Okapi's Jeugd Vroege geschenken Overwinning weggegeven Knap slot Parkeerproblemen Geen verhaal Goemans op het juiste moment Winst aan zijden draadje Derde nederlaag op rij Falende chrono Real Testa: Tweede nederlaag Wedstrijden van het komend weekend BASKETBAL 28 - 6.10.1989 - De Voorpost Een puntenloos Wasocub wilde er blijkbaar alles uit persen om de eerste zege uit de wacht te slepen. Oppo nent Akron bleet bij tot 10-10 (4e min.) maar dan ging plots de thuismachine aan het sputteren. Van Houcke schoot met scherp en met twee driepunters en twee doelpunten ging Akron naar 16-24 (10e min.). De thuis ploeg werkte af tegen amper 30% en wanneer scherprech ter Van Houcke opnieuw drie driepunters binnenmik- te hing Wasocub aan het wankelen. De 38-46 rustcij- fers bleken echter onvol doende om een onstuimig ge start Wasocub van zich af te schudden. Bruneel en Gerlo zorgden voor tegengewicht en bij 55-57 kreeg Spileers een vrijwillige fout aange smeerd. De thuisploeg plaatste nu Delbaen in shot positie, terwijl Zaman enkele keren rond zijn tegenstan ders draaide. Het resultaat stond bij 65-60 (12e min.) op de bordjes. Nog had Waso cub niet genoeg want de mak- simale voorsprong bedroeg 72-63. Toen was het weer de beurt aan de bezoekers met Spileers die een 2 op 2 lukte en die drie minuten voor tijd Akron op 72-71 bracht. Bij een 74-74 bleek Delbaen de wedstrijdwinnaar te zullen worden toen hij een driepun ter lukte. Wasocub gaf echter de zege weg en wel na een technische fout van De Kim- pe wegens te overmoedige press. Spileers mikte de vrij- worpen binnen en even later Basketbal. De ploeg van Bolas-Dendermonde in haar thuishaven (foto p. herrmans Hemaco Dendermonde - Gentson was op papier geen gemakkelijke tegenstander. De ploeg beschikt over heel wat routine. De eerste helft had de Collegeploeg daar' veel last mee. Na 6-6 en 16-15 aan de 10e minuut, werd door de lokalen aan het kwartier een kleine kloof geslagen 23- 18. Het was niet een definitief verschil want aan de rust stonden de bezoekers al op nieuw langszij, 27-26. De kracht van Dendermonde kwam na de rust vlug aan het licht. Coach Van Hoeywe- Gentson 86-61 when beschikt over een even wichtig tiental. Een situatie waarin de Hermaco coach graag mee werkt.Basispionnen even op adem laten komen zonder dat de ploeg verzwakt. Na 5 minuten 43-33. De tien pun ten verschil bleven behou den. De kracht is dat Dender monde de volle veertig minu ten in de benen heeft zonder verzwakken. Aan de 17de mi nuut werd dit gedemon streerd met een 12-0 tussens- purt en meteen was de beslis sing gevallen en lag de weg naar een afgetekende zege bij 73-57 breed open. Punten: Hemaco: Leys 24, Pat. Van Lembergen 9, Blancquaert 6, Versmessen 22, De Rijcke 4, Goedgezel schap 6, Platteaux 4, Baten 7, Vermeulen 4. Gentson: Strumane 16, Sche- pens 10, Garcia 3, Haerens 2, G. De Weerdt 13, D. De Weerdt 7, De Haes 10. BENO Basketbal. BBC Buggenhout kwam Bolas op eigen terrein bekampen (foto p. hermans) Juventus-St. Niklase 70-77 kreeg Zaman een aanvallen de fout. Akron kwam nu over de thuisploeg (77-78) maar Delbaen mikte nog een raket binnen (79-80). Akron liet niet begaan en De Mulder lukte de korf van de overwin ning, na balverlies van een overmoedige Delbaen. In die laatste minuten liet Wasocub zich door eigen schuld bijbe nen al dient gezegd dat scheidsrechter De Punt, zon der tweede scheidsrechter, op de cruciale momenten niet alles kon sanktionneren. Punten: Wasocub: De Kimpe 16-5, Hofman 4-0, Zaman 10- 5, Gerlo 2-9, Bruneel 6-8, Delbaen 0-14. Akron: Van Houcke 24-10, De Mulder 8-7, Verhellen 4- 4, Keerstok 10-5, Spileers 0-8. Wega Basketbal. Okapi Aalst, anno 89-90 (a) Panters Baasrode - Osiris Denderleeuw 66-67 Alhoewel de lokale aanhang tien minuten extra speeltijd kregen aangeboden, verlie ten ze ontgoocheld de Pan- tershal. De thuisploeg pre senteert een bijzonder zwak en ondermaats basketbal. Het spelpeil vertoont nog al tijd geen beterschap. Inte gendeel het wordt hoe langer hoe slechter. Osiris Dender leeuw was een tegenstander die men gemakkelijk na de normale speeltijd had moe ten kunnen kloppen. De twee verlengingen waren voor de toeschouwers eerder straf tijd. De verzachtende omstandig heden komen zeker in aan merking. Guido Verstappen is een onmisbare pion in het Pantersgeheel. De ploeg zal hem zeker tot na nieuwjaar moeten missen. De voet zit nu voor zes weken in het gisp. Ook Muylaert zal de komen de maanden niet op het ter rein staan. Er wordt een ope ratie van de kruisbanden in het vooruitzicht gesteld. Dit betekent niet dat er door de rest zo slecht moet worden gepresteerd. Aanvallend met 25 op 75 shots, 12 op 20 vrij- worpen en vier driepunters is geen succes. Denderleeuw deed met 27 op 83 shots, 11 op 22 vrijworpen en twee drie- Silaba Zelzate - Cibo Zele 90-72 In de eerste helft kon Cibo Zele langs Peter Moens en Colma'n de schade bij één der sterkste ploegen uit de_ reeks nog enigszins beperken. De thuisploeg miste nog Raman maar had aan de 10de minuut toch reeds voor 24-10 ge zorgd. De volgende tien pun ten hield Zele het verschil ge lijk met een 43-30 tussen stand. In de tweede helft werden de bezoekers van het terrein ge speeld. De 74-39 achterstand aan de 11de punten zeggen genoeg. In de lotminuten konden Yvan Moens en Pe ter Moens de verliescijfers nog enigszins milderen. Punten: Silaba Zelzate: De Decker 17-10, Sintobin 8-6, Willems 4-6, De Grijse 2-9, Verspeetcn 2-4, Janssens 2-4, Pieters 8-13. Cibo Zele: Peter Moens 8-15, Jan Moens 2-4, Yvan Moens 5-17, Colman 10-2, Van Dam me 5-4. BENO punters al niet veel beter. Die kunnen bogen op een uitzege en meer overleg en het puren van het maximum uit het mi nimum aan mogelijkheden. Naast twee routiniers Crabbe en Pigeon is het de Dender- leeuwse jeugd die het moet doen en het ook deed. Crab- bé kwam in het stuk niet voor met 1 op 8. Pigeon herpakte zich enigszins in de tweede helft met een 5 op 8, na een 1 op 6. Normaliter moest Pan ters baas zijn in rebound. Het tegendeel was waar. De be zoekers waren present om aanvallende terugkaatsers voor de neus van de grotere Panters spelers weg te graai en. De boeman voor de thuis ploeg was uiteindelijk Buy- taert, die in de eerste verlen ging op zijn eentje alle pun ten mocht scoren. De bezoe kers toonden meer paraat heid, terwijl Panters slordig akteerde en balverlies op cruciale momenten uiteinde lijk tot verlies leidden. Moens was de enige die aanvallend goed was met 10 op 21. Dat is geen nieuws. De Locht, die de eerste thuismatch mee aan de zege bouwde had aan vankelijk geen pak op de match. Hij kreeg evenwel geen tweede kans meer en mocht van op de bank toekij ken hoe zijn ploeg verloor. Nieuw bloed of verse krach ten waren nochtans welkom. Aan de rust leidde Panters met 29-20. Na 40 minuten 55-55, eerste verlenging 62- Samenstelling Microben: Coach Van der Veken Augustin. Spelers: Claus Daphne, De Schrijver Tom, Van Den Steen Jochen, Van Sinay Glenn, De Neef Kwinten, De Gol Kristof, D'Hondt Peter, Vinck Die ter, De Wilde Stijn, Bekers Maarten en De Wolf Mi chael. Ploegverantwoordelij- ken: Claus Luc en De Schrij ver Paul. Benjamins: Coach Schel- linck Dirk. Spelers: Vinck Tim, Van Haver Kevin, Goe- maere Thierry, Muylaert Ward, Van de Keer Lennie, Ottoy Arne, Van de Vondel Thomas, Van Langenhove Hans, Van Sinay Bart, De Vidts Stijn, De Bruyn Steven, Van Boxstael Kevin en Vinck Didier Ploegverantwoorde- lijken: Van Haver Patrik en Van Hende G. Pupillen: Coach Schellinck Dirk. Spelers: Claus Steven, Claus Sven, Roggeman Ste ven, Mendez Garcia David, Van Boxstael Steven, Drab- be Pieter, Ringoir Chris, Van Belle Andy, Van Coningsloo Tom, Van der Veken Robby, Basketbal. Geert Moens, de enige Panter op peil, kon het ook op zijn eentje niet klaren (gvw) 62. Punten: Baasrode: Moens 11-10-2-2, De Bruecker 5-11- 2-0, De Locht 0-0-0-0, Ver- meersch 4-2-3-0, Veldeman 9-2-0-2, Stevens 0-0-0-0, Goossens 0-1-0-0. Denderleeuw: Crabbé 2-1-0- 0, De Moor 9-3-0-0, Buylaert 5-11-7-2, Van der Kelen 0-6- 0-3, Pigeon 2-14-0-0, M. Van der Kelen 2-0-0-0. BENO Laarne - Moerzeke 65-83 Na een moeilijk seizoenbegin schijnt Moerzeke eindelijk op normaal peil te spelen. De clubleiding meende dat er taktisch wat misging en nam Hubert Van Hecke onder de arm om het taktisch patroon bij te schaven. Anderzijds was Steeman te Laarne in een begenadigde dag en dan is hij als afwerker niet te stop pen. Na een 27-37 ruststand was de thuisploeg niet bekwaam om te reageren. Een aanval lend bijzonder sterk Moerze ke liet geen terugkeer meer toe. Punten: Laarne: De Moor 2, Kcnnive 8, K. De Wilde 4, G. De Wilde 9, Priecls 3, De Cocker 10, Raman 6, Van den Berghe 3, Van der Linden 8. Moerzeke: Verstappen 5, Van den Bossche 13, Van Loey 15, Van Overloop 2, Si- mars 14, Steeman 34. BENO Melsele-Beveren 76-Ï De Klaaskens zonder Go- vacrt (kwetsuur), Dhooghc (werk) en De Cauwer (feest) hadden slechts zes soldaten om de oorlog te verklaren aan Juventus. Voorzichtig gestart konden de bezoekers een lichte voorsprong opbou wen vooral door een 5 op 5 langs Vanderlindcn. Dit ver schil bleef tot bij de rust op de bordjes (32-38) maar de tweede helft kwam dan de klap op de vuurpijl. St. Nikla se hield de koord met 10pun ten, kreeg dan een inzinking, maar plotseling kwam de Zottegemse politie roet in het eten strooien. Heel wat Waaslandse auto's schenen verkeerd geparkeerd te staan voor de sporthal en de scheidsrechters besloten tot een break van 10 minuten om elkeen de gelegenheid te ge ven zijn wagen op reglemen taire wijze te verplaatsen. Ju ventus kon de laatste 10 mi nuten van de match terug ge lijk komen maar dan vielen de Klaaskens terug in de ge wenste plooi. Dierickx zorg de voor een vijfpunten voor sprong en meteen boekten de Klaaskens hun eerste zege van het seizoen. Punten: Juventus: De Mae- seneire 16 p, P. Van Daele 21 p, E. Van Daele 14 p, De T royer 7 p, Van Overstraeten 4 p, Van der Meersch 8 p. SNBC: Vanderlinden 12 p, Sauviller 15 p, Goetmaeckcrs 14 d, Willaert 10 p, Dierickx 12 p, Vermaere 14 p. Wega Het streekderby bij uitstek tussen Melscle en Beveren bracht ongeveer 300 toe schouwers op de been. Na een 4-0 langs Deyaert waren het De Sutter en De Schep per die hun ploeg bijhielden tot 20-16 (12e min.). Goe mans lukte dan enkele shots terwijl ook Bolssens een pro- duktieve bui kende. Dit re sulteerde in een 32-39 voor sprong voor de bezoekers die het zeker verdienden. Een sobere Schmitt hield het hoofd koel en Beveren ging naar 48-58 (10e min.). Melse- le reageerde nu langs De Brucker en De Cauwer en zo Danny Lede-Waregem 65-64 Lede verrast vriend en tegen stander want nu moest Warc- gem eraan geloven. Een 18-18 stand na 10 minuten toonde aan dat de wedstrijd alle kan ten uitkon. Lede traag akte- rend zocht de vrije ploeg maat maar dit schaadde en igszins aan het vertoon. De bezoekers van hun kant had den kollekticf wel wat te bie den met Dc Roeck en Vcr- heyc doch tegen mannen als Philips-Van Impe zou dit on voldoende blijken. Na rust (35-32) bleef de thuisploeg het voordeel houden. Ware- gem kon de kloof niet dichten Basketbal. Cibo Zele werd door Ven. De Prouw in het nieuw gestoken. De sportieve resultaten met 0 op 3 kunnen J*,""daiwoch Lannoo'te zijn Van Gaver Dieter en St minck Tom. Ploegverant woordelijken: Claus Willian en Drabbe Leo. Miniemen: coach Hellinch Yvan. Spelers: De Ryckc Kurt, Spaens Jurgen, Crabbi Luc, Callebaut Pieter, Vat Lierde Tom, Van Dc Vondel Joost, Mannens Kevin et Veillefon Kevin. Plocgvet- antwoordelijke: Callebait Rudi en Mannens Jacques. Kadetten: coach Van dei Broeck Herman. Spelers: Dt Bruyn Christophe, Velde man Steven. Rene, Ketel Nick, Lacus Karl, Van det Plancken en Goossens Ron Ploegverantwoordelijken: De Bruyn Willem en Ketels Marcel. Juniors: coach Coppieteri Jaklien. Spelers: Van der Ve ken Johan. Hcrkcnratt Alaibn, D'Haeseleer David Braem Tom, Van der Eynde Geert, Verleyen Christophe De Waegeneer en Hemme- rijekx Kevin. Ploegverant woordelijken: Van Over straeten eddy en Herkenratt Herman. DA Hermes-Ginz Aalst 61-68 Voor de derde keer dit sei zoen kreeg Hermes het dek sel op de neus. Ook nu stond al na 11 minuten een 9-24 op de bordjes want Lievens had zijn tegenstrevers van het kastje naar de muur ge speeld. De thuisploeg bracht ae langverwachte Stef. Van Goethem op het veld en het tij keerde. Ginz ging nu niet meer zo vlot in de aanval en Koeckelenbergh-Stef. Van Goethem zorgden voor een 31-36 terugkeer bij de rust. De tweede helft scheen de thuisploeg de kloof te dich ten (41-44) maar het waren daarentegen dc bezoekers die naar 43-56 uitliepen langs kreeg het publick een span nend slot. Van Loo bleek ge vaarlijk in de eindfase en de laatste minuut (76-78) gaf nog wisselende kansen. Be veren koos enkele keren zij lijn en behield zijn minieme voorsprong tot het slot. Punten: Melsele: Van de Vij ver 7 p, De Cauwer 14 p, Dc Sutter 7 p, De Brucker 20 p, Dc Schepper 9 p, Becquet 5 Deyaert 14 p. everen: Schmitt 13 p, Goe mans 19 p. Dirckx 10 p, Van Loo 13 p, Bolssens W. 19 p, Maes 5 p. Van Dosselaer 2 p. Wega een steengoede Hendrickt Hermes moest gaan presso en kon het verschil kleine maken. Tot winstcijfer kwam men echter niet mee: omdat de matchaanhef weei ondermaats was geweest. Punten: Hermes: Lintackc 0-4, Van Goethem A. 2-fl Van Goethem S. 5-7, Buv 2-0, Vercauteren 2-9, Mae 2-0, Polfliet 3-2, Koeckelen bergh 15-6, Bruggen 0-0, Vai den Eynde 0-2. Ginz Aalst: Lievens 164 Hendrickx 6-14, Ravijts 64 Van der Weecn 2-2, Rom- baut 2-5, D'Hcrdt 4-0. Weg! U.A.A. Etterbeek-Scheldejeugd Temse 83-77 Scheldcjeugd is net als vorig seizoen gestruikeld over Et terbeek, ploeg die wel heel wat gestalte in huis heeft, maar toch niet tot de ster- ksten uit dc reeks behoort. Een 15-27 van Temse scheen nochtans hoopgevend te zijn, maar om het moment waarop Schcldejeugd aan balbezit moest denken (26-39) liep het aan de officiële tafel mis. Dc wedstrijdchrono liet het afweten en Etterbeek profi teerde van deze situatie om nog op de sokken langs Dc- maerets naar 36-43 rustcij- fers te komen. De tweede helft faalde Tem se vanop afstand. Na 44-53 (4e min.) waren hel de Brus selaars die met scherp scho ten en een 68-59 konden be werkstelligen. Bens met vijf vrijworpen op rij buitte zijn gestalte uit en enkel De Pau» kon reageren. Ondanks <k foutenlast van Etterbeek bi; 74-73 (18e min.) kon Temx geen winst puren uit dit voor deel. De press werd onoor deelkundig uitgevoerd en Demanet kon gemakkelijk punten op het bord prikken. De bezoekers wisten weer niet meer hoeveel er nog tt spelen was en lieten aldus een mogelijke overwinning uit de hand glippen. Punten: Etterbeek: De Vla- minck 2-8, Demanet 9-15. Van de Velde 5-9, Lescaul 2-4, Bens 2-7, Penta 4-0, De maerets 12-4. Temse: De Cleene 6-4, Dt Pauw 13-12, Verspecht 44, Dc Pieker 0-1, Jungbluth 24, Van Lombergcn 14-4, Van Damme 2-2. Wep Wasocub Waasmunster-Akron Ronse 79-90 2e Provinciale Dames Kruibeke - R.T. Lokeren 3-0 Lokcren verloor ook zijn tweede wedstrijd van dit sei zoen, nu op Kruibeke en dat met veelzeggende 3-0 cijfers. De eerste wedstrijd verloor Real Testa eveneens maar dan thuis tegen Sinda St. Ni klaas met 1-3. Toch kan dat Lokeren beter, daarover was iedere kijker het eens, maar niemand begrijpt de opstel ling van dc ploeg door coach Walter Kesbcke waar hij dc twee beste aanvalsters naast mekaar plaatst: Conny Col man en Romy Borms, die we zeker in een kruisopstelling verwacht hadden. Nog een misser was wel het niet op stellen van Christel Van Nuf fel die wel inviel en dat zeer goed deed (wat een inzet!) maar bij de eerste fout die ze maakte moest ze er weer uit. Wil Lokeren winnen dan moeten eerst de pionner weer op hun plaats gezet wor den. Ondanks het 3-0 verlies kon dc wedstrijd een ander verloop gehad hebben. Kij ken wc maar naar de presta tie in dc tweede set, die mer niet mocht verliezen. Roim Borms speelde een betere partij en Conny Colman ken de een mindere dag.We za gen reeds heel wat betert dingen van haar, zodat we n« precies bij deze ene dag nier blijven stilstaan. Een volgen de wedstrijd is het weer de goede Conny die we te zien krijgen. Passcur Christa Wic- lanat heeft zich niets te ver wijten, integendeel, ze speel de een beste partij en haar vervanging was zeker niet no dig. (A) speeld. Op twee minuten tijd dc toeschouwers kippenvel echter beter (gvw) die moest worden aangc- (62-61) en in een heksenketel dribbelden Van Impe, Phi lips en Geert Van Driessche hun ploeg naar de zege. Me teen een tweede zege die kan tellen van een vast niet ont- Poochelend Danny Lede, unten: Danny Lede: G. Van Driessche 9-6, Van Boven 0- 0, Goeman 12-0, Philips 10-12, Van Impe 4-7, Mertcns 0-4. Waregcm: Dc Roeck 10-0, Verheye 4-6, Dc Wispelaerc 5-5, Rogghe 9-7, Matnijsscns 2-0, Lannoo 2-8, Chanteric 0-2, Opbroeck 0-3. Wega Microben: Okapi-Solba, 9.30 u., zaterdag. Benjamins: Slcidinge-Okapi, 13.15 u., zaterdag. Pupillen: Asscncde-Okapi, 13 u., zaterdag. Miniemen: Okapi-Silaba, 13.30 u., zaterdag. Kadetten: Sint-Niklaas-Okapi, 14 u., zaterdag. Eerste ploeg: Kortrijk-Okapi, 20.15 u., zaterdag. Bekerwedstrijden Beker van België 28 oktober: Juniores: Boom - Okapi 13 u. Pupillen: Bavi Gent - Okapi Miniemen: Okapi - BC Gent of Melscle.

De Voorpost | 1989 | | pagina 40