«5r. r Slechte dag voor Ter Walle 1 mmk Èf Ruim verdiend N.O.M.B.-Kern Dendermonde Laatste minuut beslis send 32 - 6.10.1989 - De Voorpost ZAALVOETBAL Temse Liga In de hoogste afdeling van de Temse Liga blijft Cremerie Chantal I op het hoogste scha votje na nieuwe winst tegen Breughel. Chantal II daaren tegen verloor tegen een sterk gemotiveerd Confiserie De Rijck en zakt terug naar de middenmoot. Nog bovenaan een mooie zege van Verhui zingen Hoskens tegenover SOS Veile Jeugd en ook Mini- Rupel blijft aanklampen door de nieuwe zege tegen de Zee hond En dan is er nog Ter Walle dat verloor van Bridge. Voor Real moet het tij dus vlug gaan keren om niet hope loos achteraan te worden geduwd. In tweede afdeling ditmaal geen bedrijvigheid en in der de afdeling blijft de Eenhoorn op de sukkeltoer na een eer dere nederlaag tegen de Ar- gentaboys nu ook in het ver lies gespeeld door de Washington Diplomats. De Snorkels dan weer van hun kant schuiven steeds dichter bij in deze derde afdeling door een nieuwe zege tegen Shalke 82 dat nog steeds troosteloos onderaan staat. In vierde afdeling blijven de Fergusons op kop na een nieuwe overwinning tegen Ri ver Plate maar de Koolmijn heeft hier nog altijd het maximum door een zij het eerder moeizame zege tegen de Lilly Marleentjes. Club 67 kon ook een eerste zege laten optekenen in deze reeks tegen Sportkring Temse en de Frei- netsjotters zoeken nog altijd naar die eerste puntjes na nieuw verlies tegen Geel Blauw B. Volgt dan de hoogste mid weekafdeling waarin opvalt dat ook hier Ter Walle een slechte beurt maakt. Atletico verloor nu van Mini Ster en krijgt dus als toemaatje de rode lantaarn in deze reeks in handen gestopt. Desmecht is de tegenpool en kijkt niet om aan de kop van het gebeuren. Het moest hierbij wel Aspro Bruis opzij zetten. Ook VK HOutbriel lijkt ons versterkt want het volgt op korte af stand na winst tegen Ketels en KWB Kruibeke wordt ook een kwade klant voor de eind afrekening. Het eerste optre den van IJs Van de Walle werd meteen ook een schot in de roos dat ondervond Ver- bruggen dan weer in deze fel geanimeerde midweekwed strijd. In de tweede reeks won Kiro van VMI en blijft het PMS het ook al goed doen door een tweede opeenvol gende zege. Het einde is echter nog ver af en de plaatsen kunnen nog meerdere malen wisselen in alle reeksen. Mini Ster 6 Atletico Ter Walle 3 Liefhcbbersvoetbal. AZ 77 uit de Aalsterse MTSA-kompe- titie (jmh) Liefhebbersvoetbal. In de MTSA speelde Brughuis tegen Sneeuwwitje en won met 6-0. We zien hier Vital Mortier van de thuisploeg in aktie (da) Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg VK Snas (jmh) Mindere wedstrijd van Ter Wal le waar alleen de grote Kris Fou- bert en superman Luc Verheggen in hun dagje waren. Peter Mat- thijssens zat al in gedachten bij de kamelen die speciaal besteld wa ren voor de nakende huwelijksreis en daarom kon Mini Ster van deze warme gelegenheid profiteren langs Kurt De Cauwer om de score te openen. Kris Foubert kon aan de rust de Ministerren in be dwang houden maar toen Gerry Heyrman. Johan De Cauwer en Peter Verbruggen elk met twee doelpunten niet meer te houden waren stond ook de grote Kris met twee doelpunten machteloos. Houtbriel 5 AK Ketels 3 In de eerste helft van dit duel bleek geen van beide teams af stand te kunnen nemen van el kaar Omer De Rijck scoorde voor Houtbriel maar Marc Van Meervenne milderde voor Ketels. Na de rust maakte Frank De Rechter het verschil samen met Marc Oste en Van Der Vekens Gunther zodat het eindoffensief van Ketels langs Patrick Dierick en Alain Vernimmen te laat kwam. Verbruggen 2 Us Van de Walle 4 In deze sportief gespeelde wed strijd maakten de Ijsventers in de eerste helft het verschil. Guy D'Hooge (2) en Dirk D'Hondt scoorden toen immers al terwijl de thuisploeg enkel een antwoord kon vinden langs D'Aqiiisto Igna- zio. Dezelfde thuisspeler zou voor Verbruggen na de rust nog even de hoop doen nnlaaien maar toen Dumortier Jean Louis en Ratincks Daniel nadien een unieke gele genheid misten en Mare De Kim- pe van de bezoekers wel raak trof was de winnaar meteen gekend. Kiro II 5 V.M.I. 2 VMI. onder leiding van Janne- ke Verdonck en Georges De Vos als veldmaarschalken kon in de eerste helft geen taktisch plan op stellen om de Kiro-aanvallen in te dijken. Geert Van Avermaet. Johny Haentjens en Guido Bae- tens sneden door de vijandelijke linies lijk boter. Na de rust toen de VMI pionnen wat beter opge steld stonden konden Hugo Kop pen en Karei Van Osselaer wel milderen tot 4-2 maar toen ook Vernimmen Dies wist te scoren voor Kiro was de strijd gestreden en de punten verdeeld. Lilly Marleentjes 6 De Koolmijn 8 De Koolmijn heeft het niet breed gehad tegen een sterk aan klampende Lilly Marleentjes- ploeg. Deze laatsten wisten aan de rust zelfs een 5-3 voorsprong voor te leggen wanneer Bressinck. Heyrman. Van Gassen en Bres sinck Kris wisten te scoren en Ricky Thijs de drie Koolmijn doeltjes had gescoord. Deze be zoeker zou na de rust nogmaals drie treffers weten te behalen en met twee doelpunten erbij van Eeckelaert kon het alsnog aan spraak maken op de zege. Verhuizingen Hoskens 4 SOS Veile Jeugd 3 De spanning droop er zo af in deze wedstrijd waarin beide teams het beste van zichzelf gaven. De thuisploeg kon in de eerste helft tweemaal scoren. Sciacca Giovan ni en Mare Oste zorgden hiervoor. Toen de uitstekende doelman Alain Van Goethem dan uitblin ker Stijn Van Opstal kon lanceren was aan de rust nog niets beslist met een 2-1 stand. Temeer Veile Jeugd nog geheim wapen Luc De Maeyer achter de hand had die met nieuwe groengele schoenen de gelijkmaker wist te netten kort na rusten. Coach Van de Goossen stuurde dan iedereen bij Veile vooruit. Waterschoot. Clarisse. Van Roven. Van Opstal. Dael- man en Roggeman stonden zo oog in oog met doelman Catthoor Ste fan die echter niet wilde kapitule- ren. Enkel wanneer de Verhuizers voorsprong hadden genomen langs Jochmans Wilfried en Raf Sciacca liet hij een poging van Stijn van Opstal door 4-3 dus. In een werkelijk ongelooflijke hart versterkende optimistische komi sche en spannende slotminuut werd deze stand niet meer veran derd door beide ploegen. River Plate 6 Ferguson Boys 9 In deze uiterst sportieve wed strijd konden de Fergusons in de eerste helft het verschil maken. Peter De Wreede en Willy Van Eetveld waren ongrijpbaar en scoorden drie maal terwijl bij de thuisploeg enkel Fiüp Esprit de weg naar het doel van Charel Van Haver vond. Na de pauze echter begon de River Plate motor maar goed te draaien en via Azzus Said (3). Khalid kwamen de Brazilia nen terug in de wedstrijd Doch tegen de eindspurt van de Fergu sons hadden zij dan weer geen antwoord klaar. Van Eetveld en Van Bogaert konden samen met Franky Verhulst de ruime zege op het bord plaatsen voor de bezoe kers. Mini Rupel De Zeehond Zoals de eindstand al aangeeft een spannende wedstrijd die slechts in de slotfase winnend werd afgesloten door Mini RUpel. De Zeehond nam de eerste helft het initiatief en met doelpunten van Margino De Kerf en Pascal Buytaert kon een 1-2 voorsprong gewettigd worden wanneer voor Mini Rupel enkel De Keersmae- cker Franqois wist te scoren. Na de rust nam de thuisploeg van Mini Rupel de fakkel over en Van Landeghem Rudy. De Bauw Dan ny. Van Landeghem Peter en nog maals De Keersmaecker plaatsten de bezoekers voor een voldongen feit. De Zeehond replikeerde nog wel heftig langs De Kerf Margino maar de thuisploeg een punt af handig maken was er niet meer bij. Geel Blauw B Freinetsjotters Desmecht Aspro Bruis Desmecht legde in de eerste helft de basis van deze belangrijke zege. Immers dan al konden Van Den^ynde Erik en Van Goethem Waller tot scoren komen bij doel man Lemmens die op dat moment best een Aspro kon gebruiken. Na de rust bleken de Bruisboys dan toch een en ander recht te kunnen zetten langs Chris De Gendt en Ronny Pateyn maar tegen de eindspurt van Robby De Keyzer en Van Den Eynde van de thuis ploeg waren zij niet bestand. Stevige repliek van de Freinet sjotters tegenover Geel Blauw maar het mocht niet baten wan neer scheidsrechter Wauters het einde van de wedstrijd aankondig de waren de punten voor Geel en Blauw. Deze mannen wisten al vlug te scoren langs De Beule en Stuer Kris in de eerste helft en toen de Freinetsjotters langs Van Tilborg Hans de aansluitingstref fer wisten te scoren dacht ieder een dat een mirakel op komst was. Dit bleef echter uit en bij de doelpunten van Dirk en Ronny De Beule en van Eeckelaert in de tweede periode moesten de Frei netsjotters een antwoord schuldig blijven. Cremerie Chantal I 8 Den Breughel 3 Opnieuw een verliesbeurt voor Den Breughel dat hiermee nu ste vig op de laatste plaats vastgean- kerd staat. Forment Yoeri en Guy De Jonghe verdeelden samen met de nog steeds in form zijnde Fons De Wolf vijf doelpunten in de eerste periode. Martin Meersman en Gunther Saeys konden dan nog wel even de schijn ophouden voor Breughel kort voor de rust maar na de kampwissel was er geen kruid bestand tegen Jean Weyn. Formet en De Jonghe die de rui me Chantalzege konden af dwingen. Wash. Diplomats De Eenhoorn Cremerie Chantal II Confiserie De Rijck De Eenhoorn was met te weinig manschappen afgezakt naar Tilro- da om er de Washington Diplo mats partij te geven. De goed getrainde Amerikanen scoorden vlug langs Peter Rombout en Raf Nonneman. Aanvankelijk wisten de vier Eenhoorn langs Mare Ba- tens en Jan Van Gijsel nog wel gelijke tred te houden zo rond het rustsignaal maar in de tweede pe riode woog de fysiek door en konden Timmy Flies en Peter Rombout de Diplomatics de zege bezorgen. Veile Sportief 1 The Kermits 7 Al het jonge geweld tegenover elkaar in deze wedstrijd en de Kermits toonden zich hier de bes ten. Vooral Koen Berckmoes was de smaakmaker van de Kermits met drie doelpunten op rij in de eerste helft. Hierop vond Sportief geen antwoord en Berckmoes kon samen met Filip Colman. Peter Osselaer en Johan Waumans de ruime Kermits-zegc vastleggen Tot slot wist Van Britsom nog de eer te redden voor Veile Sportief. Shalke 82 De Snorkels Heras Merelbeke Sportingers Liefhebbersvoetbal. Blauw-wit speelde tegen Edo in de MTSA (da) Na twee nederlagen kon Heras voor het eerst over zijn sterkste ploeg beschikken terwijl Sportingers het moest stel len zonder de broers Bonnaerens. Toch begonnen de Den- dermondenaars vrij sterk en de Gentse doelman Vcrstractcn kon erger voorkomen. Heras probeerde stand te houden maar gebruikte daarbij onsportieve middelen maar ref Lefcv- re hield de oogjes toe. Na twee dergelijke fouten kwam Heras zelfs 2-0 voor. 2-4 langs Vandenbergh, Van Nuffel, Rcid en Van Ranst. Vlak voor de rust kreeg Heras nog een gesimu leerde strafschop cadeau toen Volclcaert zich liet vallen: 3-4. Na de herneming maakte Vandenbergh direkt 3-5. Heras kon nog even aanklampen via Van de Sijpe (4-5) maar Sportilngers draaide nu op volle toeren en de Gentenaars werden van het terrein gespeeld. Reid (2), Van Nuffel en Van Ranst brachten de meer dan verdiende 4-9 cijfers op de plank. Vermelden we nog dat Volckacrt zo maar Van Ranst natrapte en daarvoor niet eens bestraft werd door de zwakke scheidsrechter. De ploeg: Scheiris, Vandenbergh, Vermcir, Reid, Van Nuffel en Van Ranst. Op vrijdag 6 oktober speelt Sportingers op het veld van Sint-Lcnaerts voor de Beker van België. De bus vertrekt om 19.50 u. aan de sportyhal van Oudcgcm. MINIVOETBAL Jeugd zonder Club-Ikaros 1-3 Het werd een gesloten wedstrijd met weinig doelkansen maar met Ikaros als verdiend win naar. Pascal Van der Jeught opende de score (0- 1). maar even later was de stand alweer gelijk door een doelpunt van De Ridder Ikaros domi neerde de wedstrijd en kwam nog tweemaal tot scoren, eerst langs Pascal Van der Jeught en later via Urbain Van den Berghc Nadiaboys-Young Boys 4-4 Deze topper eindigde op een logisch gelijkspel, waarover beide ploegen uiteindelijk tevreden wa ren. Nadiabovs was veruit het meest aan de bal Toch werd het al vlug 0-1 via E. Colman De Waegeneer stelde even later wel gelijk, maar Verhelst en Laemers maakten er 1-3 van. Na de rust ging Nadia verwoed op zoek naar de gelijk makers. wat het ook lukte langs Van Ranst (2). Naar het einde toe scoorde Laemers en 3-4. In de laatste sekonde sleepte Van Ranst het verdiend gelijkspel in de wacht. De Kastelein-Rond Punt 4-5 Een matte wedstrijd die alleen kon boeien door het scoreverloop. In de eerste 13 minuten was Kastelein nog het gevaarlijkst langs Van Laere en De Meyer, maar tot scoren kwam het niet. Dat lukte dan toch in het begin van de tweede helft langs D'Haese: 1-0. Op de counter en tegen het spel in kwam Rond Punt op voorsprong. Saerens scoorde driemaal: 1-3. Van dan af moest Kaste lein aan een spannende achtervolging beginnen Van Langenhove: 2-3. Mathy 2-4 en alweer Van Langenhove 3-4. In de laatste periode werd het eerst nog 3-5 (Van Damme) en drie minuten voor tijd maakte Geerts er 4-5 van. De verdiende gelijkmaker kwam er niet. H. Goossens-Minisparta 11-4 Huize Goossens begon met een resem doelkansen overtuigend aan deze wedstrijd. Toch kwamen er in de eerste helft maar twee doelpunten langs Francois en Corthals. Direkt na de aftrap werd het 3-0 op strafcorner via Francois. De wedstrijd leek in een definitieve plooi, doch Collaert dacht er anders over en bracht Minisparta met twee treffers terug in de wedstrijd. Nog voor de pauze scoorde Abbeel op corner: 4-2. Na de rust dreef H. Goossens het tempo terug op en liep tot 7-2 uit langs Geert Corthals. De Donder en Abbeel. De ploeg van Jules Van Hoorde sloeg echter terug langs Dierickx en Van Spitael: 7-4. In het laatste kwartier verruimde H. Goossens de cijfers via De Block via De Block en Abbeel (3) tot 11-4. Chiro Wieze I-Chiro Wieze II 7-3 Een technisch vaardig Chiro II heeft het toch met vrij ruime cijfers moeten afleggen tegen een beter georganiseerd Chiro I. De wedstrijd startte snel in de eerste periode en Van Caeckenberghe (II) had pech bij een schot op de paal. Even later kwam Chiro I verrassend op voorsprong met een straf corner. gekopt door Paul Thoen. Hel was in de tweede periode dat Chiro I de kloof uitdiepte tot 4-U langs F Thoen. G De Wolf en Mach; Tussendoor had Ludo Van Driessche al een strafcorner gemist voor de tegenpartij. Het diende doelpunt kwam er toch na een een twee tussen Van Driessche en Cami. door laatstge noemde afgerond: 4-1. Door twee doelpunten van Paul Thoen. waarbij een onwaarschijnlijk kopbal- doelpunt. was de spanning volledig uit de wed strijd. Chiro II milderde wel nog langs Ludo Van Driessche. maar Gerard De Wolf legde de eind cijfers vast: 7-3. Dé grote matchwinnaar van Chiro I was keeper De Plecker Uitslagen en standen 1' reeks H. Goossens-Minisparta II-4 Kastelein-Rond Punt 4- 5 Botterboys-Caxtus 4- 4 Sportivo-'t Zwijgcrkc 5- 3 Mikeno-Dolly Shoe 1-11 OKA/KSA-Centrumsjottcrs 2- 4 2' reeks: Chiro Il-Chiro I 3- 7 Moriaens-Regcnt 9- 4 St.-Arnout-Bootsmnn 6- 2 Nadia-Young Boys 4- 4 Lada/de Leu-Mouton S- 2 Tuitvrienden-Pappcnheimers 3- 1 Jeugd z. KI.-Ikaros 1-3 Klassering: I* reeks: 1 Huize Goossens 2-4 2. Sportivo 2-4 3. Centrumsjotters 2-4 4. Dolly Shoe 2-4 5. Botterboys 2-3 6. Caxtus 2-3 7. Rond Punt 2-2] 8. Kastelein 2-0 9. Minisparta 2-0 10. 't Zwijgcrke 2-0 11. Mikeno 2-0 12. OKA/KSA 2-11 2' reeks: 1. Chiro I 3-6 2. Ikaros 3-5 3. Nadiabovs 3-5 4. Young Boys 3-5 5. Tuitvriendcn 3-4 6. St. A mout 3-4 7. Aquinter 2-4 8. Lada de Leu 2-3 9. Jeugd zonder kl. 3-2,j 10. Moriaens 3-2 11. De Bootsman 3-2 12. Pappenheimers 2-11 13. Regent 4-11 14. Mouton 3-0 15. Chiro II 3-0 Felbetwiste wedstrijd tussen de Cremerie en de Confiserie in het voordeel besloten van deze laat sten. In de eerste periode ging het er evenwel gclijkopgaand aan toe. De Cremerie Chantal kon langs Mike Coeck tweemaal scoren maar dat kon ook Confiserie De Rijck langs Koen Buytaert en Wim Laureys zodat aan de rust nog niets gezegd was. Na de pauze evenwel stond er geen maat op Koen Buytaert van de Confiserie en toen deze de hulp kreeg van Frank Heirbaut die eveneens twee maal Mare Brijssinck wist te vers laan keek de thuisploeg tegen een grote achterstand op Kapitein Yvan De Laet en Mike Coeck probeerden de meubels nog wel te redden maar een tweede neder laag kon met meer afgewend worden. Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Brughuis Mare dan Shalke even terug in de wedstrijd brengen maar toen Dan ny De Vos en Chris De Gendt hun doelpuntenaantal van de eerste helft nog eens netjes herhaalden kwam het tweede Shalkc-doel- punt van Etienne Brijs te laat Rustige zege voor de Snorkels tegen Shalke dat in de eerste helft al tegen een 0-3 achterstand aan keek. Dit na Snorkel-doelpunten van Chris De Gendt en Danny De Vos (2). Na de rust zou Stiltjens Bridge Real Ter Walle 2 Bridge leek te sterk voor Real Ter Walle. Zoveel was duidelijk. Wel hoeft gezegd dal Ter Walle op zondagavond nooit een goede formule is geweest voor deze Pal- lieters-ploeg. Bridge kon via Geert Verhelst en De Leenheer Ronny met beiden twee doelpun ten in de eerste helft reeds het verschil maken. Dit terwijl Erik Vaerewijck bij Ter Walle het minst last had van weekendmoe- hcid en kon milderen tot de 4-2 ruststand. Na de rust dan dreven Gert Claus. Rony Peetcrs (uitblin ker) en Lukskc Rombout de Brid- ge-cijfcrs verder op en bleef Real Ter Walle een antwoord schuldig zodat de thuiszege als volkomen verdiend mag beschouwd worden. In de eerste helft legden de Argentabovs de basis voor hun zege. Stcf Mariman kon met twee doelpunten zijn ploeg op voor sprong brengen en Wim Temmer man dikte aan tot 3-0 alvorens de bezoekers langs Van Gijsel Jan wisten te milderen tot 3-1 aan de rust Het was dan ook het enige bezoekende doelpunt uit de wed strijd en doelman Jules Remon moest zich dan in de tweede perio de enkele malen gewonnen geven op pogingen van ondermeer Luc Meersman en uitblinker Stel Ma riman zodat het een verdiende thuiszege werd. Mas Sin Sportief Temse 5 Club 67 7 Heel de wedstrijd waren de thuisspclcrs op achtervolgen aan gewezen toen Club 67 al in de eerste helft driemaal kon scoren langs Blommaerl Mare. Stuer en D. Macs. Het enige thuisdoclpunt kwam van Raf De Rijck speler die ook in de tweede helft kon scoren voor Sportief Temse Maar dan had Club 67 reeds verder afstand genomen via Maes. De Moor en De Cock. Het laatste doelpunt was dan wel weer voor Paul Ro bert van Sportkring die samen met Wim Van Snick op die manier de 5-7 eindcijfers wist vast te leggen in deze sportieve wedstrijd. Argentabovs 5 De Eenhoorn I Het werd een spannende bedoening in sporthal het gelaag te Steendorp waar beide teams tegenover el kaar stonden in eerste provinciale. Aalst dat mee vooraan in de rangschik king stond kon aan de kleiputten het eerste doel punt lukken langs de Rid der op de 4de min. Lang kon op deze voorsprong niet geteerd worden want twee minuten later stelde Racingspeler Van Brit som de ploegen reeds ge lijk op voorzet van ver helst. Volgde dan een lange periode van veel doelkansen maar weinig doelgevaar. Wel trof de Leenheer van de thuis ploeg nog eens de staak en kion Buyens bezoeker de Ridder van een tweede doelpunt houden. Dat tweede doelpunt viel dan voor Racing wanneer de nieuwe man daar Bart D'Hanis zijn mannetje uitschakelde op een verre uittrap van doelman Buyens en kalm in doel besloot 2-1 en meteen ooi- de ruststand; Na de pauze de bezoekers weer langs Moreels die de gelijkma ker wistte netten en van der Eecken Kris die reeds na 5 minuten in de tweede helft de 2-3 stand wist aan te tekenen. Gelukkig voor Racing kon Eli Van As- sche na samenspel met van Britsom en de Leen heer kort hierop voor 3-3 zorgen. De wedstrijd kon dus nog elke kant op maar gedurende de rest van de tweede helft was het wach ten op een nieuw doel punt. Patrick Riscké (Belg) trof nog wel eens de paal maar Cosmos Aalst ging echter maar door de knieën op de allerlaatste minuut, wanneer van Britsom het juiste gaatje vond op pas van Den Bergh en van Assche. 4-3 en meteen ook de winst dus voor de thuisploeg die hiermee natuurlijk bij zonder tevreden was en dus met een gerust ge moed kan afreizen naa' de nieuwe leiders: Ere tubodegem. Wedstrijd dit :<n<laag vrijdag gespeeld v Till M/S

De Voorpost | 1989 | | pagina 44