de set won. Met 15 tegen 8 deze keer. In de derde set herpakte Kruibeke zich en het liep via 7-11 uit tot 11- 13. Wanneer iedereen reeds aan een vierde set dacht, konden de jonge 'messevechters' via enkele stevige opslagen, terug komen én na een zenuwslojaend einde de set naar zich toehalen met 17-15. Meteen dus matchwinst. Junioren: VC Stekene-Wetteren 3-2 De jonge snaken - er zijn enkele lange bengels bij! - van de Ste kense juniorenploeg begonnen aan hun derde seizoen in kompeti tie. Na twee jaar Jef Van Linden als trainer te hebben 'versleten', zal het nu wel even wennen wor den dat ze worden getraind door Pierre Symoens. Van deze opgroeiende tieners wordt verwacht dat ze aan één zeel zullen trekken én dat ze een sportief zo homogeen mogelijk blok zullen vormen, zodat ze voor elke ploeg toch een 'kwade' tegen strever om te bekampen zullen zijn. Bovendien kunnen de jon gens die zich in de ploeg weten te onderscheiden, reeds ervaring op doen bij de reserven. De eerste thuiswedstrijd van de junioren van V.C. Stekene werd dus een nipte, maar verdiende overwinning tegen Wetteren met 3 tegen 2. De setstanden waren 14-16. 15-7. 15-11. 11-15 en ten slotte 15-13. Een dubbeltje op z'n kant dus... Trainers Symoens had aan deze cijfers weinigtoe te voe gen: 'We hebben gewonnen dan kzij een goede veldverdediging én een enorme inzet van al onze spelers' Grensoverschrijdend De herenploeg begon aan haar 17A seizoen. Na de promotic vorig seizoen komen ze opnieuw uit in tweede provinciale afdeling. Mét dezelfde trainer als vorig seizoen de gekende ex-ere klasser-speler Patrick Aerts dus- die ook dit seizoen naar de 'kop' wil spelen. En... hij is ervan overtuigd dat dit ook moet kunnen met deze spe lerskern. Een kern die een grondige wijzi ging heeft ondergaan Zowel Mar tin Hennin. Ronv Van de Merlen als Wim Van Duyse haakten af. In de plaats kwamen er vier nieuwe lingen de Stekense rangen verster ken. namelijk Marcel en Eric De Bruin. Nico Van der Hevden en Mare Hiel. Deze laatste besloot na een jaartje zonder volleybal terug te gaan spelen. Eigenaardig toch - nou? - wel dat liefst 3 van die 4 aanwinsten Ne derlanders zijn. VC Stekene is dus duidelijk een 'grensoverschrijden de' volleybalploeg geworden.. Binnen de kortste keren naar eer ste provinciale is dus het onmid dellijke doel. 'Misschien niet na dit seizoen, maar wel na het vol gende..,'. meent de trainer, die de nederlaag in de eerste wedstrijd - tegen de typische thuisploeg Sint-Laureins - eerder een 'sa menloop van omstandigheden' noemde. 'Zoiets mag ons niet meer overkomen', overtuigde hij zichzelf. De betrachting van dit seizoen? Eenvoudig: zo veel mogelijk wed strijden winnen én dus de titel pakken als 't kan. Maar het is nog géén 'must'. Seniores: VC Stekene - Sinaai: 3-0 VC Stekene herpakte zich tegen Sinaai van de eerste nederlaag. Voor eigen publiek heeft de ploeg haar 'rentree' in tweede provincia le dus met glans gevierd, want het werd een schitterende 3-0 zege. Coach Aerts van Stekene had voor hetzelfde zestal gekozen, dat vorige week dus een opdoffer in- kasseerde. Deze keer begon het sextet op overtuigende wijze te gen een licht gehandikapt Sinaai en in de eerste set liep de thuis ploeg vlot uit door onder enkele goeie 'bloks' van de jarige Marcel De Bruin. De eerste set werd zonder al te veel moeite gewonnen met 15-8. De bezoekers kregen echt geen vat op het wedstrijdgebeuren en onder impuls van Nico Van der Hevden en Guy Lowie won Steke ne ook vrij probleemloos de twee de set met 15-9 De derde set werd pas écht span nend wanneer VC Stekene een ruime 14-10 voorsprong plots prijsgaf - hoe gaat dat gezegde weer van 'Géén mossels roepen enz... - en Sinaai weer uitzicht kreeg op een langere match. En kele spektakulaire balwisselingen beslisten er evenwel over dat'de thuisploeg een eerste en riante zege van het seizoen kon pakken, want deze derde set werd met 16- 14 gewonnen. Zowel Stekene als Sinaai hebben nu 1 winst en 1 verliesmatch d. Brol De Stekense kadettenploeg speelde én won z'n eerste echte kompetitiewedstrijd. De momenteel aangesloten spelertjes zijn Reinhart en Roeland Bracke, Timothy Buys, Andy De Bruyn, Chris De Bruyne, Mathias De Cock, Igor De Jonghe, Alexander janssens, Bart Moorthamers, Olivier Vereecken en Tom Vermeulen. Op de foto de ploeg die Pardaf Kruibeke kansloos versloeg met 3-0, samen met trainer en bestuursleden van VC Stekene (d. Brol). De junioresploeg van V.C. Stekene die hun derde seizoen zijn begonnen én hun eerste thuiswedstrijd suksesvol afsloten met een nipte en duurbevochten 3-2 zege. De kern van deze junioresploeg bestaat uit: Kris Koppens, Thomas De Cock, Vic Fermont, Joachim Guilliams, Jurgen Janssens, Jan Ongena, Kristof Tirez, Bart Van der Weken, Bernard en Xavier Van Hoeylandt, Bart en Ben Van Hoye (d. Brol). De 'grensoverschrijdende' senioresploeg van de Stekense volleybalploeg wil, onder leiding van oud-ereklasser Patrick Aerts én met onder meer een ruime Nederlandse inbreng, binnen de kortste keren doorstoten naar eerste provinciale. Daarvoor rekent men op volgende spelers: Patrick Antheunis, Luc Antlionissen, Mare Bogaert, Jan De Block, Eric De Bruin, Marcel De Bruin, Luc Ferket, Mare Hiel, Guy Lowie, Lode Proost, Koen Strobbe, Pierre Symoens, Kristof Tirez, Nico Van der Heyden, Edwin Van Duyse en Lode Van Hooste (d. Brol). Derde Landelijke V.C. Kemzeke- Kapelle o/d Bos 3-2 (7-15. 15-10. 5-15. 15-9. 15-3) Bij de thuisploeg was Alain Tielen afwezig, wat in de eerste set heel wat aanpassing vroeg, zodat er veel hiaten waren in het samen spel. De inpassing van de nieuwe spelverdeler liet een manke kom- binatie opmerken en Kemzeke kwam in de eerste set niet aan de bak. De aanpassing duurde wel lang maar eens Frank De Mey zijn draai vond. en zijn aanvaller op de juiste plaats aanspeelde, begon het te klikken. Eens ze op volle toeren begonnen te draaien, was er aan de thuispe- lers geen stoppen meer aan. In vooral de twee laatste sets draaide Kemzeke op een hoog niveau. Vooral De Mey speelde zich vanaf de tweede set in de kijker en hij groeide naarmate de wedstrijd vorderde, met het resultaat dat zijn medespelers niet wilden ach terblijven. De Eternit-boys wer den ter plaatse gelaten. Verdiende en mooie overwinning. Eerste provinciale Hevebo Kruibeke- VVachtebeke 3-1 Kruibeke. de tweede ploeg van het ontbonden Vitesse, doet het als eerstejaars in de hoogste pro vinciale afdeling zeer aardig. Nochtans lieten ze zich in de eer ste set verrassen door het snelle samenspel in hun aanvalswerk van de bezoekers, maar eens het blok op punt werd gezet sloegen de gasten zich te pletter op een on doordringbare verdediging. Ste ven Dobbeleir in een aanvallende hoofdrol deed de wedstrijd kante len. Reken daarbij de gesprongen opslagen van Franky Coninckx. die regelmatig paniek zaaide in de rangen van de gasten en VVachte beke werd twee sets lang aan de klap gehouden. De bezoekers kwamen enkel in de vierde set opnieuw uit de wurggreep van Kruibeke. wanneer de thuisploeg naliet een 8-2 voorsprong uit te bouwen, hetgeen toeliet dat VVachtebeke kon terugkomen tot 8-9. Na een bikkelhard duel in de eindfase van deze set. kon de thuisploeg alsnog de lakens naar zich toetrekken. Eerste provinciale VBK Beveren-Waas - Blauwen Hoek Hamme 3-1 (13-15. 15-4. 15-3. 15-11) Hamme dat een typisch verdedi gende stijl .aankleeft, kon in de eerste set goed meedraaien en de thuisploeg aanvallend afremmen, zodat de Wuitens verdiend 0-1 voorkwamen. Wanner de verdedi ging van Blauwen Hoek hiaten begon te vertonen, was het Be ve ren wat de klok sloeg. De midden blokkers deden heel goed wat hun opgedragen was. Vooral Frank Caen. aan zijn mnidenmatch toe. verdiende een bijzondere vermel ding. terwijl Fred Van Lokeren zéker niet mag vergeten worden In de vierde set kwam Hamme zijn neus opnieuw aan het venster steken. De bezoekers klapten aan via 8-6 tot 12-8. maar voor set winst was hun weerwerk maar zwakjes. Derde landelijke Nivok Nieuwkerken- Zaventem 3-0 (16-14.15-12.15-10) Nieuwkerken dat voor zijn eerste thuiswedstrijd het uit tweede lan delijke Sjalonm ontving, heelt een moeilijke zege behaald De Bra banders waren moeilijk klein te krijgen, maar met vereende krachten slaagde Nivok er in Hun tweede zege op rij brengt hen aan de top van de rangschikking. De thuisploeg verkeerde nochtans in een slechte dag. want hun re ceptie verliep niet van een leien dakje. In de eerste set waren de gastheren door hun barslechte re ceptie op achtervolgen aangewe zen. Met veel moeite kon er aan geklampt worden tot 8-11. Dan kwam de kentering met de in breng van de achttienjarige nieuwkomer Steven Heirweg. Met zijn goed gerichte aanvallen deed hij de wedstrijd kantelen. De tweede set verging het de thuisspelers hetzelfde als in de eerste set. De goede opslagen van de gasten ontredderde de lokale receptie, zodat opnieuw een be roep gedaan werd bij HMD op Heirweg. om de zaak in hel reine te brengen. Opnieuw zorgde zijn inbreng voor de deelzegè. Door zijn puik aanvalswerk in de twee- vorige sets mocht de van Lennik komende Steven Heirweg als ba sisspeler starten in de derde set in de plaats van Eugeen Vandesan- de. de nestor van de ploeg. Sja- loom begon minder goed te serve ren. zodat de receptie beter ver liep bij de thuisploeg, hetgeen het kombineren vlotter liet verlopen. Nu gaf Nieuwkerken de uitge bouwde voorsprong van drie pun ten niet meer uit handen. De revelatie van de dag. tesamen met de andere nieuwkomers in de ploeg, bewijst dat het bestuur een transfertpolitiek heeft gevoerd. De aanhang is hoopvol gestemd voor het verdere verloop van de kompetitie. Tweede provinciale Deinze - Kangoeroes Aalst 1-3 (5-15.7-15. 15-9. 1-15) Kangoeroes heren winnen hun eerste wedstrijd in tweede provin ciale. Het is dit seizoen bijzonder moeilijk om voor Kangoeroes op voorhand een wedstrijd in te schatten, omdat bijna alle ploegen volledig onbekenden zijn voor de Aalstenaars. Deinze. reeds jaren in tweede, werd dan mik met onderschat. Aalst vloog er van bij de start in met het resultaat dat de ajuinen hun tegenstander al vlug een 0-7 achterstand aan hun broek lapten. Veel meer tegenstand on dervond Kangoeroes niet in deze set. zodat de eerste deelzcge bin nen was. De tweede set gaf een identiek beeld, met Aalst een vlugge voorsprong van zes punten (0-6). Deinze kon in deze set wat meer weerwerk bieden en in de eindfase na een 1-10 stand, kwa men de thuisspelers nog op 7-14. Twee gemakkelijke dcelzeges de den de verwachtingen voor een 0-3 hoog oplaaien. Maar konccn- tratieverlics was cr de oorzaak van dat de thuisploeg de bovenhand haalde in de derde set. In de vierde set herpakte Aalst zich en ze maakten korte metten met hun tegenstander. Kangoeroes, ge prikkeld door dit onnodig sctver- iies. schoot uit de startblokken en ze tonden de tegenstander pas een punt toe bij 1-1(1. Het spel van Kangoeroes was wervelend ge noeg om de gasten er naar te laten kijken. Een oververdiende overwinning voor Kangoeroes zonder echt tot het uiterste te moeten gaan. V.C. Zele wint oefentreffen tegen Moeskroen Zele dat zijn voorbereiding in ei gen land afhaspelt, komt in zijn laatste voorbereidingsfase voor de start van de kompetitie voor de ereklasser op 23 oktober. Tegen een niet overtuigende gast- ploeg. die enkel in de tweede set in haar kaarten liet kijken, kon Zele een goede oefenwedstrijd en algemene repetitie houden. Bij de thuisploeg draaiden Danny Dc Macsschalck. Johan Seymocns en Guy De Beer goed mee. Het samenspel van de spelverdeler met zijn hoofdaanvallers liep goed geolied. Tijdens dc laatste set werd het systeem van de tic-break uitgepro beerd. Dan mochten de invallers van Zele. met name Linthout. Cornclis en Dc Ouick mik aantre den. een kwestie van spclgelegen- heid te krijgen en ze deden het nog knap mik. Derde landelijke Adec Baasrode- Blankenberge 2-3 (15-5. 15-12. 10-15.2-15. 14-16) Adec Baasrode, nu twee reeksen hoger dan verleden seizoen, maar met een nieuwe en uitgebreide kern. was zondag aan haar debuut toe. Na een uitstekende start, zon der middenman Danny Van Dam me. overgekomen van Elversele. die nog een schorsing van verle den seizoen moest uitboeten kwam Baasrode met 2-0 voor. De bezoekers kwamen opnieuw in de wedstrijd na de winst in de derde set. De vierde set werd ten ge schenke gegeven wanneer de lo kale coach zijn reservespelers in bracht om de kern te laten rusten. In de laatste set (tiebreak), was Adec steeds op achtervolgen aan gewezen tot 11-11 Toch kon Adec dc eerste mntchbal versieren bij 14-13. maar dc kust jongens waren in de eindfase de hetere. Volleybal. VC Erembodegem kwam met 1-3 winnen in Sint-Gillis-Dendermonde tegen Gilvoc vh) Volleybal. De dames van Gilvoc verloren met 1-3 tegen Erembodegem (vh) Eerste Landelijke V.C. Stekense 2 Rekem 3 (6-15,10-15,15-8,15-12,11-15) Stekene, dat in hun eerste wedstrijd van de nieuwe kompetitie en kampagne ver rassend sterk uithaalde op het terrein van het aartsge- vaarlijke St. Joris Weert, kon die dag rekenen op een knap pe prestatie van Marianne Decker en het won de eerste match, verrassend maar oververdiend met 2-3. Deze uitoverwinning bij de Brabantse meisjes deed het optimisme bij de Oostvla mingen hoog oplaaien voor het duel met Rekem. Bezorg de de zelfzekerheid van de Real Testa Lokeren heeft de jeugdtrainingen her vat. De jongeren van Lo keren en omliggende kun nen er altijd terecht, iede re vrijdag in de sporthal van 19 tot 21 uur. De trai ningen worden gegeven door Brusselmans, Decae en Burghelman. Zowel jongens als meisjes wor den er verwacht. (A) Tweede landelijke Roeselare-V.K. Aalst 3-1 (15-12. 13-15. 15-13. 15-5) V.K. Aalst dat voor het kersverse seizoen hun kern in dc breedte heeft uitgebreid trok van Wette ren Philip Dhoogc en Ivcs De Coockcr aan. Het gaat momenteel dc Aalstersc klub niet voor dc wind. Speler-trainer Coops suk kelt nog altijd met zijn voctvcr- stuiking die hij heelt opgelopen tijdens de voorbereidingsperiode, terwijl Mare Philips nog altijd trai ningsachterstand heeft, keert Paul Philips een half seizoen de klub de rug toe. wegens zijn bezigheden aan zijn nieuwbouw. Daarentegen kan Luc Van Nuffel, wegens ver andering in zijn ambtsbezigheden, nu alle trainingen volgen, hetgeen voor de ploeg heel positief is. Aalst rekent op een rustig sei zoen. De titel ambieert de ploeg niet. maar een handhaving in tweede landelijke is een must. Voor hun eerste wedstrijd trok Aalst naar Roesclarc De wed strijd was aangenaam tot volgen en het boodt twee uur spanning. Zeker in de eerste drie sets was het volleybal van de bovenste plank. In dc eerste set gaven de gasten geen 4-8 voorsprong uil handen. De tweede set kon Aalst nipt maar verdiend binnenhalen. Terwijl in de derde set opnieuw een 10-13 voorsprong uit handen werd gegeven. Aalst dat drie sets het onderste uit de kan haalde, ging in de vierde set lenondcr Moegestreden konden ze geen vuist meer maken. Stekensemeisjes hen lome benen? Het was een feit dat de bezoeksters sterk uithaal den dat de thuisploeg maar weinig daartegenover kon stellen. In een minimum van tijd pakten de gasten de eers te twee deelzeges en Stekene stond 0-2 achter. Een ploegwijziging drong zich op en Ann Van Hecke werd in de ploeg gedropt en het team begon weliswaar be ter te draaien. Stekene haal de verdiend de twee volgen de sets binnen. De vijfde en beslissende set, die in een tie-break moest afgewerkt worden moest de beslissing brengen. De gastvrouwen gingen in deze set teveel in de fout en daarvan profiteerden de Limburgse meisjes om de ze zege binnen te halen. Tweede landelijke Sinda St. Niklaas 3 Nieuwpoort 0 (16-14,15-10,15-11) De Klaasjes behaalden hun eerste overwinning van het seizoen. Dat deze zege niet zonder slag of stoot werd be haald laten de droge 3- 0 cij fers als resultaat niet vermoe den. In de beginfase van elke set schoten de Sindameisjes telkens goed uit de startblok ken, daarna stokte het sa menspel, zodat de gasten telkenmale er in slaagden om opnieuw aansluiting te verkrijgen. De spanning bleef dus in de wed strijd. Gelukkig voor dc thuisspeelsters konden ze zich tijdens de drie sets her pakken en ze slaagden er in deze ontmoeting zegevie rend af te ronden. Twee positieve noten bij Sin- da, namelijk het wederoptre- den van Ilse Smet, die twee knieoperatie onderging, zo dat een jaar inaktiviteit zich opdrong, met daarbij de goe de aanpassing van Lieve Hey- man aan haar medespeel sters. Eerste provinciale AVO Melsele 3 ATB SL Niklaas 2 (13-1,15-2,15-9,12-15,15-12) Een Waas derby dia als een topper werd aangemerkt was een evenwichtige partij. ATB liet in de eerste set van zich spreken en de bezoeksters lieten al vlug blijken dat er geen geschenken zouden ge- feven worden. 'ijdens de tweede en derde set schoten de bezoeksters in de blokvorming tekort, zelfs hun verdediging leek een zift, zodat de AVO meisjes vrij vlot de stand op 2-1 brachten. In de vierde set viel alles op nieuw in de goede plooi, zo dat opnieuw een tie-break de beslissing moest brengen. In deze laatste set bleven de ploegen tot 10-10 in eikaars nabijheid zodat er geen uit gesproken favoriet naar vo ren kwam. In de eindfase kon Melsele nog een driepunten voorsprong nemen, wat me teen de thuisploeg met de hakken over dc sloot bracht. Derde provinciale Wetteren 0 Kangoeroes Aalst 3 (13-15,10-15,12-15) De uitstap naar Wetteren was voor Kangoeroes uitein delijk een terugzien van een oude bekende, toen nog on der de naam Schellebelle uit komend. Echter is de kwali teit van de ploeg niet meer wat ze vroeger was. Kangoeroes begon aan de wedstrijd zonder hun vaste spelverdeelster en een mid- denblokster allebei gekwetst. Aalst bewees dan toch over een behoorlijk brede kern te beschikken. De eerste set ging in de beginfase gelijk op tot 6-6. De thuisploeg plaats te een tussenspurt en het kwam 12-8 voor. Aalst knab belde punt voor punt aan de ze voorsprong en de ajuinen kwamen terug tot 13-12. In een spannende eindfase kon Aalst dan toch uitmaken. De eerste was binnen en dat was het moeilijkste werk van de gasten. De eerste set was ook de spannendste. In de tweede set nam Aalst onmiddellijk een paar punten voorsprong 4-6 en 5-9) en het behield de ze voorsprong zonder al te veel problemen. In de derde set schoot Aalst uit zijn kram men en ze kwamen vrij vlot op 4-12, via 1-3 en 4-7 als tus senstanden. Wetteren kwam nog eenmaal sterk opzetten tot 10-14 voor Kangoeroes kon besluiten. Eerste provinciale Sigivok St. Gillis Waai V.K. Aalst 3 (11-15,15-8,13-15, 8-15) St. Gillis een ernstig kandi daat voor dc kampioenstitel volgens de ingewijden ging tegen Aalst roemloos tcnon- der. V.K. dat voor dit seizoen Ann Hoorens zal moeten missen wegens een gezinsuit breiding. heeft tijdens het tussenseizoen bij Deco Dcn- derhoutem twee gevestigde waarden weggehaald om de ploeg te versterken. Mireille Cortjens komt dc aanval ver sterken terwijl Sonja Redant aan de pas wordt uitgespeeld. Aalst gevoelig versterkt te genover verleden seizoen zal zijn woordje in het titeldebat meepraten. Hun prestatie te St. Gillis-Waas mag gerust gezien worden. Berlare, dat voor veertien dagen op het terrein van Oudegem met 3-0 ver loor, voelt zich wat besto len. In de eerste twee sets viel er niets op te merken, maar in de derde set zou het dan gebeurd zijn. Be rlare stond toen met 9-11 voor (en in volleybal kan dat een keerpunt zijn in de wedstrijd) toen de ref het drie punten ontnam door het niet bestraffen van toets- en aanvallende fouten. Berlare was dus zeker niet gelukkig met die leiding.

De Voorpost | 1989 | | pagina 39