Kaatsklub 't Klieksken kampioen 1989 Dendermondse Rugbyclub op een been door eerste ronde Belgische Beker Open deur bij 'De vooruitstrevende Turners' in Sint-Niklaas.... Quiévrain in Waas en Dender RTT lauwert biljartkampioenen in Zele DUIVENSPORT Baby- en peuterzwemmen in Sint-Niklaas Tiende Interscholencross Desire Acke en Etienne Buyle winnen Brive Kaatsverbond Lebbeke 30 - 6.10.1989 - De Voorpost BILJARTEN In de prachtige biljarttempel Quality te Zele organizeerde de sportafdeling van de So ciale Werken van de RTT het biljartkampioenschap voor haar personeel. In zeven reeksen, naargelang hun mo gelijkheden biljarten 127 TT. personeelsleden gedurende drie zaterdagen om de kam pioenstitel. De organizatie was perfekt en daarvoor mocht de inrich tende Dendermondse T.T. Vriendenkring lofbetuigin- gen in ontvangst nemen van de SWTT verantwoordelij ken. Voorzitter Albert Her mans, sekretaris Leo De Sae- ger en het biljartcomité be staande uit Johnny Schol- laert, Alfred De Landtsheer en Jean De Swaef maakten van het kampioenschap een vriendenontmoeting met een interessant wedstrijdele ment. SWTT afgevaardigde Valère Strauwen en organi zatie gedelegeerde Paul Ver- vaecke noemde het dan ook een modelorganizatie. In de zeven reeksen waren het spannende wedstrijden, waaruit zelfs een promotie kwam. De kampioen in de ka- tegorie tot 23 Alfred De Landtsheer promoveerde naar de 30-reeks. De Dendermondse TT kring was niet alleen een kampioen in organizatie maar heeft ook goede biljarters onder zijn le den. Twee kampioenen en een zil veren medaille was een goe de oogst. Naast mooie natu- raprijzen ontvingen de kam pioenen ook de penning van de stad Dendermonde. Uitslagen: Reeks 23: L Alfred De Land tsheer; 2. Michel Bosman; 3. Charly Gezel. Reeks 30: L Lionel Gevaert; 2. Bruno Vermeersch; 3. J. Van Geersom. Reeks 40: L Francois Smae- Ien; 2. Daniel De Fraeye; 3. Rene Matijn. Reeks 55: L Jan Adem; 2. Ju- lien Van Nieuwenhuyse; 3. Christian Van Nieuwenhuy se; 4. Johny Pelgrims. Reeks 70: L Charles Doorse- laere; 2. Lucien Rollet; 3. Jean Marie Van Wymeersch. Reeks 90:1. Herman Pieters; 2. Danny Hutsebaut; 3. Cesar Beunen. Reeks 120-160: L Pierre Bat- tieuw; 2. Leon Coulon. Biljarten. De kampioenen van het R.T.T.-biljarttornooi in Zele (vh) Biljarten. De Dendermondenaars boven in het biljartkam pioenschap van de RTT in de Quality te Zele: Alfred De Landtsheer en Herman Pieters (gvw) Turnen. Turner Florimond Dua en deken Vinck, twee markante figuren van 'De Vooruitstrevende Vrienden' uit Sint-Niklaas (rvl) De Dendermondse Rugby club nam het zondag, in de eerste ronde van de Beker van België op tegen vierde klasser Peruwelz. Een makkie op papier, mar in rugby is alles mogelijk, en men mag bovendien niet vergeten dat Dendermondse, wegens het klasseverschil, met 18 punten handicap vertrok. De gebroeders De Vos, de voorbije weken vaste waarde in het Dendermondse team. en Casier (internationaal) moesten voor deze wedstrijd forfait laten gaan. wat de op dracht uiteraard niet verge makkelijkte. Het duurde dan ook tot op het halfuur eer Dendermondse de handicap had goedgemaakt. Aan de rust kon reeds een 18-24 voor sprong worden opgetekend. Een ontketend Dendermond se kreeg de smaak nu pas goed te pakken, en de tweede speelhelft werd een ononder broken parade van de Den dermondse aanvallers, met zowat elke 4 minuten een trie. Vermelden we Van de Putte en Scrivens, dieeik liefst drie maal scoorden. Ook Minnebo liet zich niet onverlet, en Cambier (heroptredend in het eerste team) lijkt er opnieuw te staan. Aan het eind van de wedstrijd werd een 18-22 stand opgete kend, wat er op neer komt dat Dendermondse 82 punten kon scoren zonder 1 punt bin nen te krijgen. Dendermondse makkelijk naar de tweede ronde dus, Duivensport. Jozef Debbaut uit Baasrode, nog maar eens goed voor een eerste prijs in Groot-Dendermonde (gvw) ZWEMMEN Reeds meerdere jaren organiseert de stedelijke sportdienst zwem lessen voor kinderen van 6 tot 12 jaar. voor volwassenen en voor anders-validen. Binnenkort gaat nu een nieuw initiatief van start Op donderdag 12 oktober immers worden de eerste watergewenningslesjes gegeven aan - jawel - baby's en peuters! De kleintjes zullen op een speelse manier leren gaan. lopen, springen, drijven, hoofdje onderdompelen, kortom zich leren goed voelen en vrij bewegen in het water. Elke les zal gericht zijn op watergewenning. die de geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van het kind bevordert, terwijl het op die wijze ook in staat zal zijn zich drijvend boven water te houden Het stadsbestuur wil daarmee tegemoetkomen aan een duidelijke vraag van heel wat jonge ouders. Wie, wanneer, hoe, hoeveel? Er zal les gegeven worden in het ondiepe gedeelte van het stedelijk zwembad en meer bepaald in 2 groepjes van 1(1 kinderen: de eerste groep zijn baby's van 4 maanden tot de leeftijd van de eerste looppasjes, de tweede groep zijn peuters lot maximum 3 jaar. Het spreekt vanzelf dat de kleintjes begeleid moeten worden dix>r één ouder of een ander vertrouwd persoon (die niet noodzakelijk moet kunnen zwemmen). De lessen zelf worden gegeven door deskundige monitricen van het stedelijk sportpromoticteam Zoals reeds vermeld begint de lessenreeks op donderdag 12 oktober a.s. er. eindigt na 10 beurten op donderdag 21 december. De uren zijn als volgt bepaald: Baby's van 17 tot 17.20 uur. peuters van 17.25 tol 17.45 uur. De dcelncmingsprijs bedraagt 275 fr. voor het kind en 440 fr. voor de begeleidende volwassene Inschrijven kan men aan de kassa van het stedelijk zwembad. Aarzel niet te lang. want de plaatsen zijn beperkt Tot slot nog dit: men kan de kleintjes reeds voorbereiden om het zwembadmilieu door vooraf de temperatuur van het dagelijks badje te verminderen lot 27 a 28°C. En een bekend drijvend speelgoedje meebrengen kan tijdens de lessen zelf heel wal vertrouwen en een gevoel van zekerheid geven. Wie verdere inlichtingen wenst kan terecht bij de stedelijke sportdienst in het stadhuis (lel 777.84.00 - toestel 4843) of bij het sportpromotieteam in het stedelijke zwembad (tel. 777.77.63). M/S Op woensdag 11 oktober a.s. organiseert de gemeentelij ke sportraad, sportdienst in samenwerking met de K.L.P. een 10de INTER-SCHOLENCROSS. De loophappening zal plaatsvinden in Rupelmonde op het voetbalterrein van de F.C. Shell-boys in de Ganze- meerstraat. Gastschool: Sint-Jan Berchmans, Rupel monde. Voor: - alle leerlingen van het lager onderwijs - alle leerlingen eerste graad secundair onderwijs - alle leerkrachten en ouders Afstand: volgens leeftijd tussen 200 en 1.500 meter. Belangrijk: - een waardebon van 10.000 fr. voor de aankoop van sportmaterialen, geschonken door het gemeentebestuur zal verloot worden onder de plaatselijke, deelnemende scholen. - alle deelnemende kinderen ontvangen één lot voor de grote tombola in juni '90 - een versnapering - reen verrassing - een sport-is-tof stempel Inschrijvingen: bij de sportverantwoordelijken van de plaatselijke scholen. Verdere informatie: Gemeentelijke sporthal «De Dul- pop» tel.: 774.43.96. In de Lokerse Fondclub klok te Desire Acke de twee eerste prijzen, maar het werd tevens een nationaal succes. De 1ste prijs was ook de hoogste na tionale onderscheiding van uit Brive met jonge duiven. Verder te Lokeren kopdui- ven voor Martin Dhondt (3, 6, 7, 11, 12,14de), Sylvain en Hans D'Hondt (5de en 8ste), Henk en zoon Van Den Broeck, Roger Consérière, Norbert de Vuyst. Te Dendermonde bewijst Etienne Buyle dat hij op weg is naar een sterk fondhok. Hij won de vlucht en klokte ook nog de 9, 22, 34, 40 prijs of 5 op 6. Een knap resultaat op dergelijke zware vlucht. Vroege duiven voor Jean Veldeman, Honore Props, Roger Drieghe (4 en 7), Ad- rien Pelsmaecker, Pieter De Busschere (6 en 10), Etienne Bovijn, Georges Cumps. In Sint-Niklaas zijn de Voor uitstrevende Turners al vijf jaar geworden. Meer bepaald de klub en deze situeert zich duidelijk naar de oudere sportievelingen. Hoofdrai- ner is trouwens de straks 81- jarige Florimond Dua en in Sint-Niklaas, alvast geen on bekende. Destijds ook bij Kracht en Geduld waar hij op 12-jarige leeftijd aansloot en op de drempel der jaren '40, turnleider werd. Een indruk wekkende staat van verdiens te ook en in dit verband, be haalde Florimond Dua in de zeventiger jaren in Sint-Ni- klaas, ook de Prijs van Sport- verdienste. Het werd niet de enigste huldiging tijdens een lange turnloopbaan en bij Kracht en Geduld, werd die nogal bruuks onderbroken. Een meningsverschil tussen het bestuur van destijds en de trainer der veteranen, leidde tenslotte nog tot een scheur lijst. Ook al omdat Flori mond Dua in '84 bij Kracht en Geduld buitenspel werd gezet en de klubveteranen op twee na, hun groepsleider volgden. Het werd meteen ook het ontstaan van de Vooruitstrevende Turners welke sindsdien in de turn zaal van de Sint-Rochus- school in de Sint-Niklase Mercatorstraat, wekelijks de turnbedrijvigheid plannen. Iedere dinsdag van 20 u. tot 21 u. wordt daar gematigd en ander turnen aangeboden voor de mensen van de gevor derde leeftijd. Het ledenaan tal van de Voortuitstrevende Turners bedraagd thans 25 waaronder ook een vijftal da mes. Ouderdomsdeken bij de turners is de reeds 85-jarige Ferdinand Kesteloot en de jongsten zijn David (16) en Stefaan Noens (13), de twee kleinkinderen van Flori mond Dua. Door de groep wordt in verschillende Sint- Niklase rusthuizen, ook jaar lijks een demonstratie van gematigd turnen gegeven. De Vooruitstrevende Turners met Frans Loeman als voor zitter en Roger Staessens als sekretaris, willen de kring nog verder promoten en daarom die open deur met op het programma: grondoefe- ningen, ritmisch turnen, ae robic, vrije oefeningen en een komisch nummer met muzi kale begeleiding op het orgel van Marcel Gooremans. Dit alles op zondag 8 oktober vanaf 14.30 u. in de turnzaal van de Sint-Rochusschool in de Mercatorstraat in Sint-Ni klaas. Toegang en een drank je gratis... Roger Van Laere Klieksken uit Lebbeke is dan toch, na veel en hard werken van spelers, bestuur en sponsors, kampioen ge worden. Het bestuur met als voorzitter Benoni Vermei- ren, sekretaris Willy Bosman, Richard de Braeckeleer, lokaalhoudster Lisette Perdaens, de andere leden en vooral ploegafgevaardigde Roland Vermeiren mag jube len. De eerste titel in het Kaatsverbond van Lebbeke is binnen. Volgende kern was hiertoe in staat: achterman Jacques Schockaert, grootmidden Jos Van Ingelgem, kleine keer Francois Van Eycken, koordmannen Freddy Van Han- denhove en Jean Van den Abbeele en de wisselspelers Mare Perdaens, die meermaals een goede steun was voor de klub en Erwin Albrecht, die het spijtig genoeg liet afweten. Ook nog een proficiat aan scheidsrechter 'Jan' die hen op verplaatsing steeds goed begeleidde. De eerste wedstrijd was nochtans een eerste nederlaag tegen Meubelen De Backer uit Opstal. Deze prachtige match eindigde op 14-15. Dan werd een moeizame 12-15 overwinning behaald op de Bolvrienden van de Boon- wijk. Het spel kon toen alleen nog verbeteren en dat gebeurde ook want Klieksken won de derde match thuis tegen Groendalers uit Moorsel met 15-13. Het duo Scho ckaert - Van Ingelgem begon te draaien. Dan naar Wa- resvrienden uit Peizegem en weer verliep het naar wens dankzij een schitterende wedstrijd van Jos Van Ingelgem: 9-15. Tegen Moerstraat (15-6) en Mieregem uit Merchtem (1-15) leek de klus te eenvoudig. Backerklub uit Merch tem, de klub met de meeste klasse, werd toch verslagen met 15-11 want op Schockaert stond geen maat. Opnieuw volgden twee gemakkelijke zeges, tegen Super Zeven (2-15) en Eurika (15-2). Zelfs in de vetyilaatsing naar Welkom, de kampioen van het jaar voordien, was Klieks ken superieur en won met 7-15. Tegen Appels thuis werd het anders. Klieksken moest tegen een 1-7 en 3-8 achter stand aankijken, maar na de pauze werd zeer kollektief de 15-13 zege behaald. De laatste wedstrijd uit de heen- ronde, thuis tegen Rapide Lebbeke, werd een gemakke lijke 15-3 overwinning dankzij het schitterend trio Scho ckaert - Van Ingelgem - Van Eycken, goed bijgestaan door Van Handenhove en Van den Abbeele. Halfweg zag de stand eruit als volgt: 1. Klieksken 179, 2. Meubelen D.B. 167, 3. Groendalers 166,4. Backerklub 164,5. Welkom 156,6. Waresvrienden 151, 7. Appels 145, 8. Bolvrienden 140, 9. Eurika 139,10. Rapide 98, 11. Super Zeven 93, 12. Moerstraat 79, 13. Mieregem 75. De eerste wedstrijd van de tweede ronde was opnieuw tegen Meubelen De Backer, tweede gerangschikt en enige ploeg die won tegen Klieksken, dat nu erg gemoti veerd won met 12-15 ondaniks een lieskwetsuur van groot-midden Van Ingelgem, die uiteindelijk toch dé grote figuur was. Al stond men later met 2-5 in het krijt tegen Bolvrienden, er werd gewonnen met 15-7 dankzij Scnockaert - Van Eycken. Super Zeven (15-4) en Moer straat (1-15) waren gemakkelijke hapjes. Toch moest er nog een nederlaag komen. Tegen Backer klub werd met 15-11 verboren. De ploeg was niet in haar dagje en alleen Van Eycken speelde schitterejnd; Zelfs te Moorsel tegen Groendalers (3de) werd met 6-15 gewon nen dankzij een sublieme Erwin Aelbrecht. In MaTderen, tegen Eurika was het een droeve zaak. Kiekskcn moest aantreden met vier want grootmidden Van Ingelgem zat aan de kust en vervanger Albrecht stuurde zijn kat. Door deze 15-10 nederlaag was de spanning er meteen terug. Want Klieksken stond maar 6 punten meer voor. Erwin Albrecht werd door het bestuur geweerd voor de reste rende wedstrijden. In Appels werd gemakkelijk met 7-15 gewonnen. Een moeilijke klus was zeker de wedstrijd tegen ex-kam pioen Welkom. Toch werd het eebn sukses met 15-5, dankzij een fraai kerende Jos Van Ingelgem als achter man. Tegen rode lantaarn Mieregem werd met grote 15-3 cijfers gewonnen; De laatste wedstrijd op Rapide Lebbe ke was zenuwslopend. Om zeker te zijn van de titel moest Klieksken 10 spelen ophalen. Na een 4-3 achterstand werd het toch 9-15 en meteen kon de kampioenenviering beginnen. Eindstand 1. Klieksken 2. Backerklub 3. Meub. 4. Waresvr. 5. Welkom 6. Groend. 7. Appels 8. Eurika 9. Bolvr. 10. Rapide 11. Super 12. Moerstr. 13. Mieregem 24 21 3 192 350 24 22 2 204 344 24 20 4 210 332 24 11 13 251 315 24 14 10 262 312 24 14 10 291 306 24 15 9 269 302 24 13 11 286 279 24 11 13 292 276 24 10 14 299 240 24 2 22 343 169 24 1 23 349 165 24 3 21 343 151 Langs deze weg danbkt het bestuur van kaatsklub 't Klieksken al de spelers en de talrijke supporters voor hun trouwe opkomst en hopelijk tot volgend seizoen... Hector Van Ggsel, Raymond Laurent, Roger Dhooghe, Jozef Debbaut, Jan Pauwels en Norbert Thierens In de ST.-NIKLASE VER BROEDERING won Hec tor Van Gijsel de vlucht voor Roger De Ben (2e, 6e, 7e), Marcel Noens, de eerste nummer 16, Kamiel Mariens, Samson en zonen, Albert De Sadelar, Van Boxelaer en zoon, Andre Van Mele, en Raymond Van de Velde. Bij de oude duiven de le en 5e [>njs voor Alfons Van Boxe- aer en verder vroege duiven voor Verdoodt en zoon, Al- bert Rozendom, Peter Mees, J. De Keersmaecker en Ri chard Van den Broecke. In het SAMENSPEL HE- KELGEM-BAARDE- GEM-LEBBEKE stond Raymond Laurent als win naar op de uitslag. Het hok in de kijker was dat van Paul Philips met de 2e, 3e, 5e prijs en de zetnummer, de eerste bonserie en de kaatsseries waren er aan verbonden. Kopduiven verder voor A. Van der Straeten, Firmin wat niet kan worden gezegd van landskampioen Asub, dat, overigens in een bijzon der lauwe wedstrijd, nipt door Bosvoorde werd geklopt (9- 6). De tenoren van het Belgische rugby deden het overigens niet al te best in deze eertse ronde. Bekerwinnaar 1989, Coq Mosan Herstal, kon zich slechts ternauwernood plaat sen, na een 22-25 overwinning bij derde klasser Medical. En het gereputeerde Black Star (2' N) werd uitgescha keld door derde klasser Vorst RC De absolute superscore van deze eerste ronde kwam evenwel niet van Dender mondse: Standard Luik smeerde RC Nijlen een 106- 18 aan de broek. Meteen zijn de drie ernstigste pretenden ten voor de prestigieuze Be ker van België voor dit jaar gekend: Bosvoorde (dat nog nooit de beker won). Stan dard Luik en Dendermondse. Wellicht weten we iets meer over de slaagkansen van onze streekgenoten na de eerstvol gende competitiewedstrijden tegen Bosvoorde en Asub Waterloo. A.s. zondag wordt evenwel een vriendschappelij ke oefenwedstrijd gespeeld tegen La Hulpe RC. Afspraak om 14.30 uur op het rugby- veld in de Van Langenhove- straat te St.-Gillis-Dender- monde. KVD Van de Plas, Jos Pessemiers, Bernard Van Verre, K. Van Ransbeeck. Met zijn twee in- gekorfde duiven klokte Gu- staaf Meskens de 10e en 20e prijs en won de derde serie. De tweede serie ging aan de 16e prijs naar Fr. Van Hoey- missen. Te MELSELE speelde Ro ger Dhooghe zich sterk met de le, 3e, 9e, 14e prijs als vroegste aangiften. Kopdui ven voor Leopold Van Goe- them, Jozef Van den Broeck, Luk Van Bergen, Petrus Heyrman, Louis Janssens, Van den Bossche-Bryssinck. Te MOERZEKE mikte Nor bert Thierens in de roos voor Albert Stobbelaers, Aman- dus Clacssens (3e en 7e), Louis Van Vossel, Benoit De Sacger, Joseph Quintelier, Frans Van Riet, Thierens- Wilgenhof (9e en 10e). Met de 11e en 14e prijs won Willy Vercauteren ae eerste serie. Frank Van Haute won aan de 20ste prijs de tweede en de eerste van drie ging naar Ne stor Peelman aan de 29ste prijs. Raymond Verhelst won bij de oude duiven voor Louis Van Vossel (2e, 3e, 7e), Frans Van Riet (4e en 5e), Henri Delcart. Te ZELE-HUIVELDE met 680 jonge duiven in de man den was Jan Pauwels de pri mus voor Wilfried Costers, Rudy en zoon Verbeeck, Jan- segers-Roclandt. Gustaaf Claes, Guy Vervliet, Albert De Loose, Jean Becqué, Paul De Smet (9e en 10e), Jos Spiessen, Karei Hofmans, Jozef Rochtus. Het knapste resultaat kwam van Jan Roe- landt. Hij korfde drie duiven in en met de 14e, 27e en 29e prijs won hij de superserie van twee aangeduide, de ere-serie, de eerste van drie aangeduid. Aan de 36e priis won Paul De Smet de tweede serie. In GROOT DENDER MONDE mikte Jozef Deb baut in de roos en het was meteen zijn eerst afgegeven duif en de mieze tot 500. Kopduiven voor Willy Ge- erinck, Cesar Peelman, Lu cien De Bleser, Constant Bert, Jozef Claessens, Hen drik Quisquater, Emicl Van Ingelghem, Van Noten-Pare- daens. Met de 3e en 9e priis won Guido Maerevoet de eerste serie van twee aange duid. Frans Spiessens zette een sterke prestatie neer met aan de 34e prijs reeds twee koppels volgduiven en de eerste serie van drie en vier aangeduid. Beno

De Voorpost | 1989 | | pagina 42