FC Café Composé - FC Scoutshuis Vlaams Sportverbond - Distrikt Waasland Walivoteek Walivo's wedstrijd van de week Freddy Jacobs, aangesloten bij KAV Dendermonde maakt het verschil Kleding Octaaf en Givana nog zonder puntenverlies De Voorpost - 6.10.1989 - 31 LIEFHEBBERS VOET BA L Liefhebbersvoetbal. FC Scoutshuis in de wedstrijd van de week (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Composé speelde tegen Scoutshuis (dw) De wedstrgd: In deze derby werd door de beide ploegen een snelle start genomen. De eerste of fensieve akties waren noch tans voor FC Café Composé en met ook nog een gevaar lijk afstandsschot van Alain Bal uwé. Bij die ploeg ontbrak nog altijd Luk Gorrebeeck Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Van de Voorde leidde de wedstrijd van de week (Iv) matig en het laatste resultaat in de zaterdagse tweede afde ling, werd er een zeer be scheiden zevende plaats op negen. Door een totale om schakeling bij het hogerver- meld voetbalverbond, werd door FC Scoutshuis voor Wa- livo gekozen en met voor die ploeg ook positieve gevolgen. Vorig seizoen bij het debuut werd FC Scoutshuis nog zes de in de zaterdagse derde reeks. Door een wijziging der afdelingen, verzeilde die ploeg tnans naar de tweede reeks en daarin, werd een uit stekende start genomen die vorige zaterdag nogal bruusk werd afgebroken. Geen ramp echter voor FC Scoutshuis dat destijds het tienjarig be staan vierde met een feeste lijk weekend aan zee en gedur rende dié jarejri, ,ook nog een aantal wijzigingen onder ging. Zo werd ondermeer het tweede klublokaal op 't Zon- neken in Sint-Niklaas, ook al bijna een vijftal jaren geruild voor café De Steeg van Ron- ny Hoste in de Apostelstraat. Dat werd trouwens de spon sor van FC Scoutshuis, waar jaarlijks ook een nieuwe voorzitter wordt gekozen. Thans is dat Roland De Pauw met ook nog de volgende be stuursleden, Guy Van Roeyen (sekretaris), Patrick Van Goethem (penning meester), Gerard De Bruyc- ker (materiaalmeester) en Achiel Colman, als coach van in het begin. Na de terreinen op Puitvoet en 't Zonneken, worden de thuiswedstrijden van FC Scoutshuis thans ge speeld bij FC Hoop en Vreugd in de Ekelstraat in Nieuwkerken. Nieuw voor het huidig seizoen waren ook Gino Van den Berghe, Dirk Huyck en Ywan Van Eynde als doelman. Daarmee be schikt FC Scoutshuis zelfs over een ruime spelerskern, waarvan de basis nog altijd door de oud-scouts wordt ge leverd- wegens een kwetsuur en de gastheren, werden in hun aanvallend concept nogal vlug afgeremd. Ook al ornaat FC Scoutshuis kordaat en niet ongevaarlijk reageerde, waardoor langs weerszijden een bepaalde waakzaamheid achteraan noodzakelijk werd. Het eerste sukses was evenwel voor de bezoekers en Jean Van Vlierberghe, skoorde toen met een afge weerde bal van Raf Hac- quaert (0-1, De min.). De lo kalen werden er nauwelijks door aangeslagen en in een wedstrijd waar de attraktivi- teit nooit zou afzwakken, wa ren de doelkansen nogal zeldzaam. Vooral dan in het eerste halfuur door toedoen van de voorbeeldig georgani- zeerde verdedigingen en in dit verband, verbrak de be zoekende Jean Van Vlier berghe de stilte met een hard en geplaatst schot dat Wim Meganck ook tot een schitte rende reflex verplichtte. De skore werd nadien toch nog in het voordeel van FC Scoutshuis verdubbeld. Na een goede kollektieve bewe ging waarbij de lokale verde diging volledig uit verband werd gespeeld, omzeilde een opvallende Jean Van Vlier berghe ook nog de doelman (0-2, 33e min.). Een ernstige verwittiging trouwens voor FC Café Composé dat met Danny Moenssens en Alain Baluwé, ook enigszins het middenveld beheerste en desondanks kon tegen een uitstekende verdediging der gasten zelden een doelkans worden afgedwongen. Tens lotte werden de loffelijke in spanningen toch beloond en skoorde Johan Vercauteren nog juist voor de rust (1-2,44e min.). De beide ploegen wer den dubbel gewijzigd en bij de hervatting, was een aan passing voor de nieuwen niet nodig. Er werd weer op hoog niveau gespeeld met FC Café Composé vlotter in de kom- binaties en FC Scoutshuis, met duidelijk méér wils kracht. Uiteindelijk nog suk- sesrijk ook en na een per soonlijke aktie van Jea.. v an Vlierberghe ongetwijfeld de beste man tussen de lijnen, verhoogde Raf Hacquaert de voorsprong der gasten (1-3, 53e min.). Een schijnbaar on gevaarlijk dropschot van Pe ter De Bock strandde nog eens tegen de lokale doelpaal en de ernst van de toestand, werd door FC Café Composé nu duidelijk begrepen. In een opgedreven tempo knalde Michel De Meulenaer vanop afstand eerst nog rakelings naast en even later bij een poging van Alain Caluwé, skoorde Johan Vercauteren bij de rebound (2-3, 62e min.). Bij eenzelfde situatie en met dezelfde akteurs, ge raakte de bal niet over de lijn en het aandringen van FC Café Composé werd met het invallen van Didier Lysen nog duidelijker. Voor FC Scoutshuis was er toen enkel het countervoetbal en langs Luk De Vos en Gino Van den Bcrghc, werd in een korte tijd tweemaal gevaarlijk gerea geerd. Tijdens de laatste tien minuten waarin de lokalen nog nadrukkelijker in het overwicht liepen, geraakte Gino Van den Berghe voor de gasten bijna aan een nieuw doelpunt en alleen een gevat te reaktie van Wim Meganck voorkwam dit sukses. De ze- Pe wenkte trouwens al naar C Scoutshuis maar op een drietal minuten van het einde, werd een missertje van Alexander Van Acker fataal. Ook omdat dit door Stefaan D'Hondt werd afgestraft en de ploegen, stonden meteen terug gelijk (3-3, 87e min.). Een billijke eindstand ook van een spektakelmatch waarin Alain Galuwé via de paal, in de slotsekonden nog maals skoorde voor FC Café Composé (4-3, 89e min.)... De ploegen: FC Café Composé: Wim Me ganck, Francis Schoenmae- ckers, Tony Fonteyn, Mark Van Osselaer, Mark Maes, Michel De Meulenaer, Alain Galuwé, Danny Moenssens, Johan Vercauteren, Hervé Schelfaut (46e min. Stefaan D'Hondt) en Dirk Verton- fen (46e min. Didier Lysen). 'C Scoutshuis: Ywan Van Eynde, Peter Pijl, Alexander Van Acker, Peter De Bock, Leo De Smet, Herman Merckx, Jean Van Vlierberg he, Kris Wauman (46e min. Luk De Vos), Gino Van den Berghe, Dirk Huyck (46e min. Ludo De Beleyr) en Raf Hacquaert. Roger Van Laere Veteranenkompetitie Zele Slagerij De Strooper Windsor/Maes 2 De absolute topper in de vete- ranencompetitie werd heden maandag gespeeld onder gro te publieke belangstelling. Freddy Jacobs was de rots in de branding bij Slagerij De Strooper tijdens het slotoffen- sief van Windsor'Maes. Windsor/Maes geraakte op ji..n C.l^.'E'ibrugbare ihter- slan^vai^M^i^ienngaan van de laatste periode, doch door de uiterste inspanning van alle spelers kwam men terug tot 3-2. Door onkans en het soms wel brutale spel van Slagerij De Strooper kon de aansluitings treffer niet worden gescoord. Scheidsrechter Van Dorp liet zich niet onbetuigd: 6 gele kaarten en 2 uitsluitingen. Op het einde van de match kon hij ook nog zeker rood heb ben gegeven aan Freddy Mes- kens Van De Strooper voor een wilde sliding! Uiteindelijk was het wel Fred dy Jacobs, als best getrainde speler, die de overwinning veilig kon stellen. Liefhebbersvoetbal. MTSA-team Real Familial (jmh) Wedstrijden Dames-Beker: FC Lutterzele-DVC Opstal. 06.10. 20 u., Vercau teren Jerry Rupelladies-VK Siera Zogge Lady's. 20 u.. Thoen Em. Juv. Schoonaarde-Biscaya Girls: op 01.11.89 FC Lindcnhcf-Red Star Opdorp. Van Boven Marcel VK Mansing Girls-Clementstr.. Van Uytvange Georges Zat.-Beker (heen): Altodie-FC Patro. FF 5-0 FC Birlik-Sp. Beveren. 14 u.. Thoen Em. FC Celtic-Snuffel: 5-1. Moerstraat-FC Laar. D'Hollander Herwig Pyl. De Kerf-Heizijde. Peersman Achiel RBS Hoger Op-Avo, De Bock Norbert Klein Zand-Shell Boys. Caya Mctim Desatex-Sp. Steendorp. Van Damme Wilfr. Tip Top-Real Hansevelde. Van Daele Werner FC Vriendenkr.-VK Siera Zogge. Pleunis Alois SK Vlierkouter-SK Vriendenkring: FF 5-0. VK Woodstock '66 - 't Stamineeken. Van de Velde W. Zonvm-Beker: KWB Stekenc-Jong Bijlken. Van Boven Marcel The Bridge-SK Dendermonde. Boenne Antoihe .Den IJzer-Portaels Sport '66. De Mey Roland^ .ffctmtshuis '81-Luitentuit. De Bock Norbert KWB Hellestraat-Shell Boys (terr. ShelLIJoys). Verstrepen J. SK Bosdorp-VK Nopri Temse Zele. Thoen Em. St. Anna Hardy-Vagebonden. Peersman Achiel Blue Boys-Moerstraat. Van de Velde Walter Hoop Vreugd-RC Doorslaar. Uytdenhouwen Michel UITSLAGEN: 1' afdeling zaterdag: Siera I-Corner 0-4 Milano-Temsica 3-1 Bondgalm I-De Pekton 4-0 Hemelaer I-Puyvelde 2-1 Hof v. Grembergen-Raap 1-3 VKW 70-Avanti uitg. Portaels-Den Bos I 1-0 2* afdeling A: De Kroon-Moerheide I 3-3 Tripoli-Wijnveld I 0-0 Club69-Videoclub 2-7 1000 Appels-Centrumvrienden II 5-0 Sportarcna-De Vlasbloem 2-1 FC Welkom-Bazel 5-1 Briel 1-Trappen Steels 0-1 2' afdeling B: Dino Bovs-Fort-Nantes uitg. 3-3 Tromp-Wazoo Compose-Scoutshuis 4-3 Rodeo-Bristol 1-3 Eendracht-Bosdorp 1-4 Oud Geel-Ankerhof 7-1 Leopoldstad-Herten Aas 3-3 3' afdeling: Novelty-Stille Vrienden 1-4 Den Trap-Liliane Boys 1-7 Den Heldcr-Klein-Sinaai 0-8 De Strijders-Familia 14) Kloksken-Leeuwkens 2-3 RC Grembergen-Nieuwe Sportvriend 7-0 Venco-Luitentuit 0-6 Zondag L afdeling: Siera II-Wijnveld II 7-1 Makkers-Were Di 3-1 Bondgalm II-Troch Textiel 1-1 Cado-Centrumvrienden 3-0 Anker-De Cock 4-0 Volksunie-Den Bos II 4-0 Van de Voorde vrij. 2' afdeling A: Moerheide II-Witte Pen I 3-12 Rode Duivels-Oostberg 5- 1 Wijnveld III-Siera 4 5- 1 Hemelaer II-Jong KWB Elvers. 3- 0 Klokhuis-Briel II 1- 0 Progress-1000 Appels II 4- 4 2* afdeling B: Pony-Vcldstraat 5-1 Witte Pen II-Brouwershof 5-1 Favo-Azalea 4-1 KWB St -Anna-Atlantic 0-1 Oud KWB Elversele-De Bobyn 24) Gouden Leeuw-Zeemeermin l-l SP Waasmunster: vrij. afdeling C: Kockoek-Samara 0-0 Oud Geel-Wembley 3-0 Anitec-SK Belsele 6-2 Post-Klub 65 1-3 Inter Decor-Ons Huis 3-1 Metallo's-Spaans Kwartier 1-2 Sanicentral: vrij. Kommersanten-Pompstraat: FF 5-0 Wepogro-FC Sporthal: FF 5-0 SC Doorslaar-Sint Andreis. Vervaet R. FC Rima-Zeveneken. Van Doorselaere Omer Zonna. OV. A: Lembeke-Reb. Vossenhoek. Van Hurck Roger SC St.-Anna-Middelburg. Van Doorselaere Omer Merendree-Wepogro. De Meyer Ludwig SK Lourdes-Vindehoute. De Pauw Mare Nokere-Lovendegem. Van Durmen Leon Serskamp-SK Dendermonde. De Decker André Sportief-Akkers Maldegem. Scheiris Roland. 1-B: RC Destelbergen-Zeveneken. Hellinckx Eric Kado Shop-Thor Veldeken. De Meyer Julien Pub Merelbeke-Hamse Bouwcentrale. Velthuys Chris Figaro-RC Doorslaar. De Smet Etienne Kalken-Matroos. Garre Eugene Thor Azaert-Groen Sport, De Sutter Frans 1-D: Fonteintje-Rangers Malderen. Van Steen Frank Gul Isparta-Lambrecht. Claus Leo Pal. Hofstade-SK Moorsel, De Gent Wilfried Opstal-Kanaries. Everaerts Robert SV Ressegem-Appels, Van Ingelgem Albéric Joso Lebbeke-Herderscm, Piro Marcel Beker 1-E: Hoop Vreugd-Fina Troubleyn. De Wael Marcel VK Frema-AFC Cocktail. De Bock Norbert 't Sleperke-Wijkagenten. Vercauteren Jerry VK Herleving-Uil Temse. Vervaet Roger De Zon-'t Fort. Van Boven Marcel Statievrienden-Drij Boeren. Herremans Franky ATS-Terlocht. Van Vlierberghe Johan. VK Woodstockt '66 (vrijgeloot). KALENDER Zondag (telkens om 15 u.). lc afdeling: 14.30 u Puyvcldc-Hof v. Gremb.. Foubert R. De Pekton-Hemelaer I. Boone Marcel Corner-Milano. Van Geem Patrick Den Bos I-Siera I. uitgesteld. 14.30 u. Avanti-Portaels. Van de Voorde A. Raap-V.K.W. 70. Beniers A. 14.30 u. Temsica-Bondgalm I. Pannecoucke R. 2C afdeling A: Centrumvrienden II-Sportarena. Peeters Edm. Videoclub-1000 Appels. Lamote G. Moerheide I-Tripoli. Van de Voorde Fr. Trappen Steels-De Kroon. Bruggeman Walter 14.30 u. Bazel-Bricl I. Van Hoornijck Bernard De Vlasblocm-FC Welkom. Verbraeken Rudi Wijnveld I-Club 69. De Corte Marcel 2C afdeling B: 14.00 u Bristol-Eendracht. De Looze G. Scoutshuis-Rodeo. V. Overmeire R. Fort-Nantes-Tromp. De Dobbelaere W. 14.30 u. Herten Aas-Dino Boys. V. Steelant R. Ankerhof-Leopoldstad. Felix R Bosdorp-Oud Geel. Wijmeersch Fr. Wazoo-Compose. Windey R. 3C afdeling: 14.30 u Familia-Kloksken. Laheyne Eddy Klein Sinaai-De Strijders. Michiels R. Stille Vrienden-Den Trap. D'Hanis Frank Luitentuit-Novelty. Beniers D. Nieuwe Sportvr.-Vcnco. Janssens Luc Leeuwkens-RC Grembergen. Brijs Patrick Liliane Boys-Den Helder. Van Steelant Ludo Zondag (telkens om 10 u.). lc afdeling: Troch Textiel-Van de Voorde. Simoen André Wijnveld II-Makkers. Beniers A Den Bos Il-Siera II, Bals Eddy De Cock-Volksunie. Steeman Etienne Centrumvrienden-Anker. Debbaut Jaak Were di-Bondgalm II. Foubert Rudi. Cado vrij. 2l afdeling A: Siera 4-Geywa. Roosenboom Willy Witte Pen Ï-Rode Duivels. Bruggeman Walter 1000 Appels II-Moerheide II. Deckers Erwin Briel II-Progress. Beniers Dirk Jong KWB Elvers.-Klokhuis. V. Puvenbroeck Raf Oostberg-Wijnveld III. Beeldens Marcel Hemelacr II vrij. 2' afdeling B: Azalea-KWB St.-Anna. Vandermeulen Richard Brouwershof-Favo. De Dobbelaere W Zeemeermin-pony. Van de Voorde A. 10.30 u De Bobyn-Gouden Leeuw. Schaeck Fr. Atlantic-Oud KWB Elversele. Bosman Fr. SP Waasmunster-Witte Pen II. V. Hoornijck B. Veldstraat: vrij 2' afdeling C: SK Bclsele-Saniccntral. De Corte Marcel Samara-Oud Geel. V. Boxelaere Julien Spaans Kwartier-Koekoek. Beniers Mark Ons Huis-Metallo's. Michiels Rudi Klub 65-Inter Decor. Felix Robert 09.45 u. Wemblcy-Anitec. Baert Jean-Paul Post: vrij, Liefhebbersvoetbal. FC Poreistampers uit de MTSA (jmh) Liefhebbersvoetbal. FC Gipak, een ploeg uit de MTSA (jmh) In de topper van Walivo's za terdagse tweede afdeling met FC Café Composé en FC Scoutshuis als twee bijzonder gemotiveerde opponenten, werd spektakelvoetbal op hoog niveau gespeeld en de match ook nog op een sensa tionele manier afgesloten. Een echte propagandamatch trouwens en bijna onder de zelfde omstandigheden zoals onlangs nog in Europees ver band met FC Antwerp tegen Vitosha Sofia uit Bulgarije. Op een drietal minuten van het einde stond de stand ook 2-3 in het voordeel van FC Scoutshuis en bij het laatste fluitsignaal van een pro bleemloos leidende André Van de Voorde, wees de winstbalans al naar FC Café Composé. Een vrij onver wachtse en verrassende wen ding in een wedstrijd, welke ook nog als een onvervalste derby kon worden be schouwd. De beide klubloka- len zijn immers in de onmid dellijke omgeving van het Apostelpleintje in Sint-Ni- klaas gevestigd. Bij FC Café Composé al sinds het ont staan en dat dateert vanaf de eerste maanden van '88. Nog geen volle twee jaar dus en net debuut in het kompetitie voetbal bij Walivo, werd ge woonweg schitterend. In de zaterdagse derde reeks werd FC Café Composé vice-kam- pioen na RS Bosdorp uit Ste- kene. Thans in tweede waar voor coach Erwin Maes door omstandigheden heeft moe ten afhaken, worden de ver wachtingen bij die ploeg qok nogal hoog gesteld. We spe len wéér naar de top zegt Mark Maes de klubvoorzitter en in dat verband, werd de spelerskern ook duidelijk versterkt. Kwalitatief alles zins met Danny Moenssens, Alain Baluwé, Johan Ver cauteren en Tony Fonteyn. De tot nu toe behaalde resul taten waren trouwens bijzon der positief en samen met reeksleider en algemeen ti- telfavoriet FC Oud Geel uit Sint-Niklaas, werd de neder laag nog niet geleden. De eerste wenkte vorige zater dag echter nogal duidelijk en voor FC Scoutshuis, werd het tenslotte ook nog een ont goochelend resultaat. Een drawn zou trouwens de beide ploegen hebben bevredigd in deze uiterst sportieve derby. Door het verlies moeten de bezoekers nu aan de top, mis schien tijdelijk afhaken. Ein digen in de Betere helft van de klassering is nochtans de doelstelling bij FC Scouts huis, dat de kaap der tien jaar ook al heeft overschreden. Een 16-tal scoutsleiders van verschillende groepen en op het einde van hun mandaat, kozen toen voor voetbal met Mark Van Havermaet als de eerste voorzitter. Het klublo kaal werd het scoutshuis op Driekoningen in Sint-Ni- klaas en het werd nogal vrij vlug kompetitievoetbal bij het inmiddels al ontbonden 't Vlaams Sportverbond. De prestaties van FC Scoutshuis waren daar eerder middel- Uitslagen vierde speel week Sportwereld - M.V.C. 5-8 Quick Shop - Avanti 8-1 Bioform - San. De Herde 10-7 KI. Octaaf - Dcndermotors 8-3 Minishotters - Zwamberhof 4-1 Eves - Piccadilly 4-4 Verhofstadt - Givana 2-5 Rangschikking 1. Kleding Octaaf 4 4 0 56 12 8 2. Givana 4 4 0 0 33 8 8 3 Verhofstadt 4 3 10 37 II 6 4 Quick Shop 4 3 10 29 28 6 5. Minishotters 4 2 I I 18 20 5 6 San. De Herde 4 2 2 0 25 29 4 7. Bioform 4 2 2 0 23 20 4 8. M V.C. 4 2 2 0 22 25 4 9. Eves 4 I 1 2 21 20 4 10. Piccadilly 4 I 2 I 24 21 3 11. Avanti 4 13 0 14 31 2 12. Zwamberhof 4 13 0 14 31 2 13. Sportwereld 4 0 4 0 15 44 0 14. Dendermotors 4 0 4 0 8 31 I)

De Voorpost | 1989 | | pagina 43